Opieka Niemiecka

Naszła mnie refleksja i pojawiło się pytanie w głowie :) Czy tylko osoby ze wschodniej części Europy wykonują opiekę i wykeżdżają do zawodu opiekunki z full serwisem 24/7? Czy Niemiec nie może zatrudnić sobie Niemca (przy odpowiedniej kwocie) , czy nikt od nich nie pracuje w ten sposób? Nie ma takich organizacji? A w zachodniej Europie? Kojarzycie może?

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2017-03-05 08:01:55

oszukana14
Member

Opieka Niemiecka

Naszła mnie refleksja i pojawiło się pytanie w głowie smile
Czy tylko osoby ze wschodniej części Europy wykonują opiekę i wykeżdżają do zawodu opiekunki z full serwisem 24/7?
Czy Niemiec nie może zatrudnić sobie Niemca (przy odpowiedniej kwocie) , czy nikt od nich nie pracuje w ten sposób? Nie ma takich organizacji?
A w zachodniej Europie? Kojarzycie może?

#2 2017-03-05 09:14:16

Tosia
Member

Re: Opieka Niemiecka

Zdarzyło mi się zmienić Niemkę. Dostawała inne wynagrodzenie. Była masażystką, osobą zaprzyjaźnioną z rodziną. Pracowała tak jak ja. Mieszkała z pdp. Po moim pobycie znowu wróciła do pdp. Ja byłam zatrudniona przez firmę. Ona nie.

#3 2017-03-05 10:17:12

barbara.b
Member

Tosia napisał:

Zdarzyło mi się zmienić Niemkę. Dostawała inne wynagrodzenie. Była masażystką, osobą zaprzyjaźnioną z rodziną. Pracowała tak jak ja. Mieszkała z pdp. Po moim pobycie znowu wróciła do pdp. Ja byłam zatrudniona przez firmę. Ona nie.

Moja koleżanka zmienala sie z niemra. Ptacowaly na dwie zmiany a w nocy dziadek byl sam. Chyba żadna niemra nie zgodzila by się na opiekę 24. Nawet bezdomna. Ogladalam kiedys program. Mloda kobieta plakala ze bez domu bez pracy..  Pomyślała sobie niech idzie robic do opieki.. Ale po co? Przyjdzie zima pójdzie do rzytulka, poszuka mieszkania, państw jej je oplaci. Da jeszcze kieszonkowe na życie.   za dużo pomoc socjalna maha, żeby godzić sie na życie w więzieniu. Mi wczoraj babka przy caritasiwe tak podniosła ciśnienie. Mowie, do caritasu, ze juz od miesiąca mamy wiosnę, kwiatki kwitną. Ktora kurwa opiekunka wie jak jest kwitną ? A ta do caritasu, ze ten mój beznadziejny niemiecki bo kwitną zle zaakcentowalam. Juz myślałam. Ze jej przypuerdole. A ze mam okres to nie przemilczalam i mowie, ze po mnie przyjdzie opiekunka co w ogóle nie zna niemieckiej. A ta pizda, ze pracujemy w Niemczech to mamy znać niemiecki i dalej, ze caly dzień jest sama a ja nic nie robię. Powiedziałam, ze pól dnia spi dlatego nie widzi co robię a wieczorem siedzi sama bo placu mi za 5 godzin dziennie a ja i tak w sumie 12 godzin jestem na nogach i z nią. I poszlam do siebie bo bym jej baprawde przypierdolila. A w pokoju dalej nerwy buzuja i kurwica mnie bierze i mysle jak to psycholog wytłumaczyć, ze zrezygnowanie z własnego zycia i pozwolenie na zamknięcie w domu z psycholem i wysluchiwanie jej tekstów naprawde nie należy do przyjemnych i ze nie kupula człowieka na własność. Na te 5 godzin jej nie stac bo jak bym na każdym kroku upominala sue o swoje to nie bylo by jej stać. Tylko dziady maja szczęście, ze człowiek ma jakiś cel i pozwala mu to z nimi wytrwać.

#4 2017-03-05 12:09:46

Tosia
Member

Jednak zdarzają się Niemki, które podejmują się tej pracy. Ursula była min. do tego by przygotować dom na mój przyjazd. Dobrze wspominam córkę pdp i Ursulę.

#5 2017-03-05 14:12:59

andrea
Member

Mnie kiedyś zmieniała pani, która była Niemką i miała być u babki 24 godziny. Wcześniej też zajmowała się tą osobą, ale nie całą dobę, tylko w dzień a w nocy babka była sama.
To była samotna pani ktora od dłuższego czasu związana z tą rodziną.

#6 2017-03-06 01:36:28

bozencina50
Member

Ja nigdy nie spotkałam się z Niemką, która by pracowała tak jak my.Owszem , pracują , ale gora dwa tygodnie i zarabiają tyle co my przez miesiąc.
Raz miałam taką sytuację ,że babka od obory powiedziała ,ze u nich , w Niemczech Jest mnóstwo ludzi bezdomnych.Ja jej na to - bezdomnych ? ,zgadza się,n ale na swoje życzenie.
Babka - nie , są biedni
Wobez tego dlaczego nie przyjdą do ciebie pracować? Będą mieli dach nad głową , wyżywienie i jeszcze zarobią 1300 euro ?
Babka-yikes yikes
P.S. oglądałam kiedyś reportaż o Polakach bezdomnych w Niemczech.
Nawet nie pragną być domnymi hmm tak im dobrze .

#7 2017-03-06 06:21:02

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

bozencina50 napisał:

Raz miałam taką sytuację ,że babka od obory powiedziała ,ze u nich , w Niemczech Jest mnóstwo ludzi bezdomnych.Ja jej na to - bezdomnych ? ,zgadza się,n ale na swoje życzenie.
Babka - nie , są biedni
Wobez tego dlaczego nie przyjdą do ciebie pracować? Będą mieli dach nad głową , wyżywienie i jeszcze zarobią 1300 euro ?
Babka-yikes yikes
P.S. oglądałam kiedyś reportaż o Polakach bezdomnych w Niemczech.
Nawet nie pragną być domnymi hmm tak im dobrze .

Także już nie raz - takie pytania zadawałem - odpowiedź dla "mojej" rodzinki zawsze była delikatnie mówiąc kłopotliwa

#8 2017-03-06 21:19:49

Dalia
Member

W Anglii jest oczywiście dużo opiekunek z Europu Wschodniej (Łotwa, Słowacja, Polska, Węgry), ale ja aktualnie zmieniam się z Portugalką, spotkałam Hiszpanki i Francuski.
Nie spotkałam jeszcze ani jednej Polki, ale wiem, że pracują.

Tosia - podaj mi jeszcze raz ten link do pracy w Warszawie - dla nauczycieli - gdzieś to zgubiłam. Coraz poważniej myślę o pracy w PL. Funt spada - ja naprawdę zarabiam dużo mniej niż przed tym zasranym referendum. Coraz mniej mi się chce jeździć. sad  I jeszcze jedna wiadomość dla ciebie Tosiu - ja już po wszystkim, poszło sprawnie i gładko. Teraz mogę liczyć tylko na siebie, ale nie zamieniłabym się na to, co było.

#9 2017-03-06 22:00:29

bozencina50
Member

Dalia , upss , nareszcie smile
Od teraz zaczniesz nowe życie , niekoniecznie łatwiejsze , ale Twoje smile
Na pochybel głupim facetom  smile

#10 2017-03-06 22:03:50

Dalia
Member

bozencina50 napisał:

Dzięki Bożencina. Masz rację - życie jest teraz moje. big_smile

#11 2017-03-07 09:51:08

LidiaSz
Member

bozencina50 napisał:

Ja się też podpisuję pod tym, cieszę się że Masz z głowy to w czym ja jeszcze tkwię, ech...
Powodzenia smile

#12 2017-03-07 11:50:27

Tosia
Member

Dalia
         mbopn.kuratorium.waw.pl

Codziennie należy śledzić oferty. Z Twoją znajomością języka uderzyłabym do LO. Albo wybrałabym bogatą gminę w pobliżu stolicy i utworzyłabym szkołę językową.
Jeżdżę do opieki tylko w wakacje. Tu biorę odrabianie lekcji i korki. Ogólnie pomagam dzieciom z różnymi trudnościami.Ostatnio dostałam propozycję też na sobotę. Rodzice mówią, że nie chcą zatrudniać studentek. Z Twoją znajomością angielskiego powinnaś rozwijać skrzydła w PL. Mieć tu swoje życie, córkę.
     Rozwód przede mną. Najpierw rozdzielność majątkowa. Przez pół roku, ani razu za nami nie zatęsknił. Żadnego telefonu, nie mówię o mnie ale nawet do dzieci. Emocjonalne zero. Póki co cieszymy się wolnością, a raczej pławimy się w spokoju. Syn pisze pracę inżynierską, córka jest już na drugim roku studiów. Ja zarabiam pieniążki. Jest ok. Pozdrawiam

#13 2017-03-07 13:53:15

Dalia
Member

Dzięki Tosia - zajrzałam na te stronę. Faktycznie jest bardzo dużo ogłoszeń, nie rozumiem dlaczego każde kuratorium w kraju nie jest zobowiązane do takiego sposobu szukania nauczycieli. Kuratorium w Gdańsku nie ma żadnych informacji o wakatach. Wydziały Edukacyjne Urzędów miast również nie. Widocznie to wszystko się odbywa we własnym gronie i  tylko "kolesie"  dostają pracę. wink
Powiem ci Tosia, że gdybym miała pracować w W-wie to musiałabym przecież tam coś wynająć, a córka i tak mieszkałaby w Gdyni. Jest opcja zabrać ją do W-wy i niech tam chodzi do szkoły, bo i tak od września zaczyna nowa szkołę. Syn robi studia magisterskie w stolicy, więc moglibyśmy razem mieszkać.
Ale kurde - zarobię jakieś 2200 - 2400 a 1500zł (to dość optymistyczna wersja) wydam na wynajem. I co mi zostanie na życie? Mój były da, albo nie da, jak mu się będzie podobało. Ale pewnie, że jest to jakaś opcja.
Szkoda, że nie mieszkamy bliżej siebie, może byśmy coś razem pokombinowały, bo ja mam podyplomówkę z terapii pedagogicznej no i moją mądrą psinę, z którą chodzę do szkoły na zajęcia.
A co do "byłych", to są to dziady wstrętne i tyle. Przecież do diabła, gdyby byli do dogadania to byśmy się nie rozwodziły? Proste, nie? Mój np. nie dał mi ani grosza za narty w Austrii (chciałam, żeby mi zapłacił połowę za córkę, bo tak robiliśmy wcześniej) ale nie dał. I co zrobisz? Nic.
Trzymaj się Tosia. smile

#14 2019-02-14 18:56:38

magellannye
New member

moja była zmienniczka szuka pracy od lipca moze szuka ktos sympatycznej i normalnej osoby na zmiane jezyk komunikatywny ,5 letnie doswiadczenie  chcetnie zmieni jednorazowo lub w razie dobrej wspołpracy na stałe,cooking games

Ostatnio edytowany przez magellannye (2019-02-14 18:57:30)

Reklama