praca na czarno

pisze z prosba do was troche trudna sytuacja i wogule chodzi mi o namiary na pania ktora jest czlowiekiem i rozumie drugirgo czlowieka z powodu naiwnosci ludzkiej nie moge pracowac w niemczech legalnie wiec prosila bym namiary na jakas pania ktora jest w stanie zalatwic prace na czarno do opieki z gory dziekuje za pamoc

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Sposób pracy: Praca legalna, praca na czarno - aktualne tematy :

#1 2017-01-25 11:57:40

asia21071991
New member

praca na czarno

pisze z prosba do was troche trudna sytuacja i wogule chodzi mi o namiary na pania ktora jest czlowiekiem i rozumie drugirgo czlowieka z powodu naiwnosci ludzkiej  nie moge pracowac w niemczech legalnie wiec prosila bym namiary na jakas pania ktora jest w stanie zalatwic prace na czarno do opieki z gory dziekuje za pamoc

#2 2017-01-25 16:20:19

nowa1963
Member

Re: praca na czarno

Asia, dziecko, co ciebie zmusilo do takiej pracy, sorry ze tak pisze, ale mam corke w twoim wieku i nie wyobrazam sobie by moja corka pracowala w opiece i to jeszcze za granica, wspolczuje ci, bo wiem ze sytuacja cie zmusza do tego, sama przeciez tego doswiadczylam, no ale ja juz babcia wiec to co innego, jesli cos bede miala  to sie odezwe, pozdrawiam serdecznie i zycze powodzenia:)

#3 2017-01-25 20:11:09

barbara.b
Member

Nowa. Ja sie z toba nie zgadzam. Opieka to dobra możliwość zarobku. Lepiej żeby dziewczyna za młodu stanela porządnie na nogi a na starość cieszyla soe spokojnym życiem w pl niż cale życie liczyć azdego grosza a na koniec jeździć do Niemiec. Trzeba tylko odpowiednie zlecenie wybrac. Pewnie uczla die niemieckiego wiec ma szanse na dobre zlecenie. Jedynie na jej miejscu nie jechala bym na czarno. Mlode osoby z językiem w firmie dostana dobre zlecenia. Asia to spróbuj przez niemiecka. Przypuszczam ze jakiegoś komornika sie obawiasz. Do niemieckiej firmy taczej nie zawita. Firma pflege 1 a pglege max z Mannheim. Na necie znajdziesz ich stronę.

#4 2017-01-26 08:51:59

Tosia
Member

Jeżeli 1991 jest datą urodzin, nie przesadzajmy, że to tak młody wiek. Chce dziewczyna jechać do pracy, niech jedzie. Zgadzam się z barbarą.b. Może na miejscu znajdzie inną pracę. Każdy wyjazd czegoś uczy.

#5 2017-01-26 23:05:26

asia21071991
New member

hmmm.... mie rozumiem co do tego wszystkiego ma moj wiek mam 25 lat nie mam dzieci mam mieszkanie swoje na to juz mnie bylo stac hmmm.... mam w polsce prace nawet nie najgorsza ale juz sie wypalilam w tym zakladzie 6 lat tam pracuje i jakos nie uslyszalam zadnego dziekuje a o podwyzce nie mowie prosila bym tylko o namiary na czarno bo tak moze i boje sie komornikow nie dawno w polsce z tego wyszlam wiec wiem jakie to bagno szukam na czarno bo moim zdaniem jak sie  zestarzeje na na emeryturze bede musiala obgryzac paznokcie z glodu takie czasy poki mloda chcem zarabiac na swoja starosc . o i tyle

#6 2017-01-27 16:01:23

barbara.b
Member

asia21071991 napisał:

hmmm.... mie rozumiem co do tego wszystkiego ma moj wiek mam 25 lat nie mam dzieci mam mieszkanie swoje na to juz mnie bylo stac hmmm.... mam w polsce prace nawet nie najgorsza ale juz sie wypalilam w tym zakladzie 6 lat tam pracuje i jakos nie uslyszalam zadnego dziekuje a o podwyzce nie mowie prosila bym tylko o namiary na czarno bo tak moze i boje sie komornikow nie dawno w polsce z tego wyszlam wiec wiem jakie to bagno szukam na czarno bo moim zdaniem jak sie  zestarzeje na na emeryturze bede musiala obgryzac paznokcie z glodu takie czasy poki mloda chcem zarabiac na swoja starosc . o i tyle

No to faktycznie jak sie boisz ze będziesz na starość paznokcie z głodu obgryzala to tylko na czarno pracowac. Emerytura gwarantowana. W opiece chyba zafko sie slyszy dziękuję. Prędzej wynos soe to mój dom 😅  no ale powodzenia.

#7 2017-01-27 16:09:33

krysta63
Member

Wiesz Asia---- złą drogę wybierasz idąc przez życie do emerytury i pracując na czarno.Po za tym nie wiem czy  wiesz na czym ta nasza praca polega?
Otóż ..Jesteś młoda,to fakt .Taka praca to siedzenie że starym czlowiekiem- chorym,niedoleznym.czasamiz ciężkim Alsheimerem. Parkinsona,stomia.Zazwyczaj 22 gdzie na dobę.My opiekunki mamy 2-3 godz wolnego dziennie( niektóre i tego nie mają)
Czy wyobrażasz sobie--- takie siedzenie ,czuwanie że starsza obca osoba?
Szczególnie latem gdy ciepłe wieczory ,a Ty musisz być z podopiecznym .A nocne wstawanie??A potem za dnia normalne funkcjonowanie w domu.
Młode dziewczyny jeżdżą zazwyczaj podczas wakacji dorobić na miesiąc lub dwa.
Znajdź może inną pracę za granicą,nie opieka.
Moje córki są starsze od ciebie ,ale nigdy przenigdy by do takiej pracy w opiece nie chciały jechać.

#8 2017-01-27 17:48:24

kaja
New member

Asiu jaki jest twoj niemiecki

#9 2017-01-28 09:24:07

asia21071991
New member

kaja napisał:

Asiu jaki jest twoj niemiecki

napisalam meila

#10 2017-01-28 12:14:59

kaja
New member

Asiu napisz do mnie jeszcze raz,zrobilam mala pomylke i nic nie doszlo

#11 2017-03-08 20:30:03

betty0709.73@o2.pl
New member

Witam serdecznie ja również szukam pracy na czarno tylko język bardzo kulawy może ktoś ma namiary na taką pracę gdzie rodzina nie wymaga języka z góry bardzo dziękuję za pomoc.......

#12 2017-03-10 00:56:30

alizee
New member

Witam wszystkich.

Przyznam się bez bicia, jestem typową "biurwą", autorką tekstów na strony www. Na forum zajrzałam trochę z przypadku, przeglądając informacje w necie dla mojej przyjaciółki, która planuje wyjazd za granicę do opieki, do Niemiec lub Anglii (zna super ang i trochę więcej niż podstawy niem). To tyle tytułem wstępu, mam nadzieję, że nie zjecie mnie żywcem wink

Wydaje mi się, że żadna praca nie hańbi. Niektórzy wyjeżdżają w pełni świadomie, wiedzą, że to ciężka harówa. Inni, wiadomo, z przypadku.

Chciałam poradzić się Was, Forumowicze, bo nie znalazłam w necie NIGDZIE takiej odpowiedzi na moje pytanie: czy próbował ktoś całkowicie SAMODZIELNIE od A do Z zorganizować sobie sam wszystko? Znaczy kontakt, dojazd itd., ale żeby to nie było na czarno? Pewnie jakoś da się to zarejestrować, ale mam zagwozdkę. Myślałam, żeby dziewczyna skorzystała np. z jakiegoś dofinansowania na szkolenia (wiadomo papierki jakieś potwierdzenie kwalifikacji) np. z UP lub zarejestrować się np. w inkubatorach przedsiębiorczości (są w każdym mieście akademickim i nie tylko).
Co do tego czy sobie poradzi, jestem w 100% przekonana, że tak. Opiekowała się długo swoją babcią sama kilka lat, a później kilkoma zaprzyjaźnionymi rodzinami w PL. W zasadzie ostatnia podopieczna... gaśnie w oczach, to są chyba ostatnie dni.

W sumie przydałyby jej się też takie wiadomości, co dla Was są oczywiste. Ubezpieczenie, stawki, dojazd. Które regiony DE albo UK są bardziej przyjazne Polandii tak ogólnie? Kurcze, trochę tych pytań jest. Kwestie logistyczne oczywiście zorganizuje sobie sama, ale tylko szukamy punktu zaczepienia. wink

#13 2017-03-10 15:32:33

nowa1963
Member

Witaj alizee, pytasz to odpowiem na swoim przykladzie, mialam ogromna chec wyjazdu i zarobkowania za granica, traf chcial, ze akurat w moim PUP organizowany byl kurs dla opiekunek osob starszych z jezykiem niemieckim wiec bez chwili zastanowienia zglosilam sie, w trakcie trwania tego kursu otrzymywalam pieniadze, bodajze 6zl za godz, dokladnie juz nie pamietam oraz byl catering, po ukonczeniu kursu cala grupa musiala podjac staz w wybranym przez siebie  Domu Seniora przez pol roku, co bylo rowniez platne wlacznie ze zwrotem kosztow dojazdu. Jezeli ktos chcial zrezygnowac wczesniej to musialby poniesc wszelkie koszty tego kursu lub przedstawic umowe zawarta na conajmniej 3 miesiace, ew. rozpoczac wlasna dzialalnosc gospodarcza. Poniewaz zalezalo mi na wyjezdzie wiec bez problemu dostalam umowe z firma i zrezygnowalam ze stazu po 2 miesiacach. Firme oczywiscie znalazlam sama w internecie, trafilam na dobra firme i na dobra sztele jak na moje poczatki, jestem zadowolona. I tak uplywa mi juz piaty rok na wyjazdach, zycze Twojej znajomej powodzenia, pozdrawiam z Nuernberg:)

#14 2017-03-10 16:09:32

nowa1963
Member

Zapomnialam dodac, ze po zakonczeniu kursu (egzamin obowiazkowy) otrzymalam certyfikaty zarowno w jezyku polskim jak i niemieckim o ukonczeniu kursu, co jest bardzo przydatne podczas rekrutacji:)

#15 2017-03-12 11:47:14

Kasia31
Member

Witaj Alizze, Najlepiej jechac przez firme,ktora jest juz dlugo na rynku..  Skoro ma super angielski to lepiej do UK.

#16 2017-09-02 14:36:43

Robercik.vip@op.pl
New member

Witam. Ja równiez z przyczyn osobostych szukam pracy na czarno. Posiadam doswiadczenie niemiecki komunikatywny. Aktualnie przebywam w Munster. Bardzo prosze o jakis namiar jeśli macie lub mozecie pomóc w znalezieniu takiej formy pracy.

#17 2017-09-30 01:58:35

Patka91
Member

Czy praca na czarno to nie jest zbyt duże ryzyko?

#18 2017-09-30 08:14:21

urszula47
Member

Patka91 napisał:

Dla rodziny owszem duze ryzyko ,a zreszta nie spotkalam jeszcze opiekunki/Haushaltshilfe tak wlasciwie my sie zwiemy na umowach agencji z rodzina/ktora mialaby uczciwa umowe o prace na skladkach od sredniej krajowej lub prowadzaca gewerbe/dla cudzoziemcow bo tylko taka oferuja frmy/i pracujaca w kilku rodzinach lol w ciagu roku nie mowie juz o rachunkach za uslugi kiedy przekroczy sie te zaczarowana granice 8800eur .W sumie wychodzi na to ,ze bez kombinacji z podatkiem,zusem ,kodeksem pracy nikomu sie to nie oplaca .Z tych wariantow kombinacji lepszy jest gdy agencyjka mataczy z instytucjami panstwowymi niz biedna zastraszona opiekunka/znam takie co juz musialy placic dosc pokazne sumy do Finanzamtu/.Ten rynek to jedno wielkie bagienko od otwarcia sie rynku pracy....

#19 2017-09-30 10:55:46

mobilna
Member

urszula47 napisał:

Patka91 napisał:

Dla rodziny owszem duze ryzyko ,a zreszta nie spotkalam jeszcze opiekunki/Haushaltshilfe tak wlasciwie my sie zwiemy na umowach agencji z rodzina/ktora mialaby uczciwa umowe o prace na skladkach od sredniej krajowej lub prowadzaca gewerbe/dla cudzoziemcow bo tylko taka oferuja frmy/i pracujaca w kilku rodzinach lol w ciagu roku nie mowie juz o rachunkach za uslugi kiedy przekroczy sie te zaczarowana granice 8800eur .W sumie wychodzi na to ,ze bez kombinacji z podatkiem,zusem ,kodeksem pracy nikomu sie to nie oplaca .Z tych wariantow kombinacji lepszy jest gdy agencyjka mataczy z instytucjami panstwowymi niz biedna zastraszona opiekunka/znam takie co juz musialy placic dosc pokazne sumy do Finanzamtu/.Ten rynek to jedno wielkie bagienko od otwarcia sie rynku pracy....

Jakie kombinacje. Legalnie zakupujesz i odpisujesz od podatku : samochody , laptopy , telefony i tysiace innych rzeczy.

#20 2017-09-30 16:49:33

urszula47
Member

mobilna napisał:

urszula47 napisał:

Patka91 napisał:

Jakie kombinacje. Legalnie zakupujesz i odpisujesz od podatku : samochody , laptopy , telefony i tysiace innych rzeczy.

I legalnie w roku masz obowiazek swiadczenia uslug u kilku klientow w danym roku kalendarzowym,Niemcy sprytnie omineli bezposrednie zatrudnienie opiekunek zastepujac te forme gewerba ,ech napisalam to co widze i nie pisz bzdur mobilna .

#21 2017-09-30 16:52:22

mobilna
Member

urszula47 napisał:

mobilna napisał:

urszula47 napisał:

I legalnie w roku masz obowiazek swiadczenia uslug u kilku klientow w danym roku kalendarzowym,Niemcy sprytnie omineli bezposrednie zatrudnienie opiekunek zastepujac te forme gewerba ,ech napisalam to co widze i nie pisz bzdur mobilna .

Minimum dwóch . W czym widzisz problem ? Ja siedze u tego samego klienta a zamieniam pacjentów na rachunkach z koleżanką.
Bzdur sie nie doczekasz . Prowadzę taka działalnośc to wiem.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2017-09-30 16:53:51)

#22 2017-09-30 20:15:53

urszula47
Member

mobilna napisał:

urszula47 napisał:

mobilna napisał:

Minimum dwóch . W czym widzisz problem ? Ja siedze u tego samego klienta a zamieniam pacjentów na rachunkach z koleżanką.

Lepiej by bylo,gdybys nie musiala wymieniac klientow na rachunkach i wlasnie o tym pisalam a juz nie wspomne jak robia agencje prowadzace gewerby opiekunkom.No bez kombinacji nie da sie pracowac  aby nie placic wyzszego podatku,jakies mizerne ubezpieczenie dadza na otarcie lez zwroty z podatku,urlopu zero smile

#23 2017-10-01 00:07:59

bozencina50
Member

mobilna napisał:

urszula47 napisał:

mobilna napisał:

I tu cie mam mobilna big_smile
A pisalaś ,że  twoja firma dziala jak najbardziej legalnie. A jak nazwiesz to , co powyżej napisalaś ?
Ja to nazywam po imieniu - krętactwo big_smile : D

Opiekunowo w Niemczech to jeden wielki szwindel  , w majestacie niemieckiego prawa big_smile big_smile

#24 2017-10-01 08:27:23

mobilna
Member

bozecina wykryła AFERĘ MOBILNEJ !!!
Teraz pozostało mi czekac na powołanie komisji big_smile

#25 2017-10-01 09:45:49

urszula47
Member

Uwazam ze kombinuje zawsze rodzina a my nadstawiamy swoje karki za ich chalpy i problemy zwiazane z zatrudnieniem.

#26 2017-10-01 10:00:13

barbara.b
Member

Oczywiscie wymienienie podopiecznych na papierku z kolezanka to oszustwo. W zwiazku z taka praktyka wychodzi na to, ze gewerbe mobilnej to scheingewerbe.

#27 2017-10-01 10:25:21

urszula47
Member

Basiu jak zwal tak zwal,ale kurcze to bagno sie zrobilo zeby opiekunka z Polski byla na straconej pozycji w kwestii przyszlej emerytury i opieki medycznej w De ,mi proponuja tylko minijoob bo nie placa wtedy ubezpieczenia Sozialversicherung.Mamy byc firma i zapierdalac caly rok sorki

#28 2017-10-01 10:44:34

mobilna
Member

urszula47 napisał:

Basiu jak zwal tak zwal,ale kurcze to bagno sie zrobilo zeby opiekunka z Polski byla na straconej pozycji w kwestii przyszlej emerytury i opieki medycznej w De ,mi proponuja tylko minijoob bo nie placa wtedy ubezpieczenia Sozialversicherung.Mamy byc firma i zapierdalac caly rok sorki

A dlaczego nie masz miec opieki medycznej i emerytury ?
Skalkuluj tak kontrakt z rodzina by mieściły sie w nim te dwie rzeczy.
Owszem zapierdalam prawie cały rok , ale mam za to płacone. To ja decyduje ile czasu pracuje a ile leżę kołami do góry.
Nie czuje się specjalnie skrzywdzona . Wrecz przeciwnie , od paru lat widzę realne efekty takiej pracy.

#29 2017-10-01 12:41:51

Aleksandra b
Member

urszula47 napisał:

Uwazam ze kombinuje zawsze rodzina a my nadstawiamy swoje karki za ich chalpy i problemy zwiazane z zatrudnieniem.

Każdy chce najwięcej dla siebie... Taki świat
:-(

#30 2017-10-30 13:36:28

krystyna_n
Member

Ja jestem przeciwna pracy na czarno. Wiadomo że to trochę więcej pieniędzy, ale jednak ryzyko jest ogromne. Nie warto. Wole zarobić trchę mniej, ale mieć ubezpieczenie, opłacone składki i nie martwić się co zrobię gdy coś mi się stanie, na przykład będę miała wypadek. Teraz działa tak dużo różnych agencji, że każdy może sobie znaleźć taką, która zaoferuje mu najbardziej dogodne warunki a jednocześnie da umowę i pomoże zorganizować cały wyjazd oraz pobyt.

#31 2017-10-30 13:55:35

MirelaK
New member

nie jest łatwo na obczyznie, mi w niemczech mieli dac 1500 euro, a wciskają po 1000-1100 max, słabo jest, ale i tak lepiej niz w pl

#32 2017-10-30 16:39:11

..?eto
Member

MirelaK napisał:

nie jest łatwo na obczyznie, mi w niemczech mieli dac 1500 euro, a wciskają po 1000-1100 max, słabo jest, ale i tak lepiej niz w pl

No chyba koleżanka z epoki lodowcowej jeszcze nie odtajała.
Za co mieli Ci dać 1500? Za to, że nie znasz języka i nie masz pojęcia na czym polega praca , której się podjęłaś?
Ja bym Ci chyba nawet 1000 nie dała.
Tylko lepiej w DE? Bardzo dobrze, a nie tylko lepiej.Jak karmiono Cię gapami, to nie poradzisz sobie z tą robotą.
A, jak nie możesz spać , to łyknij  tabletkę na spanie.
Co? Pewnie nie przewidziałaś takiej sytuacjii i nie spakowałaś do podręcznej apteczki takich tabletek?
No to możesz wylądować w czarnej  ..... z przeproszeniem.

#33 2017-11-09 07:38:42

klers
Member

Pracując na czarno - nie ma się dochodu, nie ma się też możliwości skorzystania z różnych usług finansowych jak np pożyczki czy kredyty.
Z drugiej strony jak się wczytać w wypowiedzi na forach np tutaj https://chwillowki.pl/forum/
To bardzo łatwo dojść do wniosku, że wcale nie potrzeba jakiegoś dużego dochodu. Pożyczki udzielane są na oświadczenia.

Ostatnio edytowany przez klers (2017-11-30 08:05:13)

#34 2017-11-09 10:16:06

barbara.b
Member

..?eto napisał:

MirelaK napisał:

No chyba koleżanka z epoki lodowcowej jeszcze nie odtajała.
Za co mieli Ci dać 1500? Za to, że nie znasz języka i nie masz pojęcia na czym polega praca , której się podjęłaś?
Ja bym Ci chyba nawet 1000 nie dała.
Tylko lepiej w DE? Bardzo dobrze, a nie tylko lepiej.Jak karmiono Cię gapami, to nie poradzisz sobie z tą robotą.
A, jak nie możesz spać , to łyknij  tabletkę na spanie.
Co? Pewnie nie przewidziałaś takiej sytuacjii i nie spakowałaś do podręcznej apteczki takich tabletek?
No to możesz wylądować w czarnej  ..... z przeproszeniem.

Hehe tabletek nie trzeba pakowac. W de jest dostep do tabletek lepszy niz w pl 😂

#35 2018-01-08 18:27:40

Paulina1987
Member

Wiem, że sytuacje są różne, ale naprawdę nie polecam na czarno na początek sad Może zwróć się do firmy Procare, z którą ja wspołpracuje, może jakoś pomogą. Wtedy wiele formalności ma się z głowy. A tak to tylko nerwy.

Reklama