Rozszerzenie wiedzy i umiejetnośći

Dobry wieczór! Byłam na zakupach- w sklepie jak zawsze wisi plazma. Zazwyczaj wyświetlają reklamówki swojej odzieży prezentowane przez wysportowanych młodzianków lub dziarskich, żwawych emerytów...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Życie i przygody Opiekunek za granicą - aktualne tematy :

#1 2017-05-20 21:51:38

Tercja
Member

Rozszerzenie wiedzy i umiejetnośći

Dobry wieczór!
Byłam na zakupach- w sklepie jak zawsze wisi plazma. Zazwyczaj wyświetlają reklamówki swojej odzieży prezentowane przez wysportowanych młodzianków lub dziarskich, żwawych emerytów. Tym razem było inaczej- pokazywali reportaż ze ślubu siostry księżnej Kate.

Przy okazji tego ślubu, i dość licznie zgromadzonej gawiedzi płci obojga, życzliwie komentujących zdarzenie jak i księżną Kate przypomniałam sobie Wasze uwagi wrzucane na forum tu i ówdzie na przestrzeni lat.

Te przysłowiowe " zamki na Bawarii"- dziewczyny i TY Copy- kochany Rodzynku- napiszcie proszę jak Wy odbieracie niemiecka szlachtę.

Jak czuliście się pracując dla nich?

Czego nauczyliście się od nich , lub od ich personelu?

Czy chcielibyście dla nich pracować?

Gdy pracowaliście dla nich w jaki sposób się dokształcaliście- czy Was przeszkalano na miejscu?

Z jakich stron internetowych korzystaliście aby poszerzyć swoja wiedzę i umiejętności?

Co ich odróżnia od nas- od naszej polskiej szlachty i arystokracji?

Odpowiadam na nie zadane pytanie  kupiłam porcięta - nowe spodnie zawsze lepiej poprawia humor niż tabliczka czekolady. Chociaż gdybym się nie odchudzała od poniedziałku to wybrałabym czekoladę.

#2 2017-05-21 07:52:25

barbara.b
Member

Re: Rozszerzenie wiedzy i umiejetnośći

O jakiej ty szlachcie pieprzysz?

#3 2017-05-21 11:21:39

bozencina50
Member

barbara.b napisał:

Barbara spoko.Koleżanka jest ciekawa jak sie pracuje u osob z" von" przed nazwiskiem.
Swego czasu byly , moze i są nadal osoby , które pracowały dla takich.Przynajmniej tak twierdzily.
Ja sama jestem ciekawa .Jeszcze nigdy nie spotkalam żadnego szlachcica.
O zwyklych babkach już opowiadalam.Ostatnio mialam watpliwa przyjemnosć pracowac u psycholozki ale to już opisałam.
Buzziaczki big_smile

#4 2017-05-21 11:55:36

LidiaSz
Member

bozencina50 napisał:

barbara.b napisał:

Barbara spoko.Koleżanka jest ciekawa jak sie pracuje u osob z" von" przed nazwiskiem.
Swego czasu byly , moze i są nadal osoby , które pracowały dla takich.Przynajmniej tak twierdzily.
Ja sama jestem ciekawa .Jeszcze nigdy nie spotkalam żadnego szlachcica.
O zwyklych babkach już opowiadalam.Ostatnio mialam watpliwa przyjemnosć pracowac u psycholozki ale to już opisałam.
Buzziaczki big_smile

Miałam tę przyjemność pracować u osoby z tytułem. O czym pisałam na początku tego roku. Jedzenie srebrnymi sztućcami, muzyka klasyczna do posiłku, już nie wspomnę o domu i bogactwie.  Odnalazłam się w tym, w tej kulturze i dziwactwach. Ale chytrość i poczucie wyższości niczym nie odbiegała od zwykłych dorobkiewiczów wink big_smile

#5 2017-05-21 12:23:03

barbara.b
Member

Mnie szczerze mówiąc wkurwia rozkladanie serwisu i podawaniu na nim chleba tostowego. Im większe działania na pokaz tym wieksza bieda. Wolała bym ciacho prosto z blachy i obiad z jednej michy hak u Greków i maczanoe chleba w resztkach jedzenia polaczone z wrażenie dostatku i przepuchy. A Grecy których znalam to w większości biedota odetwana od kóz. Ngdy jednak nie siedzielismy w ciszy i nieprzyjemnej atmosferze przy wydzielonej kromce chleba tostowego. Przy zlej jakości mięsa itd. Dzisiaj robila mielone mieso kurwa jego mac. Z aldoego. Wydaje mi się ze w Polsce biednie zyje ale takiego hubowego mięsa nie widziała jak zyje.

#6 2017-05-24 15:50:29

kasia63
Member

Chyba najwyżej wykształconą osobą ,u której pracowałam był inżynier-architekt.Mimo początków demencji był kulturalny,bardzo czysty,sympatyczny pan.Bez zadęcia.Np.nigdy nie zaczynał jeść zanim ja do stołu nie usiadłam,na spotkaniu z kolegami w restauracji,w którym uczestniczyłam zostałam przedstawiona per "moja asystentka".Byłam tam tylko na jednorazowym zastępstwie,ale była to jedna z najsympatyczniejszych szteli.Zero problemów,stresu itp.Zresztą,jestem zdania,że z mężczyznami pracuje się zdecydowanie lepiej:)

#7 2017-05-26 08:55:46

Tercja
Member

W trakcie rozmów, co Was najbardziej zaskoczyło?  Na minus a moze na plus?  Nie wnikam w zmiany psychiki spowodowane chorobami wieku starczego itp.

Jeśli nie macie ochoty rozmawiać publicznie zapraszam na priv.

#8 2017-05-26 09:12:08

mobilna
Member

Tercja
Od jednych mozna sie wiele nauczyć , od innych nie , zależy na jakich sie trafi.
Ci naprawdę dobrze wychowani  nie dadzą odczuć że ktos nie jest z ich sfery.

#9 2017-05-26 10:11:24

Tercja
Member

Mobilna-

chciałam wysłać Ci priv - ale nie masz włączonej opcii e- mail.  Odezwij się proszę.

#10 2017-05-26 12:29:44

mobilna
Member

polianna1@onet.pl

Tu masz jeden z moich maili

Reklama

Stopka forum