Obowiązki opiekunki

Kiedyś wyczytałam jakie obowiazki należa do opiekunki ale nie mogę teraz tego znależć. Gdyby ktoś z was mógłby mi pomóc to byłabym wdzieczna.

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2017-04-28 17:32:12

krycha62
Member

Obowiązki opiekunki

Kiedyś wyczytałam jakie obowiazki należa do opiekunki ale nie mogę teraz tego znależć.
Gdyby ktoś z was mógłby mi pomóc to byłabym wdzieczna.

#2 2017-04-28 22:01:29

barbara.b
Member

Re: Obowiązki opiekunki

krycha62 napisał:

Kiedyś wyczytałam jakie obowiazki należa do opiekunki ale nie mogę teraz tego znależć.
Gdyby ktoś z was mógłby mi pomóc to byłabym wdzieczna.

w umowie często masz napisane co należy do obowiązków opiekunki :-))) bierząca haushalt ( pranie, prasowanie, sprzątanie ) , przygotowywanie i podawanie posiłków, aktywacja podopiecznego ( gry, spacery, czytanie gazet, oglądanie tv, wyjście jak babka gdzieś wychodzi, wożenie jej na różne pierdoły typu rehabilitacja fryzjer ), pomoc przy myciu jeśli tego potrzebuje, przy ubieraniu. chyba, że pytasz o to z caritasu. nie chce mi się też szukać :-)))

Hauswirtschaftliche Aufgaben (ab 1.1.2017: Hilfen bei der Haushaltsführung)
Dazu gehören alle Aufgaben, die im Haushalt anfallen u.a.:
• Aufräumen und Reinigungsarbeiten in der Wohnung
• Zubereitung von Mahlzeiten
• Waschen und Bügeln der Kleidung
• Pflegen von Pflanzen und Tieren
• Einkaufen
• Gartenarbeiten
• und Verwaltungsarbeiten wie das Führen eines Haushaltsbuchs
Soziale Betreuung (ab 1.1.2017: Pflegerische Betreuungsmaßnahmen)
Dazu gehört die Übernahme von Aufgaben wie:
• Spazierengehen
• Unterstützung bei Aktivitäten im häuslichen Umfeld, die dem Zweck der Kommunikation
und der Aufrechterhaltung sozialer Kontakte dienen, wie Ermöglichung von Besuchen
von Verwandten und Bekannten,
• Vorlesen
• Begleitung bei Behördengängen oder Arztbesuchen
• Begleitung zum Friedhof
Pflegerische Alltagshilfe (ab 1.1.2017: Körperbezogene Pflegemaßnahmen)
Im diesem Rahmen kann die Haushaltshilfe bei folgenden Tätigkeiten unterstützen:
• An-/Auskleiden
• Aufsuchen und Verlassen des Betts
• Essen; Trinken
• Körperpflege (Baden, Waschen, Duschen, Rasieren, Haut-, Haar- und Nagelpflege,
Mund- und Zahnpflege, Kämmen)
• Toilettengang
Behandlungspflege
Die Behandlungspflege gehört nicht zu den Aufgaben der Haushaltshilfe. Sie umfasst alle Leistungen,
die die ärztliche Therapie sichern und von Pflegefachkräften übernommen werden
müssen. Leistungen der Behandlungspflege werden vom Arzt verordnet. Zu ihnen gehören:
• Absaugen
• Bedienung und Überwachung von Beatmungsgeräten
• Blasenspülung
• Blutdruckmessung
• Blutzuckermessung
• Dekubitusbehandlung
• Überprüfen und Versorgen von Drainagen
• Maßnahmen zur Darmentleerung (Einlauf, Klistier, Klysma, digitale Enddarmausräumung)
• Flüssigkeitsbilanzierung
• Infusionen
9
Deutscher
Caritasverband e.V.
• Inhalation
• Injektionen und Richten von Injektionen
• die Verabreichung flüssiger Arzneimittel (Instillation)
• Kälteträger auflegen
• Versorgung eines suprapubischen Katheters
• Katheterisierung der Harnblase zur Ableitung des Urins
• spezielle Krankenbeobachtung
• Legen und Wechseln einer Magensonde
• die therapiegerechte Einnahme von ärztlich verordneten Medikamenten
• PEG-Sondenversorgung
• Psychiatrische Krankenpflege
• Stomabehandlung
• Wechsel und Pflege von Trachealkanüle
• Versorgung von Venenkatheter (Port)
• Legen von Verbänden

odnowili dane:
ciekawe np.
13
Deutscher
Caritasverband e.V.
Bayern 1.602,89 € 01.07.2015
Berlin 1.722,00 € 01.01.2015
Brandenburg 1.722,00 € 01.01.2015
Bremen* 1.550,00 €
Hamburg* 1.750,00 €
Hessen* 1.650,00 €
Mecklenburg-Vorpommern 1.620,00 € 01.06.2015
Niedersachsen 1.699,00 € 26.04.2015
Nordrhein-Westfalen 1.604,00 € 01.07.2015
Rheinland-Pfalz* 1.650,00 €
Saarland* 1.650,00 €
Sachsen 1.582,00 € 01.01.2015
Sachsen-Anhalt 1.582,00 € 01.01.2015
Schleswig-Holstein 1.572,82 € 01.06.2015
Thüringen 1.582,00 € 01.01.2015
*Derzeit liegt kein gültiger Tarifvertrag vor / Stand November 2015

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2017-04-28 22:12:30)

#3 2017-04-28 22:17:08

barbara.b
Member

a to jakie zabawne :
Berechnung des ungefähren Nettolohns einer Haushaltshilfe, die 38,5 Stunden in der
Woche tätig ist und – entsprechend dem oben dargestellten Model– an einem ganzen
Tag und an zwei Tagen ab mittags in der Woche frei hat.
Bruttogehalt für 38,5 Stunden Woche ......................................................................... 1.722,00 €
(dies entspricht einem brutto Stundenlohn von ca. 10,32 €)
- Lohnsteuer Klasse 13 ........................................................................................ 135,75 €
- Kirchensteuer ...................................................................................................... 12,21 €
- Solidaritätszuschlag ............................................................................................... 7,46 €
- Krankenversicherungsbeitrag ........................................................................... 144,66 €
- Pflegeversicherung ............................................................................................. 24,54 €
- Rentenversicherung .......................................................................................... 161,01 €
- Arbeitslosenversicherung .................................................................................... 25,83 €
Nettogehalt: ............................................................................................................... 1.210,54 €
Abzüglich der Sachwertbezüge
- Unterkunft .......................................................................................................... 189,55 €
- Verpflegung ........................................................................................................ 236,00 €
Auszahlungsbetrag: .................................................................................................... 784,99 €

pieprzyć się z babką cały miesiąc, z dala od domu za 784, 99?

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2017-04-28 22:18:17)

#4 2017-04-29 00:02:14

ava
Member

A tak było dobrze zanim nie chciało Ci się szukać big_smile

Jak już wyszukałaś to mnie wytłumacz, czy w ramach przygotowywania posiłków to mamy też wypieki w tym dla teściowej na jej imprezki ? A w ramach sprzątania, pucowanie kanciap zawalonych od lat po sufit różnej maści przydasiami ?

Przydaś to takie cuś, co to zepsute ale przyda się big_smile a syf 50-cioletni big_smile do tego koń do dźwigania tych przydasi potrzebny big_smile

#5 2017-04-29 00:25:17

ava
Member

Barbara, ale tu jest stawka 10,32 brutto. Przy 8,84 to pewnie by pińcet zostało big_smile

#6 2017-04-29 12:01:29

barbara.b
Member

ava napisał:

A tak było dobrze zanim nie chciało Ci się szukać big_smile

Jak już wyszukałaś to mnie wytłumacz, czy w ramach przygotowywania posiłków to mamy też wypieki w tym dla teściowej na jej imprezki ? A w ramach sprzątania, pucowanie kanciap zawalonych od lat po sufit różnej maści przydasiami ?

Przydaś to takie cuś, co to zepsute ale przyda się big_smile a syf 50-cioletni big_smile do tego koń do dźwigania tych przydasi potrzebny big_smile

ava, pieczenie ciast nie należy do naszych obowiązków, ale jak jakaś babka lubi to i od czasu do czasu upiekę, a jak jakaś bardzo lubi to i codziennie było ciasto. a jak jakaś babka nei lubi i ja jej nie lubię to nie piekę ciast wogóle. nikt nie może cię do tego zmusić. ja jeśli ktoś tego ode mnie wymaga stanowczo odmawiam. raz u babki 70 letniej z firmy pflege 1 a pflege max ( co firmę chwalę bo zatrudniają na dobrych warunkach ) babka była pokrzaniona. niby się starała ale miała narąbane w głowie. cały czas zajmowała się domem i myślała, że jak przyjedzie opiekunka też będzie miała dyrdum fixum na punkcie domu. a ja sprzątam, żeby było czysto a nie żeby mieć zajęcie. ale mniejsza z tym... wracając do tematu. córka owej babki organizowała urodziny dla wnuka. no i babka zaproponowała, że "upieczemy " trzy podkłady pod ciasta. powiedziałam, że ja nie opiekam rodziny. w firmie powiedzieli, że jak z nią będę piekła to tak jak aktywacja podopiecznego. na szczęście zanim wstałam babka już zrobiła te podkłady. coś jej nie wyrosły. pech chciał, że ja sól wsypałąm nie wiedzieć czemu do takiej miseczki a że ona jak to nie miec bardzo dobrze zorganizowana i oszczędna pierw zużywała to co zaczęte. no i zużyłą tą sół myśląc, że to cukier. ja widząc te ciasta odrazu się zorientowałam. nic jej nei mówiłam tylko dla pewności skpróbowałam okruszek. a córce, gdy przyszła odebrać ciasta powiedziałąm, że są z soli zamiast z cukru. nic jej nie mówiliśmy ale dzieci już nigdy o nic więcej jej nie prosiły. babka coś się tłumaczyła, że nie wie dlaczego jej takie twarde wyszły.... innym razem żona jej syna pojechała na pielgrzymkę i ta stwierdziła, że nie będzie miał kto mu ugotować obiadu i że ja ugotuję jemu i jego synowi. i go zaprosiła. i pyta co ugotować. ja walnęłam jakąś sauerbraten. no i ona potem, że jak ją będę robić. na co ja, że nie umię robić sauerbraten. na co ona dlaczego powiedziałąm sauerbrater. na co ja, że myślałam, że to ona będzie gotowała rodzinie skoro ją zaprosiła a ja jestem z polski i nie mam pojęcia co mam gotować obcym ludziom i to jeszcze chłopom. odwołała wizytę syna. szczerze mówiąc już nie o tą robotę chodzi ale naprawdę co innego ugotowac starej babce jakieś jedno danie a co innego obgotowywać rodzinę. dla mnei to niepotrzebny stres. nie płaci mi za to nikt, żebym się zastanawiałą co ugotować rodzince, jak i czy aby napewno będzie im smakowało. a do tego jeszcze jak gotówka wyliczona... nigdy w życiu.

odnośnie porządków to sprzątałam dwa razy brudy stuletnie. ale nie z polecenia tylko sama z siebie. raz bo babka mi leżała miesiąc w szpitalu a ja siedziałam w domu. więc posprzątałam codziennie przez miesiąc po kawałku tak, że opiekunka, która mnie zmieniała mogła bez obrzydzenia skorzystać z kuchni. a raz ostatnio bo siedziałam tam aż trzy miesiące i równiez w kuchni zaczęłam np. od blatu, który był dosłownie czarny z zielonymi plamami. po wyszorowaniu był zielony. uważałam to raczej za konieczne by móc w takiej kuchni pracować. z czasem wyrzuciłam wszystkie przeterminowane rzeczy z półek w kuchni, żeby móc sobie postawić świerzy makaron i nei zatsnawiać się za każdym razem, gdy coś brałam do ręki, czy to jeszcze jadalne. ale jak pisałam- osttanią półkę sprzątałąm pod koniec pobytu. nikt mnie do tego nie zmuszał tylko jak miałam ochote to raz na jakiś czas rano uprzątnęłam półkę. korona z głowy mi nie spadła a jak wrócę to mam czysta kuchnię. raczej tak dziwnie jak ktoś zjeżdża po trzech miesiącach a w kuchni, nawet w lodówce zostawia przeterminowane rzeczy. jak taki ktoś gospodarzył przez trzy miesiące? pracował w tej kuchni? przeterminowane rzeczyw  lodówce nie mają prawa w niej być jeśli jest na miejscu opiekunka. w piwnicach puszek nikomu nie będę sortowała. ale miejsce pracy należy sobie przystosować. już nie wspomnę o zasyfałym blacie kuchennym. szczerze to do tej pory nie wiem jak opiekunki przygotowywały jedzenie na takim blacie. i że nikt nie zwrócił na to uwagi.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2017-04-29 12:04:13)

#7 2017-04-29 12:21:16

LidiaSz
Member

I tu się ze wszystkim z Tobą zgadzam. Jak widzę jakiś syf, to sprzątam raz a porządnie, tyle ile muszę żeby się nie brzydzić. I zostawiam po sobie też porządek i świeże produkty dla zmienniczki, czego często nie zastaję. Spleśniały otworzony przecier pomidorowy, i inne tego typu specjały już też zastawałam po zmienniczce. A tak wogle to brak mi takiego Twojego tupetu, żeby umieć "dyplomatycznie" zareagować na dodatkowe polecenia. Jak się tego nauczyć ? big_smile

#8 2017-04-29 15:07:55

krycha62
Member

Nie do wszystkich stanowcze NIE dociera.
Jestem na stelli gdzie babka ma ochote zrobic z opiekunki babe do wszystkiego. Ileż tu było kłotni ze moim obowiazkiem nie jest pucowanie calego mieszkania, gotowania dla rodziny. Nie jestem leniem ale nie mam ochoty tanczyc tu przed cala rodzina. Tez na dzien dobry pucuje kuchnie i kible zeby mi było przyjemniej z tego korzystać.
O ile jestem w stanie zrozumiec stara zdemenciała babke to nie moge zrozumiec postawy rodziny. Wpadaja z dziecmi na obiad. Kto ma do cholery ten obiad ugotowac? Babka co ledwo stoi na nogach? Synuś przynosi sweter do prania bo babka mowila ze mu wypierze. I co? On nie jest swiadomy ze ona nie ma siły w rękach a to sweter kaszmirowy? Niby są wykształceni i inteligentni.
Próbowałam rozmawiać z synowa na temat obowiązków opiekunki a ta do mnie z gębą ze przecież koordynator powiedzial ze my tu jesteśmy do wszystkiego. I do babki, i do przymowania  gości, czyszczenia sreber, pucowania tarasów i mebli ogrodowych po zimie....
Całe szczescie, ze zjezdzam za 10 dni a na dworzec bedzie odwoził mnie wspaniały koordynator. ..
Mozecie sobie wyobrazic jak bedzie wygladała ta 15minutowa podróż.

#9 2017-04-29 15:52:29

urszula47
Member

krycha62 napisał:

Jestem na stelli gdzie babka ma ochote zrobic z opiekunki babe do wszystkiego. Ileż tu było kłotni ze moim obowiazkiem nie jest pucowanie calego mieszkania, gotowania dla rodziny. Nie jestem leniem ale nie mam ochoty tanczyc tu przed cala rodzina. Tez na dzien dobry pucuje kuchnie i kible zeby mi było przyjemniej z tego korzystać.
O ile jestem w stanie zrozumiec stara zdemenciała babke to nie moge zrozumiec postawy rodziny. Wpadaja z dziecmi na obiad. Kto ma do cholery ten obiad ugotowac? Babka co ledwo stoi na nogach? Synuś przynosi sweter do prania bo babka mowila ze mu wypierze. I co? On nie jest swiadomy ze ona nie ma siły w rękach a to sweter kaszmirowy? Niby są wykształceni i inteligentni.
Próbowałam rozmawiać z synowa na temat obowiązków opiekunki a ta do mnie z gębą ze przecież koordynator powiedzial ze my tu jesteśmy do wszystkiego. I do babki, i do przymowania  gości, czyszczenia sreber, pucowania tarasów i mebli ogrodowych po zimie....
Całe szczescie, ze zjezdzam za 10 dni a na dworzec bedzie odwoził mnie wspaniały koordynator. ..

Zrobili nas rodacy niestety niewolnice .Nawet czekanie na wyplate po odbytym kontrakcie to zalosne i podle .Rodzina niech da tym agencjm swoja dole plus oplate skladek ,a opiekunce przed zjazdem na konto lub do reki to co zarobila.Co to za umowa ,ze 2 zleceniodawcow/rodzina i agencja/a jeden zleceniobiorca.Krysiu przeszlas pieklo z ta familia i nawet nie mozesz nic powiedziec im ,bo czekasz na jalmuzne=wyplate.

#10 2017-04-29 18:45:28

krycha62
Member

urszula47 napisał:

krycha62 napisał:

Zrobili nas rodacy niestety niewolnice .Nawet czekanie na wyplate po odbytym kontrakcie to zalosne i podle .Rodzina niech da tym agencjm swoja dole plus oplate skladek ,a opiekunce przed zjazdem na konto lub do reki to co zarobila.Co to za umowa ,ze 2 zleceniodawcow/rodzina i agencja/a jeden zleceniobiorca.Krysiu przeszlas pieklo z ta familia i nawet nie mozesz nic powiedziec im ,bo czekasz na jalmuzne=wyplate.

Myslisz ze siedzialam cicho i pucowałąm srebra??? Umiem nawet po niemiecku sie kłócic. Takie tu k...y przez miesiac leciały ze az sama bylam soba przerażona. A babce pokazalam jak sie w pralce swetry pierze a pozniej krok po kroku pokazalam synusiowi. Jestem dobra opiekunką, dbam o babke ale nie pozwole soba pomiatac.
Postawilam na swoim. Babka szoruje srebra, zatrudniła sprzataczke i chce abym tu wróciła. Wiec sie zapytałam: jako opiekunka czy niewolnica? A ona: opiekunka.
A koordynatorowi i tak się oberwie. To niemiec.

#11 2017-04-30 23:01:14

mobilna
Member

A ja sobie teraz siedę i pije winko . Czy to nalezy do obowiazków opiekunki ?
W dupie mam to po 23:00 co nalezy a co nie . Zreszta przed 23:00 też to tam mam.
Nie jestem niewolnicą.

Aha , jestem po awanturze że moga mnie zwolnić i wezwać niemiecką opiekę. Powodzenia życzę. zaliczyłam dzis nerwa takiego że rzadko mi sie zdarza.
za  jedyne 11.500 euro mieiecznie będą mieli taka sama jak ja , tylko niemilą i brzydszą ... toc kuzwa nad czym sie zastanawiać big_smile

Ostatnio edytowany przez mobilna (2017-04-30 23:05:23)

#12 2017-05-01 11:51:10

Franciszka
Member

Mobilna, świetnie odreagowujesz i zdrowo:). Winko, szczególnie wytrawne, czerwone jest dobre na wszystkie dolegliwości tego świata;-)))

Swoją drogą, to mają szczęście, że przed awanturą nie wypiłaś wina;-))).

Cokolwiek się stanie, na pewno rozstrzygnie się na Twoją korzyść. Często rodzina potrzebuje takiego "zimnego prysznica" i po tym zaczyna szanować opiekunkę. Zazwyczaj przychodzą po rozum do głowy, nawet podoba im się to, że potrafimy się postawić w pracy. W sumie, to właśnie oni mogą dużo więcej stracić nie tylko finansowo...o wiele więcej niż Ty!

Pozdrawiam

#13 2017-05-01 12:01:22

mobilna
Member

Mówiac szczerze to mam na to wyrąbane jak nigdy. Jest tyle roboty na rynku że to robota szuka opiekunki , a nie odwrotnie.
Agencja którą znam odmawia zleceń , bo nie mogą się obrobić .
Jeśli ktoś nie potrafi uszanować dobrej opiekunki i pogodzic się z faktem że my też jesteśmy ludżmi prowadzącymi w miarę normalne życie to niech spada na szczaw i tyle.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2017-05-01 14:27:19)

#14 2017-05-01 20:12:12

barbara.b
Member

LidiaSz napisał:

I tu się ze wszystkim z Tobą zgadzam. Jak widzę jakiś syf, to sprzątam raz a porządnie, tyle ile muszę żeby się nie brzydzić. I zostawiam po sobie też porządek i świeże produkty dla zmienniczki, czego często nie zastaję. Spleśniały otworzony przecier pomidorowy, i inne tego typu specjały już też zastawałam po zmienniczce. A tak wogle to brak mi takiego Twojego tupetu, żeby umieć "dyplomatycznie" zareagować na dodatkowe polecenia. Jak się tego nauczyć ? big_smile

lidia- być 20 lat wkurwianym i wykorzystywanym przez ludzi. w końcu człowiek ma dość i przychodzi automatycznie. im bardziej ktoś chce mnie wykorzystać tym bardziej się bronie i mniej robię.

#15 2017-05-01 20:16:34

barbara.b
Member

krycha62 napisał:

krycha to pytaj koordynatora, czy tak powiedział. jak koordynator tak powiedział to z takimi firmami się nie wyjeżdża. jak nie masz poparcia firmy w razie kłopotów z rodziną to się na takiej stelli nie siedzi. jak masz poparcie firmy a rodzina nie chce zmienić i uważa, że jesteś od wszystkiego to jest okres wypowiedzenia. siedzisz ten okres wypowiedzenia i robisz tylko to co do ciebie należy. ani kawałka więcej i po dwóch tygodniach okresu wypowiedzenia zjeżdżasz. też trafiam na niereformowanych ludziach. przecież większośc stell skąd zjeżdżałam zjeżdżałam przed czasem. czasami sobie myślę, że warto było by zacisnąć zemby, przemilczeć ale nie warto. i tak mi psycha siada a jak bym dawała z sobą wszystko robić to już nawet wariatkowo by nie pomogło.

#16 2017-05-01 22:41:15

kasia63
Member

mobilna napisał:

W dupie mam to po 23:00 co nalezy a co nie . Zreszta przed 23:00 też to tam mam.
Nie jestem niewolnicą.

Aha , jestem po awanturze że moga mnie zwolnić i wezwać niemiecką opiekę. Powodzenia życzę. zaliczyłam dzis nerwa takiego że rzadko mi sie zdarza.
za  jedyne 11.500 euro mieiecznie będą mieli taka sama jak ja , tylko niemilą i brzydszą ... toc kuzwa nad czym sie zastanawiać big_smile

11.500euro miesięcznie?????mhm.......

#17 2017-05-02 00:18:57

ava
Member

Urszula tym razem to nie rodacy, a przedstawiciele rasy panów.

Krystyna a to Twoje stelle ciągle do wzięcia razem z pucowaniem sreberek i przygotowywaniem imprezek rodzinnych big_smile 
O pucowaniu tarasów, mebli ogrodowych i ręcznym opieraniu rodzinki nic nie ma sad  Jak  się znajdzie taka co przyjmie  wsio z dobrodziejstwem inwentarza to po powrocie znowu wojna.

Barbara, wykład przeczytany big_smile

Nigdy, nigdzie wypieków nie robiłam i nikt tego nie oczekiwał. Mam nadzieję , że teściowa nie będzie się domagała wypiekania ciast na jej spotkania kościelne, a niech spróbuje big_smile   Doświadczenie kobita ma, próbowała mnie do koszenia jej trawnika a w  zasadzie dzikiej łąki w ubiegłym roku zagonić big_smile Potem jeszcze liczyła, że oberwę śliwki z drzew i przerobię na marmelady, darowanych jabłek też nie przerobiłam big_smile
W ramach aktywizacji to regularnie na spacery chodzimy, gramy i kilka razy dziennie zaganiam do ćwiczeń, bo leniwiec tylko z kąta w kąt by łaził.
Na stuletnie brudy ,takie  żeby się do blatów przyklejać, też jeszcze nie trafiłam.  Przeterminowańce upchane na dwóch pólkach też wywalałam. Lodówka, pisałam jak ostatnim razem obślizgłych mortadel gatunków kilka wywalałam, resztki ze słoików i puszek. Jak się tych zapasów wyzbyłam to mi się ujawniły zapasy w postaci quarka firmy Ja, mleka i resztki marmolady big_smile
Jak wyciągałam pierwsze pranie z pralki to mi się żołądek od tego smrodu na lewą stronę chciał się wywrócić. Reniger zakupiony stoi i czeka, ale nikt go nie używa. Wracam to pralka do czyszczenia idzie przed pierwszym moim praniem, profilaktycznie.
Do centymetrowych obwódek wkoło kibelków też kilka razy podchodziłam. Lałam kibelkowym i szczotą, po kilku podejściach odlazło. Jak wracam to zawsze mam te obwódki, ale teraz to raz wystarczy potraktować. Brodzik też przez długi czas octem psikałam kilka razy dziennie a wieczorem ostrą stroną gąbki do mycia naczyń traktowałam, bo mnie kamień w pięty uwierał big_smile

Strychy, piwnice czy zawalona śmietnikiem po sufit kanciapa to nie moja działka. Jak se zbieraczka nazbierała, to niech se ma big_smile
Ja kręgosłupa narażać nie zamierzam a i pylicy płuc nabawić się nie chcę. W mojej umowie nie ma pucowania strychów, piwnic czy innej maści śmietnisk.

Zmienniczka, która mnie zmieniała na koniec lutego od drzwi wołała o dzienny rozkład jazdy, bo szefowa nakazała niczego nie zmieniać, przerwa musi być.
Zmienniczka pracowała dni 17- naście. Teraz mam prawdziwego skarbusia, przynajmniej tak mówi big_smile Robotę zaczęła 18 marca, tak ją wychwalał pflegedienst i rehabilitantki, że opiekun prawny na koniec marca dał jej 200 euro premii. Musi się bardzo rozrzutny zrobił big_smile W trakcie rozmowy zmienniczka mi mówi, że jak betrojerka przychodzi to panna migiem od stołu wstaje. Pytam, a co ty w czasie przerwy w domu robisz? No, jej tak pasuje. I znowu wojna o przerwę. O co jeszcze, w praniu się okaże. Mam nadzieję, że maryśka znowu nie posiana big_smile Dalej mi mówi, że ją wszyscy pytają czy tu jeszcze wróci. No ale co ona biedna ma powiedzieć , jak ja na tym stelle łapę trzymam. Ona to ma Stelle za 1800 ojro, ale ciężkie i bardzo chętnie by w ramach takiego urlopu tutaj wróciła. Teraz pojedzie do domu na 2 tygodnie, potem na 3 miesiące na to swoje stelle, potem do domu na 2 tygodnie a potem to tutaj bardzo chętnie na 2 miesiące. Tupet to kobita ma. Musiała bym się z koniem na łeb zamienić, żeby 4 miesiące lata zasuwać, bo dla mnie to nie urlop a praca. Pochwaliła się szefowej, że kanciapę wypucowała, a szefowa jej na to, że i strych mogła by wysprzątać, ale ona powiedziała, że strychu nie wysprząta bo tam są myszy big_smile
A łapę to ja trzymam, dopóki  tam wracam nie zamierzam stawać do wyścigu szczurów, tego co wywalczyłam nie dam sobie odebrać tongue Nie pasuję towarzystwu, to zawsze można mi podziękować, nie obrażę się big_smile

#18 2017-05-02 08:09:37

mobilna
Member

kasia63 napisał:

mobilna napisał:

Nie jestem niewolnicą.

Tak słonko. W niemczech obowiazuje 40 godinny tydzięń pracy , a zatem taka domowa opieke musiz obstawic min. 4 osobami. Kazdej wypłacic pensję i nalezne składki. I nie chce być inaczej.Policzyłam lajcikowo. Jak wiadomo wchodza w to dni świateczne , soboty i niedziele , no i ludzie od czasu do czasu chorują.Za pracę w dni świateczne są wyższe stawki , albo dodatkowe wolne. Wiec w grę wchodzi piąty pracownik. A zatem moja droga mozesz liczyć ile chcesz , a inaczej tobie nie wyjdzie.
Ja bym się na miejscu tych niezadowolonych z Polek rodzin nawet 5 minut nie zastanawiała big_smile
Oczywiscie bedąc perfekcjonistka w kazdym calu do tego slicznego niemieckiego trawnika zatrudniła bym niemieckiego ogrodnika. Biorac pod uwagę niemiecką ostroznosc i dmuchanie na zimne też przygotować należy miejscowy krankentransport na wezwania do byle pierdoły ( bo domniemam że nie stac ich będzie na zatrudnienie fachowego personelu medycznego , gdyż kwota do zapłaty moze ulec podwyzszeniu).
Przy fochach naszych niektórych podopiecznych życzę niemieckiej załodze dużo zdrowia ( szczególnie psychicznego ) i słowiańskiej fantazji i talentu w celu spięcia budzetów na niektórych sztelach.

W pełni zdrowych zmysłów ( jeszcze) z poważaniem

mobilna smile

ps: przy wyliczeniach barbary żadna niemka przy zdrowych zmysłach nie pójdzie do pracy na pełen etat za ciut ponad 700 euro, a zatem w gre nie wchodzi płaca minimalna.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2017-05-02 09:25:31)

#19 2017-05-02 08:57:19

gosia12369
Member

zgadzam sie z Mobilną, koleżanka pracująca dla niemieckiej firmy pracowała przez 2 tyg w miesiącu na 1 zmianie z inną opiekunką ( jedna dzienna i 1 nocna), taka sama zmiana była w nastepnych 2 tyg, czyli 4 osoby na miesiąc. zarobki przez te 2 tyg. to ok 1800e netto x 4 osoby. Stella płatna z tej niższej półki. Tu już wychodzi 7200 e netto, przelicz to na brutto

mobilna napisał:

kasia63 napisał:

mobilna napisał:

Nie jestem niewolnicą.

Tak słonko. W niemcech obowiazuje 40 godinny tydzięń pracy , a zatem taka domowa opieke musiz obstawic min. 4 osobami. Kazdej wypłacic pensję i nalezne składki. I nie chce być inaczej.Policzyłam lajcikowo. Jak wiadomo wchodza w to dni świateczne , soboty i niedziele , no i ludzie od czasu do czasu chorują.Za pracę w dni świateczne są wyższe stawki , albo dodatkowe wolne. Wiec w grę wchodzi piąty pracownik. A zatem moja droga mozesz liczyć ile chcesz , a inaczej tobie nie wyjdzie.
Ja bym się na miejscu tych niezadowolonych z Polek rodzin nawet 5 minut nie zastanawiała big_smile

#20 2017-11-25 14:28:37

Paulina1987
Member

Pytajcie agencji o wszystko. Wiem, że ludzie agencjom nie ufają, bo chodzą różne słuchy i  są różne sytuacje. Przed zdecydowaniem się na pracę opiekunki przetrząsnęłam cały Internet, a z wszystkimi wątpliwościami zwróciłam się do firmy procare24 przed podpisaniem umowy. Wypytałam o wszystko i jak się upewniłam jak ma praca wyglądać, zdecydowałam się ją podjąć. Wiadomo, pracy jest dużo, ale warunki były mi znane wcześniej.

#21 2017-11-26 22:12:44

fionaxxx
New member

Wydaje mi się że to ustalasz indywidualnie z opiekunką lub też z firmą/gencją opiekunek i za to im płacisz. Moja koleżanka współpracuje z http://goldcare.pl/ Ma chorą mamę także musi jej ktoś pomagać w opiece. Ona studiuje i pracuje więc tym bardziej po prostu dziewczyna by sobie nie poradziła bez pomocy

#22 2018-04-17 13:31:23

krymas48
Member

Ostatnio było głośno na temat naszych obowiązków. Wiele osób pyta się mnie o to, co powinniśmy robić, a co nie należy do moich obowiązków. U mnie jest tak. Być może u Was jest inaczej. Wpis na blogu z 8 czerwca 2017 "Wymagamy od firmy i od nas też wymagają – nasze obowiązki". Nie mogę umieścić linku bezpośrednio do strony, więc przytaczam w całości:

"Początkująca opiekunka nieraz nie wie, co należy do jej obowiązków, bo nie zapytała w firmie, gdy załatwiała sobie pracę, bo nie zapytała koordynatora, który koordynuje pracę na miejscu, bo w umowie nie ma dokładnych informacji. A zakres obowiązków, o ile wiem, powinien być wyszczególniony.

Ja mówię: „Besser nach dem Weg fragen, als verloren gehen”, czyli „Kto pyta, nie błądzi”.

Ja pytam. Nauczyłam się tego w czasie moich lat pracy. Jeżeli jestem zatrudniona przez firmę, pytam w firmie. Jeżeli ktoś sam załatwia sobie pracę bez pośredników, dobrze jest uzgodnić obowiązki na samym początku pracy i je po prostu spisać. Można pytać przed rozpoczęciem pracy i w czasie pracy, bo nieraz podopieczny i rodzina mówią jedno, chcieliby, by opiekunka pracowała za siebie, sprzątaczkę i ogrodnika. A tak się nie da.

Moja D. jest na wózku inwalidzkim, nie chodzi od urodzenia.

Generalnie do obowiązków opiekuna należą:

Po pierwsze czynności związane z pielęgnacją i higieną ciała, czyli mycie ciała i włosów, czesanie, załatwianiu potrzeb fizjologicznych i pielęgnacja skóry, ubieranie. Moja D. jest inkontynentna, czyli również zmieniam jej pieluchomajtki. Specjalną windą transferuje ją rano z łóżka na wózek inwalidzki a wieczorem z wózka na łóżko. Waży 30 kg więcej ode mnie, ale używamy nowoczesnej windy. Super. Wszystkie te czynności wykonuję w rękawicach ochronnych.

! Pamiętajcie, rodzina, bądź firma, powinna zapewnić nam dostateczną ilość rękawic ochronnych !

Jeśli Wasz podopieczny ma problemy z przemieszczaniem, chodzi sam, ale często traci równowagę lub chodzi przy użyciu rollatora obowiązkiem opiekunki jest jego asekuracja i pomoc podczas codziennych czynności, które senior stara się wykonywać samodzielnie.

Po drugie aktywizacja. Moją D. chcę i muszę aktywizować. Nie lubi spacerów, ale lubi zakupy, więc oddech świeżego powietrza mamy, bo supermarket daleko. Robimy zakupy wspólnie. Nie ma dzieci, więc ja załatwiam też korespondencję, bo ona ma trudności w pisaniu. Ona dyktuje, ja piszę ręcznie, bo D. nie chce używać komputera. Nieraz namówię ją na jakąś grę planszową. Lubi porozmawiać przez telefon, oglądać filmy. Ja w tym czasie ….

Trzeci punkt to prowadzenie gospodarstawa domowego: sprzątam, piorę, gotuję, podlewam kwiaty, ewentualnie sama robię zakupy. Pamietajcie, by brać każdorazowo rachunek, by później móc się rozliczyć z rodziną bądź samym podopiecznym.

Czwarty punkt: powinnyśmy chodzić bądź jeździć z podopiecznym do lekarza, ewentualnie do fryzjera, możemy też iść na dyskotekę dla seniorów. smile. Uczestniczyć w normalnym życiu naszego podopiecznego. Jeżeli zobowiążemy się jeździć samochodem podopiecznego, to później musimy to robić.

Czego NIE powinnyśmy robić: mierzyć poziomu cukru, podawać insuliny, wykonywać zastrzyków, opatrywać otwartych ran, czyli tych czynności, które wymagają ingerencji w skórę, rozdzielać leków. Te czynności wykonuje Pflegedienst, czyli wykwalifikowana opiekunka. Leki może rozdzielać sam podopieczny bądź rodzina. My możemy dopilnować, by podopieczny wziął leki na czas.

Nie powinnyśmy sprzątać piwnic, strychów ani kosić trawy. Czy myć okna? Raczej nie. Ja umyłam, gdy D. leżała w szpitalu, a ja normalnie miałam płacone wynagrodzenie. Ale wszystko można ustalić z firmą i podopiecznym. Tylko proszę, nie bądźmy nadgorliwe i nie róbmy ponad miarę, tylko po to, by się przypodobać. Pytajcie też poprzedniczki o swoje obowiązki.

A Wy, jakie macie doświadczenia w tym zakresie?".

Więcej na moim blogu Nieocenione Opiekunki. Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez krymas48 (2018-04-17 13:32:37)

#23 2018-04-17 17:59:16

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Po pierwsze -Rodzina - nie jest twoim pracodawcą, więc pytania o zakres obowiązków uważam za zbędne. W praktyce pytamy się, gdzie co leży...ect
Zakres obowiązków powinien być spisany w umowie - tego mamy się trzymać

#24 2018-04-17 20:34:21

krymas48
Member

copyfield napisał:

Po pierwsze -Rodzina - nie jest twoim pracodawcą, więc pytania o zakres obowiązków uważam za zbędne. W praktyce pytamy się, gdzie co leży...ect

Chodziło mi o to, że rodzina w Niemczech ma możliwość bezpośredniego zatrudnienia opiekuna, bez pośrednictwa firmy. Wtedy ważne jest żeby uzgodnić z rodziną i spisać swoje obowiązki.

#25 2018-04-18 06:23:27

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

krymas48 napisał:

copyfield napisał:

Chodziło mi o to, że rodzina w Niemczech ma możliwość bezpośredniego zatrudnienia opiekuna, bez pośrednictwa firmy. Wtedy ważne jest żeby uzgodnić z rodziną i spisać swoje obowiązki.

A to jest inna kwestia....wówczas wsio OK smile

#26 2018-04-18 09:00:45

krymas48
Member

copyfield napisał:

krymas48 napisał:

copyfield napisał:

A to jest inna kwestia....wówczas wsio OK smile

Pozdrawiam smile

#27 2018-04-18 14:04:50

barbara.b
Member

copyfield napisał:

A ja szukam sama niemcow. Mam kurwa dosc firm. Leniwa jrstem, ale miarka się przebrala.

#28 2018-04-21 15:54:05

krymas48
Member

barbara.b napisał:

copyfield napisał:

A ja szukam sama niemcow. Mam kurwa dosc firm. Leniwa jrstem, ale miarka się przebrala.

Barbara.b spróbuj betreut.de

#29 2018-04-22 18:12:00

barbara.b
Member

krymas48 napisał:

barbara.b napisał:

copyfield napisał:

Dzięki. Wyjechalam jednak ze stara firma. Mieli cos na juz.

#30 2018-04-23 09:19:17

krymas48
Member

barbara.b napisał:

krymas48 napisał:

barbara.b napisał:

Dzięki. Wyjechalam jednak ze stara firma. Mieli cos na juz.

Rozejrzyj się wokół. Popytaj. Może coś znajdziesz.

Reklama