Kamica nerkowa

Dzień Dobry :) Piszę tak właściwie w swoim imieniu, bo to ja mam problem, nie moja podopieczna. Od kilku lat mam problemy ze zdrowiem. Co 2-3 lata mam atak kamicy nerkowej...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Choroby wieku starczego podopiecznych - aktualne tematy :

#1 2018-05-21 14:06:29

Joanna373737
New member

Kamica nerkowa

Dzień Dobry smile

Piszę tak właściwie w swoim imieniu, bo to ja mam problem, nie moja podopieczna.

Od kilku lat mam problemy ze zdrowiem. Co 2-3 lata mam atak kamicy nerkowej.  Mam 45 lat. Mam wrażenie, że zrobiłam wszelkie możliwe badania. Niestety lekarze mimo to nie potrafią mi pomóc.

Słyszałam o badaniu kamieni w Stanach. Podobno się tam zupełnie inaczej podchodzi do tego typu problemów.

Tylko Stany są bardzo daleko, nie wiem, czy jest mnie stać na takie leczenie ...

Co byście zrobili na moim miejscu?

#2 2018-05-21 21:37:05

LidiaSz
Member

Re: Kamica nerkowa

Joanna373737 napisał:

Dzień Dobry smile

Piszę tak właściwie w swoim imieniu, bo to ja mam problem, nie moja podopieczna.

Od kilku lat mam problemy ze zdrowiem. Co 2-3 lata mam atak kamicy nerkowej.  Mam 45 lat. Mam wrażenie, że zrobiłam wszelkie możliwe badania. Niestety lekarze mimo to nie potrafią mi pomóc.

Słyszałam o badaniu kamieni w Stanach. Podobno się tam zupełnie inaczej podchodzi do tego typu problemów.

Tylko Stany są bardzo daleko, nie wiem, czy jest mnie stać na takie leczenie ...

Na czym niby ma polegac to leczenie w Stanach?
kamienie to prosta sprawa, usg, urografia i wiadomo co zrobic. Aby nie tworzyły sie nowe odpowiednia dieta, duzo pić . ja z tym zyje od 35 lat, pozbyłam sie dużego przez rozbicie ultradzwiekami.

#3 2018-05-22 17:08:31

gosia12369
Member

może jej chodzi o Wielki Kanion smile Czyli zbieraj kase i na wycieczke do Stanów smile

LidiaSz napisał:

Joanna373737 napisał:

Dzień Dobry smile

kamienie to prosta sprawa, usg, urografia i wiadomo co zrobic. Aby nie tworzyły sie nowe odpowiednia dieta, duzo pić . ja z tym zyje od 35 lat, pozbyłam sie dużego przez rozbicie ultradzwiekami.

#4 2018-05-22 20:44:20

LidiaSz
Member

gosia12369 napisał:

może jej chodzi o Wielki Kanion smile Czyli zbieraj kase i na wycieczke do Stanów smile

LidiaSz napisał:

Joanna373737 napisał:

Dzień Dobry smile

big_smile big_smile big_smile

#5 2018-06-07 13:25:57

pannaanna
New member
Od: Gdańsk

Nie sądzę, żeby dziewczyna robiła sobie jaja z czegoś takiego.
Wiem że w Stanach robią laserowo - w sensie rozbijają kamienie. Jest w Polsce taki instytut który współpracuje z tamtejszymi placówkami. Słyszałaś moze o tym?

#6 2018-06-07 14:18:24

paniusiabogusia01
Member

Może trzeba pójść prywatnie do lekarza zamiast na kasę chorych, wtedy lekarze bardziej się przykładają do diagnozy. Wiem że na necie są takie strony gdzie można poczytać opinie od pacjentów więc może tam się pojawi jakieś nazwisko. Leczenie w Stanach to napewno krocie

#7 2018-06-08 09:33:45

LidiaSz
Member

pannaanna napisał:

Nie sądzę, żeby dziewczyna robiła sobie jaja z czegoś takiego.
Wiem że w Stanach robią laserowo - w sensie rozbijają kamienie. Jest w Polsce taki instytut który współpracuje z tamtejszymi placówkami. Słyszałaś moze o tym?

W Stanach? Ja w Szczecinie rozbijałam kamienie ponad 20 lat temu big_smile big_smile big_smile
Wtedy płaciłam za zabieg bo to była nowość, teraz to jest standard, tylko nie wszystkie kamienie się kwalifikują.

#8 2018-06-18 18:32:06

kajek111
Member

Hej! Jestem opiekunką i będąc w Niemczech moja podopieczna miała ataki nerkowe. Koordynatorka z firmy - a propo bardzo polecam, bo miałam pierwszy raz do czynienia z taką sytuacją na żywo-  (AKTIVMED24) kazała mi działać i bardzo łatwo załatwiłam wszystkie sprawy- Podopieczna miała rozbijane kamienie laserowo w kwietniu.

Jeśli chodzi o Polskę to koleżanka miała zabieg oczyszczania nerek- tez bardzo cierpiała na ataki nerkowe, ale od razu zaproponowano jej usunięcie. Myślę, że nie jest to taki zabieg żeby wyjeżdżać do Stanów aby, go wykonać smile

#9 2018-07-06 10:13:57

pannaanna
New member
Od: Gdańsk

Macie racje, prywatnie to od razu inaczej jest...
No wlasnie poszukalam na stronce tego instytutu i oni tam robia analize itd ale co z rozbijaniem to nie wiem
chodzi mi o to miejsce EUKSI
Kojarzy ktoś? Jestem juz naprawde zalamana

#10 2018-07-06 10:36:13

LidiaSz
Member

pannaanna napisał:

Macie racje, prywatnie to od razu inaczej jest...
No wlasnie poszukalam na stronce tego instytutu i oni tam robia analize itd ale co z rozbijaniem to nie wiem
chodzi mi o to miejsce EUKSI
Kojarzy ktoś? Jestem juz naprawde zalamana

Jakby Tobie naprawdę zależało to byś już nie miała problemu. Po co szukasz na końcu świata? Pisałam już, w PL dawno robią zabiegi ESWL
Ja za to płaciłam bo to było wtedy novum, teraz jest tak powszechne, każdy lekarz podstawowej opieki zna, wystarczy tylko skierowanie do urologa a on już wie co dalej. Wszystko też można wyczytać w internecie wiec po co się biczować?

Reklama

Stopka forum