Jakie programy/filmy ogladacie w niemieckiej tv?

Jak wyzej w temacie ,jakie programy ogladacie w niemieckiej telewizji sami,lub z"wlasnego wyboru ";) z waszym podopiecznym?

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Życie i przygody Opiekunek za granicą - aktualne tematy :

#1 2013-03-16 18:23:22

pfleger
Member

Jakie programy/filmy ogladacie w niemieckiej tv?

Jak wyzej w temacie ,jakie programy ogladacie w niemieckiej telewizji sami,lub z"wlasnego wyboru "wink z waszym podopiecznym?

#2 2013-03-16 18:29:20

kasia63
Member

Re: Jakie programy/filmy ogladacie w niemieckiej tv?

U siebie nie mam TV a  moja babuszka to tylko prognoze pogody ,b rzadko i w listopadzie notowania giełdowe -ceny oleju opałowego:)smilesmilesmile-bo ogrzewanie na olej i to ja interesowało .A tak na codzien to w domu musi byc cicho ,nawet radio weg bo ja denerwuje:) Tak wiec  chocbym nawet chciala -nic nie ogladam:(

#3 2013-03-16 18:50:11

ewal8
Member

Kasia63 to dobrze, że chociaż masz internet. W przeciwnym razie zanudziłabyś się zwłaszcza wieczorami.
Moja babcia oglądała zawsze Brisant na Ard, Nachrichten obowiązkowo i wszelkiego rodzaju filmy obyczajowe, a do tego co dla mnie bardzo dziwne, uwielbiała walki bokserskie smile Kobieta 90 lat smile Znała Kliczkę ale Gołoty ani Michalczewskiego nie kojarzyła sad
Ja teraz jestem w Polsce, ale oglądam sobie niemiecką telewizję. Lubię "Galileo" na ProSieben, "Wohnen, mieten, kaufen" na VOX-ie i różne filmy na różnych kanałach.

#4 2013-03-17 18:45:03

ruda
Member

Oglądam programy kulinarne, seriale kryminalne (CSI, Mentalist, King, Rizzoli and Isles, Criminal Intent, Bones), Extrem schoen wink i  Wir in Bayern, bo nie mam innego wyjścia wink.  Kiedyś oglądałam  Abenteuer Leben, mieten, kaufen, wohnen, WISO.

#5 2013-03-24 00:38:53

pfleger
Member

Krotkie info dla tych co maja laptopa lub komputer z dostepem do szybkiego internetu.na stronach zdf.de czy ard.de - niemicka panstwowa tv,w dziale mediathek mozna znales prawie wszystkie emitowane programy filmy czy seriale z calego tygodnia..no i mecze reprezentacji Niemiec live wink

#6 2013-03-27 19:18:57

ewal8
Member

Pfleger, mam pytanie do Ciebie. Wiesz może, na jakiej stronie telegazety można włączyć napisy niemieckie?
Chodzi mi o programy: ProSieben, VOX, ZDF, Das Erste. Wiem, że jest taka możliwość i jest dużo programów w Niemczech produkowanych dla osób niesłyszących (żeby nie było smile - ja mam bardzo dobry słuch), tylko nie mogę znaleźć, na których stronach telegazety to działa.

#7 2013-03-27 19:39:28

pfleger
Member

ewal8 napisał:

Pfleger, mam pytanie do Ciebie. Wiesz może, na jakiej stronie telegazety można włączyć napisy niemieckie?
Chodzi mi o programy: ProSieben, VOX, ZDF, Das Erste. Wiem, że jest taka możliwość i jest dużo programów w Niemczech produkowanych dla osób niesłyszących (żeby nie było smile - ja mam bardzo dobry słuch), tylko nie mogę znaleźć, na których stronach telegazety to działa.

Zalezy of programu albo 777 albo 150..albo 149 ?...Zreszta zawsze na telegazecie na stronie z programem jest zaznaczone ze program z teletextem ( Untertitel ) jako UT.
Wiem ze wiadomosci na ard zdf maja czesto napisy.

Ostatnio edytowany przez pfleger (2013-03-27 19:40:06)

#8 2013-03-27 20:36:32

swistak
Member

mam to szczescie ze mam tv u siebie w pokoju, gdyz nasz "wspolny" tv -milczy w ciagu dnia  :-(  niestety zadnego polskiego nie moge sciagnac z satelity wiec wieczorem  przesuwam pilotem po wszystkich   40 kanalach bo tyle mam i co mnie zaciekawi to popatrze ....ale jak tylko mam czas (19-ta) na kabeleins ciekawy program "achtung kontrole" --sytuacje wrecz nieraz przerazajace i o dziwo niemcy pokazuja twarze tych osob,firmy,adresy.... no i rtl2"exklusiv"--ciekawe reportaze troche pozno po 23ciej ale to chyba ze wzgledu na dzieci hehehe..pogode zawsze i o 7 wiadomosci----na wiecej nie ma czasu jak to w pracy---kazdy z Was to zna

:-))))

Ostatnio edytowany przez swistak (2013-03-27 20:39:41)

#9 2013-03-27 21:12:53

pfleger
Member

swistak napisał:

mam to szczescie ze mam tv u siebie w pokoju, gdyz nasz "wspolny" tv -milczy w ciagu dnia  :-(  niestety zadnego polskiego nie moge sciagnac z satelity wiec wieczorem  przesuwam pilotem po wszystkich   40 kanalach bo tyle mam i co mnie zaciekawi to popatrze ....ale jak tylko mam czas (19-ta) na kabeleins ciekawy program "achtung kontrole" --sytuacje wrecz nieraz przerazajace i o dziwo niemcy pokazuja twarze tych osob,firmy,adresy.... no i rtl2"exklusiv"--ciekawe reportaze troche pozno po 23ciej ale to chyba ze wzgledu na dzieci hehehe..pogode zawsze i o 7 wiadomosci----na wiecej nie ma czasu jak to w pracy---kazdy z Was to zna

Ten program co ogladasz  to nie dokumentalny Film to tzw http://pl.wikipedia.org/wiki/Telenowela_dokumentalna  czyli fikcja.Jest tego okolo poludnia od groma na rtlu sat1...

Ale nie przejmuj sie ,wiele ludzi w Niemczech mysli ze to wszystko jest ..echt wink...w Polsce zreszata tez takie programy sa konsumowane jako Dokument.

#10 2013-03-28 07:50:20

swistak
Member

pfleger napisał:

swistak napisał:

Ten program co ogladasz  to nie dokumentalny Film to tzw http://pl.wikipedia.org/wiki/Telenowela_dokumentalna  czyli fikcja.Jest tego okolo poludnia od groma na rtlu sat1...

Ale nie przejmuj sie ,wiele ludzi w Niemczech mysli ze to wszystko jest ..echt wink...w Polsce zreszata tez takie programy sa konsumowane jako Dokument.

pfleger co i jak by nie nazwac program jest ok

#11 2013-03-28 13:22:21

fiameta@wp.pl
Member

W sobotę 20.15 na RTL.Deutschland sucht superstar-lubię to oglądać-fajne piosenki śpiewają.Ale teraz dzięki wspanialej Matylda 58,(ktora podała adres strony,będę słuchać radia i oglądać wieczorem(jak babka pojdzie spać)polskie filmy.Wczoraj na RTL leciał Tytanik,fajny,ale widzialam go już w Polsce.

#12 2013-04-06 09:11:26

ewal8
Member

Dla wszystkich tych którzy lubią dokumentalne programy przyrodnicze lub historyczne polecam program ServusTV Deutschland. Odkryłam go niedawno - jest kapitalny, dla osób, które interesują się trochę przyrodą i historią. Ostatnio oglądałam na tym kanale program o fenomenie piramid egipskich, o wulkanach na ziemi, jak również fajny program o kobiecie, która była papieżem (podobno).
Dla osób chcących podszkolić język genialna sprawa. Lektor mówi powoli i wyraźnie wink Cały kanał to taki niemiecki National Geographic. Odkąd go odkryłam w domu trwa ciągła walka o pilota smile

#13 2013-04-06 10:59:45

pfleger
Member

ewal8 napisał:

Dla wszystkich tych którzy lubią dokumentalne programy przyrodnicze lub historyczne polecam program ServusTV Deutschland. Odkryłam go niedawno - jest kapitalny, dla osób, które interesują się trochę przyrodą i historią. Ostatnio oglądałam na tym kanale program o fenomenie piramid egipskich, o wulkanach na ziemi, jak również fajny program o kobiecie, która była papieżem (podobno).
Dla osób chcących podszkolić język genialna sprawa. Lektor mówi powoli i wyraźnie wink Cały kanał to taki niemiecki National Geographic. Odkąd go odkryłam w domu trwa ciągła walka o pilota smile

Kika i superrtl- czyli kanaly dla dziecie.Tam mozna sie w podstawach jezyka podszkolic mowia poprawnie,wyraznie  jak ze slownika.Do tego mozna sie niezle usmiac wink

#14 2013-04-06 11:54:27

pfleger
Member

ewal8 napisał:

Do Pfleger: czy mógłbyś się ze mną skontaktować przez skrzynkę? (Ty nie udostępniasz swojego maila wink ) Chciałabym się o coś Ciebie zapytać związanego z pobytem w DE, bo widzę, że masz rozległą wiedzę na interesujące mnie tematy smile

Wyslalem maila

#15 2013-04-06 13:31:26

Matylda58
Member

fiameta@wp.pl napisał:

W sobotę 20.15 na RTL.Deutschland sucht superstar-lubię to oglądać-fajne piosenki śpiewają.Ale teraz dzięki wspanialej Matylda 58,(ktora podała adres strony,będę słuchać radia i oglądać wieczorem(jak babka pojdzie spać)polskie filmy.Wczoraj na RTL leciał Tytanik,fajny,ale widzialam go już w Polsce.

Dzięki za reklamę Iwonko...hehehe..wyobraz sobie,że Ty sobie ogladasz filmy i sluchasz muzy polskiej a ja przestałam...jadę na sticku i okazało się,że dużo mi "zjadło"kasy przez to oglądanie i niestety musiałam zaniechac oglądania polskiej TV:(sad co bardzo nad tym ubolewam.
Ale ciesze się,że mogłam choć Tobie pomóc Iwonko...chyba będziesz mi komentowac moje seriale"Barwy szczęścia" i "M jak Miłość" hehehehe(żartuje oczywiście)
Ja zmykam na rower a Tobie i wszystkim koleżankom życze miłego i ciepłego weekendu:)smilesmile

#16 2013-04-17 21:47:57

ST
Member

Ja siedzę w salonie z Dziadkiem przed TV , ale z laptopem (na dosuwanym stoliku którego dziadek nie używa).  Jak mnie nie ciekawi to co wyszukał dziadek, to piszę na laptopie (tak jak np. w tej chwili wink )

#17 2013-04-17 22:10:36

ST
Member

pfleger napisał:

.....Kika i superrtl- czyli kanaly dla dziecie.Tam mozna sie w podstawach jezyka podszkolic mowia poprawnie,wyraznie  jak ze slownika.Do tego mozna sie niezle usmiac wink

...fajnie, właśnie o czymś takim myślałem....Ale jak to znaleść???

#18 2013-04-17 22:13:49

ST
Member

pfleger napisał:

ewal8 napisał:

Do Pfleger: czy mógłbyś się ze mną skontaktować............

Wyslalem maila

??? jak to zrobiłeś, skoro ona też nie udostępnia??? wink

#19 2013-04-17 22:30:47

pfleger
Member

ST napisał:

pfleger napisał:

ewal8 napisał:

Do Pfleger: czy mógłbyś się ze mną skontaktować............

Wyslalem maila

??? jak to zrobiłeś, skoro ona też nie udostępnia??? wink

Bierzesz bialego golabka , do nozki przyczepiasz  wiadomosc, szepczesz do "ucha" imie aderesata  na koniec calujesz go czule w dziubek i frrruuuu.. smile
Mozna wlaczyc i wylaczyc opcej mail widoczny lub nie

#20 2013-04-17 22:38:56

ST
Member

pfleger napisał:

Bierzesz bialego golabka , do nozki przyczepiasz  wiadomosc, szepczesz do "ucha" imie aderesata  na koniec calujesz go czule w dziubek i frrruuuu.. smile

-  fajnie napisane ! wink

...... KOMUŚ ???????????

#21 2013-04-17 23:31:11

pfleger
Member

ST napisał:

pfleger napisał:

-  fajnie napisane ! wink

...... KOMUŚ ???????????

Nie, sobie samemu

#22 2013-04-18 21:03:21

ST
Member

pfleger napisał:

ST napisał:

pfleger napisał:

...... KOMUŚ ???????????

Nie, sobie samemu

....aaaaaaaaaaaaa, toscie się umówili!!!!  wink

#23 2013-04-19 14:05:32

marttini6
Member

ciezko tak bez internetu i szczerze wspolczuje:(ja ogladam tez kulinarne,jakies filmy,kawa czy herbata od 16,05 do 18 na kanale SWR

#24 2013-04-19 20:32:54

swistak
Member

swistak napisał:

od tygodnia leca na rtl2 wstawki o nowych odcinkach  die Geissens- Eine schrecklich glamouroese Familie
            widzialam poprzednie odcinki troche przerysowane ---mi sie podobało, mozna zobaczyc " lepszy swiat, życie"-
           bede ogladac napewno

polecam jak ktos lubi piekne widoczki....życie  milionerów-smieszne nieraz zaskakujace sytuacje   :-))))

p.s     zaczna sie od poniedzialku 22.4

Ostatnio edytowany przez swistak (2013-04-19 20:34:05)

#25 2013-12-11 21:33:51

simona1961
Member

Małgosiu, jesli masz stacjonarny internet, możesz oglądać polską tv, na przykład veb.tv, wystarczy wykupic abonament miesięczny za 19,90 i masz wszystkie polskie programy i bardzo duzo zagranicznych. Jesli masz internet mobilny, to odradzam, bo pożera niesamowicie. Jest jeszcze Ipla, tam sa filmy, seriale, oprócz premierowych odcinków, za które trzeba równiez zapłacić. W temacie tv niemieckiej się nie wypowiem, bo nie oglądam.

#26 2013-12-11 22:04:22

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Prawie 2 m bez telewizora - przywykłem. TV jest na górze i dziadkowie wlączają po 22. Radio także jest zabronione - tylko co godzina wiadomości. Net mam za słaby na TV, pozostaje You Toube - i ewentualnie Ipla. 6-7 tygodni idzie wytrzymać

#27 2014-11-29 21:26:27

krystynka
Member

http://www.dw.de/waz-polska-opiekunka-m … a-17664660
Niedawno moja znajoma otrzymała od "rodziny" zmarłego już PDP taki rachunek...  Zdumiona dowiedziała się,że jest to zgodne z prawem.Otóż PDP był z racji inwalidztwa zwolniony z opłat a Ona była zameldowana pod tym adresem,to do niej należały opłaty...
Taki..."koziołek ofiarny" wink a roczny abonament i tak musiała opłacić ...

Ostatnio edytowany przez krystynka (2014-11-29 21:45:29)

#28 2014-11-30 00:54:19

jogi45
Member

W niemieckiej tv jest taki program podobny do naszych Spadkobierców, taki sitcom. Oglądałam raz ale nie pamiętam na którym programie a że nie pamiętam też tytułu to nie mogę znaleźć. Może ktoś wie o jaki program chodzi? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Reklama