Słowniczek języka niemieckiego

dzisiaj dostalam od firmy m.inn zalacznik slowniczek ----moze przyda sie ktoryms kolezankom ktore sa poczatkujace http://opiekunki...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2013-05-27 19:13:32

swistak
Member

Słowniczek języka niemieckiego

dzisiaj dostalam od  firmy m.inn zalacznik  slowniczek ----moze przyda sie ktoryms kolezankom ktore  sa poczatkujace

http://opiekunki.perfekton.pl/Perfekton … ckiego.pdf

ps

nie pracuje w tej firmie,nic o nich nie wiem,nie reklamuje jej      :-))))

Ostatnio edytowany przez swistak (2013-05-27 20:08:09)

#2 2013-05-27 20:39:15

pfleger
Member

Re: Słowniczek języka niemieckiego

swistak napisał:

dzisiaj dostalam od  firmy m.inn zalacznik  slowniczek ----moze przyda sie ktoryms kolezankom ktore  sa poczatkujace

ps

Dobra.......  dobra...wink

#3 2013-05-27 22:13:13

poziomka
Member

To może przydadzą się też początkującym w nauce koleżankom takie drobiazgi?

Kilka do pobrania tutaj:                http://www.clubsilesius.com.pl/49/mater … rania.html

samouczek dla opiekunek:        http://samouczek-j-niemieckiego.manifo. … -opiekunek     ( spis lekcji z prawej strony )

i taki krótki :                            http://www.np2.pl/sites/podstrony_stron … amp;typ=14

#4 2013-05-28 06:15:05

swistak
Member

pfleger napisał:

swistak napisał:

ps

Dobra.......  dobra...wink

hehehehe....bardzo smieszne    :-))))

#5 2013-05-28 07:56:07

Tosia
Member

Poziomko i Świstaku dziękuję za te lekcje. Uczę się sama, więc każda pomoc na wagę złota.
Gdyby ktoś miał inne lekcje, z pewnością również przydadzą się. Proszę o jeszcze.   
        Pozdrawiam Tosia.

Ostatnio edytowany przez Tosia (2013-05-28 07:58:00)

#6 2013-05-28 09:24:07

swistak
Member

Tosia napisał:

Poziomko i Świstaku dziękuję za te lekcje. Uczę się sama, więc każda pomoc na wagę złota.
Gdyby ktoś miał inne lekcje, z pewnością również przydadzą się. Proszę o jeszcze.   
        Pozdrawiam Tosia.

witaj tosiu   :-)))) ucz sie wszystko sie przyda wiadomo, ale najbardzie w praktyce to sie sprawdza....ja tez wciaz sie ucze i lykam wszystko
    co tutaj sie ukaze

pozdrawiam  :-))))

#7 2013-05-28 10:38:34

fiameta@wp.pl
Member

swistak napisał:

ps

Ja dziękuję,mi się to przyda.Pozdrawiam

#8 2013-05-28 11:28:20

poziomka
Member

Tosiu!

Też uczę  sie samodzielnie . Ostatnio niestety niezbyt regularnie.  W tym celu szukałam długo różnych pomocy w internecie. Jak chcesz przejrzyj dokładnie forum, jeśli nie skasowano, to znajdziesz to czym się  dzieliłam na forum. Podawałam m. innymi blog Tyczkowskiego, różne
linki do nauki języka, słowniki obrazkowe z wymową, książeczki-samouczki dla pomocy medycznej i pomocy domowej ( część do pobrania z chomika) i  inne, które znalazłam....
-Zauważyłam ostatnio, że poza lekcjami firmy Aterimy, Interkadray, czy Promediki 24  inne też coś zaczynają zamieszczać .

Na Arbeitlandii  wczoraj np. znalazłam  zwroty o kondolencjach, toalecie, łóżku  : 

http://www.arbeitlandia.eu/zycie/32,nie … st-trudny/

i np. troszkę do pobrania  w PDF-ie  na Lider Service:

http://www.opiekunkilsi.pl/sprawd-swoj-niemiecki-

a  tu jest zestaw przydatnych zwrotów i trochę materiału dla początkujących opiekunek:

http://www.slowka.pl/forum/viewtopic.php?id=4088

Medipe ma 20 lekcji do druku lub w PDF-ie:

http://blog.medipe.pl/?page_id=224

a tu są też  podstawy na stronie : 

PRC 24 lekcje niemieckiego 

(  dla niań, pomocy domowych, opiekunek)

ewentualnie jeszcze tu kilka lekji z wymową:

http://www.novumcarrer.pl/lekcja1.html

Nie wiem czy te materiały nie są Ci już znane  lub za łatwe ,ale może komuś coś się przyda?
Szkoda, że na forum nie ma już kolejnych lekcji Redakcji i naszych miłych koleżanek.

Miłego dnia !

Ostatnio edytowany przez poziomka (2013-05-28 14:36:17)

#9 2013-05-28 11:40:27

bwiolka
Member

Witam wszystkich!

Jestem już pół roku, z 3 tyg. przerwą,  u tej samej babci i to co umiem wystarcza żeby się z nią dogadać. W efekcie bardzo trudno mi się zmusić do nauki.  Każda pomoc się przyda bo wiem, że na innej stteli to nie wystarczy.

#10 2013-05-28 12:23:13

joanna42
New member

Witam jestem yu 4 miesiace i najlepiej uczy sie rozmawiajac z niemcami umnie to dziala pozdrawiam

#11 2013-05-28 12:25:34

ahha
Member

bwiolka napisał:

Witam wszystkich!

Jestem już pół roku, z 3 tyg. przerwą,  u tej samej babci i to co umiem wystarcza żeby się z nią dogadać. W efekcie bardzo trudno mi się zmusić do nauki.  Każda pomoc się przyda bo wiem, że na innej stteli to nie wystarczy.

Witaj kolezanko a luknij wyzej w posty tam  jest wszystko (tutaj na tej stronie co piszesz). Ponadto na tym forum pod slonecznik jest napisane "opiekunka Forum" kliknij na to  wyskocza Ci tematy i szukaj "lekcji nauki j.niemieckiego" a ten z perfoktona? jest fajny moim zdaniem.Powodzenia najwazniejsze to nie bac sie mowic gramatycznie czy Kali kochac.To obojetne i to potem.

#12 2013-05-28 13:28:40

poziomka
Member

ahha!

Zapomniałam dodać wcześniej, że mnie ten samouczek od kochanego  świstaka też się bardzo podoba,
ale  odrobinkę mi smutno, że nic  z moich Ci się nie podoba.

Żartuję  i pozdrawiam ciepło w zimny dzień !!
Gdzie to słońce??

#13 2013-05-28 14:59:27

bwiolka
Member

ahha napisał:

bwiolka napisał:

Witam wszystkich!

Witaj kolezanko a luknij wyzej w posty tam  jest wszystko (tutaj na tej stronie co piszesz). Ponadto na tym forum pod slonecznik jest napisane "opiekunka Forum" kliknij na to  wyskocza Ci tematy i szukaj "lekcji nauki j.niemieckiego" a ten z perfoktona? jest fajny moim zdaniem.Powodzenia najwazniejsze to nie bac sie mowic gramatycznie czy Kali kochac.To obojetne i to potem.

Wielkie dzięki. Mówić to ja się nie boję. Jak piszesz Kali chcieć, Kali móc. Kłopot to wymowa. Nie mam na kim poćwiczyć, nie ma kto poprawić. A tu często jedna litera zmienia sens zdania.  Babcia reaguje na komendy: jedzenie, mycie, toaleta itp.  poza tym ma swój świat.

#14 2013-05-28 19:06:09

ahha
Member

poziomka napisał:

ahha!

Zapomniałam dodać wcześniej, że mnie ten samouczek od kochanego  świstaka też się bardzo podoba,
ale  odrobinkę mi smutno, że nic  z moich Ci się nie podoba.

Żartuję  i pozdrawiam ciepło w zimny dzień !!
Gdzie to słońce??

Poziomeczko mila mnie sie wszystko podoba co przydaje sie w naszej pracy.Pamietam swoje poczatki (te karteczki ponaklejane wszedzie) i wyciagniete z lamusa stare kasety:) nie plyty CD.Kasety   trzeszczaly ze starosci ze hey.Ale przyznam sie szczerze ze najwiecej sie nauczylam przy bezposrednim kontakcie.Panie Boze jaka szkoda ze nie bylo wtedy takich for dla opiekunek- o ile byloby latwiej.Juz samo to ze mozna popisac,poradzic,pozalic czasami w....ic ,wymienic doswiadczeniami  kazdej masci -od agentur po kuchnie to jest moim zdaniem BEZCENNE.Tak uwazam i pozdrawiam Cie serdecznie Poziomka  ze slonecznych dzis okolic Luksemburga. Chyba wszedzie niezbyt ladnie -tutaj pierwszy taki dzien ze ciepelko w miare.A Ty gdzie jestes Poziomko ?(pisalam Ci kiedys ze masz taki smakowity nick ja uwielbiam lesne poziomki )Pozdrawiam Ahha  smilesmilesmile

Ostatnio edytowany przez ahha (2013-05-28 19:13:12)

#15 2013-05-28 21:19:17

poziomka
Member

ahha!
Masz zupełną  rację, nauka na "sucho" nigdy nie dorówna praktyce, język musi " żyć," wtedy wiadomo co w głowie zostało.
Fajne są takie kartki jak stosowałaś, jeszcze lepiej gdy ktoś ma w trakcie nauki z kimś w domu poćwiczyć, ale dla "wcześniej urodzonych"
to rzadka możliwość.  Ale  na pewno najlepszą praktyką jest kontakt  w Niemczech z rodowitymi Niemcami. Póki co, każda pomoc tekstowa może
się innym też przyda.
-Pamiętam Cię dobrze jak ciepło wraz z kilkoma osobami mnie przyjęłaś w progi tego forum,pierwszego w moim życiu i jak na razie jedynego,
tego się nie zapomina! ! Też żałuję, że trafiłam na niego późno, wcześniejsze wyjazdy głównie do opieki nad dzieckiem byłyby łatwiejsze..
Ale i tak dużo się tu dowiedziałam, dokształciłam i dostałam sporo wsparcia i wskazówek na  e-maila, za co jestem bardzo wdzięczna !
Takie forum to ogromnie ważne zaplecze w tej pracy o czym tak ładnie napisałaś, oby dalej kwitło i służyło wszystkim.
Ja jestem niestety w Polsce, jest zimno, deszczowo, a możliwość wyjazdu odroczona. Przywlekliśmy z Anglii po świętach w grudniu paskudną grypę, podejrzewano, że może świńską. Wloką się komplikacje, szczególnie u męża, jest lepiej po kuracji w górach,ale nie na tyle by zostawić go samego.
Ot życie,i m bardziej kasa potrzebna ,tym więcej się coś knoci...
Ale ogrzałam się Twoim e-mailem i jako niepoprawna optymistka, liczę na lepsze zmiany i możliwość rychłego wyjazdu.

Miech Cię słoneczko często odwiedza, wszystkiego naj..naj.! !

Ostatnio edytowany przez poziomka (2013-05-28 21:20:49)

#16 2013-05-28 21:42:55

ahha
Member

poziomka napisał:

ahha!
Masz zupełną  rację, nauka na "sucho" nigdy nie dorówna praktyce, język musi " żyć," wtedy wiadomo co w głowie zostało.
Fajne są takie kartki jak stosowałaś, jeszcze lepiej gdy ktoś ma w trakcie nauki z kimś w domu poćwiczyć, ale dla "wcześniej urodzonych"
to rzadka możliwość.  Ale  na pewno najlepszą praktyką jest kontakt  w Niemczech z rodowitymi Niemcami. Póki co, każda pomoc tekstowa może
się innym też przyda.
-Pamiętam Cię dobrze jak ciepło wraz z kilkoma osobami mnie przyjęłaś w progi tego forum,pierwszego w moim życiu i jak na razie jedynego,
tego się nie zapomina! ! Też żałuję, że trafiłam na niego późno, wcześniejsze wyjazdy głównie do opieki nad dzieckiem byłyby łatwiejsze..
Ale i tak dużo się tu dowiedziałam, dokształciłam i dostałam sporo wsparcia i wskazówek na  e-maila, za co jestem bardzo wdzięczna !
Takie forum to ogromnie ważne zaplecze w tej pracy o czym tak ładnie napisałaś, oby dalej kwitło i służyło wszystkim.
Ja jestem niestety w Polsce, jest zimno, deszczowo, a możliwość wyjazdu odroczona. Przywlekliśmy z Anglii po świętach w grudniu paskudną grypę, podejrzewano, że może świńską. Wloką się komplikacje, szczególnie u męża, jest lepiej po kuracji w górach,ale nie na tyle by zostawić go samego.
Ot życie,i m bardziej kasa potrzebna ,tym więcej się coś knoci...
Ale ogrzałam się Twoim e-mailem i jako niepoprawna optymistka, liczę na lepsze zmiany i możliwość rychłego wyjazdu.

Miech Cię słoneczko często odwiedza, wszystkiego naj..naj.! !

Poziomko mila wszystko bedzie dobrze winkwinksmile zawsze nie moze byc zle ja sobie mowie czasami z lezka w oku ze zle juz bylo teraz bedzie tylko lepiej.Zdrowko najwazniejsze  kasa potem jak jak klopot lub problemy w domu to i praca sie nie uklada i dluzy ze strach.Wykurujecie sie to pojedziesz.Fajnie ze nas czytasz.Pozdrawiam i wszystkiego dobrego Tobie i Twojej Rodinie zycze.

#17 2013-05-28 22:46:20

poziomka
Member

Ahha!

.."złe już było teraz będzie tylko lepiej"... Właśnie  taką dewizą życiową się kieruję,
to bardzo pomaga i przyciąga dobre fluidy.
Dzięki za ciepłe słowa i i  życzenia.
Serdeczności też dla Ciebie i wszystkich forumowiczek !

#18 2013-06-13 21:07:20

ST
Member

joanna42 napisał:

Witam jestem yu 4 miesiace i najlepiej uczy sie rozmawiajac z niemcami umnie to dziala pozdrawiam

Jasne!....tylko trzeba "mieć" tych "Niemców"....  Próbowałaś kiedyś zaczepiać nieznajomych na ulicy?  A co mają zrobić opiekunki mieszkające "w ostatniej chałupie pod lasem".....?

#19 2013-06-13 21:16:30

ST
Member

swistak napisał:

dzisiaj dostalam od  firmy m.inn zalacznik  slowniczek ......             http://opiekunki.perfekton.pl/Perfekton … o.pdf..... nie pracuje w tej firmie,nic o nich nie wiem,nie reklamuje jej   :-))))

Ja też to dostałem wink - chyba porozsyłali gdzie tylko mogli wink   Problem jednak pozostaje taki sam !!! - trzeba to wkuwać sad sad sad   Ciekawe która Firma pierwsza opublikuje ciekawe! interaktywne, VIDEO z atrakcyjną fabułą do nauki niemieckiego??? wink smile

#20 2013-06-29 16:40:16

iweta
Member

Witam, a może ktoś ma jakieś pomoce schwaebisch-deutsch:)? Jestem koło Stuttgaru i babcia kiedy jest zdenerwowana to raczy mnie szwabskim.

#21 2013-07-05 18:33:52

ST
Member

Na jakimś wątku pisałem o tym - NIE masz obowiązku! rozumieć jakiegoś "narzecza", "gwary" itp.  Po prostu pomyśl sobie, że to nie jest skierowane do Ciebie, bo gdyby było do Ciebie, to by było po niemiecku!  Nie obawiaj się! - jak ktoś coś będzie od Ciebie chciał, to będzie wiedział jak to wypowiedzieć!!! smile

#22 2013-07-05 18:42:28

ruda
Member

Łoł, nie ma to jak rada doświadczonego opiekuna wink!

Kocham zaklinanie rzeczywistości big_smile.

#23 2013-07-05 21:13:15

kakadu
Member

Iweta,nie doceniasz tego co masz.To fajnie,że nie rozumiesz jej gwary-mniej się denerwujesz.I zawsze grzecznie możesz powiedzieć,że nie rozumiesz.

#24 2013-07-06 10:05:01

ST
Member

kakadu napisał:

Iweta,nie doceniasz tego co masz.To fajnie,że nie rozumiesz jej gwary-mniej się denerwujesz.I zawsze grzecznie możesz powiedzieć,że nie rozumiesz.

Dokładnie TAK!  Ja dopiero po zakończeniu mojego pierwszego zastępstwa dowiedziałem się, że tam gdzie byłem panuje niemiła dla Opiekuna atmosfera!  Ja wówczas nawet "czystego niemieckiego" mało co rozumiałem.... sad - ale przez to psychicznie miałem "święty spokój" wink
   A'propos (jesteśmy w temacie "językowym"wink  - czy wiecie że po niemiecku nie można powiedzieć "czysty papier", "czyste niebo" itp...???  Mój dziadek myślał, że mówię o UMYTYM papierze itp.... wink wink wink

#25 2013-07-06 10:45:20

ewal8
Member

ST napisał:

(...)
   A'propos (jesteśmy w temacie "językowym"wink  - czy wiecie że po niemiecku nie można powiedzieć "czysty papier", "czyste niebo" itp...???  Mój dziadek myślał, że mówię o UMYTYM papierze itp.... wink wink wink

leeres Papier
wolkenloser Himmel

Pozdrawiam wszystkich serdecznie. smile
U mnie nastąpiła nieoczekiwana zmiana planów z powodów losowych, o których nie chcę tutaj się rozpisywać.
W każdym bądź razie, w tym roku zmuszona jestem niestety odpuścić sobie wyjazd.

#26 2013-07-06 11:05:07

simona1961
Member

ewal8 napisał:

ST napisał:

(...)

leeres Papier
wolkenloser Himmel

Pozdrawiam wszystkich serdecznie. smile
U mnie nastąpiła nieoczekiwana zmiana planów z powodów losowych, o których nie chcę tutaj się rozpisywać.
W każdym bądź razie, w tym roku zmuszona jestem niestety odpuścić sobie wyjazd.

Witaj Ewuniu, mam nadzieję, że nie stało się nic strasznego. Pozdrawiam!

#27 2013-07-06 20:36:01

ST
Member

ewal8 napisał:

.....U mnie nastąpiła nieoczekiwana zmiana planów z powodów .......

No właśnie! - gdzieś była?, jak Cie nie było??????  Nie wiem jak inni, ale ja już się martwiłem..... sad

PS - a z tym "czystym" to dokładnie chodziło o tabletki "Magnesium".  Dziadek chciał "czysty" magnez, a ja mu kupiłem z VitB....  Jak mówiłem o "czystym magnezie", to dziadek pytał, czy ja mu te tabletki umyłem pod wodą??? wink wink wink

Ostatnio edytowany przez ST (2013-07-06 20:39:02)

#28 2013-07-06 21:09:40

jogi45
Member

Powiedziałeś "sauber"? Pewnie powinno być bloss Magnesium

#29 2013-07-06 21:17:52

jogi45
Member

Czym się różni Blumenstock od Blumenstras (nawet nie wiem czy tak się pisze) Dzisiaj babcia dostała kwiaty i myślała że to jest to pierwsze a potem stwierdziła że jednak drugie. A rozmawia ze mną jakbym nie rozumiała niemieckiego, jak to niektórzy nazywają "kali mieć banana"

#30 2013-07-06 22:14:19

ruda
Member

Blumenstock to kwiaty doniczkowe, Blumenstrauss to cięte ułożone w bukiet. Proszę:

http://de.wikipedia.org/wiki/Blumenstrau%C3%9F

#31 2013-07-07 09:33:17

ewal8
Member

simona1961 napisał:

ST napisał:

No właśnie! - gdzieś była?, jak Cie nie było??????  Nie wiem jak inni, ale ja już się martwiłem..... sad

Dzięki za pamięć... smile
Sytuacja jest już na tyle opanowana, że mogę już spokojnie spać... choć lekko przez chwilę nie było...
Jeszcze raz dzięki za pamięć i dobre słowo. smile

PS. czysty magnez - reines Magnesium albo pures Magnesium a najlepiej Magnesium ohne Vitamin B

#32 2013-07-07 10:13:09

amelia
Przyjaciel Forum

ewal8 napisał:

simona1961 napisał:

ST napisał:

Dzięki za pamięć... smile
Sytuacja jest już na tyle opanowana, że mogę już spokojnie spać... choć lekko przez chwilę nie było...
Jeszcze raz dzięki za pamięć i dobre słowo. smile

PS. czysty magnez - reines Magnesium albo pures Magnesium a najlepiej Magnesium ohne Vitamin B

... a może byś tak "piratko" na skypa czasem weszła? (znajdziesz minutkę?) Pozdrawiam cieplutko!

#33 2013-07-07 13:56:00

jogi45
Member

Jak to dobrze, że te dziewczyny które dobrze znają język pomagają "niedouczonym". Mam na myśli siebie.Zawsze jak mam problem ze znalezieniem najlepszego zwrotu zastępuję je innym o tym samym znaczeniu więc sobie radzę w życiu codziennym ale zazdroszczę tym co mówią płynnie po niemiecku. Oczywiście nadal się uczę i staram się zapamiętać, zapisać wszystkie zwroty które podajecie. Dzięki

#34 2013-07-08 19:47:39

ST
Member

jogi45 napisał:

Powiedziałeś "sauber"? Pewnie powinno być bloss Magnesium

w moim wypadku zaakceptowane przez dziadka to: "Magnesium ohne Zutaten"...... ależ tej j.niemiecki jest bogaty!!! (na nasze nieszczęście! ;( )

#35 2013-07-08 19:53:47

ST
Member

ruda napisał:

Blumenstock to kwiaty doniczkowe, Blumenstrauss to cięte ułożone w bukiet......

... a Blumenstrassen to chwasty na poboczu !!!  wink wink wink

#36 2013-07-08 20:07:03

ruda
Member

..., z których można zrobić romantyczny Blumenstrauss wink.

#37 2013-07-08 20:15:01

ST
Member

ruda napisał:

..., z których można zrobić romantyczny Blumenstrauss wink.

niemiecka oszczędność..... wink

#38 2013-07-08 20:26:34

ruda
Member

Nie, kobiecy romantyzm smile.

#39 2013-07-08 21:14:26

jakniew
Member

Hahaha:) ale lubię czytać Wasze przekomarzanie się ruda i ST:)smile

#40 2013-07-09 13:39:12

ewal8
Member

jogi45 napisał:

Jak to dobrze, że te dziewczyny które dobrze znają język pomagają "niedouczonym". Mam na myśli siebie.Zawsze jak mam problem ze znalezieniem najlepszego zwrotu zastępuję je innym o tym samym znaczeniu więc sobie radzę w życiu codziennym ale zazdroszczę tym co mówią płynnie po niemiecku. Oczywiście nadal się uczę i staram się zapamiętać, zapisać wszystkie zwroty które podajecie. Dzięki

Yogi45, przecież po to tu jesteśmy, żeby sobie pomagać w różnych dziedzinach. Ja, z racji niewielkiego doświadczenia, mogę w miarę wolnego czasu językowo się udzielać wink .
Myślałam, że w tym roku powiększę swoje doświadczenie, ale w życiu czasem zdarzają się takie okoliczności, których niestety nie da się przewidzieć.
Muszę powiedzieć, że od roku jestem na forum – i choć doświadczenie niewielkie to po lekturze Waszych wpisów stwierdzam, że jestem o niebo mądrzejsza i bardziej pewna siebie (choć przebojowości mi nigdy nie brakowało wink )niż przed rokiem.
Wiele z Was (i wielu też – ST oczko do Ciebie wink ) pokazało mi walory tej pracy z różnych stron. Dowiedziałam się tutaj tylu rzeczy, że gdybym wiedziała je rok temu, całkiem inaczej wyglądałby ten „mój pierwszy raz” wink wink
I choć następna okazja wyjazdu zdarzy mi się pewnie za rok, to z sentymentu i dużej sympatii pozostanę tutaj z Wami, o ile mnie nie przepędzicie…

PS.
ST - chwilowo to ja miałam obawy, co się z Tobą dzieje, bo Ciebie też chwilę nie było...
Też uwielbiam, jak się z rudą licytujecie ... wink

Natomiast Pflegerowi na mur beton internet odcięli... smile smile smile

#41 2013-07-09 15:21:03

poziomka
Member

Ewai8 !

A  jak ten statek-forum  dryfowałby dalej, gdyby brakło na nim  takiej piratki ?!  Przecież załoga musi być kompletna  !
Bez Ciebie i wielu, wielu innych osób , kto by nas wspierał językowo i nie tylko ?

ahoj !

#42 2013-07-09 16:15:13

jakniew
Member

ewal8 napisał:

jogi45 napisał:

Yogi45, przecież po to tu jesteśmy, żeby sobie pomagać w różnych dziedzinach. Ja, z racji niewielkiego doświadczenia, mogę w miarę wolnego czasu językowo się udzielać wink .
Myślałam, że w tym roku powiększę swoje doświadczenie, ale w życiu czasem zdarzają się takie okoliczności, których niestety nie da się przewidzieć.
Muszę powiedzieć, że od roku jestem na forum – i choć doświadczenie niewielkie to po lekturze Waszych wpisów stwierdzam, że jestem o niebo mądrzejsza i bardziej pewna siebie (choć przebojowości mi nigdy nie brakowało wink )niż przed rokiem.
Wiele z Was (i wielu też – ST oczko do Ciebie wink ) pokazało mi walory tej pracy z różnych stron. Dowiedziałam się tutaj tylu rzeczy, że gdybym wiedziała je rok temu, całkiem inaczej wyglądałby ten „mój pierwszy raz” wink wink
I choć następna okazja wyjazdu zdarzy mi się pewnie za rok, to z sentymentu i dużej sympatii pozostanę tutaj z Wami, o ile mnie nie przepędzicie…

PS.
ST - chwilowo to ja miałam obawy, co się z Tobą dzieje, bo Ciebie też chwilę nie było...
Też uwielbiam, jak się z rudą licytujecie ... wink

Natomiast Pflegerowi na mur beton internet odcięli... smile smile smile

No co Ty ewal! Pfleger ma urlop i jest na wczasach, może w jakimś egzotycznym kraju?????

#43 2013-07-10 17:53:48

ST
Member

ruda napisał:

Nie, kobiecy romantyzm smile.

w PL facet za taki romantyzm musi droooogo zabecalować, żeby odnieść pożądany skutek.  Może dzięki temu "niemieckiemu sknerstwu" w D sprawę opędzi się wiechciem z chwastów..... wink

#44 2013-07-10 19:04:14

ANTONIA***
Member

ST,

co Ty z tymi chwastami ! Chodzi o Blumenstrauss, a nie Blumenstrassen... Chyba źle kojarzysz. Ot, mężczyźni !
Chociaż, jak tak sobie jeżdżę rowerem , to zachwycona jestem i "chwastami": macierzanką, wrotyczem a nawet ostami.

#45 2013-07-10 19:38:12

ST
Member

ANTONIA*** napisał:

....... zachwycona jestem i "chwastami": macierzanką, wrotyczem a nawet ostami.

jesteś b.ekonomiczna! faceci pewnie się za Tobą uganiają, a oszczędni niemieccy seniorzy to chyba w kolejce do Ciebie stoją wink

#46 2013-07-11 08:37:12

ANTONIA***
Member

ST,

jesteś blisko prawdy, bo faktycznie ugania się za mną jeden ( zawsze stawiałam na jakość, a nie ilość ).
Jest seniorem niemieckim i chyba był oszczędny, bo dorobił się tego i owego.
A co do romantyzmu babskiego, to wierz mi, że niejedna z nas wolałyby dostać jedną frezję - tak szczerze i od serca, aniżeli bukiet róż  -   kupiony na stacji benzynowej z okazji np. Dnia Kobiet.

W sprawie "chwastów" polnych i przydrożnych - naprawdę je kocham.  Późnym latem i jesienią moja kuchnia jest "zawalona" nimi i pachnie tak cudownie.

Pozdrawiam...

#47 2013-07-11 11:02:59

poziomka
Member

O Antonia!

To jak ja, też je lubię ! Zbieram, suszę , a na Wszystkich Świętych, Boże Narodzenie powstają z nich i darów lasu różne
kompozycje..No i ten zapach w domu, nic go nie zastąpi ,prawda?

#48 2013-07-11 16:27:44

ST
Member

No więc tak na poważnie, to miło, że są osoby, które przedłożą dobre intencje i "duszę" ofiarodawcy, nad w pośpiechu kupionym po drodze drogim prezentem i wytłumaczą wszystkie niedociągnięcia charakteru widząc zasobny portfel...  Szkoda tylko, że młodym dziewczynom przychodzi to dopiero po latach..... ;(

#49 2013-07-11 19:22:55

ruda
Member

ST napisał:

No więc tak na poważnie, to miło, że są osoby, które przedłożą dobre intencje i "duszę" ofiarodawcy, nad w pośpiechu kupionym po drodze drogim prezentem i wytłumaczą wszystkie niedociągnięcia charakteru widząc zasobny portfel...  Szkoda tylko, że młodym dziewczynom przychodzi to dopiero po latach..... ;(

A niektóre mają za sobą proces odwrotny big_smile.
Jedne na starość głupieją, inne stają się mądrzejsze... Pytanie tylko, które?

#50 2013-07-11 19:38:13

ST
Member

ruda napisał:

.....Jedne na starość głupieją, inne stają się mądrzejsze... Pytanie tylko, które?

no...... jako mężczyzna przyznam, że nie znam tematu.... ;( ...ale może tak być wink  >> człowiekowi nigdy się nie dogodzi, najczęściej to co się ma, to się nudzi ......  Jeśli więc któraś miała miłość w połączeniu z biedą, to patrzy później na portfel zalotnika ;  gdy opływała w dostatki, ale wzdychała do przeżyć z "Harlekinów", to chciałaby być porwany przez ukochanego w samej koszuli.... wink

#51 2013-07-11 20:06:24

wampirek
Member
Od: slaskie

Dobre sobie...nie wszyscy tak mają,jak ma sie dobre-nie potrzeba szukac lepszego""

#52 2013-07-11 20:22:17

ST
Member

wampirek napisał:

Dobre sobie...nie wszyscy tak mają,jak ma sie dobre-nie potrzeba szukac lepszego""

Oczywiście że lepiej jest być ZDROWYM I BOGATYM niż CHORYM I BIEDNYM ! smile .... ale jak sama piszesz: nie wszyscy tak mają... sad

#53 2013-07-21 12:59:40

Joanna.s336
Member

Witam serdecznie
bardzo fajna sprawa smile

#54 2013-11-25 12:09:36

bakark
New member

Witam

Polecam tego bloga o pracy niań, sam go czytam i zbieram ciekawostki z życia niań

Reklama