img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

Niedługo wyjeżdżam z Agencji Promedica do pracy w Niemczech jako opiekunka. W zasadzie miałam wyjechać już dzisiaj, ale dopadła mnie angina. Muszę się wykurować i za tydzień będę wyjeżdżać...

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2011-05-20 23:47:58

lenapiwo
Member
Zarejestrowany: 2011-05-20
Posty: 25

Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

Niedługo wyjeżdżam z Agencji  Promedica do pracy w Niemczech jako opiekunka. W zasadzie miałam wyjechać już dzisiaj, ale  dopadła mnie angina. Muszę się wykurować i za tydzień będę wyjeżdżać. Pracowałam już w Niemczech trzy razy.  Zapraszam miłe Panie do dyskusji.

Offline

 

#2 2011-06-16 22:29:16

agnieszka1910
New member
Zarejestrowany: 2011-06-16
Posty: 1

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

Dobry wieczór. Mam na imię Agnieszka. Chciałabym wyjechać do pracy jako opiekunka. Mogę kogoś zastąpić na 2 miesiące (od 23 czerwca). Nie znam niemieckiego, dlatego musiałaby być to osoba znająca polski. Pierwsza szkoła jaką ukończyłam była szkołą medyczną. Jeśli wiecie gdzie / u kogo  mogę szukać takiej pracy, proszę o radę / kontakt. Dziękuję.

Offline

 

#3 2011-10-11 17:26:11

ewaes
Member
Zarejestrowany: 2011-10-10
Posty: 17

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

WITAM CHCĘ WYJECHAC DO PRACY DO NIEMIEC JAKO OPIEKUNKA.JUTRO MAM REKRUTACJE Z JEZYKA.NIE WIEM ILE MAM SZANSY NA WYJAZD BO SPRAWA CIĄGNIE SIĘ OD KWIETNIA.CHCIAŁABYM WYJECHAĆ JESZCZE W TYM ROKU NP. GRUDZIEŃ.NAPISZCIE MI PANIE PROSZE  O FIRMIE INTERKADRA.BĘDĘ W KONTAKCIE.DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM.

Offline

 

#4 2011-10-17 19:51:51

zwariowana
Member
Zarejestrowany: 2011-10-17
Posty: 11

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

chciałam się dowiedzieć, jak się Paniom pracuje za granicą? na co szczególnie należy zwrócić uwagę?

Offline

 

#5 2011-10-18 12:01:52

Kamilakoz
Member
Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 343

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

zwariowana napisał:

chciałam się dowiedzieć, jak się Paniom pracuje za granicą? na co szczególnie należy zwrócić uwagę?

To zależy chyba od tego jakiej odpowiedzi oczekujesz od nas. Ja nie ukrywam, że dla mnie z przyjemnych rzeczy jest wynagrodzenie któe jest zdecydowanie wyższe niż u nas. Praca którą do tej pory wykonywałam regularnie, a jeżdże już od 4 lat, była często dosyć ciężka, ale zdarzały się wyjazdy, gdzie podopieczna według mnie nie potrzebowała żadnej pomocy. Po prostu byłam bardziej towarzyszką babci niż jej opiekunką i wyjazd był 3 miesięcznymi wczasami, niż charówą. Minusem jest zawsze tęsknota za domem i bliskimi, ale mamy internet, skypa i możemy nawet na telefonie oszczędzić w komunikacji z bliskimi. Na co zwrócic uwagę - przede wszystkim na umowę, bo jak się wkopiesz w jakąs pracę na czarno z nieuczciwą rodzinką, to już ci współczuję.

Offline

 

#6 2011-10-18 12:05:32

ewaes
Member
Zarejestrowany: 2011-10-10
Posty: 17

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

Witam.Przeszłam rekrutacje z języka.Jestem podobno 9 na liście do wyjazdu do pracy.Mam wyjechać na zastępstwo na umowę zlecenie na okres 3 miesięcy.Mam pytanie,może mi ktoś doradzi czy zgodzić się na umowę zlecenie czy może to jest niekorzystna umowa.Pierwszy raz wyjadę do pracy za granice.Nie wiem kiedy,ale chyba się doczekam i dam radę......................................Pozdrawiam.

Offline

 

#7 2011-10-18 22:18:16

Barbara45
Member
Zarejestrowany: 2011-06-14
Posty: 575

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

firma nie ma prawa zawierać z tobą umowy zlecenia na wyjazd  do niemiec. TO JEST NIEZGODNE Z POLSKIM I EUROPEJSKIM PRAWEM!!!!!!!!!1

Offline

 

#8 2011-10-19 09:09:37

Kamilakoz
Member
Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 343

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

Barbara45 napisał:

firma nie ma prawa zawierać z tobą umowy zlecenia na wyjazd  do niemiec. TO JEST NIEZGODNE Z POLSKIM I EUROPEJSKIM PRAWEM!!!!!!!!!1

Możesz to jakoś wyjaśnić? O ile wiem, to większość pośredników polskich oferuje umowę zlecenie. Czemu uważasz że to jest niezgodne z polskim prawem?

Offline

 

#9 2011-10-20 15:47:08

Barbara45
Member
Zarejestrowany: 2011-06-14
Posty: 575

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

polski pracodawca może wysłać swojego pracownika do niemiec tylko na delegację. Pracownik oddelegowany do pracy musi być zatrudniony na umowe o prace i po powrocie nadal pracować w firmie( co w przypadku opiekunek nigdy nie  ma miejsca u juz sam ten fakt jest niezgodny z prawem). Jaka jest dokładna podstawa prawna to ci teraz nie powiem bo nie chce mi się tego szukać ale fakt jest taki że firmy nie moga wysyłać opiekunek za granice na umowe zlecenie choć to robią. Jak masz wątpliwości to zadzwoń sobie na infolinie do Państwowej Inspekcji Pracy.

Offline

 

#10 2011-10-20 15:54:58

Barbara45
Member
Zarejestrowany: 2011-06-14
Posty: 575

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

ZNALAZŁAM kilka najważniejszych :


Delegowanie pracowników za granicę w ramach świadczenia usług
Pracodawca delegując pracownika za granicę powinien zagwarantować mu przynajmniej minimalne warunki zatrudnienia obowiązujące w państwie przyjmującym. Takie świadczenie usług powinno mieć jednak charakter tymczasowy i incydentalny.

Zobowiązania pracodawcy w świetle umowy o pracę

Wymogiem bezwzględnym jest istnienie stosunku pracy pomiędzy stronami podczas całego okresu delegowania. Ponadto pracodawcę obowiązują inne wymogi przewidziane przez polskie ustawodawstwo pracy, przede wszystkim dotyczące zawierania bądź odpowiedniego modyfikowania umów o pracę. W umowie o pracę z pracownikiem delegowanym w myśl art. 29 k.p. należy określić strony umowy, rodzaj umowy, datę jej zawarcia oraz warunki pracy i płacy, w szczególności:

    * rodzaj pracy,
    * miejsce wykonywania pracy,
    * wynagrodzenie za pracę odpowiadające rodzajowi pracy, ze wskazaniem składników wynagrodzenia,
    * wymiar czasu pracy,
    * termin rozpoczęcia pracy.

Umowa o pracę powinna być zawarta na piśmie. W przeciwnym razie pracodawca powinien, najpóźniej w dniu rozpoczęcia pracy, potwierdzić pracownikowi pisemnie ustalenia co do stron umowy, rodzaju umowy oraz jej warunków. Pracownikowi można zmienić warunki pracy w drodze porozumienia stron. Dotyczyć to będzie przede wszystkim miejsca pracy oraz wynagrodzenia za pracę. Porozumienie stron określać będzie również okres obowiązywania nowych warunków. Należy podkreślić, iż zmiana warunków umowy o pracę wymaga formy pisemnej. Innym sposobem może być wypowiedzenie zmieniające. Należy jednak pamiętać, że nowe warunki pracy zaczną obowiązywać dopiero po upływie ustawowych okresów wypowiedzenia (art. 42 k.p.).



Delegowanie a podróż służbowa

Wątpliwości może budzić kwestia, jaki charakter będzie miało delegowanie pracownika w kontekście zmiany miejsca świadczenia pracy.

CO NA TO SĄD
Miejscem świadczenia pracy może być pewien punkt w znaczeniu geograficznym, pewien oznaczony granicami administracyjnymi obszar. Miejsce wykonywania pracy powinno być tak ustalone, aby pracownik miał możliwość wykonania zadań, wliczając w to czas dojazdu do miejsca ich wykonywania, w ramach umówionej dobowej i tygodniowej normy czasu pracy. (Wyrok SN z 11 kwietnia 2001 r., sygn. akt OSNP 2003/2/36)

Określenie w umowie stałego miejsca pracy wiąże się z charakterem pracy i może powodować różne skutki w zakresie uprawnień pracowniczych. Przykładowo, wysłanie pracownika do wykonywania zadań poza stałym miejscem pracy jest podróżą służbową i nakłada na pracodawcę obowiązek wypłacenia dodatkowych świadczeń pieniężnych. W przypadku delegowania z całą pewnością możemy wykluczyć taką możliwość. Będzie to bowiem praca świadczona tymczasowo, ale w stałym, określonym w umowie miejscu pracy.

WAŻNE
Praca wykonywana za granicą w miejscowości określonej umową stron stosunku pracy jest pracą świadczoną w stałym miejscu pracy, dlatego związany z tym pobyt pracownika poza krajem nie ma cech podróży służbowej, o której mowa w art. 775 § 1 k.p. (Wyrok SN z 11 lutego 1999 r., sygn. akt II UKN 466/98,OSNAP 2000/7/289, oraz wyrok z 30 maja 2001 r., sygn. akt I PKN 424/, OSNP 2003/7/172)


Polski przedsiębiorca może kierować pracowników za granicę:

    * na własny rachunek i pod swoim kierownictwem, w związku z realizacją umowy zawartej przez tego pracodawcę z podmiotem zagranicznym,
    * do oddziału (filii) przedsiębiorstwa należącego do grupy przedsiębiorstw tego pracodawcy,
    * jako przedsiębiorstwo pracy tymczasowej.


WAŻNE
Podczas całego okresu delegowania musi istnieć stosunek pracy pomiędzy pracodawcą (przedsiębiorstwem delegującym) a pracownikiem delegowanym.

W myśl art. 22 kodeksu pracy (dalej: k.p.) strony nawiązują stosunek pracy wówczas, gdy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca - do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem. Zatrudnienie na wskazanych wyżej warunkach jest zatrudnieniem na podstawie stosunku pracy, bez względu na nazwę zawartej przez strony umowy.

WAŻNE
Przedsiębiorca powinien zagwarantować pracownikom delegowanym przynajmniej minimalne warunki zatrudnienia obowiązujące w państwie świadczenia usługi (państwie przyjmującym). Wymóg ten dotyczy przede wszystkim norm i wymiaru czasu pracy (w tym okresów odpoczynku dobowego i tygodniowego), wymiaru urlopu wypoczynkowego, minimalnego wynagrodzenia za pracę (w tym wysokości dodatku za pracę w godzinach nadliczbowych), bezpieczeństwa i higieny pracy.

Ponadto należy uwzględnić zagraniczne uregulowania również w zakresie uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem i zatrudnianiem młodocianych. Jeżeli pracodawca działa jako agencja pracy tymczasowej, powinien dostosować się do reguł zatrudniania pracowników tymczasowych w państwie przyjmującym. Oczywiście obowiązuje również zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu.

Offline

 

#11 2011-10-20 15:59:49

Barbara45
Member
Zarejestrowany: 2011-06-14
Posty: 575

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

Bardzo ważne jest ubezpieczenie zdrowotne na terenie do którego jedziesz a którego nie masz gdy pracujesz na umowę zlecenie. Pracodawca ma obowiązek dostarczyć ci kartę ubezpieczenia europejskiego  E 101. Wszelkie inne ubezpieczenia z firm prywatnych na nic się zdadzą jeżeli będziesz miała jakis bardzo powazny wypadek, operację i długi pobyt w szpitalu za granicą. Wtedy kwota ubezpieczenia nie wystarczy na pokrycie kosztów które moga być bardzo wysokie np. 50 tys. euro lub więcej. Wtedy sama będziesz musiała pokryć koszty.

Offline

 

#12 2011-10-21 09:04:15

Kamilakoz
Member
Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 343

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

Barbaro, a jak jest z umową zlecenia? Bo chyba to nie jest stosunek pracy? Dokładnie chodzi mi o to, czy mogę jechać za granicę, poprzednio podpisując z agencją umowe zlecenie, gdzie będę również miała płacony ZUS, ubezpieczenie itd?

Offline

 

#13 2011-10-21 10:25:42

Barbara45
Member
Zarejestrowany: 2011-06-14
Posty: 575

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

Umowa Zlecenie to umowa cywilnoprawna i podlega Kodeksowi Cywilnemu a nie Kodeksowi Pracy!!! Zgodnie z prawem nie możesz jechać za granicę na podstawie umowy zlecenia chyba że prowadzisz własną działalność gospodarczą a nie prowadzisz. Co prawda firma płaci twój ZUS ale tylko zdrowotny i tylko na terenie polski.
Jest jeszcze jedna ważna różnica:

"Podejmując decyzję o wyborze rodzaju umowy warto zwrócić uwagę na podstawowe różnice w treści obu umów. W przypadku zlecenia zleceniobiorca ponosi osobistą odpowiedzialność za sposób wykonywania usług, podczas gdy za pracownika najemnego ryzyko gospodarcze ponosi pracodawca. Inaczej też wygląda odpowiedzialność z tytułu wyrządzonej szkody: pracownik odpowiada do 3-krotności wynagrodzenia miesięcznego w przypadku winy nieumyślnej oraz bez ograniczeń w przypadku winy umyślnej, natomiast w przypadku zlecenia należy pamiętać, iż strony ponoszą względem siebie odpowiedzialność bez ograniczeń.
kwestie odpowiedzialności pracodawcy za wypadek przy pracy - w przypadku umowy cywilnoprawnej mogą wchodzić w rachubę wyłącznie przepisy art. 415 i nast. kc. Umowa o pracę polega na wykonywaniu czynności objętych stosunkiem pracy osobiście, natomiast zleceniobiorca co do zasady może posłużyć się osobą trzecią, za którą jednak ponosi odpowiedzialność. "

Oznacza to że jak będziesz miała jakiś wypadek przy pracy to sama za niego odpowiadasz. Jak wyżądzisz szkody w domu podopiecznej, nawet nieumyślnie to ciebie obciążą kosztami.
np. podopieczna ma demencje, załączy piec i o nim zapomni. Dojdzie to pożaru itp. TO TY ZA TO WSZYSTKO BEDZIESZ MUSIAŁA ZAPŁACIĆ!!!!
Jeżeli masz umowę o pracę to w przypadku nieumyślnej szkody zapłacisz MAKSYMALNIE 3-krotność miesięcznego wynagrodzenia a na umowę zlecenie CAŁĄ KWOTĘ!!!!

Offline

 

#14 2011-10-23 09:26:09

Kamilakoz
Member
Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 343

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

Dziękuję za odpowiedź. Zaraz się biorę za dokładne czytanie mojej umowy, która mi zaproponowano w piątek w jednej firmie pośrednictwa.

Offline

 

#15 2011-11-13 15:58:22

aleksandra
New member
Zarejestrowany: 2011-11-13
Posty: 3

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

witam! jade   pierwszy raz   do niemiec   na 3  miesiace  jako  opiekunka!  troche  sie  boje! niewiem co wziasc jak  sie  spakowac ! moze  ktos doradzi w  tym  wzgedzie! pozdrawiam

Offline

 

#16 2011-11-13 16:58:51

Barbara45
Member
Zarejestrowany: 2011-06-14
Posty: 575

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

aleksandra napisał:

witam! jade   pierwszy raz   do niemiec   na 3  miesiace  jako  opiekunka!  troche  sie  boje! niewiem co wziasc jak  sie  spakowac ! moze  ktos doradzi w  tym  wzgedzie! pozdrawiam

Witaj Aleksandro,

Ciężko jest tak doradzić co spakować. Ja na początku też miałam z tym problemy.
Doświadczenie mnie nauczyło że najlepiej zabrać wygodne ciuchy w których będziesz się dobrze czuła w domu. Jako opiekunka nie będziesz miała zbyt wiele okazji do wyjścia na miasto itp, więc nie warto taszczyć wielu ubrań. Wygodne buty na zimę i kapcie po domu. Ręczniki i pościel tez nie będzie ci potrzebna. Kosmetyki w umiarkowanych ilościach, będziesz miała pewnie okazję by kupić na miejscu. Zabierz tyle by ci na początek starczyło. Za to przydadzą ci się polskie przyprawy. Nie wiem czy będziesz musiała gotować itp. ale niemieckie kostki rosołowe, Vegeta itp. smakuja inaczej. Ja do tej pory nie mogę się przyzwyczaić i przywożę zapasy z polski.
Nie wiem jaka praca i podopieczna na ciebie czeka. Nie raz jest tak że cały dzień jesteś zajęta babcią jak jest stan wymagający większej opieki a nieraz siedzi człowiek cały dzień w domu i się nudzi. Wtedy jakaś książka się przyda.
Domyślam się że zostaniesz w niemczech na święta. Pomyśl o jakimś drobnym prezencie. JA pierwszy raz tez pojechałam w okresię bożonarodzeniowym. Od rodziny u której byłam dostałam górę prezentów a sama musiałam biegać po sklepach w niemczech żeby chociasz jakiś drobiazg dla każdego kupić. Lepiej byc na taką ewentualność przygotowanym.
Teraz tak na szybko nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Ale jak masz jakieś pytania czy wątpliwości to pisz a postaram się Tobie pomóc.

Offline

 

#17 2011-11-13 17:20:42

aleksandra
New member
Zarejestrowany: 2011-11-13
Posty: 3

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

dziekuje bardzo za  rady! napewno skorzystam, jak pewnie  wiekszosc opiekunek zmusila  mnie   sytuacja materialna...mam nadzieje   ze  sobie poradze! najgorsze   ze  niewiem co  mnie   czeka....ale mysle ze  sobie poradze!  a  tak apropo moze   ktos  zna agencje konik z glogowa?> wlasnie z owej   jade...pozdro!

Offline

 

#18 2011-11-14 10:23:07

Barbara45
Member
Zarejestrowany: 2011-06-14
Posty: 575

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

Nie znam tej agencji.
Ale przypomniałam sobie co jeszcze powinnaś zabrać. Polopiryne S lub cos innego na wypadek przeziębienia. Syrop na gardło czy cos do ssania. Idzie zima i może sie zdarzyć że się przeziębisz. Nie wiem czy rodzina u której będziesz zapłaci ci za leki czy sama będziesz musiała sobie kupić. Wiec lepiej weź coś ze soba na wszelki wypadek bo jak przyjdzie ci zapłacić za syrop na kaszel 10 euro w aptece lub jakies inne tabletki to cię to drogo wyjdzie.

Offline

 

#19 2011-11-15 21:15:32

genka27
New member
Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 1

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

Witam Panie! Czy któraś z Pań szuka zmienniczki? Bardzo chętnie wyjadę na zastępstwo. Proszę o kontakt genka27@wp.pl

Offline

 

#20 2011-11-15 22:00:24

ELKA-KAS
Member
Zarejestrowany: 2011-11-11
Posty: 11

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

Witam jestem nowa ,bardzo chętnie wyjadę na zastępstwo.Promedica to jakies ździerstwo.890 euro na prace w warunkach,w sumie nigdy do końca nie wiadomo jakich.Umowa zlecenie co za tym idzie emerytura jak renta gminna dla bezdomnych.Zero szacunku dla Polek,które zostawiają swoje rodziny,często malutkie dzieci.Dlaczego bo mamy taki rząd.

Offline

 

#21 2011-11-20 22:25:32

lenapiwo
Member
Zarejestrowany: 2011-05-20
Posty: 25

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

ELKA-KAS napisał:

Witam jestem nowa ,bardzo chętnie wyjadę na zastępstwo.Promedica to jakies ździerstwo.890 euro na prace w warunkach,w sumie nigdy do końca nie wiadomo jakich.Umowa zlecenie co za tym idzie emerytura jak renta gminna dla bezdomnych.Zero szacunku dla Polek,które zostawiają swoje rodziny,często malutkie dzieci.Dlaczego bo mamy taki rząd.

Czytam i dochodzę do wniosku, że nic się Tobie nie podoba. A to rząd, a to agencja. Nigdy na początku nie będziesz zarabiała dużych pieniędzy. Niemcy potrafią szanować opiekunki, które wykazują się dobrą i fachową opieką i wiedzą po co przyjechały. Jak się nastawisz tylko na pieniądze to nic z tego nie wyjdzie.  Oczywiście, że można trafić gorzej, ale to są jednostki. Niektóre Polki "pseudoopiekunki" też nam popsuły opinię / popijając, kradnąc jak również nie dbając o podopiecznych oraz dom/. Większość z nas rzetelnie podchodzi do swojej pracy, też zostawiając rodziny na kilka miesięcy o tęsknocie nie wspomnę. Też jeżdżę z agencji i nie jestem zadowolona z warunków finansowych, ale to jest moja decyzja, bo muszę pracować. Pozdrawiam Ciebie i życzę powodzenia.

Offline

 

#22 2011-11-21 09:19:40

Barbara45
Member
Zarejestrowany: 2011-06-14
Posty: 575

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

Ja znam niestety przypadek opiekunki która po przyjeździe do Niemiec zabrała wszystkie pieniądze które dostała od rodziny na zakupy itp na 2 tygodnie i znikła. Zostawiła swoją podopieczną samą w domu. Dopiero następnego dnia jak przyszła pielęgniarka która codziennie do babci przychodziła zorientowała się że opiekunki nie ma. Firma później tłumaczyła się rodzinie że ta kobieta podobno była chora psychicznie. Jeżeli to prawda że była chora to jak przebiegała rekrutacja tej pani że firma tego  nie zauważyła????

Offline

 

#23 2011-11-21 12:25:47

lenapiwo
Member
Zarejestrowany: 2011-05-20
Posty: 25

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

Barbara45 napisał:

Ja znam niestety przypadek opiekunki która po przyjeździe do Niemiec zabrała wszystkie pieniądze które dostała od rodziny na zakupy itp na 2 tygodnie i znikła. Zostawiła swoją podopieczną samą w domu. Dopiero następnego dnia jak przyszła pielęgniarka która codziennie do babci przychodziła zorientowała się że opiekunki nie ma. Firma później tłumaczyła się rodzinie że ta kobieta podobno była chora psychicznie. Jeżeli to prawda że była chora to jak przebiegała rekrutacja tej pani że firma tego  nie zauważyła????

No niesamowite !  I dziwić się, że Niemcy przez takie " babole"  są wobec nas nieufni. Na pocieszenie, to większość z nas jest bardzo uczciwa. Pozdrawiam.

Offline

 

#24 2011-11-21 20:27:51

ELKA-KAS
Member
Zarejestrowany: 2011-11-11
Posty: 11

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

Do Pani Lenapiwo.Żle zrozumiałas mój post.Przeczytaj dokładnie i zastanów się nad realiami polskimi.Jeżeli dla ciebie 3200 dochód to spełnienie marzeń,gratulacje.A może jestes panienką i nie masz na utrzymaniu 3 dzieci i chorego męża.matematyka jest prosta.Pozdrawiam

Offline

 

#25 2011-11-22 11:17:54

Kamilakoz
Member
Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 343

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

aleksandra napisał:

witam! jade   pierwszy raz   do niemiec   na 3  miesiace  jako  opiekunka!  troche  sie  boje! niewiem co wziasc jak  sie  spakowac ! moze  ktos doradzi w  tym  wzgedzie! pozdrawiam

Tutaj wczoraj się pojawił ciekawy opis opiekunki na innym forum: www

Offline

 

#26 2011-11-22 20:47:08

lenapiwo
Member
Zarejestrowany: 2011-05-20
Posty: 25

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

ELKA-KAS napisał:

Do Pani Lenapiwo.Żle zrozumiałas mój post.Przeczytaj dokładnie i zastanów się nad realiami polskimi.Jeżeli dla ciebie 3200 dochód to spełnienie marzeń,gratulacje.A może jestes panienką i nie masz na utrzymaniu 3 dzieci i chorego męża.matematyka jest prosta.Pozdrawiam

Zrozumiałam dobrze. Każda z nas chciałaby zarabiać dużo. Raczej to jest niemożliwe. Pamiętaj Agencja to zdzierca. Jedyny plus to gwarantują nam prace. Poszukaj może pracy na czarno, zawsze to ciut więcej, chociaż można różnie trafić. Współczuję Ci, że masz taką sytuację. Ja też nie jeżdżę dla przyjemności. Jak bym była panienką, napewno bym nie szukała pracy na obczyżnie. Pozdrawiam.

Offline

 

#27 2011-11-28 07:42:57

Kamilakoz
Member
Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 343

Re: Witam serdecznie wszystkie pracujące Panie. Mam na imię Lena .

A na czarno możesz po miesiącu nie dostać figi z makiem. I co wtedy? Czym się najedzą dzieci? Za co kupisz lekarstwa dla męża?

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

Przyklejony: Witam na Forum - Witajcie jestem Żaneta pochodze z dolnego slaska - legnica

Witam:) - Witam Wszystkie Opiekunki:) Niebawem i ja zawitam poza granice Naszego kraju,ok 10 sierpnia mój pierwszy wyjazd...

witam, jestem Andreas, jestem z Miranex - witam, fajna stronka i dobrze ze mozemy wypowiedziec sie na temat firm dla ktorych pracujemy. pracowalem dla miranex 3 miesiace pod mannhaim , ogolnie nie mam zaufania do pośrednikow, ale jestem bardzo zadowolony, firma rzetelna i najwarzniejsze ze wyplaty na czas...

witam serdecznie wszystkich - Jestem tu pierwszy raz i chciałabym poznać opinię na temat zatrudnienia się w Niemczech jako opiekunka ...

Witam wszytskich:) - Jestem Tu nowa :) ale pomyślałam ze gdzie jak gdzie ale tutaj na pewno znajdę dobre rady. Przymierzam sie do wyjazdu na przełomie września - października To będzie mój pierwszy wyjazd...

Stopka forum