potrzebuje pomocy Promedica24

jestem teraz na kontrakcie, pani miala byc mila krzyczy na mnie jakas konkretna masakra..bylam juz nie raz w niemczech ale tak wrednej i egoistycznej osoby nie spotkalam...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Promedica 24 - opinie o firmie - aktualne tematy :

#1 2013-06-01 20:22:45

agajustyna
New member

potrzebuje pomocy Promedica24

jestem teraz na kontrakcie, pani miala byc mila krzyczy na mnie jakas konkretna masakra..bylam juz nie raz w niemczech ale tak wrednej i egoistycznej osoby nie spotkalam. musze ja caly czas podnosic.rano budzi sie puzno i mam malo czasu na umycie i podstawowa chigiene ciala przed przyjsciem masazysty. wieczorem jestem w pokoju dopiero o 23.30 wiec zanim sie wykapie jest 12 a wstaje o 6. od podnoszenia boli mnie kregoslup i zoladek.rano wymiotuje. czy jak zadzwonie do firmy pozwola mi zjechac do domu

#2 2013-06-01 20:29:36

agajustyna
New member

Re: potrzebuje pomocy Promedica24

mam slaby dostep do internetu wiec czekam teraz  na odp...mam tu byc 2 lub 3 mc a nie daje rady..mam zamiar wztrzymac jeszcze kilka tygodni bo musze zarobic ale nie wiem czy mi pozwola zjechac.. podkreslam ze jade z tej firmy pierwszy raz i nie wiem na jakich zasadach oni dokladnie dzialaja

#3 2013-06-01 20:34:12

urszula47
Member

agajustyna napisał:

jestem teraz na kontrakcie, pani miala byc mila krzyczy na mnie jakas konkretna masakra..bylam juz nie raz w niemczech ale tak wrednej i egoistycznej osoby nie spotkalam. musze ja caly czas podnosic.rano budzi sie puzno i mam malo czasu na umycie i podstawowa chigiene ciala przed przyjsciem masazysty. wieczorem jestem w pokoju dopiero o 23.30 wiec zanim sie wykapie jest 12 a wstaje o 6. od podnoszenia boli mnie kregoslup i zoladek.rano wymiotuje. czy jak zadzwonie do firmy pozwola mi zjechac do domu

Zadzwon juz do firmy/oby odebrali/powiedz,ze jest Ci slabo,masz biegunke zemdlalas koniec!Pewnie kaza Ci czekac /jak kilku innym tu opisujacym swoje przejscia z  Promedica24/,nie zgodz sie masz byc slaba i obolala!!!!!!Albo wytrzymaj jakis ustalony z firma czas,to moge doradzic.Moze ktos ma inne pomysly?

#4 2013-06-01 20:39:51

agajustyna
New member

ale ja jestem tu dopiero 10 dien musze mc wztrzymac to jak teraz mam dzwonic

#5 2013-06-01 20:42:37

agajustyna
New member

a czy to prawda ze ta firma dostaje najgorsze przypadki osob chorzch i reaguje na tel marnie..
i czy moga mi cos zrobic za niedotrzymanie terminu..bo tak jak pisalam mam byc tu 2 lub 3 mc tak jest na kontrakcie...a max podkreslam maksymalnie wztrzymam tu jeszcze kilka tygodni

Ostatnio edytowany przez agajustyna (2013-06-01 20:46:04)

#6 2013-06-01 20:46:48

kryspinka
Member

jak budzi sie póżno to po jakiego grzyba Ty wstajesz o 6.po drugie niestety ta praca wiąże się z podnoszeniem ale trzeba wypracowac sobie odrobine współpracy z druga osoba nawet jak o tym nie będzie wiedziała niech ona sie oprze rękami czy nogami a ty udawaj że ja dzwigasz z całej siły niech sie trochę pomęczy tez a nie siedzi i jeszcze sie zapiera.po trzecie jak krzyczy na Ciebie to powiedz w agnecji albo zwrócą jej uwagę albo zjeżdzasz bo nikt nie lubi byc terreryzowany w pracy mamy dosc stresu nie jestesmy popychadłami .rozumiem Twoja sytuacje ale wytłumacz na spokojnie w agencji jak nie pomoże drugi telefon ale juz z głosnym płaczem jakims sposobem musisz sobie poradzić i zmienic pracę

#7 2013-06-01 20:59:34

agajustyna
New member

budze sie o tej godzinie bo przewracam ja na drugi bok i robie to co mi kaze tu pranie tu dywan wytrzepac zawsze cos a ona wg nawet palcem sie nie rusza jest cala sparalizowana wiec nie ulatwia mi podnoszenia..niestety..dzieki za rade jak ktos ma jakas jeszcze to chetnie skorzystam. pozdrawiam milego wieczorku

#8 2013-06-01 21:13:45

urszula47
Member

agajustyna napisał:

mam slaby dostep do internetu wiec czekam teraz  na odp...mam tu byc 2 lub 3 mc a nie daje rady..mam zamiar wztrzymac jeszcze kilka tygodni bo musze zarobic ale nie wiem czy mi pozwola zjechac.. podkreslam ze jade z tej firmy pierwszy raz i nie wiem na jakich zasadach oni dokladnie dzialaja

To Promedica24/? wiele innych kobiet "przejechalo "sie na tej firmie.Moja znajoma pielegniarka kilka lat temu pracowala przez te firme ,tragedia.Wyplate w 3 transzach dostala i mniej niz obiecywali,sprawa skonczyla sie w Sadzie ,a rodzina w niemieckim Rechtsanwald/Sad Cywilny/ wygrala  proces .Opiekunka nie miala ubezpieczenia ,ani druko A1 a to przestepstwo juz .Jak go nie masz jestes nielegalnie pracujaca osoba.

#9 2013-06-01 21:17:17

kasia63
Member

A ja mam do Ciebie pytania
1.czy wiedziałaś wyjeżdżając ,że pacjentka jest całkowicie sparaliżowana?
2.czy jest jakaś rodzina ?
3.Czy masz urządzenia wspomagajace prace z taka chora-lift/Jesli nie nie dlaczego?Monituj rodzinę!
4. Dlaczego Twój dzien pracy konczy się tak późno?Wypracuj sobie jakiś system ,nie wstawaj o świcie ,po co?
5.czy masz pauzę?
6.Chyba nie masz w umowie trzepania dywanów i innych tego typy zajęć>My nie jestesmy do odgruzowywania starych ,zapuszczonych niemieckich domów tylko do opieki
7.Czy zgłosiłas firmie swoje problemy?I czy  masz na terenie D koordynatora i kontakt z nim?

#10 2013-06-01 21:18:57

krysta63
Member

może zrób tak jak pisała któras tu opiekunka-przestaw jak mozesz oczywiście zegary,z np 20 na 22,aby szybciej spac poszła.
druga rada--jak masz tel lub aparat fotogr. to nagraj jej krzyki jak cie wyzywa i puśc to przez tel jak będziesz z agencja rozmawiac.
powiedz agencji-miała byc miła starsza pani a jest hexa.

a widziałas się ze zmienniczką? co mówiła i jak długo wytrzymała?

#11 2013-06-01 21:28:15

ruda
Member

agajustyna napisał:

budze sie o tej godzinie bo przewracam ja na drugi bok i robie to co mi kaze tu pranie tu dywan wytrzepac zawsze cos a ona wg nawet palcem sie nie rusza jest cala sparalizowana wiec nie ulatwia mi podnoszenia..niestety..dzieki za rade jak ktos ma jakas jeszcze to chetnie skorzystam. pozdrawiam milego wieczorku

Ale sorry, jak jest "cała sparaliżowana" i leży jak, za przeproszeniem kłoda, to chyba nie wie co robisz, a czego nie?
O 6 rano dywany trzepiesz? To medal powinnaś dostać, tylko nie wiem jaki i z czego wink.

Coś mi się tu kupy nie trzyma hmm.

#12 2013-06-02 00:33:30

simona1961
Member

agajustyna napisał:

Ja mam tylko jedną radę, opierdol babę i to dosadnie. Moja babulinka u której pracuję juz 2 lata i która mnie uwielbia, na poczatku, tez stosowała takie chwyty, czyli....ona jest princessa, a ja kopciuszek, ale jak przegięła to ją bardzo szybko postawiłam do pionu. Dziś to ona się boi zwrócić mi uwage, bo ma stracha ze więcej do niej nie wrócę. Nie daj sie kobieto, to Ty jesteś dla niej, a nie ona dla Ciebie. Jest tylko jedna sprawa, język na poziomie komunikatywnym i poczucie własnej wartosci. Jesli nie dajesz rady, złóż w firmie wypowiedzenie i szukaj innej firmy i innej sztelli. Pamiętaj o tym, że jesli sie poddasz i będziesz robiła wszystko co pani sobie zyczy, to jestes skazana na gehennę.

#13 2013-06-02 13:07:18

kryspinka
Member

simona1961 napisał:

agajustyna napisał:

Ja mam tylko jedną radę, opierdol babę i to dosadnie. Moja babulinka u której pracuję juz 2 lata i która mnie uwielbia, na poczatku, tez stosowała takie chwyty, czyli....ona jest princessa, a ja kopciuszek, ale jak przegięła to ją bardzo szybko postawiłam do pionu. Dziś to ona się boi zwrócić mi uwage, bo ma stracha ze więcej do niej nie wrócę. Nie daj sie kobieto, to Ty jesteś dla niej, a nie ona dla Ciebie. Jest tylko jedna sprawa, język na poziomie komunikatywnym i poczucie własnej wartosci. Jesli nie dajesz rady, złóż w firmie wypowiedzenie i szukaj innej firmy i innej sztelli. Pamiętaj o tym, że jesli sie poddasz i będziesz robiła wszystko co pani sobie zyczy, to jestes skazana na gehennę.

no wiesz co ja ci tez mogę jedynie radzic masz jakis dostep do telefonu do neta wysyłaj zgłoszenia w międzyczasie do innych agencji dzwoń i szukaj cos innego cos ta promedika za dużo nastawiła sie na swój zysk a opiekunki ma gdzies z tego co piszą wszystkie osoby które tam pracowały .inne agencje maja jakies sporadyczne przypadki niezadowolenia a tu widzę non stop.to chyba coś oznacza że niewarto w tej agencji w ogóle zajmować.co do podnoszenia nie wierze że w takie rzeczy w ogóle sie jeszcze bawisz jesli jest sparaliżowana to dzwoń do tej wspaniałej firmy chyba nie masz siły ciężarowca nie dajesz rady jej dzwigac i juz przepukliny chcesz sie chyba nabawić albo wyciąg dla babki niech sobie załatwia choć to tez nie rozwiązuje sprawy jesli ktoś waży ze 100 kg .ona sie będzie na ciebie darła to ty tez rue wydrzyj sie i koniec.

#14 2013-06-02 13:12:57

kryspinka
Member

a jeszcze ona za tobą nie chodzi przeciez gadaj że idziesz okna myć gdzie indziej i siedz na tyłku a ja popierdol niech sobie sprzątaczke najmę albo niewolnice

#15 2013-10-21 19:32:47

skerszet
Member

Witajcie Panie, ja jestem facet, opiekun kilka lat przepracowałem w Holandii Przypadek dość ciężki, dziadek 92 lat demencja-ajzchajmer, zacewnikowany i jeszcze częściowo ograniczony ruchowo. I tak jak tu wiele z was pisze na początku bo dla mnie to był początek i koniec wrzasków podopiecznego w chwili ataku. Po prostu bardzo dosadnie i przekonywająco wytłumaczyłem jegomościowi że jak nie ja to nikt mu nie zrobi kawki do łózka, dobrej zupki tudzież mięska smacznego a o spacerze z termosem kawki to niech zapomni jak jak odejdę. I poskutkowało, dziadek na wszystkich wrzeszczał z rodziny oprócz mnie. A co do Firmy ,, Promedica", drogie panie a jak taka konsultantka może sprawdzić czy dana osoba do danego przypadku się nadaje. Wielokrotnie wysyłane są panie na zasadzie tzw. ,,czuja" i nie jednokrotnie kandydatki wiedząc że przypadek jest taki jaki jest że waga duża , że ograniczony podopieczny ruchowo, pomimo to biorą tą pracę a niejednokrotnie przekonują konsultantkę że sobie wspaniale poradzą. Ale wina jest też po trosze po stronie Firmy, bo jak niby kobiecinka może sobie poradzić z podopiecznym który waży ok. 75-80 kg i jeszcze jest ograniczony ruchowo a trzeba przy tym wiedzieć że tacy starzy ludzie wszystkiego się boją a każdy ruch im sprawia niejednokrotnie ból i przez to stają się zrzędliwi.Ja uważam że trzeba rozmawiać pytać dociekać a jak już obie strony są przekonane o słuszności decyzji to podejmować się pracy z podopiecznym lub podopieczną.

#16 2013-10-22 08:40:15

myszkamiki
Member

skerszet napisał:

Witajcie Panie, ja jestem facet, opiekun kilka lat przepracowałem w Holandii Przypadek dość ciężki, dziadek 92 lat demencja-ajzchajmer, zacewnikowany i jeszcze częściowo ograniczony ruchowo. I tak jak tu wiele z was pisze na początku bo dla mnie to był początek i koniec wrzasków podopiecznego w chwili ataku. Po prostu bardzo dosadnie i przekonywająco wytłumaczyłem jegomościowi że jak nie ja to nikt mu nie zrobi kawki do łózka, dobrej zupki tudzież mięska smacznego a o spacerze z termosem kawki to niech zapomni jak jak odejdę. I poskutkowało, dziadek na wszystkich wrzeszczał z rodziny oprócz mnie. A co do Firmy ,, Promedica", drogie panie a jak taka konsultantka może sprawdzić czy dana osoba do danego przypadku się nadaje. Wielokrotnie wysyłane są panie na zasadzie tzw. ,,czuja" i nie jednokrotnie kandydatki wiedząc że przypadek jest taki jaki jest że waga duża , że ograniczony podopieczny ruchowo, pomimo to biorą tą pracę a niejednokrotnie przekonują konsultantkę że sobie wspaniale poradzą. Ale wina jest też po trosze po stronie Firmy, bo jak niby kobiecinka może sobie poradzić z podopiecznym który waży ok. 75-80 kg i jeszcze jest ograniczony ruchowo a trzeba przy tym wiedzieć że tacy starzy ludzie wszystkiego się boją a każdy ruch im sprawia niejednokrotnie ból i przez to stają się zrzędliwi.Ja uważam że trzeba rozmawiać pytać dociekać a jak już obie strony są przekonane o słuszności decyzji to podejmować się pracy z podopiecznym lub podopieczną.

A mi się wydaje że w 90% to agencje nie mówią prawdy odnośnie stanu podopiecznego uznając zasadę: a może sobie poradzi. Nie wierze ze opiekunka swiadomie pcha się do pracy, której jest pewna, że nie podoła. Rodziny też kłamią.

#17 2013-10-22 20:23:11

jakniew
Member

skerszet napisał:

Mam pod opieką dziadka ponad 80 kg ale powiedziałam, że dźwigać sama nie będę od tego są specjalne windy, które można załatwić przez kasę chorych. No i rodzinka się za to wzięła. Teraz czekamy, aż kasa chorych wpłaci pieniądze firmie, która to wykonuje a lekarz receptę na ten sprzęt wypisał. Na początku dziadek jakoś tam się poruszał, po moim powrocie okazało się, że jest gorzej niż źle. Najważniejsze nie dać się wrobić w dźwiganie, jak zjawi się do opieki ktoś, kto to będzie robić to uraz kręgosłupa ma murowany. Poza tym użyłam też fortelu mówiąc, że na budowach tutaj w Niemczech to mężczyźni nic nie dźwigają, do tego są specjalne urządzenia.

#18 2013-12-12 20:33:48

gutek693331
New member

Odradzam Wam jakilokwiek kontakt z ta firma. Pracuje u mich ponad 2 lata i ostatnio zrobily sie Panie jakies dziwnie wredne i nieprzyjemne. Oszukuja jesli przedstawiaja stan podopiecznego nie mowia calej prawdy o stanie chorobowym. Nie poprostu koszmar i zabieram sie od nich. Znam b.dobrze niemiecki wiec kazda firma mnie bierze bez laski - Promedica24 Pani opiekun kontraktu, aby nie miala czasu dla opiekuna??? Chyba jej pensja to Nasza praca i kto tu dla kogo jest? Jednak Polacy tego chyba nie rozumieja.

Ostatnio edytowany przez gutek693331 (2013-12-12 20:37:02)

#19 2013-12-13 06:57:19

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

gutek693331 napisał:

Odradzam Wam jakilokwiek kontakt z ta firma. Pracuje u mich ponad 2 lata i ostatnio zrobily sie Panie jakies dziwnie wredne i nieprzyjemne. Oszukuja jesli przedstawiaja stan podopiecznego nie mowia calej prawdy o stanie chorobowym. Nie poprostu koszmar i zabieram sie od nich. Znam b.dobrze niemiecki wiec kazda firma mnie bierze bez laski - Promedica24 Pani opiekun kontraktu, aby nie miala czasu dla opiekuna??? Chyba jej pensja to Nasza praca i kto tu dla kogo jest? Jednak Polacy tego chyba nie rozumieja.

Jak swego czasu chyba 4 turnusy pracowałem w P24 - swojego koordynatora to nawet nawet na oczy nie widziałem - nawet z dworca mnie nie odebrał,..... a powrót to Taxi - Zawsze dzwonił, że ma pilną sprawę - to są ludzie którzy mają swą pracę a TO robią dodatkowo. nie wspominając o języku polskim nawet podst. Trafiałem zawsze na rodowitych niemców

#20 2013-12-13 07:49:13

irinahol
Member

copyfield napisał:

gutek693331 napisał:

Jak swego czasu chyba 4 turnusy pracowałem w P24 - swojego koordynatora to nawet nawet na oczy nie widziałem - nawet z dworca mnie nie odebrał,..... a powrót to Taxi - Zawsze dzwonił, że ma pilną sprawę - to są ludzie którzy mają swą pracę a TO robią dodatkowo. nie wspominając o języku polskim nawet podst. Trafiałem zawsze na rodowitych niemców

Wiele firm w ten sposób postępuje,zawiozą cie na miejsce i nie interesujesz ich przez te 2-3 miechy,nawet czasem karty EKUZ nie masz przez ten czas jak wojny nie zrobisz !

#21 2013-12-13 10:16:16

madialena26
Member

irinahol napisał:

copyfield napisał:

gutek693331 napisał:

Wiele firm w ten sposób postępuje,zawiozą cie na miejsce i nie interesujesz ich przez te 2-3 miechy,nawet czasem karty EKUZ nie masz przez ten czas jak wojny nie zrobisz !

Podpisuje sie pod tym obiema rekami a nawet i nogami, zostal mi miesiac po wczorajszym kontakcie z Firma stwierdzilam ze juz nie bede dzwonic, bo nie ma to najmniejszego sensu. Szkoda moich nerwow i czasu i kasy na polaczenia. Jestem pierwszy raz, na nowym miejscu i wszystko sie ma nijak do wczesniejszych opisow. No ale, jak to ktos mi tu juz napisal frycowe mam za soba smile

#22 2014-01-22 20:24:08

mareszka23
Member

Witam panie? i jak się zakończyła ta sprawa?wie ktoś może? Ja też byłam z Prom-24, ale chcieli mnie okantować na kase i po zjechaniu z kontraktu znalazłam inną,Jeżeli ktoś szuka to pytania na prywatnego e-maila. mareszka@onet.eu

Reklama