Siedzenie z podopieczna po pauzie od 16 do 20

Witam wszystkich. Opisze Wam sytuacje.Jestem u podopiecznej.do obiadu czas leci bo wstaje o 8 30 ubieranie toaleta sniadanie gazeta toaleta.do 13 jakoś czas przeleci i wtedy jest obiad...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2017-08-11 22:38:55

opiekunka-starszej-pani
New member

Siedzenie z podopieczna po pauzie od 16 do 20

Witam wszystkich. Opisze Wam sytuacje.Jestem u podopiecznej.do obiadu czas leci bo wstaje o 8 30 ubieranie toaleta sniadanie gazeta toaleta.do 13 jakoś czas przeleci i wtedy jest obiad.pozniej wc siadanie w fotelu i mam pauze 2 godz.chciciaz coraz czesciej zdarza sie że koncze pozniej a mimi tego punkt 16 czasem troche wczesniej woła bo chce do wc. Pozniej jest najgorsze od 16 do 20,ona chce zebym z nia siedziala i rozmawiala. Ja mam słaby jezyk bo to poczatki.A po drugie ma bardzo kiepska wymowe bo jest po udarze i ja ja mało rozumiem. Do tego unosi na mnie glos, jest nerwowa i niesympatyczna.Czy ja musze z nia non stop siedziec przeciez to jest męczące dzien w dzien.Nie znam jeszcze dobrze pracy jako opiekun w niemczech bo pracowałam tylko w pl jako opiekun. a wy jak spedzacie ten czas.a i w tym czasie pomagam jej w krzyzowkach ( szukam w necie rozwiazan).Pomozcie bo jak dwa dni siedziala sama a ja tylko sprawdzałam czy wszystko w porzadku i pytałam czy jej cos potrzeba to odburkiwała nerwowo.a i w miedzy czasie o 18 30 kolacja. po 20 idzie na gore toaleta wc łozlo i 21 koniec pracy.

#2 2017-08-11 22:42:07

opiekunka-starszej-pani
New member

Re: Siedzenie z podopieczna po pauzie od 16 do 20

Dodam. sprawna na umysle chcociaz 94 lata ale na wozku zero wyjść na spacery zero telewizji zero radia. jedynie po sniadaniu gazeta i wieczorem krzyzowki chociaz nie zawsze.

#3 2017-08-12 23:43:16

urszula47
Member

Nie przejmuj sie ,ze jest nerwowa bo nie siedzisz z nia .Po co pokazalas ,ze znasz sie na internecie?Moja rada powiedz ,ze laptop sie zepsul i slowa" ich kann nicht Deutsch/ich kan nicht dojcz/,Jesli raz pokazesz,ze przejmujesz sie fochami i ulegniesz to juz tak zostanie .Nie ma osoby po 90 ce zeby nie miala demencji!!!!!zapytaj jej co jadla na obiad /po 17tej naprzyklad.Jak Ci nie powie /pamiec krotkotrwala juz szwankuje poszukaj w slowniku jak to sie zwie/to zglos rodzinie ze babka jest zlosliwa czesto /oft ist boese auf mich/ oe czytaj jako o z umlautem.Kurcze w tej pracy trzeba grac i WYCHODZIC NA SWIEZE POWIETRZE !!!zmus rodzine aby ja wyciagali z domu albo opieprzyli wreszcie aby wychodzila ,czas zleci szybciej.

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2017-08-12 23:44:02)

#4 2017-08-13 00:08:45

urszula47
Member

Jeszcze Ci poradze abys postawila sprawe jasno piszac do agencji ,ze nie znasz jezyka na tyle aby prowadzic rozmowy z ta babka i zeby rodzinie podpowiedzieli terapie np gimnasyki i ergoterapie/na recepte od lekarza/ bedzie miec z 3 razy w tygodniu kogos a Ty wtedy mozesz odetchnac.Ergoterapia to rozmowy,spacery ,gry ,krzyzowki i to ma za darmo !!!!!!!!!!Jakbys miala dosc i nic nie wskorasz zloz pisemnie wypowiedzenie ,wczesniej na mailach firmowych zglos propozycje tych zajec dla babki.Albo niech ja zawoza do Tagespflege /rodziny obciazaja nas opieka calodobowa /a naszym zadaniem jest ich uswiadamiac,ze mamy miec 11 godzin przerwy na sen i dzien wolny w tygodniu !!!!!!!!!!Temat tu walkowany juz od dawna ,wiec go przypominam.

#5 2017-08-15 23:55:40

Stasia_
Member

Absolutnie nie siedze z podopieczną! Oszalejesz jak bedziesz cale dnie ukladac pod to co chce podopieczna od ciebie.  Im mniej czasu razem spedzamy tym dla obu nas lepiej. Po jakims czasie i tak masz ochote babke zadusic, wiec im mniej czasu razem tym zdrowiej. Wiadomo, ze robota ma byc zrobiona, podopieczna czysta, nakarmiona, ale zebysmy sobie razem czas popoludniami spedzaly, to absolutnie nie. Ja staram sie trzymac limitu godzin jaki poswiecam dla podopiecznej - wliczam w to wszystkie godziny na zrobienie tego co jej dotyczy, mycie, gotowanie, zakupy, ogarniecie drobnych spraw domowych, asystowanie przy porannych i wieczornych czynnosciach. A w pozostalym czasie jak babka chce bym siedziala z nia na kanapie zawsze znajduje argumenty, jak bardzo jestem zajeta i ile pracy mam jeszcze do zrobienia, wiec musze sie oddalic do tej czesci domu, gdzie robie to co chce.

#6 2017-08-16 06:29:01

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Stasia_ napisał:

Absolutnie nie siedze z podopieczną! Oszalejesz jak bedziesz cale dnie ukladac pod to co chce podopieczna od ciebie.  Im mniej czasu razem spedzamy tym dla obu nas lepiej. Po jakims czasie i tak masz ochote babke zadusic, wiec im mniej czasu razem tym zdrowiej. Wiadomo, ze robota ma byc zrobiona, podopieczna czysta, nakarmiona, ale zebysmy sobie razem czas popoludniami spedzaly, to absolutnie nie. Ja staram sie trzymac limitu godzin jaki poswiecam dla podopiecznej - wliczam w to wszystkie godziny na zrobienie tego co jej dotyczy, mycie, gotowanie, zakupy, ogarniecie drobnych spraw domowych, asystowanie przy porannych i wieczornych czynnosciach. A w pozostalym czasie jak babka chce bym siedziala z nia na kanapie zawsze znajduje argumenty, jak bardzo jestem zajeta i ile pracy mam jeszcze do zrobienia, wiec musze sie oddalic do tej czesci domu, gdzie robie to co chce.

Niby zgadzam się z Tobą.... Moja robota u babki polega, że muszę z nią "pogadać" tak sobie o dupie marynie..polityka.. co w rodzinie..etc. Mój zmiennik słabo zna niemiecki i ucieka do pokoju. Babka jest z tego powodu wściekła - mówi, że nie wymaga opieki sama sobie radzi - jej zależy na pogadaniu... I co zrobisz????
Ja przeglądam wsio w laptopie ..jak mam dość dyskusji to nakładam słuchawki na uszy i robię swoje.

#7 2017-08-16 12:14:59

Stasia_
Member

Na wsciekłośc babki nic nie poradze. Pogadac to i ja pogadam z podopieczna, w granicach rozsadku przeciez ten czas dla niej mam. Ale siedzenie kazde popoludnie z babka i bycie w takiej dyspozycji, ze robie to co akurat babka ma ochote, a to rozwiazujemy krzyzowki, a to ukladamy karty, albo gapimy sie razem na jakas telenowele w tv -  a najczesciej ma ochote na to samo, to mozna zniesc przez tydzien, ale nie dluzej.

#8 2017-08-16 18:03:52

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Nie wiem jak masz tam spreparowaną umowę. Zresztą jaka by nie była, obowiązuje ciebie 40h/tygodniowo. Uświadom to babce.
Zmiennik jak babka się wściekała, że ucieka od niej - powiedział, że wynajmnie pokój niedaleko i będzie przychodził na swoje godziny pracy - pomogło. tzn babka wścieka się dalej....ale nic więcej nie może zrobić - wszystko jest zgodnie z prawem

Reklama