Senior robi zakupy na wyprzedażach

Zakupy to dla niejednego Polaka przyjemność. Dotyczy to nie tylko realizowanych regularnie zakupów spożywczych, ale przede wszystkim artykułów poprawiających nastrój jak: odzież, obuwie, sprzęt elektroniczny i wiele innych ubarwiających nasze życie...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Polsce - aktualne tematy :

#1 2017-07-07 09:55:20

Redaktor
Member

Senior robi zakupy na wyprzedażach

Zakupy to dla niejednego Polaka przyjemność. Dotyczy to nie tylko realizowanych regularnie zakupów spożywczych, ale przede wszystkim artykułów poprawiających nastrój jak: odzież, obuwie, sprzęt elektroniczny i wiele innych ubarwiających nasze życie. Radość jest w takim przypadku zwielokrotniona, gdy odnosimy wrażenie, że właściwie zaoszczędziliśmy na danym produkcie - gdyż został on  nabyty w wyniku wyprzedaży. O tym, aby obniżka była faktycznie okazją dla seniora i nie padł on ofiarą manipulacji traktuje poniższy artykuł.

Jednym z głównych zadań, które przed sobą postawić musi osoba opiekująca się seniorem jest uświadomienie podopiecznemu, że wyprzedaże to nie tylko doskonała okazja w kontekście małych świadczeń emerytowo-rentalnych. Warto zachować ostrożność, by produkt reklamowany jako atrakcyjna oferta nie okazał się wadliwym nie nadającym się kompletnie do użytkowania. Przypomnieć bowiem warto, iż osoby starsze są w grupie ryzyka szczególnie narażonej na oszustwa. Uważamy więc za stosowne by nie tylko przyjrzeć się idei wyprzedaży, ale również podkreślić na co należy zwrócić uwagę przy realizowaniu zakupów.

Społeczny obraz Polaków na zakupach

Przyznać należy, że na przestrzeni ostatnich lat wzrasta nasza świadomość konsumencka i to bez względu na wiek. Co prawda, wiele nawyków jest do wyeliminowania lub poprawy, niemniej progres jest zauważalny. Rytuałowi zakupów realizowanych przez Polaków przyjrzał się między innymi IPSOS. Z badania opublikowanego przez wspomnianą instytucję wyłania się obraz, w którym ankietowani zwracają uwagę na dwa główne parametry produktu. Otóż 70% konsumentów deklaruje, że zawsze kontroluje termin przydatnośći do spożycia danego produktu, zaś 31% zapoznaje się z pełną informacją na produkcie.

Dodatkowo wyłaniają się nam również dwa podejścia do zakupów. Pokolenie 50+ dokonuje zakupów tradycyjnie, przez co należy zrozumieć udanie się do sklepu stacjonarnego celem skorzystania z promocji lub wyprzedaży. Młodsze generacje natomiast wolą zaoszczędzić czas i zakupy zrealizować w trybie online korzystając z pełnego katalogu stron poświęconych wyprzedażom.

Główne powody wyprzedaży:

drobne usterki i defekty towaru,
    likwidakcja kolekcji,
    likwidacja asortymentu wynikająca np. ze sprzedaży sklepu,
    upływający termin przydatności do spożycia,
    wyprzedaż posezonowa.

Na co senior powinien zwrócić uwagę przy wyprzedażach?

Dokładnie obejrzeć produkt celem oceniania jego wartości np. czy jego wady uniemożliwiają normalne użytkowanie
    Racjonalnie skalkulować czy przecenione produkty są mu potrzebne
    Dokonać porównania cen danego prouktu na podstawie kilku sklepów - może się bowiem okazać, iż asortyment reklamowany kilkunastoprocentową obniżnką w rzeczywistości jest tańszy u konkurencji
    Istotne jest także zachować rachunek, paragon słowem dokument potwierdzający nabycie towaru i umożliwiający ewentualne złożenie reklamacji.

Uwaga: towar nabyty w trakcie wyprzedaży także podlega reklamacji!

Osoby starsze często są nieświadome swych praw konsumenkich. Tymczasem przeceniony towar w świetle polskiego prawa (konkretniej Kodeksu Cywilnego) także może podlegać reklamacji. Ważne jest jednak to, że produktu nie można reklamować ze względu na wadę, która była owej obniżki przyczyną. Senior na mocy gwarancji ma prawo domagać się od sprzedającego towar: naprawy, wymiany, obniżenia ceny a nawet odstąpienia od umowy.

Mimo wszystko stoimy jednak na stanowisku, że zakupy pomagają w codziennej aktywizacji osoby starszej. Zakupy to aktywność fizyczna, a porównanie kilku ofert w ramach wyprzedaży aktywność umysłowa. Mało tego poprzez kontakty z ludźmi seniorzy nie alienują się, a wręcz przeciwnie mogą rozwinąć śieć społecznych kontaktów.

Za: http://www.opiekadlaseniora.pl/porady/s … rzedazach/

#2 2017-07-07 10:35:50

krymas48
Member

Re: Senior robi zakupy na wyprzedażach

Akurat o zakupach mojej podopiecznej, która jeszcze nie jest seniorką, ale lubi wyprzedaże i zakupy, piszę dziś tutaj http://nieocenioneopiekunki.com/o-zakupach/.
A tu też trochę niemieckiego https://www.facebook.com/NieocenioneOpiekunki/

Ostatnio edytowany przez krymas48 (2017-07-07 10:36:30)

#3 2017-07-07 15:03:29

Redaktor
Member

krymas48 napisał:

Akurat o zakupach mojej podopiecznej, która jeszcze nie jest seniorką, ale lubi wyprzedaże i zakupy, piszę dziś tutaj http://nieocenioneopiekunki.com/o-zakupach/.
A tu też trochę niemieckiego https://www.facebook.com/NieocenioneOpiekunki/

Tekst można uznać za ciekawy, ale załączony artykuł dotyczy kompletnie innych uwarunkowań - bo polskich. Jak już w omawianym tekście podkreślono tu przy ogólnie niskich świadczeniach emerytalnych nie ma często opcji na niepotrzebne zakupy, stąd też narodziło się u części seniorów zainteresowanie wyprzedażami smile

#4 2017-07-07 15:12:18

mobilna
Member

krymas 48
Nie zmuszaj nas do czytania swoich wypocin. Jeśli chce sie prowadzic bloga , to trzeba sie do niego przyłozyć. Twój pisany jest niedbale i po łepku.
Nie podkreslaj tez że jestes asystentką osoby niepełnosprawnej , bo takich asystentów jest tu wiecej .
Duzo z nas ma pacjentów na wózkach i dlalej nazywamy siebie opiekunkami.

#5 2017-07-08 07:56:06

krymas48
Member

Mobilna, każdy komentarz jest dla mnie wskazówką. Pozdrawiam

#6 2017-07-08 09:08:26

mobilna
Member

krymas48 napisał:

Mobilna, każdy komentarz jest dla mnie wskazówką. Pozdrawiam

Poczytaj posty barbary b .  Są napisane lekko , przystępnie i obrazowo.

#7 2020-03-22 13:19:03

zaroma
Member

Ja równiez kupuje buty i torebki na promocjach.....

#8 2020-03-23 14:32:15

cherrie
Member

zaroma napisał:

Ja równiez kupuje buty i torebki na promocjach.....

A u mnie bywa z tym różnie. Bywa, ze kupuję w promocjach i na wyprzedażach. Jednak w większości sytuacji kupuję ubrania bez promocji. Jestem minimalistką tak wiec kupuje jedynie to co jest mi potrzebne oraz stawiam na klasyczne wzory oraz kolory. Tak zwane linie basic bardzo rzadko bywają w promocjach a nawet jesli coś sie znajdzie to na bank nie ma tego w moim rozmiarze.

Ostatnio szukałam dla siebie nowych butow na wiosnę. I zdecydowałam sie na kupienie sobie espadryli włąśnie bez promocji ( zamawiałam w sklepie Deichmann). Jak je zobaczyłam, po prostu uznałam, że muszą byc moje. https://www.deichmann.com/PL/pl/shop/da … adryle.cat
https://deichmann.scene7.com/asset/deichmann/product-with-gradient/p_pd_gradiant_bigger/granatowe+espadryle+damskie+Venice+-++-+deichmanncom--1674068_P.jpg

Ostatnio edytowany przez cherrie (2020-04-01 09:08:41)

Reklama