bezpieczeństwo?

Witam Panie, chciałabym zapytać o Wasze poczucie bezpieczeństwa. Nie mam na myśli ewent. ataków chorych na Altzheimera, ale raczej niechciane awanse ze strony mężów, braci itp...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Opieka seniora - Vademecum - aktualne tematy :

#1 2013-04-06 19:28:13

bezpieczeństwo?

Witam Panie, chciałabym zapytać o Wasze poczucie bezpieczeństwa. Nie mam na myśli ewent. ataków chorych na Altzheimera, ale raczej niechciane awanse ze strony mężów, braci itp. podopiecznych. Na jednym z forów(for?smile przeczytałam, ze opiekunka została pobita przez męża podopiecznej, bo nie chciała z nim pić wina wieczorami i chętna na zbliżenie też nie była. Pani zadzwoniła na policję, ale już po tym, jak dostała po buzi. Nie pytam, jak sobie radzić, bo już prawie półwieczna dama ze mnie. Pytam raczej o mentalność Niemców, jakąś kindersztubę, takt i itd.

Artykuł opublikowany przez : MagdaM
Skomentuj już teraz :-) Zapraszamy do dyskusji...
Wszelkie prawa zastrzeżone dla opiekunki-forum.pl 2016

#2 2013-04-06 19:39:03

simona1961
Member

Re: bezpieczeństwo?

Bardzo dobry temat podjełas. Ja miałam dotychczas tylko 2 sztelle a tym samym 2 rodziny i dwoje podopiecznych. Za kazdym razem podopieczni mieszkali/ją sami.  W obu przypadkach trafiłam na bardzo kulturalnych ludzi i z tak zwana kindersztubą big_smile, ale wiem skądinad, ze trafiaja sie rodziny buraków po prostu. Gdyby mnie cos takiego spotkało, jak awanse ze strony podopiecznego czy członka jego rodziny, na pewno bym sobie z tym preciudko poradziła znając siebie. Niestety mam swiadomość, ze nie wszystkie panie potrafia sie obronic, nie tylko werbalnie, ale i mentalnie. Ja myślę, ze trzeba miec wyczucie, na ile mozna sobie pozwolić i na ile pozwolic podopiecznemu i jego rodzinie. No cóż, opiekunka musi byc wszechstronna, podstawy psychologii tez sa potrzebne, a przede wszystkim, nie wolno sie bać, trzeba stawiac swoje warunki ( w granicach rozsądku i merytorycznie) i nie powinno byc kłopotów A jesli juz sa , bo burak niekumaty, to trzaskamy drzwiami az obrazki pospadaja ze ścian i tyle big_smile big_smile big_smile Obym nigdy nie musiała tego robic wink big_smile big_smile big_smile

#3 2013-04-06 19:52:35

MagdaM
Member

Merytorycznie.....na razie na etapie wkuwania kolejnych słówek jestem, ale o dziwo, gramatyka przypomina mi się szybko. Całe szczęście, że przed chwilą trafiłam na Wasze posty nt. pomyłek językowych w początkach karier:). Lżej na duszy mi się zrobiło, że Niemcy....też ludzie;)

#4 2013-04-06 20:59:48

jogi45
Member

Byłóam opiekunką chłopca. Wszystkie dni robocze byłam sama w domu z małym i jego ojcem. Nigdy nawet nie zasugerował bliższych kontaktów niż wspólny objad  a zdażyło mi się zasnąć na jego lóżku w czasie usypiania małego. Obudził mnie z daleka zapalając światło i jeszcze powiedział przepraszam. Na pozostałych miejscach pracy też miałam kontakt z synem, zięciem, wnukiem. Nigdy nic przykrego mnie nie spotkało (a chyba brzydka nie jestem) wręcz przeciwnie, same przyjemne rozmowy.

#5 2013-04-07 19:32:00

swistak
Member

a ja to najcześciej mam kontakt z róznymi fachowcami - facetami..... wszystko w domu w ktorym pracuje wymaga  napraw,
                  przegladów czy wymiany

i kurcze jakoś nikt nie chce mi krzywdy zrobic a tez nie jestem  garbata   :-(

#6 2013-09-10 11:55:44

Naveed123
New member

jak dostała po buzi. Nie pytam, jak sobie radzić, bo już prawie półwieczna dama ze mnie. Pytam raczej o mentalność Niemców, jakąś kindersztubę, takt i itd.

pass-4sure.info
http://icma.org/   
http://www.nyu.edu/   
http://en.wikipedia.org/wiki/Intel

Ostatnio edytowany przez Naveed123 (2014-08-12 11:16:01)

#7 2014-08-06 09:45:37

amelia
Przyjaciel Forum

praca4u napisał:

Nie reprezentuje żadnej firmy szukających opiekunek do pracy. Zacytowałem powyższe słowa "... trzeba stawiać swoje warunki..." czy uważasz że oznacza to "pozwolić na wszechstronne wykorzystywanie" . Nie pij lub nie pal zioła jak wypowiadasz się na forum a będziesz rozumiała sens wypowiedzi.
Uważam że inteligencja emocjonalna w tym przypadku podstawy psychologii są bardzo ważne w pracy opiekunki. Masz w jednym rację nie pracowałem jako opiekunka - pracowałem jako opiekun.

Śmiem wątpić w twoje słowa. A po co i w jakim celu masz nik firmowy a na twoim profilu  stronę do firmy?
Ogarnij się i nie obrażaj ludzi, bo to nie jest miejsce dla sfrustrowanych naganiaczy!
Intruzów stąd się wyrzuca! Miej to na uwadze!

#8 2014-08-06 10:28:50

Franciszka
Member

praca4u napisał:

Nie reprezentuje żadnej firmy szukających opiekunek do pracy. Zacytowałem powyższe słowa "... trzeba stawiać swoje warunki..." czy uważasz że oznacza to "pozwolić na wszechstronne wykorzystywanie" . Nie pij lub nie pal zioła jak wypowiadasz się na forum a będziesz rozumiała sens wypowiedzi.
Uważam że inteligencja emocjonalna w tym przypadku podstawy psychologii są bardzo ważne w pracy opiekunki. Masz w jednym rację nie pracowałem jako opiekunka - pracowałem jako opiekun.

Teraz pracujesz jako wytresowany naganiacz a sensem twojej cytowanej wypowiedzi jest manipulacja. Twoja odpowiedź świadczy o "bezmyślności emocjonalnej" a picie i palenie zioła, to prawdopodobnie twoje problemy.

#9 2014-08-06 10:40:16

Franciszka
Member

amelia napisał:

praca4u napisał:

Śmiem wątpić w twoje słowa. A po co i w jakim celu masz nik firmowy a na twoim profilu  stronę do firmy?
Ogarnij się i nie obrażaj ludzi, bo to nie jest miejsce dla sfrustrowanych naganiaczy!
Intruzów stąd się wyrzuca! Miej to na uwadze!

Dziękuję Amelio za wsparcie;-).

#10 2014-08-06 18:34:12

HalinaK
New member
Od: Kraków

Tak jak wszędzie, wszystko zależy od ludzi. Są i ci kulturalni i ci bez ogródek. Najważniejsze jest abym była szanowana przez podopiecznego i jego rodzinę. Jeżeli tak nie jest to trudno, rezygnuję. Poniżanie, czy też nawet bicie jak pisze autorka wątku nie wchodzi absolutnie w grę. Za żadne pieniądze.

Reklama