chorobowe

witam,tylko krótko ,czy Agencje płacą zasiłek chorobowy...Agencje zatrudniające opiekunów!Odpowiedzi tylko na 100%.Pozdrawiam.

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2017-12-08 16:20:26

adamos61
New member

chorobowe

witam,tylko krótko ,czy Agencje płacą zasiłek chorobowy...Agencje zatrudniające opiekunów!Odpowiedzi tylko na 100%.Pozdrawiam.

#2 2017-12-08 23:08:14

kasia63
Member

Re: chorobowe

http://weblog.infopraca.pl/2017/02/miec … -zlecenie/

Płacą,pod warunkiem,że zgłosisz że chcesz mieć odprowadzaną składkę chorobową.Trzeba to zrobić samemu.Jestem na L4 właśnie i czekam na kasę:)Kolezanka ,która tez w mojej agencji pracuje rok temu była na długim zwolnieniu i miała normalnie płacone L4.

#3 2017-12-09 18:19:26

adamos61
New member

kasia63 napisał:

http://weblog.infopraca.pl/2017/02/miec-platne-chorobowe-umowie-zlecenie/

Płacą,pod warunkiem,że zgłosisz że chcesz mieć odprowadzaną składkę chorobową.Trzeba to zrobić samemu.Jestem na L4 właśnie i czekam na kasę:)Kolezanka ,która tez w mojej agencji pracuje rok temu była na długim zwolnieniu i miała normalnie płacone L4.

chyba wiem o kogo chodzi (nadawce)  ,ale czy się dobrze rozumiemy ?   składki są odprowadzane w kasie niemieckiej  i przez te 35 dni Agencja byłaby zmuszona mi płacić-tak?,bo póżniej  wiadomo ubezpieczyciel. Tylko ,że dalsza współpraca z tą Agencją byłaby ,prawdopodobnie  "zamknięta"-prawda!?to taka moja dygresja.Pozdrawiam.

#4 2017-12-09 19:59:59

kasia63
Member

adamos61 napisał:

kasia63 napisał:

chyba wiem o kogo chodzi (nadawce)  ,ale czy się dobrze rozumiemy ?   składki są odprowadzane w kasie niemieckiej  i przez te 35 dni Agencja byłaby zmuszona mi płacić-tak?,bo póżniej  wiadomo ubezpieczyciel. Tylko ,że dalsza współpraca z tą Agencją byłaby ,prawdopodobnie  "zamknięta"-prawda!?to taka moja dygresja.Pozdrawiam.

Wiesz o kogo chodzi:)Nie,to co wkleiłam dotyczy zatrudnienia na umowę zlecenie na polskich warunkach  i przez polskie agencje,tylko i wyłącznie.Nt.niemieckich się nie wypowiadam bo nie jestem zorientowana/

#5 2017-12-09 21:13:26

..?eto
Member

kasia63 napisał:

Tak zgadza się , ale z tego co wiem trzeba być ubezpieczonym trzy miesiące , żeby nabyć prawo do chorobowego i wtedy najlepiej w trakcie tego chorobowego dalej płacić składkę , a to nie jest raczej możliwe, jak wygaśnie zlecenie. Więc po długim chorobowym trzeba na nowo podjąć zlecenie popłacić trzy miechy i znowu, albo dopilnować , żeby zwolnienie nie było dłuższe niż 30 dni znowu wziąć zlecenie i jest kontynuacja. Tak więc można pomanewrować troszkę , ale nie należy przekroczyć owych trzydziestu dni zwolnienia. Ja nie byłam w stanie jeździć na dwa miechy do pracy wrócić do domu i po 29 dniach znowu być w pracy. To było ponad moje siły. Ale jest to dla młodych, silnych nie wypalonych możliwe.
Oczywiście to co napisalam dotyczy pracy z Polskiej agencji. W Polsce za L4 zawsze placi ZUS, a nie  zaden pracodawca. Jeśli już to przy umowach o pracę zaklad pośredniczy tylko w wyplacie tych środków i zakład je dostaje od Zus, dopiero po trzech  bodajże miesiącach płacenie przejmuje Zus bezpośrednio na adres wskazany prze zainteresowanego odbircę płatności. Myśle , że w DE jest tak samo, bo inaczej jaki jest sens takiego ubezpieczenia.
Zaden zakład nie pójdzie na to , ale oczywiście całymi latami tak myśleliśmy i i nikt nas nie wyprowadzał z błędu. Zawszze Zus płacił za swiadczenia chorobowe. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2017-12-09 21:22:29)

#6 2017-12-10 10:15:22

ania1968
Member

adamos61 napisał:

kasia63 napisał:

Pracuję przez polską agencję i chodzę na chorobowe. Potem wracam do pracy. Co ma chorobowe do dalszej współpracy? Na niemieckich umowach się nie znam. Na umowie zleceniu w polskiej agencji trzeba zgłosić, że chce się płacić dobrowolną składkę chorobową, odczekać 90 dni i można przynieść L4. Nigdy nie nadużywałam, ale żadnych kłopotów przez to nie mam.

#7 2017-12-11 09:21:26

malami63
Member

tutaj jest dokładnie napisane i jest przykład:
https://www.gofin.pl/skladki-zasilki-em … iorcy.html
jeśli pracujesz krótko to za wiele nie bedzie.

#8 2017-12-11 09:25:19

malami63
Member

aha, nie doczytałam że Tobie chodzi o agencje zatrudniające na niemieckich warunkach.
ja tylko mialam narazie styczność z polskimi.

adamos61 napisał:

kasia63 napisał:

#9 2017-12-11 10:03:16

mobilna
Member

..?eto napisał:

kasia63 napisał:

Tak zgadza się , ale z tego co wiem trzeba być ubezpieczonym trzy miesiące , żeby nabyć prawo do chorobowego i wtedy najlepiej w trakcie tego chorobowego dalej płacić składkę , a to nie jest raczej możliwe, jak wygaśnie zlecenie. Więc po długim chorobowym trzeba na nowo podjąć zlecenie popłacić trzy miechy i znowu, albo dopilnować , żeby zwolnienie nie było dłuższe niż 30 dni znowu wziąć zlecenie i jest kontynuacja. Tak więc można pomanewrować troszkę , ale nie należy przekroczyć owych trzydziestu dni zwolnienia. Ja nie byłam w stanie jeździć na dwa miechy do pracy wrócić do domu i po 29 dniach znowu być w pracy. To było ponad moje siły. Ale jest to dla młodych, silnych nie wypalonych możliwe.
Oczywiście to co napisalam dotyczy pracy z Polskiej agencji. W Polsce za L4 zawsze placi ZUS, a nie  zaden pracodawca. Jeśli już to przy umowach o pracę zaklad pośredniczy tylko w wyplacie tych środków i zakład je dostaje od Zus, dopiero po trzech  bodajże miesiącach płacenie przejmuje Zus bezpośrednio na adres wskazany prze zainteresowanego odbircę płatności. Myśle , że w DE jest tak samo, bo inaczej jaki jest sens takiego ubezpieczenia.
Zaden zakład nie pójdzie na to , ale oczywiście całymi latami tak myśleliśmy i i nikt nas nie wyprowadzał z błędu. Zawszze Zus płacił za swiadczenia chorobowe. Pozdrawiam.

Do 33 dni w ciagu roku płaci szef , dopiero potem ZUS

#10 2017-12-12 12:12:28

adamos61
New member

dzięki ,mnie warunki polskie nie interesują,proszę mi nie podawać warunków polskich ,alę dziękuję zą  incjatywe...jest to Ubezpieczenie w Firmie Die Schwenniger w Niemczech .Jak najbardziej   firma po 35 dniach płaci chorobowe,to wiem ,tylko chodziło mi o to czy Agencja zatrudniająca na warunkach  niemieckich opłaca chorobowe za okres 35 dni  do momentu przejecia pacjenta przez Firmę Ubezpieczeniową.? Tylko o to mi chodziło!a jezeli płaci to na jakich warunkach?  Jeszcze raz pozdrawiam.

#11 2017-12-12 12:20:54

adamos61
New member

malami63 napisał:

tutaj jest dokładnie napisane i jest przykład:
https://www.gofin.pl/skladki-zasilki-em … iorcy.html
jeśli pracujesz krótko to za wiele nie bedzie.

no tak ,ale są to przepisy polskie ,zresztą ,  to zaznaczyłaś...dzięki.

#12 2018-09-25 11:44:09

jagnak
Member

Dobrze jest pracować legalnie. Wiele osób wyjeżdżających do pracy za granicę decyduje sie na prace na czarno
wcale nie zarabiają tak duzo więcej
jest problem z odzyskaniem należnej pracy jeśli pracodawca się od tego mija
mamy problem z publiczna opieką zdrowotną jeśli będzie konieczność skorzystania z niej

Tak więc warto jest dopytać się czy umowa jest legalna.

Oczywiście oprócz tego dobrze byłoby zastanowic sie nad dodatkowym prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym. Takie ubezpieczenie również jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem.

Sporo takich ubezpieczeń ma firma Nationale Nederlanden https://www.nn.pl/ochrona-zdrowia

Ostatnio edytowany przez jagnak (2018-10-02 13:31:54)

Reklama

Stopka forum