Praca na warunkach niemieckich

Witam! Ktos pracuje?Jakies namiary na agencje?Porady:)poprosze Jak sie za to zabrac, zeby zarabiac na emeryture. Pozdrawiam Elle

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2017-04-27 19:43:57

Elizabeth68
Member

Praca na warunkach niemieckich

Witam!

Ktos pracuje?Jakies namiary na agencje?Porady:)poprosze
Jak sie za to zabrac, zeby zarabiac na emeryture.

Pozdrawiam
Elle

#2 2017-04-27 20:02:16

barbara.b
Member

Re: Praca na warunkach niemieckich

Elizabeth68 napisał:

Witam!

Ktos pracuje?Jakies namiary na agencje?Porady:)poprosze
Jak sie za to zabrac, zeby zarabiac na emeryture.

Pozdrawiam
Elle

pflege 1 a pflege max z mannheim. nr do biura 00496216698820. umowa o pracę. jeden dzień w tygodniu wolny. organizują imprezy integracyjne, kursy języka. są na miejscu. raz w miesiącu odwiedzają u podopiecznych by wybadać, czy wszystko ok. stosują się o ile się nie mylę do 35 lub 38 godzinnego tygodnia pracy. codziennie wypełniasz papiery w segregatorze i wyliczasz ile czasu co robiłaś, żeby nie było, że ktoś chce cię zajechać. z tego co pamiętam 2 godziny jest na haushalt a reszta to na aktywacja i pielęgnacja podopiecznego. więc jakieś trzy godziny dziennie. dzień wolny na każdym stelle. stelle z tego co wiem przygotowywane jest przez specjalnych ludzi. ktoś jedzie na kilka dni na nowe zlecenie i wszystko organizuje. dopiero wtedy wkracza opiekunka. w biurze mówią do polski. z tego co się orientuję firmę otworzyła polka - agata halili z mężem niemcem. agata halili raczej jest nieosiągalna dla nowych. ja miałąm to szczęście, że mnie to właśnie ona rekrutowała. znalazła mi stelle takie jakie chciałąm. niestety z pania pracującą w biurze już nie potrafiłam się tak dogadać jak z panią agatą. powodzenia. a obecnie pracuję z firmą co płąci składki niemieckie od 750. nie wiem, czy cię coś takiego interesuje. firma nazywa się seniodi. pani w polsce bardzo powiedzmy wyrozumiała nawet jak opiekunka ma problemy, albo z czegoś robi problemy, stara się służyć radą i znaleść rozwiązanie w danej sytuacji.. mają z góry wyznaczoną kwotę jaką rodziny podopiecznych muszą dać do dyspozycji co moim zdaniem jest dużym plusem. niewiele firm ustala taką kwotę w umowie z rodziną. jest to oczywiście 50 euro na osobę. z tym, że składki od 750... nie wiem. może nawet od takiego 750 lepsze niż te nasze polskie. kto wie co to będzie w polsce za 20, 40 lat... niemcy raczej pewny kraj. ubezpieczenie niemieckie. jak jest wolny dzień to można skorzystać z lekarza, lub w przerwie jak ktoś takiego znajdzie co w tych godzinach przyjmuje. z tym dniem wolnym to raczej nei wszystkie zlecenia ale nie chcę wprowadzać w błąd. ne 508210366.

#3 2017-04-27 20:24:47

Elizabeth68
Member

Re: Praca na warunkach niemieckich

barbara.b napisał:

Dziekuje Basiu za namiary:)

Jak jest ze zjazdami?tez praca 2m-ce na 2 czy tam jest inaczej?
wtedy ubezpieczenie w Polsce musze sama wykupic?pewnie umowy sa na czas pracy i tu sie rejestruje?

Reklama