Nowy praktyczny blog o pracy opiekunki w Niemczech

Witam, tym razem ja zapraszam na mój blog o pracy jako opiekunka osób starszych i asystent osoby niepełnosprawnej w Niemczech http://nieocenioneopiekunki...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2017-06-07 19:17:51

krymas48
Member

Nowy praktyczny blog o pracy opiekunki w Niemczech

Witam, tym razem ja zapraszam na mój blog o pracy jako opiekunka osób starszych i asystent osoby niepełnosprawnej w Niemczech http://nieocenioneopiekunki.com/. Rady, wskazówki, moje doświadczenia i przeżycia. A na Facebooku https://www.facebook.com/NieocenioneOpiekunki/ jest też trochę niemieckiego. Pozdrawiam. Krystyna

#2 2017-07-07 07:34:16

krymas48
Member

Re: Nowy praktyczny blog o pracy opiekunki w Niemczech

#3 2017-07-09 12:40:54

..?eto
Member

krymas48 napisał:

Witam, tym razem ja zapraszam na mój blog o pracy jako opiekunka osób starszych i asystent osoby niepełnosprawnej w Niemczech http://nieocenioneopiekunki.com/. Rady, wskazówki, moje doświadczenia i przeżycia. A na Facebooku https://www.facebook.com/NieocenioneOpiekunki/ jest też trochę niemieckiego. Pozdrawiam. Krystyna

Cześć Krystyno!
Tak myślałam, tzn. po wpisach pomyślałam , że coś piszesz. I pięknie.
Może przeczytam, może ...
Na pierwszy rzut oka widzę u Ciebie dużo optymizmu i radości. Świetnie.
Czy jesteś w codziennym kontakcie osobistym ze swoją rodziną? Czy wynajmujesz mieszkanie i masz swoje prywatne życie po pracy?
Wspomniałaś, że pracujesz trzy lata w tej branży. Jak trafiłaś na takie rozwiązanie w którym pracujesz, jakie warunki trza spełnić , żeby pracować w takim systemie , w jakim Ty pracujesz? Myślę , że jesteś w pracy w opiece zatrudniona na zupełnie innych warunkach niż prawie wszystkie Panie i Panowie piszący na forum. Czyli jesteś z trochę "innej bajki'.  Przybliż nam ją nie zmuszając nas do czytania Swojego blogu.
Na razie nie wiele napisałaś o swojej pracy . My wszyscy jesteśmy na tym forum po jakiś przejściach. Piszesz o sobie w blogu , że masz 48 lat i dwoje prawie dorosłych dzieci.Piszesz , że byłaś nauczycielem i pracowałaś w banku. Wierzę, że miałaś dość tych prac , ale nie wierzę , że w tym co robisz teraz odnajdujesz ukojenie po tych bolesnych przejściach w pracy w PL. No może jeszcze odnajdujesz  no i kasa jest niezgorsza.  Spróbuj pracy z podopiecznym w systemie w którym my pracujemy czyli 24/24 np. po  2 miesiące i tak przez jakiś czas np owe 3 lata.. Bardzo chętnie przeczytam Krystyno Twoje relacje z pracy w tym systemie.
Na razie to wszystko jest w Twojej relacjii troszkę zbyt bajkowe.... no ale to moje odczucia tylko. Wszystko  to co piszesz zbyt gładkie jest i błyskotliwe i takie bardzo dziennikarskie , krótkie, wzmiankowe".  Czytając Cię Czuję się tak, jakbym czytała pismo typu . no takie kobiece gdzie jest wszystko krótko , pięknie i godne polecenia , jak to zwykle w śmieciowej prasie.
Ale oczywiście To moje zdanie. Jeśli o to Ci chodzi i sprawia Ci to radość , to jest najważniejsze. Chociaż zaklinasz rzeczywistość jeśli chodzi o pracę w opiece.
Pozdrawiam.
P.S. Rady chętnie czytamy tu na forum. Jak do tej pory nie umieściłaś na nim ani jednej rady czy porady.
W ogóle nic konkretnego  nie napisałaś za wyjątkiem tego , że zapraszasz nas do czytania i śledzenia Twojego blogu.
Powodzenia, pozdrawiam.

#4 2017-07-09 12:56:44

..?eto
Member

..?eto napisał:

krymas48 napisał:

Cześć Krystyno!
Tak myślałam, tzn. po wpisach pomyślałam , że coś piszesz. I pięknie.
Może przeczytam, może ...
Na pierwszy rzut oka widzę u Ciebie dużo optymizmu i radości. Świetnie.
Czy jesteś w codziennym kontakcie osobistym ze swoją rodziną? Czy wynajmujesz mieszkanie i masz swoje prywatne życie po pracy?
Wspomniałaś, że pracujesz trzy lata w tej branży. Jak trafiłaś na takie rozwiązanie w którym pracujesz, jakie warunki trza spełnić , żeby pracować w takim systemie , w jakim Ty pracujesz? Myślę , że jesteś w pracy w opiece zatrudniona na zupełnie innych warunkach niż prawie wszystkie Panie i Panowie piszący na forum. Czyli jesteś z trochę "innej bajki'.  Przybliż nam ją nie zmuszając nas do czytania Swojego blogu.
Na razie nie wiele napisałaś o swojej pracy . My wszyscy jesteśmy na tym forum po jakiś przejściach. Piszesz o sobie w blogu , że masz 48 lat i dwoje prawie dorosłych dzieci.Piszesz , że byłaś nauczycielem i pracowałaś w banku. Wierzę, że miałaś dość tych prac , ale nie wierzę , że w tym co robisz teraz odnajdujesz ukojenie po tych bolesnych przejściach w pracy w PL. No może jeszcze odnajdujesz  no i kasa jest niezgorsza.  Spróbuj pracy z podopiecznym w systemie w którym my pracujemy czyli 24/24 np. po  2 miesiące i tak przez jakiś czas np owe 3 lata.. Bardzo chętnie przeczytam Krystyno Twoje relacje z pracy w tym systemie.
Na razie to wszystko jest w Twojej relacjii troszkę zbyt bajkowe.... no ale to moje odczucia tylko. Wszystko  to co piszesz zbyt gładkie jest i błyskotliwe i takie bardzo dziennikarskie , krótkie, wzmiankowe".  Czytając Cię Czuję się tak, jakbym czytała pismo typu . no takie kobiece gdzie jest wszystko krótko , pięknie i godne polecenia , jak to zwykle w śmieciowej prasie.
Ale oczywiście To moje zdanie. Jeśli o to Ci chodzi i sprawia Ci to radość , to jest najważniejsze. Chociaż zaklinasz rzeczywistość jeśli chodzi o pracę w opiece.
Pozdrawiam.
P.S. Rady chętnie czytamy tu na forum. Jak do tej pory nie umieściłaś na nim ani jednej rady czy porady.
W ogóle nic konkretnego  nie napisałaś za wyjątkiem tego , że zapraszasz nas do czytania i śledzenia Twojego blogu.
Powodzenia, pozdrawiam.

P.S. No i już przeczytałam  hm.... fajnie fajnie     .............. , ale tylko fajnie piszesz. Do kogo kierujesz dokładnie swój blog?

#5 2017-07-09 20:08:55

krymas48
Member

..?eto odpowiadam:

Fajnie, że zauważylaś, że u mnie jest dużo optymizmu i radości, bo tak się czuję, wykonując tę pracę. Długo pracowałam nad tym, by taką być i chcę też, żeby na moim blogu tak było. Gdy po raz pierwszy miałam wyjechać do pracy, szukałam w sieci informacji, blogów, czytałam forum i właśnie relacje z pracy były w większości negatywne. Pamiętam do dzisiaj, a to było w 2012 roku, jakie przerażenie mnie ogarnęło, gdy te strony o naszej pracy przejrzałam. Moje pierwsze wrażenie z pierwszego 2-miesięcznego pobytu było inne, o czym piszę na blogu.

W 2013 pojechałam znów podczas wakacji. Do innej podopiecznej, podobno trudnej, przepracowałam kolejne dwa miesiące i wróciłam pozytywnie nastawiona do pracy. Postanowiłam, że będę szukać pracy jako opiekunka na stałe. Przez pierwsze 1,5 roku pracowałam w systemie dwa m-ce na dwa m-ce. Tak, oczywiście nie było mi łatwo pracować, o tym jeszcze napiszę na blogu, ale tak jak Ty piszesz wynagrodzenie i to, że polubiłam tę pracę sprawiało, że robiłam wszystko, by dobrze czuć się w tej pracy.

Lubię rozmawiać z ludźmi, z ludźmi starszymi też. Sprawę ułatwia mi znajomość niemieckiego. Rodzina jest w Polsce. Mam chorą mamę, która od 42 roku życia jest na rencie i teściową z początkiem Parkinsona, ma 86 lat. Interesuje mnie starość, ale pod względem tym, jak teraz żyć, pracować, by na starość być w miarę samodzielnym, świadomym i nie obarczającym dzieci. A jeżeli już to chciałabym mieć opiekunkę, z którą się dogadam.

Pewnego dnia podczas przerwy poobiedniej w pracy wpadł mi pomysł, by zorientować się, czy ja mogę pracować z osobą niepełnosprawną w Niemczech. Zawsze temat niepełnosprawnych mnie poruszał, interesował, nie ominęłam wzrokiem żadnej osoby jeżdżącej na wózku, oglądałam filmy, czytałam blogi.  Po nitce do kłębka zorientowałam się, że nie mając wykształcenia  w tej dziedzinie mogę pracować z osobą niepełnosprawną w Niemczech bez ukończonej szkoły.

Pomogły mi referencje, o które prosiłam za każdym razem i mój upór. Wtedy szukałam pracy w tzw. bloku 24 h 10-14 dni a potem wolne. Nie znalazłam takiej pracy, ale znalazłam pracę w niemieckiej firmie, która ma swoich seniorów do opieki i osoby dorosłe niepełnosprawne. Pracuję zmianowo, mam zmiany 8-,12-, 24- godzinne. Póżniej idę do wynajętego mieszkania. Wynajęłam mieszkanie, w pełni legalnie, po 3 miesiącach pracy. Spełniałam wszelkie warunki, by takie mieszkanie otrzymać, jak każdy Niemiec, który pracuje legalnie. Chciałabym też wam na blogu o tym napisać, że jest to możliwe, nie mam pochodzenia niemieckiego. Mieszkam w Polsce 60 km od granicy, mąż i dzieci są w Polsce, a ja po 4, lub 5 lub 6 dniach pracy przyjeżdżam do Polski. Jestem 2, 3, 4 dni w domu i dalej jadę do pracy. To zależy od planu mojej pracy.

Obecnie rozglądam się znów za pracą 24 h w bloku 10-14 dni. Tak jak kiedyś chciałam. Taki wątek na tym forum, pracy dwa na dwa tygodnie podjęłam, by się zorientować, ile osób tak pracuje i jak im się pracuje.

Do kogo kieruję ten blog? Dla takiej jak ja sprzed 2012 roku, która nie miała pojęcia o opiece, tylko gdzieś słyszała, że można tak pracować,  a w sieci znalazła negatywne opinie o tej pracy, a pozytywne bardziej by jej pomogły. Dla tych co nie mają wyjścia i muszą wykonywać ten zawód, by się usamodzielnić finansowo i stanąć na nogi po rozstaniu z partnerem, z mężem lub by np. spłacić kredyt i chcą tą pracę wykonywać. W przyszłości dla tych, co chcą  pracować, tak, jak ja, mieszkają przy granicy i nie mogą bądź nie chcą pracować w systemie dwa na dwa miesiące. Jak szukać takiej pracy, jakie dokumenty składać, na jakim poziomie trzeba znać niemiecki, jak przejść rozmowę kwalifikacyjną. Dla tych, co chcą pracować z osobami niepełnosprawnymi, niekoniecznie starszymi.

Mam teraz wiele znajomych, które pracują jako opiekunki. Staramy znależć się plusy naszej pracy, radzić z trudnymi podopiecznymi. Rozmawiamy o problemach. Tak jak w każdej pracy i w życiu były, są i będą problemy i trudności. Ważne jest, by umieć je rozwiązywać i  pokonywać. Ja się tego wciąż uczę.

Nie udzielam się bardzo na forum, bo jak piszę bloga i staram się umieszczać wpisy dwa razy w tygodniu, to pracując, mając rodzinę, nie znajduję czasu. Na ile mogę, to się udzielam. Orócz tego lubię czytać książki, które też pomagają mi w pracy. Jakie?  O tym też napiszę.

Zapraszam i informuję o nowym wpisie na blogu, a kto chce to zajrzy. kto chce napisze do mnie e-maila. Zapraszam chętnych i pozdrawiam.

#6 2017-07-10 08:08:37

krymas48
Member

A tu o moim bieganiu. Co mi daje w mojej pracy i życiu. http://nieocenioneopiekunki.com/bieganie-to-lubie/

#7 2017-07-10 16:35:55

..?eto
Member

krymas48 napisał:

A tu o moim bieganiu. Co mi daje w mojej pracy i życiu. http://nieocenioneopiekunki.com/bieganie-to-lubie/

Dzięki za odpowiedź. Trzymam kciuki i życzę sukcesu.
Dobrze by było gdyby wszystkie przyszłe opiekunki podejmowały te pracę z taka samoświadomością, przygotowaniem , jak Ty.
Pisz częściej o tym  na forum, to na pewno odświeżysz nieco klimat na naszym forum i nie przejmuj się ewentualnymi  atakami, bo wiele z nas po pierwszej świeżości i radości z wykonywania tego zawodu są już na innym etapie samopoczucia i zadowolenia z tej pracy. No niestety tak się dzieje , jak się dzieje i im dalej w las tym więcej drzew. A , jak wiesz w gęstym lesie łatwo się zagubić i nie zawsze poprawia nastrój zagubienia posiadany kompas i azymut(wyznaczony kierunek). Być może jesteś osobą ze szczególnymi predyspozycjami do tej pracy. Wśród nas jest, jak zauważyłaś wiele osób , które nie miały czasu na przygotowanie się do tej pracy , bo nagliły te różne  życiowe przypadłości , brak pracy, długi, komornicy, nieodpowiedzialny mąż, często brak znajomości języka (a potrzeba działania, zaradzenia zlej sytuacji była na  już, na  teraz) . Słowem nie każdy z nas miał czas na przygotowanie się mentalne do tej pracy.
Ja na początku byłam bardziej radosna i optymistyczna w tej pracy. Niestety przyszedł moment, kiedy zaczęłam mieć jej dość, anie mialam innej interesującej alternatywy. Ostatnie 2-3 lata to już była jazda " na rezerwie ,i w końcu na pustym baku" . Czy miałam wybór? Uważam , że w wieku 58lat  nie miałam wyboru innego, jak dojechać z rzęchem silnika do wieku uprawniającego do nabycia prawa do powszechnej emerytury. No dojechałam, ale było mi ciężko, oj w końcówce b. ciężko.
Oby Tobie Koleżanko szło wszystko gładko do samego końca i nie zatarł Ci się silnik .
A więc trzymam za Ciebie kciuki i czekam dalszych relacji z twojej pracy przez następny rok i następny i ...ten dwunasty rok pracy w tej pracy ,czekam na Twoje odczucia i refleksje  na tuż przed emeryturą.
Powodzenia.
P.S.
Ja na nowo ustawiam się w życiu, zaczęłam ćwiczyć w parkowej mini siłowni , jeżdzę na rowerze, itd itp.
Mam nadzieję, że za jakiś rok ciężkiej pracy nad sobą wrócę do równowagi z przed mojego prawie dwunastoletniego   turrne ze stetryczałymi staruszkami. 
Tyle czasu  daję sobie na powrót do samej siebie.
Co do kwestii posiadania w przyszłości opiekunki to nie realne w moim przypadku i nie biorę tego pod uwagę.
Ewentualnie jeśli zajdzie taki mus sprzedaję mieszkanie własnościowe i idę do domu spokojnej starości.
Nie zależy mi na dogadywaniu się z opiekunką ii w ogóle , żeby ją mieć. Nie w polskiej rzeczywistości.

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2017-07-10 16:51:06)

#8 2017-07-12 20:59:39

krymas48
Member

...?eto Życzę Ci jak naszybszego powrotu do samej siebie i uzyskania równowagi. Fajnie. że wzięłaś się za aktywność fizyczną. Właśnie mnie ta aktywność w naszej branży bardzo pomaga.
Z Twojego wpisu też wyczytałam optymizm. Ja jeszcze popracuję, poobserwuję, popiszę na blogu. Zobaczymy. Pozdrawiam smile

#9 2017-07-19 20:46:28

krymas48
Member

Piszę dziś o Ani. Fajnej pięćdziesięciolatce, która stanęła na nogi, po tym jak w Polsce nie mogła sobie poradzic. W Niemczech i Anglii nie jest słodko, oj nie jest. Ale bywa tak, że jak dostaniemy w kość od życia, wreszcie sytuacja się odwaraca. Na naszą korzyść. Zapraszam tych, co chcą tę historię poznać i króciutkie historie innych. http://nieocenioneopiekunki.com/histori … opiekunki/

#10 2017-07-23 14:12:56

krymas48
Member

Byłyśmy z koleżanką na Brunch. Wreszcie mogłyśmy się spotkać i pogadać. Oczywiście nie obyło się bez rozmów o pracy. smile Jakże inaczej smile Do jakich wniosków doszłyśmy? O tym możecie przeczytać tutaj, jak chcecie:) http://nieocenioneopiekunki.com/wymagajacy-podopieczni/

#11 2017-08-23 13:26:26

krymas48
Member

On i ona. Ona niepełnosprawna, on pełnosprawny. Są parą. Ale on nie chce z nią dzielić całego swojego życia. O tym tutaj
http://nieocenioneopiekunki.com/on-i-ona/

#12 2017-09-29 18:37:41

krymas48
Member

Po ponad miesięcznej przerwie powracam do pisania. Zmieniłam pracę, stąd ta przerwa. O tym tutaj na blogu http://nieocenioneopiekunki.com/zmienilam-prace/  Kto chce, niech przeczyta. Zapraszam. smile

#13 2017-09-29 19:11:53

ewa.milczarek
New member

Witam, super blog;) trzymam kciuki i pozdrawiam wink

krymas48 napisał:

#14 2017-09-30 19:27:45

krymas48
Member

Dziękuję Ewo, motywujesz do działania. smile Dzięki.

#15 2017-10-01 12:43:25

Aleksandra b
Member

Jak znajdę chwilę to poczytam Twojego bloga Krysiu. Pozdrawiam!

#16 2017-10-01 14:48:26

krymas48
Member

Zapraszam Olu. smile

#17 2017-10-04 18:20:48

krymas48
Member

"Meine Erfahrungt zeigt, dass ...." Z mojego doświadczenia wynika, że.... O tym tutaj smile http://nieocenioneopiekunki.com/z-mojeg … ia-wynika/

#18 2017-10-06 07:50:24

krymas48
Member

Moja Eva dziś nie w humorze. Przyczyny mogą być różne. A my jak reagujemy?  http://nieocenioneopiekunki.com/o-nastr … ecznych-2/

#19 2017-10-25 13:13:31

Opiekunka z Polski
Member

Dzięki wielkie, tego mi było trzeba - nie narzekania, a optymizmu i takiego spojrzenia. Ja teraz mam wyjazd z procare i serio jest dobrze, lubię swoją pracę. Zdarzają się złe dni, ale to nie oznacza, ze trzeba się całkowicie nastawiać na nie!

#20 2017-11-11 22:24:53

krymas48
Member

Opiekunka z Polski napisał:

Dzięki wielkie, tego mi było trzeba - nie narzekania, a optymizmu i takiego spojrzenia. Ja teraz mam wyjazd z procare i serio jest dobrze, lubię swoją pracę. Zdarzają się złe dni, ale to nie oznacza, ze trzeba się całkowicie nastawiać na nie!

To fajnie, że jest nas więcej. Przyznaję, że czasami nie jest "różowo", ale dla mnie ogólnie jest ok. Trudności przezwyciężam i idę dalej.

#21 2017-11-11 22:28:28

krymas48
Member

Jesień. Teraz lubię tę porę roku. Ale nie zawsze tak bywało, bo i mnie "sięgnęła" depresja. Tym razem więcej o mnie prywatnie http://nieocenioneopiekunki.com/jakas-depresja/

#22 2017-11-12 13:53:00

gosia12369
Member

hej Krymas48, czytałam twojego bloga i nie gniewaj się, ale wg mnie to masz tzw ciężkie pióro, nie ma tego polotu, wieje nudą a może i tą opisana depresją, fajnie by było trochę życia tam dodać, historie takie nijakie. Ale to wszystko tylko moje zdanie, jeżeli jest to forma pamiętnika to ok, ale dałaś to na forum publiczne dlatego pozwoliłam sobie na małą krytykę. Może mam takie odczucia bo wcześniej czytałam blog Yaggi66, to opiekunka która była tu na opiekunkowie, czytając jej bloga o opiece płakałam ze śmiechu, było to też zarazem przerażające i czekałam jak dzika na następny artykuł. Yagga 66 miała lekkie pióro, ciekawe historie, coś fantastycznego.  Nie gniewaj sie, to są tylko moje odczucia. Pozdrawiam

krymas48 napisał:

Jesień. Teraz lubię tę porę roku. Ale nie zawsze tak bywało, bo i mnie "sięgnęła" depresja. Tym razem więcej o mnie prywatnie http://nieocenioneopiekunki.com/jakas-depresja/

#23 2017-11-14 19:43:29

krymas48
Member

Nie, oczywiście, że się nie gniewam. Każda opinia jest ważna. Piszę, to co czuję. Ty również opisałaś swoje odczucia. Pozdrawiam smile

gosia12369 napisał:

hej Krymas48, czytałam twojego bloga i nie gniewaj się, ale wg mnie to masz tzw ciężkie pióro, nie ma tego polotu, wieje nudą a może i tą opisana depresją, fajnie by było trochę życia tam dodać, historie takie nijakie. Ale to wszystko tylko moje zdanie, jeżeli jest to forma pamiętnika to ok, ale dałaś to na forum publiczne dlatego pozwoliłam sobie na małą krytykę. Może mam takie odczucia bo wcześniej czytałam blog Yaggi66, to opiekunka która była tu na opiekunkowie, czytając jej bloga o opiece płakałam ze śmiechu, było to też zarazem przerażające i czekałam jak dzika na następny artykuł. Yagga 66 miała lekkie pióro, ciekawe historie, coś fantastycznego.  Nie gniewaj sie, to są tylko moje odczucia. Pozdrawiam

krymas48 napisał:

Reklama