Gdzie w góry zimą?

Chcielibyśmy wybrać się na zasłużony urlop, wypoczynek - najlepiej gdzieś w góry na narty, wędrówki - tak aby nie siedzieć bezczynnie. Pytanie gdzie najlepiej? Czy Zakopane podczas ferii zimowych w Polsce to dobry kierunek?

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Życie i przygody Opiekunek za granicą - aktualne tematy :

#1 2017-01-07 16:55:02

klers
Zbanowany

Gdzie w góry zimą?

Chcielibyśmy wybrać się na zasłużony urlop, wypoczynek - najlepiej gdzieś w góry na narty, wędrówki - tak aby nie siedzieć bezczynnie. Pytanie gdzie najlepiej? Czy Zakopane podczas ferii zimowych w Polsce to dobry kierunek?

#2 2017-01-07 17:54:45

LidiaSz
Member

Re: Gdzie w góry zimą?

klers napisał:

Jak najbardziej!! Byłam w zeszłym roku dwa tygodnie. W Zakopanem. Zaraz po feriach zimowych. Ciszej, spokojniej, na Kasprowym pełno śniegu, słońce grzało, opalałam się smile Było cudnie. Na Krupówkach spacery bez tłoku, w restauracjach czy kawiarni bez czekania. Większość turyści zagraniczni, wszędzie miło i kultura. No i widoki!!!! Na  Nosalu pozostawiony bałwanek, na szczęście big_smile

#3 2017-01-07 18:56:59

krysta63
Member

Najlepiej w cieple kraje.Zakopane oklepane.Polacy chyba myślą że góry w Polsce tylko w Zakopanym są.

#4 2017-01-07 19:03:33

LidiaSz
Member

krysta63 napisał:

Najlepiej w cieple kraje.Zakopane oklepane.Polacy chyba myślą że góry w Polsce tylko w Zakopanym są.

Jeśli pisał że na narty, to raczej na Maderze nie pojeżdzi wink A góry fakt, jest więcej pięknych miejsc ale zjazd z Kasprowego i pewny tam śnieg wszystko przebije

#5 2017-01-09 10:15:53

mijam
Member

krysta63 napisał:

Jeżeli chciesz mieć względną ciszę i spokój, to dobrym kierunkiem moim zdaniem są Bieszczady. Ustrzyki Górne, Ustrzyki Dolne, Arłamów - świetnej klasy 4* obiekt z własnym wyciągiem. Na wiki więcej info: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bieszczady

Kolejnym interesującym kierunkiem jest Szczyrk i okolice. Wyciągi, wypożyczalnie i dobra baza noclegowa. Tutaj na blogu http://hotelnabloniach.pl/blog/ masz kilka interesujących wpisów z zabytków oraz możliwości jeżeli chodzi o spędzanie wolnego czasu. W zasięgu jest Wisła, Żywiec, Bielsko-Biała i szereg mniejszych, malowniczych miejscowości.

Ostatnio edytowany przez mijam (2017-01-09 10:16:29)

#6 2017-01-09 11:04:54

krysta63
Member

Nio super,tylko ja np nie cierpię zimy i śniegu.Zadnych tam nart ,sanek.W zimę jeżdżę do ciepłych krajów ,po słońce.
A polskie góry wczesnym lub późnym latem.Co by tlomow nie było.
Kotlina Kłodzka jest moja ulubiona część PL z górami.
Ale te info co podałaś może komu innemu się przydadzą.wszak niedługo ferie🌞

#7 2017-01-09 11:59:11

LidiaSz
Member

mijam napisał:

krysta63 napisał:

Jeżeli chciesz mieć względną ciszę i spokój, to dobrym kierunkiem moim zdaniem są Bieszczady. Ustrzyki Górne, Ustrzyki Dolne, Arłamów - świetnej klasy 4* obiekt z własnym wyciągiem. Na wiki więcej info: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bieszczady

Kolejnym interesującym kierunkiem jest Szczyrk i okolice. Wyciągi, wypożyczalnie i dobra baza noclegowa. Tutaj na blogu http://hotelnabloniach.pl/blog/ masz kilka interesujących wpisów z zabytków oraz możliwości jeżeli chodzi o spędzanie wolnego czasu. W zasięgu jest Wisła, Żywiec, Bielsko-Biała i szereg mniejszych, malowniczych miejscowości.

Dzisiaj to bym wybrała może tylko Bieszczady. Bo w większości miejsc można tylko się podtruć. Mam na myśli smog.

#8 2017-01-18 07:49:39

latinka
Member

Bieszczady są ciekawym kierunkiem. Powiedziałabym jednak, że nie na zimę ale na lato. Nie ma tam wielu ciekawych stoków czy też szkółek narciarskich. moim zdaniem jeśli chcecie skorzystać z uroków zimy warto jest zarezerwować sobie coś w jednej z większych miejscowości górskich takich jak Zakopane czy Karpacz. Tam nawet jeśli pogoda nie jest dobra to mozńa sobie ciekawie zorganizować czas.
Nie jest również tak drogo jeśli chodzi o noclegi. Szczególnie jeśli zarezerwujecie sobie własne mieszkanie:
http://www.sunandsnow.pl/index.php

Ostatnio edytowany przez latinka (2017-01-18 07:49:59)

#9 2017-10-27 11:14:20

kulik
Member

Hej,
gorąco polecam doskonały hotel w Karkonoszach!! Cudowne miejsce Jelenia Struga w pobliżu gór i potoków. Zobaczcie same http://www.jeleniastruga.pl/ Widoki i klimat sprzyja wypoczynkowi, przechadzki po górach relaksują. Później skorzystanie ze SPA w hotelu wyjątkowo odpręża smile
POLECAM, doskonały wyjazd dla całej rodziny smile

Reklama