Oferta pracy - Opiekun/ka Seniorów w Niemczech

Witam serdecznie, Poszukuję osób chętnych do pracy przy opiece w Niemczech. Zarobki: 1100 - 1400 Euro netto/msc + premie My zadbamy o: - Legalną umowę (ZUS-odprowadzana od średniej krajowej) - Bezpłatne zakwaterowanie - Bezpłatne wyżywienie - Bezpłatny transport - Ubezpieczenie (formularz A1 i karta EKUZ) - Ciągłość umowy - Pracę zgodną z Twoimi predyspozycjami - Stały kontakt z koordynatorem z Polski Praca w opiece jest pracą specyficzną i odpowiedzialną, dlatego poszukujemy osób, które charakteryzują się ciepłem i empatią w stosunku do podopiecznych...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2017-11-03 14:37:47

Koordynator Opiekunek
Member

Oferta pracy - Opiekun/ka Seniorów w Niemczech

Witam serdecznie,

Poszukuję osób chętnych do pracy przy opiece w Niemczech.

Zarobki: 1100 - 1400 Euro netto/msc + premie

My zadbamy o:

- Legalną umowę (ZUS-odprowadzana od średniej krajowej)
- Bezpłatne zakwaterowanie
- Bezpłatne wyżywienie
- Bezpłatny transport
- Ubezpieczenie (formularz A1 i karta EKUZ)
- Ciągłość umowy
- Pracę zgodną z Twoimi predyspozycjami
- Stały kontakt z koordynatorem z Polski

Praca w opiece jest pracą specyficzną i odpowiedzialną, dlatego poszukujemy osób, które charakteryzują się ciepłem i empatią w stosunku do podopiecznych. Staramy się dopasować nasze zlecenia do możliwości oraz doświadczenia Opiekunek/Opiekunów.

Minimalna znajomość języka niemieckiego z pewnością pomoże w kontakcie z podopiecznym.

W naszej ofercie posiadamy zlecenia z całych Niemiec.

Więcej informacji pod numerem: +48 729 604 304
Proszę o kontakt telefoniczny lub wysłanie smsa, a z pewnością oddzwonię.

#2 2017-11-04 08:49:59

mobilna
Member

Re: Oferta pracy - Opiekun/ka Seniorów w Niemczech

W drugiej częsci tego ogłoszenia prawie sie rozpłakalam.
Chlip chlip

#3 2017-11-05 13:45:35

barbara.b
Member

I dalej pierdola o tym cieple i empati. Co to za firma? Po kiego ktos puszcza reklame skoro nawet nie napisal co to za firma. Mobilna jestes ciepla i pelna empati? Ja do mojej jak ma cos zrobic a udaje, ze nie moze mowie albo theater theater albo clown i circuc circus i odrazu ma sily a proszeniem i glaskaniem to bym sie zajebala a nawet z lozka by nie wstala. W stosunku do syna tylko konkrety i wiecznie dzwonienie o kase. Sympati zero i to mi pomaga w tej pracy. Zmienniczka zimuje w polsce. Miesiac juz odpoczywa i jeszcze nie doszla do siebie po dwu miesiesiecznym zleceniu. Caly czas powtarza, ze musi sie uczyc byc chlodna do tych babek bo ja wykoncza. A firmy dalej swoje.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2017-11-05 13:51:15)

#4 2017-11-05 14:49:45

LidiaSz
Member

barbara.b napisał:

I dalej pierdola o tym cieple i empati. Co to za firma? Po kiego ktos puszcza reklame skoro nawet nie napisal co to za firma. Mobilna jestes ciepla i pelna empati? Ja do mojej jak ma cos zrobic a udaje, ze nie moze mowie albo theater theater albo clown i circuc circus i odrazu ma sily a proszeniem i glaskaniem to bym sie zajebala a nawet z lozka by nie wstala. W stosunku do syna tylko konkrety i wiecznie dzwonienie o kase. Sympati zero i to mi pomaga w tej pracy. Zmienniczka zimuje w polsce. Miesiac juz odpoczywa i jeszcze nie doszla do siebie po dwu miesiesiecznym zleceniu. Caly czas powtarza, ze musi sie uczyc byc chlodna do tych babek bo ja wykoncza. A firmy dalej swoje.

Każda empatia z czasem się wypali, kiedyś tak nie myślałam ale zmieniłam zdanie. Z kim się przestaje, takim się staje. I przed tym trzeba się chronić wink bo psychika nie uniesie.

#5 2017-11-05 16:01:52

mobilna
Member

Ja sie składam z samych pokładów ciepła i empatii , prawie jak frankfurter kranz big_smile
barbaro , jestem oburzona twoim zwątpieniem sad

Od ciepla mamy grzejniki a empatia już dawno ze mnie uleciała i dlatego jeszcze jestem przy zdrowych zmysłach .

#6 2017-11-06 16:01:38

Koordynator Opiekunek
Member

Jakie cechy według Pań zatem powinna posiadać osoba pracująca jako Opiekun/Opiekunka?

Silna psychika - oczywiście, ale co to dokładnie według Pań oznacza?

#7 2017-11-06 18:20:25

barbara.b
Member

Powinna byc pewna siebie i asertywna. Zeby podopieczna jej nie zjadla na sniadanie. Przy tych cechach nie moze byc jednoczesnie glupia bo nie ma nic gorszego jak glupi czlowiek postawi na swoim i uwaza, ze jest madrzejszy niz podopieczna. Jesli demencyjna podopieczna jest madrzejsza niz opiekunka oczywiscie model opiekunki pewnej siebie i asertywnej sie nie sprawdza. I przy takim modelu nie podpowiem jaka powinna byc opiekunka bo nie wiem. Moze ciepla, pelna empati i ulegla 😂? Tak zgaduje. Wlasnie mnie olsnilo, ze model empatycznej i cieplej tez moze byc odpowiedni w niektorych sytuacjach. Prosze wybaczyc. Czasami zapominam, ze opiekunki sa z najrozniejszych swiatow... ale milo by bylo jakby firmy szukaly rowniez tych innych opiekunek a nie tylko tych z drugiego modelu.

#8 2017-11-07 09:14:43

Koordynator Opiekunek
Member

Pani Barbaro - dziękuję za wyczerpującą wypowiedź. Dopiero zaczynam pracę jako koordynator i dlatego tak ważne dla mnie jest Państwa zdanie. Napisałem, że poszukujemy osób charakteryzujących się ciepłem i empatią, ponieważ praca polega często na dość intymnym i wstydliwym kontakcie z drugim człowiekiem.

Stanowisko Opiekuna jak sama nazwa wskazuje wiąże się z opieką nad człowiekiem. Nie możemy ignorować potrzeb podopiecznego, ale również nie jedziemy tam by usługiwać we wszystkim.
Słusznie Pani zauważyła, że może się zdarzyć sytuacja, w której osoba udaje, że nie może czegoś zrobić. W tej kwestii uważam, że Pani odpowiedź była słuszna, ponieważ potraktowała Pani podopieczną po prostu jak drugiego człowieka, któremu zdarza się być obrażonym, mieć tak zwanego "focha" i różne zachcianki. Właśnie na tym według mnie polega empatia, o której tutaj mowa. Potrzebna jest, aby zobaczyć w człowieku drugiego człowieka i traktować go jak człowieka. Pewność siebie i asertywność z pewnością jest tutaj pomocna, aby właśnie nie bać się wyrazić własnego zdania, bo czasami trzeba wiedzieć lepiej co potrzeba bardziej podopiecznemu.

#9 2017-11-07 10:05:31

barbara.b
Member

Koordynator Opiekunek napisał:

Pani Barbaro - dziękuję za wyczerpującą wypowiedź. Dopiero zaczynam pracę jako koordynator i dlatego tak ważne dla mnie jest Państwa zdanie. Napisałem, że poszukujemy osób charakteryzujących się ciepłem i empatią, ponieważ praca polega często na dość intymnym i wstydliwym kontakcie z drugim człowiekiem.

Stanowisko Opiekuna jak sama nazwa wskazuje wiąże się z opieką nad człowiekiem. Nie możemy ignorować potrzeb podopiecznego, ale również nie jedziemy tam by usługiwać we wszystkim.
Słusznie Pani zauważyła, że może się zdarzyć sytuacja, w której osoba udaje, że nie może czegoś zrobić. W tej kwestii uważam, że Pani odpowiedź była słuszna, ponieważ potraktowała Pani podopieczną po prostu jak drugiego człowieka, któremu zdarza się być obrażonym, mieć tak zwanego "focha" i różne zachcianki. Właśnie na tym według mnie polega empatia, o której tutaj mowa. Potrzebna jest, aby zobaczyć w człowieku drugiego człowieka i traktować go jak człowieka. Pewność siebie i asertywność z pewnością jest tutaj pomocna, aby właśnie nie bać się wyrazić własnego zdania, bo czasami trzeba wiedzieć lepiej co potrzeba bardziej podopiecznemu.

Hmmm duzo opiekunek pod slowem empatia rozumie glaskanie, sciskanie, masowanie itd. Podopiecznych. Moze i u niektorych to skutkuje. Nawet u tych, u ktorych ja bylam. Nie wiele opiekunek zmienialam bo jezdze czesto w nowe miejsca, w takie gdzie podopieczna ucieka z domu starcow, wychodzi ze szpitala albo w takie, z ktorych ktos uciekl. Ewentualnie mnue zmieniaja opiekunki. I mialam przyjemnosc spotkac taka " empatyczna ". Na dziendobry sciskala podopieczna. Podopieczna miala 70 lat. Demencyjna ale nie glupia. Normalnie z nia bylo rozmawiac bo normalnie kontaktowala i byla na poziomie. Powiedzmy, ze mozna bylo z nia w takim stopniu rozmawiac jak z kolezanka a nie ze stara babka. Wieczna singielka itd. Itd. No a ta opiekunka nagle zaczela ja jak niemowle glaskac po brzuchu, sciskac policzki  pierw bylam w szomu ale jak moje oczy spotkaly sie z oczyma podopiecznej to przez pol dnia sie poprostu nie moglysmy powstrzymac od smiechu. A opiekunka myslac, ze to z radosci mowila do mnie, ze to bratowa ja tak nauczyla postepowac z podopiecznymi. Gdy tylko wyjechalam dzwonila do mnie, ze raz chciala podopiecznej zrobic dobrze ( podopieczna nosila zle buty i uparla sie, ze nowych nie kupi i faktycznie stopy ja bolaly. Ja brubowslam ja i jej siostrzenice naklonic do kupna nowych butow ale sie nie udalo. Fusspflege tez twierdzila, ze to od wychodzonych butow ) a wiec probowala jej zrobic dobrze i wmasowala stopy i podopieczna potem calt czas sie darla, ze ta ma stopy jej masowac. I wogole w roznych innych sprawach wykorzystywala ta empatie i brak asertywnosci. Zmienniczka oczywiscie bardzo szybko zjechala.
No ale siedzi pan na firum to sobie sam rozne dziwne historie poczyta. Ja powiem panu tylko jedno- podopieczni to z reguly sa demencyjne uparciuchy i tyle. Jakis czas wierzylam w niedemencyjnych. Dwa razy wybralam sie nawet do niedemencyjnych. Przepraszam trzy razy  i to  yla najwieksza tragedia. Rodziny nieswiadome. Pierwsze dni to obserwowanie i niepewnosc. Walka o wszystko. O sen, o pojscie pod prysznic, o plasterek szynki, o chwile czasu dla siebie. Potem zdziwione miny rodzin, diagnozy lekarzy itd. Teraz jak slysze, ze podopieczna niedemencyjna w zyciu nie zdecydowala bym sie na takie zlecenie. Zreszta niemiecki lekarz, gdy po raz kolejny poszlam do niego z dolegliwosciami typowymi dla opiekunek jak bole brzucha i nadcisnienie wprost spytal, czy dlugo tak zamierzam pracowac bo on wie jak wyglada praca w opuece i w wiekszosci to sa osoby z demencja. I wtedy sie obudzilam. A wie pan, ze demencja prawnie nie podlega opiece domowej? Demencja i alzheimer. Te osoby powinny byc albo w psychiatryku ( czesto te choroby ida w parze z depresja, schizofrenia i innymi schorzeniami psychicznymi ) lub w domu starcow na specjalnych oddzialach. A teraz prosze spojrzec na swoje zlecenia ile tam demencji. Powodzenia. Aha a te demencyjne to udaja, kombinuja, wymyslaja na okraglo i maja roszczen tysiace i tak jak pisalam empatyczna zjadaja na sniadanie i wypluwaja kosteczki. Byc moze jednak inaczej rozumiemy slowo empatyczna...

#10 2017-11-07 10:30:07

barbara.b
Member

Wiem, ze nic nie wiem. W tej branzy czlowiek  nigdy nie bedzie madry. Moja obecna od roku nie brala prysznica, od 1.5 miesiaca nie dala sobie obciac paznokci u rak. No a teraz wlasnie zeszla drakula w jakis rajtkach zamiast pizamy i w tych rajtkach juz tak zostanie kilka dni. Az sie cis wydarzy 😂

#11 2017-11-07 11:10:50

barbara.b
Member

Ok z ta demencja w domu to chyba wyssalam z palca bo jednak nie move nic znalesc, ze demencja nie nadaje sie pod opieke domowa 24

#12 2017-11-07 11:57:23

LidiaSz
Member

Zaczęłam nowe miejsce, jako pierwsza. I jest dokładnie jak pisze Basia. Walka o wszystko, dyplomacja z mojej strony ogromna. Rodzina uważa ze babcia jest super, dama, samodzielna. Gówno prawda.Rodzina ja widzi raz na tydzień, za stołem przy kawie, ładnie ubrana, uczesaną i uśmiechniętą, z radości że przyjechali. Ja ja widzę w innych sytuacjach, nie przygotowana na gości. Jak i słyszę słowa od niej inne niż rodzina. Ciągle wydawane sprzeczne polecenia, ciągła walka o czas nocny, wszystko cu: cu kalt -cu hajs, itp  Mam z nią siedzieć cały czas, ale wszystko ma być zrobione.  Staram sie wszystko pogodzić, warunki są ok, ale żyję tylko jej życiem, przerwa codziennie, ale pytania po czym odpoczywam skoro nic nie robię, czy muszę? Być pierwszym jako opiekunka jest bardzo ciężko, co wypracuje pierwsza, to zostaje dla drugiej. Moja empatia pomału się zmienia. I obawiam się, że tak mają wszyscy, po latach jest z niej tylko sztuczna uprzejmość sad

Acha, i niby nie ma demencji wink  Ale ja ją widzę dokładnie, zwłaszcza wieczorami się nasila.

Ostatnio edytowany przez LidiaSz (2017-11-07 11:59:56)

#13 2017-11-07 12:59:04

barbara.b
Member

LidiaSz napisał:

Zaczęłam nowe miejsce, jako pierwsza. I jest dokładnie jak pisze Basia. Walka o wszystko, dyplomacja z mojej strony ogromna. Rodzina uważa ze babcia jest super, dama, samodzielna. Gówno prawda.Rodzina ja widzi raz na tydzień, za stołem przy kawie, ładnie ubrana, uczesaną i uśmiechniętą, z radości że przyjechali. Ja ja widzę w innych sytuacjach, nie przygotowana na gości. Jak i słyszę słowa od niej inne niż rodzina. Ciągle wydawane sprzeczne polecenia, ciągła walka o czas nocny, wszystko cu: cu kalt -cu hajs, itp  Mam z nią siedzieć cały czas, ale wszystko ma być zrobione.  Staram sie wszystko pogodzić, warunki są ok, ale żyję tylko jej życiem, przerwa codziennie, ale pytania po czym odpoczywam skoro nic nie robię, czy muszę? Być pierwszym jako opiekunka jest bardzo ciężko, co wypracuje pierwsza, to zostaje dla drugiej. Moja empatia pomału się zmienia. I obawiam się, że tak mają wszyscy, po latach jest z niej tylko sztuczna uprzejmość sad

Acha, i niby nie ma demencji wink  Ale ja ją widzę dokładnie, zwłaszcza wieczorami się nasila.

Lidia. Wierze ci w demencje jak nic. To siedzenie z nimi. Moja tak samo pyta po czym ide odpoczywac wiec odpowiadam jej co robilam pokolei podczas, gdy ona smacznie spala. Ostatnio o 14. 30 miala przyjsc fryzjerka do siostry obok i przy okazji zawsze robi ja. A to czas przerwy wiec po obiedzie daje tej szmacie ciuchy na przebranie ( ma specjalne do farbowania wlosow ) i mowie, zeby sie przebrala bo ja ide na przerwe i pozniej zapomni a o 14. 30 po nia przyjda. Raz drugi a ta nic. Pytam sie wkoncu, czy tak ciezko sie przebrac. Ona do mnie, ze ma czas. Ja znowu, ze ja ide na przerwe a jak wyjde ona zaraz zapomni, ze ma sie przebrac. A ta do mnue, ze po co ide na prErwe, zebym z nia siedziala to za dwie godziny jej powiem, ze ma sie ubrac. Na co ja, ze nie ma sprawy- 3 godziny przerwy 30 euro. Jak ma 30 euro to niech mi da i bede siedziala ta przerwe przy niej i warowala jak pies. Ide, wyciagam do niej reke i znowu- masz 30 euro to daj i siedze z toba cala przerwe... myk myk i poszla sie ubrac. Ale co nerwow stracilam to nikt mi nie wynagrodzi. Musisz na spokojnie rozmawiac z rodzina i nie o pierdolach tylko konkretnie pod kontem demencji. Ja tu jestem trzecia opuekunka. Pierwsza wytrzymala 2 miesiace ale wtedy ta na poczatku jeszcze byla nie taka demencyjna. Dopiero co maz od niej odszedl i choroba zaczela postepowac. Druga prztszla i bardzo szybko chciala odejsc tylko czekala az zmienniczke zmajda. Tez miala lidia na imie. Odeszla po miesiacu. Widzialam ja i spoko dziewczyna a stelke jej sie na zdrowiu odbilo. No i zaczela sie moja zmiana. A jeszcze wspomne ze pierwsza opiekunka wlasnie z tych empatycznych. Ani sie o przerwe nie upomniala, wieczorami z nia siedziala, o kase sie nie upomniala itd itd. Lidia zalatwila chociaz przerwy obiadowe. Po kolacji tez zarasz szla do siebie. No i zaczelam zmiane. Pietwsxy dzien. Zmierzono mnie z giry na dol i komentarz czlonka rodziny, ze nie dam rady bo kobieta ma demencje. Na co ja juz cisnienie w gore bo od roku z jednego gowna na drugie jezdzilam wlasnie takie niby niedemencyjne, wczesniejsze zjazdy, robienie sobie zdania na moj temat po samym rzuceniu na mnie okiem. Spokojnie odpowiedzialam, ze od trzech lat zajmuje sie demencyjnymi. Ale w srodku mialam ochote roztrzaskac ta kobiete.  Nie nawidzilam jej kupe czasu. Obecnie mam w niej pewne wsparcie mentalne i potwierdzenie, ze dobrze robie to co robie ale poczatku nigdy nie zapomne. Mialam szczescie, ze lidia troche przetarla szlagi a po troche moja strategia pokory i pierw przygladanie sie temu calemu gownu mi pomogla. Niestety przy poczatkach demencji, gdy rodzina nie jest swiadoma przekonac ich do naszej racji jest trudno. U mnie raz u niedemencyjnej mialam wsparcie w mojej niemieckiej firmie. Prowadzilam tam dokumentacje o dziwnych zachowaniach, raz przejechalam sie do biura, porozmawialam i myk byla rozmowa z rodzina i lekarz rodzinny robil testy na demencje w domu  koniec koncow podopieczna na wlasne zyczenie udala sie do psychiatryka w przeswiadczeniu, ze jedzie leczyc depresje a jechala tam by jej ustawili leki. Druga niedemencyjna to byl horror. Niby poparcie ze strony mediziniesche pflegeduenst, ze babka ma demencje ale corka nic nie robila w tym celu bo jak pozniej sie okazalo zatrudnila opiekunke tylko na czas urlopu. No i meczylam sie na tym zleceniu, meczylam az poprzez pobyt w szpitalu udalo mi sie zjechac do pl. Na trzecim zleceniu z nuedemencyj na mialam lekkie podejrzenia ale nie bylam pewna bo kobieta bardzo z sensem zazwyczaj gadala. Cos mi jednak nie pasoealo. Czesto brakowalo jej slow. Przede mna zmienniczka po tygodniu uciekla. Ja przez tydzien siedzialam spokojnie i zbieralam dowody. Dowody, ze opuekunka siedzi o suchych bulkach i jest ganiana do roboty z zegarkiem w reku. Po tygidniu afera. Kawa na lawe i myslalam, ze koniec mojej kariery a tu corka wprowadzila porzadki. Na progu, po cichaczu ze mna rozmawiala i powiedziala, ze podejrzewa, ze matka ma demencje... moj temat. I wtedy dopiero po cichaczu, w tajemnicy przed babka szepczac pogadalysmy kto co zaobserwowal. Okazalo sie, ze jak byla w szpitalu to juz mieli podejrzenia ale ona nie zhodzila sie na testy. I tyle na temat niedemencyjnych. A rodzina albo uwierzy opuekunce albo nie. To jest jak loteria. A jak uwierzy to tez czasami jak widac nie zmienia sprawy bo np. Moze sobie urlopowac i co ja obchodzi co tam opiekunka z matka w domu robi.
Takze lidia powodzenia. Najlepiej te dziwne zachowania zapisuj sobie na kartce bo jak przyjdzie do rozmowy to czlowiekowi wsxystko z glowy wylatuje i na spokojnie, bez obecnosci podopiecznej sprobuj z kims porozmawiac i powiedz, ze jak maja watpliwosvi to lekarz rodzinny mize w ciagu godziny przeprowadzic test i im powie czy to demencja czy nie. Czytalam jakie to testy. Sa bajecznie proste a widzialam moja podopieczna, ktora na nich polegla. A rodzina po tych testach jeszcze nie mogla uwierzyc. Tylko ja im bacznie o wszystkim mowilam. I powoli zdali sobie sprawe, ze nie umie wlasnego ekspresu do kawy uzyc, kuchenki... ale fakt w obsludze byly kosmiczne. Dopiero jak kupili jej komorke dla seniorow z trzema przyciskami i nie mogli jej nauczyc z niej dzwonic to do nich dotarlo. A wnuki, takie 6 letnie moze sxjraby buegaly kolo babki i sie smialy, ze babcia nie moze sie trzech przyciskow nauczyc wlaczac. Ba ona nie mogl tego tel. Odblokowac by dzwonic.

#14 2017-11-07 14:20:38

LidiaSz
Member

To jest u mnie bardziej skomplikowane. Kobieta samotna, od kilkudziesięciu lat, bezdzietna. Dalsza rodzina, zaprzyjaźniona. Ona prowadziła swoją firmę, miała dużo pracowników. Rzeczywiście bardzo dbająca o siebie, jak na zaawansowana w wieku seniorkę bardzo czyściutka, kosmetyki z górnej półki. Jest inteligentna i kulturalna. Ale już się gubi w tym. Filiżaneczki, serweteczki , ale i jedzenie ręką, oblizywanie noża pytania o dzień tygodnia (wiele razy dziennie), zapominanie imion, powtarzanie tych samych czynności (mycie po myciu smile No wiele innych. A;e dla mnie uciążliwe jest zmanierowanie, fochy, wydawanie absurdalnych poleceń głosem nie znoszących sprzeciwu, co chyba jest manierą po pracy zawodowej. Sprawdzanie czasu, co do minuty, przepytywanie gdzie byłam co robiłam, po prostu absorbuje cały czas, polecenia typu: czesanie frędzli w wyliniałych dywanach, instruowanie jak trzymać szczotkę, itp big_smile
Jak nie zwariuje do 13 grudnia, będzie ok. A to jest jak walka, bo wszędzie we wszystkim trzeba wypracować jakiś kompromis, żeby każda z nas czuła się razem w miarę dobrze wink

#15 2017-11-07 16:41:26

barbara.b
Member

LidiaSz napisał:

To jest u mnie bardziej skomplikowane. Kobieta samotna, od kilkudziesięciu lat, bezdzietna. Dalsza rodzina, zaprzyjaźniona. Ona prowadziła swoją firmę, miała dużo pracowników. Rzeczywiście bardzo dbająca o siebie, jak na zaawansowana w wieku seniorkę bardzo czyściutka, kosmetyki z górnej półki. Jest inteligentna i kulturalna. Ale już się gubi w tym. Filiżaneczki, serweteczki , ale i jedzenie ręką, oblizywanie noża pytania o dzień tygodnia (wiele razy dziennie), zapominanie imion, powtarzanie tych samych czynności (mycie po myciu smile No wiele innych. A;e dla mnie uciążliwe jest zmanierowanie, fochy, wydawanie absurdalnych poleceń głosem nie znoszących sprzeciwu, co chyba jest manierą po pracy zawodowej. Sprawdzanie czasu, co do minuty, przepytywanie gdzie byłam co robiłam, po prostu absorbuje cały czas, polecenia typu: czesanie frędzli w wyliniałych dywanach, instruowanie jak trzymać szczotkę, itp big_smile
Jak nie zwariuje do 13 grudnia, będzie ok. A to jest jak walka, bo wszędzie we wszystkim trzeba wypracować jakiś kompromis, żeby każda z nas czuła się razem w miarę dobrze wink

Wiesz, nie wiem jaka masz umowe. Jesli zlecenie to ona nie ma prawa ci bezposrednio wydawac polecen typu " uczesz frendzle ". Moja tez tak miala. Popukalam sie w glowe i powiedzialam nigdy w zyciu. U mnie to jeszcze wogole sie darla, ze na te frendzle nie mozna deptac. Przyjechal syn z dziewczyna i tez sie na nia darla. Smialysmy sie z dziewczyna. Babka sama czesala te frendzle jakis czas grzebieniem. Taka osobe trzeba zlamac bo cie wykonczy. Strasznie to brzmi ale jak nie ty to kolejna bedzie musiala zlamac. Tak sie nie da pracowac. Po drugie to nie praca wedlug zegarka. Jak ona tego nie zrozumie to przy 40 godzinach tygodniowo bez dnia wolnego masz 5 godzin z kawalkiem. Popracuj do pierwszej i powiedz, ze na dzisiaj to juz koniec twojej pracy jak chce wedlug zegarka bo prawo przewiduje 40 godzin tygodniowo w opiece 24h. Musisz ja zlamac jej wlasna bronia. Obracac jej slowa przeciwko niej samej. To samo przed rodzina sytuacje, o ktorej ona opowiada przedstawiaj w takim swietle, zeby dalo im to do myslenia. A umowe kto zawarl z firma? Ona sama? Na twoim miejscu zglosila bym firma, ze demencyjna i robila swoje i jej nie sluchala. Ktos kto nie wie jaki jest dzien i co robil 5 sekund wczesniej nie moze rzadzic zdrowym czlowiekiem. To ciezko zlamac takich ludzi ale potem bedzie z gorki.
Ja moze mialam latwiej bo u mnie to gospodynie domowe i jak mi taka jedna wyskoczyla, ze jakie ja mam ausbildung, ze jestem nikim, czy ze zle mowie po niemiecku to wystarczylo, ze ppwiedzialam prawde zeby poszlo jej w piety i sie zamknela. Ty przez to, ze pracowala i rzadzila ludzmi cale zycie moz3sz miec trudniej ale nie daj rzadzuc soba wariatowi.

#16 2017-11-07 17:20:05

LidiaSz
Member

barbara.b napisał:

LidiaSz napisał:

Wiesz, nie wiem jaka masz umowe. Jesli zlecenie to ona nie ma prawa ci bezposrednio wydawac polecen typu " uczesz frendzle ". Moja tez tak miala. Popukalam sie w glowe i powiedzialam nigdy w zyciu. U mnie to jeszcze wogole sie darla, ze na te frendzle nie mozna deptac. Przyjechal syn z dziewczyna i tez sie na nia darla. Smialysmy sie z dziewczyna. Babka sama czesala te frendzle jakis czas grzebieniem. Taka osobe trzeba zlamac bo cie wykonczy. Strasznie to brzmi ale jak nie ty to kolejna bedzie musiala zlamac. Tak sie nie da pracowac. Po drugie to nie praca wedlug zegarka. Jak ona tego nie zrozumie to przy 40 godzinach tygodniowo bez dnia wolnego masz 5 godzin z kawalkiem. Popracuj do pierwszej i powiedz, ze na dzisiaj to juz koniec twojej pracy jak chce wedlug zegarka bo prawo przewiduje 40 godzin tygodniowo w opiece 24h. Musisz ja zlamac jej wlasna bronia. Obracac jej slowa przeciwko niej samej. To samo przed rodzina sytuacje, o ktorej ona opowiada przedstawiaj w takim swietle, zeby dalo im to do myslenia. A umowe kto zawarl z firma? Ona sama? Na twoim miejscu zglosila bym firma, ze demencyjna i robila swoje i jej nie sluchala. Ktos kto nie wie jaki jest dzien i co robil 5 sekund wczesniej nie moze rzadzic zdrowym czlowiekiem. To ciezko zlamac takich ludzi ale potem bedzie z gorki.
Ja moze mialam latwiej bo u mnie to gospodynie domowe i jak mi taka jedna wyskoczyla, ze jakie ja mam ausbildung, ze jestem nikim, czy ze zle mowie po niemiecku to wystarczylo, ze ppwiedzialam prawde zeby poszlo jej w piety i sie zamknela. Ty przez to, ze pracowala i rzadzila ludzmi cale zycie moz3sz miec trudniej ale nie daj rzadzuc soba wariatowi.

Robię tak jak mówisz, odwracam sytuację: na którąś z rzędu uwagę że nic nie robiłam a idę na przerwę, wymieniłam wszystkie czynności, na wieczorne opóżnianie, powiedziałam z usmiechem, że siedzenie z nią, mimo że ją lubię wink to też lecą godziny mojej pracy, na to że rozmawiałam za długo i za głośno (wg niej) powiedziałam że to z moją agenturą, na uwagę że mam włączonego laptopa w pokoju, powiedziałam że tak, ale mój laptop na moją baterię big_smile Nie mogę się dać zaszczuć, bo to już by nie była praca tylko niewola. A kraty w moim oknie już mam big_smile

#17 2017-11-07 17:24:07

barbara.b
Member

LidiaSz napisał:

barbara.b napisał:

LidiaSz napisał:

Robię tak jak mówisz, odwracam sytuację: na którąś z rzędu uwagę że nic nie robiłam a idę na przerwę, wymieniłam wszystkie czynności, na wieczorne opóżnianie, powiedziałam z usmiechem, że siedzenie z nią, mimo że ją lubię wink to też lecą godziny mojej pracy, na to że rozmawiałam za długo i za głośno (wg niej) powiedziałam że to z moją agenturą, na uwagę że mam włączonego laptopa w pokoju, powiedziałam że tak, ale mój laptop na moją baterię big_smile Nie mogę się dać zaszczuć, bo to już by nie była praca tylko niewola. A kraty w moim oknie już mam big_smile

Och. Kraty mowisz 😂 ja w styczniu moze wroce do mojej piwnicy, w ktorej mi wlosy wypadaly... ach to zycie. Kiedy ta dziadowska robota sie skonczy.

#18 2017-11-08 14:01:08

Koordynator Opiekunek
Member

Widzę, że mimo tego, że ludzie są bardzo różni to jednak sporo czynności i zachowań powtarza się wśród podopiecznych. No niestety na to nie mamy wpływu i jak widać trzeba wypracować sobie samemu własne podejście najbardziej pasujące do własnego charakteru oraz możliwości.

Zadam więc Paniom pytanie odnośnie rzeczy, które można zmienić. Mianowicie co Panie sądzą o firmach takich jak ta którą reprezentuje. Co Panie jako osoby już z pewnym bagażem doświadczeń doradziłyby firmom, które organizują te wszystkie zlecenia, zajmują się prawnymi zagadnieniami, umowami oraz transportem.

Jakie by Panie zaproponowały zmiany, które mogłyby wpłynąć na komfort pracy przy Opiece Seniorów za granicą?

#19 2017-11-08 14:32:45

barbara.b
Member

Widzę, że mimo tego, że ludzie są bardzo różni to jednak sporo czynności i zachowań powtarza się wśród podopiecznych. No niestety na to nie mamy wpływu i jak widać trzeba wypracować sobie samemu własne podejście najbardziej pasujące do własnego charakteru oraz możliwości.

Zadam więc Paniom pytanie odnośnie rzeczy, które można zmienić. Mianowicie co Panie sądzą o firmach takich jak ta którą reprezentuje. Co Panie jako osoby już z pewnym bagażem doświadczeń doradziłyby firmom, które organizują te wszystkie zlecenia, zajmują się prawnymi zagadnieniami, umowami oraz transportem.

Jakie by Panie zaproponowały zmiany, które mogłyby wpłynąć na komfort pracy przy Opiece Seniorów za granicą?

W dalszym ciagu chyba nie wiemy jaka firme pan reprezentuje 😉 przede wszystkim nie pracowac dla firm, ktore nie placa pelnych skladek. Po drugie odbierac telefony i czasami pomyslec, ze opiekunka moze miec racje chociaz nie potrafi skladnie przedstawic sytuacji. A sytuacje no coz... powtarzaja sie. Frendzle, marmolada na sniadanie, wrzaski, ze sie czlowiek idzie znowu myc. Ja nie robie nic kolo podopiecznych i jakbym robila to zaden niemiec by mi nie zabronil nawet piec razy sie dziwnnie peysznicowac. Fuj. Mysle, ze dla wielu opiekunek pomocne bylo zawarcie ich praw opartych o prawo niemieckie w umowie. Wiele nie wie nic o weisungsrecht, o godzinach pracy, o kasie na jedzenie, o pracy w nocy. Na firach ciagle te same pytania. Weisungsrecht w naszej sytuacji jest super np. Pod tym wzgledem, ze ci podopieczni czesto sa demencyjni i mozna sie tym bronic, ze nie maja tego prawa. Srednio raz w tygodniu opiekunki pytaja na fb ile sie dostaje na jedzenie. Prawnie hest to 8 euro na samo jedzenie na dzien na osobe. Sa opiekunki, ktore tyle dostaja na 2-3 osoby. Oprocz tego chemie trzeba kupic. Nie ma tego wiele ale czasami sie nazbuera i ooiekunki to chyba pyry i nalesniki na okraglo robia. To 8 euro to jest na trzy posilki. A my kupujemy przeciez owoce, ciastka, u mnie sama woda w tygodniu wynosi kosztuje 20 euro. A synek sie klocil, ze inne opiekunki mniej wydaja. A te baly sie odezeac chociaz tlumaczylam zmienniczce, ze w naszej firmie to oni w umowie maja ile ma byc na zakupy. To powinno byc w umowie, zeby opiekunka miala sie czym bronic. Bo niestety na tych zleceniach to id pierwszego do ostatniego dnia i jeszcde jeden dzien dluzej to sie walczy o wszystko.
Z kasa to szczerze pierwszy raz mam taki problem. Cieszylam sie, ze maja to w umowie ale jesxcze z czyms takim sie nie spotkalam, ze trzeba o to walczyc i liczy co do grosza. Po zmienniczce to wszystkiego brak a ona boi sue upomniec. Po miesiacu dopiero wyszlam na prosta bo ciagle trzeba bylo cos kupic co sie rzadko kupuje a ja przyjechalam i akurat wszystko bylo potrzebne. W innych rodzinach jak widzieli, ze wiecej kasy poszlo to dodali wiecej. Wiedzieli, ze z normalna maja do czynienia i ze glupot nie kupuje. Tutaj czasami nawet tabletki kupilam za jedzeniowe ale po tym jak zmienniczke zmusil do wydawania mniejszej kasy kazde euro policzylam. Odliczylam babki jedzenie co 3 dni nie jadla bo byla w szpitalu ale za to za tabletki ma zwrocic ekstra. Niby nirmalne ale on sie przyzwyczail, ze tabletki za kase z jedzenia kupowalam. A niektore nawet po 30 euro.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2017-11-08 14:39:43)

#20 2017-11-08 15:16:09

Koordynator Opiekunek
Member

Pani Barbaro, piszę z ramienia firmy Aktivmed24.

Tak jak wspominałem, jestem nowym konsultantem, który ma na celu rekrutować osoby do pracy przy Opiece Seniorów.

Staram się zapoznać jak najdokładniej z tematem pracy w Opiece i stąd tyle moich pytań. W naszych zleceniach jest podpisywana polska umowa z polskimi składkami Zus. Te składki w trakcie zlecenia liczone są od średniej krajowej w Polsce, czyli od ponad 4000 PLN.

Wynagrodzenie staramy się uzgodnić indywidualnie i jest ono zależne od wielu czynników, takich jak rodzaj opieki jakiej wymaga podopieczny, ilości podopiecznych, poziomu znajomości języka niemieckiego Opiekuna/ki, czynne prawo jazdy kat.B itp.
Dodatkowo dochodzą do tego premie za święta oraz premie związane z czasem pracy.

Wyżywienie, mieszkanie oraz koszty transportu do miejsca pracy są po naszej stronie.

Jeżeli pojawia się sytuacja, w której Opiekun/ka dostaje polecenia wykonywania czynności, które przekraczają normy społeczne oraz jeżeli jest wymagane od Opiekuna/ki by kupować coś do domu za swoje pieniądze, prosimy o natychmiastową informację, abyśmy mogli zareagować.

Każdy Opiekun/ka ma prawo do 2h wolnego każdego dnia oraz oczywiście nocy. Wyjątkiem są zlecenia, w których zaznaczamy, że osoba budzi się np. raz w nocy. Jeżeli nawet osoba budzi się więcej razy, również prosimy o zgłaszanie tego, ponieważ jest to już zmiana warunków, które oferowaliśmy Opiekunowi/ce.

Jeżeli chodzi o czas pracy, to niestety nie jest to praca przez 8 godzin dziennie, ta praca polega praktycznie na życiu razem z tą osobą dlatego nie jest to praca dla każdego.

Dla mnie ważne jest, aby Opiekun/ka informowała nas o wszystkim, ponieważ to my oferujemy te zlecenia i to naszym zadaniem jest kontakt z rodziną w sprawie jakichkolwiek zmian w zleceniu, jednak nie wiemy o tych zmianach jeśli nikt nam tego nie zgłosi.

#21 2017-11-08 15:32:35

barbara.b
Member

Tak jak wspominałem, jestem nowym konsultantem, który ma na celu rekrutować osoby do pracy przy Opiece Seniorów.

Staram się zapoznać jak najdokładniej z tematem pracy w Opiece i stąd tyle moich pytań. W naszych zleceniach jest podpisywana polska umowa z polskimi składkami Zus. Te składki w trakcie zlecenia liczone są od średniej krajowej w Polsce, czyli od ponad 4000 PLN.

Wynagrodzenie staramy się uzgodnić indywidualnie i jest ono zależne od wielu czynników, takich jak rodzaj opieki jakiej wymaga podopieczny, ilości podopiecznych, poziomu znajomości języka niemieckiego Opiekuna/ki, czynne prawo jazdy kat.B itp.
Dodatkowo dochodzą do tego premie za święta oraz premie związane z czasem pracy.

Wyżywienie, mieszkanie oraz koszty transportu do miejsca pracy są po naszej stronie.

Jeżeli pojawia się sytuacja, w której Opiekun/ka dostaje polecenia wykonywania czynności, które przekraczają normy społeczne oraz jeżeli jest wymagane od Opiekuna/ki by kupować coś do domu za swoje pieniądze, prosimy o natychmiastową informację, abyśmy mogli zareagować.

Każdy Opiekun/ka ma prawo do 2h wolnego każdego dnia oraz oczywiście nocy. Wyjątkiem są zlecenia, w których zaznaczamy, że osoba budzi się np. raz w nocy. Jeżeli nawet osoba budzi się więcej razy, również prosimy o zgłaszanie tego, ponieważ jest to już zmiana warunków, które oferowaliśmy Opiekunowi/ce.

Jeżeli chodzi o czas pracy, to niestety nie jest to praca przez 8 godzin dziennie, ta praca polega praktycznie na życiu razem z tą osobą dlatego nie jest to praca dla każdego.

Dla mnie ważne jest, aby Opiekun/ka informowała nas o wszystkim, ponieważ to my oferujemy te zlecenia i to naszym zadaniem jest kontakt z rodziną w sprawie jakichkolwiek zmian w zleceniu, jednak nie wiemy o tych zmianach jeśli nikt nam tego nie zgłosi.

Prosze sobie sprawdxic na niemieckuch stronach informache odnosnie opieki 24h. Pracowik oddelegowany do niemiec podlega niemieckiemu prawu. Prawo rowniez w opiece przewiduje 40 godzin tygodniowo. Tyle w temacie. Po polsmu mowi o tym np. Sylwia timm. Do znalezienia w internecie.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2017-11-08 15:33:56)

#22 2017-11-08 15:41:27

mobilna
Member

Tylko 2 godż dziennie ? A gdzie dzień wolny w tygodniu , lub gratyfikacja zamiast jesli opiekunka się zgodzi ?

#23 2017-11-08 15:47:35

barbara.b
Member

https://opiekunkaradzi.pl/temat/6732-py … lwii-timm/

Prosze sobie poczytac. Tam jest miedzy innymi o godzinach pracy. A wolne dziennie nalezy sie 2- 3 godzin. Nie rozumiem dlaczego firmy tak kurczowo trzymaja sie tego minimum czyli 2 godzin. Prosze mi uwierzyc- niemcy nie maja z tym takiego problemu. To firmy robia takie jaja i nieswiadome opiekunki. Niemcowi powie sie raz i jest. Oczywiscie nie mowie o demencyjnych tylko zdrowyh czlonkach rodziny, z ktorymi rozmawiam o takich sprawach. Tak jakby ta godzina grala dla podopiecznej jakas wielka role. A ubierz sie pan i wyjdz na miasto w ciagu dwoch godzin. Nawet zwyklej wizyty u lekarza w tym czasie czlowiek nie jest w stanie zrobic.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2017-11-08 15:48:33)

#24 2017-11-08 16:08:32

Koordynator Opiekunek
Member

Muszę Paniom powiedzieć, że podpisujemy polską umowę i jest to Umowa Zlecenie, nie ma w niej określonych godzin pracy. Możliwość korzystania z opieki zdrowotnej na terenie Niemiec jest możliwe dzięki karcie EKUZ oraz formularzowi A1, które również organizujemy w Polsce.

Z naszej strony staramy przekazać jak najdokładniejsze warunki pracy, a jeżeli cokolwiek by odbiegało od tych warunków zawsze prosimy o zgłaszanie tego, abyśmy mogli na to coś zaradzić.

Taką umowę możemy podpisywać jedynie z osobami zameldowanymi w Polsce, jeżeli jednak Opiekunka jest zameldowana na terenie Niemiec, możemy pomóc w zatrudnieniu przez niemiecką firmę, na niemiecką umowę, ale wtedy warunki umowy są już ustalane indywidualnie z firmą niemiecką.

Dodatkowo muszę przytoczyć pewien cytat odnośnie oddelegowania do pracy:
Oddelegowanie może dotyczyć również zleceniobiorców, jeżeli spełnione są warunki określone w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 883/2004. Zgodnie z art. 12: ”Osoba, która wykonuje działalność jako pracownik najemny w Państwie Członkowskim w imieniu pracodawcy, który normalnie tam prowadzi swą działalność, a która jest delegowana przez tego pracodawcę do innego Państwa Członkowskiego do wykonywania pracy w imieniu tego pracodawcy, nadal podlega ustawodawstwu pierwszego Państwa Członkowskiego, pod warunkiem że przewidywany czas takiej pracy nie przekracza 24 miesięcy i że osoba ta nie jest wysłana, aby zastąpić inną osobę.” Przez pracowników najemnych rozumie się również osoby zatrudnione na podstawie umowy zlecenia.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-ubez … nice-do-ue

Nie chciałbym tutaj wchodzić w głębsze zagadnienia prawne, który ja osobiście nie jestem w stanie zmienić, nawet jeżeli chodzi o specyfikę zatrudniania przez firmę.

Zależy mi na tym, aby dowiedzieć się od Pań, co ja jako opiekun mogę usprawnić, aby praca w Opiece była bardziej komfortowa.

#25 2017-11-08 17:49:11

barbara.b
Member

Muszę Paniom powiedzieć, że podpisujemy polską umowę i jest to Umowa Zlecenie, nie ma w niej określonych godzin pracy. Możliwość korzystania z opieki zdrowotnej na terenie Niemiec jest możliwe dzięki karcie EKUZ oraz formularzowi A1, które również organizujemy w Polsce.

Z naszej strony staramy przekazać jak najdokładniejsze warunki pracy, a jeżeli cokolwiek by odbiegało od tych warunków zawsze prosimy o zgłaszanie tego, abyśmy mogli na to coś zaradzić.

Taką umowę możemy podpisywać jedynie z osobami zameldowanymi w Polsce, jeżeli jednak Opiekunka jest zameldowana na terenie Niemiec, możemy pomóc w zatrudnieniu przez niemiecką firmę, na niemiecką umowę, ale wtedy warunki umowy są już ustalane indywidualnie z firmą niemiecką.

Dodatkowo muszę przytoczyć pewien cytat odnośnie oddelegowania do pracy:
Oddelegowanie może dotyczyć również zleceniobiorców, jeżeli spełnione są warunki określone w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 883/2004. Zgodnie z art. 12: ”Osoba, która wykonuje działalność jako pracownik najemny w Państwie Członkowskim w imieniu pracodawcy, który normalnie tam prowadzi swą działalność, a która jest delegowana przez tego pracodawcę do innego Państwa Członkowskiego do wykonywania pracy w imieniu tego pracodawcy, nadal podlega ustawodawstwu pierwszego Państwa Członkowskiego, pod warunkiem że przewidywany czas takiej pracy nie przekracza 24 miesięcy i że osoba ta nie jest wysłana, aby zastąpić inną osobę.” Przez pracowników najemnych rozumie się również osoby zatrudnione na podstawie umowy zlecenia.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-ubez … nice-do-ue

Nie chciałbym tutaj wchodzić w głębsze zagadnienia prawne, który ja osobiście nie jestem w stanie zmienić, nawet jeżeli chodzi o specyfikę zatrudniania przez firmę.

Zależy mi na tym, aby dowiedzieć się od Pań, co ja jako opiekun mogę usprawnić, aby praca w Opiece była bardziej komfortowa.

Pracownicy oddelegowani do niemiec na umowie zlecenie podlegaja obowiazujacemu w de prawu. A wiec temu o czym mowi pani sylwia timm. I w tym wlasnie tkwi problem. Zaesze bedzie pan miedzy mlotem a kowadlem skoro pisze pan, ze nie ma w umowie godzin pracy. Nie powiem, ze pracuje teraz z idealna fuema bo nie pracuje i sxlag mnie trafia, ze na takich warunkach zatrudnienia przepracowalam prawie caly rok ale mam ilosc godzin w umowie. Raz nie mialam godzin w umowie i nigdy wiecej nie wyjechala bym z ta firma chociaz pan w firmue byl mily. W biurze. Koordynator w de burak. Dla mnie powodem, ze nie wyjechala bym z ta firma wlasnie brak godzin w umowie, na ktore moge sie powolac gdy podopieczna lub jej rodzina chce mnie zajechac. I tak powolywalam sie na prawo ale jesli firma przeczy temu co ja mowie to jak ja mam sie bronic i po co? O tym wlasnie mowi pani sylwia. Ci co nie wiedza i nie potrafia sie obronic nie powinni wyjezdzac tak dlugo poki z rynku nie znikna te wszystkie firmy i nie powstana prawdziwe, ktore szanuja prawo i nas. Mnie nikt nie musi bronic bo sie sama obronie ale jak ja mowie jedno a firma drugie to mnie szlag trafia. Przepraszam z europajob tez bym nie wyjechala bo smiesxne skladki i koordynatorka tez przeczyla moim slowom. Na koniec stwierdzila, ze przeciez wiadomo, ze opiekunki pracuja w szarej strefie. Powiedziala to przy corce podopiecznej, ktora kupe kasy placila firmie w przeswiadczeniu, ze zatrudnia w pelni legalnie. A informacje zawsze mozna znalesc w necie co i jak lub napisac maila do odpowiedniego urzedu i przeslac na messenger niemieckiej rodzinie by pokazac kto mowi prawde.

#26 2017-11-08 18:03:01

barbara.b
Member

Bardzo ciekawy jest fragment, ze pod warunkiem, ze pracownik oddelegowany nie jedzie zastapic innego pracownika. Cokolwiek to znaczy. Nie bede wklejaka tu innych informacji, ktore centralnie dotycza oddelegowanych opiekunek bo jest chyba pan na tyle inteligentny, ze sam potrafi sobie je znalesc. Po drugie prosze sobie poczytac niemieckie informacje odnosnie pracownikow oddelegowanych z polski do opieki. Nie moze pan stosujac sie do polskiego prawa lamac niemieckuego. A w niemczech dokladnie jest okreslone ile godzin sie pracuje w opiece i za jaka stawke. A skoro oan nie wysyla na 8 godzin dziennie tylko na 24 to bardzo wysokie pensje musza miec opiekunki pracujace dla panstwa bo stawka minimalna w opiece w de to okolo 8.50. No i jesli pan twierdzi, ze nasza praca to zycie 24 z podopieczna i nie kazdy sie do takiej pracy nadaje ( tu przyznam racje..  ba powiem nawet, ze nikt sie do takiej pracy nie nadaje chociaz by pod wzgledem fizycznym ) to powinien pan dniowke wyluczac 24 razy 8.50. Powodzenia. Dalsza dyskusja wydaje mi sie zbedna. Ma pan bardziej hujowa prace niz ja i wspilczuje. Ja bym nie potrafila komus robionemu w huja mowic, ze nie jest robiony w huja. A jak pan wkleja przepisy to prosze mi wkleic polski przepis mowiacy o tym, ze czlowiek moze pracowac 7 dni w tygodniu 24 godziny. Mowil pan cos, ze na sen opiekunka ma prawo to jakies 8 godzin i na dwie godziny wolnego. Odejmijmy wiec 10 godzin. Prosze mi wkleic polskie przepisy mowiace o tym, ze czlowiek moze pracowac 7 dni w tygodniu po 14 godzin na jednym etacie. I jeszcze w dalszym ciagu pozostaje wysokosc dniowki 14x 8.50.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2017-11-08 18:13:14)

#27 2017-11-08 19:50:07

mobilna
Member

Co Pan moze zmienić ?
Na poczatek nazwę firmy która Pan reprezentuje.

Powiem krótko....wypierdolic te 24 które stoi jak wół po Aktivmed big_smile
Nie wprowadzajcie klientów w błąd , a z opiekunek nie róbcie wołow roboczych.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2017-11-08 19:53:22)

#28 2017-11-08 21:57:09

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Pracownik delegowany....czy jak go tam nazwiecie - podlega prawodawstwu danego państwa. Więcej nawet w umowie zleceniu Polskim - może wynająć chatę w pobliżu i dochodzić na godziny do pracy.......przepisów drugiego państwa Pan nie zmieni....proszę to skonsultować z niemieckimi prawniki = zalecam - bo przerabiałem to

Ostatnio edytowany przez copyfield (2017-11-08 21:58:01)

#29 2017-11-08 22:38:57

LidiaSz
Member

mobilna napisał:

Co Pan moze zmienić ?
Na poczatek nazwę firmy która Pan reprezentuje.

Powiem krótko....wypierdolic te 24 które stoi jak wół po Aktivmed big_smile
Nie wprowadzajcie klientów w błąd , a z opiekunek nie róbcie wołow roboczych.

We wszystkich firmach te "24h" w nazwie, to wabik na niemieckiego, niezorientowanego klienta, a równocześnie powód konfliktów pomiędzy PDP a opiekunką. Oczywiście w tle chodzi o kasę

#30 2017-11-09 06:40:50

barbara.b
Member

A pan koordynator chcial z nami dobrze zyc😂 a tylko nas rozwscieczyl. Ciezki los. Ciezkie poczatki.

#31 2017-11-09 07:01:01

barbara.b
Member

To sie pan ucieszy jak przyjdzie do pracy. Wczoraj dzwonila do mnie jakas firma aktivmed czy cos. Ciekawe czy ta sama. Zapisanych ich mialam jako aktivmedica ale pani chyba mowila aktivmed.. czort ich wie. Mam nadzieje, ze wroce na to zlecenie z pronobel i ze skladki faktycznie placa od sredniej. Chociaz ich umowa tez mnie wku... z tymi oknami i ogrodem. Spytam, cz6 m9ga wykreslic to z mojej umiwy. Nie chce mi sie szulac nic nowego.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2017-11-09 07:04:08)

#32 2017-11-09 07:52:02

copyfield
Member

barbara.b napisał:

To sie pan ucieszy jak przyjdzie do pracy. Wczoraj dzwonila do mnie jakas firma aktivmed czy cos. Ciekawe czy ta sama. Zapisanych ich mialam jako aktivmedica ale pani chyba mowila aktivmed.. czort ich wie. Mam nadzieje, ze wroce na to zlecenie z pronobel i ze skladki faktycznie placa od sredniej. Chociaz ich umowa tez mnie wku... z tymi oknami i ogrodem. Spytam, cz6 m9ga wykreslic to z mojej umiwy. Nie chce mi sie szulac nic nowego.

Ogród sobie zostaw jako relaks ( grabienie liści) Szyby poleć tanią firmę smile

#33 2017-11-09 08:11:48

mobilna
Member

barbara.b napisał:

A pan koordynator chcial z nami dobrze zyc😂 a tylko nas rozwscieczyl. Ciezki los. Ciezkie poczatki.

Jakie początki ? Gościowi sie wydaje że jest przebiegły, taki wilk w przebraniu babci.I pod pozorem " Drogie Panie co mogę usprawnic w naszej firmie ? "
Wszystko !!! Sprawnie taka firme może koordynowac tylko osoba która przez lata pracowała jako opiekunka, bo wie z czym to sie je.

#34 2017-11-09 10:03:18

barbara.b
Member

mobilna napisał:

barbara.b napisał:

Jakie początki ? Gościowi sie wydaje że jest przebiegły, taki wilk w przebraniu babci.I pod pozorem " Drogie Panie co mogę usprawnic w naszej firmie ? "
Wszystko !!! Sprawnie taka firme może koordynowac tylko osoba która przez lata pracowała jako opiekunka, bo wie z czym to sie je.

Mobilna. Nie sadze, zeby firmie bylo na reke zatrudniac na takich stanowiskach byla opiekunke. Byla opiekunka jak piszesz wie co z czym sie je i caly czas byla by w konflikcie z firma. Bo popatrz jakie sa umowy. Ja pisze, ze o naszych prawach powinno byc pisane w umowie ale jak oni maja to napisac w umowie jak taki pan koordynator jest uczony by temu przeczyc. Teraz tak sie zastanawiam nad pronobel, do ktorej chce wrocic bo cos mi sie wydahe, ze oni tez nie pisza w umowie o godzinach pracy. Pamietam, ze bardzo bylam rozczarowana umowa. Musze sie przyjrzec dlaczego. Normalnie mi sie nie chce ale powtarzam sobie, ze jeszcze tylko rok...

#35 2017-11-09 10:15:14

mobilna
Member

barbara
Między innymi dlatego ze zna wszystkie tricki : firmy , rodzin , pacjentów i opiekunek...tak , tak , opiekunki też nie sa święte.
Ja potrafię sobie ustalic okreslone godziny pracy i dzień wolny lub jego odpowiednią gratyfikacje.

Jeśli chodzi o twoja umowę to nie możesz sobie wykreślic ani 6 ani 9 , poniewaz formalnie według niemieckiego prawa  jestes tam pomoca domową a nie opiekunką.

#36 2017-11-09 11:18:00

Koordynator Opiekunek
Member

Widzę, że mają Panie sporo zażaleń, jednak ja osobiście nie mam wpływu na polskie, niemieckie, ani europejskie prawo, a przy tym specyficznym zawodzie każda z firm podlega pod je wszystkie.

Zmiana nazwy firmy też nic tutaj nie zmieni.

Przed zleceniem zawsze staramy się uzyskać jak najwięcej informacji o podopiecznych.

Każdy Opiekun/ka ma wgląd do umowy i prawo do zapytania się o każdy jej szczegół. To samo tyczy się składek i ubezpieczenia i o wszystkim informujemy jeszcze przed rozpoczęciem współpracy.

Nie zależy nam na jednorazowym wysłaniu osoby do Opieki, a na dłuższej współpracy z osobami, które chcą pracować w tym zawodzie.

Rozumiem, że mają Panie inne doświadczenia i różnego rodzaju nie wywiązywanie się z ustalonych warunków przez firmy, z którymi nawiązywały Panie współpracę. Proszę jednak nie generalizować, bo choć wszystkie firmy podlegają pod te same prawa, to ludzie pracujący w firmach mogą się różnić i nie każdy idzie do pracy po to, aby na siłę namawiać do pracy w opiece.

Szukamy osób z doświadczeniem w opiece i nie ukrywamy tego na czym polega ta praca. Wiemy, że jest ona ciężka i dlatego z naszej strony staramy się pomagać we wszystkich sprawach związanych ze zleceniami, czy też uchybieniami od warunków, które mogą pojawić się ze strony rodziny. Dlatego tak ważny jest dla nas kontakt z Opiekunem/ką, bo tylko wtedy możemy zareagować jeżeli coś się dzieje.

Rodziny też są naprawdę różne i mam świadomość tego, że niektóre nie szanują osób, które są tam aby opiekować się ich członkiem rodziny. Dowiadujemy się o tym jednak dopiero po rozpoczęciu zlecenia, w takich sytuacjach dobieramy inne zlecenie lub organizujemy powrót do Polski jeśli nie ma możliwości zmiany.

Widzę, że Panie traktują mnie trochę jak wroga, jednak dołączyłem do tego forum, aby nie tylko móc zaoferować zlecenia osobom, które szukają takiej pracy, ale również by dowiedzieć się więcej na temat Państwa doświadczeń, które jak widzę w zdecydowanej większości nie są przyjemne.

#37 2017-11-09 11:53:57

mobilna
Member

hahahahaah
kici kici , taś taś... i szydło z wora wylazło...

Jaki wpływ na prawo ? Mamy czwartek 9.11 2017   XXI wiek !!!
Wystarczy że będziesz tego prawa przestrzegał  i już nic w nim grzebać nie musisz.
Pociskasz nam tutaj popierdółki o delegowaniu i prawie....buhahahahahahaha

Kolego , ogarnij się zdeka , bo na tych pitu pitu , pierdu pierdu znamy sie jak koty na myszach.

#38 2017-11-09 12:37:57

barbara.b
Member

Widzę, że mają Panie sporo zażaleń, jednak ja osobiście nie mam wpływu na polskie, niemieckie, ani europejskie prawo, a przy tym specyficznym zawodzie każda z firm podlega pod je wszystkie.

Przed zleceniem zawsze staramy się uzyskać jak najwięcej informacji o podopiecznych.

Każdy Opiekun/ka ma wgląd do umowy i prawo do zapytania się o każdy jej szczegół. To samo tyczy się składek i ubezpieczenia i o wszystkim informujemy jeszcze przed rozpoczęciem współpracy.

Nie zależy nam na jednorazowym wysłaniu osoby do Opieki, a na dłuższej współpracy z osobami, które chcą pracować w tym zawodzie.

Rozumiem, że mają Panie inne doświadczenia i różnego rodzaju nie wywiązywanie się z ustalonych warunków przez firmy, z którymi nawiązywały Panie współpracę. Proszę jednak nie generalizować, bo choć wszystkie firmy podlegają pod te same prawa, to ludzie pracujący w firmach mogą się różnić i nie każdy idzie do pracy po to, aby na siłę namawiać do pracy w opiece.

Szukamy osób z doświadczeniem w opiece i nie ukrywamy tego na czym polega ta praca. Wiemy, że jest ona ciężka i dlatego z naszej strony staramy się pomagać we wszystkich sprawach związanych ze zleceniami, czy też uchybieniami od warunków, które mogą pojawić się ze strony rodziny. Dlatego tak ważny jest dla nas kontakt z Opiekunem/ką, bo tylko wtedy możemy zareagować jeżeli coś się dzieje.

Rodziny też są naprawdę różne i mam świadomość tego, że niektóre nie szanują osób, które są tam aby opiekować się ich członkiem rodziny. Dowiadujemy się o tym jednak dopiero po rozpoczęciu zlecenia, w takich sytuacjach dobieramy inne zlecenie lub organizujemy powrót do Polski jeśli nie ma możliwości zmiany.

Widzę, że Panie traktują mnie trochę jak wroga, jednak dołączyłem do tego forum, aby nie tylko móc zaoferować zlecenia osobom, które szukają takiej pracy, ale również by dowiedzieć się więcej na temat Państwa doświadczeń, które jak widzę w zdecydowanej większości nie są przyjemne.

Oczywiscie, ze nie ma pan wplywu na prawo. Baaa jako koordynator nie pan wywu na firme by to prawo bylo egzekwowane a nawet jest pan szkolony by przeczyc, ze dane prawo istnieje. I na pana miejscu skonczyla bym ta dyskusje bo w zamian zamierzonej reklamy robi pan antyreklame firmie, w ktorej pan ponoc stawia pierwsze kroki. Adio
My panu piszemy o prawie a pan wkleja jakies gowno by pokazac, ze nie mamy racji.

#39 2017-11-09 12:50:25

barbara.b
Member

Oczywiscie, ze nie ma pan wplywu na prawo. Baaa jako koordynator nie pan wywu na firme by to prawo bylo egzekwowane a nawet jest pan szkolony by przeczyc, ze dane prawo istnieje. I na pana miejscu skonczyla bym ta dyskusje bo w zamian zamierzonej reklamy robi pan antyreklame firmie, w ktorej pan ponoc stawia pierwsze kroki. Adio
My panu piszemy o prawie a pan wkleja jakies gowno by pokazac, ze nie mamy racji.

#40 2017-11-09 13:51:50

Koordynator Opiekunek
Member

Muszę powiedzieć, że Panie wspominają często na czym polega moja praca i praktycznie są to zarzuty o oszukiwanie, kłamanie i nakłanianie do pracy, która jest inna niż w rzeczywistości.

Rozumiem, że miały Panie doświadczenie z różnymi firmami, ale nie zawsze to się przekłada na pracę wszystkich firm podobnych.

Tak, otóż zaczynam dopiero pracę w tej branży i widzę, że muszę się jeszcze wiele nauczyć.
Muszę przeprosić też, za to, że wklejałem tutaj rzeczy nieco wyrwane z kontekstu, po bardziej wnikliwym zapoznaniu się z tematem muszę się zgodzić, że istnieje wiele zagadnień prawnych związanych z tą pracą, o których dopiero się uczę.
Wiem jednak, że praca, którą oferujemy jest w pełni legalna i wszystkie jej aspekty i warunki są przedstawiane Opiekunom przed jej rozpoczęciem.

Choć doświadczenia nie mam jeszcze żadnego i widzę tutaj praktycznie same negatywne komentarze, zastanawiam się dlaczego istnieją osoby, które są zadowolone ze zleceń i chętnie podejmują kolejne w tym zawodzie? Od czego to może zależeć?
Od firmy i jej podejścia do Opiekuna/ki, czy bardziej od rodziny, z którą "nie ma problemów"? Czy chodzi tutaj głównie o wynagrodzenie?

#41 2017-11-09 14:05:33

lidianna75
Member

" zastanawiam się dlaczego istnieją osoby, które są zadowolone ze zleceń i chętnie podejmują kolejne w tym zawodzie? Od czego to może zależeć? "

Bo często nie mają innego wyjścia, mogą też nie do końca znać swoje prawa, czasem są to osoby samotne, którym tak nie doskwiera tęsknota za rodziną, czasem chcą osiągnąć po prostu z góry wyznaczony cel i na czas wyjazdu zaciskają zęby i starają się jakoś przetrwać.
Nieczęsto, ale zdarzają się miejsca, gdzie opiekunka jest szanowana, są przestrzegane jej prawa, wtedy łatwiej się tam wraca, łatwiej znieść rozłąkę i specyfikę tej pracy.

#42 2017-11-09 14:11:09

lidianna75
Member

"Od firmy i jej podejścia do Opiekuna/ki, czy bardziej od rodziny, z którą "nie ma problemów"? Czy chodzi tutaj głównie o wynagrodzenie?"

Dla mojego komfortu pracy, wszystkie te aspekty są ważne. Wyjeżdżam po to,żeby zarobić, nie chcę być traktowana jak niewolnica starszej pani, a firma powinna widzieć w pracowniku człowieka, a nie tylko kolejna osobę na której można zarobić.

#43 2017-11-09 14:19:12

barbara.b
Member

copyfield napisał:

barbara.b napisał:

Ogród sobie zostaw jako relaks ( grabienie liści) Szyby poleć tanią firmę smile

Na tym zleceni7 co chce jechac corka normalna i powoedziala odrazu, ze ogrodu nie musze robic. Teraz zreszta zima. Okna zmienniczka pomyla wiec tez z glowy 😂 pozostaje problem tancow i spiewow. Spiewac jeszcze moge raz lepiej raz gorzej ale tanczyc... Zmienniczka mowila, ze tancowala z babka. To tylko ja mam taki kolek w dupi 😂 wogole jak posluchalam zmienniczki to w kompleksy wpadlam. Chyba jednak sie do tej roboty nie nadaje.

#44 2017-11-09 14:32:27

lidianna75
Member

Poszukuję osób chętnych do pracy przy opiece w Niemczech.

Zarobki: 1100 - 1400 Euro netto/msc + premie

My zadbamy o:

- Legalną umowę (ZUS-odprowadzana od średniej krajowej)
- Bezpłatne zakwaterowanie
- Bezpłatne wyżywienie
- Bezpłatny transport
- Ubezpieczenie (formularz A1 i karta EKUZ)
- Ciągłość umowy
- Pracę zgodną z Twoimi predyspozycjami
- Stały kontakt z koordynatorem z Polski

Zarobki od minimum 1250 Euro netto miesięcznie przy lżejszym przypadku  i komunikatywnym języku, premia świąteczna od 50 Euro dodatkowo za każdy dzień pracy, dojazd organizuję sobie zawsze sama, zwrot od rodziny 150 Euro w obie strony. Nie znoszę tego zapisu o bezpłatnym transporcie, nie jestem taka niemotą,żeby nie móc go sobie samej załatwić. Nie jeżdżę busami, dbam o swoje bezpieczeństwo. W żadnym wypadku opiekunka nie powinna także dźwigać, nikt jej potem zdrowia nie zwróci, są do tego odpowiednie sprzęty, które w razie potrzeby powinny być w danym miejscu. Przerwy w pracy to podstawa, i to nie takie podczas których opiekunka ma zrobić zakupy, bo to wtedy nadal nie jest jej czas wolny. Walka o te przerwy czasem jest upokarzająca. Jeśli jest to miejsce gdzie jest potrzebne wstawanie w nocy to możliwość odespania w dzień, jeśli więcej niż jeden raz, to znaczy ,że są potrzebne tam dwie opiekunki, lub wsparcie rodziny a także większe wynagrodzenie i krótszy czas zlecenia. Być do dyspozycji , to co innego niż stałe siedzenie przy podopiecznym, czy zajmowanie się porządkami, co też trzeba rodzinie wytłumaczyć.

#45 2017-11-09 14:48:25

barbara.b
Member

Muszę powiedzieć, że Panie wspominają często na czym polega moja praca i praktycznie są to zarzuty o oszukiwanie, kłamanie i nakłanianie do pracy, która jest inna niż w rzeczywistości.

Rozumiem, że miały Panie doświadczenie z różnymi firmami, ale nie zawsze to się przekłada na pracę wszystkich firm podobnych.

Tak, otóż zaczynam dopiero pracę w tej branży i widzę, że muszę się jeszcze wiele nauczyć.
Muszę przeprosić też, za to, że wklejałem tutaj rzeczy nieco wyrwane z kontekstu, po bardziej wnikliwym zapoznaniu się z tematem muszę się zgodzić, że istnieje wiele zagadnień prawnych związanych z tą pracą, o których dopiero się uczę.
Wiem jednak, że praca, którą oferujemy jest w pełni legalna i wszystkie jej aspekty i warunki są przedstawiane Opiekunom przed jej rozpoczęciem.

Choć doświadczenia nie mam jeszcze żadnego i widzę tutaj praktycznie same negatywne komentarze, zastanawiam się dlaczego istnieją osoby, które są zadowolone ze zleceń i chętnie podejmują kolejne w tym zawodzie? Od czego to może zależeć?
Od firmy i jej podejścia do Opiekuna/ki, czy bardziej od rodziny, z którą "nie ma problemów"? Czy chodzi tutaj głównie o wynagrodzenie?

Chyba chodzi o charakter. Niektorzy sa zadowoleni z niczego. Ja mialam mnostwo perelek a wiecznie niezadowolona 😂 a z firmami no coz... czasami wyjechalam ze slabszymi ale szczegolnych klopotow nie mialam. Poza firma akces i koordynatorem z vanessy, ktory udawal, ze polskiego nie zna gdy byl problem i zaczelam mowic o godzinach pracy. Zreszta ja czesto licze na rozsadek rodziny i prosze sobue wyobrazic, ze z nimi latwiej mi ustalic dzien wolny, dluzsza przerwe niz z firma. W sumie to na rodziny nie mam co narzekac. Czasami na podopiecznych. Obecnie synalek troche zle zaczal ale chyba juz troche spuscil z tonu. Moze go troche przerazily koszta na dziendobry bo myslal, ze polka to samym powietrzem bedzie zyla. Pan czyta i mysli, ze umowy z jakimis szarlatanami podpisujemy i wyjezdzalismy i doswiadczenia straszne. Wyjezdzamy z firmami takimi jak pana, ktore mowia i pisza to co pan. Czasami gdy sie w konkretnej sprawie zwrocilam do firmy moglam liczyc na pomoc. Ale nie dzwonie z byle czym i duzo spraw zalatwiam sama. Mysle, ze duzy klopot maja ci, ktorzy albo nie znaja jezyka albo praw albo nie sa wystarczajaco asertywni i nie potrafia sie sami z rodzina dogadac  a na firme nie moga liczyc. Podam dwa przyklady jeden z vanessy, gdzie podopieczna niby niedemencyjna miala cisnienie do biegania z rolatorkiem od rana do nocy. A ja za nia musialam. Po tygodniu zglosilam to firmie. Pan w biurze probowal znalesc rozwiazanie a bezczelny koordynator twierdzil, ze to taka praca. Oczywiscie wkurwil mnie tym gdy zaczelam dyskutowac na temat charakteru mojej pracy i nagle zapomnial jezyka polskiego... zaden problem dla mnie i automatycznie przelaczylam sie na niemiecki a pan nagle mowil dobrze po polsku. Przypuszczam, ze niemieckiego nie znal w takim stopniu by dalej dyskutowac. Skonczylo sie na tym, ze czlowieka nienawidze do dzis. A sprawe zalatwilam z corka. Jedem mail, naswietlenie sytuacji i odpowiedz corki, ze matk moze cjodzic sama na spacery i na miasto. Moja robota, czy koordynatora? Ale koordynator tez boi sie gemby otworzyc bo kase liczy.
Drugi przyklad to obecne zlecenie. W pewnym momencie pidopieczna tez dostala demencyjnej latawicy i myk i ona idzie na spacer. I tak kilka razy dzuennie. Nie wiadomo kiedy. Na mojej przerwie. Sasiedzi zaobserwowali i dali nam znac a ona potem to mykala kilka dni na okraglo. Telefon do firmy. Powiedzielu, ze tak odrazu nie moga mi dac odpowiedzi musza to skonsultowac. Oddzwonili i mowia, ze podopieczna w zadnym wypadku nie moze chodzic sama ale drzwi tez nie moge zamykac i ze za to przecuez mam 2 dni w tygodniu wolne. Ok. Widzialam ze dalsza dyskusja nie ma celu wiec tel. Do syna. Syn tez nie potrafil nic powiedziec i mowi, ze sie skonsultuje i oddzwoni. No i oddzwonil i mowi, ze na czas przerwy czy gdy cos robie moge przekrecac drzwi. I po klopocie. A gdy przyjechala zmienniczka i kilka dni latala z podopieczna na spacer bo ta chcialA a obok siostra podopiecznej miesxka i wszystko widzi to sama powiedziala, ze przeciez tak nie moze byc, ze ciagle lataja na spacer. A firma boi sie odezwac i strasza opiekunki a nie zalatwia sprawy tak jak trzeba. Nie zawsze bo w pewnych sprawach nie zaprzecze, ze pomogli. Najczesciej jesli chodzilo o pieniadze. To mozna zmierzyc i temu nikt nue zaprzeczy. Natomiast jesli chodzi o czas pracy i nasze wolne to niestety firmy sa w ciemnej dupie i nie rozumieja i nie wiedza. A niemcy wiedza i jak im sie da czas by pomysleli wyjda na przeciw. Z reguly. Ale jak pisalam mialam jeden ekstrymalny przypadek, ze ani z babka ani z corka ani z firma nie dalo sie rozmawiac. 2

#46 2017-11-09 15:03:01

barbara.b
Member

Wierze, ze pan wierzy w to, ze nasza praca to praca niewolnika i wierze, ze wiekszosc pracownikow w firmach tak uwaza. W polsce nie ma takiego modelu pracy stad brak wyobrazni i informacji dlatego odsylam do niemieckuch materialow.

#47 2017-11-09 15:26:54

Koordynator Opiekunek
Member

Ja właśnie wierzę w to, że współpraca między firmą znajdującą zlecenia, a Opiekunem/ką może polegać na pracy partnerskiej. Gdzie obie strony współpracują ze sobą. Być może jest to tylko moje przekonanie, które z czasem się zmieni, ale na ten moment widzę to właśnie w taki sposób.

Firma - znajduje zlecenia, negocjuje warunki z rodziną, organizuje dokumentację i przede wszystkim stoi ramię w ramię z Opiekunką, jeżeli okazuje się, że ustalone warunki mają się nijak do rzeczywistości.

Opiekun/ka zaś, jeśli zdecyduje się na podjęcie zlecenia, będzie starała wykonywać się swoją pracę jak najlepiej i informować firmę o wszelkich odstępstwach od ustalonych warunków. Nawet tych najmniejszych.

Rodziny i podopieczni też są różni i tak jak Pani mówi, może wydawać im się, że Opiekun/ka jedzie tam tylko sprzątać, prać i usługiwać w Bóg wie czym. Wszystko ma swoje granice.
Rodzinie też musimy uświadamiać, ze Opiekun/ka jedzie tam przede wszystkim opiekować się członkiem ich rodziny.

#48 2017-11-09 15:52:19

mobilna
Member

Ja właśnie wierzę w to, że współpraca między firmą znajdującą zlecenia, a Opiekunem/ką może polegać na pracy partnerskiej. Gdzie obie strony współpracują ze sobą. Być może jest to tylko moje przekonanie, które z czasem się zmieni, ale na ten moment widzę to właśnie w taki sposób.

Firma - znajduje zlecenia, negocjuje warunki z rodziną, organizuje dokumentację i przede wszystkim stoi ramię w ramię z Opiekunką, jeżeli okazuje się, że ustalone warunki mają się nijak do rzeczywistości.

Opiekun/ka zaś, jeśli zdecyduje się na podjęcie zlecenia, będzie starała wykonywać się swoją pracę jak najlepiej i informować firmę o wszelkich odstępstwach od ustalonych warunków. Nawet tych najmniejszych.

Rodziny i podopieczni też są różni i tak jak Pani mówi, może wydawać im się, że Opiekun/ka jedzie tam tylko sprzątać, prać i usługiwać w Bóg wie czym. Wszystko ma swoje granice.
Rodzinie też musimy uświadamiać, ze Opiekun/ka jedzie tam przede wszystkim opiekować się członkiem ich rodziny.

Doprawdy ?
Zagwarantuje pan zlecenie z 8-9 godzinnym dniem pracy ( 40 godz tygodniowo ) i przynajmniej minimalną kwotę ?

#49 2017-11-09 17:48:04

barbara.b
Member

A w tym temacie: zajmowanie sie podopiecznym nie moze stanowic wiekszosci obowiazkow " opiekunki" jedziemy sprzatac i gotowac i w bardzo niewielkim stopniu pomagac podopiecznej. Nawet widzialam to w conajmniej jednej umowie.

#50 2017-11-10 09:59:24

Koordynator Opiekunek
Member

W przypadku zlecenia, w którym Opiekun/ka mieszka wraz z podopiecznym w jednym domu, niestety nie mogę tego zagwarantować takich warunków.

Jeżeli jednak ktoś byłby zainteresowany pracą przez 8 - 9h (ok 40h tygodniowo) to mogę zaproponować jedynie pracę w domach opieki, gdzie nie mam informacji o podopiecznych.
Wtedy podpisywana jest niemiecka umowa już z niemiecką firmą, która współpracuje z domami opieki.

Odnośnie pracy związanej ze sprzątaniem i gotowaniem - jest to bardzo indywidualne, zależne od rodziny i od proponowanego zlecenia. Ważne jednak dla mnie jest, aby Opiekun/ka podejmująca takie zlecenie, dawała nam informację zwrotną odnośnie przekraczania pewnych granic związanych z tymi obowiązkami.

#51 2017-11-10 10:45:32

barbara.b
Member

W przypadku zlecenia, w którym Opiekun/ka mieszka wraz z podopiecznym w jednym domu, niestety nie mogę tego zagwarantować takich warunków.

Jeżeli jednak ktoś byłby zainteresowany pracą przez 8 - 9h (ok 40h tygodniowo) to mogę zaproponować jedynie pracę w domach opieki, gdzie nie mam informacji o podopiecznych.
Wtedy podpisywana jest niemiecka umowa już z niemiecką firmą, która współpracuje z domami opieki.

Odnośnie pracy związanej ze sprzątaniem i gotowaniem - jest to bardzo indywidualne, zależne od rodziny i od proponowanego zlecenia. Ważne jednak dla mnie jest, aby Opiekun/ka podejmująca takie zlecenie, dawała nam informację zwrotną odnośnie przekraczania pewnych granic związanych z tymi obowiązkami.

A pan dalej swoje o tych 8 godzinach. Czy tez 40 wiec nie 8 a 5 dziennie w przypadku, gdy opiekunka nie ma wolnego dnia. Nie ma pan godzin pracy w umowie wiec pewnie opiekunki nie dostaja rowniez rozpiski z godzinami, ktore przed wyjazdem maja podpisac. Firmy, ktore maja godziny w umowie daja takie rozpiski. I to jest obowiazkiem prowadzenie takiej dokumentacji pracujac jako opiekunka. Panska firma lamie prawo nie stosujac sie do godzin pracy i jeszcze jedem post z pana strony, ze nie ma czegos takiego jak 40 godzin pracy w opiece domowej a pomysle, gdzue zglosic pana firme bo mnie pan wkurwia.

#52 2017-11-10 11:57:48

mobilna
Member

Czyli nic nie możesz , nie potrafisz nawet wyegzekwować zgodnych z prawem godzin pracy.

#53 2017-11-10 12:53:09

Koordynator Opiekunek
Member

Drogie Panie,

Pisałem o tym, że w przypadku pracy w domach opieki umowa podpisywana jest z niemiecką firmą i pracuje się po 8h dziennie przez 5 dni w tygodniu. Jest to jednak praca, bez zamieszkania, w której nie posiadamy szczegółowych informacji o podopiecznych.

Zapewniam Panie, że drugim przypadku, gdzie praca jest związana z zamieszkaniem w domu podopiecznego, podpisujemy polską umowę, na której są zapisane godziny pracy. Jest to całkowicie legalne zatrudnienie. Do tej pracy wypełniamy wszelkie formularze zgodne z prawem pracy.

Jeśli Panie mają więcej pytań na temat warunków zatrudnienia i szczegółów odnośnie jego legalności. Zapraszam do kontaktu z naszym działem prawnym. Nie mamy tutaj nic do ukrycia i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Zdaję sobie sprawę z tego, mają Panie różne doświadczenia z firmami, proszę jednak nie wrzucać wszystkich do tego samego worka.
Nie mamy na celu wykorzystywać osoby, a proponować pracę na warunkach, które odpowiadają Opiekunom. Nikogo nie wysyłamy na zlecenie w ciemno i bez wcześniejszego ustalenia warunków.

#54 2017-11-10 14:18:39

barbara.b
Member

Drogie Panie,

Pisałem o tym, że w przypadku pracy w domach opieki umowa podpisywana jest z niemiecką firmą i pracuje się po 8h dziennie przez 5 dni w tygodniu. Jest to jednak praca, bez zamieszkania, w której nie posiadamy szczegółowych informacji o podopiecznych.

Zapewniam Panie, że drugim przypadku, gdzie praca jest związana z zamieszkaniem w domu podopiecznego, podpisujemy polską umowę, na której są zapisane godziny pracy. Jest to całkowicie legalne zatrudnienie. Do tej pracy wypełniamy wszelkie formularze zgodne z prawem pracy.

Jeśli Panie mają więcej pytań na temat warunków zatrudnienia i szczegółów odnośnie jego legalności. Zapraszam do kontaktu z naszym działem prawnym. Nie mamy tutaj nic do ukrycia i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Zdaję sobie sprawę z tego, mają Panie różne doświadczenia z firmami, proszę jednak nie wrzucać wszystkich do tego samego worka.
Nie mamy na celu wykorzystywać osoby, a proponować pracę na warunkach, które odpowiadają Opiekunom. Nikogo nie wysyłamy na zlecenie w ciemno i bez wcześniejszego ustalenia warunków.

To dziwne. Do tej pory pisal pan, ze nie ma czegos takiego jak godziny pracy w opiece domowej. To ile godzin maja panstwo w umowie? Proponuje pierw zapoznac sie z tym co pan ma w biurze- z umowami, aneksami, zleceniami a dopiero potem pisac na firum. Mam nadzieje, ze rozumie pan wkoncu, ze te godziny o ktorych mowa w umowie jak najbardziej obowiazuja w praktyce. Wyglada na to ze albo zmobilizowalam pana do przeczytania umowy albo ktos udaje, ze ma w umowie cos czego nie ma. Ale szczerze nie interesuje mnie to. Byle by pan tu ludziom wody z mozgu nie robil, ze w opiece domowej  ie obowiazuje 40 godzinny tydzien pracy.
A do worka sam pan sie wrzucil i mocno zawiazal.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2017-11-10 14:27:01)

#55 2017-11-10 15:01:34

mobilna
Member

Drogie Panie,

Gosciu , nie ściemniaj mi tu o domach opieki , bo to nie o nich mowa.
Walnij z grubej rury i pokaz umowę.

#56 2017-11-10 15:20:27

barbara.b
Member

Az dzial prawny potrzebny by sie dowiedziec ile godzin trzeba pracowac 😉😂😂😂😂

#57 2017-11-10 15:41:18

mobilna
Member

Gosciu  jest ciepły ze az paruje od łgarstw.
Za dyskusje podziękuje . Zero konkretów i do tego kiepski i niezorientowany koordynator. Activmed 24 ląduje posród innych sciemniaczy.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2017-11-10 15:41:47)

#58 2017-11-10 15:56:25

Koordynator Opiekunek
Member

Pani Barbaro,

Muszę przyznać, że jako jeszcze niedoświadczony koordynator lepszej lekcji nie mogłem chyba dostać (to odnośnie wspomnianej mobilizacji).
Nie będę się już starał tłumaczyć czegoś czego dopiero się uczę. Wiem jednak, że praca jest w pełni legalna.

Nie dołączyłem tutaj, aby z Państwem się kłócić, lecz aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat Państwa doświadczeń w tym zawodzie oraz mieć możliwość zaoferowania zleceń jeżeli ktoś byłby zainteresowany.

Jeżeli jest ktoś chciałby zobaczyć umowę, istnieje możliwość spotkania, na którym zostaną przeanalizowane wszystkie jej punkty i odpowiemy na wszelkie pytania z nią związane.

W związku z tym, że praca podlega pod przepisy polskie, niemieckie i europejskie - wymagana jest konsultacja z prawnikami, aby wszystko było zgodne z prawem.

#59 2017-11-10 16:44:45

barbara.b
Member

mobilna napisał:

Gosciu  jest ciepły ze az paruje od łgarstw.
Za dyskusje podziękuje . Zero konkretów i do tego kiepski i niezorientowany koordynator. Activmed 24 ląduje posród innych sciemniaczy.

Chyba zielony 😂 dostal szybka szkole. W biurze by sie tyle nie nauczyl co przez kilka dni z nami. Przede wszystkim, ze wredne jestesmy jak nas sie buja. Swiadomie, czy nieswiadomie...
A z nami tak dlugo jak firmy beda nas bujaly ciezko bedzie sie zaprzyjaznic. Oferty tez raczej nie sa tu milo widziane. My tu sobie siedzimy by sobie pogadac. Czasami sie poklocimy ale jak pojawi sie wrog to w jednosci sila 💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪✌✌💪✌✌✌✌✌✌✌✌✌ Prosze sobie zalozyc temat dla koordynatorow. Chetnie tam zagladniemy od czasu do czasu zobaczyc o czym tam rozmawiacie 😂
Prosze sie skonsultowac jeszcze z prawnikami jak wyglada sprawa z obowiazkiem meldunku w de. Tez firmy przecza, lacznie z prawnikami... temat kontrowersyjny. Tak zeby pan wiedzial, bo ze kiedys ktos bedzie nas meldowal to przynajmniej ja sie tego nie doczekam 😂ale wiedziec warto, aby sie pan nie klocil niepotrzenie z jakas opiekunka i nie stresowal niepotrzebnie siebie i innych.
Ja dzwonie do firmy jak cos potrzebuje. Zalatwia- fajnie, nie zalatwia- nawet nie bede rozczarowana. Kto nie ma zludzen nie ma rozczarowan. Przyjazn tez mi niepotrzebne i zlamane serce 😉😂😂😂 dusza. Ach... pol sloika nutelli dzisiaj zjadlam i chyba sie upilam. Chyba menopauza sie zbliza. 😂

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2017-11-10 17:02:49)

#60 2017-11-10 17:55:29

copyfield
Member

Panie koordynatorze. ....Wałkujemy jeden temat z prostym pytaniem o czas pracy, który notabene większość z nas ma w umowach.
Czas pracy i miejsce świadczenia usług .......
4. Czynności w ramach każdorazowego zlecenia będą wykonywane do 40 h/tyg. 5. Czynności wykonywane powyżej godzin określonych w ust. 4 wymagają zgody Zleceniodawcy wyrażonej na piśmie pod rygorem bezskuteczności.

Przepisy unijne w tym polskie i niemieckie gwarantują 11-sto godzinny czas na nieprzerwany wypoczynek dobowy i 24- godzinny nieprzerwany czas na wypoczynek tygodniowy. Nieprzerwany czas tygodniowy łączy się czasem dobowym, co daje 35 godzin nieprzerwanego czasu na wypoczynek. ( Pięć dni po 11godzin i jeden raz tygodniu 11 + 24 = 35 godzin.)
Przepisy unijne nie odróżniają pracy na umowie o pracę od świadczenia pracy na śmieciówce. Jak to się ma dyżurów 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu przez 2 lub 3 miesiące ????

Niech się Pan ustosunkuje do tego co piszemy.....a nie unika tematu godzin pracy....

#61 2017-11-10 18:29:43

barbara.b
Member

copyfield napisał:

Panie koordynatorze. ....Wałkujemy jeden temat z prostym pytaniem o czas pracy, który notabene większość z nas ma w umowach.
Czas pracy i miejsce świadczenia usług .......
4. Czynności w ramach każdorazowego zlecenia będą wykonywane do 40 h/tyg. 5. Czynności wykonywane powyżej godzin określonych w ust. 4 wymagają zgody Zleceniodawcy wyrażonej na piśmie pod rygorem bezskuteczności.

Przepisy unijne w tym polskie i niemieckie gwarantują 11-sto godzinny czas na nieprzerwany wypoczynek dobowy i 24- godzinny nieprzerwany czas na wypoczynek tygodniowy. Nieprzerwany czas tygodniowy łączy się czasem dobowym, co daje 35 godzin nieprzerwanego czasu na wypoczynek. ( Pięć dni po 11godzin i jeden raz tygodniu 11 + 24 = 35 godzin.)
Przepisy unijne nie odróżniają pracy na umowie o pracę od świadczenia pracy na śmieciówce. Jak to się ma dyżurów 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu przez 2 lub 3 miesiące ????

Niech się Pan ustosunkuje do tego co piszemy.....a nie unika tematu godzin pracy....

Copy 😂 dopiero co z uropu wrociles😂😂😂 nie denerwuj sie. Ja chyba dzisiaj wykoncze nutelle. Na kolacje spokojnie jabluszko a po kolacji kusi oj kusi. Po co ja kupuje takie rzeczy. A pan koordynator... no coz. Przynajmniej jest gdzie zagladac bo malo sie dzieje.super domki odkrylam. Jeden nawet 2 km od mojego brata ta 50 tys. Napisane do rozbiorki. Moze wezme na swieta brata by zobaczyl, czy faktycznie do rozbiorki czy szkielet domu mizna uzyc bo ja w sumie szukam taki, zeby byl stary ale do generalnych remontow. Moze wiec na swieta kupie skarbonke 😂 hmmm ale zobacze. Wolala bym kupic skarbonke w takim czasie, gdy do tej skarbonki bede mogla wrzucic male conieco. 😐

#62 2017-11-10 18:58:09

copyfield
Member

barbara.b napisał:

Copy 😂 dopiero co z uropu wrociles😂😂😂 nie denerwuj sie. Ja chyba dzisiaj wykoncze nutelle. Na kolacje spokojnie jabluszko a po kolacji kusi oj kusi. Po co ja kupuje takie rzeczy. A pan koordynator... no coz. Przynajmniej jest gdzie zagladac bo malo sie dzieje.super domki odkrylam. Jeden nawet 2 km od mojego brata ta 50 tys. Napisane do rozbiorki. Moze wezme na swieta brata by zobaczyl, czy faktycznie do rozbiorki czy szkielet domu mizna uzyc bo ja w sumie szukam taki, zeby byl stary ale do generalnych remontow. Moze wiec na swieta kupie skarbonke 😂 hmmm ale zobacze. Wolala bym kupic skarbonke w takim czasie, gdy do tej skarbonki bede mogla wrzucic male conieco. 😐

Ja tak coby z wprawy nie wyjść smile Widzę, że szukasz domku z "duszą" także o takim marzyłem...........ech...nie te lata.
Zmiennik wyjechał w miarę trzeźwy. Babce kit wcisnął, że na podróż wino w kartonie musi kupić dla jakiś marynatów miesnych i ta leci powoli byle do świąt

#63 2017-11-10 19:11:58

barbara.b
Member

copyfield napisał:

barbara.b napisał:

Ja tak coby z wprawy nie wyjść smile Widzę, że szukasz domku z "duszą" także o takim marzyłem...........ech...nie te lata.
Zmiennik wyjechał w miarę trzeźwy. Babce kit wcisnął, że na podróż wino w kartonie musi kupić dla jakiś marynatów miesnych i ta leci powoli byle do świąt

Moze zrobi marynate, ze chocho 😂

#64 2017-11-10 22:59:08

izi300
Member

mobilna napisał:

W drugiej częsci tego ogłoszenia prawie sie rozpłakalam.
Chlip chlip

hehehe
wyborne big_smile
Dołączam się do "Chlip, Chlip" big_smile

#65 2017-11-11 10:59:19

mobilna
Member

Bla bla bla , da da da...
Nie nadajesz się nawet do negocjacji.
Jeszcze raz prosba ...nie pierdol proszę o domach opieki , bo nie o tym ta bajka...
Ja potrafie wynegocjować stawkę i godziny pracy a ty nie ???

Te wasze zapisy w umowach o kant dupy sobie możecie !!!
Papier wszystko przyjmie , miejscowy Zoll już niekoniecznie.

#66 2017-11-17 15:48:52

teresadziob
New member

Można wiedzieć, co to za agencja? Ja współpracuję z Medipe i mam podobne warunki. Jestem wprawdzie zadowolona, ale warto wiedzieć co się dzieje na rynku. O jakich premiach mówimy? Ja dostanę 400e, także chyba jest to jedna z najwyższych oferowanych premii.

Reklama