The Good Care Group uwazajcie na nich

Witam, postanowilam raz jeszcze napisac wątek w jaki sposob TGCG mnie zalatwilo Polecialam do stalego klienta do UK na kolejne 2 tygodnie pracy. Będąc w pociągu, na kilka stacji od domu klienta otrzymałam spanikowany telefon, że moj booking jest ODWOŁANY Managerka ZAPOMNIAŁA do mnie zadzwonic NIKT MNIE NIE POINFORMOWAŁ Zostałam na peronie, bez kasy, bez noclegu...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Austrii, Szwajcarii, Włoszech i innych krajach UE - aktualne tematy :

#1 2017-03-08 13:15:38

Yagga66
Member

The Good Care Group uwazajcie na nich

Witam, postanowilam raz jeszcze napisac wątek w jaki sposob TGCG mnie zalatwilo

Polecialam do stalego klienta do UK na kolejne 2 tygodnie pracy.

Będąc w pociągu, na kilka stacji od domu klienta otrzymałam spanikowany telefon, że moj booking jest ODWOŁANY
Managerka ZAPOMNIAŁA do mnie zadzwonic

NIKT MNIE NIE POINFORMOWAŁ

Zostałam na peronie, bez kasy, bez noclegu.

Panienka z biura powiedziała do mnie, żebym sie "uspokoiła". Idiotka.

Zaoferowali mi kupno biletu do Polski na ten sam dzien wieczorem.
Stracilam tysiac zlotych na bilet TAM.

4 tygodnie czekania na następnego klienta. Aż wreszcie, dali mi łaskawie TYDZIEŃ pracy na zadupiu pod Birmingham, 4 godziny drogi od Luton. Wziełam to, bo nie mam na razie innego wyjścia.
Postanowiłam zrobić raban na necie, bo to naprawdę skandal.

Jeśli macie jakieś pytania, piszcie pod postem.

Ostatnio edytowany przez Yagga66 (2017-03-08 13:16:19)

#2 2017-03-08 16:50:26

Gosia eiefe.eu
New member

Re: The Good Care Group uwazajcie na nich

Witaj. Rekrutujemy dla kilkunastu firm angielskich, zapraszamy do rejestracji swojego profilu na naszej stronie oraz do kontaktu z nami. Pozdrawiam

form.carers-book.com

#3 2017-03-08 17:31:41

Yagga66
Member

Gosia eiefe.eu napisał:

Witaj. Rekrutujemy dla kilkunastu firm angielskich, zapraszamy do rejestracji swojego profilu na naszej stronie oraz do kontaktu z nami. Pozdrawiam

form.carers-book.com

NIE MA POTRZEBY REJESTRACJI PRZEZ POLSKA FIRME.
Pytajcie na forum lub w mailu do mnie lub do Dalii.

UNIKAJCIE POLSKICH PORTALI
Ja pomoge wszystkim za darmo, dam informacje, zarekomenduje gdzie moge, za darmo.
Pomagajmy sobie, a damy rade.

#4 2017-03-08 17:59:26

Stasia_
Member

Dzieki Yagga za ostrzeżenie. Obawiam sie, że takie traktowanie zdarza sie w każdej z angielskich agencji. Moja obecna agencja też dała raz popis - zadzwonili do mnie, że klientka jest wciąz w szpitalu o godz. 11 w dniu w ktorym miałam objąc placement i leciałam już w samolocie do UK. Odebrałam wiadomośc już na Stansted i oczywiście tłumaczenie, że zapomniały i że myślaly, że (rota zaczyna się od 12ej) dzwoniąc o 11 do mnie daczą mi czas na zmiane terminu przylotu - wiedziały oczywiście że lece z Polski :-) Oczywiście kłamią a sorry ma pokryć ten ich bałagan i automatycznie wyczyścić kwas :-) :-) 
Poprzednia moja agencja okradla mnie z niewyplaconych pieniedzy za platny urlop, traktowala jak niewolnika i pomiatala. Jest watek o Enviva care na kafeterii, można poczytac ile osob oszukała ta agencja. I co i nadal dziewczyny z Polski daja się zrekrutować i jada. A pracy po tym szkoleniu nie ma.
Czasem myśle, że ostrzeżenia są dla inteligentnych, bo mimo tylu alarmujacych doniesień jakieś laski łapia się na ten bullsheat, wydaja kase na podroz i ląduja w garażu czekajac na robote, ktorej nie ma.

#5 2017-03-08 21:38:32

Yagga66
Member

I co zrobilas  wrocilas do Polski?

Pracujac w Christies 3 lata nigdy nie mialam takiej sytuacji, a jesliby sie zdarzylo z ich winy, albo np klient umiera kiedy lecisz wlasnie do UK, to maja baze noclegowa.

Znajoma miala z nimi kontrakt na employment ,bo niektorych klientow maja na employment. Klientka ja wywalila, bo sie jejncos nie spodobalo.

Christies zaplacili za calosc, co tydzien miala kase na koncie.
Pisze jak jest, miewalam przestoje np 1 tygpdniowe, ale w ciagu 3 lat zdarzylo mi sie to moze ze dwa razy.
Klieci sa rozni, hardcory sa wszedzie, ale wazne jest czy forma pomoze Ci w kryzysie.

Na Cc sie tak nie zawiodlam jak na tych zasrancach z Good Care

#6 2017-03-09 11:50:21

Stasia_
Member

No nie wrócilam, przeciez nie po to przylecialam, zeby zaraz wracać. Firma zapowiedziała, że w tej sytuacji oferuja mi nocleg w jednym ze swoich domow noclegowych (oczywiscie platny), z lotniska przyjechałam do biura mojej agencji i powiedzialam, że muszą mi znaleźć robote, czekanie mnie nie interesuje. Powiedziano mi, że znalezienie nowego może chwile potrwać wiec zapowiadało się, że kilka dni  albo tygodni bym spedzila w pokoju dzielonym z innymi opiekunkami pracujacymi w systemie godzinowym, ktore tam mieszkaja. Sugerowano mi tez że moge pracować także na godziny. Ale to nie dale mnie.
W czasie tego siedzenia w biurze managerka wykonała kilka telefonów i okazało się, że moja babcia wraca jednak dziś ze szpitala (uuufffff) , wiec ostatecznie wieczorem wyladowałam w moim obiecanym placement i trwam tu już 5 miesiąc :-) pilnujac żeby babci sie nie przyplątaly infekcje z powodu ktorych moglaby nie daj bogini wyladowac w szpitalu nawet na chwile.

#7 2017-03-10 10:22:57

Yagga66
Member

Jak sie nazywa Twoja firma?

Widzisz, wlaśnie Good Care nie maja bazy, tylko biuro w Londynie.

Ja wczoraj dostalam oferte, wlasnie od poniedzialku.
Wczesniej zabookowalam holidays zeby miec choc troche pieniedzy.
To powiedziali zebym odwolala, bo inaczej nie moga mnie wpisac w grafik pracy.

Odwolalam wakacje.

Po godzinie odwolali moj booking, bo niby babka w szpitalu.
Wiec teraz nie mam ani pracy ani kasy za holidays

Ta agencja to jest jakieś nieporozumienie

Ostatnio edytowany przez Yagga66 (2017-03-10 10:31:15)

#8 2017-03-10 11:38:15

Stasia_
Member

Yagga66 napisał:

Jak sie nazywa Twoja firma?

Widzisz, wlaśnie Good Care nie maja bazy, tylko biuro w Londynie.

Ja wczoraj dostalam oferte, wlasnie od poniedzialku.
Wczesniej zabookowalam holidays zeby miec choc troche pieniedzy.
To powiedziali zebym odwolala, bo inaczej nie moga mnie wpisac w grafik pracy.

Odwolalam wakacje.

Po godzinie odwolali moj booking, bo niby babka w szpitalu.
Wiec teraz nie mam ani pracy ani kasy za holidays

Ta agencja to jest jakieś nieporozumienie

Moja agencja to Longdene, maja wiele biur rozsianych. Moim zdaniem to zawsze zalezy od ludzi, od managera. I zauwazyłam, że jako pracownik najniższego szczebla, z jakiejś tam Europy wschodniej nie możemy się awanturować. To nie działa w celu wymuszenia lepszego traktowania, za to powoduje, że taki angielski pracownik office poczuje sie w obowiązku nauczyć nas glupie opiekunki jak mało znaczymy. I w odpowiedzi jakiś mały  punishment bedzie, plus standardowe teksty, relax, be patient :-D  Taki styl, zero poczucia wstydu bądż winy, że się kogos wystawiło lub że zwyczajnie zaniedbało swoje obowiązki. za to w drugą strone oczywiście my mamy być excellent  i professional :-)

Co do wypłaty za urlop, to powinni ci za autoamtu wyplacać adekwatnie do przepracowanego okresu. Wiem, ze niektore uzależniaja wyplate od zlożenia planu urlopowego i potem wniosków, ale to nadużycie. Licza, że zachowają Twoja kase jeżeli nie pojdziesz naurlop na podstawie wnioskow, bo kasa za niewykorzystany urlop przepada po zakonczeniu roku rozliczeniowego i po uplywie ilus tam miesiecy - nie pamietam juz dokladnie. 
Takie zatrzymywanie kasy to tez forma tworzenia sobie dodatkowego kapitalu na koncie, na ktorym zarabiaja. A powinni wyplacac regularnie doliczajac nalezne za urlop do pensji. Przeciez jestes na umowie zero hours, wiec wystarczy, ze nie dadza ci zlecenia i juz masz niby urlop. Napisz im wniosek wstecz za te dni, kiedy nie pracowalas, ze bylas na annual leave i niech wyplacaja.

#9 2017-03-10 14:54:16

bozencina50
Member

Stasia_ napisał:

Moim zdaniem to zawsze zalezy od ludzi, od managera. I zauwazyłam, że jako pracownik najniższego szczebla, z jakiejś tam Europy wschodniej nie możemy się awanturować. To nie działa w celu wymuszenia lepszego traktowania, za to powoduje, że taki angielski pracownik office poczuje sie w obowiązku nauczyć nas glupie opiekunki jak mało znaczymy. I w odpowiedzi jakiś mały  punishment bedzie, plus standardowe teksty, relax, be patient :-D  Taki styl, zero poczucia wstydu bądż winy, że się kogos wystawiło lub że zwyczajnie zaniedbało swoje obowiązki. za to w drugą strone oczywiście my mamy być excellent  i professional :-)

Święta prawda smile
Moja córka pracuje dla angielskiej agencji w różnych domach .Od domow starcow po domy z ludżmi niepełnosprawnymi.Czyli nie jest pracownikiem żadnego domu.
Jako pracownik agencji i przede wszystkim Polka ,  w niektorych domach jest traktowana gorzej przez personel tychże instytucji. Raz miała taką sytuację ,że w pokoju rezydenta nasrał pies.Menagerka , tego domu woła moją corkę : " ty z agencji , prosze posprzataj to " Wszyscy obecni , włącznie z menagerką zaczęli sie śmiać . K , powstrzymała łzy i posprzatała.Przyszla do domu i z płaczem poskarżyła się swojemu chłopakowi , który jest Anglikiem.Ten niewiele myśląc zadzwonił do do menagerki K i złożył skargę " po angielsku " (nie mam tu na myśli język angieelski ale mentalność ) .K zostala przeproszona i od tamtej pory jest inaczej traktowa ale tylko dla tego ,że jest w związku z Anglikiem hmm

#10 2017-03-10 15:25:37

Dalia
Member

Yagga - no nie wierzę, znowu ci odwołali? A przebukowałaś już bilet???
Wracaj do CC i daj sobie spokój z tą agencją.

A co do holidays to ja straciłam wszystko w pierwszym roku pracy, ale jestem sama sobie winna. Głupia byłam i się nie dowiedziałam i Stasia ma rację, za poprzedni rok nie wypłacą. sad  Straciłam kupę kasy. Teraz robię tak, że proszę o zaznaczenie wszystkich moich urlopów jako płatne, do końca roku i wtedy oni naliczają odpowiednio i co jakiś czas dostaję na konto pięniądze: holiday pay. I zawsze olewam jak do mnie piszą, żebym podała kiedy będę miała urlop - w tej pracy to nie do przewidzenia, zwłaszcza jak robisz zastępstwa - dlatego opcja, którą podaję do biura jest najlepsza. Przynajmniej jestem pewna, że nie stracę pieniędzy. Oczywiście nie poprzestaję na jednorazowej informacji, co parę miesięcy się przypominam. big_smile

No i macie rację, opiekunek jest na pęczki - do wyboru do koloru - więc generalnie mają nas w dupie i im szybciej to zrozumiemy, tym lepiej dla nas. wink

#11 2017-03-10 15:57:14

Dalia
Member

Bożencina - twoja córka mieszka w Anglii już jakiś czas, ma chłopaka Anglika, dlaczego ona pracuje w domach opieki??? To przecież najgorsze dno, praca dla niewykwalifikowanych emigrantów, nawet nie musisz dobrze mówić po angielsku. Dlaczego ona nie zrobi jakiejś szkoły? Jakiegoś szkolenia? W UK tak łatwo awansować.
Młoda dziewczyna ,wszystko przed nią - nie pozwól jej tkwić w tym bagnie.

#12 2017-03-10 17:22:36

bozencina50
Member

Dalia napisał:

Bożencina - twoja córka mieszka w Anglii już jakiś czas, ma chłopaka Anglika, dlaczego ona pracuje w domach opieki??? To przecież najgorsze dno, praca dla niewykwalifikowanych emigrantów, nawet nie musisz dobrze mówić po angielsku. Dlaczego ona nie zrobi jakiejś szkoły? Jakiegoś szkolenia? W UK tak łatwo awansować.
Młoda dziewczyna ,wszystko przed nią - nie pozwól jej tkwić w tym bagnie.

Moja córka w tym roku dostała sie w Londynie na studia.Jej marzeniem jest psychologia , toteż musiała mieć doskonały angielski .W tym roku zdała egzamin bardzo dobrze.Praca w carhomach dodatkowo daje jej punkty.
Ona nie  chce się wiązać z tym zawodem i z żdnym konkretnym domem opieki ,  już jej  proponowali szkolenia i awans , bo go nienawidzi. Dodatkowo za 2 miesiące czeka ją przeprowadzka do Londynu.
Moja corka do tej pory nie odnalazła się w Anglii.Strasznie tęskni za Polską i prawdopodobnie gdyby nie ten chłopak już dawno była by w Polsce.
Ja jednak obstaje by tam skończyła studia i tam puki co pracowla,  bo przyszłości w Polsce dla niej nie widzę sad zwłaszcza dla psychologa.
Tam , jak bardzo będzie chciała , może być każdym.
P.S .
A swoją drogą , to sama jej się dziwię ,że jest carerką .Ja już wolała bym być kelnerką. Ona zaczynała jako kelnerka i bardziej od carera nie cierpi kelnerstwa hmm

#13 2017-03-10 19:58:54

Dalia
Member

To całe szczęście, ulżyło mi.
Masz Bożencina rację, w Polsce psychologia kształci potencjalnych bezrobotnych. Tzn. można coś kombinować, jakiś własny biznes, ale kurde w tym kraju wszystko jest takie trudne, człowiek wciąż musi się zmagać. Znam dziewczynę, która jest po psychologii, jest miłośniczką psów i idzie w tym kierunku. Szkoła dla psów, psi psycholog - bardzo mi się jej pomysły podobają. Tylko, że nasze uczelnie nie kształcą nowocześnie, one tkwią w przeszłości. Syn dopiero jak zaczął robić magisterkę w Warszawie to widzi jak inaczej wygląda kształcenie na UW, licencjat robił w Gdańsku.
Na większości  naszych uczelni wciąż rządzą kliki a studenci maja się uczyć ze skryptów pisanych przez starych dziadków, bo oni tam rządzą. Rany Boskie - rozmawiałam ze studentką geografii, oni kreślą mapy jak za króla Świeczka. Żenujące. Nie ma sprzętu i nie ma porządnych wykładowców.
Niech twoja córka robi uczelnię w UK - do ojczyzny zawsze będzie mogła wrócić.

#14 2017-03-10 22:26:01

bozencina50
Member

Dzięki Dalia.
Nie raz miałam wyrzuty sumienia ,że upieram się żeby moja córka została w UK i tam studiowala .Moja corka niejednokrotnie chciała wrocić i tu w Polsce chciala podjąć studia.Ja z uporem maniaka mówiłam nie.Argumentowałam tym , że nie stać mnie na to by kształcić następnego bezrobotnego . Eks jak wiecie z auptopsiji -da albo nie da.Tłumaczyłam jej , że łatwiej jej będzie z angielskim dyplomem jak z polskim.Ponad to , szkoda mi było , żeby niewykorzystała swojego angielskiego.Co prawda łatwo to jej przyszło , ale jednak..Szkoda mi było jej pracy jaką włożyła w poznanie kultury angielskiej , ich mentalności i zwyczajów.Nie chciałam ,żeby to wszystko zaprzepaściła.Obiecałam jej , że jej pomogę spełnić marzenia , pod warunkiem , że będzie konsekwentna.
Moja córka na szczęście ma oparcie w braciach.Tylko oni nie są tak" tolerancyjni "jak mama.Na szczęście big_smile big_smile
Zawsze powtarzam moim dzieciom , że żeby coś osiągnąć na obczyżnie , trzeba być lepszym od tubylców.Dopiero wasze dzieci będą miał lepiej.
Chłopaki to rozumieją .Mała , zdaje się ,że też,  ale ona zawsze będzie mała...
Mam nadzieje ,że Mała da radę big_smile big_smile

#15 2017-03-10 23:44:06

Yagga66
Member

Dziewczyny, dzieki za wpisy  ale jednak uwazam, ze mamy prawo domagac sie normalnego traktowania.
Nie poddawac sie, nie kulic uszu po sobie, ale walczyc.
Ja zawsze pamietam, jak czarni walczyli o swoje prawa, moze to troche niefortunne porownanie, ale mogli przeciez sie poddac, jako "segregated but equal". Ale dali rade, przede wszystkim dlatego  ze w kupie sila.
Nie dajmy sie, pomagajmy sobie, nie donosmy nigdy Anglikowi czy Niemcowi na inna Polke, bez naprawde powaznych zarzutow.

Wstanmy z kolan do cholery, wreszcie wstańmy z kolan.
Jesli my bedziemy sie szanowac i nie dawac jezdzic po sobie, to inni tez zaczna nas tak traktowac

Zobaczcie Rosjanki, kazdy moglby powiedziec, ze o Ruskie hahhaa
Ale one sa dumne i nie daja po sonie jezdzic.
Zobaczcie na Litwinki, maja tak samo

Uwazam ze pozwalamy na pewne rzeczy i dlatego tak nas sie traktuje.

Dalia, tak odwolali gnoje, oni nie dzwonia tylko wysylaja maile, skutkiem czego non stop musisz miec dostep do neta i siedziec na mailu. Owszem, robia jakas synchronizacje nam na urzadzeniach, ale po zrobieniu update systemu cala synchronizacje szlag trafia.

Teraz dla humoru wstawie wam fragment Wielkiej Propagandowej odezwy jaka TGCG rozsyla po opiekunkach co miesiac.
Odezwy pisuje glowna korporacyna suC/z. Nie napisze wprost, bo przeklenstwa sa zle widziane na forum, ale jest wyraznie.
Otoz z owa suC/z-ą korespondowalam nie raz odnosnie mojej jednodniowej wycieczki do UK i pani managerki, ktora zapomniala.
Pomimo moich skarg, suC/za wystekala naprawde niezly kawalek odezwy w tym miesiacu

Polecam, ubawilam sie czytajac kawalek tej gazetki

..."Recently we have received a great deal of positive feedback about the teams who provide the 24/7 support for our professional carers, both during office hours and by the ‘out of hours’ team. In particular the compliments we have received about the support being given when you are facing a problem is really positive.  During a meeting with some Professional Carers this week, we talked about how very important it is to receive support when you need it. A question was raised about what our professional carers can expect from Care Managers in terms of response to call. Please remember that if you call your Care Manager and they do not pick up that you can call the Carer Services team if you need an immediate response.  Your Care Manager will always aim to pick up whenever possible; however sometimes they cannot take your call if they are with a client or a fellow professional carer.  They also spend a lot of time travelling and may be driving when you try to reach them"

Mozemy na pewno puszczac w obieg informacje i mowic o tym otwarcie jak jest w danej agencji. Informujmy sie, oodawajmy sobie namiary.

Sorki za brak polskiej czcionki ale na tablecie sie mi zle pisze.

Ostatnio edytowany przez Yagga66 (2017-03-10 23:47:20)

#16 2017-03-11 02:08:22

bozencina50
Member

Tak Yagga.Jestem za .Jestema za tym by trzymać się razem , by domagać się swoich praw , by nie pluć w swoje gniazdo...ale jak to robić , jakich argumentów użyć, kiedy nasz kraj jest podzielony ?
Kiedy w oczach Europy wychodzimy na głupków.Jedno co przychodzi mi na myśl to to , by trzymać się umowy.Nic wiecej nie robić , nic mniej .Chronić swoją dupę.Moja Mała ( corka ) powiedziala mi ,że tego nauczyła się od Anglików.
Nie wiem co jest takiego w nas Polakach , że za wszelką cenę chcemy być lepsi od innych naszych rodaków , że nie współpracujemy z sobą .Że Polak na emigracji bardziej " szanuje" tubylca jak swojego rodaka.A jak tubylec tylko powie ,że jest lepszy od innego Polaka ,  to och i ach..Nie wiem ...i chyba nigdy tego nie zrozumię.
Dlaczego Żydzi trzymają się razem.Żyd jak ma do sprzedania dobre auto to najpierw poleci je swojemu.Polak : jak nie ma cudzasow , to walim swojasów ...Tam gdzie jest mieszana para , Polak + X zawsze wyruchany jest inny Polak sad
Myślę ,że jedyną kartą przetargową jest znajomość jezyka i prawa obowiązującego w danym kraju ( chłopak mojej córki tym się posłużył , wnosząc skargę na menagerke mojej corki )

Dziewczyny, jak wklejacie linki dotyczące praw , proszę Was , przetlumaczcie je na j.polski." Dobra " znajomość j. Niemieckiego nie gwarantuje ich prawidłowe zrozumienie.
Może to będzie nasz broń hmm
Piszcie o agencjach , które są w miare dobre i te , ktore są hujowe . Są tu na forum osoby wiarygodne i ich posty , mam nadzieje,  zgodnie z tendencją , będą prawidłowo  odczytane.

#17 2017-03-11 10:45:21

Yagga66
Member

Masz racje, tez zauwazylam ze inne narody potrafia sie wspierac

Ale mozemy zaczac od siebie. Kazdy z nas indywidualnie, tylko tak mozna zmienic nastawienie wnnaszym narodzie.
Co do agencji to czekam na ich ruch, w poniedzialek mam samolot  wiec watpie ze cos mi dadza.

W Christies kiedy jest klient dla mnie, to oni dzwonia.
W TGCG wysylaja wam maila, jak nie macie sieci, albo jestescie w podrozy to nie zobaczycie. A nawet jesli, to trzeba odpowiedziec mailowo czy sie ta osobe bierze czy nie. Potem sie czeka na odpowiedz, mailowa i kontrakt, mailowo. Podpisuje sie i sie odsyla, mailem.
Zabiera do w sumie nawet i ze 2 dni.

W Christies jesli dzwonia z biura ze jest klient, i zlapia nas w drodze, bo zdarza sie nagla sytuacja, to podaja nam adres i od razu sie jedzie. Mailowo dostaje sie potem tyloo takie potwierdzenie, wszystko dzieje sie blyskawicznie.

Organizacje prach w CC maja opanowana do mistrzostwa. Jasne, ze nie gawrantuja pracy, jasne ze sa przestoje, klienci sa hardorowi, ale przynajmniej sie wie na czym czlowiek stoi.
Albo decyduje sie czekac na prace, albo mowie im "zdejmujcie mnie z systemu na 2 tygodnie, wyjezdzam"
I nikt pretensji nie robi.

W TGCG jest tzw Zero Hours Contract, znaczy ze nie gawrantuja ciaglosci pracy.

Ale jednoczesnie wymagaja pelnej dyspozycyjnosci, co jest wbrew prawu panujacemu w UK.

Ostatnio edytowany przez Yagga66 (2017-03-11 10:46:44)

#18 2017-03-11 11:08:58

Stasia_
Member

Yagga, chwileczke chwileczke, to, ze jakas angielska manago zachowala sie wobec mnie tak albo inaczej nie znaczy, ze nie robiac awantury trace swoja godnosc. Moim zdaniem to bledne umieszczenie swojej godnosci, tak wysoko, ze jakis byle dupek moze ja tknąć. A poszly mnie angielskie łajzy, to że jeden z drugiem jest chamem i prostakiem i pokazuje wylacznie dowody swojej kompletnej indolencji nie dotyka mnie osobiscie ani mojej godnosci :-)
Ty nawolujesz chyba do awanturowania sie zamiast do przemyslanej reakcji. Widzac realia jakie istnieja w opiece trzeba sobie powiedziec jasno co mozna i co warto robic, a co wywola skutek odwrotny do zamierzonego. To ze nie wywalam swojej zlosci nie znaczy, ze nie planuje jak odegrac sie w sposob, ktory przyniesie mi korzysci, a nie straty :-) Moj cel jest jasny - pracowac i wycisnac z tego najwiecej ile sie da dla siebie. łazja moze myslec ze jestem milusia bo na chamstwo reaguje usmiechem, ale taka lajza nie jestw stanie mnie dotknac, a jej zadaniem jest dac mi robote. A potem to ja juz sobie poradze :-)
Takie nawolywanie jak Twoje wprost kojarzy mi sie z polska slaboscia  - awanturowanie sie, czasem osiagające rozmiary pieniactwa.  A po kiego sie tak frustrowac? i jeszcze dawac łajzie satysfakcje.
Yagga, co rozumiesz przez normalne traktowanie w tym kraju :-)! Tu nadal zyje kolonializm w czystej postaci. Nie przerobisz łajzy na czlowieka, bo z łajzą stoi tradycja i reguly wspólne dla calego kraju. Więc trzeba nauczyć się grac kartami jakie sie ma, i nie traktowac takich chamskich zagrywek z ich strony osobiście. Zmien agencje, i zmieniaj do skutku, az trafisz na kogos o wyzszej kulturze pracy, bo z chamem i prostakiem nie warto wchodzic w relacje. Sprowadzi cie do swojego poziomu i pokona doświadczeniem :-)

#19 2017-03-11 11:48:42

barbara.b
Member

Wiecie, ja przed wyjazdem na zlecenie zawsze dzien przed wyjazdem dzwonie spytac, czy nadal aktualne i nic sie nie znienilo. Dziwie sie, ze wsiadacie do samoloty i lecicie w sina dal nie upewniając sie, ze podopieczna czeka. Ze firma zapomniala może i niefajnie ale samemu tez trzeba pomyśleć. Tak samo robiłam jak szukalam sobie pracy w restauracji- dzien przed dzwonilam, pytalam czy na mnie czekają i mówiłam o której mbiekwiecej bede. Dla mnie to raczej normalne postepowanie.

#20 2017-03-11 12:06:44

Stasia_
Member

barbara.b napisał:

Wiecie, ja przed wyjazdem na zlecenie zawsze dzien przed wyjazdem dzwonie spytac, czy nadal aktualne i nic sie nie znienilo. Dziwie sie, ze wsiadacie do samoloty i lecicie w sina dal nie upewniając sie, ze podopieczna czeka. Ze firma zapomniala może i niefajnie ale samemu tez trzeba pomyśleć. Tak samo robiłam jak szukalam sobie pracy w restauracji- dzien przed dzwonilam, pytalam czy na mnie czekają i mówiłam o której mbiekwiecej bede. Dla mnie to raczej normalne postepowanie.

zasada jak najbardziej oki - dzwonic i dopytac sie czy wsiadac w samochod czy nie. Tylko, ze samolot to już nie tak hop siup. Bo bilet kupuje z wyprzedzeniem i zawsze przed zakupem 3 razy pytam czy agencja potwierdza te date, czy bedzie dla mnie robota. a potem wysylam maila w stylu "hallo pani manager bilet kupiony i przylatuje tego i tego"
W koncu agencje tutaj maja po kilkunastu klientow jak nie wiecej i wiedza, czy bedzie jakies wolne miejsce, bo np ktos idzie na urlop czy w ogole rezygnuje.
Poza tym czasem nie warto rezygnowac po takim potwierdzonym terminie mimo, ze w drodze okazuje sie, ze placement odwolany, bo jak siedze im nad glowa to zawsze jakas robote mi znajda. A jak opiekunka daleko, to nawet jak cos sie zmienia i ja zrezygnuje daje im szanse na gleboki oddech i zatarcie poczucia winy :-)
Jade wiec wyegzekwowac robote, ktora mam dostac.

Ostatnio edytowany przez Stasia_ (2017-03-11 12:23:23)

#21 2017-03-11 12:38:48

Yagga66
Member

Dziewczyny, bilet na samolot sie kupuje z wyprzedzeniem, dokladnie tak.
Czyli musze go kupic co najmniej 2 lub wiecej tygodni przed praca.
W mojej sytuacji klient byl moim stalym, jechalam na stale zlecenie, ktore bylo wciaz aktualne na tydzien przed wylotem.
Dlatego wsiadlam i polecialam, gdyz tak bylam nauczona w poprzedniej firmie, ze jesli zdarzy sie cos naglego to firma mnie poinformuje.

Odnosze wrazenie ze wedlug was powinnam byla codziennie wykonywac telefony czy cos sie nie zmienilo?
Jesli tak, od czego w ogole sa managerowie, skoro wystarczy mi zadzwonic. Po co w ogole mi wtedy agencja?

Stasia, nie nawoluje do awanturowania sie, nie wiem co przez to rozumiesz. Czy mozesz przytoczyc zdanie, w ktorym nawoluje do robienia awantur?
Awantura to raczej jest rodzaj krzyku, robienia burd itp.
Dlaczego tak Cie to ruszylo?
Ja akurat na chamstwo nie zamierzam reagowac usmiechem, bo to jest bezsensowne, chamstwu trzeba sie przeciwstawic i otwarcie wypowiadac swoje racje.
Chodzi o to, zeby szukac pomocy prawnej i informowac o danej agencji, ostrzegac i dzielic sie swoimi doswiadczeniami.
A nie godzic sie z ponizaniem nas, to po prostu jak napisalam wczesniej, ustalac granice, nie wyskakiwac przed szereg, ale tez i nie donosic na druga Polke. Trzymac sie razem i miec swoja godnosc, co niestety czesto szwankuje wsrod Polakow nie tylko w opiece.

Jesli teraz polece do domu, to kiedy na drugi dzien otrzymam maila z oferta pracy w dniu nastepnym, a tak moze byc w TGCG, to po prostu nie powiem im "tak, pani oczywiscie" i nie kupie kolejnego biletu bo to jest irracjonalne.
Nie bede tez siedziec dwa dni na lawce w uk i sprawdzac maile, bo moze cos przyszlo.

Firme i tak zamierzam zmienic.

Ostatnio edytowany przez Yagga66 (2017-03-11 12:43:11)

#22 2017-03-11 13:39:58

barbara.b
Member

Yagga66 napisał:

Dziewczyny, bilet na samolot sie kupuje z wyprzedzeniem, dokladnie tak.
Czyli musze go kupic co najmniej 2 lub wiecej tygodni przed praca.
W mojej sytuacji klient byl moim stalym, jechalam na stale zlecenie, ktore bylo wciaz aktualne na tydzien przed wylotem.
Dlatego wsiadlam i polecialam, gdyz tak bylam nauczona w poprzedniej firmie, ze jesli zdarzy sie cos naglego to firma mnie poinformuje.

Odnosze wrazenie ze wedlug was powinnam byla codziennie wykonywac telefony czy cos sie nie zmienilo?
Jesli tak, od czego w ogole sa managerowie, skoro wystarczy mi zadzwonic. Po co w ogole mi wtedy agencja?

Stasia, nie nawoluje do awanturowania sie, nie wiem co przez to rozumiesz. Czy mozesz przytoczyc zdanie, w ktorym nawoluje do robienia awantur?
Awantura to raczej jest rodzaj krzyku, robienia burd itp.
Dlaczego tak Cie to ruszylo?
Ja akurat na chamstwo nie zamierzam reagowac usmiechem, bo to jest bezsensowne, chamstwu trzeba sie przeciwstawic i otwarcie wypowiadac swoje racje.
Chodzi o to, zeby szukac pomocy prawnej i informowac o danej agencji, ostrzegac i dzielic sie swoimi doswiadczeniami.
A nie godzic sie z ponizaniem nas, to po prostu jak napisalam wczesniej, ustalac granice, nie wyskakiwac przed szereg, ale tez i nie donosic na druga Polke. Trzymac sie razem i miec swoja godnosc, co niestety czesto szwankuje wsrod Polakow nie tylko w opiece.

Jesli teraz polece do domu, to kiedy na drugi dzien otrzymam maila z oferta pracy w dniu nastepnym, a tak moze byc w TGCG, to po prostu nie powiem im "tak, pani oczywiscie" i nie kupie kolejnego biletu bo to jest irracjonalne.
Nie bede tez siedziec dwa dni na lawce w uk i sprawdzac maile, bo moze cos przyszlo.

Firme i tak zamierzam zmienic.

Nie codziennie ale dzien przez wylOtem.nie zawsze jezdzilam autem. Jezdzilam tez autokatami I busami. Rowniez bilet kypiealam wczesniej. Mimi wszystko na moja logike warto w dzien przez wyjazdem zadzwonic. Mozna w ten sposob zaoszczefzic niepotrzebnego stresu I dodatkowych kosztow na powrot. Jak uwazacie inaczej to hier you are... Bitte sehr...

#23 2017-03-11 14:50:47

Yagga66
Member

Barbara, wlasnie o to chodzi, ze jak dzwonisz to managerka nie odbiera. Na zaden telefon mi nie odpowiedziala, na zaden sms.
Dobrze komus doradzac, mi by do glowy nie przyszlo ze ktos moze tak olac obowiazki,  a pracuje w tym biznesie juz ponad 3 lata. D
Dlatego uprzedzam, zreszta widze ze niepotrzebnie, bo wszystkie bardzo madre jestescie

#24 2017-03-11 15:07:25

bozencina50
Member

Yagga66 napisał:

Barbara, wlasnie o to chodzi, ze jak dzwonisz to managerka nie odbiera. Na zaden telefon mi nie odpowiedziala, na zaden sms.
Dobrze komus doradzac, mi by do glowy nie przyszlo ze ktos moze tak olac obowiazki,  a pracuje w tym biznesie juz ponad 3 lata. D
Dlatego uprzedzam, zreszta widze ze niepotrzebnie, bo wszystkie bardzo madre jestescie

Potrzebnie , potrzebnie smile
Ja wyobraziłam sobie taką sytuację jak twoja i myslè ,że rozumiem co czułaś sad
Dobrze jeszcze jak masz z soba forsę albo jak ja ,  rodzinę na miejscu ,  ale jak to spotyka kogoś kto dopiero zaczyna yikes
Barbara , Anglia to nie to samo co Niemcy.Wydostanie sie z tamtad nie jest tak proste a napewno na ostatnią minutę , wcale nie tanie.
Yagga , a jak jest w umowie ? Bo wedlug mnie oni nie wywiązli się z swoich obowiązkow .Narazili cie na koszta i stracony czas.Czy agencja zwróciła ci koszta?
W mojej umowie stoi ,że jak wyraże zgodę na pracę na danej schtelle i z jakis powodow zrezygnuję ( nie licząc sytuacji losowych) , to płacę karę.Muszę sprawdzić jak jest w sytuacji odwrotnej .
Hmmm , bardzo interesujące  hmm(

#25 2017-03-11 15:47:29

Stasia_
Member

Yagga, alez ja sie z Toba zgadzam w calosci i w szczegolach. Tez bym byla wkurwiona na maxa. Pisalam tylko, zeby swoje poczucie godnosci miec wyzej zawieszone, zeby Cie taka sytuacja nie dotykala tak osobiscie. Takie traktowanie jest paskudne, ale niestety nie dotyczy tylko Polek. Yagga nie dawaj sobie psuc zdrowia zloscia i wkurwem na angielskie łajzy :-) 
Ostrzeganie nawzajem jest jak najbardziej konieczne. Sama pomagam i pomagalm nowym, niestety nie wszystkie dziewczyny to uszanowaly, znalazly sie takie co poinformowaly manago, ze informuje nowo zrekrutowane o zlym traktowaniu i lamaniu prawa przez jedna z agencji. Postanowily skonfrontowac przedstawione fakty z klamstwami agencji. Po takiej konfrontacji odeszly, ale mi to sie nie przysluzylo. Niestety trzeba rozumowac tak jak tu piszecie i co ja popieram - ze mozemy liczyc tylko na siebie i jak same sobie nie pomozemy w starciu z firma to nikt nam nie pomoze.
Masz juz doswiadczenie z angielskimi łajzami z ich bałagenm i nonszalancją, wiec dasz sobie i tym razem rade. Pisze tylko - nie dawaj satysfakcji tym łajzom i ceń swoje nerwy i zdrowie :-)

#26 2017-03-11 15:58:21

barbara.b
Member

Yagga66 napisał:

Hmm jak Ktos mi nie odbiera tel. To tym bardziej bym nie pohechala...

#27 2017-03-11 17:25:08

Dalia
Member

Dziewczyny - Stasia tak mądrze napisała, że w zasadzie ciężko coś dodać.

Nie można zmagać się za wszelką cenę, bo jak to napisałyście z prostakiem nie wygracie. Prostaka i chama trzeba edukować, pokazywać, uczyć a to zajmuje cholernie dużo czasu. My w tej pracy czasu na to nie mamy - więc po prostu to olewamy.
Nie chcę być źle zrozumiana - nie chodzi o to, że należy kłaść uszy po sobie. Należy po prostu rozważyć, co jest lepsze dla nas.

Miałam sytuację kiedy managerka olała mnie totalnie, śmiem twierdzić, że tak do końca nie wiedziała, o co chodzi, bo jej się nie chciało poczytać moich maili ani odbierać telefonów. Wkurzyłam się, podniosłam głos, zbeształam osobę, od której wszystko się zaczęło. I postanowiłyśmy ze zmienniczką odejść z tego placementu. Wieczorem przemyślałam wszystko jeszcze raz i w końcu załatwiłam sprawę tak, że wyszło na moje. Ale wtedy dotarło do mnie jak mało znaczymy dla firmy i dla klienta. Żadnej ze stron nie zależało na nas chociaż pracowałyśmy tam we dwie około roku. I myślę sobie, tak. Tego typu opieka jest czymś naturalnym w UK i rodziny są przyzwyczajone do tego, że opiekunki się stale zmieniają. To jest dla nich coś oczywistego. Im nie zależy na stałej opiece - jeśli się zdarzy, że carerka chce wracać to dobrze - jeśli nie - to też dobrze. Rzadko się zdarza, że rodzina chce powrotu opiekunki. Taka mentalność, taka praca. Należy to przyjąć do wiadomości i tak samo traktować klienta i firmę - nie będzie ta, to będzie inna.

Sytuacja, która się przytrafiła tobie Yagga, nie powinna była się zdarzyć, ale wszyscy jesteśmy ludźmi i niestety wpadki bywają wszędzie.

Należy to zgłosić, mówiąc brzydko, donieść na fleję, która pokpiła sprawę i to chyba wszystko, co możemy zrobić.
I bardzo dobrze, że piszesz o tym na forum, bo im więcej takich wiadomości tym lepiej jesteśmy przygotowane do pracy i tym bardziej zlewamy to, co należy olać.

Bardzo trudno jest pracować w obcym kraju, bo inna mentalność często przeszkadza zrozumieć o co tak naprawdę chodzi.
Yagga,  powodzenia i nie denerwuj się, bo szkoda twojego zdrowia. Stasia ma rację, Anglia jest zacofanym mentalnie i kulturowo krajem, gdzie wciąż rządzi kolonialne myślenie. To widać na każdym kroku.   Ale ja to wiem i mam to gdzieś. smile 
Trzymajcie się,  dzielne dziewczyny. smile

I jeszcze jedna,  baaaaardzo zła wiadomość: funt 4,92  i spaaaaaaaaada  sad sad sad 
Przecież ten ich cały Brexit to tęsknota za Imperium, które już dawno nie istnieje.

Ostatnio edytowany przez Dalia (2017-03-11 18:20:43)

#28 2017-03-11 19:38:12

Yagga66
Member

barbara.b napisał:

Yagga66 napisał:

Hmm jak Ktos mi nie odbiera tel. To tym bardziej bym nie pohechala...

Nie mozesz nie pojechac bo jestes zaznaczona w grafiku.
Poza tym tam czeka inna dziewczyna ktora zmieniasz i ma wieczorem samolot do domu, zanim agencja by cos zorganizowala, kobieta traci lot  bo na pewno juz jest odprawiona.
Wszystko stalo sie na ostatnia chwile

Ja sprawdzalam grafik 8 lutego w srode, a 15 zaraz rano o godzijie 06:00 polecialam.
Narzeczona dziadka odwolala mnie wiec od 9 wzwyz, czyli w czwartek, nikt nie chcial mi powiedziec kiedy wiec na dobra  sprawe mogla to zrobic nawet i 15 jak lecialam,

Klienta mialam wczesniej dwa razy, spedzilam z nim swieta i Nowy Rok. Do glowy mi nie przyszlo, ze na ostatnia chwile moga mnie odwolac
Do dzis nikt mi nie powiedzial co sie stalo
Wlasnie bylam bez kasy  bo wymieniam funty na biezaco.
A znajomi u ktorych nocuje w UK akurat byli w Polsce

Wstalam wtedy o 03:00 bylam nerwowa ze nie zdaze na lot.

#29 2017-03-11 20:31:01

Yagga66
Member

No dzieki, same widzicie  pracuje z firma pół roku, jak byla praca to jakos dawalam rade i widzialam plusy pracy 2 tyg na 2 tyg wolnego.

Kiedy jest zmiana klienta to obsuwa czasowa w TGCG trwac moze i 2 miesiace.
Ja ostatnio pracowalam do konca stycznia, luty mi wypadl przez to odowlanie, plus koszty za lot, 760 zl.
Teraz dostalam tylko 1 tydzien pracy, za ktory mi zaplaca dopiero pod koniec marca.

Zablokowali mnie totalnie, nawet nie moge szukac czegos innego. Wciaz czekam na oferty od nich.
Na poniedzialek mam bilet do Polski i musze sie odprawic zanim wyjde od babki z domu.
A po poludniu kiedy bede jechala na lotnisko to moge dostac maila z oferta.

#30 2017-03-11 20:38:56

Stasia_
Member

Yagga66 napisał:

No dzieki, same widzicie  pracuje z firma pół roku, jak byla praca to jakos dawalam rade i widzialam plusy pracy 2 tyg na 2 tyg wolnego.

Kiedy jest zmiana klienta to obsuwa czasowa w TGCG trwac moze i 2 miesiace.
Ja ostatnio pracowalam do konca stycznia, luty mi wypadl przez to odowlanie, plus koszty za lot, 760 zl.
Teraz dostalam tylko 1 tydzien pracy, za ktory mi zaplaca dopiero pod koniec marca.

Zablokowali mnie totalnie, nawet nie moge szukac czegos innego. Wciaz czekam na oferty od nich.
Na poniedzialek mam bilet do Polski i musze sie odprawic zanim wyjde od babki z domu.
A po poludniu kiedy bede jechala na lotnisko to moge dostac maila z oferta.

A dlaczego nie mozesz szukac czegos innego? Jedna z wczesniejszych agencji miala z w umowie zapis "niby o wylacznosci" na okres pol roku od podpisania umowy plus zwrot kosztow szkolenia, mimo, ze umowa na zero godzin. Ale jak co do czego doszlo i dziewczyny odchodzily to nikomu nie potracili ani nie bylo z powodu "niby wylacznosci" problemow.
Dziewczyny robily tak, zeby odejsc po wyplacie, tak aby nie mieli z czego potracac. Bo skoro pracy nie bylo, to takie warunki moga sobie w buty wsadzic.

#31 2017-03-11 21:01:17

Stasia_
Member

Yagga napisze ci jeszcze jakie sytuacje zdarzaja sie u mnie. W agencji, dla ktorej obecnie pracuje jest taki bardzo wazny manager Paul od ukladania grafikow, ktory nigdy ale to nigdy nie powiadamia, ze w danym dniu nie bedzie mojej zagwarantowanej prawem przerwy 2 godzinnej, bo np nawalil zmiennik, ktory powinien co dzien przyjsc na 2 godziny, zeby dac przerwe albo rodzina odwolala zmiennika, bo zamierza zabrac pdp na miasto, ale oczywiscie mnie o tym fakcie skasowania zmiennika nie uprzedzila. W koncu jestem tylko meblem, sluzacym bardzo praktycznym celom, wiec uprzedzanie mnie o zmianach w zakresie mojego planu dnia mi nie przysluguje :-)

Poczatkowo jak nikt nie przychodzil dzwonilam do pana bardzo waznego, ale on nie odbieral telefonow, nie odpisuje na sms'y. Raz jeden kiedy mi sie udalo z nim porozmawiac, uslyszalam od niego wypowiedziane z pretensja i irytacja do mnie:  'be patient'. Od tamtego momentu juz wiem, ze odwolywanie sie do niego nic nie zmieni. Olałam wiec i pisze tylko maile kwitujace brak przerwy danego dnia. Zeby moc kiedys moze z tej papierologii skorzystac, moze wyslac komus wyzej jak bede chciala zmienic agencje. W rezultacie uzyskuje legitymacje do odebrania owych niewykorzystanych 2 godzin innego dnia. Ale z kolei Paul przyznaje mi te extra godziny wg wlasnego widzimisie. Chcialabym je wykorzystac z sensem i np. zaplanowac na dzien, kiedy moge pojechac do wiekszego miasta na zakupy, ale gdzie tam. Raz tylko mnie takie lekcewazenie i chamstwo wkurzylo. Teraz juz zlewam to. Odbijam to sobie w inny sposob ale to moja tajemnica :-)

#32 2017-03-11 21:36:49

Yagga66
Member

Jak pracowalam na self employment to za brak wolnego kasowalam po 10 za godzine.
Momentalnie sie oakzywalo ze nagle mozna babke zostawic w domu sama i sobie wychodzic.
Wstawialam tylko taki podpunkt w kontrakcie.
Dlatego jesli sie przeniose to tylko do CC z powrotem, ptzynajmniej tam wiem na czym stoje, nie mam juz sily na nowa agencje

Aktualna babka jest bardzo ok  wstaje co prawda o 6 rano, ale w dzien mam 3 godziny wolnego i w zasadzie siedzi sobie grzecznie w pokoju i ma tam tv czy czyta cos. Nie absorbujaca.
Ale na stale sa tutaj Brytyjki.
Ja sie juz boje klientow z tgcg, chce tylko dostac wyplate, wziac kase za urlop. Moze uda mi sie dostac prace w Polsce, jesli nie, to zarobie ile sie da w CC, jesli uda mi sie do nich wrocic...
I tez mam juz plan na Polske

#33 2017-03-12 12:13:44

Dalia
Member

Stasia - podoba mi się twoje podejście, ja mam podobne. Walczyć trzeba tam gdzie warto, gdzie nie warto - OLAĆ.

Ja właśnie się biorę za odświeżenie swojego CV i będę wysyłać. Jak znajdę pracę w szkole w PL na pełen etat to rzucam opiekę od września. Ale w moim przypadku nie chodzi o zmęczenie materiału, jeszcze dałabym radę wink - mnie załamuje kurs funta. Obliczyłam, że średnio miesięcznie będę zarabiać jakieś 8000 zł - więcej nie wyciągnę przy kursie 4,9 - rok temu mogłam zarobić do 10 000 zł - podzielcie to 8000 na 2 i wyjdzie 4000 !!! To jest to, co mnie dołuje. Mam w dupie nieuków czy chamów w biurze  firmy, z tym sobie dam radę, ale nie mam żadnego wpływu na to, co się dzieje z walutą. Was dziewczyny to nie rusza? Nie załamuje was, że po paru latach tej ciężkiej pracy zamiast zarabiać więcej, zarabiacie mniej???

Ostatnio edytowany przez Dalia (2017-03-12 12:14:51)

#34 2017-03-12 12:35:13

Stasia_
Member

Dalia napisał:

Stasia - podoba mi się twoje podejście, ja mam podobne. Walczyć trzeba tam gdzie warto, gdzie nie warto - OLAĆ.

Ja właśnie się biorę za odświeżenie swojego CV i będę wysyłać. Jak znajdę pracę w szkole w PL na pełen etat to rzucam opiekę od września. Ale w moim przypadku nie chodzi o zmęczenie materiału, jeszcze dałabym radę wink - mnie załamuje kurs funta. Obliczyłam, że średnio miesięcznie będę zarabiać jakieś 8000 zł - więcej nie wyciągnę przy kursie 4,9 - rok temu mogłam zarobić do 10 000 zł - podzielcie to 8000 na 2 i wyjdzie 4000 !!! To jest to, co mnie dołuje. Mam w dupie nieuków czy chamów w biurze  firmy, z tym sobie dam radę, ale nie mam żadnego wpływu na to, co się dzieje z walutą. Was dziewczyny to nie rusza? Nie załamuje was, że po paru latach tej ciężkiej pracy zamiast zarabiać więcej, zarabiacie mniej???

Oczywiscie, ze rusza, wciaz na hustawce i sprawdzanie kursu, zeby wstrzelic sie i moze jeszcze nieco lepiej sprzedac. Tylko, ze na razie nie ma alternatywy. W porównaniu z euro do PLN wciąz funt stoi wyżej.
Ja musze jeszcze tutaj pocisnąć i wysiedziec dłuższe placementy, tylko takie się opłaca przy spadku funta.
W PL nie dostane już roboty za te 8 tysi :-) wypadlam z obiegu i za stara jestem :-)

#35 2017-03-12 13:29:22

Yagga66
Member

Prognozy dla funta sa ze spadnie ponizej kursu dolara

Wedlug mnie ludzie beda teraz wyrywac sobie ta prace, ale ten trend bedzie krotkotrwaly, do spadku ponizej granicy oplacalnosci. Okolo 3 zl za funta, wtedy orzy sredniej stawce 500 na tydz, za miesiac dostaniemy 6 tys zlotych. Minus bilety. Wtedy zacznie sie odplyw do opieki za euro czyli do Niemiec i innych krajow.

Byla taka prognoza, funt za 3,50.

Zreszta zaraz sie zacznie, w marcu funt pojedzie ....

Ostatnio edytowany przez Yagga66 (2017-03-12 13:36:22)

#36 2017-03-12 16:49:31

Dalia
Member

Dobrze, że was też rusza, bo ja już myślałam, że to tylko ja tak się rzucam.

Jesuuu jak ja bym chciała tak pojechać do tego UK i posiedzieć nawet pół roku - wtedy może w końcu zobaczyłabym pieniądze na koncie, bo tak jeżdżąc co miesiąc tam i z powrotem to ta kasa pojawia się i znika - ale częściej jednak znika. Co kurczę coś zarobię to zaraz nie ma.
Beznadziejne to wszystko. Nie pojadę na tak długo, bo mam córkę. Nie zostawię jej na pół roku. sad

Stasia - no rację masz 8000 zł to nierealne, ale przy moim jeżdżeniu dzielę to na pół i wychodzi 4000 też nierealne...

Do kitu to wszystko, zasuwam jak głupek i wciąż nic nie mam...

#37 2017-03-12 17:46:51

Tosia
Member

Dalia
W szkole można zarobić. Bierz goły etat, reszta korki lub szkoły językowe popołudniowe.
Wyciągniesz spokojnie conajmniej 4000/miesiąc.

Ostatnio edytowany przez Tosia (2017-03-12 17:47:38)

#38 2017-03-12 19:14:43

Stasia_
Member

Tosia napisał:

Dalia
W szkole można zarobić. Bierz goły etat, reszta korki lub szkoły językowe popołudniowe.
Wyciągniesz spokojnie conajmniej 4000/miesiąc.

A czy to co teraz sie dzieje ze szkolami w PL to nie dodatkowy powod, ze beda raczej zwalniac niz zatrudniac? Nie wiem jakie wymagania maja szkoly do zatrudnienia na etat, wiec zapytam was  czy normalny etat i 3000 tysie brutto to nie jest dopiero poziom nauczyciela mianowanego?

#39 2017-03-12 20:48:11

Dalia
Member

Ja pracowałam wiele lat w szkole i zawsze pracowałam na zlecenia, przez 20 lat. Wyglądało to tak. Rano do szkoły, codziennie, po południu na kursy, w weekendy do szkół prywatnych (studia lub szkoły policealne) w końcu stwierdziłam, że nie wyrabiam. Zaczęłam pracować w szkole państwowej na pół etatu, zrezygnowałam z kursów popołudniowych, zostawiłam sobie studentów zaocznych, bo to najbardziej lubiłam i to było najlepiej płatne. Były czasy, że zarabiałam 70 zł za godzinę, potem stawki spadły, ale 50 zł za godzinę miałam do końca.
Teraz stawki bardzo spadły i jak mi koleżanka mówiła w renomowanej szkole językowej ma 30-35 zł za godzinę (brutto) nie wiem jaka jest umowa, ja pracowałam wiele lat na umowę o dzieło, bo to były najlepsze pieniądze.
O ile się orientuję płaca do ręki, za goły etat dla nauczyciela mianowanego to jakieś 2200 zł, jeśli w ciągu ostatnich 5 lat były podwyżki to może to będzie 2300 do ręki. Nadgodziny w szkołach raz są raz ich nie ma, jest sporo wolnego, wtedy za nadgodziny się nie płaci. Wakacje to zawsze jest wypłata za goły etat.
Jeżeli chciałabym dorobić powiedzmy te 2000, żeby mieć 4000 zł pensji. No to policzmy.
30 zł za godzinę - 1 grupa, 2x w tyg po 1,5 godziny to jest: 4x30=120 zł tygodniowo za jedną grupę x 4 tygodnie=480zł
Musiałabym mieć 4 grupy to byłoby 1920 zł za miesiąc
Teraz popatrzmy czasowo jak to wygląda - 4 grupy 2x w tyg po 2 godziny czyli jedna grupa 4 godziny tygodniowo czyli 4 grupy to 16 godzin. Wszystko po południu. To byłoby np 4 godziny od 16.00 do 19.00 (bo to godziny lekcyjne czyli 45 min) 4x w tygodniu
Czyli podsumujmy - idę rano do pracy w szkole, potem na 16.00 do 19.00 cztery razy w tygodniu. Około 20.00 jestem w domu. Jedno popołudnie mam wolne. Fajnie jest jak masz te 4 grupy w tej samej firmie - a jak nie??? To zasuwasz na drugi koniec miasta na następne zajęcia.
Nie - tak pracować nie chcę - ja chcę mieć jeden etat i parę godzin po południu lub w weekendy. Jak normalny człowiek, w normalnym kraju.
I nie mówcie mi tu, że narzekam. NIE NARZEKAM - tylko przedstawiam fakty. Co wcale nie znaczy, że nie wezmę etatu w szkole jak mi dadzą wezmę, ale nie zarobię 4000 zł. Chyba, że zrezygnuję z życia. A ja jeśli wrócę do PL to właśnie po to, żeby żyć.

#40 2017-03-12 20:55:26

bozencina50
Member

Yagga66 napisał:

Prognozy dla funta sa ze spadnie ponizej kursu dolara

Wedlug mnie ludzie beda teraz wyrywac sobie ta prace, ale ten trend bedzie krotkotrwaly, do spadku ponizej granicy oplacalnosci. Okolo 3 zl za funta, wtedy orzy sredniej stawce 500 na tydz, za miesiac dostaniemy 6 tys zlotych. Minus bilety. Wtedy zacznie sie odplyw do opieki za euro czyli do Niemiec i innych krajow.

Byla taka prognoza, funt za 3,50.

Zreszta zaraz sie zacznie, w marcu funt pojedzie ....

W Niemczech z bardzo dobrym niemieckim zarobisz max 1300 euro .
Na dzień dzisiejszy , to jest  ok 5600 .Szału nie ma sad a praca równie ciulowa sad
Niemcy wcale nie są lepsi od Anglików , żeby nie powiedzieć gorsi.W genach mają manie wielkosci.Są grzeczni , uprzejmi , ba nawet wydawało by się serdeczni..a już na drugi dzień z uśmiechem na ustach dadzą ci wypowiedzenie i jeszcze powiedzą ,że to twoja wina.

#41 2017-03-12 21:00:51

bozencina50
Member

A ja ostatnio gdzieś czytalam ,że Niemcy ( wschodnie rejony) oferują pracę dla nauczycieli z Polski .Nauczycieli geografii, wych - fiz i czegoś tam Na start , o ile pomietam jest wynagrodzenie 3000 euro brutto.Warunek - j.niemiecki .

#42 2017-03-12 21:34:39

Dalia
Member

Bożencina - dawaj namiary na tę pracę w Niemczech, może jako nauczycielka angielskiego wystarczy, że mówię po angielsku. big_smile
Zresztą - ja zdolna jestem, nauczę się po niemiecku.
Do Niemiec to bym pojechała, lubię Niemcy. Czysto, ładnie i nowocześnie. A najchętniej to bym chciała pracować gdzieś w Bawarii. Jak tam jest pięknie.
Wiecie jak to jest - wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Ale serio jak znajdziesz gdzie szukają nauczycieli to dawaj. smile

Ostatnio edytowany przez Dalia (2017-03-12 21:37:00)

#43 2017-03-12 23:01:03

bozencina50
Member

Dalia, poważnie , czytalam , chyba na fejsbuku , że Angela wyszła z taką propozycją do polskich nauczycieli w związku z reformą edukacyjną u nas.Nawet rozmawiałam o tym z moją mundrą psycholożką u ktorej pracowalam w Niemczech.Ona to potwierdzila.Mówiła mi ,że wschodnie Niemcy mają deficyt nauczycieli.
Ja nie bardzo sie znam .Slyszałam jednak ,ze niektórzy  nauczyciele w Niemczech są pracownikami państwowymi i ta grupa ma specjalne przywileje.
Kiedyś znałam jednego faceta , ktorego żona była nauczycielką angielskiego  w liceum ( była pracownikiem państwowym) i ona zarabiala ok 4500 euro( czy netto , czy brutto , tego nie wiem ) .O ile on mowił prawdę hmm

Nie wiem jak jest z anglistami w Niemczech ale ja znalam jedną dziewczyne z RPA i ona uczyła angielskiego w polskiej szkole  ( zero polskiego ) .Możliwe ,że w Niemczech też tak można hmm
Poczytaj , poszukaj a'nuż widelec.....no i ze wschodnich Niemiec bedziesz miala blisko do mnie big_smile big_smile

#44 2017-04-10 22:26:27

Gosia eiefe.eu
New member

Yagga66 napisał:

Gosia eiefe.eu napisał:

form.carers-book.com

NIE MA POTRZEBY REJESTRACJI PRZEZ POLSKA FIRME.
Pytajcie na forum lub w mailu do mnie lub do Dalii.

UNIKAJCIE POLSKICH PORTALI
Ja pomoge wszystkim za darmo, dam informacje, zarekomenduje gdzie moge, za darmo.
Pomagajmy sobie, a damy rade.

Zgadzam się częściowo z powyższym..Jeszcze się nie zdarzyło nam pobrać jakiejkolwiek "opłaty" od opiekunek. Jesteśmy rekruterami i opiekunami, zapraszam do kontaktu na skype - nick Carers Book  (jeszcze 2 tygodnie jestem w Anglii) Pozdrawiam

#45 2017-05-03 21:19:43

Yagga66
Member

Nie aplikujcie przez polskich posrednikow, nie ma takiej potrzeby  zamydla wam oczy zeby kase sciorac z was.

W Wielkiej Brytanii aplikuje sie bezposrednio do agencji, piszcie do Christies albo Helping Hands przez stronke na google. Potrzebuja opiekunow, omijajcie polskie posrednictwa.

#46 2017-05-04 08:19:00

Tosia
Member

Yagga
Yagga trzymaj się. Dobrze, że nie dajesz się krwiopijcom.

Reklama