Zdrowe jedzenie

Witam. Chciałam zapytać czy warto jest zdrowo jeść bo mowi się że jesteś tym co jesz. Jakie jes Wasze zdanie? Ja staram sie zdrowo jeść. Olej z czarnuszką, gotu kole i inne zdrowe suplementy czy posiłki...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kuchnia dla seniora - aktualne tematy :

#1 2018-01-11 11:40:14

Opiekuneczka2
New member

Zdrowe jedzenie

Witam. Chciałam zapytać czy warto jest zdrowo jeść bo mowi się że jesteś tym co jesz. Jakie jes Wasze zdanie? Ja staram sie zdrowo jeść. Olej z czarnuszką, gotu kole i inne zdrowe suplementy czy posiłki. Tyle sie słyszy w tych czasach o dietach fit oraz zdrowych pełnych suplementów i gotowych dań oraz produktów. https://forumeria.pl/forum-kulinaria

Ostatnio edytowany przez Opiekuneczka2 (2018-01-12 00:09:43)

#2 2018-01-21 17:48:30

kate_em2
New member

Re: Zdrowe jedzenie

Parę kilo przydałoby się do lata zrzucić więc mam noworoczne postanowienie, żeby zdrowiej się odżywiać. Na śniadanie jem też owsiankę, staram się unikać czekolady i chipsów

#3 2018-01-21 20:51:05

Tosia
Member

Dorzuć sport.

#4 2018-01-23 12:58:19

Noomi
New member

Nie od dzisiaj wiadomo, że warto jest odżywiać się rozsądnie i ogólnie prowadzić zdrowy tryb życia - tyczy się to osób w każdym wieku. Fajną rzeczą jest dzisiaj catering dietetyczny, choćby firmy Wygodna Dieta. Korzystając z niego nie trzeba codziennie myśleć o przygotowywaniu różnych posiłków i dbać o ich kaloryczność. Sama od jakiegoś czasu jestem na diecie wegetariańskiej i naprawdę mi smakuje. wink

#5 2019-05-17 11:12:31

Olina
Member

A powiedzcie mi proszę, czy w swojej diecie sięgacie po takie produkty jak chociażby olej konopny - https://konopteka.pl/  ? Niedawno czytałam nieco na jego temat i okazuje się, że przede wszystkim przywraca on równowagę naszemu organizmowi, pomaga obniżyć ciśnienie, a także wpływa korzystnie na pracę mięśni.

Ostatnio edytowany przez Olina (2019-05-17 11:12:44)

#6 2019-10-12 15:09:11

Blonnie
New member

A czy praktykowaliście już może z dietą pudełkową? Bo słyszałam, że jest to bardzo dobry sposób na schudnięcie i poprawę nawet stanu swojego zdrowia. Ponoć taka dieta jest dopasowywana odpowiednio pod daną osobę. Także brzmi to naprawdę dobrze. Zastanawiam się czy nie skorzystać z usług tej https://dietly.pl/catering-dietetyczny- … rowypieprz firmy cateringowej. Może ich kojarzycie?

Ostatnio edytowany przez Blonnie (2019-10-12 15:09:19)

#7 2019-10-15 18:01:31

paniusiabogusia01
Member

Dieta pudełkowa jest droga

#8 2019-11-02 11:31:32

gannah
New member

Dlatego jest raczej kierowana do osób dobrze zarabiających. Jeśli ktoś spędza w kuchni 2 godziny dziennie, a tyle samo przez ten czas zarobi (albo i więcej) co kosztuje dieta to jakby nie patrzeć się opłaca.

Oczywiście warto się zdrowo odżywiać, wiele chorób bierze się właśnie z niewłaściwego odżywiania (oraz braku aktywności fizycznej). Suplementów jako dodatków do diety nie demonizuje, choć staram się dostarczać wszelkich składników z pożywienia. Jedyne co stosuję to kompleks witaminowy podczas  okresy jesienno-zimowego. Okres wiosna-lato staram się sięgąć po sezonowe warzywa i owoce - najlepiej prosto z małego gospodarstwa rolnego.

Reklama