Dobry przepis na pstrąga

Możecie polecić jakiś dobry, sprawdzony przepis na pstrąga? Raczej pieczonego niż smażonego - no chyba, że ktoś ma inny pomysł :) ? Jestem otwarta na sugestie :)

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kuchnia dla seniora - aktualne tematy :

#1 2017-03-29 07:44:13

klers
Zbanowany

Dobry przepis na pstrąga

Możecie polecić jakiś dobry, sprawdzony przepis na pstrąga? Raczej pieczonego niż smażonego - no chyba, że ktoś ma inny pomysł smile ? Jestem otwarta na sugestie smile

#2 2017-03-29 09:41:14

barbara.b
Member

Re: Dobry przepis na pstrąga

Posolić ewentualnie popieprzyc napchac mu koperu do brzucha i plasterki cytryny i wsadzić do dampfgarer na 15-20 min. Albo zrobić z nim to samo i wsadzić do piekarnika.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2017-03-29 09:42:17)

#3 2017-06-24 10:11:41

magda86
New member

kilka razy robiłam pstrąga z tego przepisu i zawsze wychodził:
PIECZONY PSTRĄG z masłem chili i warzywami

HITY KWESTII SMAKU SZYBKI OBIAD BROKUŁY PSTRĄG PRZEPISY FIT

SKŁADNIKI
2 - 4 PORCJE
2 pstrągi (świeże, wypatroszone)
400 g (1 paczka) mrożonej mieszanki warzyw (brokuł, kalafior, marchewki) -
w sezonie oczywiście polecam świeże warzywa
sól, pieprz, cytryna, czosnek, rozmaryn, oliwa
MASŁO CHILI:
40 g masła
papryczka chili
natka pietruszki
czosnek
sól i pieprz
Do podania: 100 g ryżu

PRZYGOTOWANIE

Warzywa rozmrozić i osuszyć. Piekarnik nagrzać do 250 stopni C. Pstrągi opłukać, osuszyć, skropić sokiem z cytryny. Zrobić kilka nacięć nożem na jednym boku, następnie doprawić solą i pieprzem.
Każdego pstrąga posypać szczyptą rozmarynu i natrzeć 1 łyżką oliwy, do środka włożyć po 1 nieobranym ząbku czosnku oraz po 1 plasterku cytryny. Położyć na dużej blaszce do pieczenia wyłożonej papierem do pieczenia ponacinaną stroną do góry.
Rozmrożone warzywa włożyć do miski, doprawić solą, pieprzem, łyżką oliwy extra vergine i wymieszać. Wyłożyć na blaszkę obok ryb.
W miseczce roztopić masło z dodatkiem posiekanej papryczki chili, 2 łyżek posiekanej natki pietruszki, 1/2 łyżeczki startego czosnku, solą i pieprzem. Powstałą mieszanką polać pstrągi i warzywa, zostawiając ok. 1/3 mieszanki na koniec, do podania.
Wstawić blachę do piekarnika i piec przez 20 minut (duże pstrągi) lub 15 minut (małe).
Podawać np. z ugotowanym ryżem. Resztę masła chili polać po rybach i po ryżu.
żródło: http://www.kwestiasmaku.com/ryby_i_owoc … zepis.html

#4 2017-07-25 11:49:37

piotrekbb
New member

Mogę Ci zaproponować przepis, ale z filetów rybnych. Wprawdzie są smażone, ale upiec też można.
80 dag filetów rybnych
6 łyżek mąki pszennej
2 łyżki mąki ziemniaczanej
1 jajko
0,5 szklanka wody
1/2 łyżeczka ostrej papryki
1/2 łyżeczka soli
1/2 łyżeczka pieprzu
olej rzepakowy do smażenia
Filety (świeże lub rozmrożone) osuszyć papierowym ręcznikiem. Wymieszać mąkę z resztą dodatków i obtoczyć w niej kawałki ryby (do panierki dodaję sezam łuskany z firmy Helio  który jak może nie wszyscy wiedzą zawiera naturalne przeciwutleniacze odpowiedzialne za opóźnienie starzenia. Poza tym sezam dodaję często do sałatek i ciast) Smażyć z obu stron na złoty kolor na oleju. Przepis podaję ze strony http://www.helio.pl/przepisy/ryba-z-sezamem-7808  z niej też za każdym razem do tej ryby dobieram inną surówkę.

#5 2017-12-15 23:16:04

milka34
New member

Filozofii raczej dużo tu nie ma, bo wystarczy oczyścić rybę przyprawić odrobinę i wstawić do piekarnika. Mi najbardziej smakuje pstrąg serwowany z dodatkiem kaszy gryczanej. Chyba najlepsza jest ta od https://kupiec.pl/ bo przynajmniej nie ma żadnych niespodzianek.

#6 2018-02-20 18:14:37

tirs
New member

Dobry pstrąg, piękna zastawa, wino i wieczór będzie na pewno udany.

Reklama