Medwork24, Biuro FUTURE OPTIONS

Witam serdecznie wszystkie Panie i Panów. Jestem nowa na forum, ale od dłuższego czasu czytam je uważnie. Jestem zafascynowana Waszą rozległą wiedzą i dużym doświadczeniem...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

...inne firmy oferujące pracę dla opiekunek osób starszych? - aktualne tematy :

#1 2013-05-17 09:47:53

kumejka
Member

Medwork24, Biuro FUTURE OPTIONS

Witam serdecznie wszystkie Panie i Panów.
Jestem nowa na forum, ale od dłuższego czasu czytam je uważnie. Jestem zafascynowana Waszą rozległą wiedzą i dużym doświadczeniem.
Ja również pracuję w opiece, ale krótko i zastanawiam się nad zmianą owianej złą sławą  firmy.
Biorę pod uwagę Medwork24 i Biuro FUTURE OPTIONS. Czy ktoś z Was ma może jakieś informacje na temat tych firm? Najbardziej chodzi mi o Medwork24, bo nic nie mogę o nich znaleźć. Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko.

#2 2013-05-17 22:39:15

amelka44
Member

Re: Medwork24, Biuro FUTURE OPTIONS

Ja pracowałam w Medwork24, co chcesz dokładnie wiedzieć ? 2 razy mi z nimi  pojechało do Niemiec, jakoś tak ktoś mi polecił i było git.  No ale człowiek szuka ciągle i potem przejechołam się z inną firmą raz czy drugi bo chciałam spróbować z innymi też ,ale ogólnie tera zaś mam jechać i chyba znów do Medwork dryndnę. To chyba mała firma i czuć że im jeszcze zależy cokolwiek. Przynajmniej ja wspominam pobyt i organizacyjne rzeczy dobrze, a też miałach jeden problem z dziadkiem w jednej rodzinie.  Byłacm potem w dwóch wikszych i jakoś tak nam już nie szło razem.   Ale to już pewnie kto w czym gustuje i na czym komu zależy.

Ostatnio edytowany przez amelka44 (2013-05-17 22:44:07)

#3 2013-05-18 08:38:05

kumejka
Member

Dziękuję za odpowiedź smile
Najbardziej mi chodzi o to na jakich zasadach zatrudniają i jakie zarobki proponują. No i czy w ogóle nie ma problemów z wypłatą, bo się tyle naczytałam o różnych firmach, że strach zaufać.
Napisałam do nich maila, ale mi nie odpowiedzieli jeszcze.

#4 2013-05-19 13:18:01

Iwona65
New member

Witam ! chciałam zapytać czy któraś z Was była z firmą Private Care 24 Toruń lub Katowice ? negocjuje obecnie z nimi oferty ale nie mogę nigdzie znaleźć opinii na temat wiarygodności ofert i wypłat , czy są na czas , i jak z umową ? chodzi czy są jakieś kruczki ? z góry dziękuję za pomoc smile a może doradzicie która firma jest w miarę ok ?

#5 2013-05-19 15:18:38

ewal8
Member

Iwona65 napisał:

Witam ! chciałam zapytać czy któraś z Was była z firmą Private Care 24 Toruń lub Katowice ? negocjuje obecnie z nimi oferty ale nie mogę nigdzie znaleźć opinii na temat wiarygodności ofert i wypłat , czy są na czas , i jak z umową ? chodzi czy są jakieś kruczki ? z góry dziękuję za pomoc smile a może doradzicie która firma jest w miarę ok ?

Iwona65, nie wiem czy widziałaś ten wątek o Private Care 24

http://www.opiekunki-forum.pl/t143-private-care-24.html

albo ten drugi na naszym forum:

http://www.opiekunki-forum.pl/t426-prac … euro-.html

albo na opiekunki24

http://www.opiekunki24.pl/forum/temat/zobacz/267/page/1

Może tam znajdziesz interesujące Cię informacje. Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez ewal8 (2013-05-19 15:30:26)

#6 2013-05-19 15:23:54

Gabi55
Member

kumejka napisał:

Witam serdecznie wszystkie Panie i Panów.
Jestem nowa na forum, ale od dłuższego czasu czytam je uważnie. Jestem zafascynowana Waszą rozległą wiedzą i dużym doświadczeniem.
Ja również pracuję w opiece, ale krótko i zastanawiam się nad zmianą owianej złą sławą  firmy.
Biorę pod uwagę Medwork24 i Biuro FUTURE OPTIONS. Czy ktoś z Was ma może jakieś informacje na temat tych firm? Najbardziej chodzi mi o Medwork24, bo nic nie mogę o nich znaleźć. Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko.

Medwork24 nie znam, Future Options -moja znajoma pracuje przez nich od kilku lat i sobie chwali, rzetelni płacą terminowo. Umowa zlecenie, dużym plusem jest fakt, ze oskładkowanie od 3.711 (średnia krajowa). Natomiast ogólne wynagrodzenie jest "spłaszczone" tzn. w 90% 1.100e -praktycznie niezależnie od przypadku, czy języka/doświadczenia/umiejętności opiekunki. Od dłuższego czasu obserwuję ich oferty -mają sporo (chyba większość) cięższych przypadków.
Ogólnie firma godna polecenia.

Ostatnio edytowany przez Gabi55 (2013-05-19 15:25:06)

#7 2013-05-19 19:25:32

jogi45
Member

Moja znajoma pracuje z Future Options. Składki ma od niskiego brutto ale jest rencistką więc to jej nie przeszkadza. Wypłatę ma na czas i z miejsca pracy jest bardzo zadowolona. Musi być nieżle bo trzyma się tam od ponad roku. Wypłata rzeczywiście ok 1100.

#8 2013-05-20 21:52:23

armonia
New member

witam serdecznie,
czy miałyście, drogie panie, doświadczenia z firmą ATERIMA MED ? Mam zamiar podpisać  z nią umowę,

#9 2013-05-28 22:53:30

amelka44
Member

kumejka napisał:

Dziękuję za odpowiedź smile
Najbardziej mi chodzi o to na jakich zasadach zatrudniają i jakie zarobki proponują. No i czy w ogóle nie ma problemów z wypłatą, bo się tyle naczytałam o różnych firmach, że strach zaufać.
Napisałam do nich maila, ale mi nie odpowiedzieli jeszcze.

Przepraszam, że nic ci nie pisołam, ale ja już u podopiecznej na szteli. No jestem w medworku zaś i co mogę pedzieć : wypłata zowsze na czas tutaj na bank co do dnia bylo dla mnie to tez wazne bo w koncu jedziemy tam zarabiac i nie znosze jak firmy spozniaja sie z wyplata,takze tutaj akurat jest wszystko z terminem i poki co sie nie zawiodlam. Zarobki chybo podobnie jak wszedzie nie wiem ja zawsze i tak jade za te 1050 euro gdziekolwiek z jaka inna firma i tak zawsze mam tyle ,ale dobra jest, nie szprecham jakoś super, więc niech będzie. Natomiast oferty sa dobre - jestem kolejny roz i rzeczywisice mam jakies abo szczescie abo rzeczywisice nie maja bardzo bardzo ciezkich tych ofert, a to dla mnie wazne bo jada na 3 miesiące zawsze i ciesze sie ze wlasnie nie mam jakichs u nich obloznych bardzo przypadkow a w innej firmie zawsze mialam bardzo ciezko, w tej szteli mam tez internet , jestem 5 dzień i nie narzekam, takze oby tak dalej. Babcia mila . Rodzina babci dwa miasta stad mieszko takze nie mam ich na glowie tez cołki czas. Jo sie tam pracy nie boje, ale wiadomo, ze lzejsza oferta za podobne pieniadze co ciezka jest jednak bardziej git. Ja tam nie pisze majli tylko dzwonie zawsze.

#10 2013-06-18 10:05:39

emilia
Member

Stawki zależą od znajomości języka i doświadczenia, są wszystkie świadczenia, jest legalnie, ubezpieczenia w Polsce i na terenie Niemiec, płatności jak w zegarku zawsze do 10:)

#11 2013-06-18 10:24:45

jakniew
Member

emilia napisał:

Stawki zależą od znajomości języka i doświadczenia, są wszystkie świadczenia, jest legalnie, ubezpieczenia w Polsce i na terenie Niemiec, płatności jak w zegarku zawsze do 10:)

Nie tylko język i doświadczenie powinno być brane pod uwagę, ale też przypadek do jakiego się jedzie. Tam gdzie jest dużo obowiązków przy obłożnie chorej osobie, albo przy ciężkiej demencji ( zarywane noce, pilnowanie aby taka osoba niepostrzeżenie nie wyszła z domu, pilnowanie aby nie zasikała wszystko wokół, czy rozbierała się kilkakrotnie na dzień i  nocy itp. jest to nieporównanie cięższa praca niż z dobrym językiem, czy stażem przy osobie nie tak absorbującej jak wyżej opisałam.

#12 2013-06-18 10:38:06

krysta63
Member

a mnie najbardziej denerwuje jak czytam niektóre oferty,ze do opieki dwoje,w dośc ciężkim stanie,gdzie nie przychodzi Pflege do pomocy lub tylko przychodzi dać tabletki.I do roboty pełen pakiet---zakupy,gotowanie,sprzatanie,opożądzić dwoje ludzi,pranie,prasowanie.No i zdarza się,ze trzeba w nocy wstawac.Opiekunce brakuje tylko motorku w d.... No i za taka oferta agencja płaci powalająca kwote---1100 lub 1200.
Pani Emilio--niech się Pani wypowie na ten temat.Ile kasujecie od rodziny,zazwyczaj więcej niż za jedna osobę.a opiekunka ma tak samo jak za jednego pacjęta.Ale za to obowiązków nadmiar.
Pani Emilio-jaką kwotą wynagradzanie opiekunkę w wszej firmie takie przypadki jak opisałam wyżej?
napewno wiele opiekunej jest także ciekawych Pani  wypowiedzi

#13 2013-06-18 11:29:12

pfleger
Member

krysta63 napisał:

a mnie najbardziej denerwuje jak czytam niektóre oferty,ze do opieki dwoje,w dośc ciężkim stanie,gdzie nie przychodzi Pflege do pomocy lub tylko przychodzi dać tabletki.

Bardzo prosto,rodzina nie postarała się o powyższenie Pflegestufy,dziadzio lezy w lozku i ma dalej 1.

krysta63 napisał:

I do roboty pełen pakiet---zakupy,gotowanie,sprzatanie,opożądzić dwoje ludzi,pranie,prasowanie.No i zdarza się,ze trzeba w nocy wstawac.Opiekunce brakuje tylko motorku w d.... No i za taka oferta agencja płaci powalająca kwote---1100 lub 1200.
Pani Emilio--niech się Pani wypowie na ten temat.Ile kasujecie od rodziny,zazwyczaj więcej niż za jedna osobę.a opiekunka ma tak samo jak za jednego pacjęta.Ale za to obowiązków nadmiar.
Pani Emilio-jaką kwotą wynagradzanie opiekunkę w wszej firmie takie przypadki jak opisałam wyżej?

Dokladnie,konkrety a nie zarobki" DO..."

#14 2013-06-18 12:08:46

jakniew
Member

krysta63 napisał:

a mnie najbardziej denerwuje jak czytam niektóre oferty,ze do opieki dwoje,w dośc ciężkim stanie,gdzie nie przychodzi Pflege do pomocy lub tylko przychodzi dać tabletki.I do roboty pełen pakiet---zakupy,gotowanie,sprzatanie,opożądzić dwoje ludzi,pranie,prasowanie.No i zdarza się,ze trzeba w nocy wstawac.Opiekunce brakuje tylko motorku w d.... No i za taka oferta agencja płaci powalająca kwote---1100 lub 1200.

Otóż to krysta63, nawet jeśli rodzina załatwi wyższą stufę nie przekłada się to na pracę opiekunki. Pieniądze oferowane przez firmę przy opiece nad dwiema osobami WYMAGAJĄCYMI OPIEKI są żenująco niskie. Nie ma możliwości dostosować się do tego co swoich stronach piszą firmy:: " 8 godzin intensywnej pracy, reszta czuwanie" - w praktyce wychodzi, że jest nie więcej niż do 5 godzin snu i to jeszcze czuwanie, bo przy dwójce osób cały czas trzeba być na obrotach, jak piszesz: " brakuje tylko motorku w d....". Firmy nie przyjmują do wiadomości, że przynajmniej mogliby zapłacić od drugiej osoby połowę stawki od jednej.

#15 2013-07-09 13:59:01

emilia
Member

Zwykle oczywiście stan podopiecznego jest również brany pod uwagę przy wypłacie. Za dwie osoby ( o ile się dwiema trzeba zająć, bowiem bywa tak, że z dwojga osób tylko 1 wymaga opieki, zaś druga jest zupełnie samodzielna) są to kwoty 1100-1500 euro netto w zależności od tego ile czasu i uwagi trzeba poświęcić danemu przypadkowi , co się przy nim robi i od predyspozycji opiekunki wcześniej omawianych na  forum. Nie ukrywam, że kwoty są nie jako też dyktowane przez samego klienta.

#16 2013-07-09 14:04:50

emilia
Member

Nie wspomnę już o tym drogie Panie, że w umowach jest wykaz obowiązków zwykle jest on wąski opieka i drobne prace porządkowe, zakupy karmienie i gotowanie dla   podopiecznego. Jeśli jest coś ponad to, to owszem za waszą zgodą i dodatkową opłatą do reki bezpośrednio od rodziny można te czynności wykonać. Osobiście nie jednokrotnie słyszę o kopaniu, pieleniu ogródków, porządkowaniu strychów i piwnic, a nawet myciu samochodów i prania czy gotowania dla 9-osobowej rodziny od Pań pracujących w innych firmach.  Za tą samą stawkę, bez dodatkowych pieniędzy.

#17 2013-07-09 14:16:44

iza46
Member

emilia napisał:

Nie wspomnę już o tym drogie Panie, że w umowach jest wykaz obowiązków zwykle jest on wąski opieka i drobne prace porządkowe, zakupy karmienie i gotowanie dla   podopiecznego. Jeśli jest coś ponad to, to owszem za waszą zgodą i dodatkową opłatą do reki bezpośrednio od rodziny można te czynności wykonać. Osobiście nie jednokrotnie słyszę o kopaniu, pieleniu ogródków, porządkowaniu strychów i piwnic, a nawet myciu samochodów i prania czy gotowania dla 9-osobowej rodziny od Pań pracujących w innych firmach.  Za tą samą stawkę, bez dodatkowych pieniędzy.

Prosze o info ,jak to jest gdy calkowicie samodzielna osoba jest jakby nie brana pod uwage?mam prace na godziny i moja podopieczna jest calkowicie samodzielna,ja robie zakupy,prasuje,odkurzam itd za godzine netto ma 9.50eur.A opiekunka do jednej chorej /ciezko czesto/plus samodzielnej osoby/obowiazki tez sa przy niej!!!/nie ma nic?A rodzina ma umowe z niemiecka agencja,gdzie czesto pisze 24 rund um die Uhr!!i wszystkie czynnosci,pielenie ogrodka tez!mialam takie cos przed nosem!!!wysmialam te kombinacje.przykre,z jaka agentura macie wspolprace?opiekunka powinna od nich uslyszec co ma robic.

#18 2013-07-09 14:42:29

jakniew
Member

emilia napisał:

Zwykle oczywiście stan podopiecznego jest również brany pod uwagę przy wypłacie. Za dwie osoby ( o ile się dwiema trzeba zająć, bowiem bywa tak, że z dwojga osób tylko 1 wymaga opieki, zaś druga jest zupełnie samodzielna) są to kwoty 1100-1500 euro netto w zależności od tego ile czasu i uwagi trzeba poświęcić danemu przypadkowi , co się przy nim robi i od predyspozycji opiekunki wcześniej omawianych na  forum. Nie ukrywam, że kwoty są nie jako też dyktowane przez samego klienta.

Tyle, że ja w swoim wpisie brałam pod uwagę dwoje staruszków niemobilnych, którym trzeba we wszystkim usłużyć. Dlatego też byłby wskazane, aby firmy przed podpisaniem pierwszej umowy i wysłaniem pierwszej opiekunki dysponowały koordynatorem, który uda się na miejsce i zapozna się z faktami, a potem wycenia dane miejsce pracy tak, aby opiekunkę godnie wynagrodzić za ciężką pracę. Nie powinno być tak, że płacę dla opiekunki dyktujecie od tego ile klient oferuje.

#19 2013-07-09 14:51:36

jakniew
Member

emilia napisał:

Nie tak łatwo da się dogadać z klientem o dodatkową płacę za dodatkową pracę. Umowy firm z klientem powinny zawierać taki zapis, że w ramach płacy umownej wyklucza się prace jak wyżej wymieniłaś. Klient niemiecki nie jest łatwy do negocjacji. On w ofercie dostaje zapis: prace porządkowe w domu ( biorą zazwyczaj wszystko do robienia ), gotowanie ( a co tam, może wziąć większy garnek i wszystkim ugotować ), wzięła się za prasowanie, żelazko nagrzane więc nic się nie stanie jak więcej rzeczy wyprasuje , czas czuwania opiekunki - co ona sobie myśli, że będzie siedziała, a w ogródku tyle do zrobienia. Wizje teoretyczne firm, pracowników firm odbiegają od rzeczywistych faktów, z jakimi boryka się opiekunka.

Ostatnio edytowany przez jakniew (2013-07-09 15:01:23)

#20 2013-07-09 14:54:05

emilia
Member

iza46 napisał:

emilia napisał:

Prosze o info ,jak to jest gdy calkowicie samodzielna osoba jest jakby nie brana pod uwage?mam prace na godziny i moja podopieczna jest calkowicie samodzielna,ja robie zakupy,prasuje,odkurzam itd za godzine netto ma 9.50eur.A opiekunka do jednej chorej /ciezko czesto/plus samodzielnej osoby/obowiazki tez sa przy niej!!!/nie ma nic?A rodzina ma umowe z niemiecka agencja,gdzie czesto pisze 24 rund um die Uhr!!i wszystkie czynnosci,pielenie ogrodka tez!mialam takie cos przed nosem!!!wysmialam te kombinacje.przykre,z jaka agentura macie wspolprace?opiekunka powinna od nich uslyszec co ma robic.

powiem szczerze, że czasem rodzina sama zataja pewne informacje odnośnie kondycji podopiecznego, w przypadku zaistniałych problemow reagujemy możliwie najszybciej. 
A co do wypowiedzi iza46  9,5 euro do ręki za godzinę , wychodzi 76 Euro do ręki na dzień!!! (za 8h pracy), zatem miesięcznie wychodzi PONAD 2300 Euro!!!! Jest to więc praca na czarno, i dla tego NIESTETY MUSI PANI robić wszystko czego wymaga od Pani rodzina, ale myślę że już to Pani wie:)

#21 2013-07-09 15:07:01

iza46
Member

emilia napisał:

iza46 napisał:

emilia napisał:

powiem szczerze, że czasem rodzina sama zataja pewne informacje odnośnie kondycji podopiecznego, w przypadku zaistniałych problemow reagujemy możliwie najszybciej. 
A co do wypowiedzi iza46  9,5 euro do ręki za godzinę , wychodzi 76 Euro do ręki na dzień!!! (za 8h pracy), zatem miesięcznie wychodzi PONAD 2300 Euro!!!! Jest to więc praca na czarno, i dla tego NIESTETY MUSI PANI robić wszystko czego wymaga od Pani rodzina, ale myślę że już to Pani wie:)

Jezeli mam tu mieszkanie i pracuje na gewerbe i minijoob  to jak to praca na czarno?podalam przyklad stawek pomocy domowej,opiekunki wykwalifikowane maja wiecej.Polska opiekunka pracujaca przez agencje de facto gotujaca,prasujaca,pioraca itd dwom osobom powinna rowniez miec odpowiednio wyzsze stawki ,niz przy samotnej jednej chorej.O to mi chodzilo,wiec prosze nie zbaczac z tematu.Ja nie pracuje w waszej agencji i cale szczescie.

#22 2013-07-09 15:18:34

emilia
Member

Przykro mi , że tak Pani myśli,  powinna Pani napisać iż ma Pani własną działalność i mieszka Pani na terenie Niemiec, bo to zmienia postać rzeczy. Nie mniej nie ma powodu do obrażania siebie nawzajem i oczerniania miejsca pracy mojego jak i wielu opiekunek, które są zadowolone z naszej współpracy.

#23 2013-07-09 20:09:28

jakniew
Member

emilia napisał:

Przykro mi , że tak Pani myśli,  powinna Pani napisać iż ma Pani własną działalność i mieszka Pani na terenie Niemiec, bo to zmienia postać rzeczy. Nie mniej nie ma powodu do obrażania siebie nawzajem i oczerniania miejsca pracy mojego jak i wielu opiekunek, które są zadowolone z naszej współpracy.

Nie zauważyłam we wpisie izy aby w jakimś zdaniu Panią obraziła, czy oczerniła. Po prostu przedstawiła różnicę w płacy godzinowej jak wygląda to na działalności w Niemczech, a jak to wygląda przy wyjeździe opiekunki z Polski. Wiadomo, że jesteśmy tutaj rejestrowane jako Haushilfe z funkcją opiekuńczą. W pracy jesteśmy przez 24 godz. na dobę. Wystarczy więc przeliczyć ile to wychodzi na godzinę. Ponadto osobiście znam mieszkające tutaj osoby pracujące na takiej samej zasadzie jak iza i mają na rękę 10 euro na godzinę, zresztą sama widziałam ile za sprzątanie wręczała jednej z nich rodzina podopiecznej.

#24 2013-07-09 21:51:23

kakadu
Member

Abstrahujac od tematu,czy praca przez agencję,czy na czarno,chciałam tylko jedno powiedzieć.I wiem,ze nie jest to popularne wśród opiekunek.I dodam,że w agencji też byli zszokowani moim oświadczeniem.
Po prostu,ja preferuje pracę przy małżeństwach,czy w inny sposób spokrwnionymi osobami.
Uważam,ze dwoje podopiecznych w swoim towarzystwie nie wymaga ciągłego siedzenia z nimi.
A obuad,pranie czy takie inne0to nic takiego,bo czy dla 1 czy dla 2 osób-es geht.

#25 2013-07-10 14:00:54

emilia
Member

Przepraszam, po-prostu uznałam iż zdanie "Ja nie pracuje w waszej agencji i cale szczęście." Jest nacechowane negatywnie. W Polsce warunki pracy są o niebo gorsze, nie jednokrotnie nie jedna opiekunka pracuje ponad siły za 500-1000zł miesięcznie  natomiast pracując w Niemczech jest w stanie zarobić 3-5 razy tyle ile w Polsce. Przykre jest to, że są do tego zmuszane przez samo Państwo. My staramy się umożliwić Paniom, wyjazd, pracę i zagwarantować jak najlepsze warunki oraz bezpieczeństwo.

#26 2013-07-10 18:54:26

iweta
Member

krysta63 napisał:

Agencje zdzieraja z nas, ile się da. Ja byłam u dwóch osób, co prawda dziadek był pełnosprawny (z rollatorem), gotował obiady, ale za to płacił 900 E, z czego ja dostawałam 100!!! Śmiech na sali. Od rodziny inkasowali 2800, a ja dostawałam 1250. Często z dziadkiem na ten temat rozmawailiśmy i wszyscy mu mówili, żeby chociaż on nie płacił, ale dziadek jak to Niemiec, bał się, że go ktoś podkabluje, bo mieszkali tylko z opiekunką. Pozdrawiam

#27 2013-07-10 20:24:01

amelia
Przyjaciel Forum

emilia napisał:

Przepraszam, po-prostu uznałam iż zdanie "Ja nie pracuje w waszej agencji i cale szczęście." Jest nacechowane negatywnie. W Polsce warunki pracy są o niebo gorsze, nie jednokrotnie nie jedna opiekunka pracuje ponad siły za 500-1000zł miesięcznie  natomiast pracując w Niemczech jest w stanie zarobić 3-5 razy tyle ile w Polsce. Przykre jest to, że są do tego zmuszane przez samo Państwo. My staramy się umożliwić Paniom, wyjazd, pracę i zagwarantować jak najlepsze warunki oraz bezpieczeństwo.

... co to też pani opowiada 500 zł za pracę 24 na dobę ? Pierwsze słyszę o takim "biznesie", albo się paniusi coś pokiełbasiło.

...i o jakim bezpieczeństwie pani mówi?

#28 2013-07-10 21:59:06

jakniew
Member

emilia napisał:

emilio, fakt że w Polsce płace najniższe są żenujące i nikogo to nie obchodzi. Weź jednak pod uwagę pewne fakty: pracując w opiece za granicą, w ogromnej większości nie mamy ani jednego dnia wolnego, jedynie co najwyżej 3 godziny dziennie i to nie zawsze wygląda tak, że można sobie wyjść z domu podopiecznych, wolne jest w 4 ścianach, musimy być na miejscu każdego dnia przez 24 godz., nie wolno nam nigdzie wychodzić nawet jeśli dziadkowie śpią, musimy siedzieć i czuwać. Noce bywają różne, świąt nie mamy wolnych, żadnych weekendów, poza tym praca się kończy  , wracamy do domu i zarobione pieniądze muszą wystarczy na kolejne przykładowo 2 m-ce aż do następnego wyjazdu. Policz więc, np. płacę 900 euro za miesiąc pracy i podziel na 2 ( miesiąc pracy i miesiąc w domu ) o ile więcej zarabiamy? Pamiętaj też, że pracujemy de facto nie 8 godzin dziennie a więcej, stawka jest jednakowa , nie ma nadgodzin, nie ma dodatku za nocki nieprzespane. Spojrzyj realnie, a wyjeżdżamy do pracy ponieważ wiele kobiet jest w kraju bezrobotnych, a żyć trzeba więc chwytamy się tej możliwości. Poza tym czy przeliczając euro na złotówki płacicie wg średniego kursu NBP? Nawet licząc po takim kursie od 900 euro wychodzi płaca za pełne przepracowane dni bez dnia wolnego troszkę ponad 3500 zł miesięcznie, podziel na 2 m-ce i wychodzi troszeczkę więcej niż najniższa krajowa. Nie pisz tylko, że nikt nie zmusza do wyjazdu, można za te pieniądze pracować w Polsce. Tutaj chodzi o to by polepszyć sobie byt w kraju i aż tak ogromnych możliwości nie zawsze daje firma.

#29 2013-07-10 22:31:30

jakniew
Member

amelia napisał:

emilia napisał:

... co to też pani opowiada 500 zł za pracę 24 na dobę ? Pierwsze słyszę o takim "biznesie", albo się paniusi coś pokiełbasiło.

Wiesz amelia? zastanawiam w jakim świecie żyją panie a agencji, skoro takie bzdury wypisują. Ostatnie zdanie: umożliwiają nam wyjazd ( no popatrz, jaka łaska ), zapomniała dopisać, że my im umożliwiamy tymi wyjazdami za siedzenie przy komputerze łatwy zarobek, a oni akurat nie pracują nad wyszukiwaniem klientów w Niemczech, bo gotowych wysyłają do nich pośrednicy niemieccy. Emilia sądzi, ze nie znamy zasad ich współpracy z niemieckimi agencjami.

#30 2013-07-10 23:23:22

iza46
Member

Pani Emilia poczula sie obrazona moimi slowami,no coz:)Napisalam je po jej postach ,poniewaz nie doczekalam sie konkretnej odpowiedzi i zarzucono mi prace na czarno.Dla mnie osobiscie praca na 24 godzinnej opiece przez prawie wszystkie agencje/umowy smieciowe i bez tutejszego ubezpieczenia/to praca nielegalna.Szantaze,naciski z  agencji i polskiej i niemieckiego kooperanta,oraz rodzin czesto skutkuja tym,ze ta opiekunko-sprzataczko-rehabilitantko0ogrodniczka po prostu czuje sie wykorzystana.Juz sama dlugosc zlecenia przy ciezkich przypadkach i wymagajacych podopiecznych jest nie do przyjecia np 2 lub nawet 3 miesiace!!!z wstawaniem nocnym i przerwa 2 godzinna po obiedzie .Czytam strony dla klienta niemieckiego i widze,ze prawie wszedzie pisza "rund um die Uhr" .Kto sie za to w koncu wezmie?A pani Emilia nie wie nic ,bo"to rodziny zatajaja fakty"i niemiecka agencja tez nic nie wie?O dzieleniu sie prowizjami napewno nie zapomna miedzy soba rozmawiac ci "wybawiciele"od biedy.Smutne to,ze czlowiek ciezko pracujacy nie ma nic do powiedzenia.

#31 2013-07-11 00:23:51

poziomka
Member

Pani Emilio !

W żaden sposób,nie można porównywać pensji naszych do zachodnich, bo to inne kraje i inne warunki  i  inne obowiązujące tam stawki, które nie są
tak do końca zasługą naszych agencji zatrudnienia. Proszę mi wybaczyć, ale chyba Pani zna pracę opiekunki osób starszych lub dzieci jedynie zza biurka. Trochę już żyję na świecie, znam tą pracę  i ośmielę się  powiedzieć, że na fatalne warunki  zatrudnienia  jak i dobre , lub bardzo dobre można trafić zarówno w Polsce jak i  zagranicą ,  a to zależy nie tylko od statusu społecznego zatrudniającej rodziny, ale i wrodzonej kultury. Miałam szczęście  pracować z dzieckiem dwu bardzo zamożnych i wpływowych rodzin polskich, którym to w głowach jednak  nie przewróciło, bardzo mile ten okres wspominam.   Za to o rodzinie  lekarskiej w Wiedniu mogłabym litanię spisać dotyczącą traktowania dzieci przez ojca despotę, mnie, późniejsze opiekunki, oszczędności na jedzeniu, wodzie... itp . Nie mówiąc o moim "pięknym pokoju", który okazał się małą  klitą- biblioteką ,
z której wszyscy korzystali  oraz z komputera całymi dniami i nie tylko. .. Moje dwie rodziny i seniorzy w Niemczech były super Ale bywa tez inaczej, wiele  opiekunek mimo wspomnianej  "dbałości "  firm czasem widzi  wiatr w lodówce, nie mają odpowiednich warunków do pracy i odpoczynku,
nie wszędzie jest tak cudownie czysto jak mi koleżanka dzwoni, sypia w  zagrzybionym pokoju i jest ograniczana wydatkami na zakupy, nie ma wolnego . Wiele opiekunek zastaje inne warunki niż gwarantowano i  jest zostawionych samych sobie z problemami i,nie widząc koordynatora
na oczy, a bywa, że i pensji na czas. Może Wasza firma jest inna, daj Boże, ale proszę nie pisać, że  w Polsce pracujemy za 500- 1000 złoty
i  w strasznych warunkach..  Może prywatnie w ramach sąsiedzkiej pomocy, ktoś bezrobotny, w rejonach, gdzie bardzo brak pracy tak pracuje.
Dla przykładu stawki na Prosenior24 są od 10- 25 zł za godzinę w Warszawie,   przy kilku godzinach dziennie nawet 40zł /godz. ( W-wa Wawer). Podlaskie Centrum Opieki, z zamieszkaniem, wyżywieniem,kilka dni wolnych lub 2 weekendy od  17OO, 1900 zł.
Nianie średnio  20 zł / godz . guwernantki do kilku tysięcy. na miesiąc,  zapewniony czas wolny, wyżywienie, lokum,telefon, często dostęp do internetu.  Gosposie dużych domów i rezydencji, średnio  od 2300 zł  wzwyż. Podaję tu stawki z mazowieckiego, one są niższe  w innych rejonach, ale nie 500 zł za cały etat z ciężko chorą osobą z poleconą z firmy !. Internet jest wszechobecny, telefony, prasa,kobiety są rozeznane w tych sprawach, wymieniają się informacjami , to już nie czasy średniowieczne..

http://www.se.pl/super-biznes/firma/zat … 86688.html

Jakniew i inne koleżanki kolejny raz próbowały  wyjaśnić istotę pracy poza krajem i  wynagrodzenie , oraz jak ono się ma do trudów tej pracy
poza nielicznymi wyjątkami.  I  przykre jest to, że niektóre firmy kwitują nieadekwatne do stanu pacjenta i obowiązków wynagrodzenia
stwierdzeniem:..nikt was nie zmusza do tej pracy "...  Otóż zmusza, życie.!  Firmy nas zatrudniają, mamy pracę, seniorzy opiekę, ale Wy też dzięki nam  istniejecie .
A życie kołem się toczy, każdego bezrobocie czy inna bieda może dopaść, warto o tym pamiętać każdego dnia.  Firmy  poszukują dobrych opiekunek i słusznie, bo poręczają za nią,  ale powinny należycie dbać o dobrego pracownika, tym samym o swój wizerunek, nie tylko o zarobki ...

Ostatnio edytowany przez poziomka (2013-07-11 00:51:17)

#32 2013-07-11 08:43:45

emilia
Member

amelia napisał:

emilia napisał:

jeśli ktoś nie ma za co żyć i mieszka w mieście bezrobocia to takie są stawki, na jakie się godzi, "niestety". A Zapominają Panie, że firmy w Polsce nie są jedynym Pośrednikiem,  są też ci po stronie niemieckiej.

#33 2013-07-11 08:53:17

emilia
Member

jakniew napisał:

amelia napisał:

emilia napisał:

Wiesz amelia? zastanawiam w jakim świecie żyją panie a agencji, skoro takie bzdury wypisują. Ostatnie zdanie: umożliwiają nam wyjazd ( no popatrz, jaka łaska ), zapomniała dopisać, że my im umożliwiamy tymi wyjazdami za siedzenie przy komputerze łatwy zarobek, a oni akurat nie pracują nad wyszukiwaniem klientów w Niemczech, bo gotowych wysyłają do nich pośrednicy niemieccy. Emilia sądzi, ze nie znamy zasad ich współpracy z niemieckimi agencjami.

I  nie nie znam tej pracy  za biurka, sama pracowałam w rożnych Krajach jako guwernantka i opiekunka osoby starszej i wiem doskonale jakie są realia, nie mniej tez wiem, że zgłaszając się do agencji bo pracowałam na różnych zasadach trzeba się liczyć, że agencja organizuje, i załatwia nam pracę i nie robi tego charytatywnie. A nie każdy jest tak zorganizowany i oblatany czy ma świetną znajomość języka by móc sobie poradzić samemu.

#34 2013-07-11 09:56:36

jakniew
Member

emilia napisał:

amelia napisał:

emilia napisał:

jeśli ktoś nie ma za co żyć i mieszka w mieście bezrobocia to takie są stawki, na jakie się godzi, "niestety". A Zapominają Panie, że firmy w Polsce nie są jedynym Pośrednikiem,  są też ci po stronie niemieckiej.

Powinnaś dopisać, że pośrednik niemiecki od rodziny bierze prowizję raz na rok, a wy bierzecie od każdej oddelegowanej opiekunki co miesiąc. Czyżby organizacja wyjazdu opiekunki kosztowała firmę co miesiąc kilkaset euro prowizji? Przecież w drugim i trzecim miesiącu ( jeśli opiekunka jest przez 3 m-ce a pracy ) nie macie już nic do zorganizowania.

#35 2013-07-11 10:14:52

jakniew
Member

emilia napisał:

jakniew napisał:

amelia napisał:

I  nie nie znam tej pracy  za biurka, sama pracowałam w rożnych Krajach jako guwernantka i opiekunka osoby starszej i wiem doskonale jakie są realia, nie mniej tez wiem, że zgłaszając się do agencji bo pracowałam na różnych zasadach trzeba się liczyć, że agencja organizuje, i załatwia nam pracę i nie robi tego charytatywnie. A nie każdy jest tak zorganizowany i oblatany czy ma świetną znajomość języka by móc sobie poradzić samemu.

Co do "świetnej znajomości języka" to przecież na miejscu musi opiekunka sama sobie radzić, przecież nie służycie na co dzień jako tłumacze. Jakoś nie mogę zauważyć ogromu pracy firmy w zorganizowaniu wyjazdu, by kosztowało to kilkaset euro prowizji. Wiele z nas wyjazd organizuje sobie samej, a załatwianie dokumentów jak EKUZ i A1 jest bezpłatne. Emilio, liczyć to my też potrafimy.

#36 2013-07-11 10:20:14

poziomka
Member

Pani Emilio,  to na co bezrobotna osoba przystaje prywatnie na terenach objętych bezrobociem to  zupełnie nie to samo, co wykorzystywanie takich ludzi i ich sytuacji  czy ogólnokrajowych przez wiele firm ( nie tylko zatrudniających opiekunki ).
- Nie mam nic przeciwko firmom i uczciwym pracodawcom, oby było ich jak najwięcej, legalnych, dbających zarówno o seniorów, pracowników
  jak i siebie !
Niech dają legalne zatrudnienie , z godnymi zarobkami,  ubezpieczeniem itd. nie tylko tym jak Pani pisze  mniej zorganizowanym i mniej oblatanym,
znającym słabo język , ale wszystkim innym, którzy szukają tej formy zatrudnienia.
Nikt nie neguje , że firma organizując miejsca pracy i załatwiając formalności wszelakie musi mieć z tego zysk, to oczywiste, nikt nie pracuje za darmo, to nie praca charytatywna i tego nie trzeba ciągle nam tłumaczyć , ale nie wyzysk .
O  innych firmach zagranicznych opiekunki nie zapominają , czyli mają wybór, ale tu mowa jest o naszych , polskich firmach.
Cieszy mnie, jeśli zna pani realia tej pracy i pracowała Pani ...."  w różnych Krajach jako guwernantka i opiekunka osoby starszej"....
Jeśli to prawda , to po tej stronie bariery chyba Pani pamięta  z tamtego okresu jeszcze o czym tu większość osób pisze, bez osobistej intencji dotknięcia akurat  Pani .

Ostatnio edytowany przez poziomka (2013-07-11 10:30:32)

#37 2013-07-11 10:29:12

jakniew
Member

poziomka napisał:

Pani Emilio,  to na co bezrobotna osoba przystaje prywatnie na terenach objętych bezrobociem to  zupełnie nie to samo, co wykorzystywanie takich ludzi i ich sytuacji  czy ogólnokrajowych przez wiele firm ( nie tylko zatrudniających opiekunki ).
- Nie mam nic przeciwko firmom i uczciwym pracodawcom, oby było ich jak najwięcej, legalnych, dbąjących zarówno o seniorów, pracowników i
jak i siebie !   Niech dają zatrudnienie legalne , zgodnymi zarobkami,nie tylko tym jak Pani pisze  mniej zorganizowanym i oblatanym, znającym słabo język , ale wszystkim innym, którzy szukają tej formy zatrudnienia.
Nikt nie neguje, że firma organizując miejsca pracy i załatwiając formalności wszelakie musi mieć z tego zysk, to oczywiste, nikt nie pracuje za darmo, to nie praca charytatywna i tego nie trzeba nikomu tłumaczyć, ale nie wyzysk .
O  innych firmach zagranicznych opiekunki nie zapominają, czyli maja wybór,ale mowa jest o naszych rodzimych firmach.
Cieszy mnie, jeśli zna pani realia tej pracy i pracowała Pani .."  w rożnych Krajach jako guwernantka i opiekunka osoby starszej"....
Skoro tak , to po tej stronie bariery chyba Pani pamięta  jeszcze o czym tu większość osób pisze bez osobistej intencji dotknięcia akurat  Pani .

Poziomko, do Twojego zdania: "Skoro tak , to po tej stronie bariery chyba Pani pamięta  jeszcze o czym tu większość osób pisze bez osobistej intencji dotknięcia akurat  Pani ." nasuwa mi się powiedzenie: "zapomniał wół, jak cielęciem był".

#38 2013-07-11 10:54:47

poziomka
Member

Jakniew, kochana, nie chciałam już tego dodać, ale masz rację .
Nie zrozumiem nigdy, przenigdy, skąd bierze się u sporej grupy ludzi taka natychmiastowa amnezja, gdy tylko z pracownika stają się
hm np. pracodawcami , albo raptem poprawią  się im  finanse?
Do tego to częste traktowanie " z góry".. Zamiast połączyć doświadczenie jeśli faktycznie jest , z kompetentnym, kulturalnym
traktowaniem kandydatów i dbaniem o dobry wizerunek firmy, także w naszych oczach widzi się i odczuwa wcale nie rzadko  postawę " nadludzi".
Przykre, śmieszne, chyba zdecydowanie polskie zachowanie, szczególnie ostatnich lat ..

#39 2013-07-11 11:44:25

jakniew
Member

poziomka napisał:

Jakniew, kochana, nie chciałam już tego dodać, ale masz rację .
Nie zrozumiem nigdy, przenigdy, skąd bierze się u sporej grupy ludzi taka natychmiastowa amnezja, gdy tylko z pracownika stają się
hm np. pracodawcami , albo raptem poprawią  się im  finanse?
Do tego to częste traktowanie " z góry".. Zamiast połączyć doświadczenie jeśli faktycznie jest , z kompetentnym, kulturalnym
traktowaniem kandydatów i dbaniem o dobry wizerunek firmy, także w naszych oczach widzi się i odczuwa wcale nie rzadko  postawę " nadludzi".
Przykre, śmieszne, chyba zdecydowanie polskie zachowanie, szczególnie ostatnich lat ..

Poziomko, są Ludzie i ludzie. Ludzie przez duże "L" - nie traktują swoich osiągnięć życiowych, awansów itp. jako coś nadzwyczajnego, są Ludzie inteligentni, kulturalni, a tacy ludzie nie traktują innych z góry tylko dlatego, że mniej osiągnęli. Pamiętają też o wcześniejszych trudach na swojej życiowej drodze. Ludzie przez małe "l", to dorobkiewiczowie, karierowicze którzy do celu dążą po trupach innych, a jak cel osiągną woda sodowa do głowy im uderza, patrzą z pogardą na innych. Zachowują sie tak, jakby od pieluch byli nadludźmi.

#40 2013-07-11 12:12:37

poziomka
Member

Ot i cała prawda  zawarta w pigułce  Jakniew !

Dodanie czegokolwiek  do Twojej wypowiedzi jest  zbyteczne..

Ostatnio edytowany przez poziomka (2013-07-15 16:31:39)

#41 2013-07-11 12:28:50

emilia
Member

Nie zapomniałam, jak to było gdy pracowałam za granicą, jeździłam by szlifować język i "dorobić"  w życiu imałam się różnych rzeczy.  Zawsze starałam się wykonywać swoją pracę jak najlepiej i z należytą starannością, tak jak i teraz. Miło mi, że moja osoba cieszy się tak dużym zainteresowaniem na forum, i zostaje ciągle poddawana ocenie:) Choć myślę, że samo forum służyć ma zupełnie innym celom.

#42 2013-07-11 15:29:27

poziomka
Member

Kumejka  zadała kilka pytań,  koleżanki odpowiadały, pojawił się także Pani wpis ,,  na który też  padły odpowiedzi różnych osób. Opiekunki  słusznie  zwróciły uwagę,  co powinno być przez firmy ( podkreślam: ogólnie firmy, nie Panią ),  brane jeszcze pod uwagę, co je irytuje, dlaczego ich zdaniem pensja przy dwu osobach powinna być większa ,przy ciężko chorym itp.   Skoro wzięła Pani udział w dyskusji na forum, a nie prywatnie na e-maila  Kumejki , wyjaśnienia czy odmienne zdania padły tutaj, bo temu służy takie forum też , a całość tyczy się spraw zawodowych, a nie Pani oceny, bo Pani osobiście nie znamy, ja przynajmniej takiej intencji nie miałam, natomiast w pewnych kwestiach miałam też inne zdanie niż Pani , które  nadal podtrzymuję..

Ostatnio edytowany przez poziomka (2013-07-11 19:28:10)

#43 2013-07-11 16:41:07

ahha
Member

emilia napisał:

Nie zapomniałam, jak to było gdy pracowałam za granicą, jeździłam by szlifować język i "dorobić"  w życiu imałam się różnych rzeczy.  Zawsze starałam się wykonywać swoją pracę jak najlepiej i z należytą starannością, tak jak i teraz. Miło mi, że moja osoba cieszy się tak dużym zainteresowaniem na forum, i zostaje ciągle poddawana ocenie:) Choć myślę, że samo forum służyć ma zupełnie innym celom.

Prosze w takim razie napisac nam wszystkim dlaczego nie pracujesz jako opiekunka piszesz ze doszlifowalas jezyk i swoja prace wykonywalas z nalezyta starannoscia wiec pewnie masz multum  referencji,doskonaly niemiecki rozlegle kontakty takie opiekunki zarabiaja full!!!! kasy do dwoch osob w porywach do ( to do tez jest wazne) 1100 e monat.No to jak myslisz zamienilabys sie z inna dziewczyna ktora .ma dokladnie takie samo doswiadczenie,jezyk etc.Dopiero wtedy jak staniesz po"drugiej stronie barykady" na powrot nie kiedys tam zrozumiesz nas.I jednym masz racje to forum ma sluzyc nam opiekunkom i opiekunom bo to sa jedyne miejsca gdzie mozemy poradzic sie,wymienic doswiadczenia, ostrzec,wesprzec.Ma sluzyc calkiem innym celom  sluzyc nam a nie wam.

Ostatnio edytowany przez ahha (2013-07-11 16:44:50)

#44 2013-07-11 17:22:25

jakniew
Member

poziomka napisał:

Kumejka  zadała kilka pytań,  koleżanki odpowiadały, pojawił się także Pani wpis ,,  na który też  padły odpowiedzi różnych osób. Opiekunki  słusznie  zwróciły uwagę,  co powinno być przez firmy ( podkreślam: ogólnie firmy, nie Panią ),  brane jeszcze pod uwagę, co je irytuje, dlaczego ich zdaniem pensja przy dwu osobach powinna być większa ,przy ciężko chorym itp.   Skoro wzięła Pani udział w dyskusji na forum, a nie prywatnie na e-maila  Kumejki , wyjaśnienia czy odmienne zdania padły tutaj, bo temu służy takie forum też , a całość tyczy się spraw zawodowych, a nie Pani oceny, bo Pani osobiście nie znamy, ja przynajmniej takiej intencji nie miałam, natomiast w pewnych kwestiach miałam inne zdanie, które podtrzymuję..

dzięki poziomko, że mnie wyprzedziłaś z odpowiedzią na wpis emilii, to samo miałam zamiar napisać. Osoba emilii i ocenianie jej też nie było moją intencją, mnie interesowało jakie ona ma zdanie teraz, kiedy siedzi w agencji pracy mają za sobą doświadczenie jako opiekunka, odpowiedzi na pytania Kumejki nie doczekałyśmy się, jak i na inne. Zawsze wymijające, albo odbiegające od tematu. Przeglądałam ogłoszenia firmy emilli, utknęło mi jedno: do dwóch osób - 1130 euro, nawet nie 1150 e. i co tutaj emilia zachwala? mamy się zadowolić dodatkiem w postaci telefonów od firmy z pytaniami: wszystko w porządku? ale jak nie jest w porządku i padną ze strony opiekunki pytania: nie mam czasu wolnego, na miejscu okazało się, że stan podopiecznego czy podopiecznych nie zgodny jaki otrzymałam w opisie przed wyjazdem. Koleżanki, które z takimi pytaniami do agencji się zwracały napiszcie, jaka była reakcja firmy? Czy w ogóle brano pod uwagę takie zgłoszenia? Może jeszcze inne macie doświadczenia w zgłaszaniu uwag do firm?

#45 2013-07-11 20:27:27

poziomka
Member

Jakniew, tak jak napisałam Pani Emilii, padały pytania i odpowiedzi, dotyczące postępowania firm, zarobków itp.
Ja też wzięłam w tym udział bo, bo mnie irytują takie argumenty jak choćby ten cyt.:
..."W Polsce warunki pracy są o niebo gorsze, nie jednokrotnie nie jedna opiekunka pracuje ponad siły za 500-1000zł miesięcznie  natomiast pracując w Niemczech jest w stanie zarobić 3-5 razy  ".. Kompletne bzdury. I co to za argument w ustach jak się okazuje byłej opiekunki,guwernantki?
Albo , że zapominamy, że są też inni pośrednicy ?
Wyraziłam nadzieję, że ta Pani pamięta jak z  firmami bywało gdy była opiekunką , dodałam, że nie rozumiem pewnej grupy ludzi , którzy zapominają o tym szybko jak są po drugiej stronie bariery na innym stanowisku.. Potwierdziłam przytoczone przysłowie dotyczące takich ludzi, nie zrobiłyśmy tego do nikogo imiennie tylko .." takich ludzi"!

_  Forum opiekunek, dobrze posumowałaś jego przeznaczenie  Ahha  !
Chociaż coraz częściej mam wątpliwości, czy tylko opiekunek, bo okazuje się, że pod pewnymi  nickami  są firmy...

Jeśli ktoś z firm chce się wypowiadać, niech robi to jawnie , jak to czynią nieliczne odpowiada na pytania i dyskutuje poważnie nas traktując.
Zaglądają tu opiekunki z różnym stażem i doświadczeniem, ale myślące..

Ostatnio edytowany przez poziomka (2013-07-15 16:33:29)

#46 2013-07-11 20:42:11

simona1961
Member

U mnie było tak.......
Miałam zlecenie do pani po zawale - okazało się na miejscu, że owszem ale pani jest po udarze. Podniesiono mi pensje o 50 euro, bez mojego proszenia,ale chyba bardziej zawdzięczam to wdziękowi osobistemu i fajnej koordynatorce niz firmie jako takiej. Temat godzin wolnych - pytam w firmie - odpowiedź - musi pani sama ustalić z rodziną . W mojej umowie zapis, że faktyczny czas pracy nie może być przeważający -  w umowie firmy z rodziną - opiekunce przysługuje 8 godzin snu na dobę - macie jakies pytania????

#47 2013-07-11 20:44:09

jakniew
Member

poziomka napisał:

Jakniew, tak jak napisałam Pani Emilii, padały pytania i odpowiedzi, dotyczące postępowania firm, zarobków itp.
Ja też wzięłam w tym udział bo, bo mnie irytują takie argumenty jak choćby ten cyt.:
..."W Polsce warunki pracy są o niebo gorsze, nie jednokrotnie nie jedna opiekunka pracuje ponad siły za 500-1000zł miesięcznie  natomiast pracując w Niemczech jest w stanie zarobić 3-5 razy  ".. Kompletne bzdury. I co to za argument w ustach jak się okazuje byłej opiekunki,guwernantki?
Albo , że zapominamy, że są też inni pośrednicy ?
Wyraziłam nadzieję, że ta Pani pamięta jak z  firmami bywało gdy była opiekunką , dodałam, że nie rozumiem pewnej grupy ludzi , którzy zapominają o tym szybko jak są po drugiej stronie bariery na innym stanowisku.. Potwierdziłam przytoczone przysłowie dotyczące takich ludzi, nie zrobiłyśmy tego do nikogo imiennie tylko .." takich ludzi"!
_  Forum opiekunek, dobrze posumowałaś jego przeznaczenie  Ahha  !
Chociaż coraz częściej mam wątpliwości, czy tylko opiekunek, bo okazuje się, że pod pewnymi  nickami  są firmy.
Jeśli ktoś z firm chce się wypowiadać, niech robi to jawnie , odpowiada na pytania i dyskutuje poważnie nas traktując.
Zaglądają tu opiekunki z różnym stażem i doświadczeniem, ale myślące..

Opiekunki w Polsce pracują ponad siły - jasne poziomko, że to totalna bzdura, ale tak napisała emilia, bo nie konkretnych argumentów. Miałam praktykę w DPS i okazję zaobserwować "pracę ponad siły", dowiedziałam się, że płace daleko przekraczają 1000 zł, nie mówiąc już o tym że w Polsce nigdzie nie zatrudnia się opiekunek na 24 h, praca jest na zmianę, płatne nadgodziny i umowy o pracę. Emilia rozpoczęła nieudolną kampanię reklamową swojej firmy na forum, ale nie dotarło do niej że forumowiczki i forumowicze znają realia tej pracy i realia współpracy z firmami. Podsumowując emilia zrobiła wszystko by swojej firmie wystawić antyreklamę.

#48 2013-07-12 09:22:42

emilia
Member

Jestem osobą młodą i zaczęłam pracę  jako opiekunka  jeszcze na studiach, pracuję obecnie tu gdzie pracuję bo w pewnym momencie podłapałam inną pracę jako manager sprzedaży dobre zarobki i inaczej potoczyły się moje losy, a dodatkowo męczyły mnie ciągłe wyjazdy bo mam potrzebę ustatkowania się. Proste:)

Jako opiekunka spotykałam się z różnymi firmami i pracowałam też na własną rękę bo znając język mogłam sama znaleźć rodzinę założyć gewerbe, i zarabiać więcej.  Zbierałam referencje, uczęszczałam do międzynarodowej szkoły na terenie Niemiec, pracowałam też u rodzin Anglojęzycznych, bo znam też język Angielski.  I Więcej mogę powiedzieć o złym podejściu samych rodzin do opiekunki niż o agencjach.

Nie mam zamiaru pisać o tym, że jeśli kogoś nie interesuje praca z agencjami to niech ich nie Oceania, albo jeśli uważa, że to takie proste niech pomyśli o zakładaniu agencji. 

Z ofert które składają agencje korzysta bardzo wiele opiekunek, i nie jednokrotnie między nimi ,a nami jest więź sympatii.

A wiem , o zarobkach małych i głodowych bo znam realia, pracowałam kiedyś jako akwizytor od drzwi do drzwi i miałam okazję widzieć, słyszeć i odczuć na własnej skórze jak żyją ludzie. Mam też znajomych w różnych częściach Polski i słuchać wypowiedzi kobiet, które się do nas zgłaszają.

Ja osobiście agencje traktowałam jako pomoc w pierwszych wyjazdach, gdy nie wiele o tym wiedziałam. Potem radziłam sobie sama.

#49 2013-07-12 10:24:46

jakniew
Member

Emilio! Twoim zdaniem opiekunki nie powinny oceniać agencji na podstawie współpracy z nimi? Nie ma czegoś takiego jak zabranianie wystawiania oceny. Na podstawie ocen wystawionych przez opiekunki, które wcześniej z danymi agencjami współpracowały lub aktualnie kończyły współpracę, mamy możliwość wyboru agencji. Twoje stwierdzenie jest nie na miejscu. Poza tym nie każda może pracować na własny rachunek, mieć swoją działalność. Na miejscu pracy każda z nas radzi sobie sama , żadna agencja nie prowadzi nas za rączkę. Nie porównuj też konkretnego miejsca pracy z pracą akwizytora i z zarobkiem w tej profesji. Za nim jeszcze się wypowiesz, radzę Ci abyś jeszcze raz przeczytała ze zrozumieniem naszych wypowiedzi. Każdej z nas losy były różne, różne miejsca pracy w kraju, nie jesteś wyjątkiem i to nas nie interesuje. Nas interesują odpowiedzi na konkretne pytania związane ze współpracą zachwalanej przez Ciebie Twojej agencji. Wciąż ich nie otrzymałyśmy. Poza tym z ofert każdej firmy korzysta wiele innych opiekunek. Każdej odpowiada co innego i ta autoreklama np. mnie nie przekonuje.

#50 2013-07-12 12:01:09

emilia
Member

Jankiew odpowiedziałam, na wszystkie wasze pytania i jak widzę jako jedyny przedstawiciel agencji w tym wątku. smile

Ostatnio edytowany przez emilia (2013-07-12 12:03:54)

#51 2013-07-12 12:03:24

emilia
Member

jakniew napisał:

Emilio! Twoim zdaniem opiekunki nie powinny oceniać agencji na podstawie współpracy z nimi? Nie ma czegoś takiego jak zabranianie wystawiania oceny. Na podstawie ocen wystawionych przez opiekunki, które wcześniej z danymi agencjami współpracowały lub aktualnie kończyły współpracę, mamy możliwość wyboru agencji. Twoje stwierdzenie jest nie na miejscu. Poza tym nie każda może pracować na własny rachunek, mieć swoją działalność. Na miejscu pracy każda z nas radzi sobie sama , żadna agencja nie prowadzi nas za rączkę. Nie porównuj też konkretnego miejsca pracy z pracą akwizytora i z zarobkiem w tej profesji. Za nim jeszcze się wypowiesz, radzę Ci abyś jeszcze raz przeczytała ze zrozumieniem naszych wypowiedzi. Każdej z nas losy były różne, różne miejsca pracy w kraju, nie jesteś wyjątkiem i to nas nie interesuje. Nas interesują odpowiedzi na konkretne pytania związane ze współpracą zachwalanej przez Ciebie Twojej agencji. Wciąż ich nie otrzymałyśmy. Poza tym z ofert każdej firmy korzysta wiele innych opiekunek. Każdej odpowiada co innego i ta autoreklama np. mnie nie przekonuje.

i wypowiadam się nie by promować bo tego nie mam na celu, opiekunki kierują się różnymi kryteriami wyboru najczęściej poleceniem przez kogoś znajomego ,ale by właśnie wyjść do ludzi i móc udzielić informacji, których sama kiedyś szukałam po internecie.

#52 2013-07-12 12:06:15

emilia
Member

a co do oceny jeśli się współpracuje i ma doświadczenia to jak najbardziej można się wypowiadać. Ale nie ocenia się książki po okładce. To miałam na myśli:) Przepraszam, za złe sprecyzowanie swojej wypowiedzi wcześniej. Bo rozumiem , że w tym wątku wszyscy współpracowali z jedną z tych dwóch firm??   Medwork24 lub Biuro FUTURE OPTIONS?

Ostatnio edytowany przez emilia (2013-07-12 12:07:25)

#53 2013-07-12 12:23:30

iza46
Member

emilia napisał:

Jankiew odpowiedziałam, na wszystkie wasze pytania i jak widzę jako jedyny przedstawiciel agencji w tym wątku. smile

Moje pytanie sprzed paru dni/wklejam/Prosze o info ,jak to jest gdy calkowicie samodzielna osoba jest jakby nie brana pod uwage?mam prace na godziny i moja podopieczna jest calkowicie samodzielna,ja robie zakupy,prasuje,odkurzam..?"Sprecyzuje je jeszcze,gdyz moze sie nie rozumiemy?W gospodarstwie mieszkaja dwie osoby tj malzenstwo.Jedna osoba jest demencyjna lub cierpi na inne powazne schorzenia ,druga funkcjonuje samodzielnie lecz nie gotuje,nie sprzata,nie pierze,nie prasuje,tylko pomaga w wybieraniu produktow na zakuoach/nie dzwiga bo jest opiekunka do tego/.Wiec,czy piszac o tym,ze "Za dwie osoby ( o ile się dwiema trzeba zająć, bowiem bywa tak, że z dwojga osób tylko 1 wymaga opieki, zaś druga jest zupełnie samodzielna..."ma Pani na mysli jedna osobe?Bo moja praca u jednej pani samodzielnej jest inaczej wynagradzana niz u dwoch samodzielnych osob/podwojne gotowanie,nakrywanie do stoly,mycie naczyn,pranie,rozwieszanie,sciaganie prania itd/.Stawka powinna byc maksimalna z ta roznica,ze jak opiekujemy sie 2 ciezko chorymi osobami dostajemy pomoc Pflegediensu i wolny czas na odespanie.Oczywiscie kontrakty w takich przypadkach ciezkich nie moga trwac nawet te 2 miesiace.Moje sugestie wypisalam jako byla opiekunka w systemie 24/dobe/rund um die Uhr/tak wasi kooperanci oglaszaja sie w internecie ,sa te strony czytane przez rodziny niemieckie.

#54 2013-07-12 12:44:46

emilia
Member

stawka jest wyższa, bo 2 osoby są na Pani głowie, sprzątanie i gotowanie, nie jest jednak maksymalna jak w przypadku gdy obie wymagały by opieki. Sporo zależy od języka i doświadczenia opiekunki ,a także możliwości finansowych rodziny podopiecznego.

#55 2013-07-12 13:18:14

urszula47
Member

emilia napisał:

stawka jest wyższa, bo 2 osoby są na Pani głowie, sprzątanie i gotowanie, nie jest jednak maksymalna jak w przypadku gdy obie wymagały by opieki. Sporo zależy od języka i doświadczenia opiekunki ,a także możliwości finansowych rodziny podopiecznego.

A jak jedziemy do dwoch samodzielnych osob?Jako typowa pomoc domowa?Rzadko sie zdarza napewno,ale jednak.Dodam,ze czesto ta praca wyglada podobnie jak przy ciezko chorym.Mialam stycznosc na codzien z opiekunka,ktora od 6 rano do 12.30 i pozniej od 15tej do 23 ciej musiala byc do dyspozycji tych ludzi.wytrzymala tydzien i dala sobie spokoj,bo znajoma babci zatrudnila ja zaraz widzac ten koszmar.Agencja musi znac warunki do ktorych wysle opiekunke ,po to istnieje i ma zaplacone!!!!Z pieniedzy wypracowanych przez nikogo innego,tylko opiekunke.Logiczne?Dobrze,ze piszesz iz wasza firma przedstawia obowiazki na pismie,ale czy sa tlumaczone dla rodziny?ja tylko z czyms takim bym pojechala ,oczywiscie karta EKUZ plus polisa na zycie/Niemcy tez je posiadaja,gdyz Krankenkasse nie pokrywa kosztow kremacji itd/oraz druk A1.Pani tez?

#56 2013-07-12 15:38:35

emilia
Member

Tak, zdarzało się, że interweniowaliśmy bo rodzina życzyła sobie mycia samochodu od opiekunki bo to oferowała inna firma... Niestety kwoty jak za pomoc domową nie są mi znane przeważnie ja mam styczność z ofertami gdzie ktoś potrzebuje opieki. Ale uważam, że jak ktoś zatrudnia taką osobę do pomocy w domu sprzątanie, gotowanie, pranie, prasowanie... są to zwykle kwoty nie adekwatne do wykonywanych obowiązków. Sama byłam na kontrakcie, ale zrezygnowałam dość szybko ze względu na traktowanie mnie jak służącej, a nie jak człowieka:/ 

W tej kwestii więc nie pomogę.

#57 2013-07-12 17:14:09

ella
Member

emilia napisał:

sorry ale zaraz mnie rozniesie..co za smieszne okreslenie [sa dwie osoby ale praca jest tylko przy jednej]..i nie pisze tu do ciebie emilia,tylko jest to dosc czesto spotykane w agencja!!!co za bzdurne pojecie,0 logiki!!!czyli co?skoro mam placone za jedna osobe to tej drugie -powiedzmy dziadkowi,nie piore rzeczy,nie gotuje,nie podaje obiadu ????nie sprzatam po tej drugiej osobie?a teraz kwestia placy uzalezniona od jezyka itd...itd...kolejna bzdura przez duze B,bo jesli w trakcie rozmowy z pania z agencji "N"..padla propozycja z dobrym niemieckim 1100,i zapytalam dlaczego,pani chciala wiedziec cos na temat mojego doswiadczenia w pracy,wiec odpowiedzialam ze jak najbardziej a nawet wiecej,mam referencje od rodzin w jezyku niemieckim.odpowiedz pani z agencji "N" byla bardzo zamotana ,poplatana.suma sumarum okazalo sie ze na dana chwile nie ofert pracy z wynagrodzeniem wiekszym niz 1100....wiec te oferty agencji typu" od 1100.." zostawie bez komentarza.pozdrawiam

#58 2013-08-24 12:32:35

iza46
Member

Co Wy na to?Wklejam z foum o2"opiekunka realistka (13.08.23 14:09):
konkurencja (13.08.23 13:05):
AnitaH (13.08.23 12:53):
http://atrakcyjnekonkursy.pl/konkurs-Dobrze- sie-opiekujesz---z-nami-urlopujesz ,18335949
nareszcie jakaś zmiana wśród polskich firm pośredniczących!! Doczekałyśmy się!

O lalala to będę ja! No a na poważnie, hmmm o czymś to świadczy byle tak dalej!

A coz to za nagroda?Weekend w spa z jednym zabiegiem na dlonie i to tylko 1 taka nagroda!!!!Reszta pewnie jakas ksiazka o opiece lub przepisy kulinarne z kuchni niemieckiej!Medwork24 juz na stronie opiekunki-forum.pl sie przez pania Emilie reklamuje,ostatnio przepisy dietetyczne sobie wkleja i zasmieca forum.

Byłam kiedyś umówiona u nich na spotkanie o pracę. Pojechałam w Krakowie pod wskazany adres, ale nie odważyłam się tam wejść. Biuro znajduje się w obskórnej kamienicy. Jak dostałam się na klatkę schodową, to moje nozdrza zostały zaatakowane przez swojskie zapachy, pozostawione przez żuli z ich płynów ustrojowych. Dałam dyla - zrobiłam zdjęcia. Może potem wkleję."

#59 2013-11-18 19:47:05

elazet49
New member

emilia napisał:

Reklama