chorobowe

witam,tylko krótko ,czy Agencje płacą zasiłek chorobowy...Agencje zatrudniające opiekunów!Odpowiedzi tylko na 100%.Pozdrawiam.

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2017-12-08 16:20:26

adamos61
New member

chorobowe

witam,tylko krótko ,czy Agencje płacą zasiłek chorobowy...Agencje zatrudniające opiekunów!Odpowiedzi tylko na 100%.Pozdrawiam.

#2 2017-12-08 23:08:14

kasia63
Member

Re: chorobowe

http://weblog.infopraca.pl/2017/02/miec … -zlecenie/

Płacą,pod warunkiem,że zgłosisz że chcesz mieć odprowadzaną składkę chorobową.Trzeba to zrobić samemu.Jestem na L4 właśnie i czekam na kasę:)Kolezanka ,która tez w mojej agencji pracuje rok temu była na długim zwolnieniu i miała normalnie płacone L4.

#3 2017-12-09 18:19:26

adamos61
New member

kasia63 napisał:

http://weblog.infopraca.pl/2017/02/miec-platne-chorobowe-umowie-zlecenie/

Płacą,pod warunkiem,że zgłosisz że chcesz mieć odprowadzaną składkę chorobową.Trzeba to zrobić samemu.Jestem na L4 właśnie i czekam na kasę:)Kolezanka ,która tez w mojej agencji pracuje rok temu była na długim zwolnieniu i miała normalnie płacone L4.

chyba wiem o kogo chodzi (nadawce)  ,ale czy się dobrze rozumiemy ?   składki są odprowadzane w kasie niemieckiej  i przez te 35 dni Agencja byłaby zmuszona mi płacić-tak?,bo póżniej  wiadomo ubezpieczyciel. Tylko ,że dalsza współpraca z tą Agencją byłaby ,prawdopodobnie  "zamknięta"-prawda!?to taka moja dygresja.Pozdrawiam.

#4 2017-12-09 19:59:59

kasia63
Member

adamos61 napisał:

kasia63 napisał:

chyba wiem o kogo chodzi (nadawce)  ,ale czy się dobrze rozumiemy ?   składki są odprowadzane w kasie niemieckiej  i przez te 35 dni Agencja byłaby zmuszona mi płacić-tak?,bo póżniej  wiadomo ubezpieczyciel. Tylko ,że dalsza współpraca z tą Agencją byłaby ,prawdopodobnie  "zamknięta"-prawda!?to taka moja dygresja.Pozdrawiam.

Wiesz o kogo chodzi:)Nie,to co wkleiłam dotyczy zatrudnienia na umowę zlecenie na polskich warunkach  i przez polskie agencje,tylko i wyłącznie.Nt.niemieckich się nie wypowiadam bo nie jestem zorientowana/

#5 2017-12-09 21:13:26

..?eto
Member

kasia63 napisał:

Tak zgadza się , ale z tego co wiem trzeba być ubezpieczonym trzy miesiące , żeby nabyć prawo do chorobowego i wtedy najlepiej w trakcie tego chorobowego dalej płacić składkę , a to nie jest raczej możliwe, jak wygaśnie zlecenie. Więc po długim chorobowym trzeba na nowo podjąć zlecenie popłacić trzy miechy i znowu, albo dopilnować , żeby zwolnienie nie było dłuższe niż 30 dni znowu wziąć zlecenie i jest kontynuacja. Tak więc można pomanewrować troszkę , ale nie należy przekroczyć owych trzydziestu dni zwolnienia. Ja nie byłam w stanie jeździć na dwa miechy do pracy wrócić do domu i po 29 dniach znowu być w pracy. To było ponad moje siły. Ale jest to dla młodych, silnych nie wypalonych możliwe.
Oczywiście to co napisalam dotyczy pracy z Polskiej agencji. W Polsce za L4 zawsze placi ZUS, a nie  zaden pracodawca. Jeśli już to przy umowach o pracę zaklad pośredniczy tylko w wyplacie tych środków i zakład je dostaje od Zus, dopiero po trzech  bodajże miesiącach płacenie przejmuje Zus bezpośrednio na adres wskazany prze zainteresowanego odbircę płatności. Myśle , że w DE jest tak samo, bo inaczej jaki jest sens takiego ubezpieczenia.
Zaden zakład nie pójdzie na to , ale oczywiście całymi latami tak myśleliśmy i i nikt nas nie wyprowadzał z błędu. Zawszze Zus płacił za swiadczenia chorobowe. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2017-12-09 21:22:29)

#6 2017-12-10 10:15:22

ania1968
Member

adamos61 napisał:

kasia63 napisał:

Pracuję przez polską agencję i chodzę na chorobowe. Potem wracam do pracy. Co ma chorobowe do dalszej współpracy? Na niemieckich umowach się nie znam. Na umowie zleceniu w polskiej agencji trzeba zgłosić, że chce się płacić dobrowolną składkę chorobową, odczekać 90 dni i można przynieść L4. Nigdy nie nadużywałam, ale żadnych kłopotów przez to nie mam.

#7 2017-12-11 09:21:26

malami63
Member

tutaj jest dokładnie napisane i jest przykład:
https://www.gofin.pl/skladki-zasilki-em … iorcy.html
jeśli pracujesz krótko to za wiele nie bedzie.

#8 2017-12-11 09:25:19

malami63
Member

aha, nie doczytałam że Tobie chodzi o agencje zatrudniające na niemieckich warunkach.
ja tylko mialam narazie styczność z polskimi.

adamos61 napisał:

kasia63 napisał:

#9 2017-12-11 10:03:16

mobilna
Member

..?eto napisał:

kasia63 napisał:

Tak zgadza się , ale z tego co wiem trzeba być ubezpieczonym trzy miesiące , żeby nabyć prawo do chorobowego i wtedy najlepiej w trakcie tego chorobowego dalej płacić składkę , a to nie jest raczej możliwe, jak wygaśnie zlecenie. Więc po długim chorobowym trzeba na nowo podjąć zlecenie popłacić trzy miechy i znowu, albo dopilnować , żeby zwolnienie nie było dłuższe niż 30 dni znowu wziąć zlecenie i jest kontynuacja. Tak więc można pomanewrować troszkę , ale nie należy przekroczyć owych trzydziestu dni zwolnienia. Ja nie byłam w stanie jeździć na dwa miechy do pracy wrócić do domu i po 29 dniach znowu być w pracy. To było ponad moje siły. Ale jest to dla młodych, silnych nie wypalonych możliwe.
Oczywiście to co napisalam dotyczy pracy z Polskiej agencji. W Polsce za L4 zawsze placi ZUS, a nie  zaden pracodawca. Jeśli już to przy umowach o pracę zaklad pośredniczy tylko w wyplacie tych środków i zakład je dostaje od Zus, dopiero po trzech  bodajże miesiącach płacenie przejmuje Zus bezpośrednio na adres wskazany prze zainteresowanego odbircę płatności. Myśle , że w DE jest tak samo, bo inaczej jaki jest sens takiego ubezpieczenia.
Zaden zakład nie pójdzie na to , ale oczywiście całymi latami tak myśleliśmy i i nikt nas nie wyprowadzał z błędu. Zawszze Zus płacił za swiadczenia chorobowe. Pozdrawiam.

Do 33 dni w ciagu roku płaci szef , dopiero potem ZUS

#10 2017-12-12 12:12:28

adamos61
New member

dzięki ,mnie warunki polskie nie interesują,proszę mi nie podawać warunków polskich ,alę dziękuję zą  incjatywe...jest to Ubezpieczenie w Firmie Die Schwenniger w Niemczech .Jak najbardziej   firma po 35 dniach płaci chorobowe,to wiem ,tylko chodziło mi o to czy Agencja zatrudniająca na warunkach  niemieckich opłaca chorobowe za okres 35 dni  do momentu przejecia pacjenta przez Firmę Ubezpieczeniową.? Tylko o to mi chodziło!a jezeli płaci to na jakich warunkach?  Jeszcze raz pozdrawiam.

#11 2017-12-12 12:20:54

adamos61
New member

malami63 napisał:

tutaj jest dokładnie napisane i jest przykład:
https://www.gofin.pl/skladki-zasilki-em … iorcy.html
jeśli pracujesz krótko to za wiele nie bedzie.

no tak ,ale są to przepisy polskie ,zresztą ,  to zaznaczyłaś...dzięki.

Reklama

Stopka forum