Clavus li Grossehballen DD Dornwarze

Zwracam się z prośbą do koleżanek znających b.dobrze język niemicki.Proszę mi napisać co to jest?Moja podopieczna ma to na palcu(wygląda jak odcisk)Lekarz zdiagnozował to jak powyżej...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Choroby wieku starczego podopiecznych - aktualne tematy :

#1 2013-05-11 15:33:56

fiameta@wp.pl
Member

Clavus li Grossehballen DD Dornwarze

Zwracam się z prośbą do koleżanek znających b.dobrze język niemicki.Proszę mi napisać co to jest?Moja podopieczna ma to na palcu(wygląda jak odcisk)Lekarz zdiagnozował to jak powyżej.Czy to jest zarażliwe?I jak dochodzi do ewentualnego zakażenia(Muszę jej zmieniać plaster)Dostała skierowanie do specjalisty

#2 2013-05-11 16:16:35

iza46
Member

Re: Clavus li Grossehballen DD Dornwarze

fiameta@wp.pl napisał:

Zwracam się z prośbą do koleżanek znających b.dobrze język niemicki.Proszę mi napisać co to jest?Moja podopieczna ma to na palcu(wygląda jak odcisk)Lekarz zdiagnozował to jak powyżej.Czy to jest zarażliwe?I jak dochodzi do ewentualnego zakażenia(Muszę jej zmieniać plaster)Dostała skierowanie do specjalisty

Znalazlam cos takiego''Warzen sind meist hügelförminge, hautfarbene und gutartige Hornerhebungen der Oberhaut. Der Warzenvirus HPV (Humanes Papillomvirus) ruft die Warzen hervor. Der Virus dringt in kleinste Hautverletzungen ein, dadurch kann man selbst weitere Stellen am Körper (Kratzen) und andere Menschen infizieren. Ein geschwächtes Immunsystem und Stress erhöhen die Chancen für Warzen sehr stark. Die Inkubationszeit liegt zwischen einigen Wochen und Monaten.'' ze strony  http://www.heilkraeuter.de/krank/warzen.htm   moze to byc wirus HPV wiec rekawiczki obowiazkowo przy sciaganiu skarpet tez .Moze dezynfekuj wkolo skore plynem ?lNa podanej stronie jest wykaz naturalnych srodkow do usuwania tych narosli,ja polecam /jakby Cie zarazila/Chelidonium Extern 30ml srodek homeopatyczny w aptekach niemieckich ,na kurzajki ,piegi itd

Ostatnio edytowany przez iza46 (2013-05-11 16:23:21)

#3 2013-05-11 17:19:10

pfleger
Member

iza46 napisał:

fiameta@wp.pl napisał:

Znalazlam cos takiego''Warzen sind meist hügelförminge, hautfarbene und gutartige Hornerhebungen der Oberhaut. Der Warzenvirus HPV (Humanes Papillomvirus) ruft die Warzen hervor. Der Virus dringt in kleinste Hautverletzungen ein, dadurch kann man selbst weitere Stellen am Körper (Kratzen) und andere Menschen infizieren. Ein geschwächtes Immunsystem und Stress erhöhen die Chancen für Warzen sehr stark. Die Inkubationszeit liegt zwischen einigen Wochen und Monaten.'' ze strony  http://www.heilkraeuter.de/krank/warzen.htm   moze to byc wirus HPV wiec rekawiczki obowiazkowo przy sciaganiu skarpet tez .Moze dezynfekuj wkolo skore plynem ?lNa podanej stronie jest wykaz naturalnych srodkow do usuwania tych narosli,ja polecam /jakby Cie zarazila/Chelidonium Extern 30ml srodek homeopatyczny w aptekach niemieckich ,na kurzajki ,piegi itd

To inaczej ----> http://pl.wikipedia.org/wiki/Brodawka

#4 2013-05-12 15:36:42

fiameta@wp.pl
Member

pfleger napisał:

iza46 napisał:

fiameta@wp.pl napisał:

.Naprawdę dziękuję.Czy powinnam to zgłosić agencji?

#5 2013-05-12 16:02:04

kasia63
Member

Zgłoś - nie powinnas ty zmieniać opatrunków!Od tego są Pflegediest!!!!

#6 2013-05-12 16:40:28

iza46
Member

kasia63 napisał:

Dokladnie tak,nie bawcie sie w pielegniarki bo i agencja ma to gdzies omijajac prawo i rodziny moga Was oskarzyc o zaniedbania!Barbara45 ,jestes moim autorytetem ,ale w watku o stomii chyba pomoc domowa nie powinna tego robic?jak to ma sie do prawa niemieckiego ,ktore zabrania podawania aspiryny przez pomoc domowa?

#7 2013-05-12 16:42:21

iza46
Member

fiameta@wp.pl napisał:

kasia63 napisał:

Tak zrobię.Dziękuję za pomoc.Czy zgłosić to agencji?Zostało mi 1,5 miesiąca

Wszystko zglaszaj i nie zmieniaj opatrunkow ,zarazisz sie i agencyjka ci nie zaplaci za leczenie .

#8 2013-05-12 18:53:17

fiameta@wp.pl
Member

iza46 napisał:

fiameta@wp.pl napisał:

kasia63 napisał:

Tak zrobię.Dziękuję za pomoc.Czy zgłosić to agencji?Zostało mi 1,5 miesiąca

Wszystko zglaszaj i nie zmieniaj opatrunkow ,zarazisz sie i agencyjka ci nie zaplaci za leczenie .

Naprawdę,bardzo dziękuję.Dziewczyny jesteście cudowne

#9 2013-05-22 22:16:37

iza46
Member

fiameta@wp.pl napisał:

fiameta@wp.pl napisał:

pfleger napisał:

.Naprawdę dziękuję.Czy powinnam to zgłosić agencji?

.Iza,wyobraż sobie że zarejestrowałam babkę do chirurga(miałam skierowanie,przecież od lekarza ogólnego,który stwierdził(to co powyżej)wyobraż sobie jak poinformowałam o tym rodzinę,to oni kazali mi odwołać wizytę(musialam odwołać),i sami umówili babkę,chyba prywatnie do dermatologa(nie chcieli żebym szła,ale postawiłam na swoim)Próbowałam zadać pani Dermatolog pytanie,ale zostałam zlekcoważona.Nikt w życiu mnie tak lekcoważąco nie potraktował.Kazała mi robić wszystko w rękawiczkach,i nie panikować(to jest dopiero paskudny naród)Ciekawe co ona by zrobiła?Powiedziała że to zwykły odcisk,ale palec dobrze zakleiła i babka w piątek znowu idzie tam(Ja nic nie robię i nie zmieniam)Dzięki moim mądrym koleżanką na forum.Nie lubię kłamstw i krętactw,dlatego w tym miejscu jestem 2 x.Raz byłam 3,5 miesiąca,teraz 5 miesięcy,ale już tu nie wrócę.Pozdrawiam

Nie chce Cie podpuszczac,lecz widac iz nie cenia Cie jako opiekunke .Ja na pocztku tez tak miewalam ,troszke moze za bardzo sie  przejmujesz.Przeciez jestes tylko do pomocy i niestety nie mozesz miec pretensji ,ze Cie lekcewaza .Ja w szpitalu mialam 2 babcie i obie mialy ciezka demencje/opiekunowie prawni sa wyznaczeni i z nimi lekarze rozmawiaja/my pomoce domowe mozemy tylko sugerowac rodzinie co powinni zrobic /dyplomatyczne rozmowy/.Ogolnie lekarze rozmawiaja z opiekunami prawnymi,a my asystujemy.Mialam jednak i inne doswiadczenia w gabinetach lekarskich ,otoz siedzialam z dziecmi dziadka i baaardzo mnie chwalili do lekarza neurologa,w szpitalach tez czasem jakis specjalista/ostatnio neurolog/mnie wypytywal o zachowania babci/totalna demencja/i uscisnal na koniec reke ,zapisali inne leki i juz jest ok.Pracuje tam fajna dziewczyna teraz,ja tylko z doskoku sprzatam.Sory,ze tak opisuje ale poznaj troche ten kraj,Niemcy lubia spokoj i dyplomacje i ......JEZYK DO PERFEKCJI OPANOWANY>zboczeni sa pod tym wzgledem,przepraszam za okreslenie.

Ostatnio edytowany przez iza46 (2013-05-22 22:22:24)

#10 2013-05-23 11:06:06

amelia
Przyjaciel Forum

Do fiameta@wp.pl :

Dziewczyna z tego forum wyjechała 2 razy z Promediką za 750 potem dała się namówić na zmianę firmy i wyjechała za 1050. Promedika przy trzecim wyjeździe chciała jej podwyższyć pensję  o , UWAGA!, "całe" 50 Euro! Paranoja!

#11 2013-05-25 11:29:25

ANTONIA***
Member

Fiameta,

wracasz do Polski z powodu tej kurzajki, bo boisz się zarażenia ?

Pozdrawiam...

#12 2013-05-25 12:00:21

fiameta@wp.pl
Member

amelia napisał:

Do fiameta@wp.pl :

Dziewczyna z tego forum wyjechała 2 razy z Promediką za 750 potem dała się namówić na zmianę firmy i wyjechała za 1050. Promedika przy trzecim wyjeździe chciała jej podwyższyć pensję  o , UWAGA!, "całe" 50 Euro! Paranoja!

Rzeczywiście paranoja.Ja rownież wpierw wybralam Promedica,ale jak mi zaproponowali 750 euro,ślicznie im podziękowałam

#13 2013-05-25 12:04:24

fiameta@wp.pl
Member

A co ty byś się nie bała.To prawdopodobnie jest virus HVP.Tzw.brodawki.Bardzo trudne do wyleczenia.Zresztą nie przyjechałam tu po to,żeby się zarażać jakimiś chorobami.(można się zarazić przez uścisk dłoni)Poczytaj,a potem zadawaj pytania.Jestem tu 5 miesiąc,kończy mi się umowa o pracę.

ANTONIA*** napisał:

Fiameta,

wracasz do Polski z powodu tej kurzajki, bo boisz się zarażenia ?

Pozdrawiam...

#14 2013-05-25 12:18:17

fiameta@wp.pl
Member

fiameta@wp.pl napisał:

A co ty byś się nie bała.To prawdopodobnie jest virus HVP.Tzw.brodawki.Bardzo trudne do wyleczenia.Zresztą nie przyjechałam tu po to,żeby się zarażać jakimiś chorobami.(można się zarazić przez uścisk dłoni)Poczytaj,a potem zadawaj pytania.Jestem tu 5 miesiąc,kończy mi się umowa o pracę.

ANTONIA*** napisał:

Fiameta,

wracasz do Polski z powodu tej kurzajki, bo boisz się zarażenia ?Pozatym to nie kurzajki,malutkie,śliczniutkie,to narośl,na palcu u nogi(rośnie),ale już jej to wyczyścili(wszystko wielka tajemnica)Może jakby byli bardziej szczerzy i powiedzieli jak się sprawy mają wszystko byłoby inaczej.Nie lubię kłamczuchów
Pozdrawiam...

#15 2013-05-27 11:31:35

fiameta@wp.pl
Member

kasia63 napisał:

Kasia63.masz rację.Dzisiaj zadzwoniłam do agencji,i zapytałam"Czy do opiekunki należy zmiana opatrunków(wogóle opowiedziałam wszystko)żałuję że tak póżno.To prawda nie do nas należy zmiana opatrunków,ani też robienie żadnych zastrzykow (nawet z insuliny).Pozdrawiam.

Reklama

Stopka forum