Endometrioza...

hejka wam, z tej strony Danuta.Chciałabym żebyście podzieliły sie wiedzą odnośnie leczenia endometriozy. Jakie są [url=endometriosis.net.pl/]skuteczne sposoby na endometriozę[/url]? Czy któraś z was miała taki przypadek? Bardzo się zmartiwłam jak mi ginekolog o tym powiedział...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Życie i przygody Opiekunek za granicą - aktualne tematy :

#1 2018-02-06 13:49:05

Danutka
New member
Od: Duseldorf

Endometrioza...

hejka wam, z tej strony Danuta.Chciałabym żebyście podzieliły sie wiedzą odnośnie leczenia endometriozy. Jakie są skuteczne sposoby na endometriozę? Czy któraś z was miała taki przypadek? Bardzo się zmartiwłam jak mi ginekolog o tym powiedział......

#2 2018-02-07 00:18:41

..?eto
Member

Re: Endometrioza...

Przeczytałam artykuł. Bardzo fajnie , że go koleżanka zapodała.
Myślę , że ja miałam endometriozę. Co miesiąc przez trzy lata miałam b. bolesne miesiączki tzn. pierwszy dzień. Ale oczywiście do lekarza nie poszłam, no bo co będę pokazywać swój skarb, swoją amerykę jakiemuś [rzeważnie facetowi, jakoś samo przejdzie.
Aż w konću za kolejnym razem miałam taki ból, że już żaden lek przeciwbólowy niewiele pomagał no i wtedy w końcu do lekarza, a na drugi dzień biegusiem do szpitala Na jajowodach miałam cysty endomirtizolane dzięki Bogu, że nie ...no i jededen jajowód z cystą wielkości grejfrutra usunęli , a drugi z pomarańczą uratowali.
Po zabiegu było oczywiście czekanie na wynil histo.
Po tym miałam już spokój.Tak więc organizm z całych sił sygnalizował , że idź ze mną do lekarza, a ja uparciuszek nie.
Tak więc kobietki jak są bolesne miesiączki , to nie żarty i trza iść do lekarza i wyjaśnić sprawę.
To nie są żarty.

#3 2018-02-07 09:52:21

LidiaSz
Member

..?eto napisał:

Przeczytałam artykuł. Bardzo fajnie , że go koleżanka zapodała.
Myślę , że ja miałam endometriozę. Co miesiąc przez trzy lata miałam b. bolesne miesiączki tzn. pierwszy dzień. Ale oczywiście do lekarza nie poszłam, no bo co będę pokazywać swój skarb, swoją amerykę jakiemuś [rzeważnie facetowi, jakoś samo przejdzie.
Aż w konću za kolejnym razem miałam taki ból, że już żaden lek przeciwbólowy niewiele pomagał no i wtedy w końcu do lekarza, a na drugi dzień biegusiem do szpitala Na jajowodach miałam cysty endomirtizolane dzięki Bogu, że nie ...no i jededen jajowód z cystą wielkości grejfrutra usunęli , a drugi z pomarańczą uratowali.
Po zabiegu było oczywiście czekanie na wynil histo.
Po tym miałam już spokój.Tak więc organizm z całych sił sygnalizował , że idź ze mną do lekarza, a ja uparciuszek nie.
Tak więc kobietki jak są bolesne miesiączki , to nie żarty i trza iść do lekarza i wyjaśnić sprawę.
To nie są żarty.

Dodam do tego ze niekoniecznie objawy mogą być od strony układu rozrodczego. Ja miałam wzdęcia i odbijało mi się. To bardzo zafałszowywało postawienie diagnozy. Ale w końcu wyszło. Szybka operacja i na szczęście jest ok.

#4 2018-07-16 15:55:24

Elizabeth68
Member

Hej
Pytanie czy jesteś jeszcze w wieku produkcyjnym?hehe
Mam to gówno i od pół roku jest dobrze, znaczy nie mam rozrostu błony. Jak w weszłam w okres menopauzy zaczęły się cyrki. Dwa razy byłam na łyżeczkowaniu, drugim razem jak mi moja ginekolog zasugerowała zrobili chyba lepiej i zniknęły też torbiele na jajnikach samoistnie. Muszę latać i kontrolować co pół roku. Za każdym razem brali wycinki i nic nie było rakowego.Na razie ulgą bo jak już człowiek ma swoje lata nie chcą wiecznie robic tych zabiegów tylko chcą wycinać macicę  .
W każdym razie myślę, że leczenie oraz przyczyny to bardzo indywidualna sprawa. Ważny jest dobry ginekolog najlepiej endokrynolog.
Pozdrawiam i powodzenia
Elle

Reklama

Stopka forum