Osocze bogatopłytkowe

Cześć, Chciałam nawiązać rozmowę na temat osocza bogatopłytkowego i jego roli w terapii stosowanej przy wypadaniu włosów. Po raz pierwszy usłyszałam o nim podczas wykładów - temat poruszono jako ciekawostkę...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2018-03-22 10:49:25

latinka
Member

Osocze bogatopłytkowe

Cześć,

Chciałam nawiązać rozmowę na temat osocza bogatopłytkowego i jego roli w terapii stosowanej przy wypadaniu włosów. Po raz pierwszy usłyszałam o nim podczas wykładów - temat poruszono jako ciekawostkę. Zaczęłam drążyć temat i zdziwiło mnie, że nie jest to wielka nowość, ponieważ zabiegi wykorzystujące osocze przeprowadza się od jakiegoś czasu.
To, co zwróciło moją uwagę, to tempo, z jakim rozwija się technika otrzymywania osocza bogatopłytkowego. Obecnie, najsilniejszy koncentrat na rynku powstaje za pomocą klinicznej techniki Angel System. Przepaść, jaka dzieli tę technikę od poprzednich jest ogromna. Angel System pozwala stworzyć koncentrat zawierający 14 razy więcej płytek krwi i leukocytów w porównaniu z ich liczbą w zwykłym osoczu. Poprzednie techniki pozwalały uzyskać preparat zawierający jedynie 7-krotnie wyższą liczbę tych czynników. Wniosek? Mam jeden osocze bogatopłytkowe Angel System jest dwa razy silniejsze, czyli dwa razy skuteczniejsze.
Osocze bogatopłytkowe jest stosowane w terapii przeciw wypadaniu włosów i wypełnianiu zmarszczek. Efekty są bardzo duże i długookresowe. Ze względu na to, że materiał do produkcji preparatu pobierany jest od pacjenta, nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.
Wiele dobrego przeczytałam o terapii osoczem bogatopłytkowym. Zastanawiam się, czy jest już powszechnie stosowany w Polsce. W USA na pewno tak.
Czy jest ktoś, kto podzieliłby się ze mną swoją opinią? Znacie te zabiegi?

#2 2018-03-22 12:35:27

jagnak
Member

Re: Osocze bogatopłytkowe

Wbrew pozorom zabieg wcale nie jest tak rzadko stosowany w Polsce. Bardzo wiele gabinetów wprowadza go do swojej oferty czemu w sumie nie ma się co dziwić poniewaz może przynieśc bardzo dobre efekty jeśli chodzi o leczenie takich problemów jak
zmarszczki
przebarwienia
wypadanie włosów

Sama chodzę regularnie na cykle do gabinetu w Krakowie : http://drlidiarajzer.pl/osocze-bogatoplytkowe/ . Nie wiem natomiast czy wybrałabym sie na zabieg do jakiejś kosmetyczki. Moim zdaniem zabieg powinien byc  wykonywany przez osobe z dużym doświadczeniem.

Ostatnio edytowany przez jagnak (2018-03-22 12:35:34)

Reklama

Stopka forum