instalacja internetu a Alditalk

Witam, prosze o pomoc w zainstalowaniu internetu w Niemczech z tzw, Alditalka. dziekuje za pomic pozdrawiam Ewa

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2013-03-27 15:05:39

bialaewa
New member

instalacja internetu a Alditalk

Witam, prosze o pomoc w zainstalowaniu internetu  w Niemczech z tzw, Alditalka. dziekuje za pomic pozdrawiam Ewa

#2 2013-03-27 15:23:00

amelia
Przyjaciel Forum

Re: instalacja internetu a Alditalk

bialaewa napisał:

Witam, prosze o pomoc w zainstalowaniu internetu  w Niemczech z tzw, Alditalka. dziekuje za pomic pozdrawiam Ewa

Wpisz w google  -  instalacja aldi talk, może to Ci pomoże.

Tutaj masz rejestrację.
https://www.alditalk.de/web/registrieru … /index.php

Nie wiem czy nie musi być najpierw specjalny program zainstalowany.

A tutaj strona startowa:  http://www.alditalk.de/

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-03-27 21:16:16)

#3 2013-03-27 15:56:36

pfleger
Member

bialaewa napisał:

Masz juz Numer z Aldi?Czyli dzwonisz z tego numeru tylko chcesz do tego Internet? Czy masz calkiem nowy Nummer i chcesz go zarejestrowac i uzywac Internet ??

#4 2013-03-28 10:17:40

Bozenka77m.
New member

dogadaj się lepiej z rodziną żeby założyli internet. Alditallk to dobre rozwiązanie na krótką metę.
pozdrawiam

#5 2013-03-28 11:02:16

pfleger
Member

Bozenka77m. napisał:

dogadaj się lepiej z rodziną żeby założyli internet. Alditallk to dobre rozwiązanie na krótką metę.
pozdrawiam

Zalezy do czego , do smartphone jest ok, do komputera ze stickem tez nie jest zly jesi chodzi o strony www ...jesli chodzi o youtuby radia to raczej kabel tylko.

#6 2013-03-28 15:49:27

Matylda58
Member

pfleger napisał:

Bozenka77m. napisał:

pozdrawiam

Zalezy do czego , do smartphone jest ok, do komputera ze stickem tez nie jest zly jesi chodzi o strony www ...jesli chodzi o youtuby radia to raczej kabel tylko.

Ja mam stick i odbieram TV2 i filmy na yutube a nawet moje Muzyczne Radio z Jeleniej...wię nie jest tak tragicznie:)

#7 2013-03-28 16:22:51

Gabi55
Member

Matylda58 napisał:

pfleger napisał:

Bozenka77m. napisał:

pozdrawiam

Ja mam stick i odbieram TV2 i filmy na yutube a nawet moje Muzyczne Radio z Jeleniej...wię nie jest tak tragicznie:)

Nie chcę cię straszyć, ale długo nie poogladasz sobie .....wyczepiesz limit transferu i bedziesz miała kłopoty z internetem. Doładowanie nie pomoże, będziesz musiała poczekać na normalny internet do końca okresu rozliczeniowego.
A tak z ciekawości jaki Stck masz, jaka opcja (miesięczna)?

#8 2013-03-28 17:10:23

Dorcia2
Member

Bozenka77m. napisał:

pozdrawiam

..Wiśta wio, łatwo powiedzieć "dogadaj się z rodzinką"......a jak rodzinka skąpa, aż do bólu to co?...miałam tak na poprzedniej mecie i też dziewczyny mi pomagały zorganizować sobie samej internet.Natomiast tutaj gdzie obecnie wskoczyłam na skoczka to mam internet i nawet kilka kanałów Polskich.....cieszy mi się mordka jak diabli, że to wszystko mam;)smile

#9 2013-04-06 19:51:12

Maja
Member

Przepraszam, że podpinam się z lekkim offtopem, ale nie chcę zakładać nowego tematu. Wyjeżdżam teraz w miejsce, gdzie jest bardzo słaby zasięg internetu mobilnego. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będę mieć problem z nawiązaniem połączenia, o prędkości nie wspominając... Już w poprzednim miejscu mój internet z aldiego łapał tylko sieć 2G i strony otwierały się całe wieki, a często wcale. Przyznam, że nie wyobrażam sobie pobytu bez dostępu sieci. Telewizor może dla mnie nie istnieć, mogę też nie dojadać, spać na niewygodnym łóżku, użerać się z niesfornym podopiecznym, ale internet to absolutna podstawa.

Jak sądzicie, czy faktycznie mogłabym - jak tu ktoś wspomniał - poprosić rodzinę o zmianę taryfy telekomu (tel. stacjonarny) na najtańszą opcję z internetem?  Z tego co wiem, różnice w kosztach są niewielkie, a jaka ulga dla bidnej Polki na wygnaniu.

#10 2013-04-06 20:54:42

amelia
Przyjaciel Forum

Maja napisał:

Przepraszam, że podpinam się z lekkim offtopem, ale nie chcę zakładać nowego tematu. Wyjeżdżam teraz w miejsce, gdzie jest bardzo słaby zasięg internetu mobilnego. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będę mieć problem z nawiązaniem połączenia, o prędkości nie wspominając... Już w poprzednim miejscu mój internet z aldiego łapał tylko sieć 2G i strony otwierały się całe wieki, a często wcale. Przyznam, że nie wyobrażam sobie pobytu bez dostępu sieci. Telewizor może dla mnie nie istnieć, mogę też nie dojadać, spać na niewygodnym łóżku, użerać się z niesfornym podopiecznym, ale internet to absolutna podstawa.

Jak sądzicie, czy faktycznie mogłabym - jak tu ktoś wspomniał - poprosić rodzinę o zmianę taryfy telekomu (tel. stacjonarny) na najtańszą opcję z internetem?  Z tego co wiem, różnice w kosztach są niewielkie, a jaka ulga dla bidnej Polki na wygnaniu.

Ja zawsze przed wyjazdem mówię, że muszę mieć internet, i to ma mi zapewnić rodzina bo muszę robić przelewy. Jeśli tego nie zrobiłaś wcześniej , to oczywiście, że możesz ich teraz poprosić. Powiedz im np. że  Twój stik nie działa. Jaki będzie efekt , to nie wiem. Jak cywilizowani to może Ci się uda. Pamiętaj , że założenie może potrwać do miesiąca.

#11 2013-04-06 21:04:33

Maja
Member

Nie bardzo miałam kiedy, bo oferta była "na już", wczoraj potwierdzenie, a pojutrze wyjazd. Wiem, że nowa umowa może wejść w życia najwcześniej od maja, ale lepszy rydz niż nic.

#12 2013-04-06 21:22:06

jakniew
Member

Maja napisał:

Nie bardzo miałam kiedy, bo oferta była "na już", wczoraj potwierdzenie, a pojutrze wyjazd. Wiem, że nowa umowa może wejść w życia najwcześniej od maja, ale lepszy rydz niż nic.

Ja też dostałam zlecenie na szybki wyjazd, ale od samego początku w rozmowie z firmą w momencie kiedy składałam aplikację, zaznaczałam z podkreślenie, że internet muszę mieć koniecznie. Wcześniej, to z rodziną uzgodniłam że w zamian za założenie internetu nie będę korzystać z telefonu do rozmów prywatnych, jedynie do firmy jeśli zajdzie konieczność. Musiałam zrobić taki podstęp, bo kręcili nosem, że mają udostepnić korzystanie z telefonu, a teraz jeszcze mają internet załatwić. Byłam na sticku w Aldim kiedyś i szlag mnie trafiał jak miałam uruchomić stronę. trzeba stwierdzić, że u nas w kraju jest pod względem połączeń na stick na kartę o wiele lepiej i mniej ceregieli. Najlepiej zawalczyć o stałe łącze.

#13 2013-04-06 21:35:49

Maja
Member

Otóż to, net z aldiego to koszmar, może w jakimś mieście dobrze chodzi, ale w małych miejscowościach tragedia. Podobnie jak Ty nie potrzebuję telefonu stacjonarnego. Niestety sama jestem sobie winna, bom nieasertywna. Owszem: na początku w agencji powiedziałam, że warunkiem jest internet (i był to mój jedyny warunek, nie liczę oczywistości typu własny pokój), niestety w przeciwieństwie do Ciebie nie podkreśliłam tego wystarczająco i najwyraźniej potraktowali to jako "preferencję", nie warunek. Teraz bardzo mi zależało na szybkim wyjeździe i durna bałam się grymasić. Następnym razem nie popełnię tego błędu, przed otrzymaniem jakiejkolwiek oferty wyraźnie określę swą wolę. To mój drugi wyjazd.

Mogę też powiedzieć rodzinie, że w agencji postawiłam taki warunek (bo de facto postawiłam, tylko nie jest on egzekwowany)... Boję się prosić, bo poprzednim razem potraktowano moje kwękanie nt. internetu jako fanaberię (ma TV i jeszcze narzeka - a TV nie włączyłam ani razu). Dla mnie net to okno na świat, jedyny kontakt z przyjaciółmi, rozrywka, encyklopedia wiedzy nt. opieki itd. Trzymajcie kciuki, może się uda wyprosić.

#14 2013-04-06 22:32:35

Gabi55
Member

Maja napisał:

Maja, internet mobilny to nie tylko Aldi Talk (sieć e-plus), są jeszcze o2 (np. Lidl), vodafone, T-Mobile. Dokąd jedziesz?
Przed wyjazdem warto sprawdzić zasięg poszczególnych sieci w miejscu twojego pobytu -są takie mapki w necie. Podobno najpełniejszy zasięg ma T-Mobile i Vodafone.
Ja ostatnio miałam też problemy z zasięgiem, syn podopiecznej załatwił mi Sticka Congstar (sieć T-Mobile/Deutsche Telecom) i taryfie za 19,90/mc działał bez problemu ....oczywiście bez oglądania filmów, bo szybko wyczerpiesz limit.
https://www.congstar.de/prepaid/prepaid-internet-stick/

Oczywiście najlepszy jest stały internet (DSL), ale z doświadczenia wiem,  że w wielu wypadkach rodziny się na to nie zgadzają (np. dziadkowie mają jakiś archiwalny abonament do którego nie ma powrotu po zmianie na taryfę z internetem) .....ale spróbuj, a nuż się uda!
Powodzenia smile

#15 2013-04-06 23:14:46

jakniew
Member

Maja napisał:

Otóż to, net z aldiego to koszmar, może w jakimś mieście dobrze chodzi, ale w małych miejscowościach tragedia. Podobnie jak Ty nie potrzebuję telefonu stacjonarnego. Niestety sama jestem sobie winna, bom nieasertywna. Owszem: na początku w agencji powiedziałam, że warunkiem jest internet (i był to mój jedyny warunek, nie liczę oczywistości typu własny pokój), niestety w przeciwieństwie do Ciebie nie podkreśliłam tego wystarczająco i najwyraźniej potraktowali to jako "preferencję", nie warunek. Teraz bardzo mi zależało na szybkim wyjeździe i durna bałam się grymasić. Następnym razem nie popełnię tego błędu, przed otrzymaniem jakiejkolwiek oferty wyraźnie określę swą wolę. To mój drugi wyjazd.

Mogę też powiedzieć rodzinie, że w agencji postawiłam taki warunek (bo de facto postawiłam, tylko nie jest on egzekwowany)... Boję się prosić, bo poprzednim razem potraktowano moje kwękanie nt. internetu jako fanaberię (ma TV i jeszcze narzeka - a TV nie włączyłam ani razu). Dla mnie net to okno na świat, jedyny kontakt z przyjaciółmi, rozrywka, encyklopedia wiedzy nt. opieki itd. Trzymajcie kciuki, może się uda wyprosić.

Musisz powiedzieć, że masz bankowe konto internetowe i musisz co miesiąc dokonywać swoje płatności w kraju i czuwać nad swoim kontem, poza oczywiście dla uspokojenia myślenie o tym co dzieje się w domu, mieć codziennie kontakt z rodziną. Taki argument zazwyczaj trafia do rodzin. Firma owszem wspomni o tym warunki, ale bywa że jak sama nie zaczniesz o tym rozmowy z rodziną po przyjeździe, nie licz że oni skwapliwie natychmiast uczynią to, o co w twoim imieniu firma się zwróciła.
Zazwyczaj polskich programów tam nie obejrzysz, jest 1 telewizor który okupuje podopieczna/czny, a nam też nalezy się trochę rozrywki i pozostaje jedynie internet. Stick nie zapewni nam oglądanie filmów bez limitu, a jeśli same sobie go instalujemy to oczywiście i same za to musimy płacić.

Ostatnio edytowany przez jakniew (2013-04-06 23:17:29)

#16 2013-04-07 12:44:56

Maja
Member

@Gabi55
Wiem wiem, paradoksalnie to tylko pogarsza sytuację, bo w miejscu gdzie jadę aldi w ogóle nie ma zasięgu, pozostaje mi tylko vodafone i telekom (jedno i drugie nie łapie tam 3G, jedynie 2G). Do tego stick z aldiego okazał się jakiś trefny i muszę kupić nowy uniwersalny stick, żeby zaskoczyła karta z innej sieci. Robi mi się gorąco na samą myśl, bo z tą aktywacją karty i wyborem taryfy jest tyle problemów... zwłaszcza że dopóki tego nie zrobię nie będę mieć internetu, więc jak niby mam wybrać taryfę na stronie?

I tu pytanie do Was: jeśli aktywuję kartę, czy przed wyborem taryfy mam już internet? Załóżmy, że kupię starter telekom i aktywuję kartę sim. Wsadzam ją do sticka i...? Eh, coś czuję że czeka mnie tydzień bez internetu, dopóki nie uda mi się pokonać technicznych przeszkód. Jadę z przesiadkami, będę po drodze w dużym mieście i pójdę tam do punktu telekomu, może pomogą i poinstruują.

@jakniew
Tak właśnie zrobię, powiem co tylko przyjdzie mi do głowy... Gdyby tak dało się podpisać umowę tylko na okres mojego pobytu, byłabym skłonna sama płacić ten rachunek, byle mieć to załatwione.

Edit
Gabi55, jak można doładować konto congstar, jeśli nie ma się oprogramowania od nich? Można to zrobić wkładając kartę sim do telefonu, przez jakiś kod? Na ich stronie jest pokazany tylko sposób przez program. Mam nadzieję, że w punkcie telekomu wszystko mi wytłumaczą...

Ostatnio edytowany przez Maja (2013-04-07 13:16:14)

#17 2013-04-07 20:02:40

ewaki
Member

amelia napisał:

bialaewa napisał:

Tutaj masz rejestrację.

#18 2013-05-03 10:49:52

fiameta@wp.pl
Member

amelia napisał:

bialaewa napisał:

Tutaj masz rejestrację.

.Ameli czytałam Twoją wypowiedż,na temat firmy AF-Quality?Piszesz"szkoda czasu"Napisz jeżeli to nie wielka tajemnica z jakiej Ty firmy jesteś.Co myślisz o work Express z Katowic.Pozdrawiam

#19 2013-05-03 12:09:38

kasia63
Member

Mam Aldi juz prawie 2 lata i nie narzekam-ogladam filmy,słucham muzyki,gadam na gg i skypie i jest ok.Ustawiam sobie opcje na 30dni za 15e.I wręcz odwrotnie-w dużym miescie ,w skupisku miaąłm kiedys kłopot bo stale "spadał" Terazn jestem na peryferiach(prawie wieś) i zero problemu.Instalacja była prosta a nie jestem jakas super -hiper w komputerowe klocki:)

#20 2013-05-03 13:34:11

jakniew
Member

kasia63 napisał:

Mam Aldi juz prawie 2 lata i nie narzekam-ogladam filmy,słucham muzyki,gadam na gg i skypie i jest ok.Ustawiam sobie opcje na 30dni za 15e.I wręcz odwrotnie-w dużym miescie ,w skupisku miaąłm kiedys kłopot bo stale "spadał" Terazn jestem na peryferiach(prawie wieś) i zero problemu.Instalacja była prosta a nie jestem jakas super -hiper w komputerowe klocki:)

To się zgadza, jak pracowałam na wsi, internet mi z Aldi lepiej mi funkcjonował niż teraz w Hamburgu. Jestem nie daleko lotniska i zastanawiam się, czy może mieć na to wpływ ruch samolotów? Fatalnie mi tutaj działa o korzystaniu ze skypa nie ma mowy.

#21 2013-05-03 15:42:49

kasia63
Member

No,dokąłdnie -wtedy jak mi źle działał to byłam b blisko torów kolejowych w centrum miasta i albo sie otwierał pół godziny albo notorycznie spadał.Ale generalnie to jestem zadowolona.I niezależna od czyjegos widzi mi się:)Mam swój net i się prosić nie muszę:)

#22 2013-05-03 16:29:02

ewal8
Member

smile A ja przepraszam, że się ośmielam zadawać pytanie, które było już 100 razy wałkowane, ale kto mi krok po kroku łopatologicznie  wyjaśni,  jak mam sobie zorganizować internet w DE, może być ten z Aldi, bo nic a nic nie ogarniam, z tego co piszecie....
Mam sobie kupić tego sticka za 39.99 a potem doładowanie za 15 euro? Oczywiście chodzi mi o net na laptopie a nie w telefonie big_smile 
Kuleczka, tępa w temacie jestem, chociaż nie mam włosów koloru blond...
Z góry dziękuję za wyrozumiałość... wink

#23 2013-05-03 16:39:17

amelia
Przyjaciel Forum

ewal8 napisał:

smile A ja przepraszam, że się ośmielam zadawać pytanie, które było już 100 razy wałkowane, ale kto mi krok po kroku łopatologicznie  wyjaśni,  jak mam sobie zorganizować internet w DE, może być ten z Aldi, bo nic a nic nie ogarniam, z tego co piszecie....
Mam sobie kupić tego sticka za 39.99 a potem doładowanie za 15 euro? Oczywiście chodzi mi o net na laptopie a nie w telefonie big_smile 

Może znajdzie się ktoś  kto Ci wytłumaczy, bo ja też "dinozaur komputerowy" . A jak nikt się nie znajdzie to poproszę moją koleżankę , która ma to w małym paluszku.
A może ST? Ty jesteś dobry w te klocki?

#24 2013-05-03 17:25:36

kasia63
Member

Ewal8 - kup stick,starter i doładowanie = 67euro.Następnie trzeba włożyc kartę startowa do sticka i wsadzic go do gniazda w lapku.Okno instalacji powinno sie samo otworzyć/tzn najpierw sie zainstaluja samoczynnie sterowniki -nic nie klikaj! a potem się otwiera okienko instal i komp wydaje polecenia,normalnie po polsku i powoli robisz po kolei wszystko.Jak juz Ci sie to uda to się pokaże na pulpicie okno aldi talk verbundungsassistent - albo się samo otworzy albo 2x klikasz i otwierasz,czekasz-ono wygląda tak-po lewej jest kółko na czerwono-nie ruszasz!po prawej na niebiesko okienko -tam klikasz żeby się otworzyło-jak otworzysz pokaze sie male okienko zeby PIN wpisac,i jednoczesnie kolejne 3 małe okienka MEINE TARIF,GUTHABEN AUFLADEN I FLATRATES BUCHEN.otwierasz ostatnie i ustawaisz taryfe/za 15e.jest na 30 dni/,potem włazisz na  środkowe /guthaben/ i wpisujesz kod z doładowania-jest na samej górze na paragonie,zatwierdzasz,potem włazisz na meine tarif i sprawdzasz czy się dobrze ustawilo ,czasem od razu nie załapie,nie wiem czemu wiec trzeba jeszcze raz wejsc na flatrates zeby te 30dni ustawic.jak juz masz ustawione wszystko dobrze to zamykasz te 3 okienka i znow masz na pulpicie otwarte verbindungsassistent-w prawym dolnym rogu powina byc wyswietlona twoja aktualna taryfa ,dostaniesz tez smsa do kiedy działa/prawy dolny róg na kompie/.i dopiero teraz możesz kliknać na to kółko z lewej strony-masz je czerwone a jak sie net uruchomi zrobi się zielone /moze tez przy 1szej instalacji jeszcze raz o pin poprosic/-wiec klikasz kółko i czekasz az sie zazieleni i już masz dostep do cywilizacji:)
O matko,mam nadzieje ,że nic nie poplatałam:Strasznie długa ta instrukcja ale naprawde nie jest to az takie trudne.

#25 2013-05-03 17:40:47

ewal8
Member

Kasia63 - WIELKIE DZIĘKI!!! Chodziło mi cały czas o tego typu instrukcję, zwłaszcza co mam sobie kupić na początku, bo czytałem te różne wcześniejsze porady i nic a nic nie kumałam smile

Tamtym razem jak byłam w DE to nie miałam internetu i wręcz chora byłam, bo ja chyba już uzależniona jestem big_smile, ale z drugiej strony to okno na świat a zwłaszcza drzwi do własnego domu i bliskich smile Jakoś się przemęczyłam, ale teraz jak pojadę drugi raz to sobie już zorganizuję net w 100 %.

Twoją  instrukcję sobie wydrukuje, żeby mi gdzieś nie umknęła w gąszczu wszystkich naszych wątków. smile
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam smile

#26 2013-05-03 17:45:45

lalamakota
Member

ewal8 napisał:

No to ja postaram się poratować, bo kupowałam sobie cały komplet 3 tygodnie temu:
1. W Aldim kupujesz sticka za 39,90 + kartę sim (starter set) za 12,99 + ewentualnie doładowanie za 5EUR jeśli chcesz mieć internet w opcji 5GB na 30 dni.
2. w zestawie startowym dostajesz cały pakiet informacji co zrobić po kolei, w tym formularz rejestracyjny. Karta SIM kosztuje 13EUR ale masz do wykorzystania na niej 10EUR.
3. Najpierw musisz zarejestrować swoją kartę sim przez telefon, fax, pocztę lub internet (sic!)
4. Aktywacja jest teoretycznie w ciągu 24 godzin ale w praktyce dużo szybciej ( u mnie po godzinie)
5. Jak karta już jest aktywna, wkładasz ją do sticka i całość do wejścia USB do kompa. Oprogramowanie samo się zainstaluje a ty musisz tylko podać kilka podstawowych danych jak nr karty itp.
6. UWAGA! W standardzie ustawiona jest opcja internet 24 więc jeśli chcesz mieć miesięczny to wejdź w opcje i wpisz kod doładowania za 5EUR, wtedy na koncie będzie 15EUR i będziesz mogła aktywować internet 5GB.

Mnie spotkała niespodzianka i po rejestracji karty na koncie zamiast 10EUR było tylko 9,70 więc nawet po doładowaniu dodatkowych 5EUR nie miałam na koncie 15EUR więc nie mogłam od razu uruchomić internetu na 30 dni i musiałam znowu iść do Aldiego dokupić doładowanie sad

#27 2013-05-03 18:06:25

ewal8
Member

Znaczy, że jak: najpierw kartę sim do telefonu, żeby  zarejestrować a potem do sticka i do laptopa?
A ten sposób Kasi, że starter ze stickiem do laptopa i też się zarejestruje i potwierdzi sms-em  w prawym dolnym rogu na kompie to chyba to samo czy znowu coś pokrętnie zrozumiałam? smile

#28 2013-05-03 18:14:23

kasia63
Member

Ha!Wiedziałam ,że cos mi umkneło-ta rejestracja telefoniczna.Sorry.
W prawym dolnym rogu to ci sie pokaże taryfa i do kiedy ja masz jak juz wszystko porobisz.
Jak sie nie czujesz na siłach to popros kogos z rodziny albo może jest jakas młodziez koło ciebie -oni chetni do pomocy bo sie moga wykazać:)

#29 2013-05-03 19:37:42

ewal8
Member

Kasia, dam sobie radę big_smile Cierpliwy kamienia ugotuje big_smile Teraz już wiem od czego zacząć - to było dla mnie najważniejsze.
A tak na marginesie, ale ze mnie diesel  - sms na kompie… big_smile big_smile
LALAMAKOTA - dziękuję Ci bardzo!!! Tego mi trzeba było - krok po kroku po kolei smile

Wasze instrukcje się wzajemnie uzupełniają, więc powinnam sobie poradzić.
Jeszcze raz dzięki i buziole smile

#30 2013-05-03 21:43:09

lalamakota
Member

Dodam jeszcze, że teraz jestem prawie w centrum Karlsruhe i internet z Aldiego baaardzo słabo mi chodzi, bardzo często nie jestem w stanie rozmawiać przez skypa, pomimo, że mam jeszcze dużo limitu. Poprzednio mieszkałam w małej wiosce, miałam internet O2 i nawet po przekroczeniu limitu mogłam nadal rozmawiać, kłopoty z łączem były sporadyczne.

#31 2013-05-04 12:40:06

ewal8
Member

To jaki w końcu ten internet będzie śmigał bezproblemowo? Ten z O2 lepszy jest niż z Aldi?
Ja wiem, że najlepszy to przez kabel, ale jakby nie było takiej możliwości to trzeba sobie coś innego zorganizować, tylko teraz to ja jestem dalej w lesie... big_smile
Ale nie szkodzi, jakoś sobie poradzę smile

Ostatnio edytowany przez ewal8 (2013-05-04 12:45:28)

#32 2013-05-04 15:01:42

swistak
Member

po co przeplacac kupujesz sticka za np 11e bez simlo i wtedy mozesz w Polsce korzystac a w polsce najtaniej kupisz za 120zl

http://www.ebay.de

#33 2013-05-04 15:52:56

ewal8
Member

Świstak i na tym sticku internet będzie śmigał niezależnie od operatora? Bo gdzieś czytałam, że na tych mobilnych modemach z Polski Aldi nie chce działać.

#34 2013-05-04 20:38:46

swistak
Member

ewal8 napisał:

Świstak i na tym sticku internet będzie śmigał niezależnie od operatora? Bo gdzieś czytałam, że na tych mobilnych modemach z Polski Aldi nie chce działać.

to jest niemiecka strona i niemiecki towar a ten stick jest bez simla---musi dzialac we wszystkich sieciach podobnie jak w polsce
     jak sciagniesz simloka  to do kazdej sieci mozesz zalozyc

#35 2013-06-20 07:52:46

mariola1105
New member

Hej, mam pytanie: a co w przypadku, kiedy zmieniam miejsce zamieszkania? Tzn. kupiłam stick Aldi, zarejestrowałam i mam internet, ale właśnie się okazało, że będę musiała przenieść się do innej rodziny do innej miejscowości - czy wówczas mój internet będzie również aktywny? Rejestrowałam go na na moją aktualną podopieczną, na adres pod którym teraz mieszkam. Co stanie się z moim internetem po przeprowadzce?
Pozdrawiam!

#36 2013-06-20 08:21:04

pfleger
Member

mariola1105 napisał:

Hej, mam pytanie: a co w przypadku, kiedy zmieniam miejsce zamieszkania? Tzn. kupiłam stick Aldi, zarejestrowałam i mam internet, ale właśnie się okazało, że będę musiała przenieść się do innej rodziny do innej miejscowości - czy wówczas mój internet będzie również aktywny? Rejestrowałam go na na moją aktualną podopieczną, na adres pod którym teraz mieszkam. Co stanie się z moim internetem po przeprowadzce?
Pozdrawiam!

A co ma sie stac?
Stick dziala wszędzie czy to Berlin czy Hamburg.Rejestracje robi sie tylko poto zeby mozna bylo przyporzadkowac numer danej osobie ,takie przepisy sa przepisy w DE

#37 2013-09-06 22:32:53

krystyna5
Member

wiesz co do neta z aldika to jest najtańszy jaki udało mi sie tu znalezc doładowanie jest z e-plusa wiec doładujesz praktycznie wszędzie jedynie sim karte muszisz kupic w aldiku.jak masz modem bez simloka to możesz kupic każdą dostepną karte na internet jaki będziesz miała obok siebie ale licz się z wydatkami rzędu 30 euro na miesiąc

#38 2013-09-06 22:34:34

krystyna5
Member

co do dostepnych sieci wystarczy sprawdzic na necie na pewno piszą czy jest internet z wybranej sieci

#39 2013-09-06 22:46:29

agama
Member

Dzięki kobitki. Po prostu zaciągnę pana syna do sklepu. Tam jest również polski konsultant(czasem dostępny tylko telefonicznie), ale zawsze coś dobrego powinien doradzić. Miłego weekendu. Jak się już zainstaluje to na pewno się odezwę.

#40 2013-10-24 23:41:17

pfleger
Member

agama napisał:

Dobry wieczór! Sie wreszcie zainstalowałam. Tylko jakos  nie otwiera mi sie to okno instalacji, w którym sie ustawia taryfe. Dodam, ze syn mi rejestrował karte startowa przez internet(do którego ja nie miałam jeszcze dostepu) w Polsce.Jak widac cywilizacja do mnie zawitała ale co dalej? Jak ustawić te 30 dni za 15e?

Chcesz miec neta na komputerze , czy smartphonie?
Z tej karty sim po wlozeniu do telefonu mozna zadzwonić na darmowy numer 1155 i tam wybrac opcje.

#41 2013-10-24 23:49:25

urszula47
Member

agama napisał:

Dobry wieczór! Sie wreszcie zainstalowałam. Tylko jakos  nie otwiera mi sie to okno instalacji, w którym sie ustawia taryfe. Dodam, ze syn mi rejestrował karte startowa przez internet(do którego ja nie miałam jeszcze dostepu) w Polsce.Jak widac cywilizacja do mnie zawitała ale co dalej? Jak ustawić te 30 dni za 15e?

Jezeli masz telefon bez simlocka przeloz i zadzwon pod ten darmowy nr 1155 odsluchaj jaki masz Status czyli czy masz jakas opcje niechcaco zamowiona.Jak nie masz zadnej uslugi to "zabuchuj"opcje 5gb za 15eur,obys je jeszcze miala!jak zje Ci serfowanie teraz to zamow opcje 1 gb za 10eur ja tak mam na laptopie i jest ok..intrnet L za 10eur a XL za 15eur na miesiac,jak chcesz automatycznie przedluzyc to zasil przed deaktywacja/status abfragen moechten?tak pyta automat i mowi do kiedy jest aktywna usluga.

#42 2013-10-25 07:43:47

urszula47
Member

Podaj mi skypa na mailu ,bo nic nie rozumiem/Masz sticka ?to takie cos gdzie wkladasz sim karte,sterczy z boku w laptopie jak korzystasz z neta.Kupilas tylko zestaw startowy bez tego sticka?za 13 eur ?to za malo.Poczytaj watki o internecie tutaj.Ktos tlumaczyl punkt po punkcie .jak nie to pogadamy na skypie,latwiej

#43 2013-10-25 08:45:12

Dorcia2
Member

urszula47 napisał:

Podaj mi skypa na mailu ,bo nic nie rozumiem/Masz sticka ?to takie cos gdzie wkladasz sim karte,sterczy z boku w laptopie jak korzystasz z neta.Kupilas tylko zestaw startowy bez tego sticka?za 13 eur ?to za malo.Poczytaj watki o internecie tutaj.Ktos tlumaczyl punkt po punkcie .jak nie to pogadamy na skypie,latwiej

....oj biedne jesteśmy jak nie mamy dostępu do internetu, ja to o mało nie oszalałam, bo muszę mieć kontakt z rodzinką i w ogóle poczytać, po oglądać, normalnie żyć tutaj, a nie prosić się i żebrać u rodzinki żeby łaskawie pomogli lub sami zainstalowali....ech Niemczy to nie lubiany przez ze mnie kraj i tak już pozostanie:)....

#44 2013-10-25 22:45:50

urszula47
Member

agama napisał:

Jestem. Już wszystko wiem. Udało mi się sprawdzić moje konto i okazało sie, ze mam taryfę za 9,99 na 30 dni i dlatego nic więcej nie trzeba było robić. Niepotrzebnie już teraz kupiłam doładowanie za 15e ale obawiałam sie,że może mam ta taryfę dzienna.No to mogę sobie poczytać i może czasem coś  napisać. Dziękuję za cenne wskazówki. Teraz to ja też jestem mądra. Ale nerwy już miałam, bo 3 tyg. bez telewizji, do dyspozycji mój osobisty polski internet(jak zobaczyłam rachunek to mi mowę odjęło) i do tego brzydka pogoda, 4 godz wolnego czasu dziennie, 8 książek przeczytanych w m-c,niekłopotliwi podopieczni.Słowem- brakowało mi tego forum.

Duzo nie poogladasz tv na tym internecie L,za 15eur troche lepiej bo 5 gb na miesiac.Raczej tez niewiele.Mozesz juz zasilc karte to automatycznie wskoczy na nastepne 30dni.Jak chcesz zmienic na internetXL musisz poczekac az ten sie skonczy i zasilic ,zamowic nowa opcje na 30dni.Fajnie ze juz masz kontakt ze swiatem:)

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2013-10-25 22:46:42)

#45 2013-10-26 08:16:41

Dorcia2
Member

agama napisał:

Ten kontakt był najważniejszy a telewizje wywalczyłam polska-wystarczyło wymienić zepsuty konwerter czy jak to się zwie przy antenie satelitarnej. tym sposobem mam 13 polskich kanałów i cała resztę niemieckich.

...a ja mam 3 nasze kanały, a reszta niemiecka,a internet musiałam sobie siama kupić sad

#46 2013-10-27 20:03:38

ewa99
Member

Agama a jakie masz polskie programy? ja mam chyba ze 3 czy 4 nasze. Nie wiesz przypadkiem ile  kosztował ten konwerter?

Reklama