Pronobel opinie

Witajcie! Szukam pracy w Niemczech. Nie mam długoletniego doświadczenia, ale już pracowałam jako opiekunka. Znalazłam to ogłoszenie: http://praca.gratka...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

...inne firmy oferujące pracę dla opiekunek osób starszych? - aktualne tematy :

#1 2013-03-22 12:14:30

mariajanowska
Member

Pronobel opinie

Witajcie!  Szukam pracy w Niemczech. Nie mam długoletniego doświadczenia, ale już pracowałam jako opiekunka.
Znalazłam to ogłoszenie:
http://praca.gratka.pl/pracownik/szukaj … 37377.html
Znacie może tę agencję ?

#2 2013-03-22 12:20:15

ewal8
Member

Re: Pronobel opinie

http://www.mypolonia.pl/index.php/tets/ … e-pronobel

na tej stronce są komentarze dotyczące tej firmy. Co prawda tylko dwa, ale zawsze to coś smile

#3 2013-10-03 12:10:41

urszula47
Member

Agnieszko masz racje,poczytaj!dzisiejsze z www.praca.gratka.pl Opiekunka do Pana Theodora w Wegberg

Pracodawca: Pronobel

Branża: Sprzątaczki, Opiekunki, Gosposie

Typ stanowiska: Inne

Region: zagranica

Miejsce: Wegberg

Kraj: Niemcy

Rodzaj pracy: Stała

Forma zatrudnienia: Umowa o pracę

Minimalne wykształcenie: Podstawowe

Wynagrodzenie: 3360 PLN (miesięcznie brutto)a netto?

#4 2013-10-03 13:02:56

momus7
Member

Pronobel ,mam ich pod nosem.
Ale,ściąnęłam sobie ich formularze.
I już samo to że na powitanie mam straszą karą 1000 za tłumaczenie dokumentów???,rezygnację i co tam jeszcze.
To nie zachęca.

#5 2013-10-03 14:26:39

krystyna5
Member

Niezapominajka84 napisał:

uuuu bez przesady,omijac takie firmy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wiesz co się naprawde zdziwię jak znajdziesz taka agencję o jaka Ci chodzi .co jedna agencja to lepsza

#6 2013-12-10 16:26:06

mada
New member

Ja jezdze z ta firma co jakis czas i moge powiedziec, ze to chyba najlepsz agencja z jaka jezdzilam do tej pory, a troche ich juz bylo... nacielam sie tyle razy... ale w pronoblu zawsze wszystko bylo okey, kasa, dokumenty, rodzina w niemczech. Ale każdy sam musi sprobowac i sie przekonac

#7 2013-12-10 18:06:04

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

mada napisał:

Ja jezdze z ta firma co jakis czas i moge powiedziec, ze to chyba najlepsz agencja z jaka jezdzilam do tej pory, a troche ich juz bylo... nacielam sie tyle razy... ale w pronoblu zawsze wszystko bylo okey, kasa, dokumenty, rodzina w niemczech. Ale każdy sam musi sprobowac i sie przekonac

Jaka kasa??????? opamietaj się.
Serfujesz po necie masz - dzieisiątki firm które lepiej udają, że płacą

#8 2015-10-16 13:54:35

ariana123
Member

NIE POLECAM!
Nie sprawdzaja miejsc na ktore wysyłają opiekunki,a jeśli któraś się skarży i chce zjechać-straszą karami,nastepnej zaś opiekunki oczywiście nie informują o stanie na Stelli.
Bywają u nich Stelle z agresywnymi furiami,pacjentkami,które nie powinny podlegać opiece domowej!

#9 2015-10-18 17:56:51

Aldona
Member
Od: Śląsk

ariana123 napisał:

NIE POLECAM!
Nie sprawdzaja miejsc na ktore wysyłają opiekunki,a jeśli któraś się skarży i chce zjechać-straszą karami,nastepnej zaś opiekunki oczywiście nie informują o stanie na Stelli.
Bywają u nich Stelle z agresywnymi furiami,pacjentkami,które nie powinny podlegać opiece domowej!

To musiałaś jakoś wyjątkowo źle trafić. Ja niedawno wróciłam z Niemiec i powiem ci, że zastałam Sztelę dokładnie taką jak mi ją opisywali. Prosiłam o numer do opiekunki która tam przebywała i wszystko mi powiedziała. Myślę, że to też wiele zależy od stałych opiekunek, jak one opisują Sztelę. Może to one wprowadzają agencję w błąd? Ja jestem bardzo zadowolona i za miesiąc jadę z powrotem.
Co do Szteli z agresywnymi furiami itp.? Byłaś na wszystkich? Mówisz o tym z własnego doświadczenia czy po prostu piszesz niesprawdzone rzeczy, żeby tylko napisać coś źle na agencję? Przykre...

#10 2015-10-18 18:26:14

barbara.b
Member

a ja wolę wariatkę, furiatkę niż spokojną babkę co ani be ani me... wolę takie walczące... tacy słabi ludzie mi działają na nerwy i niestety nie mam do nich szacunku a do furiatki mam. wiem, ze to choroba, ale tez trochę charakter. i ja wolę charakterki... przynajmniej mam do niej szacunek i się na taką patrzeć mogę. a na taką cierpiętnicę co to na wszystko się godzi czy jej pasuje, czy nie to się nie mogę patrzeć. szkoda mi jej i co z tego jak się nie mogę patrzeć... bardzo bym się ucieszyła jak w kolejnej stelli trafiła bym na walczącą.

Aldona napisał:

ariana123 napisał:

NIE POLECAM!

To musiałaś jakoś wyjątkowo źle trafić. Ja niedawno wróciłam z Niemiec i powiem ci, że zastałam Sztelę dokładnie taką jak mi ją opisywali. Prosiłam o numer do opiekunki która tam przebywała i wszystko mi powiedziała. Myślę, że to też wiele zależy od stałych opiekunek, jak one opisują Sztelę. Może to one wprowadzają agencję w błąd? Ja jestem bardzo zadowolona i za miesiąc jadę z powrotem.
Co do Szteli z agresywnymi furiami itp.? Byłaś na wszystkich? Mówisz o tym z własnego doświadczenia czy po prostu piszesz niesprawdzone rzeczy, żeby tylko napisać coś źle na agencję? Przykre...

#11 2015-10-18 18:32:03

simona1961
Member

Aldona napisał:

ariana123 napisał:

NIE POLECAM!

A ty na ilu Sztelach byłaś? Jak długo pracujesz jako opiekunka?
Ariana to opiekunka z 11-letnim stażem i świetnym niemieckim. Przykre to jest to, że podważasz czyjegoś posta , sama mając chyba blade pojęcie o tej pracy i przypadkach na które może trafić opiekunka. Pasuje Ci Pronobel to wystarczy bez złosliwości opisac swoje doswiadczenia z ta firmą. Tyle i aż tyle.

#12 2015-10-18 19:10:12

Aldona
Member

simona1961 napisał:

Aldona napisał:

ariana123 napisał:

NIE POLECAM!

A ty na ilu Sztelach byłaś? Jak długo pracujesz jako opiekunka?
Ariana to opiekunka z 11-letnim stażem i świetnym niemieckim. Przykre to jest to, że podważasz czyjegoś posta , sama mając chyba blade pojęcie o tej pracy i przypadkach na które może trafić opiekunka. Pasuje Ci Pronobel to wystarczy bez złosliwości opisac swoje doswiadczenia z ta firmą. Tyle i aż tyle.

Nie podważam zdania, ale pytam czy była na tych wszystkich Sztelach czy pisze historie wyssane z palca, bo to też ważne. Ariana nie napisała: "miałam furiatkę, poskarżyłam się i dostałam karę", nie pisze tego z własnego doświadczenia, własnych przeżyć tylko to co od kogoś usłyszała. Ja też sobie mogę napisać na inne firmy, że firma nierzetelna, nie płaci nie mając z tą firmą żadnej styczności. Nie mówię, że Ariana nie wyjeżdżała z Pronoblem, ale jej opinia wydaje mi się niesprecyzowana. Takie fakty oparte na przypuszczeniach.

barbara.b napisał:

a ja wolę wariatkę, furiatkę niż spokojną babkę co ani be ani me... wolę takie walczące... tacy słabi ludzie mi działają na nerwy i niestety nie mam do nich szacunku a do furiatki mam. wiem, ze to choroba, ale tez trochę charakter. i ja wolę charakterki... przynajmniej mam do niej szacunek i się na taką patrzeć mogę. a na taką cierpiętnicę co to na wszystko się godzi czy jej pasuje, czy nie to się nie mogę patrzeć. szkoda mi jej i co z tego jak się nie mogę patrzeć... bardzo bym się ucieszyła jak w kolejnej stelli trafiła bym na walczącą.

smile mówisz, że takie Sztele dają dreszczyk emocji? Mi też lepiej było jak miałam zajęcie na Szteli niż kilka dni co babcia więcej czasu spędzała przed TV.

#13 2015-10-19 11:08:51

ariana123
Member

Simona,dzięki!

Wiedziałam ,że w krótkim czasie odezwie się ktoś z firmy...
Nie mogę pisać na razie  szczegółach,jak się sprawa rozwiąze-napiszę więcej.Jestem zbulwersowana postępowaniem firmy z opiekunkami.Na razie tyle w temacie.

barabara b.
Pracowalam kiedyś  u pani z Alzheimerem i Parkinsonem,bez właściwych leków,bo rodzinka "nie chciała truć mamusi".Pacjentka czaiła sie po kątach z nożem,nożyczkami na opiekunke, pielegniarki z Pflegedienstu.
Pluła,kopała,gryzła przy próbie zbliżenia celem pomocy( ubrania,toalety,podania leków).Takich emocji poszukujesz w pracy? No to powodzenia!

#14 2015-10-19 11:16:15

simona1961
Member

ariana123 napisał:

Simona,dzięki!

Nie mogę pisać na razie  szczegółach,jak się sprawa rozwiąze-napiszę więcej.Jestem zbulwersowana postępowaniem firmy z opiekunkami.Na razie tyle w temacie.

barabara b.
Pracowalam kiedyś  u pani z Alzheimerem i Parkinsonem,bez właściwych leków,bo rodzinka "nie chciała truć mamusi".Pacjentka czaiła sie po kątach z nożem,nożyczkami na opiekunke, pielegniarki z Pflegedienstu.
Pluła,kopała,gryzła przy próbie zbliżenia celem pomocy( ubrania,toalety,podania leków).Takich emocji poszukujesz w pracy? No to powodzenia!

Ariano, nie ma się co denerwować. Pani Aldona jak przystało na dobrego pracownika firmy , reklamuje jak może, zza biurka.
Dziwi mnie tylko to, że te agencyjne panieneczki nie zdają sobie sprawy, że każda taka nachalna reklama firmy, odnosi wręcz odwrotny skutek.
No ale cóż, pewnie młode to to i rozumek malutki.

#15 2015-10-19 11:59:00

Aldona
Member

simona1961 napisał:

ariana123 napisał:

Simona,dzięki!

barabara b.

Ariano, nie ma się co denerwować. Pani Aldona jak przystało na dobrego pracownika firmy , reklamuje jak może, zza biurka.
Dziwi mnie tylko to, że te agencyjne panieneczki nie zdają sobie sprawy, że każda taka nachalna reklama firmy, odnosi wręcz odwrotny skutek.
No ale cóż, pewnie młode to to i rozumek malutki.

Wybacz, chcialabym pracować zza biurka, ale podobnie jak ty jestem zmuszona na wyjazdy do opieki do Niemiec. A skoro tak twierdzisz to może ty rzetelnie pracując dla innej firmy próbujesz odwieźć inne opiekunki od pracy w Pronoblu?

Praca opiekunki nie jest latwa, ale czyż nie jest tak, że w każdej firmie pośredniczącej można natknąć się na niepowodzenia? Każdy może być zbulwersowany jak coś nie idzie po ich myśli, ale czy nie łatwiej rozwiązać sprawę najpierw z firmą a później dopiero pisać niesprawdzone informacje?

#16 2015-10-19 14:20:20

ava
Member

Mnie nie przystoi wypowiadać się na temat tej agenturki, bom z nią nie współpracowała big_smile
Wklejam fragmenty z ich umowy big_smile

Zleceniobiorca oświadcza, że posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie w zakresie opieki nad osobami starszymi i/lub chorymi, które pozwalają mu na prawidłowe wykonywanie niniejszej umowy, w szczególności:

a. Zleceniobiorca oświadcza, że posiada potrzebną wiedzę na temat wykonywania usług pomocy domowej, w tym: prowadzenia gospodarstwa domowego, utrzymania w nim czystości, prania, prasowania, gotowania, przygotowywania posiłków w łatwej formie do spożycia, robienia zakupów, zmywania naczyń, opieki nad zwierzętami domowymi, podlewania roślin domowych, dbania o ogród w podstawowym zakresie, mycia okien, dbania o ogólną czystość itp. 

b. Zleceniobiorca oświadcza, że posiada potrzebną wiedzę na temat wykonywania usług opieki i wsparcia Podopiecznego w życiu codziennym oraz jego pielęgnacji, dotyczących: pielęgnacji i higieny ciała (mycie, kąpiel, pomoc w korzystaniu z prysznica, pielęgnacja zębów, czesanie, golenie),  pomocy przy czynnościach fizjologicznych, dbania o właściwe odżywianie podopiecznego, pomocy przy karmieniu, asystowaniu przy spacerach, wyjściach i aktywnościach Podopiecznego, pomocy przy przemieszczaniu się, chodzeniu, wstawaniu, kładzeniu do łóżka, chodzeniu po schodach, poruszaniu się z balkonikiem, rolatorem, dbałości o czystą garderobę Podopiecznego, organizacji wizyt lekarskich, wsparciu dla Podopiecznego i dotrzymywaniu towarzystwa, a jeśli posiada się prawo jazdy, a Podopieczny uważa to za ważny aspekt pomocy - jeżdżeniu samochodem w celu realizacji powyższych czynności np. zakupy, apteka itp.), dotrzymywaniu towarzystwa Podopiecznemu.

Postanowienia     dodatkowe
1. Zleceniobiorca ma obowiązek zachować w tajemnicy i nie ujawniać osobom trzecim wszelkich informacji poufnych, o których dowiedział się w związku z wykonywaniem niniejszej umowy, jako stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu postanowień art. 11 ust. 4 Ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tekst jednolity - Dz. U. z 2003 r. nr 153, poz. 1503 - z późniejszymi zmianami) pod rygorem poniesienia przez Zleceniobiorcę odpowiedzialności cywilnej i karnej przewidzianej odpowiednio w art. 18 i 23 powołanej Ustawy.
2. Zleceniobiorca zobowiązuje się do ochrony danych osobowych klientów Zleceniobiorcy.
3. Zleceniobiorca zobowiązuje się do niezwłocznego informowania na piśmie Zleceniodawcy o wszystkich przypadkach, w których wymaga od niego dokonywania czynności, które naruszają przepisy prawa polskiego lub niemieckiego.
4. Zleceniobiorca ma obowiązek powstrzymania się od wszelkich działań sprzecznych z przepisami prawa polskiego i niemieckiego.

5. Poufnością objęte zostają wszelkie procedury, niniejsza umowa oraz dokumenty towarzyszące tej umowie. 
6. Zleceniobiorca zobowiązuje się do traktowania jako poufnych i nieujawniania osobom trzecim informacji dotyczących otrzymywanego wynagrodzenia oraz innych świadczeń związanych z wykonywaniem niniejszej umowy oraz wszelkich innych informacji dotyczących Zleceniodawcy, uzyskanych w związku z wykonywaniem oraz przy okazji wykonywania niniejszej umowy, jako stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy przywołanej w pkt. 1. 2   

7. Każda ze stron może wypowiedzieć umowę z zachowaniem 30 - dniowego okresu wypowiedzenia. Wypowiedzenie musi być dokonane w formie pisemnej. Bieg okresu wypowiedzenia rozpoczyna się nie wcześniej niż w dniu otrzymania przez Stronę pisma zawierającego wypowiedzenie, a umowa ulega rozwiązaniu z upływem ostatniego dnia okresu wypowiedzenia, z zastrzeżeniem punktu 8 niniejszego paragrafu.
8. Umowa może zostać rozwiązana przez Zleceniodawcę ze skutkiem natychmiastowym w przypadku, gdy Zleceniobiorca:
a. zaniecha dalszego wykonywania jej przedmiotu,
b. dopuści się kradzieży lub innego przestępstwa,
c. wykona zlecenie w sposób rażąco nienależyty,
d. samowolnie opuści miejsce świadczenia usług bez uprzedniej pisemnej zgody Zleceniodawcy,
e. naruszy obowiązek zachowania trzeźwości w miejscu świadczenia usług,
f. poda nieprawdziwe informacje w kwestionariuszu osobowym Zleceniodawcy,
g. złoży nieprawdziwe oświadczenie o stanie swojego zdrowia, posiadanych kwalifikacjach i doświadczeniu zawarte w par. 4,
h. na wyraźne życzenie niezadowolonego z jakości świadczonych usług Podopiecznego/Klienta.
i. zaproponuje Podopiecznemu/Klientowi Zleceniodawcy/Rodzinie Podopiecznego usług i rozwiązań niezgodnych z polityką Zleceniodawcy w szczególności prowadzących do obejścia Zleceniodawcy.
9. W przypadku wystąpienia zdarzeń z punktu 8 podpunkt a-i Zleceniodawca ma prawo obciążyć Zleceniobiorcę karą umowną w kwocie 1000 zł za każde naruszenie wskazane w punkt 8
a-i, a jeżeli wartość szkód wyrządzonych przez Zleceniobiorcę przewyższy kwotę kary umownej, Zleceniodawca ma prawo dochodzić rekompensaty na zasadach przewidzianych w powszechnie obowiązujących przepisach prawnych za szkody wyrządzone przez Zleceniobiorcę.
W sytuacji wystąpienia zdarzeń z punktu 8 a-i Zleceniobiorcy nie przysługuje wynagrodzenie ani żadne należności pieniężne.
10. Prawo wypowiedzenia umowy przez Zleceniodawcę w trybie natychmiastowym może odbyć się drogą telefoniczną.
11. Daty realizacji zlecenia w Niemczech i w Polsce reguluje harmonogram wykonania zlecenia.
12. Strony postanawiają, że w okresie obowiązywania niniejszej umowy oraz w okresie 60 m-cy od dnia zakończenia obowiązywania niniejszej umowy, Zleceniobiorca nie może wykonywać na rzecz Podopiecznego i członków jego rodziny/Klienta Zleceniodawcy - na rzecz którego świadczył usługi w ramach niniejszej umowy - bezpośrednio lub pośrednio, takich samych lub czynności o charakterze zbliżonym do czynności uregulowanych niniejszą umową na podstawie jakiegokolwiek stosunku prawnego, niezależnie od formy prawnej jego ustanowienia (zakaz obejmuje także umowy zawarte w formie ustnej) oraz w sytuacji, gdy Zleceniobiorca swoim działaniem lub zaniechaniem doprowadzi do sytuacji, w której Klient Zleceniodawcy zrezygnuje z usług Zleceniodawcy, Zleceniodawca ma prawo obciążyć Zleceniobiorcę karą umowną w wysokości 5000,00 Euro.
13. W przypadku używania przez Zleceniobiorcę telefonu Podopiecznego/Klienta/Rodziny Podopiecznego bez jego zgody, w wyniku czego Zleceniodawca został obciążony przez Podopiecznego lub jego rodzinę z tego tytułu, Zleceniobiorca wyraża zgodę na potrącenie z jego wynagrodzenia równowartości rachunków telefonicznych przedstawionych przez Zleceniodawcę. Powyższe potrącenie będzie traktowane jako zaliczka na poczet rozliczenia niniejszej umowy. Wówczas taka zaliczka nie wymaga podpisu Zleceniobiorcy.
14. Wybór sposobu wykonania czynności określonych niniejszą umową należy wyłącznie do Zleceniobiorcy, nie może jednak negatywnie wpłynąć na jakość wykonywanych czynności oraz negatywnie wpływać na wizerunek i reputację Zleceniodawcy, zaś w przypadku czynności opiekuńczych dodatkowo nie może to prowadzić do narażenia życia i zdrowia Podopiecznego.

Zleceniobiorca oświadcza, iż ocenił charakter,  zakres  i  stopień  wysiłku  fizycznego, psychicznego oraz sprawności fizycznej wymaganej do świadczenia usług pomocy domowej i opieki i oświadcza, że jest w stanie w sposób poprawny wykonać zlecenie, o którym mowa w niniejszej umowie. Zleceniobiorca ponadto zdaję sobie sprawę z tego, iż świadczenie usług pomocy domowej i opieki na rzecz osób starszych i/lub chorych i/lub niedołężnych może wiązać się z obciążeniem psychicznym.

Zleceniodawca gwarantuje zwrot kosztów podróży do wysokości 100 Euro przy pobycie w Niemczech wynoszącym minimum 2 m-ce.

A tu bardzo atrakcyjna oferta

Opis stanowiska
Poszukujemy Opiekunki do 27 letniej Pani mieszkającej w miejscowości Kempten.
Pani Martina porusza się na wózku inwalidzkim ze względu na paraliż ciała, ma inkontynecję. Podopieczna potrzebuje pomocy przy codziennych czynnościach pielęgnacyjnych, przy przenoszeniu na wózek oraz przy prowadzeniu domu. Opiekunka przygotowuje posiłki, lekarstwa oraz wykonuje z podopieczną proste ćwiczenia rehabilitacyjne, w tym masowanie ciała. 

Pani Martina mieszka sama w centrum miasta. Mieszkanie przystosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażone w: podnośnik w wannie, specjalny wózek wjeżdżający pod prysznic, windę schodową. Opiekunka musi posiadać prawo jazdy, ponieważ Pani Martina pracuje poza domem, chętnie też chodzi do kina i restauracji z koleżankami. Do dyspozycji Opiekunki jest pokój oraz Internet.

Wymagania:
•    Znajomość języka na poziomie bardzo dobrym,
•    Doświadczenie w pracy jako opiekunka osób starszych/pomoc domowa,
•    Prawo jazdy,
•    Osoba niepaląca.
Wymagania
•    posiada doświadczenie w opiece nad osobami starszymi i/lub chorymi,
•    komunikuje się w języku niemieckim w stopniu co najmniej dobrym (potrafi budować zdania, zna słownictwo z zakresu opieki nad osobą starszą, prowadzenia domu itp.),
•    jest uśmiechnięta i łatwo nawiązuje kontakt z ludźmi,
to właśnie Ciebie szukamy!

http://www.poloniusz.pl/o1-24e9gm/

Porypało na amen dziadostwo.
Ma robić za dźwig. A dziadostwo to nie wie, ze jest zakaz dźwigania ponad 20 kg. Leki przygotowuje pielęgniarka z uprawnieniami. Ćwiczenia rehabilitacyjne w tym masaże ciała w zakresie fachowca z uprawnieniami.

#17 2015-10-19 14:46:30

festynka
Member

Jaki ten swiat mały -znam to miejsce !!!

#18 2015-10-19 14:50:44

festynka
Member

festynka napisał:

Jaki ten swiat mały -znam to miejsce !!!

Młoda dziewczyna ale jaka sucz! noszenie i wszystko trzeba przy niej zrobic i 1000 euro. Znam to miejsce od opiekunki która tam była i już nie wróciła tam-powiedziała dosc! Słusznie

#19 2015-10-19 15:05:04

mobilna
Member

Amen.
Parka ledwo na chodzie w jednej cenie to też już plaga.

Zasrane pakieciki.

#20 2015-10-19 17:13:10

jakniew
Member

3. Zleceniobiorca zobowiązuje się do niezwłocznego informowania na piśmie Zleceniodawcy o wszystkich przypadkach, w których wymaga od niego dokonywania czynności, które naruszają przepisy prawa polskiego lub niemieckiego.
4. Zleceniobiorca ma obowiązek powstrzymania się od wszelkich działań sprzecznych z przepisami prawa polskiego i niemieckiego.

Oferta do tej młodej kobiety totalnie narusza oba te punkty zawarte w treści umowy. Owa firma zna chyba wyłącznie swoje prawa, na co wskazuje treść umowy, a nie przepisy prawa polskiego i niemieckiego. Czyżby jakiś zielony prawnik taką umowę sformułował?
Poza tym, żaden pracodawca nie ma prawa zabraniać pracownikowi rozmowy z inna osobą na temat zarobków.
Agencja pracy nie jest przedsiębiorstwem, które coś produkuje i sprzedaje, zawiera z innymi kontrahentami umowy w tej materii.

1. Zleceniobiorca ma obowiązek zachować w tajemnicy i nie ujawniać osobom trzecim wszelkich informacji poufnych, o których dowiedział się w związku z wykonywaniem niniejszej umowy, jako stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu postanowień art. 11 ust. 4 Ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tekst jednolity - Dz. U. z 2003 r. nr 153, poz. 1503 - z późniejszymi zmianami) pod rygorem poniesienia przez Zleceniobiorcę odpowiedzialności cywilnej i karnej przewidzianej odpowiednio w art. 18 i 23 powołanej Ustawy.

Nooooooo, że chyba my legalnie jesteśmy towarem eksportowym i o tym nic nie wiemy? big_smile

a. Zleceniobiorca oświadcza, że posiada potrzebną wiedzę na temat wykonywania usług pomocy domowej, w tym: prowadzenia gospodarstwa domowego, utrzymania w nim czystości, prania, prasowania, gotowania, przygotowywania posiłków w łatwej formie do spożycia, robienia zakupów, zmywania naczyń, opieki nad zwierzętami domowymi, podlewania roślin domowych, dbania o ogród w podstawowym zakresie, mycia okien, dbania o ogólną czystość itp.

b. Zleceniobiorca oświadcza, że posiada potrzebną wiedzę na temat wykonywania usług opieki i wsparcia Podopiecznego w życiu codziennym oraz jego pielęgnacji, dotyczących: pielęgnacji i higieny ciała (mycie, kąpiel, pomoc w korzystaniu z prysznica, pielęgnacja zębów, czesanie, golenie),  pomocy przy czynnościach fizjologicznych, dbania o właściwe odżywianie podopiecznego, pomocy przy karmieniu, asystowaniu przy spacerach, wyjściach i aktywnościach Podopiecznego, pomocy przy przemieszczaniu się, chodzeniu, wstawaniu, kładzeniu do łóżka, chodzeniu po schodach, poruszaniu się z balkonikiem, rolatorem, dbałości o czystą garderobę Podopiecznego, organizacji wizyt lekarskich, wsparciu dla Podopiecznego i dotrzymywaniu towarzystwa, a jeśli posiada się prawo jazdy, a Podopieczny uważa to za ważny aspekt pomocy - jeżdżeniu samochodem w celu realizacji powyższych czynności np. zakupy, apteka itp.), dotrzymywaniu towarzystwa Podopiecznemu.

Te punkty zwalają dosłownie na twarz big_smile big_smile

#21 2015-10-19 18:41:11

Ksenia
Member

mobilna napisał:

Amen.

Zasrane pakieciki.

Czyli stawka za jedna osobe a druga osoba do kompletu? Niby samodzielna itd?????
Widzę że inne firmy tez stosują taka politykę , mało płacić dużo pracy dać opiekunce aby sie nie nudziła .

#22 2015-10-19 18:44:09

jakniew
Member

Ksenia napisał:

mobilna napisał:

Amen.

Zasrane pakieciki.

Czyli stawka za jedna osobe a druga osoba do kompletu? Niby samodzielna itd?????
Widzę że inne firmy tez stosują taka politykę , mało płacić dużo pracy dać opiekunce aby sie nie nudziła .

Aby nie leniuchowała, bo przecież przyjechała do pracy.

Tak przy okazji, wrzucam pewien wywiad co prawda z 2013 roku , może gdzieś ten link już jest na forum. Poczytać jeśli ktoś chce, to prosze bardzo smile  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title, … ;_ticrsn=3

#23 2015-10-19 18:48:12

mobilna
Member

To się nie nazywa samodzielna.
Firmy piszą "fit"
Zajeżdżasz na miejsce i masz jedno na wózku lub w łóżku a drugie ze średnio zaawansowana demencją.
Do tego w pakiecie synek lub córeczka na pięterku.

Drogie i kochane firmy czytajace to forum.
Z niecierpliwościa czekamy na trójeczki , najlepiej wiazcie pacjentów w pęczki.

#24 2015-10-19 20:08:25

festynka
Member

mobilna napisał:

To się nie nazywa samodzielna.
Firmy piszą "fit"
Zajeżdżasz na miejsce i masz jedno na wózku lub w łóżku a drugie ze średnio zaawansowana demencją.
Do tego w pakiecie synek lub córeczka na pięterku.

Drogie i kochane firmy czytajace to forum.
Z niecierpliwościa czekamy na trójeczki , najlepiej wiazcie pacjentów w pęczki.

hahaha  mobilna  dobrze opisałaś pakieciki,
pacjenci w gałgankach albo w tuzinkach? co to dla nas ,,a są takie gałgankowe rodzinki  ,hahaha

#25 2015-10-19 20:15:05

mobilna
Member

epidemia jakas normalnie
tylko stawki pojedyńcze za te pakiety

#26 2015-10-19 20:15:28

jakniew
Member

#27 2015-10-19 20:31:33

mobilna
Member

I wszystko jasne

#28 2015-10-19 21:11:18

Aldona
Member

bla bla bla...a wy pewnie pracujecie dla firm (w domyśle kierujecie firmami) idealnych co mają do opieki tylko biegających staruszków co im tylko "dzień dobry" z rana trzeba powiedzieć, co nie mają żadnych nałożonych kar i w ogóle płacą 5000 euro smile . A świstak siedzi i zawija je w sreberka...
Nie ma firm idealnych, ale powiedzcie, dlaczego od razu deklasujecie człowieka, który pracuje z Pronoblem i jest zadowolony? Ja nie trafiłam do rodziny z psychopatyczną babcią, ani nie podnoszę 100kg. Myślę, że jakby rodzina radziła sobie z taką osobą to nie potrzebowałaby opiekunki. A są na pewno i takie opiekunki, które potrafią zająć się takimi osobami. Czy to człowiek jest winny temu że jest chory? Jesteście opiekunkami a piszecie o chorych ludziach jak o przedmiotach hmm . Pomyślcie, że kiedyś i wy możecie być na miejscu tych chorych osób i dostaniecie taką opiekunkę jak wy hmm .
Tak jak na stronie Poloniusza wyczytałam. Wszystko co złe pisze na pewno konkurencja firmy.

mobilna, akurat niedawno czytałam o takiej ofercie w firmach A*, M*, połowa firm zakłada opiekunkom turystyczne karty EKUZ, nie wpłaca składek do ZUS, wogóle nie płaci, wysyła na oferty gdzie opiekunki trafiają od razu do szpitala z objawami chorobowymi, wymuszają założenie własnej działalności. No to według was są firmy idealne. Ja wolę zostać przy Pronoblu gdzie jednak mam wszystko jasno czarno na białym. Płacone za każdy miesiąc idealnie co do dnia. Mam spokojną rodzinę, zmienniczkę z którą utrzymuję dobry kontakt i nikt nie straszy mnie karami. Na samą myśl o wyjeździe tęsknię za swoją rodziną ale wiem, że nigdzie nie zarobię więcej niż w Niemczech. Dobrze, że mam dach nad głową, mam własny pokój i czysty dom.

#29 2015-10-19 21:24:40

mobilna
Member

Po co te nerwy i osobiste wycieczki ?

#30 2015-10-19 21:29:46

Aldona
Member

mobilna napisał:

Wcześniej chciałam zapytać o to samo to koleżanki uznały, że G wiem o wszystkim sad . Także może ty mi wyjaśnisz?

#31 2015-10-19 21:38:20

mobilna
Member

Idealne firmy nie istnieją .

#32 2015-10-19 22:31:15

amelia
Przyjaciel Forum

Aldona napisał:

mobilna napisał:

Wcześniej chciałam zapytać o to samo to koleżanki uznały, że G wiem o wszystkim sad . Także może ty mi wyjaśnisz?

Nie dziw się! Niektóre z nas mają różne stany emocjonalne i nie wiedzą jak odreagować. Czasem bywa tak, że forum , to jedyna odskocznia od ciężkiej pracy.
Różni ludzie, różne temperamenty, różne emocje, różne charaktery.  Nie przejmuj się więc  tym, że obrywasz czasem rykoszetem.

Rób swoje. Po prostu  BĄDŹ! Czytaj , pisz , dyskutuj ! Masz prawo jak każdy i każda z nas!

Trzymaj się!

#33 2015-10-19 23:03:25

Franciszka
Member

ava napisał:

6. Zleceniobiorca zobowiązuje się do traktowania jako poufnych i nieujawniania osobom trzecim informacji dotyczących otrzymywanego wynagrodzenia oraz innych świadczeń związanych z wykonywaniem niniejszej umowy oraz wszelkich innych informacji dotyczących Zleceniodawcy, uzyskanych w związku z wykonywaniem oraz przy okazji wykonywania niniejszej umowy, jako stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy przywołanej w pkt. 1. 2   

Taki zapis w umowie jak powoływanie się na tajemnicę przedsiębiorstwa jest całkowicie bezprawny i bezzasadny:

"Ustawa uznaje za tajemnicę przedsiębiorstwa tylko takie informacje, które łącznie spełniają trzy przesłanki:

1. Są nieujawnione do wiadomości publicznej.
    2. Posiadają wartość gospodarczą (na przykład informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa).
    3. Przedsiębiorca podjął co do nich niezbędne działania w celu zachowania ich poufności".

12. Strony postanawiają, że w okresie obowiązywania niniejszej umowy oraz w okresie 60 m-cy od dnia zakończenia obowiązywania niniejszej umowy, Zleceniobiorca nie może wykonywać na rzecz Podopiecznego i członków jego rodziny/Klienta Zleceniodawcy - na rzecz którego świadczył usługi w ramach niniejszej umowy - bezpośrednio lub pośrednio, takich samych lub czynności o charakterze zbliżonym do czynności uregulowanych niniejszą umową na podstawie jakiegokolwiek stosunku prawnego, niezależnie od formy prawnej jego ustanowienia (zakaz obejmuje także umowy zawarte w formie ustnej) oraz w sytuacji, gdy Zleceniobiorca swoim działaniem lub zaniechaniem doprowadzi do sytuacji, w której Klient Zleceniodawcy zrezygnuje z usług Zleceniodawcy, Zleceniodawca ma prawo obciążyć Zleceniobiorcę karą umowną w wysokości 5000,00 Euro.

Co do zasady, kary umowne a dokładnie sankcje cywilnoprawne, wyrażone w pieniądzu obciążają Zleceniobiorcę z tytułu nie wykonania lub nienależytego wykonania usługi zlecenia. Ocena osoby Zleceniobiorcy dotycząca jego działania lub zaniechania należy do sądu a nie do firmy.

#34 2015-10-20 07:17:37

Aldona
Member

amelia napisał:

Aldona napisał:

mobilna napisał:

Nie dziw się! Niektóre z nas mają różne stany emocjonalne i nie wiedzą jak odreagować. Czasem bywa tak, że forum , to jedyna odskocznia od ciężkiej pracy.
Różni ludzie, różne temperamenty, różne emocje, różne charaktery.  Nie przejmuj się więc  tym, że obrywasz czasem rykoszetem.

Rób swoje. Po prostu  BĄDŹ! Czytaj , pisz , dyskutuj ! Masz prawo jak każdy i każda z nas!

Trzymaj się!

Bardzo ciężko dyskutować, bo większość z was za bardzo sie "rzuca". Nie łatwiej odreagować kilkoma głębokimi wdechami?

#35 2015-10-20 07:51:35

Rawa
Member

Aldona napisał:

amelia napisał:

Aldona napisał:

Trzymaj się!

Bardzo ciężko dyskutować, bo większość z was za bardzo sie "rzuca". Nie łatwiej odreagować kilkoma głębokimi wdechami?

Jak praca dla tej firmy Ci odpowiada to ciesz się z tego i nie przejmuj się opiniami innych NIE MA FIRMY IDEALNEJ zawsze komuś coś nie będzie odpowiadało wszystkim nie dogodzisz to forum to miejsce do wyrażania swoich opinie i tak też ludzie robią piszą co im się w danej firmie nie podoba i jaką mają na jej temat opinie, ale jak tobie ta firma odpowiada po prostu olewaj te komentarze

#36 2015-10-20 08:25:09

jakniew
Member

Otóż to Aldona, weź głęboki oddech i naucz się przyjmować odmienne opinie. Nie sztuką jest brać udział w dyskusji, gdzie wszyscy mają takie samo lub zbliżone zdanie, lecz sztuką jest umieć przyjmować zdania odmienne. Nikt nie zabrania bronić swojego zdania i swojej opinii, lecz w dyskusji ważne jest by potrafić uszanować opinie  i zdanie oponentów. Tak Rawa, jak i wiele innych osób włącznie ze mną piszą prawdę, że idealnych firm nie ma i nie  będzie bo każdy każdy dba głównie o własny interes, a kłamstwo w naszym życiu jest wszechobecne. Najlepiej to umieć podejść do tego wszystkiego z dystansem.

#37 2015-10-20 08:41:16

Aldona
Member

Po prostu, kto ma szczescie to dobrze trafi a kto szczescia nie ma to dostanie wredną rodzine nawet w firmie z idealnymi opiniami. Poza tym z podopiecznym też trzeba poczuc jakąś chemię. Dla jednych jest ponury, niesympatyczny a inny spedzi w pracy fajny czas. Ja przy wybieraniu firmy nie sugerowalam sie opiniami. Zreszta jak sie dowiedzialam to wiecej tu opinii od falszywych osob niz prawdziwych, tylko wlasnymi odczuciami. Także drogie panie, nie ma co sie denerwowac. Pracujcie sobie spokojnie smile

#38 2015-10-20 10:05:57

Franciszka
Member

Aldona napisał:

Po prostu, kto ma szczescie to dobrze trafi a kto szczescia nie ma to dostanie wredną rodzine nawet w firmie z idealnymi opiniami. Poza tym z podopiecznym też trzeba poczuc jakąś chemię. Dla jednych jest ponury, niesympatyczny a inny spedzi w pracy fajny czas. Ja przy wybieraniu firmy nie sugerowalam sie opiniami. Zreszta jak sie dowiedzialam to wiecej tu opinii od falszywych osob niz prawdziwych, tylko wlasnymi odczuciami. Także drogie panie, nie ma co sie denerwowac. Pracujcie sobie spokojnie smile

Jeżeli miałaś szczęście z tą firmą, tak dobrze trafiłaś, to nie musisz aż tak zawzięcie jej bronić. Taka postawa i ocena sugerująca, że powyższe opinie pochodzą od fałszywych opiekunek wskazuje na to, że nie jesteś wiarygodna. W taki sposób bronią opinii jedynie pracownicy firmy.

#39 2015-10-20 10:39:44

festynka
Member

Aldona napisał:

Ty dopiero jesteś upierdliwa  -no nie dogodzisz takiej,jak nie z tej to z innej strony się czepi .Tu nie ma ani Szydło ani Kopacz.Debaty nie będzie.koniec.
Wyluzuj ,odpręż się i ciesz się z zycia-mamy dzień piękny,słoneczko -powodzenia.

#40 2015-10-20 10:54:23

mobilna
Member

A ja dla odmiany koduje opinie innych i biorę je pod uwagę.
Bo skoro jest tak bardzo cacy to czemu tyle nieobsadzonych miejsc  ?
Od ich ogłoszeń aż czarno w necie.
To samo dotyczy umów o pracę.Normalna i jasna umowa o pracę to zawiera 3 strony. Jeśli firma ma ich 20 to przekrętem śmierdzi na kilometr.

#41 2015-10-20 11:16:39

Ksenia
Member

mobilna napisał:

To samo dotyczy umów o pracę.Normalna i jasna umowa o pracę to zawiera 3 strony. Jeśli firma ma ich 20 to przekrętem śmierdzi na kilometr.

To ze są ogłoszenia na necie nie oznacza ze te zlecenia faktycznie są.
Pracowałam w pewnej firmie gdzie tez ogłoszeń na necie była masa ja czekałam na zlecenie. W końcu zadzwoniłam i mówię że była bym zainteresowana takim i takim zleceniem. Okazalo sie ze ogłoszenia są juz nieaktualne smile Czyli ogłoszenia zamieszczone dzis o 8-mej rano o godz. 10-tej juz sa wszystkie obsadzone. No takie bajki to mozna opowiadac małym dzieciom.
Widac ze to polityka stosowana przez wiekszość firm ,,nałapać" jak najwięcej opiekunek, zwiazac je umowami i wszystkie trzymać w gotowości np. tak jak teraz na okres przedświąteczny. Co więcej dzwonić do opiekunki raz w tygodniu, przedstawiać ofertę a pózniej niby rodzina sie nie zgodziła na opiekunkę i tak to sie ciągnie przez miesiąc albo i dłużej ;( a jak juz dostaniesz oferte to powinnas firme i rodzine po stopach ,,całowac albo i po d... smile

#42 2015-10-20 14:21:53

Aldona
Member

Ksenia napisał:

Pracowałam w pewnej firmie gdzie tez ogłoszeń na necie była masa ja czekałam na zlecenie. W końcu zadzwoniłam i mówię że była bym zainteresowana takim i takim zleceniem. Okazalo sie ze ogłoszenia są juz nieaktualne smile Czyli ogłoszenia zamieszczone dzis o 8-mej rano o godz. 10-tej juz sa wszystkie obsadzone. No takie bajki to mozna opowiadac małym dzieciom.
Widac ze to polityka stosowana przez wiekszość firm ,,nałapać" jak najwięcej opiekunek, zwiazac je umowami i wszystkie trzymać w gotowości np. tak jak teraz na okres przedświąteczny. Co więcej dzwonić do opiekunki raz w tygodniu, przedstawiać ofertę a pózniej niby rodzina sie nie zgodziła na opiekunkę i tak to sie ciągnie przez miesiąc albo i dłużej ;( a jak juz dostaniesz oferte to powinnas firme i rodzine po stopach ,,całowac albo i po d... smile

Na okres przedświąteczny jest fala przyjazdów do Polski. Chyba mało osób chce pracować w Święta. Ja też wolę zostać w domu z rodziną. Moja koleżanka wyjeżdża przeważnie na Święta bo wtedy dostaje trochę więcej pieniędzy i nie jest sama. Mąż jej umarł 3 lata temu i została sama.

#43 2015-10-20 14:32:14

mobilna
Member

Ksenia napisał:

mobilna napisał:

Dokładnie.

#44 2015-10-20 14:40:20

festynka
Member

Aldona napisał:

Ksenia napisał:

Na okres przedświąteczny jest fala przyjazdów do Polski. Chyba mało osób chce pracować w Święta. Ja też wolę zostać w domu z rodziną. Moja koleżanka wyjeżdża przeważnie na Święta bo wtedy dostaje trochę więcej pieniędzy i nie jest sama. Mąż jej umarł 3 lata temu i została sama.

Ja raz zostałam na święta w DE i powiedziałam sobie ,nigdy więcej ,za bardzo tęskniłam za świętami z rodziną, co innego gdybym była sama -może inaczej bym na to patrzyła i też ,bym jechała aby nie być sama -ktoś musi pracować na święta i myślę ,że jest dużo chętnych bo większośc jest zmuszona wyjechać nawet na święta za chlebem,

#45 2015-10-20 14:50:19

festynka
Member

Ksenia napisał:

A z mojej agencji wysyłają tylko jedno zdjęcie rodzinie i rodzina nie ma wyboru i biorą kogo im przyślą -bo jak coś nie bedzie pasować to nie ma innej opiekunki,byłam zaskoczona -bo byłam pewna, że napewno 2 -3 zdjęcia wysyłają a tak niestety nie ma.Z jednej strony dla opiekunek bardzo dobrze ,bo nie ma czasu na wybieranie i przebieranie i opiekunka ma szybką odpowiedz.Pakuje się i jedzie.

#46 2015-10-20 15:19:14

Ksenia
Member

Festynko ja tez pracowałam w tam tym roku w Boże Narodzenie i w tym roku juz nie chcę.
Moim zdanie agencje powinny robić właśnie tak jak Twoja bo wtedy i by miały lojalnych pracowników a i paracownicy byli by zadowoleni smile

#47 2015-10-20 15:38:09

mobilna
Member

festynka napisał:

Ksenia napisał:

A z mojej agencji wysyłają tylko jedno zdjęcie rodzinie i rodzina nie ma wyboru i biorą kogo im przyślą -bo jak coś nie bedzie pasować to nie ma innej opiekunki,byłam zaskoczona -bo byłam pewna, że napewno 2 -3 zdjęcia wysyłają a tak niestety nie ma.Z jednej strony dla opiekunek bardzo dobrze ,bo nie ma czasu na wybieranie i przebieranie i opiekunka ma szybką odpowiedz.Pakuje się i jedzie.

I o to chodzi.
Ale duzo wody upłynie zanim agencje opiekunek zoorientują się ze nie prowadzą TOP MODEL i ten wybór obraca się przeciwko nim.
Głęboką rozwagą i przewagą wykazują się tu Panie rekrutujące które to zaznały tego miodu.

#48 2015-10-20 17:11:41

andrea
Member

ja mam umowę z agencją i w czasie trwania umowy nie mogę podjąć pracy z inną agencja, teraz czekam na zlecenie, już ponad miesiąc i nic, jestem zdenerwowana i zmartwiona, teraz /jeżeli coś będzie/ to święta w De, ale co zrobić, do życia potrzeba pieniędzy
a ten "kasting" na "lepszą" opiekunkę jest okropny, wybory jak na miss

#49 2015-10-20 17:21:34

Rawa
Member

Mi się wydaje że teraz firmy celowo przetrzymują niektóre osoby żeby mieć kogo na święta do de wysłać

#50 2015-10-20 17:28:22

mobilna
Member

Rawa napisał:

Mi się wydaje że teraz firmy celowo przetrzymują niektóre osoby żeby mieć kogo na święta do de wysłać

Słusznie myślisz.
Ja mam zobowiązanie w stosunku do jednej bardzo miłej Pani i je wypełnie.
A dwoje pewnych siebie wystawię do wiatru.
Hehe

#51 2015-10-20 17:31:09

..?eto
Member

Aldona napisał:

Droga Nasza!
O jakiej chemii mówisz?
Ja z chemią skończyłam wraz z ukończeniem szkoły.lol

#52 2015-10-20 17:38:21

..?eto
Member

andrea napisał:

ja mam umowę z agencją i w czasie trwania umowy nie mogę podjąć pracy z inną agencja, teraz czekam na zlecenie, już ponad miesiąc i nic, jestem zdenerwowana i zmartwiona, teraz /jeżeli coś będzie/ to święta w De, ale co zrobić, do życia potrzeba pieniędzy

Andrea, czy to znaczy , że w czasie wyczekiwania na ofertę pracy płacą Ci jakąś marną składkę emerytalną?
Nie bardzo rozumiem taką umowę, jeśli nie ma odprowadzanej takiej skladki.
Taka umowa bez skladki to dla mnie żadna umowa.
Czy mogłabyś mi rozjaśnić, co to za umowa?
Zlecenie , czy jaka?wink
Tak robią w Aterimie. ponieważ taka forma umowy nie odpowiadala mi nie nawiązalam z nimi ostatecznie współpracy.
A ogloszeniami bylo dokladnie tak , jak opisałyście .
Gdy o którąś z aktualnych ofert ze strony pytalam, to okazywalo sie , że jest juz nie aktualna Tzw ogłoszenia słupy.
Szkoda gadać .

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-10-20 17:51:48)

#53 2015-10-20 18:31:31

andrea
Member

to jest umowa zlecenie
w czasie przerwy /gdy jestem w domu/ mam tylko ubezpieczenie zdrowotne

..?eto napisał:

andrea napisał:

Andrea, czy to znaczy , że w czasie wyczekiwania na ofertę pracy płacą Ci jakąś marną składkę emerytalną?
Nie bardzo rozumiem taką umowę, jeśli nie ma odprowadzanej takiej skladki.
Taka umowa bez skladki to dla mnie żadna umowa.
Czy mogłabyś mi rozjaśnić, co to za umowa?
Zlecenie , czy jaka?wink
Tak robią w Aterimie. ponieważ taka forma umowy nie odpowiadala mi nie nawiązalam z nimi ostatecznie współpracy.
A ogloszeniami bylo dokladnie tak , jak opisałyście .
Gdy o którąś z aktualnych ofert ze strony pytalam, to okazywalo sie , że jest juz nie aktualna Tzw ogłoszenia słupy.
Szkoda gadać .

#54 2015-10-20 19:41:14

amelia
Przyjaciel Forum

Aldona napisał:

amelia napisał:

Aldona napisał:

Trzymaj się!

Opiekunkę powinny charakteryzować m.in. cierpliwość , takt i umiejętność prowadzenia rozmów (dyskusji). Z Twoich postów nie wynika, że posiadasz takowych atutów . Po prostu weź kilka głębokich wdechów . smile

Ostatnio edytowany przez amelia (2015-10-20 23:57:24)

#55 2015-10-20 23:28:42

ava
Member

jakniew napisał:

Oferta do tej młodej kobiety totalnie narusza oba te punkty zawarte w treści umowy. Owa firma zna chyba wyłącznie swoje prawa, na co wskazuje treść umowy, a nie przepisy prawa polskiego i niemieckiego. Czyżby jakiś zielony prawnik taką umowę sformułował?
Poza tym, żaden pracodawca nie ma prawa zabraniać pracownikowi rozmowy z inna osobą na temat zarobków.
Agencja pracy nie jest przedsiębiorstwem, które coś produkuje i sprzedaje, zawiera z innymi kontrahentami umowy w tej materii.

Nooooooo, że chyba my legalnie jesteśmy towarem eksportowym i o tym nic nie wiemy? big_smile

Zleceniobiorca zobowiązuje się do niezwłocznego informowania na piśmie Zleceniodawcy o wszystkich przypadkach, w których wymaga od niego dokonywania czynności, które naruszają przepisy prawa polskiego lub niemieckiego.

Kto wymaga od zleceniodawcy dokonywania czynności, które naruszają przepisy prawa polskiego lub niemieckiego ? Klient ? Klient może wymagać, bo brak w tej umowie typowego zakresu zadań. Agenturka wysyła na służbę do Niemca, nie na zlecenie.

Te dwa zwalające punkty należy chyba traktować jak zakres zadań big_smile  Szeroki jakiś i jeszcze to itp.  big_smile
Ale jak zleceniobiorca posiada tak szeroka wiedzę i podpisze takie cudo, to mus zasuwać, jak moja koleżanka mówi 48 godzin na dobę big_smile Jak klient niezadowolony to zwolnią i nie zapłacą, a jeszcze karami obciążą big_smile Miesięczny okres wypowiedzenia plus czas na pocztę, w razie problemów nie wyrwie się łatwo. Do tego aż 100 euro zwrotu kosztów podróży, po przepracowaniu dwóch miesięcy. Agenturka zadbała o to by służba zbyt szybko się nie urwała z łańcucha. Wypłata po piętnastu dniach roboczych następnego miesiąca, Czyli około 20-tego ?

U mnie była taka sytuacja, że strona niemiecka potrzebowała na wczoraj kogoś do babki, która wychodziła ze szpitala. Informacja o stanie zdrowia pochodziła od rodziny i była bardzo skromna. Praktycznie wszystko miało wyjść na miejscu. Oczywiste było, ze w takiej sytuacji musiałam mieć zagwarantowany szybki zjazd i zwrot kosztów podróży. Chłop wynalazł mi tę cud firmę, umowę w try miga mi wysłali na maila. Jak dla mnie umowa na rok nie do przyjęcia. Nikt mnie nie pytał czy posiadam wiedzę na temat opieki nad niemieckimi zwierzętami domowymi, czy też dbania o niemiecki ogród w podstawowym zakresie big_smile Nikt mnie nawet nie pytał czy zajmuję się zwierzętami i czy pracuję w ogrodzie. W umowie napisali, że wiedze posiadam i mój stan zdrowia pozwala na wszelkie czynności. Czy dają fragebogen nie wiem. W umowie jest zapis, że zleceniobiorca otrzymał informację o stanie zdrowia podopiecznego na piśmie, mailem, faksem lub telefonicznie. Rozumiem zatem, że ten pakiecik zwierzęco- ogrodowy to obowiązkowy, no i jeszcze te itp. big_smile  I jeszcze zapis w umowie, że nie płacą za czas pracy, a za wykonane zadania. Czyli może i 48 godzin na dobę nie wystarczyć na wykonanie dobowych zadań big_smile Zapis oczywiście sprzeczny z przepisami unijnymi. Przepisy unijne obligują do umieszczania w umowach czasu pracy.

Nie mam wątpliwości co do tego, ze mają miejsca z agresywnymi podopiecznymi
http://pronobel.pl/perfekcyjna-opiekunk … rszych-335
a strachy i kary w umowie zawarte. O odpowiedzialności karnej i cywilnej też nie zapomnieli napisać big_smile

#56 2015-10-20 23:59:18

amelia
Przyjaciel Forum

ava napisał:

jakniew napisał:

Zleceniobiorca zobowiązuje się do niezwłocznego informowania na piśmie Zleceniodawcy o wszystkich przypadkach, w których wymaga od niego dokonywania czynności, które naruszają przepisy prawa polskiego lub niemieckiego.

Kto wymaga od zleceniodawcy dokonywania czynności, które naruszają przepisy prawa polskiego lub niemieckiego ? Klient ? Klient może wymagać, bo brak w tej umowie typowego zakresu zadań. Agenturka wysyła na służbę do Niemca, nie na zlecenie.

Te dwa zwalające punkty należy chyba traktować jak zakres zadań big_smile  Szeroki jakiś i jeszcze to itp.  big_smile
Ale jak zleceniobiorca posiada tak szeroka wiedzę i podpisze takie cudo, to mus zasuwać, jak moja koleżanka mówi 48 godzin na dobę big_smile Jak klient niezadowolony to zwolnią i nie zapłacą, a jeszcze karami obciążą big_smile Miesięczny okres wypowiedzenia plus czas na pocztę, w razie problemów nie wyrwie się łatwo. Do tego aż 100 euro zwrotu kosztów podróży, po przepracowaniu dwóch miesięcy. Agenturka zadbała o to by służba zbyt szybko się nie urwała z łańcucha. Wypłata po piętnastu dniach roboczych następnego miesiąca, Czyli około 20-tego ?

U mnie była taka sytuacja, że strona niemiecka potrzebowała na wczoraj kogoś do babki, która wychodziła ze szpitala. Informacja o stanie zdrowia pochodziła od rodziny i była bardzo skromna. Praktycznie wszystko miało wyjść na miejscu. Oczywiste było, ze w takiej sytuacji musiałam mieć zagwarantowany szybki zjazd i zwrot kosztów podróży. Chłop wynalazł mi tę cud firmę, umowę w try miga mi wysłali na maila. Jak dla mnie umowa na rok nie do przyjęcia. Nikt mnie nie pytał czy posiadam wiedzę na temat opieki nad niemieckimi zwierzętami domowymi, czy też dbania o niemiecki ogród w podstawowym zakresie big_smile Nikt mnie nawet nie pytał czy zajmuję się zwierzętami i czy pracuję w ogrodzie. W umowie napisali, że wiedze posiadam i mój stan zdrowia pozwala na wszelkie czynności. Czy dają fragebogen nie wiem. W umowie jest zapis, że zleceniobiorca otrzymał informację o stanie zdrowia podopiecznego na piśmie, mailem, faksem lub telefonicznie. Rozumiem zatem, że ten pakiecik zwierzęco- ogrodowy to obowiązkowy, no i jeszcze te itp. big_smile  I jeszcze zapis w umowie, że nie płacą za czas pracy, a za wykonane zadania. Czyli może i 48 godzin na dobę nie wystarczyć na wykonanie dobowych zadań big_smile Zapis oczywiście sprzeczny z przepisami unijnymi. Przepisy unijne obligują do umieszczania w umowach czasu pracy.

Nie mam wątpliwości co do tego, ze mają miejsca z agresywnymi podopiecznymi
http://pronobel.pl/perfekcyjna-opiekunk … rszych-335
a strachy i kary w umowie zawarte. O odpowiedzialności karnej i cywilnej też nie zapomnieli napisać big_smile

Fajnie to przedstawiłaś. Dzięks!

#57 2015-10-21 10:22:06

jakniew
Member

Dostałam onegdaj umowę już do podpisania, ale pofadygowałam się do darmowego radcy prawnego w miejscowym UG. Pani Radca przeczytała umowę uważnie i wiecie co zrobiła? Wrzuciła ją do kosza i powiedziała, że to żadna umowa zlecenie, ale umowa ze znamionami umowy o pracę, a na dokładkę 80% punktów niezgodnych z prawem. Postanowiłyśmy zrobić firmie dowcip smile. Poprosiłam aby Pani Radca napisała uwagi do tej umowy. Zrobiła to czerwonym długopisem, sama ją podpisała z przystawioną swoją pieczątką i ostrą adnotacją. Taką umowę odesłałam priorytetem do firmy. Miałam tydzień czasu do mającego nastąpić wyjazdu, więc wykorzystałam na zrobienie takiej zagrywki. Firma do mnie więcej się nie odezwała big_smile

Co to nas obchodzi, że w Niemczech rejestrują nas jako pomoce domowe. My mamy umowy z polskimi firmami a w umowach jest napisane, że mamy zlecenie jako opiekunki /opiekunowie osoby starszej. W związku z czym nie obowiązują nas m.in. prace w ogrodzie, czy opieka nad zwierzętami. Niech się rodzinka pdp zwierzątkami zajmie.
Jest jeszcze jeden wielki błąd, jeśli zawiera się umowę zlecenia to obie strony mają swobodę do ustalania jej treści. Co robią agencje? Wysyłaja do podpisania umowy przez siebie skonstruowane i są one nam narzucone do podpisania i to bez szemrania. Nam ta swoboda zostaje nie tylko ograniczona, lecz wręcz zabroniona. Jeśli nie podpiszesz w takiej treści jaką dostajemy od firmy, to pracy się nie dostanie.

#58 2015-10-21 11:23:38

amelia
Przyjaciel Forum

jakniew napisał:

Dostałam onegdaj umowę już do podpisania, ale pofadygowałam się do darmowego radcy prawnego w miejscowym UG. Pani Radca przeczytała umowę uważnie i wiecie co zrobiła? Wrzuciła ją do kosza i powiedziała, że to żadna umowa zlecenie, ale umowa ze znamionami umowy o pracę, a na dokładkę 80% punktów niezgodnych z prawem. Postanowiłyśmy zrobić firmie dowcip smile. Poprosiłam aby Pani Radca napisała uwagi do tej umowy. Zrobiła to czerwonym długopisem, sama ją podpisała z przystawioną swoją pieczątką i ostrą adnotacją. Taką umowę odesłałam priorytetem do firmy. Miałam tydzień czasu do mającego nastąpić wyjazdu, więc wykorzystałam na zrobienie takiej zagrywki. Firma do mnie więcej się nie odezwała big_smile

Co to nas obchodzi, że w Niemczech rejestrują nas jako pomoce domowe. My mamy umowy z polskimi firmami a w umowach jest napisane, że mamy zlecenie jako opiekunki /opiekunowie osoby starszej. W związku z czym nie obowiązują nas m.in. prace w ogrodzie, czy opieka nad zwierzętami. Niech się rodzinka pdp zwierzątkami zajmie.
Jest jeszcze jeden wielki błąd, jeśli zawiera się umowę zlecenia to obie strony mają swobodę do ustalania jej treści. Co robią agencje? Wysyłaja do podpisania umowy przez siebie skonstruowane i są one nam narzucone do podpisania i to bez szemrania. Nam ta swoboda zostaje nie tylko ograniczona, lecz wręcz zabroniona. Jeśli nie podpiszesz w takiej treści jaką dostajemy od firmy, to pracy się nie dostanie.

To jest właśnie sedno sprawy. Dodam tylko,  nie wszystkie mają tak bzdurne umowy a nawet zdarzyło uzyskać zmianę do umowy w postaci dodatkowego oświadczenia.

No ale póki co większość osób wyjeżdżających do opieki nie wymagają a raczej nie mają możliwości  dyskusji na temat umów i jest
jest.  Niestety warunki ekonomiczne  w Polsce ciągle się pogarszają a co za tym idzie, większość bierze często bez szemrania co nam dają , licząc na cud boski  a te hieny wykorzystują to i bez skrupułów sprzedają nas jak kartofle na rynku.

#59 2015-10-21 12:24:10

jakniew
Member

amelia napisał:

jakniew napisał:

To jest właśnie sedno sprawy. Dodam tylko,  nie wszystkie mają tak bzdurne umowy a nawet zdarzyło uzyskać zmianę do umowy w postaci dodatkowego oświadczenia.

No ale póki co większość osób wyjeżdżających do opieki nie wymagają a raczej nie mają możliwości  dyskusji na temat umów i jest
jest.  Niestety warunki ekonomiczne  w Polsce ciągle się pogarszają a co za tym idzie, większość bierze często bez szemrania co nam dają , licząc na cud boski  a te hieny wykorzystują to i bez skrupułów sprzedają nas jak kartofle na rynku.

Dokładnie tak jest amelia. To wszystko jest winą braku konkretnych uregulowań prawnych przez ustawodawcę.

#60 2015-10-21 13:07:18

..?eto
Member

jakniew napisał:

amelia napisał:

jakniew napisał:

Dokładnie tak jest amelia. To wszystko jest winą braku konkretnych uregulowań prawnych przez ustawodawcę.

Z tymi kartofelkami się nie zgadzam, ale cała reszta ?
Jestem jak najbardziej na tak.

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-10-21 13:07:49)

#61 2015-10-22 10:37:40

Aldona
Member

Dziewczyny tak piszecie o karach w umowie Pronobla a ja mam dla was jeszcze lepsze kwiatki. Wcześniej starałam się o pracę w MEDIPE, ale jak zobaczyłam tę całą listę to od razu podziękowałam

FRAGMENT UMOWY MEDIPE:

"§6 Kary umowne
1. Zleceniobiorca zobowiązany jest na wezwanie Zleceniodawcy do zapłaty kary umownej:
a) w wysokości 1.000 (tysiąc) zł – w razie nie poinformowania o nie przystąpieniu do wykonywania niniejszej umowy, w terminie do 7 dni przed przystąpieniem do jej wykonywania;
b) w wysokości 2.000 (dwa tysiące) zł- w razie nie poinformowania Zleceniodawcy o zaprzestaniu wykonywania umowy będącej w trakcie realizacji;
c) w wysokości 4.000 (cztery tysiące) –zł. powiększonej o kwotę należnego wynagrodzenia z tytułu wykonywania umowy - w razie dokonania kradzieży mienia należącego do osoby podlegającej opiece;
d) 2.000 (dwa tysiące) – zł - w razie stawienia się w miejscu wykonywania umowy bądź wykonywanie umowy pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających
e) 2.000 (dwa tysiące) zł – w razie podania nieprawdziwych informacji w wypełnionych dokumentach bądź złożenie nieprawdziwych oświadczeń.
Jeśli wartość szkody przewyższy wysokość kary umownej, Zleceniodawca jest uprawniony do dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość kary umownej."

#62 2015-10-22 12:08:57

jakniew
Member

Aldona napisał:

Dziewczyny tak piszecie o karach w umowie Pronobla a ja mam dla was jeszcze lepsze kwiatki. Wcześniej starałam się o pracę w MEDIPE, ale jak zobaczyłam tę całą listę to od razu podziękowałam

FRAGMENT UMOWY MEDIPE:

"§6 Kary umowne
1. Zleceniobiorca zobowiązany jest na wezwanie Zleceniodawcy do zapłaty kary umownej:
a) w wysokości 1.000 (tysiąc) zł – w razie nie poinformowania o nie przystąpieniu do wykonywania niniejszej umowy, w terminie do 7 dni przed przystąpieniem do jej wykonywania;
b) w wysokości 2.000 (dwa tysiące) zł- w razie nie poinformowania Zleceniodawcy o zaprzestaniu wykonywania umowy będącej w trakcie realizacji;
c) w wysokości 4.000 (cztery tysiące) –zł. powiększonej o kwotę należnego wynagrodzenia z tytułu wykonywania umowy - w razie dokonania kradzieży mienia należącego do osoby podlegającej opiece;
d) 2.000 (dwa tysiące) – zł - w razie stawienia się w miejscu wykonywania umowy bądź wykonywanie umowy pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających
e) 2.000 (dwa tysiące) zł – w razie podania nieprawdziwych informacji w wypełnionych dokumentach bądź złożenie nieprawdziwych oświadczeń.
Jeśli wartość szkody przewyższy wysokość kary umownej, Zleceniodawca jest uprawniony do dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość kary umownej."

Powtórzę: ten zapis był w dawnych umowach. Od początku tego roku nie w umowach tego paragrafu.

#63 2015-10-22 14:59:27

Franciszka
Member

Aldona napisał:

Nie jest tak, jak napisałaś, w umowach z MEDIPE rzeczywiście są kary, ale nie ma takiego praragrafu i nie są tak sformułowane. W jakim celu tak napisałaś? Chciałaś napisać o wyższości firmy Pronobel nad firmą MEDIPE?!

#64 2015-10-22 18:37:31

jakniew
Member

Franciszka napisał:

Aldona napisał:

Nie jest tak, jak napisałaś, w umowach z MEDIPE rzeczywiście są kary, ale nie ma takiego praragrafu i nie są tak sformułowane. W jakim celu tak napisałaś? Chciałaś napisać o wyższości firmy Pronobel nad firmą MEDIPE?!

Po prostu bezmyślnie ten tekst ściągnęła z innego posta. Chciała coś udowodnić, a udowodniła wyłącznie swoją ignorancję.

#65 2015-10-22 22:00:16

..?eto
Member

Czy to kara, że muszę czytać o tych karach?lol

#66 2015-10-22 22:26:22

Franciszka
Member

jakniew napisał:

Franciszka napisał:

Aldona napisał:

Po prostu bezmyślnie ten tekst ściągnęła z innego posta. Chciała coś udowodnić, a udowodniła wyłącznie swoją ignorancję.

Aldona domaga się poważnego traktowania a sama zachowuje się niepoważnie.

#67 2015-10-22 22:51:31

jakniew
Member

..?eto napisał:

Czy to kara, że muszę czytać o tych karach?lol

A czy to da się przewidzieć, kiedy i skąd kara na  nas  spadnie ? big_smile

http://i1.memy.pl/obrazki/4a84674446_wszystkie_kary.jpg

#68 2015-10-22 22:53:13

jakniew
Member

Franciszka napisał:

jakniew napisał:

Franciszka napisał:

http://kawaly.tja.pl/dowcip/5274.jpg

#69 2015-10-23 00:46:34

ava
Member

jakniew napisał:

To nie są bzdurne umowy pisane przez zielonego prawnika. To są umowy pisane z określonym celem i nie po to żeby nas sprzedac ja kartofle, raczej jak niewolnice.

Ta agenturka prowadzi usługi pomocy domowej i opieki, bardzo szeroko pojęte big_smile

Przedmiot umowy usługi pomocy domowej i opieki.

1. Zleceniodawca prowadzi działalność w zakresie usług polegających na zapewnieniu pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego oraz dodatkowo świadczeniu podstawowej opieki nad osobami starszymi i/lub chorymi, na podstawie umów zawartych z tymi osobami lub ich reprezentantami, zwanymi dalej Podopiecznymi lub Klientami.

2. Zleceniobiorca jest zainteresowany świadczeniem powyższych usług na podstawie umowy zawartej ze Zleceniodawcą w charakterze dalszego Zleceniobiorcy.

3. W ramach działalności, o której mowa w pkt. 1, Zleceniodawca zleca a Zleceniobiorca zobowiązuje się do wykonywania usług w ramach czynności pomocy domowej i opieki w Niemczech.

{I tu powinien być wykaz czynności, które zleceniodawca zleca a zleceniobiorca zobowiązuje się wykonać big_smile}

4. Przez czynności pomocy domowej i opieki strony rozumieją usługi polegające na świadczeniu usług pomocy domowej dla osób starszych i/lub chorych oraz usług podstawowej opieki nad osobami starszymi i/lub chorymi.

5. Zleceniobiorca oświadcza, że posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie w zakresie opieki nad osobami starszymi i/lub chorymi, które pozwalają mu na prawidłowe wykonywanie niniejszej umowy, w szczególności:

{No myślę, że zleceniodawcy  pomerdały się zakresy zadań pomocy domowej, sprzątaczki i ogrodnika.
Pomoc domowa pomaga rodzinie w wykonywaniu codziennych obowiązków domowych takich jak robienie zakupów, przygotowywanie posiłków, podawanie do stołu, zmywanie, pranie, prasowanie, drobne porządki. W zakres obowiązków pomocy domowej wchodzi zazwyczaj utrzymywanie domu w czystości, nie oznacza to jednak kompleksowego sprzątania. I te kwestie powinny być jasno określone w umowie. A co z czynnościami pod tytułem  itp ?}

6. Czynności z zakresu podstawowej opieki wskazane w punkcie 5b, nie mogą stanowić jednak podstawowego zakresu usług i stanowić przeważających czynności wykonywanych przez Zleceniobiorcę podczas realizacji tego zlecenia.
7. Wszystkie powyższe czynności wykonywane muszą być z uwzględnieniem stanu zdrowia Podopiecznego.

No przecie, jak się trafi uciekający  Alzheimer, to najpierw za nogę do drzewa przywiązujemy a potem bierzemy się za obrabianie ogrodu big_smile

A tu z kwestionariusza. To jest w postaci tabeli dla 8 podopiecznych.

1. Proszę postawić symbol przy numerze chorób oraz czynności wykonywanych przy pacjentach. 2. Proszę wpisać minimum dwa przypadki, im więcej przypadków tym większa możliwość na lepsza oferta pracy. : big_smile big_smile big_smile

1.   uczulenie 2.   choroba Alzheimera 3.   anemia 4.   miażdzyca tetnic 5.   astma 6.   duszność 7.   problemy z poruszaniem 8.   nieprzytomny 9.   niewidomy 10. krwotok 11. zakażenie krwi ( o sepsie mowa ? big_smile) 12. zapalenie oskrzeli 13. złamanie 14. chemioterapia 15. cholesterol 16. demencja 17. depresja 18. biegunka 19. padaczka 20. wymioty 21. gorączka 22. kamienica żółciowa 23. upośledzenie ruchowe 24. wylew krwi do mózgu 25. choroba umysłowa ( zwana psychiczną? big_smile) 26. sparaliżowany 27. żółtaczka ( zapomnieli wpisać jaki wirus tongue) 28. bóle stawów 29. gościec stawowy ( pewnie od ponad 20 lat zwany Reumatoidalnym Zapaleniem Stawów big_smile ) 30. narządy płciowe (czy tu chodzi o choroby przenoszone droga płciową ?) 31. bóle kończyn 32. grypa 33. bólgardła 34. hemoroidy 35. nowotwór skóry 36. zawał serca 37. kołatanie serca 38. chorować na serce  39. katar sienny 40. zapalenie opon mózg.( a ja sierota jedna, myślałam że to się leczy bezwzględnie w szpitalu, a tu paczta ludziska wystarczy pomoc domowa z funkcją opiekuńczą tongue ) 41. guz mózgu 42. wysokie ciśnienie 43. układ odpornościowy 44. mdleć 45. inkontynencja 46. rwa kulszowa 47. świąd 48. kolka 49. ból głowy 50. żylaki 51. nowotwór  52. zaburzenie krążenia 53. paraliż 54. białaczka 55. zapalenie płuc 56. rak płuc 57. węzeł chłonny 58. rozstrój żołądka 59. zapalenie migdałków 60. migrena 61. stwardnienie rozsiane 62. nerwica 63. bóle mięśni 64. niskie ciśnienie 65. kamienica nerek 66. zaparcie 67. osteoporoza 68. choroba Parkinsona 69. pacjent w wózku inw. 70. prostata 71. bóle pleców 72. wylew                                                                                                                               
73. dreszcze 74. głuchoniemy 75. uraz psychiczny 76. guz 77. nudności 78. taniec świętego Wita ( to tak medycznie, po średniowicznemu big_smile )79. zatwardzenie ( zaparcie to coś innego ?) 80. uraz kręgosłupa 81. cukrzyca ( z podawaniem insuliny ?)
82. aktywna opieka 83. ubieranie i rozbieranie 84. pomoc w WC 85. podawanie płynów 86. kąpać 87. towarzyszenie przy wizytach       lekarskich 88. odwiedzanie znajomych 89. podlewanie kwiatów ( można i ogrodowe konewką big_smile  90.czytanie książki 91. zakładanie aparatu słuchowego 92. położenie pacjenta do łóżka 93. opiekowanie się pacjentem ( to wyjątkowa czynność, bo jak myje, karmi to się nie opiekuje big_smile   94. zakładanie cewnika ( big_smile big_smile big_smile) 95. wykonywanie ogólnej toalety 96. obcinanie włosów ( big_smile) 97. prysznic 98. wzywanie lekarza 99. pójście na zakupy 100. mycie okien ( z zachowaniem przepisów BHP big_smile) 101. spędzanie wolnego czasu 102. przyjmowanie przyjaciół  ( zwane balami na sto par big_smile )103. sprzątanie mieszkania 104. zapewnić zadbany wygląd  ( to chyba dość szerokie określenie) 105. prowadzenie domu 106. przygotowanie do spania 107. pójście do teatru 108. przygotowanie ubrań 109. gotowanie 110. zakładanie kompresów 111. nakładanie makijażu big_smile 112. odbieranie lekarstw z apteki 113. podawanie lekarstw 114. jeżdżenie samochodem 115. szycie  ( cuś dla krawcowych big_smile)116. zmiana pozycji w łóżku 117. golenie 118. czyszczenie i sprzątanie ( starych brudów ? big_smile) 119. zajmowanie się ogrodem big_smile 120. spotykanie się z przyjaciółmi 121. spacerowanie 122. odkurzanie 123. mierzenie temperatury 124. zajmowanie się zwierzętami ( nie napisali domowymi, czyli krasula też być może i osiołek też  ? big_smile )125. pomoc przy przejściu z łóżka na wózek inw. 126. pomoc przy przejściu z łóżka na krzesło 127. rozrywka 128. pranie i prasowanie 129. mycie zębów 130. czytanie czasopism 131. pójście na przyjęcie 132. pójście na koncert 133. chodzenie na pocztę.

Zastanawiam się czy ja się dobrze czuję. Znalazłam takie ogłoszenie
http://www.poloniusz.pl/o1-20gb44/
Dobry niemiecki, wysokie wynagrodzenie do 1000 euro i zwrot kosztów podróży po 3 miesiącach pracy. Poprawiło się koszty podróży nie po 2 a po 3 miesiącach big_smile

#70 2015-10-23 01:25:30

amelia
Przyjaciel Forum

Hej ava! skąd Ty to wykopałaś?  Chodzi o Pronobel? i opiekunka 24?

#71 2015-10-23 09:41:24

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

amelia napisał:

Moja sąsiadka z bloku, pracuje własnie w Pronobel i zachwala jaka to wspaniała agencja bo ma wybór do którego miasta pojedzie....nie dyskutowałem jeszcze o zarobkach i innych sprawach.....muszę spróbowac pogadać oczywiście

#72 2015-10-23 09:51:07

..?eto
Member

Ujjjj!
Pomyliłam sie tu też roztrząsają gnój!
Nie mam dziś ochoty na pracę fizyczną....lalllalllallll:lol:
I proszę bez urazy, nie miłam zamiaru nikogo obrazić, ale już z przeproszeniem rzyganko mnie bierze na te roztrząsy....
I smród!
Mam pomysł widły w gnój i sp....jmy z stund!

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-10-23 10:22:34)

#73 2015-10-23 10:25:21

Aldona
Member

copyfield napisał:

amelia napisał:

Moja sąsiadka z bloku, pracuje własnie w Pronobel i zachwala jaka to wspaniała agencja bo ma wybór do którego miasta pojedzie....nie dyskutowałem jeszcze o zarobkach i innych sprawach.....muszę spróbowac pogadać oczywiście

A nie każda agencja tak robi? Ja myślałam, że to normalne że na wstępie zapytali mnie do jakiego regionu chciałabym wyjechać.

#74 2015-10-23 10:50:25

Franciszka
Member

jakniew napisał:

Franciszka napisał:

jakniew napisał:

big_smilebig_smilebig_smile

#75 2015-10-23 11:50:44

jakniew
Member

..?eto napisał:

Ujjjj!
I proszę bez urazy, nie miłam zamiaru nikogo obrazić, ale już z przeproszeniem rzyganko mnie bierze na te roztrząsy....
I smród!

Po Twojej przeprowadzce w inne miejsce gnoju raczej nie będzie czuć big_smile

#76 2015-10-23 11:52:24

jakniew
Member

Franciszka napisał:

jakniew napisał:

Franciszka napisał:

big_smilebig_smilebig_smile

http://studentswatch.pl/userfiles/user_52515/images/obama.jpg

#77 2015-10-23 12:56:31

amelia
Przyjaciel Forum

jakniew napisał:

..?eto napisał:

Ujjjj!
I smród!

I tutaj znów muszę przyznać Ci rację. smile

#78 2015-10-23 13:28:10

..?eto
Member

amelia napisał:

jakniew napisał:

..?eto napisał:

Ujjjj!
I smród!

I tutaj znów muszę przyznać Ci rację. smile

Gnój zawsze śmierdzi .
Taka jego natura, czy jest go więcej, czy mniej.
Na tym forum rzeczywiście jest jeden gnój.
Ja zabiorę swój gnój, ale jeszcze Wasz zostanie.lol
A najbardziej dokuczliwy i nie do zniesienia  będzie ten  wysoko oktanowy gnój ze znanego doskonale klakiera z aureolą.

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-10-23 13:39:56)

#79 2015-10-23 15:02:10

Elka now.
Member

Witajcie kochane opiekunkowo ,
ja już od wczoraj cieszę się moją wolnością i spotkaniami z najbliższymi .
Ja też pracowałam w Pronoblu i najlepszego zdania o Nich nie mam .
To jest tak jak ktoś napisał , trafisz super rodzinkę i jest ok , a jak złą to wtedy już nie jest tak różowo .
Mam nadzieję ,że uda mi się fajnie ten czas wolny wykorzystać .smile)
Pozdrawiam Was cieplutko smile

#80 2015-10-23 16:05:25

festynka
Member

Elka now. napisał:

Witajcie kochane opiekunkowo ,
ja już od wczoraj cieszę się moją wolnością i spotkaniami z najbliższymi .
Ja też pracowałam w Pronoblu i najlepszego zdania o Nich nie mam .
To jest tak jak ktoś napisał , trafisz super rodzinkę i jest ok , a jak złą to wtedy już nie jest tak różowo .
Mam nadzieję ,że uda mi się fajnie ten czas wolny wykorzystać .smile)
Pozdrawiam Was cieplutko smile

odpoczywaj ,odpoczywaj i baw się i ciesz się ,mi do wolności daleko jeszcze,ale jestem cierpliwa dziewczynka i przepracuje spokojnie.

#81 2015-10-23 23:48:48

ava
Member

amelia napisał:

Jak to skąd wykopałam ? Z mojej własnej, osobistej, prywatnej poczty big_smile Pronobel mi to podesłał. Jak sobie umowę poczytałam to mnie  normalnie trafił i nie patrzyłam co tam za cuda jeszcze posiadam. Zostawiłam to sobie na pamiątkę big_smile  Z okazji wojenki P kontra M zajrzałam, a tam na stanie posiadam ankietę osobową. To co w nawiasach to moje przemyślenia big_smile Fajna? big_smile Chcesz taką ? Wystarczy się do nich zgłosić i podeślą big_smile big_smile big_smile

Mam jeszcze oświadczenie dotyczące materiałów reklamowych, co to je miałam bezpłatnie rozkładać w „niniejszym punkcie” big_smile i na których to miałam się fortuny dorobić po 200 zł od duszyczki złowionej big_smile

#82 2015-10-24 14:25:08

amelia
Przyjaciel Forum

ava napisał:

amelia napisał:

Jak to skąd wykopałam ? Z mojej własnej, osobistej, prywatnej poczty big_smile Pronobel mi to podesłał. Jak sobie umowę poczytałam to mnie  normalnie trafił i nie patrzyłam co tam za cuda jeszcze posiadam. Zostawiłam to sobie na pamiątkę big_smile  Z okazji wojenki P kontra M zajrzałam, a tam na stanie posiadam ankietę osobową. To co w nawiasach to moje przemyślenia big_smile Fajna? big_smile Chcesz taką ? Wystarczy się do nich zgłosić i podeślą big_smile big_smile big_smile

Mam jeszcze oświadczenie dotyczące materiałów reklamowych, co to je miałam bezpłatnie rozkładać w „niniejszym punkcie” big_smile i na których to miałam się fortuny dorobić po 200 zł od duszyczki złowionej big_smile

O fajnie ,że masz takie kwiatki w swoim archiwum. Można wtedy dyskutować konkretnie i na temat.

#83 2015-12-21 14:42:21

mobilna
Member

Potwierdzenie przystąpienia ?
A co to za wynalazek ? Ile osób przystępuje do jednej premii ?
Na wszystkich jest Witam Pani Mario big_smile

Maryska rozbiła bank big_smile

#84 2015-12-28 10:17:19

Oluchna
Member

ava napisał:

jakniew napisał:

To nie są bzdurne umowy pisane przez zielonego prawnika. To są umowy pisane z określonym celem i nie po to żeby nas sprzedac ja kartofle, raczej jak niewolnice.

Ta agenturka prowadzi usługi pomocy domowej i opieki, bardzo szeroko pojęte big_smile

Przedmiot umowy usługi pomocy domowej i opieki.

1. Zleceniodawca prowadzi działalność w zakresie usług polegających na zapewnieniu pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego oraz dodatkowo świadczeniu podstawowej opieki nad osobami starszymi i/lub chorymi, na podstawie umów zawartych z tymi osobami lub ich reprezentantami, zwanymi dalej Podopiecznymi lub Klientami.

2. Zleceniobiorca jest zainteresowany świadczeniem powyższych usług na podstawie umowy zawartej ze Zleceniodawcą w charakterze dalszego Zleceniobiorcy.

3. W ramach działalności, o której mowa w pkt. 1, Zleceniodawca zleca a Zleceniobiorca zobowiązuje się do wykonywania usług w ramach czynności pomocy domowej i opieki w Niemczech.

{I tu powinien być wykaz czynności, które zleceniodawca zleca a zleceniobiorca zobowiązuje się wykonać big_smile}

4. Przez czynności pomocy domowej i opieki strony rozumieją usługi polegające na świadczeniu usług pomocy domowej dla osób starszych i/lub chorych oraz usług podstawowej opieki nad osobami starszymi i/lub chorymi.

5. Zleceniobiorca oświadcza, że posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie w zakresie opieki nad osobami starszymi i/lub chorymi, które pozwalają mu na prawidłowe wykonywanie niniejszej umowy, w szczególności:

{No myślę, że zleceniodawcy  pomerdały się zakresy zadań pomocy domowej, sprzątaczki i ogrodnika.
Pomoc domowa pomaga rodzinie w wykonywaniu codziennych obowiązków domowych takich jak robienie zakupów, przygotowywanie posiłków, podawanie do stołu, zmywanie, pranie, prasowanie, drobne porządki. W zakres obowiązków pomocy domowej wchodzi zazwyczaj utrzymywanie domu w czystości, nie oznacza to jednak kompleksowego sprzątania. I te kwestie powinny być jasno określone w umowie. A co z czynnościami pod tytułem  itp ?}

6. Czynności z zakresu podstawowej opieki wskazane w punkcie 5b, nie mogą stanowić jednak podstawowego zakresu usług i stanowić przeważających czynności wykonywanych przez Zleceniobiorcę podczas realizacji tego zlecenia.
7. Wszystkie powyższe czynności wykonywane muszą być z uwzględnieniem stanu zdrowia Podopiecznego.

No przecie, jak się trafi uciekający  Alzheimer, to najpierw za nogę do drzewa przywiązujemy a potem bierzemy się za obrabianie ogrodu big_smile

A tu z kwestionariusza. To jest w postaci tabeli dla 8 podopiecznych.

1. Proszę postawić symbol przy numerze chorób oraz czynności wykonywanych przy pacjentach. 2. Proszę wpisać minimum dwa przypadki, im więcej przypadków tym większa możliwość na lepsza oferta pracy. : big_smile big_smile big_smile

1.   uczulenie 2.   choroba Alzheimera 3.   anemia 4.   miażdzyca tetnic 5.   astma 6.   duszność 7.   problemy z poruszaniem 8.   nieprzytomny 9.   niewidomy 10. krwotok 11. zakażenie krwi ( o sepsie mowa ? big_smile) 12. zapalenie oskrzeli 13. złamanie 14. chemioterapia 15. cholesterol 16. demencja 17. depresja 18. biegunka 19. padaczka 20. wymioty 21. gorączka 22. kamienica żółciowa 23. upośledzenie ruchowe 24. wylew krwi do mózgu 25. choroba umysłowa ( zwana psychiczną? big_smile) 26. sparaliżowany 27. żółtaczka ( zapomnieli wpisać jaki wirus tongue) 28. bóle stawów 29. gościec stawowy ( pewnie od ponad 20 lat zwany Reumatoidalnym Zapaleniem Stawów big_smile ) 30. narządy płciowe (czy tu chodzi o choroby przenoszone droga płciową ?) 31. bóle kończyn 32. grypa 33. bólgardła 34. hemoroidy 35. nowotwór skóry 36. zawał serca 37. kołatanie serca 38. chorować na serce  39. katar sienny 40. zapalenie opon mózg.( a ja sierota jedna, myślałam że to się leczy bezwzględnie w szpitalu, a tu paczta ludziska wystarczy pomoc domowa z funkcją opiekuńczą tongue ) 41. guz mózgu 42. wysokie ciśnienie 43. układ odpornościowy 44. mdleć 45. inkontynencja 46. rwa kulszowa 47. świąd 48. kolka 49. ból głowy 50. żylaki 51. nowotwór  52. zaburzenie krążenia 53. paraliż 54. białaczka 55. zapalenie płuc 56. rak płuc 57. węzeł chłonny 58. rozstrój żołądka 59. zapalenie migdałków 60. migrena 61. stwardnienie rozsiane 62. nerwica 63. bóle mięśni 64. niskie ciśnienie 65. kamienica nerek 66. zaparcie 67. osteoporoza 68. choroba Parkinsona 69. pacjent w wózku inw. 70. prostata 71. bóle pleców 72. wylew                                                                                                                               
73. dreszcze 74. głuchoniemy 75. uraz psychiczny 76. guz 77. nudności 78. taniec świętego Wita ( to tak medycznie, po średniowicznemu big_smile )79. zatwardzenie ( zaparcie to coś innego ?) 80. uraz kręgosłupa 81. cukrzyca ( z podawaniem insuliny ?)
82. aktywna opieka 83. ubieranie i rozbieranie 84. pomoc w WC 85. podawanie płynów 86. kąpać 87. towarzyszenie przy wizytach       lekarskich 88. odwiedzanie znajomych 89. podlewanie kwiatów ( można i ogrodowe konewką big_smile  90.czytanie książki 91. zakładanie aparatu słuchowego 92. położenie pacjenta do łóżka 93. opiekowanie się pacjentem ( to wyjątkowa czynność, bo jak myje, karmi to się nie opiekuje big_smile   94. zakładanie cewnika ( big_smile big_smile big_smile) 95. wykonywanie ogólnej toalety 96. obcinanie włosów ( big_smile) 97. prysznic 98. wzywanie lekarza 99. pójście na zakupy 100. mycie okien ( z zachowaniem przepisów BHP big_smile) 101. spędzanie wolnego czasu 102. przyjmowanie przyjaciół  ( zwane balami na sto par big_smile )103. sprzątanie mieszkania 104. zapewnić zadbany wygląd  ( to chyba dość szerokie określenie) 105. prowadzenie domu 106. przygotowanie do spania 107. pójście do teatru 108. przygotowanie ubrań 109. gotowanie 110. zakładanie kompresów 111. nakładanie makijażu big_smile 112. odbieranie lekarstw z apteki 113. podawanie lekarstw 114. jeżdżenie samochodem 115. szycie  ( cuś dla krawcowych big_smile)116. zmiana pozycji w łóżku 117. golenie 118. czyszczenie i sprzątanie ( starych brudów ? big_smile) 119. zajmowanie się ogrodem big_smile 120. spotykanie się z przyjaciółmi 121. spacerowanie 122. odkurzanie 123. mierzenie temperatury 124. zajmowanie się zwierzętami ( nie napisali domowymi, czyli krasula też być może i osiołek też  ? big_smile )125. pomoc przy przejściu z łóżka na wózek inw. 126. pomoc przy przejściu z łóżka na krzesło 127. rozrywka 128. pranie i prasowanie 129. mycie zębów 130. czytanie czasopism 131. pójście na przyjęcie 132. pójście na koncert 133. chodzenie na pocztę.

Zastanawiam się czy ja się dobrze czuję. Znalazłam takie ogłoszenie
http://www.poloniusz.pl/o1-20gb44/
Dobry niemiecki, wysokie wynagrodzenie do 1000 euro i zwrot kosztów podróży po 3 miesiącach pracy. Poprawiło się koszty podróży nie po 2 a po 3 miesiącach big_smile

Szukałam kiedyś informacji i znalazłam na innym forum jak podszywali się za opiekunki i sami sobie wystawiali super recenzje. Potem był jeszcze większy kabaret - z konta Pronobel dyskutowali ze swoimi innymi kontami - które niby należa do opiekunek. Problem się pojawił, jak zaczęły się tam pojawiać prawdziwe opinie o tej firmie.

#85 2016-04-28 18:30:14

anna k
New member

Omijajcie Pronobla szerokim łukiem,złodziejstwo się szerzy i prawda taka iż zapominają wypłacic premii za Boże Narodzenie,sylwestra,ale nie zapominają odebrac pieniędzy opiekunce kiedy rodzina nie dopłaci.Zapominaja na sztelach o pracownicach mają wszystko w dupie.Pani Agata S odpowie że wszystko ok bo tak szef nakazał.

#86 2016-04-28 18:33:27

anna k
New member

pronobel napisał:

Drogie Opiekunki, Drodzy Opiekunowie!

Dziękujemy za to, że pracujecie z nami w okresie świątecznym. Doceniamy Wasze zaangażowanie i nierzadko poświęcenie. Wkrótce dotrą do Was kartki świąteczne, listy z podziękowaniem oraz premie świąteczne.

http://pronobel.pl/upload/blog/max/359-0.png

No jakoś do mnie od 2 lat premia Swiąteczna nie doszła, nie mówiąc już o jakiejkolwiek kartce kłamczuchy

#87 2016-05-12 12:00:41

Giana
Member

Ja byłam i na Świętach Bożego Narodzenia i w Wielkanoc w Niemczech i dodatkowe pieniądze doszły na konto bez problemu. Wzbogaciłam się o sporą sumkę z czego niezmiernie się cieszę, akurat zaoszczędzę na prezenty na Dzień Dziecka. Pozdrawiam!

#88 2016-05-12 15:33:40

Oluchna
Member

Giana napisał:

Ja byłam i na Świętach Bożego Narodzenia i w Wielkanoc w Niemczech i dodatkowe pieniądze doszły na konto bez problemu. Wzbogaciłam się o sporą sumkę z czego niezmiernie się cieszę, akurat zaoszczędzę na prezenty na Dzień Dziecka. Pozdrawiam!

Od świąt oszczędzałaś na dzień dziecka?

#89 2016-05-16 09:48:59

Giana
Member

Oluchna napisał:

Giana napisał:

Od świąt oszczędzałaś na dzień dziecka?

Hmmm a co w tym dziwnego? Dodatkowe pieniądze to włożyłam na konto oszczędnościowe i będą na Dzień Dziecka jak znalazł.

#90 2018-02-20 12:25:11

jiglak
New member

Pracuję z Pronoblem ponad 2 lata i nie zdarzyły mi się żadne nieprzyjemności. Jestem zadowolona z wypłaty, z ofert i wsparcia pań z biura. Polecam kto chce wyjechać do opieki, solidna firma!

Reklama