Pilny wyjazd do pracy bez języka na zastępstwo lub na dłużej

Ze względu na ciężką sytuację finansowa poszukuje pilnie wyjechać do Niemiec .Doświadczenie w opiece nad babcią na wózku 1.5 roku w innym kraju bez zjazdów do Polski...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2017-02-24 12:34:22

Agnieszka1234
Member

Pilny wyjazd do pracy bez języka na zastępstwo lub na dłużej

Ze względu na ciężką sytuację finansowa poszukuje pilnie wyjechać do Niemiec .Doświadczenie w opiece nad babcią na wózku 1.5 roku w innym kraju bez zjazdów do Polski.Jestem osobą kontaktową.Proszę opiekunki z Niemiec o pomoc w znalezieniu pilnie pracy.

#2 2017-02-24 15:54:48

urszula47
Member

Re: Pilny wyjazd do pracy bez języka na zastępstwo lub na dłużej

Oglos sie na my polacy i pajeczynie,do mnie  dzwonily agencje i prywatne osoby w zeszlym roku to bylo.

#3 2017-02-24 19:15:09

mama5536
Member

urszula47 napisał:

Oglos sie na my polacy i pajeczynie,do mnie  dzwonily agencje i prywatne osoby w zeszlym roku to bylo.

Wydaje mi się Urszulo ,że w firmach jak się popyta ,to też może coś znależć ,bo okres jest przedświąteczny ,najlepiej te male mało znane ,tam nie są tacy pazerni

#4 2017-02-25 12:24:29

urszula47
Member

https://www.pajeczyna.pl/oferta/pilnie- … 0-e,893483   wyjazd w przyszlym tygodniu !

#5 2017-02-25 17:40:40

elka 66
Member

#6 2017-02-27 13:22:26

Agnieszka1234
Member

urszula47 napisał:

https://www.pajeczyna.pl/oferta/pilnie-potrzebna-opiekunka-1000-e,893483   wyjazd w przyszlym tygodniu !

Dzięki za pomoc ale tam nikt nie odbiera telefonu.Pozostałe oferty są z językiem.Pozdrawiam Panią i dalej czekam na jakąś pomoc.Sama też śledzę ogłoszenia ale to bez sensu bo przez agencje pracy to tylko z językiem nawet do polskojęzycznej Pani.

#7 2017-02-27 15:07:18

urszula47
Member

https://www.pajeczyna.pl/oferta/szukam- … uro,893593   co do agencji to podpytaj o opcje z niskimi skladkami lub na umowie niemieckiej .Znalam kilka opiekunek ,ktore mialy komornikow lub zakaz pracy z uwagi na stan zdrowia i pracowaly przez agencje.

#8 2017-02-27 23:32:09

Agnieszka1234
Member

urszula47 napisał:

https://www.pajeczyna.pl/oferta/szukam-opiekunki-bez-jezyka-niemieckiego-do-pana-1000euro,893593   co do agencji to podpytaj o opcje z niskimi skladkami lub na umowie niemieckiej .Znalam kilka opiekunek ,ktore mialy komornikow lub zakaz pracy z uwagi na stan zdrowia i pracowaly przez agencje.

Tej strony nie można wyświetllić.

#9 2017-02-27 23:53:45

urszula47
Member

https://www.pajeczyna.pl/oferta/szukam- … 000,893648    wejdz na poloniusza i podzwon po agencjach nie czekaj na ogloszenia.

#10 2017-02-28 08:30:04

barbara.b
Member

Jak chcesz wyjechać z firma tobdo mnie dzwoni ciągle Probetreuung i pyta, czy znam opiekunki. Składki od średnie krajowej.

#11 2017-02-28 12:11:17

Agnieszka1234
Member

barbara.b napisał:

Jak chcesz wyjechać z firma tobdo mnie dzwoni ciągle Probetreuung i pyta, czy znam opiekunki. Składki od średnie krajowej.

Dzwoniłam wymagany język

#12 2017-02-28 13:06:58

Hana123
New member

Witam,poszukuję pracy jako opiekunka osoby starszej(prywatnie).Mam wieloletnie doświadczenie(cukrzyca,paraliż,alzheimer,karmienie przez sondę,zastrzyki,opatrunki i inne przypadki). Pracowałam najwięcej w Niemczech,mam referencje.Język niemiecki oraz angielski bardzo słabe(nie przeszkadzało mi jednak to w pracy),znam też rosyjski.Mam 45lat,bez nałogów,mam prawo jazdy.Pojadę również na świąteczne zastępstwa.Jestem samodzielna,opiekuńcza,pracowita,cierpliwa,dobrze gotuje.Proszę o kontakt tel.511044814

#13 2017-02-28 13:43:53

iza46
Member

Hana123 napisał:

Witam,poszukuję pracy jako opiekunka osoby starszej(prywatnie).Mam wieloletnie doświadczenie(cukrzyca,paraliż,alzheimer,karmienie przez sondę,zastrzyki,opatrunki i inne przypadki). Pracowałam najwięcej w Niemczech,mam referencje.Język niemiecki oraz angielski bardzo słabe(nie przeszkadzało mi jednak to w pracy),znam też rosyjski.Mam 45lat,bez nałogów,mam prawo jazdy.Pojadę również na świąteczne zastępstwa.Jestem samodzielna,opiekuńcza,pracowita,cierpliwa,dobrze gotuje.Proszę o kontakt tel.511044814

Bys mnie wygryzla bo odmowilam robienia zastrzykow i zmiany opatrunkow niedawno ....i co? podwyzke i tak dali plus pomoc Pflegedienstu.Czy Ty wiesz co piszesz? na czarno i robic zastrzyki?trzeba byc odwazna naprawde .

#14 2017-02-28 19:30:40

Robert
New member

Witam.Szukam pracy jako opiekun.Tel:535-964-193.Pozdrawiam.

#15 2017-02-28 22:21:35

jacekk87876
New member

Język dzisiaj jest czymś ważniejszym niż jakieś umiejętności związane z konkretną fuchą, nawet w takim sklepie https://www.medyczny.pl/category/lampy- … -zabiegowe jakbyś umiała dobrze niemiecki to wezmąc iebie na stanowisko pewnie jakieś związane ze sprzedażą.

Ostatnio edytowany przez jacekk87876 (2018-04-17 12:23:35)

#16 2017-03-01 11:06:45

urszula47
Member

#17 2017-03-13 22:04:57

Agnieszka1234
Member

Agnieszka1234 napisał:

Ze względu na ciężką sytuację finansowa poszukuje pilnie wyjechać do Niemiec .Doświadczenie w opiece nad babcią na wózku 1.5 roku w innym kraju bez zjazdów do Polski.Jestem osobą kontaktową.Proszę opiekunki z Niemiec o pomoc w znalezieniu pilnie pracy.

Witam ponownie.Powysyłałam cv jak mnie proszono i nic.Jak znajdę coś do polskiej rodziny to już nieaktualne,kto ma większe znajomości dostanie prace i bez języka,bez doświadczenia i to za większa czasami kasę w lepszym domu.Jak nie masz znajomości to z językiem i doświadczeniem czytam że dziewczyny szukają pracy ,więc ja nie mam szans.Proszę dobrą duszę z wielkim sercem o pomoc Polce w załatwieniu pracy.Mam mieszane uczucia co do uczciwości niektórych osób lub firm.Nie liczy się pomoc drugiej osobie ( bo sama byłam w takiej lub podobnej sytuacji ) tylko myślenie radź sobie sama jak ja albo żerowanie  na ludziach bez wyjścia.Czy żadnej z was Panie nikt nie podał pomocnej dłoni.Czekam na czyjąś pomoc ale sama też szukam próbując coś znaleźć.Pozdrawiam wszystkie Panie.

#18 2017-03-13 22:16:36

urszula47
Member

https://www.pajeczyna.pl/oferta/miesiec … c-n,894704   moze angielski znasz ? zawsze to cos bo niemcy tez nim sie posluguja .Niestety wszedzie gdzie dzwnie testuja oj jezyk ,bez teg ani rusz ,Walkuj podstawowe zwroty,kup rozmowki w antykwariacie za grosze ,ja tak sie uczylam aby byc pewniejsza siebie ,dalam rade po pol roku w pracy na tyle aby walczyc o podwyzke.

#19 2017-03-13 23:55:08

Agnieszka1234
Member

urszula47 napisał:

https://www.pajeczyna.pl/oferta/miesieczna-oferta-od-04-04-ok-stuttgartu-podstawowa-znajomosc-n,894704   moze angielski znasz ? zawsze to cos bo niemcy tez nim sie posluguja .Niestety wszedzie gdzie dzwnie testuja oj jezyk ,bez teg ani rusz ,Walkuj podstawowe zwroty,kup rozmowki w antykwariacie za grosze ,ja tak sie uczylam aby byc pewniejsza siebie ,dalam rade po pol roku w pracy na tyle aby walczyc o podwyzke.

Pewnie będzie szybciej coś znaleźć ale jeśli ktoś z rodziny  lub podopieczny mówi po polsku to dlaczego mnie nie przyjmą bez języka z doświadczeniem.Tyle osób szuka pracy znając język i mając doświadczenie i nie mogą nic znaleźć więc jeśli załapię pojedyncze słowa to i tak nic z tego.Szybciej nauczę się na miejscu niż ucząc się pomiędzy obowiązkami domowymi,bo codziennie pracuję na popołudniówkach do późnego wieczora ,nocy.Czasami muszę odespać żeby jakoś funkcjonować.Ciężko u mnie z tą nauką.A jak wieczorem wrócę to szukam w nowych ogłoszeniach i czytam pocztę może ktoś się odezwie.W pracy nie mogę się uczyć,nie mam warunków.Pozdrawiam i czekam na dobrą duszę.

#20 2017-03-14 08:25:53

kasia63
Member

Agnieszka1234 napisał:

urszula47 napisał:

https://www.pajeczyna.pl/oferta/pilnie-potrzebna-opiekunka-1000-e,893483   wyjazd w przyszlym tygodniu !

Dzięki za pomoc ale tam nikt nie odbiera telefonu.Pozostałe oferty są z językiem.Pozdrawiam Panią i dalej czekam na jakąś pomoc.Sama też śledzę ogłoszenia ale to bez sensu bo przez agencje pracy to tylko z językiem nawet do polskojęzycznej Pani.

Nie jęcz moja droga tylko daj sama ogłoszenie na pracowe portale.Przed świętami są oferty dla osób bez znajomości języka lub z b słabą.99% z nas zaczynało tak własnie.A język swoją drogą,nie marnuj czasu tylko wkuwaj choc podstawowe słówka.

#21 2017-03-14 10:02:41

barbara.b
Member

Agnieszka1234 napisał:

urszula47 napisał:

https://www.pajeczyna.pl/oferta/miesieczna-oferta-od-04-04-ok-stuttgartu-podstawowa-znajomosc-n,894704   moze angielski znasz ? zawsze to cos bo niemcy tez nim sie posluguja .Niestety wszedzie gdzie dzwnie testuja oj jezyk ,bez teg ani rusz ,Walkuj podstawowe zwroty,kup rozmowki w antykwariacie za grosze ,ja tak sie uczylam aby byc pewniejsza siebie ,dalam rade po pol roku w pracy na tyle aby walczyc o podwyzke.

Pewnie będzie szybciej coś znaleźć ale jeśli ktoś z rodziny  lub podopieczny mówi po polsku to dlaczego mnie nie przyjmą bez języka z doświadczeniem.Tyle osób szuka pracy znając język i mając doświadczenie i nie mogą nic znaleźć więc jeśli załapię pojedyncze słowa to i tak nic z tego.Szybciej nauczę się na miejscu niż ucząc się pomiędzy obowiązkami domowymi,bo codziennie pracuję na popołudniówkach do późnego wieczora ,nocy.Czasami muszę odespać żeby jakoś funkcjonować.Ciężko u mnie z tą nauką.A jak wieczorem wrócę to szukam w nowych ogłoszeniach i czytam pocztę może ktoś się odezwie.W pracy nie mogę się uczyć,nie mam warunków.Pozdrawiam i czekam na dobrą duszę.

Powiem tak: Albo sie chce albo sie nie chce.

Po drugie o czym ty pitolisz, ze osoby z językiem i doświadczenie nie mogą znaleźć pracy? Tez kiedys nie miała doświadczenia i nie bylo problemu. Firmie wręcz zakazalam opowiadać bajek, ze niby w Polsce sie kimś opiekowalam. Praca sie znalazła. Zmieniałam opiekunki i mnie zmienialy opiekunk " ani be ani me ani kukuryku " do tego przyjezdzaly na pierwsze Stelle i jakos nie miały problemu ze znalezieniem pracy. Ile cv zlozylas?

Po trzecie szukając polskich rodzin sama brniesz w bagno. Sorry ale w zyciu nie chciała bym pracować dla polskich rodzin. Chyba ze jakas romantyczka z ciebie. Różne historie czytałam o polskich rodzinach, synach niedoleznych matek, którzy stawiali opiekunkę przed wyborem- albo śpi z babka albo z nim. A jeszcze co glupsza z nim spala bo nie chciała z babka. Hallo.. A potem płacz. Proponuje przysiąść, nauczy sie dziendobry. Dowidzenia, smacznego, piekna pogoda i kilka słów o sobie i bramy wszystkich firm stoją przed tobą otworem.

Ale jak juz napisalam.. Albo ktos chce albo ktos nie chce.

Po czwarte popracuj nad swoim cv.
po piąte jak tak ludziom marudzisz jak ty to co się dziwisz. Ja tu marudzę ale w zyciu zawsze pokazuje, ze jestem twarda, dobra, pewna siebie chociaż w rzeczywistości tak nie jest. Nigdy nie plakalam ze słowami ba ustach "pomocy, dlaczego nikt nie chce mi pomoc tak jakby nigdy nie potrzebowal sam czyjeś pomocy'. Nawet jak bylam w kropce i potrzebowałam pomocy dzwonilam, gdzie moglam ja otrzymać i przedstawialam sprawę tak, ze to ja mogę temu komuś pomoc pracując dla niego. Zawsze skutkowalo. Nigdy mną nikt podłogi nie zamiatal. Ty stawiasz sie sama w sytuacje jako ofiara i jak tego nie zmienisz będziesz ofiara.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2017-03-14 10:09:47)

#22 2017-03-14 10:14:36

urszula47
Member

Chcialam Basia wczesniej to napisac apropos polskich rodzin tudziez innych nacji .W sumie w grecko-irlandzkiej rodzinie pracowalam i bylo widac i slychac ,ze kosztem opiekunki dorabiaja sobie .Grecy nie lubia pracowac smile Do rodakow nigdy przenigdy !!!!!!!!!!!!!!

#23 2017-03-14 11:19:48

Agnieszka1234
Member

barbara.b napisał:

Agnieszka1234 napisał:

urszula47 napisał:

Po drugie o czym ty pitolisz, ze osoby z językiem i doświadczenie nie mogą znaleźć pracy? Tez kiedys nie miała doświadczenia i nie bylo problemu. Firmie wręcz zakazalam opowiadać bajek, ze niby w Polsce sie kimś opiekowalam. Praca sie znalazła. Zmieniałam opiekunki i mnie zmienialy opiekunk " ani be ani me ani kukuryku " do tego przyjezdzaly na pierwsze Stelle i jakos nie miały problemu ze znalezieniem pracy. Ile cv zlozylas?

Po trzecie szukając polskich rodzin sama brniesz w bagno. Sorry ale w zyciu nie chciała bym pracować dla polskich rodzin. Chyba ze jakas romantyczka z ciebie. Różne historie czytałam o polskich rodzinach, synach niedoleznych matek, którzy stawiali opiekunkę przed wyborem- albo śpi z babka albo z nim. A jeszcze co glupsza z nim spala bo nie chciała z babka. Hallo.. A potem płacz. Proponuje przysiąść, nauczy sie dziendobry. Dowidzenia, smacznego, piekna pogoda i kilka słów o sobie i bramy wszystkich firm stoją przed tobą otworem.

po piąte jak tak ludziom marudzisz jak ty to co się dziwisz. Ja tu marudzę ale w zyciu zawsze pokazuje, ze jestem twarda, dobra, pewna siebie chociaż w rzeczywistości tak nie jest. Nigdy nie plakalam ze słowami ba ustach "pomocy, dlaczego nikt nie chce mi pomoc tak jakby nigdy nie potrzebowal sam czyjeś pomocy'. Nawet jak bylam w kropce i potrzebowałam pomocy dzwonilam, gdzie moglam ja otrzymać i przedstawialam sprawę tak, ze to ja mogę temu komuś pomoc pracując dla niego. Zawsze skutkowalo. Nigdy mną nikt podłogi nie zamiatal. Ty stawiasz sie sama w sytuacje jako ofiara i jak tego nie zmienisz będziesz ofiara.

Dzisiaj również wysłałam dwa kwestionariusz w kilka miejsc zadzwoniłam a pitolisz to ty bo podstawy niemieckiego to nie dzień dobry ,jak się czujesz itp .Ja jestem osobą bardzo twardą ale również wrażliwa nie wiesz co robię żeby szukać pracy i głupoty piszesz.Doświadczenie chyba tez jest ważne bo jedziesz do pracy pomagać starszym ludziom a odnośnie  szybkiej pracy z językiem poczytaj sobie forum jakie są sytuacje zresztą firmy nie obiecują że jeśli nawet pojadę na zastępstwo to wrócę ponownie w to samo miejsce lub inne ,muszę czekać.Aja nie mogę spalić mostów w Polsce i rzucić pracę po to żeby jechać na zastępstwo i to jeszcze może na czarno zapłacić komuś za pracę i po 2 miesiącach wrócić i być bez środków do życia.Jestem osobą rozsądna i bardzo odpowiedzialną ale dobijają mnie przemądrzałe osoby które szyderują z problemów innych Polek .Dla Niemców te osoby takie nie są a z Polki ostatni grosz wyciągną .Powiedzenie wielu osób jest taki że największym wrogiem za granicą jest Polka i  to chyba widać nawet po samych wpisach na forum.Co niektóre osoby ciągle komentują innych krytykując ich zachowanie i postępowanie a weź napisz do tej osoby i miej serce a nie od razu krytyka.Każdy jest inny i nie każdy ma szczęście w życiu.Pozdrawiam Panie Urszulę ,Basię i Kasię
oraz wszystkie Panie na forum.

#24 2017-03-14 13:25:46

barbara.b
Member

urszula47 napisał:

Chcialam Basia wczesniej to napisac apropos polskich rodzin tudziez innych nacji .W sumie w grecko-irlandzkiej rodzinie pracowalam i bylo widac i slychac ,ze kosztem opiekunki dorabiaja sobie .Grecy nie lubia pracowac smile Do rodakow nigdy przenigdy !!!!!!!!!!!!!!

Dokladnie. Jeslu opieka w Niemczech to Niemcy. A i tak można trafić na jakiś dziadów co mysla, ze niewolnika kupili. Prawdopodobienstwo w polskiej rodzinie, ze będą toba podlega zamiatać jest większe. Odnośnie Greków to fakt, ze sa nietoby dlatego jesli juz to pracowałam w malych restauracjach gdzie wiedziałam, ze w razie czego i sama ogarne sytuacje. Natomiast poza lenistwem charakter maja ok. Z reguły pidchodza do spraw ze spokojem, nie gonią za kasą.. No ale różnie bywa. Na dłuższą metę to ich lenistwo tez może być mwczace.

#25 2017-03-14 13:31:39

barbara.b
Member

Agnieszka1234 napisał:

barbara.b napisał:

Agnieszka1234 napisał:

Dzisiaj również wysłałam dwa kwestionariusz w kilka miejsc zadzwoniłam a pitolisz to ty bo podstawy niemieckiego to nie dzień dobry ,jak się czujesz itp .Ja jestem osobą bardzo twardą ale również wrażliwa nie wiesz co robię żeby szukać pracy i głupoty piszesz.Doświadczenie chyba tez jest ważne bo jedziesz do pracy pomagać starszym ludziom a odnośnie  szybkiej pracy z językiem poczytaj sobie forum jakie są sytuacje zresztą firmy nie obiecują że jeśli nawet pojadę na zastępstwo to wrócę ponownie w to samo miejsce lub inne ,muszę czekać.Aja nie mogę spalić mostów w Polsce i rzucić pracę po to żeby jechać na zastępstwo i to jeszcze może na czarno zapłacić komuś za pracę i po 2 miesiącach wrócić i być bez środków do życia.Jestem osobą rozsądna i bardzo odpowiedzialną ale dobijają mnie przemądrzałe osoby które szyderują z problemów innych Polek .Dla Niemców te osoby takie nie są a z Polki ostatni grosz wyciągną .Powiedzenie wielu osób jest taki że największym wrogiem za granicą jest Polka i  to chyba widać nawet po samych wpisach na forum.Co niektóre osoby ciągle komentują innych krytykując ich zachowanie i postępowanie a weź napisz do tej osoby i miej serce a nie od razu krytyka.Każdy jest inny i nie każdy ma szczęście w życiu.Pozdrawiam Panie Urszulę ,Basię i Kasię
oraz wszystkie Panie na forum.

Jak pisałam.. Pitolisz aż się czytać nie chce. Tobie wrogiem bym byla nie tylko za granica ale i w Polsce. Mój język sprawdzali z 200 firm jak nie wiecej. Pytania byly właśnie dziendobry, jaka jest pogoda u mnie co robilam dziwią i powiedziec cos o sobie. To można nawet wkuć żeby sie zalapac do pracy. Przez tłumaczenia nie przejdziesz ale jak poopowiadasz o sobie to firma widzi, ze ktos chce i probuje i zaineresuje sue taka opiekunka. Jak pusalam- albo sie chce albo sie nie chce. I pracodawca tez to widzi.

#26 2017-03-14 18:26:53

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Te podstawy niemieckiego to musisz znać - dla własnego bezpieczeństwa chociażby - Ja wyjechałem po raz pierwszy, to cieniutki byłem z języka. Szkoliłem się sam z książek (wówczas internet nie był osiągalny smile ).
Doświadczenie ????? No to już gruba przesada. Nie jedziesz jako pomoc medyczna - tylko podaj, przyniesz, ugotuj pozamiataj..... nie daj się wrobić.
Również dobrze można byłoby się spytać - Czy widziałaś sparaliżowanego??? ...Ano widziałam...czyli doświadczenie w tym kierunki masz....itd
Jak jesteś uparta i dumna....to osiągniesz cel....Nigdy u polskich rodzin !!!!!!!!

#27 2017-03-14 20:22:28

bozencina50
Member

Agnieszka ale co ty tak konkretnie od nas oczekujesz?  Że zapodamy ci konkretną schtelle?  Większosć z nas sama szuka.Wchodzi na minę i dalej szuka. Nie wiem jak to jest teraz bez języka.Jeszcze 3 lata temu było to łatwiejsze a teraz zarówno firmy jak i prywatne rodziny mają wieksze wymagania.Jednak niektore firmy jak są zdesperowane ( przed świętami , wakacje ) obniżają swoje priorytety.Aplikuj. Naucz sie na pamięć to co ci Baśka powiedziala .To jest standart.Ogłoś się , tak jak mówi Kasia i czytaj ogłoszenia i dzwoń.Nie widzę innej rady.Jak chcech pracować w Niemczech na dłużej ,  nie pchaj się nigdy do rodziny polskiej.Po pierwsze - nie nauczysz się jezyka.2) Polacy znają realia polskie , polską mentalnosć i prawie na 99% ciebie wykorzystają.Wierz mi  smile
Ucz sie podstaw języka , jak mowił copyfield , dla własnego dobra.
Nie zawsze Polak dla Polaka na obczyżnie jest wilkiem.Raczej to dotyczy ludzi , ktorzy na tym biznesie zarabiają.Jak bedziesz miała szczeście , to moze spotkasz w tej miejscowości innego opiekuna i ten napewno wyciagnie do ciebie rekę.Warunkiem jednak jest ,że spotkasz.
I pamiętaj nigdy nie dawaj w tej pracy całej siebie, zwłaszcza gdy jesteś wrażliwa.Mówię ci to ja - wrażliwiec z twardą dupą big_smile big_smile
Chroń zawsze swoją dupę trzymając sie umowy.Nic wiecej , nic mniej.Życzę powodzenia .W razie pytań , pisz.smile smile

#28 2017-03-15 00:15:42

Agnieszka1234
Member

bozencina50 napisał:

Agnieszka ale co ty tak konkretnie od nas oczekujesz?  Że zapodamy ci konkretną schtelle?  Większosć z nas sama szuka.Wchodzi na minę i dalej szuka. Nie wiem jak to jest teraz bez języka.Jeszcze 3 lata temu było to łatwiejsze a teraz zarówno firmy jak i prywatne rodziny mają wieksze wymagania.Jednak niektore firmy jak są zdesperowane ( przed świętami , wakacje ) obniżają swoje priorytety.Aplikuj. Naucz sie na pamięć to co ci Baśka powiedziala .To jest standart.Ogłoś się , tak jak mówi Kasia i czytaj ogłoszenia i dzwoń.Nie widzę innej rady.Jak chcech pracować w Niemczech na dłużej ,  nie pchaj się nigdy do rodziny polskiej.Po pierwsze - nie nauczysz się jezyka.2) Polacy znają realia polskie , polską mentalnosć i prawie na 99% ciebie wykorzystają.Wierz mi  smile
Ucz sie podstaw języka , jak mowił copyfield , dla własnego dobra.
Nie zawsze Polak dla Polaka na obczyżnie jest wilkiem.Raczej to dotyczy ludzi , ktorzy na tym biznesie zarabiają.Jak bedziesz miała szczeście , to moze spotkasz w tej miejscowości innego opiekuna i ten na pewno wyciągnie do ciebie rękę.Warunkiem jednak jest ,że spotkasz.
I pamiętaj nigdy nie dawaj w tej pracy całej siebie, zwłaszcza gdy jesteś wrażliwa.Mówię ci to ja - wrażliwiec z twardą dupą big_smile big_smile
Chroń zawsze swoją dupę trzymając sie umowy.Nic więcej , nic mniej.Życzę powodzenia .W razie pytań , pisz.smile smile

Nie chce na dłużej w polskiej rodzinie,chciałam się tylko zaczepić żeby np od innych członków rodziny załapać niemiecki i na początek byłby ten kontakt porozumiewania się a później jak piszesz poznałabym kogoś kto pomógł by mi dalej ale już na miejscu.Jestem skłonna dać nawet za pomoc ,wiem że nie ma nic za darmo ale mam szanse że ta osoba mi pomoże.W innym kraju zanim trafiłam do babci płaciłam za każde zastępstwo i za pracę z babcią również byłam wtedy półtora miesiąca na garnuszku bez pracy u Polki i jak trafiła mi się ta praca to wzięłam zapłaciłam i siedziałam na czarno bo do Polski nie miałam po co wracać.Dlatego nie wierzę Polkom szczególnie tym co widzą w tobie nie człowieka któremu trzeba pomóc tylko zarobek dla siebie.Dziś tylko rozmawiałam z kilkoma Paniami z firm i dwie osoby dzwoniły do mnie-niestety nawet jeśli mi pomogą i pojadę wykuwając się na pamięć niektórych zdań rodzina może mnie odesłać bo nie mówię po niemiecku i tak jak pisałam jeśli uda mi się nawet na zastępstwo na święta to po mogę nie mieć za co żyć bo z Niemiec zjadę a w Polsce o nową pracę ciężko.Nawet jak znajdę to co telefon z Niemiec i znów będę się zwalniać.Nie lubię kogoś oszukiwać.Można by dalej pisać .Jedna Bratnia Dusza poradziła mi żebym napisała na tym forum ze poszukuje pracy i znajdzie się bratnia dusza która mi pomoże ale tu widzę tyko krytykę  i ,, jad,,. Nie znają mnie a krytykują.Wracam po północy całuję śpiącego syna ,siadam do komputera i szukam.W głowie mi dudni po wielu godzinach głośnej muzyki w pracy i co zmęczona mam się uczyć.Rano odwożę syna do szkoły bo wtedy go widzę wracam ,wychodzę z psem i pijąc kawę bo usypiam dalej szukam w przerwie dzwonię ,po wysłanych aplikacjach odbieram telefony ,gotuję ,sprzątam i o 12 wychodzę czasami już do pracy bo szef dzwoni że beze mnie ani rusz.Więc mi nie pitolcie że nie mam chęci bo to nieprawda.Weekendy wracam jeszcze później i idę jeszcze wcześniej.Nie mam prywatnego życia i chwili dla siebie.Żałuję że weszłam na to forum.Pozdrawiam wszystkich.
Proszę wysyłać wiadomość bo na forum już nie odpiszę.DZIĘKUJĘ .

#29 2017-03-15 01:13:51

bozencina50
Member

Agnieszka , ja nie rozumię dlaczego ty się obrażasz? Wchodzisz na forum i prosisz o pomoc , więc każda z nas na miare swoich możliwości , wiedzy , doświadczeń stara ci sie jakoś doradzić.
Nie myś sobie ,że tylko ty jesteś w takiej sytuacji.A myślisz ,że co ,że my tu z dobrobytu przyjechałyśmy?
Nie fochaj się , nie obrażaj bo nie masz o co.
Nawiasem mówiąc ja mam kilka koleżanek w Niemczech i żadna z nich od reki nie umiała mi pomóc.Pomogła mi moja kuzynka pracujaca w opiece na czarno. Niestety dzisiaj i ja już nie mam kontaktow ( pracuje dla agencji ) , chociaż swego czasu ściągnęłam do Niemiec kilka koleżanek.Niestety wszyscy podopieczni juz zeszli z tego świata.
Ale do rzeczy.Może ty spróbuj w innej dziedzinie.Ja niedawno na fejsie w grupie" Berlin praca"albo "Hamburg praca "widziałam ogłoszenie do pracy w hotelu na umowę niemiecką.Tam nie był wymagany niemiecki , tylko mile widziany.Zresztą ostatnio jechałam z taką dziewczyną , która pracowała w Hamburgu jako pokojowka i mowiła ,że praca ciężka ale ona daje radę.
Życzę powodzenia smile
Spokojnie , większość z nas zaczynała bez języka smile Ja jednak wiem z autopsji ,że najszybciej uczysz się języka nie mając kontaktu z Polakami.

#30 2017-03-15 01:42:07

Agnieszka1234
Member

bozencina50 napisał:

Agnieszka , ja nie rozumię dlaczego ty się obrażasz? Wchodzisz na forum i prosisz o pomoc , więc każda z nas na miare swoich możliwości , wiedzy , doświadczeń stara ci sie jakoś doradzić.
Nie myś sobie ,że tylko ty jesteś w takiej sytuacji.A myślisz ,że co ,że my tu z dobrobytu przyjechałyśmy?
Nawiasem mówiąc ja mam kilka koleżanek w Niemczech i żadna z nich od reki nie umiała mi pomóc.Pomogła mi moja kuzynka pracujaca w opiece na czarno. Niestety dzisiaj i ja już nie mam kontaktow ( pracuje dla agencji ) , chociaż swego czasu ściągnęłam do Niemiec kilka koleżanek.Niestety wszyscy podopieczni juz zeszli z tego świata.
Ale do rzeczy.Może ty spróbuj w innej dziedzinie.Ja niedawno na fejsie w grupie" Berlin praca"albo "Hamburg praca "widziałam ogłoszenie do pracy w hotelu na umowę niemiecką.Tam nie był wymagany niemiecki , tylko mile widziany.Zresztą ostatnio jechałam z taką dziewczyną , która pracowała w Hamburgu jako pokojowka i mowiła ,że praca ciężka ale ona daje radę.
Życzę powodzenia smile
Spokojnie , większość z nas zaczynała bez języka smile Ja jednak wiem z autopsji ,że najszybciej uczysz się języka nie mając kontaktu z Polakami.

Dziękuję . Jak widzisz po kilkunastogodzinnej pracy szukam sama. Rano o 6 wstaję i tak co dzień .Przez rodzaj pracy nie mam czasu na wiele rzeczy.Czy uważasz że teraz jak usiadłabym to coś bym się nauczyła .Ja ledwo siedzę spać mi się chce. .Ja dalej szukam po to żeby z samego rana dzwonić.A propos wysyłałam do wykładania towaru nocami,na produkcję,do ofert z Wielkiej Brytanii i innych miejsc.Nie czekam tylko na odzew z forum i nie należę do obrażalskich,ale jak piszesz każda z Was była w takiej lub podobnej sytuacji ,więc skąd te komentarze.Pomóżcie jak możecie a nie wytykajcie błędy a co do niektórych rad to nie komentuję      Dobrej Nocy

#31 2017-03-15 07:11:23

barbara.b
Member

Agnieszka1234 napisał:

bozencina50 napisał:

Życzę powodzenia smile

Dziękuję . Jak widzisz po kilkunastogodzinnej pracy szukam sama. Rano o 6 wstaję i tak co dzień .Przez rodzaj pracy nie mam czasu na wiele rzeczy.Czy uważasz że teraz jak usiadłabym to coś bym się nauczyła .Ja ledwo siedzę spać mi się chce. .Ja dalej szukam po to żeby z samego rana dzwonić.A propos wysyłałam do wykładania towaru nocami,na produkcję,do ofert z Wielkiej Brytanii i innych miejsc.Nie czekam tylko na odzew z forum i nie należę do obrażalskich,ale jak piszesz każda z Was była w takiej lub podobnej sytuacji ,więc skąd te komentarze.Pomóżcie jak możecie a nie wytykajcie błędy a co do niektórych rad to nie komentuję      Dobrej Nocy

Przede wszystkim nievrozumie co z synem gdy wyhedziesz. Po drugiebkazda z nas jest co zjazdvw takiej sytuacji, ze nie ma pracy, szuka pracy... Nawet jak male stale stelle to nie ma pewnosci, ze na Te stelle wroci. Wujwzdzajac tez nigdy nie ma pewmosci, ze nastepnego dnia nie wroci. Podopiwczny w kazdym momencie moze powiedziec, ze nie ma na ciebie ochoty, ty mozesz nie miec na niego ochoty luv hego rodzinie mozesz nie pasowac luv moze poprostu umrzec. Twoje wyobrazenoe o tej pracybjest bardzo dziwne. Szukasz bezpiecznego staleho miejsca, zeby  nie zostac bez pracy.bnue ma takiego miejsca. Ta pracavto woeczne poszukiwanie, jezdzenie do nowych podopiecznych I kolejne szykanie. W ciagu dwoch lat dwa razy bylam zmuszona wroci nastepnego dnia. Na ednym zleceniybchcoano nawet abym jechala tego samego dnia do domu po przejechanou 1000 km. Raz drugiego dnia babce odbilo I twz mnie nie chciala. Zachowanobjednak okres eypowiedzenia ibprzepracowalam 2'tygodnie. To jest jakies 25% moich zlecen, ktore kompletnie nie wypaluly. U innej babci bylam miesiac z czegovtrzy tygodnie byla wbszpitalu. Praktycznie umierajaca.pozostaje kilka zlecen gdzie udalo mi sie z trudem wytrzumac dwa miesuace. Kazdybdzien to byla walkabz podopieczna I jej rodzina. Dwie rodziiny po mojej opiece calkowocievxrezygnowaly z opiekunki- przepraszam trzy rodziny. Dwievwidziialy, ze ich marks z Opiekunka nie funkcjonuje I zamowilibpomoc dochodzaca, jedna rodzina odeslala babke do domu starcow Bo demencjs byla juz Ta zaaawansowana. Tam wiec nac12 stelli gdzie bylam 50 % to kompletne nuewypaly. Reszta to miejsca gdzie jakos przetrwalam Bo codziennie sobie powtarzam, ze musze. Mysle, ze droga wiekszosci opiekunek Ta wyglada. A ty wchodzisz Tu ibchcesz na tacy piekbe zlecenoe bobnie mozesz ryzykowac. Kazda z nas ryzykuje kazdym wyhazdem. Moja zmiennuczka z Te stelli wytrzymalavtu miesisc I to tylko dlatego Ta dlugo, ze firma ociagala sie zevznalezieniem zmienniczki. Strzelilo jej Tu coscw oku z nerwow. Gdy ja zmienilam wrocila do polski zaliczyla okuliste I po kilku dniach wyjechala na kolejne zlecenie. Tam po kilku dniach demencyjny dziadek wyrzucil ja z domu. Stala na ulicy gola ibwesola. Policja karetka pogotowiavdla dziadka dla niej szybkie organiziwanie transportu. Kilka dni pozniej dalam jej namiary na firme ktota logos szukala I wyjechala odrazu. Pohechala do lezacej babci z rakiem do jakoej ja bym w zyciubsie nie odwazyla. Ale siedzi tam twardo. Jezyka zna tyle co Nic. Tam wyglada pracavw opiecebi Ta wyglada Opiekunka, ktora chce pracowac. Robie marxy sie bezpoeczna Praca u babci jak z obrazka ibulozone zycue. Opieka to nie jest ulozonevzycie tylko Praca Tu I teraz. Tam I wtedy kiefy jest taka mozliwosc. A babcie Sa jak z obrazka tylko z wygladu.
Poczytaj sobuevto forum ile z nas musialo niespodziewanue zjezdzac. Chocuazby nuedawna historia bozenci. Nacwypadek, gdybym ja sprawiala wrazenie jedzy I w zwiszku z tym Nic dziwnego, ze mam tyle niewypalow. Bozencia byla na jakims kosmucznym zleceniu, z ktotego kazdy spieprzal gdzie pieprz rosnie. Ona z jakos niewyjasnionych przyczyn, sentynentu a moze wlasnie dlatego, ze jak kazda normalna osoba marzy o jakimś staly miejscu. I pojechala w  te pieprzone miejjsce. Nikt tego nie docenil. Gdy tylko zaczela pisac co sue tam dzieje wiedziałam, ze jej dni sa policzone. No i kilka dni później dostala takiego kopniaka w dupe, ze hej. Obuchem po glowie dostala. Ale otrzasnela sie i szuka dalej. To jest opieka i tak może wyglądać " stale bezpieczne " miejsce pracy.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2017-03-15 07:20:49)

#32 2017-03-15 12:45:54

oszukana14
Member

Agnieszka, nikt dla Ciebie nie chce tu być wilkiem. Wczytaj sie w komentarze, to sa tylko dobre rady.

Masz jakieś wyobrazenie o tej pracy - niestety mylne.

Ja dostalam prace bez doswiadczenia od ręki, ale znałam niemiecki

TO JEST CZARNY BIZNES. Pod piekna nazwa opiekunka jedziesz sprzątac, gotować i usługiwać wiec sie nie wczuwaj. Im wiecej serca wlozysz w te prace, tym bardziej ktos Ci podepcze! hmm

Trzeba znać choć troche słowek bo bez nich nie nawiążesz relacji z podpoiecznym co za tym idzie mogą szybko Cìe do domu odesłać lub bedziesz jeździła os Sztelli do Sztelli. Jak trafisz na wariatów co beda chcieli zebys na szmacie latała 24h jak sie obronisz? Jak odpyskujesz?

Życzę Ci naprawde dobrze, mam nadzieje , ze uda Ci sie znalezc cos dobrego.

Nie obrazaj sie, ale jezeli dotyka Ciebie krytyka tutaj... to przemysl wyjazd... Ludzie w De tym bardziej starsi potrafia byc naprawde okrutni, wredni i wyrafinowani. Obys tego nie doswiadczyła inaczej Zjesz sporo nerwow. Trzeba miec twarde serce i twarda du...pe

Moze lepiej na poczatej jakas restauracja, praca w kuchni , gdzie tez jest ktos z Polski?

Ostatnio edytowany przez oszukana14 (2017-03-15 12:58:28)

#33 2017-03-15 13:10:34

LidiaSz
Member

Ja myślę że da sobie radę. Na początek nauczyć się trzeba podstawowych słówek i można się w codziennym życiu dogadać. No i wybrać miejsce, gdzie ktoś jest po udarze, czy ma "swój świat". Wtedy swoje robisz, mało mówisz. A życie uczy cię języka. Potem nabiera się jakiejś wiedzy,można szukać coraz lepszego miejsca. jak się ma "nóż na gardle" to jest to dużą motywacją. Jednak żeby czuć się pewnie, trzeba się zabezpieczyć na różne warianty, mieć ze sobą telefon, laptop, no i trochę kasy w razie niespodzianego powrotu. Agnieszka, jedż na żywioł!
Dasz radę!

#34 2017-03-15 16:04:50

Tosia
Member

Agnieszko
Nie przejmuj się gadaniem innych. Wkuwaj podstawowe zwroty, jeśli ktoś zaproponuje Ci wyjazd, jedź. Najlepiej pierwszy wyjazd zaliczyć z firmą. Wszystko zależy od tego czy chcesz pracować. To jest praca, której mało, kto nie wykona. Dlaczego miałabyś nie podołać? Teraz przed świętami możesz spróbować, więcej opiekunek w tym czasie chce być w domu. Pozdrawiam

#35 2017-03-15 16:31:22

kobieta_w_podróży
Member

barbara.b napisał:

(...)

Bardzo wartościowy post Barbaro:).Cieszę się,że na tym forum są takie osoby.Zgadzam się z nim i podpisuję dwiema rękami i nogami.Ja bym co prawda ujęła to delikatniej,ale ja także jestem zdania,że jak się chce to można.
Uważam również,że firmy zatrudniające opiekunki bez znajomości języka (jeśli są takowe) nie są godne polecenia i osobiście sama bym w takiej pracować nie chciała.Firma ponosi odpowiedzialność za wybranie kompetentnej opiekunki-dopasowanej do danego zlecenia i im bardziej serio podchodzi do tego zadania tym lepiej później dla wszystkich zainteresowanych.Ja przykładowo wyjeżdżam za dwa tygodnie na kolejne zlecenie i moja agencja przedstawiała mi niedawno oferty.Jedna była bardzo fajna,ale podopieczna miała schorzenie z którym ja nie mam doświadczenia i pani z firmy słysząc to sama powiedziała,że woli kogoś z doświadczeniem w tym schorzeniu,a dla mnie znajdą coś innego.Bo rozsądna firma wie,że wciskając opiekunkę na dane zlecenie,żeby tylko wcisnąć strzela sobie samobója,bo nie tylko może stracić potencjalnego klienta i pracownika,ale i dobrą opinię,a to ostatnie najtrudniej zbudować czy odbudować.
Również rozsądna opiekunka wie,że musi o siebie zadbać- również po to by móc zadbać o swojego podopiecznego jak należy.Jak opiekunka może zadbać o bezpieczeństwo swoje i starszego człowieka jeśli nie zna języka?Jak wezwie pomoc,jak nawiąże kontakt z podopiecznym?I czy my oddalibyśmy opiekę nad naszymi starszymi rodzicami opiekunce z innego kraju,która nie zna słowa po polsku?
Ja nauczyłam się komunikatywnego niemieckiego w 3 miesiące intensywnej nauki przed pierwszym wyjazdem,a potem ulepszyłam rozmawiając z moimi podopiecznymi:).Wszystko można jak się chce,ale,żeby coś dostać trzeba najpierw coś wyłożyć od siebiewink.

#36 2017-03-15 17:19:02

LidiaSz
Member

kobieta_w_podróży napisał:

barbara.b napisał:

(...)

Bardzo wartościowy post Barbaro:).Cieszę się,że na tym forum są takie osoby.Zgadzam się z nim i podpisuję dwiema rękami i nogami.Ja bym co prawda ujęła to delikatniej,ale ja także jestem zdania,że jak się chce to można.
Uważam również,że firmy zatrudniające opiekunki bez znajomości języka (jeśli są takowe) nie są godne polecenia i osobiście sama bym w takiej pracować nie chciała.Firma ponosi odpowiedzialność za wybranie kompetentnej opiekunki-dopasowanej do danego zlecenia i im bardziej serio podchodzi do tego zadania tym lepiej później dla wszystkich zainteresowanych.Ja przykładowo wyjeżdżam za dwa tygodnie na kolejne zlecenie i moja agencja przedstawiała mi niedawno oferty.Jedna była bardzo fajna,ale podopieczna miała schorzenie z którym ja nie mam doświadczenia i pani z firmy słysząc to sama powiedziała,że woli kogoś z doświadczeniem w tym schorzeniu,a dla mnie znajdą coś innego.Bo rozsądna firma wie,że wciskając opiekunkę na dane zlecenie,żeby tylko wcisnąć strzela sobie samobója,bo nie tylko może stracić potencjalnego klienta i pracownika,ale i dobrą opinię,a to ostatnie najtrudniej zbudować czy odbudować.
Również rozsądna opiekunka wie,że musi o siebie zadbać- również po to by móc zadbać o swojego podopiecznego jak należy.Jak opiekunka może zadbać o bezpieczeństwo swoje i starszego człowieka jeśli nie zna języka?Jak wezwie pomoc,jak nawiąże kontakt z podopiecznym?I czy my oddalibyśmy opiekę nad naszymi starszymi rodzicami opiekunce z innego kraju,która nie zna słowa po polsku?
Ja nauczyłam się komunikatywnego niemieckiego w 3 miesiące intensywnej nauki przed pierwszym wyjazdem,a potem ulepszyłam rozmawiając z moimi podopiecznymi:).Wszystko można jak się chce,ale,żeby coś dostać trzeba najpierw coś wyłożyć od siebiewink.

Banialuki na korzyść firmy wink
Każdy kiedyś zaczynał. I mało kto ileś lat tam do tyłu znał język. Nawet za granicą kraju mało kto był. Nie wszędzie jest potrzebny język i na wszystko jest sposób. Jeśli podopieczny jest chory i nie ma z nim możliwości rozmowy. Gesty czy uśmiech wszyscy poznają. Pojedyncze słowa też swoje mówią. W sklepach wszystko leży na półkach. Dane chorego i słowa na pogotowie tzw. SOS można sobie wypisać na kartce. Sprawy ważne do powiedzenia rodzinie jest koordynator. Słowniki i tłumacze online w laptopie. Można sobie spisywać na kartce. Słowa kilkukrotnie usłyszane i powiedziane zapadają szybciej w pamięci. Nauka idzie szybko. Większość z nas jechała kiedyś z minimalnym językiem. Po kilku tygodniach rozumiało się wszystko. Także nie demotywujcie nowych opiekunek. Pracy jest dużo i są różne miejsca i oczekiwania.

#37 2017-03-15 18:11:16

bozencina50
Member

Pitu , pitu...
Bosze , skąd ty sie kobieto zerwałaś ? Od razu widać ,że niewiele wspolnego masz z normalną opiekunką.
Lidia z ust mi te słowa wyjęłaś smile
Kobieta_w_ w podróży piszesz bzdury .Od kiedy to znajomość języka jest gwarancją dobrego wykonania zlecenia.Niektórzy Niemcy i agencje,  nawet wolą bez języka( tylko podstawy) bo taka opiekunka zrobi wszystko co jej Niemiec powie ,  a jeszcze taka ,ktora chce utrzymac pracę .Mało tego nie bedzie rozumiala ,a czasami tez o to chodzi , by za dużo nie rozumieć , a już napewno nie egzekwowac swoich praw.Jesteś opiekunką , to pewnie wiesz ,że umowa , ktorą posiada rodzina jest często sprzeczna z umową opiekunki ?
Jeżeli firma wysyła opiekunkę bez języka i rodzina siè na to zgadza , to napewno bedzie ustalone co robić w nagłych wypadkach.A jak babka jest jeżąca lub totalnie odleciana , to po co jezyk ?  Jak ona i tak nie rozumie? Są rożne schorzenia i rożne wymagania.
Ale chyba Agnieszce nie o to chodzi.Ona ma ciężką sytuacje ekonomiczną i jej chodzi obojetnie o jaką pracę , aby tylko zarobić i rozwiązać swoje problemy.
Agnieszka , Tosia ma rację .Nie boj się , aplikuj do wielu firm .Napewno coś znajdziesz.
Ja raczej bym proponowała jechac z firmą a nie z kimś nieznanym .Mam tu na myśli osobę fizyczną.
Ja co orawda byłam pierwszy raz na czarno ale obok pracowała moja kuzynka i mieszkała jej przyjaciółka Polka.
Nie ma niczego szczególnego w opiece , by nie dać rady.
Życzę powodenia smile

#38 2017-03-15 20:20:55

LidiaSz
Member

https://www.pajeczyna.pl/oferta/opiekun … iat,894891

Do Agnieszki1234 oferta chyba odpowiednia na początek smile

#39 2017-03-16 09:33:14

barbara.b
Member

LidiaSz napisał:

barbara.b napisał:

(...)

Każdy kiedyś zaczynał. I mało kto ileś lat tam do tyłu znał język. Nawet za granicą kraju mało kto był. Nie wszędzie jest potrzebny język i na wszystko jest sposób. Jeśli podopieczny jest chory i nie ma z nim możliwości rozmowy. Gesty czy uśmiech wszyscy poznają. Pojedyncze słowa też swoje mówią. W sklepach wszystko leży na półkach. Dane chorego i słowa na pogotowie tzw. SOS można sobie wypisać na kartce. Sprawy ważne do powiedzenia rodzinie jest koordynator. Słowniki i tłumacze online w laptopie. Można sobie spisywać na kartce. Słowa kilkukrotnie usłyszane i powiedziane zapadają szybciej w pamięci. Nauka idzie szybko. Większość z nas jechała kiedyś z minimalnym językiem. Po kilku tygodniach rozumiało się wszystko. Także nie demotywujcie nowych opiekunek. Pracy jest dużo i są różne miejsca i oczekiwania.

Nikt jej nie straszy, ze bez języka nie da rady, ze wogole nie da rady ale nastawienie typu " nie mam kiedy się uczyć języka chce do polskiej rodziny" sorry ale co ona będzie robila chociażby pierwszego dnia z rodzina jak ja rodzina przywita? Usiądzie i będzie siedziec? Trzeba umieć cos o sobie powiedziec, nastawić sie, ze jednak rękami i nogami ale trzeba będzie sobie radzić po niemiecku bo sue do Niemiec jedzie. A przepraszam ona do polskiej rodziny.... Tylko, ze ta polska rodzina w Niemczech zyje. Trzeba chociaż wrażenie robic, ze liznelo sie triche języka i na tym sie nie skończy. Nie wyobraża sobie pracy z moja podopieczna bez języka. A dla podopiecznego to tez bardzo ciężkie, gdy wie, ze w większości nie jest rozumiany. Nie mówcie, ze po miesiącu rozumie sie juz wszystko. Mwtoda prób i błędów można znać nawyki podopiecznego i wiedzieć co kiedy i jak ale na pewno nie rozumie sie wszystkiego. Widziała opiekunki, ktorym sie wydawalo, ze z kali jeść kali pic rozumiacwszystko wylapujac jedno slowo i domyślając sie reszty w rezultacie bylo rodzina o chlebie a opiekunka o niebie...
Takze juz zanim się wyjedzie trzeba się zaczac uczyć a potem dalej uczyć sie uczyć się i uczyć sie.
A z toba bożenka sie nie zgodzę. Jesli osoba jak to piszesz odleciala to tym bardziej język jest pomocny. Demencyjni tez maja swoja logikę i język pomaga ich zrozumieć.w demencyjnym, który w blachych sprawach nie jest rozumiany albo sam nie rozumu co tak ktos sobie pitoli lamanym niemieckim czuje sie bezsilny. Każdy człowiek czuje sie bezsilny ale denencyjny robi sie agresywny. Język jest bardzo ważny w opiece. Dla obu stron. Poznalam tu opiekunkę co nie zna języka i ciągle pyta się mnie co znaczy jakie slowo co jak powoedziec i mów " żebym ja znala niemiecki... ".

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2017-03-16 09:41:24)

#40 2017-03-16 09:39:49

LidiaSz
Member

barbara.b napisał:

LidiaSz napisał:

Nikt jej nie straszy, ze bez języka nie da rady, ze wogole nie da rady ale nastawienie typu " nie mam kiedy się uczyć języka chce do polskiej rodziny" sorry ale co ona będzie robila chociażby pierwszego dnia z rodzina jak ja rodzina przywita? Usiądzie i będzie siedziec? Trzeba umieć cos o sobie powiedziec, nastawić sie, ze jednak rękami i nogami ale trzeba będzie sobie radzić po niemiecku bo sue do Niemiec jedzie. A przepraszam ona do polskiej rodziny.... Tylko, ze ta polska rodzina w Niemczech zyje. Trzeba chociaż wrażenie robic, ze liznelo sie triche języka i na tym sie nie skończy. Nie wyobraża sobie pracy z moja podopieczna bez języka. A dla podopiecznego to tez bardzo ciężkie, gdy wie, ze w większości nie jest rozumiany. Nie mówcie, ze po miesiącu rozumie sie juz wszystko. Mwtoda prób i błędów można znać nawyki podopiecznego i wiedzieć co kiedy i jak ale na pewno nie rozumie sie wszystkiego. Widziała opiekunki, ktorym sie wydawalo, ze z kali jeść kali pic rozumiacwszystko wylapujac jedno slowo i domyślając sie reszty w rezultacie bylo rodzina o chlebie a opiekunka o niebie...

To wszystko racja, trzeba umieć sie przedstawić, znać podstawowe zwroty, ale najlepiej nauka idzie na miejscu! Są przerwy, TV niemiecka, nawet ulotki ze sklepów oglądając się uczysz nazw. Nigdy u polskiej rodziny, nie pomoże a wręcz utrudnia. Ja myslę że Agnieszka po prostu się boi. Jak raz pojedzie, przełamie strach.

#41 2017-03-16 11:02:51

barbara.b
Member

Ale naukę trzeba zacząć juz przed wyjazdem. Typu chleb pomimo kielbasa. Pierwszy tydzien na nowym miejscu jest trudny i nie ma czasami czasu, żeby szukac po slownikach podstawowych slow. Raz zmieniała mnie zmienniczka cos tam znala gramatykę niemiecka. Zaczelam jej mówić na szybko ci i jak a ona czekaj czekaj. Poszla po kartkę i wszystko mówiłam jej jak jest po niemiecku. Ja o segregacji śmieci co samo w sobie bylo dla niej czarna magia a ja jeszcze mysialam jej wszystko mówić jaj jest po niemiecku. Myślałam, ze mnie szlag trafi. Zamiast o 12 w południe zhechalam o 14. A ona przyjechala o 6 rano. Czułam sieka taka zjebana. A nie można bylo w domu sobie jyz podstawowe słowa przygotować? Znam niemiecki ale na każdy wyjazd sie szykuje.sprawdzam w necie gdzie sa i jakie sklepy, lekarze, gdzie można pojechać w pobliżu i czym. Jak bym nie znala języka z pewnością miała bym również podstawowe slowka wypisane.

#42 2017-03-16 11:11:31

LidiaSz
Member

barbara.b napisał:

Ale naukę trzeba zacząć juz przed wyjazdem. Typu chleb pomimo kielbasa. Pierwszy tydzien na nowym miejscu jest trudny i nie ma czasami czasu, żeby szukac po slownikach podstawowych slow. Raz zmieniała mnie zmienniczka cos tam znala gramatykę niemiecka. Zaczelam jej mówić na szybko ci i jak a ona czekaj czekaj. Poszla po kartkę i wszystko mówiłam jej jak jest po niemiecku. Ja o segregacji śmieci co samo w sobie bylo dla niej czarna magia a ja jeszcze mysialam jej wszystko mówić jaj jest po niemiecku. Myślałam, ze mnie szlag trafi. Zamiast o 12 w południe zhechalam o 14. A ona przyjechala o 6 rano. Czułam sieka taka zjebana. A nie można bylo w domu sobie jyz podstawowe słowa przygotować? Znam niemiecki ale na każdy wyjazd sie szykuje.sprawdzam w necie gdzie sa i jakie sklepy, lekarze, gdzie można pojechać w pobliżu i czym. Jak bym nie znala języka z pewnością miała bym również podstawowe slowka wypisane.

Jasne, trzeba mieć choć z grubsza orientację, reszta w praniu. Ale pamiętajmy że każda z nas miała ten pierwszy raz wink
A kartkę to mogła sobie w domu pisać. Dlatego pisałam, że trzeba się do pracy jednak trochę przygotować. Ale im większy szok na pierwszej szteli tym na następnych łatwiej wink O ile nauka idzie w głowę nie w las.

#43 2017-03-16 11:55:35

Tosia
Member

Poznałam opiekunkę, która nie znała języka. Pomagałam jej ja, pomagała Rumunka. Dziewczyna była 3 miesiące. Siostra i syn pdp nic do niej nie mieli. Do dzisiaj wspominam ją ciepło. Chciała i dała radę. Wszystko zależy od nas samych.

#44 2017-03-16 13:06:27

LidiaSz
Member

Tosia napisał:

Poznałam opiekunkę, która nie znała języka. Pomagałam jej ja, pomagała Rumunka. Dziewczyna była 3 miesiące. Siostra i syn pdp nic do niej nie mieli. Do dzisiaj wspominam ją ciepło. Chciała i dała radę. Wszystko zależy od nas samych.

Dokładnie smile Reszta to dodatek ułatwiający życie(pracę, na początku)

#45 2017-03-19 16:40:18

Agnieszka1234
Member

.DZIĘKUJĘ Z CAŁEGO SERCA  PANI JOLI ZA POMOC.
Wyjeżdżam.
Dziękuje również ponownie Pani Joli oraz Paniom Teresie....,Bona ....,Bogumile ......,Nowa....,Iza.. za wsparcie osobiste oraz innym Paniom przychylnym i wspierającym mnie na Forum
DZIĘKI ŚLICZNE Z CAŁEGO SERCA.CO ZASTANĘ NIE WIM. ALE KTOŚ OTWORZYŁ MI DRZWI I ZAPROSIŁ DO ŚRODKA PODAJĄC POMOCNA DŁOŃ I MAJĄC SERCE DAŁ MI TAK WIELE.

Dziękuję Paniom Urszuli Basi Kasi za kopa w dup.  ,ponieważ zmusiłyście mnie do dalszych działań a wasze  zachowanie odbiję się wam czkawką .GDZIE ŻYCZLIWOŚĆ LUDZKA ,SERCE JEŚLI JE MACIE [bo mając samemu problemy powinno się pomóc drugiej osobie,serca nie traci się jeśli upada się na dno problemów ono jeszcze bardziej jest wrażliwe.Chyba że ktoś serca nie ma.

JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ MOIM DZIEWCZYNOM OCZYWIŚCIE TYM MOIM .Piszcie do mnie jak coś to też wyciągnę dłoń tak jak mi podała Pani Jola.
Prywatnie odpiszę każdemu i pomogę jak tylko będę w stanie.MOC NALEŻY DO LUDZI Z DOBRYM SERCEM A ZŁO NIE JEST NASZYM PRZYJACIELEM

#46 2017-03-19 16:48:32

LidiaSz
Member

Agnieszka1234 napisał:

Wyjeżdżam.
Dziękuje również ponownie Pani Joli oraz Paniom Teresie....,Bona ....,Bogumile ......,Nowa....,Iza.. za wsparcie osobiste oraz innym Paniom przychylnym i wspierającym mnie na Forum
DZIĘKI ŚLICZNE Z CAŁEGO SERCA.CO ZASTANĘ NIE WIM. ALE KTOŚ OTWORZYŁ MI DRZWI I ZAPROSIŁ DO ŚRODKA PODAJĄC POMOCNA DŁOŃ I MAJĄC SERCE DAŁ MI TAK WIELE.

Dziękuję Paniom Urszuli Basi Kasi za kopa w dup.  ,ponieważ zmusiłyście mnie do dalszych działań a wasze  zachowanie odbiję się wam czkawką .GDZIE ŻYCZLIWOŚĆ LUDZKA ,SERCE JEŚLI JE MACIE [bo mając samemu problemy powinno się pomóc drugiej osobie,serca nie traci się jeśli upada się na dno problemów ono jeszcze bardziej jest wrażliwe.Chyba że ktoś serca nie ma.

JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ MOIM DZIEWCZYNOM OCZYWIŚCIE TYM MOIM .Piszcie do mnie jak coś to też wyciągnę dłoń tak jak mi podała Pani Jola.
Prywatnie odpiszę każdemu i pomogę jak tylko będę w stanie.MOC NALEŻY DO LUDZI Z DOBRYM SERCEM A ZŁO NIE JEST NASZYM PRZYJACIELEM

Powodzenia! smile

#47 2017-03-19 16:59:15

barbara.b
Member

Jaka pierdola

#48 2017-03-19 17:02:22

mama5536
Member

Agnieszka1234 napisał:

Wyjeżdżam.

Cieszę się Agnieszko że jedziesz ,będzie dobrze ,pierwsze koty za płoty !smile

#49 2017-03-19 18:38:36

barbara.b
Member

Jest taka firma albo ma taki slogan- pomocna dlon. Jak to słyszę w związku z opieka to mnie szlag trafia. Ten pomogl ten nie pomógł a kiedys sam byl na dnie.

#50 2017-03-24 06:52:45

jagnak
Member

Oj może być ciężko. Podstawy trzeba mieć ! Polecam zainteresować się jakims szybkim kursem języka. Wiemze takie kursy , nawet przez internet organizuje szkoła językowa Empik ( są dostosowane dla osób, które chcą wyjechać do pracy za granicę). Nie jest to jakiś wielki koszt ale jednak będzie o wiele łatwiej. Bez jezyka nie wiem czy odważyłabym się pojechać. Jak pierwszy raz jechałam to wprawdzie nie rozmawiałam dobrze, ale jakieś tam podstawy miałam wink

https://empikschool.com/

Ostatnio edytowany przez jagnak (2017-03-31 08:34:46)

#51 2017-06-14 07:36:53

latinka
Member

A nie lepiej jest zastanowić się nad kursem wakacyjnym? Wiele szkół językowych organizuje na przykład wakacyjne kursy językowe, które z reguły sa o wiele bardziej intensywne od kursów rocznych. Są dedykowane właśnie osobom chcącym nauczyć sie języka w krótkim czasie. Na przykład z powodu konieczności wyjazdu do pracy.
Poczytajcie sobie:
http://edueduonline.pl/kursy-wakacyjne

W przypadku takiego kursu nie trzeba nawet nigdzie wychodzić ponieważ jest prowadzony online.

#52 2017-11-29 13:57:36

Krystyna_60
Member

Myślę, że szukając pracy dla opiekunek osób starszych powinnaś znać chociażby podstawy języka. Nie polecam wyjeżdżać osobom, które kompletnie nic nie rozumieją bo to może przysparzać im wiele stresu a sam podopieczny też nie będzie zadowolony. Słyszałam o sytuacji, gdy kobieta przyjechała do pracy opiekunki w niemczech a po dwóch tygodniach musiała zjeżdżać bo babcia nie była zadowolona. Jest wiele kursów niemieckiego dla opiekunek, chociażby w agencjach http://www.veritas-opieka.pl/kursy-jezykowe/. Ja też z takich korzystałam przed wyjazdem. wiadomo, że to są dodatkowe koszty ale to i tak się potem zwróci.

#53 2017-12-20 11:31:39

mirka1967
New member
Od: Poznań

szukam zmienniczki do Dortmundu.... jesli jestes chetna na styczen... napisz mirkarom@onet.pl fajna stella, do samotnej babci 89 lat, wyjazd z firma gowork

#54 2017-12-20 12:02:43

generalcategory
Member

It is very your choice as towards look you wish to embrace on your patio; green violet stripes within the cushions glimpse great far too and also come in synthetic stuff to conditions it down.    www.homeimprovementsigns.com
Another motive lighting is effective is useful lots of the usb ports while not having to spend considerably money. Rather then buying just one security home, you can obtain lights on your entire property.    www.homeimprovementlink.com
without a operating boiler you should not heat the house in winter weather or complete dish laundering and clothes automatic washers. It becomes quite hard to keep home fresh and very well preserved on the whole. These are extremely important work. They usually are vital on your ability to regulate your residence.    www.homeimprovementvoice.com
Some persons ask the reason people opt for trash treatment over different methods. Junk removal products and services are swift and productive. They carry pride in obtaining job time in a reasonable matter to help you to begin up coming step with upgrading the house.    www.homeimprovementfocus.com
But far more aware, more discriminating homeowner, also looks at a open fireplace as a little an traditional. They think here we are at a time in the event the fireplace seemed to be the centerpiece of any home, here we are at a time in the event the fireplace was the sole way to help heat your dream house.    www.homeimprovementvision.com
Specialist Concreters typically offer home entrepreneurs in Sydney a substantial variety connected with colours both equally in dyes and p stains. This helps you match this driveway towards colour pattern of your dwelling and surroundings.    www.homeimprovementunion.com
It delivers visitors rooms and dinner but provides few different foods, that's why, the label. In frequent fashion, bed in addition to breakfasts is usually private households with customer bedrooms that usually contain en suite bath.    www.homeimprovementharbor.com
It is additionally important with the storage facility to obtain complete cleanliness over the premises. Your goods might get damaged should the place seriously isn't clean mainly because pest, insects in addition to rodents could well be roaming everywhere over the mini storage devices unit.    www.homeimprovementempire.com
But if your carport is usually enclosed, almost all any typical lighting installation should do the job fine. Start carports, however are governed by moisture disorders, particularly with rainy, snowy or monsoon coastal parts of the world.    www.homeimprovementgarage.com

A court, handling Family legal requirements attorneys which represent the divorcing dad and mom, take a variety of factors into consideration when advising clients pertaining to options for their children's orlando upbringing.    1stparents.com
While methods can have differing benefits, and any situation involves a different couple of rules, the things that should keep constant could be the basic basics each mom or dad must master. These concepts helps guide parents for their constant effort that they are better dad and mom.    parentstutorial.com
Often moments, the therapist hopes to work alone together with the child in the early stages. The therapist may like to work together with the parents and various family affiliates alone without the presence of problem child in the early stages.    parentsside.com
The most important difference is definitely that in such a case, the causing child is definitely genetically based on the surrogate. Using this method involves impregnating a surrogate of course or synthetically.    parentsstory.com
Child safety is a top dilemma among a lot of good dad and mom today. With lots of news records concerning losing or abducted small children, it’s getting increasingly scary to get parents to use their eyes off all their young people, even for your minute.    parentsfuture.com
Physical activities, leisure exercises, hobbies plus pastimes are an inclusive part of modern everyday living and they usually are an important aspect in a successful development on the career and also business.    1stsportstutor.com
sports event where winning athlete will almost certainly get a award or the school competition where winning kid will almost certainly get a medal, only a deserving candidate really should be given a trophy without the majority.    mysportscaptain.com
Baseball playing revolves within the money set. Unlike baseball and basketball game, which apply spreads, in softball sports bettors should just pick the best game winner of each event. The “spread” is definitely worked while in the money that must be laid and also taken each side.    vipsportsadviser.com
For the ones regularly site sports bets came to obtain the odds it is important. But what amount of of you may have actually been curious about who really makes all these odds? You just proceed to the bookmaker and then determine a cost offered for your team and accept it as these.    todaysportsjournal.com
In lots of cases the perfect treatment to get Osteoarthritis is found in sports counseling clinics which provide regular help athletes plus non-athletes who are afflicted with it. The perfect sports counseling clinics will almost certainly provide admission to a multi-disciplinary health team    futuresportsedition.com
Durafill has been the main infill system to the synthetic yard market now, helping so that you can preserve plus keep man made turf wanting and feeling the best natural.    1stsportswhiz.com
These are mouth guards, you unquestionably need a person when trying to play sports. Mouth guards aren’t allowed to be a design statement while in the sports community, they’re required to protect a person's teeth for the duration of any get hold of sport.    simplysportspro.com
If you ever suffer out of stress consistently, you really need to change your everyday living. The most convenient way to shed stress (saving it) is definitely regular physical activities classes.    todaysportshero.com
The 12 inches and angle will move around natural placements easily. Larger braces and also supports will need to have hinges this allow all-natural movement.    radiosportsjournal.com
You must note lots of of a safety of both rider as well as parasail crew are dependent upon the utilization of certified wellbeing gears and high-quality equipment.    eversportshq.com
The practicing tennis champion could not leave regarding his treatment ball if he goes out for physical exercise. It includes served the pup well around boosting her agility and torso muscles.    ultrasportsfuture.com
Its possible you have a mobile play/sleep bed but your travel bed is a better preference. There are a variety of manufacturer's who seem to offer level of quality travel beds and you could find these folks in whether bassinet, crib or an element that looks akin to a tent alternatives.    1sttraveltutor.com
An unobserved plus unsuspected lenience for traveling through time zones may result around affected psycho-social behavior as a consequence of new destinations and geographical catalysts that happen to be bombarded to the various senses of your body.    cybertravelschool.com
The previously items are found some the advantages that are included in chartering a private jet. To be able to spend more of their time with a person's clients plus less time frame traveling, a private air bus charter and rental for business is a one for yourself.    itravelcoach.com
Many rent your car services just like Kings Rent Your car Colombo offer various vehicles for their fleet and you simply could pick an SUV or perhaps car, any scenario that makes you actually comfortable during your travel.    viptraveladviser.com
Ever since the market generally provides the needs of your consumers, the whopping wide variety of travel providers and go guides converse volumes for the need to get traveling.    urbantravelnews.com

#55 2018-07-04 12:41:54

martam1989
New member

To prawda, ja też nie pojechałabym nie znając chociażby angielskiego. Z niemieckim mam zawsze pod górkę. Ostatnio często widzę wyjazdy do Norwegii z angielskim oferowane przez różne biura. Szczerze mówiąc ciężko złapać rozmowę, bo tyle tam chętnych.
Kilka stron gdzie mniejsza konkurencja z tego co się orierntuje to.
Mniejsze strony jak
1. prazag.pl
2. praca-za-granica.pl

Pozdrawiam Was gorąco

#56 2018-07-18 17:11:05

kajek111
Member

Polecam ABC WORK, zawsze są jakieś oferty. Czy z językiem, czy bez. Ja jeździłam bez języka, ale na początku pytano mnie o znajomość angielskiego/niemieckiego. Więc na pewno dopasowują oferty pod ludzi.

Reklama