Jak to jest z dlugoscia pobytu w DE jako opiekunka?

Pytanie jak wyzej. Po 2 tygodniach pobytu mojego w DE zadzwonil opiekun, koordynator, pytal o stelle, czy bede chciala wrocic itp PO mojej deklaracji, ze chce tylko krotka przerwe i znow wyjazd , stwierdzil, ze musi byc co najmniej miesiac przerwy miedzy wyjazdami, bo cos tam ,cos tam, i tez cos o problemie z ZUS em Kolezanka ,ktora razem ze mna wyjechala na zlecenie, tez miala taka rozmowe, >Ludzieee czy to znaczy ze przez pol roku w sumie moge pracowac, a drugie co ?_ Mam gwizdac? Podpowiedzcie dobre ,doswiadczone duszyczki!!!

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2016-12-13 21:22:50

zuleyka
Member

Jak to jest z dlugoscia pobytu w DE jako opiekunka?

Pytanie jak wyzej.

Po 2 tygodniach pobytu mojego w DE  zadzwonil opiekun, koordynator, pytal o stelle, czy bede chciala wrocic  itp

PO mojej deklaracji, ze chce tylko krotka przerwe i znow wyjazd

, stwierdzil, ze musi byc co najmniej miesiac przerwy miedzy wyjazdami, bo cos tam ,cos tam,
i tez cos o problemie z ZUS em

Kolezanka ,ktora razem ze mna wyjechala na zlecenie, tez miala taka rozmowe,

>Ludzieee czy to znaczy ze przez pol roku w sumie moge pracowac, a drugie co ?_
Mam gwizdac?

Podpowiedzcie dobre ,doswiadczone duszyczki!!!

#2 2016-12-13 21:50:02

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Re: Jak to jest z dlugoscia pobytu w DE jako opiekunka?

Jak chcesz siedzieć cały rok - to załóż Gewerbe albo poszukaj firmy z Gewerbą i możesz siedzieć ile chcesz, liczyć się musisz tylko z podatkami niemieckimi....ale to normalka. Cosik tam jest w przepisach, że nie możesz przekraczać pół roku pracy nad oddelegowaniu

#3 2016-12-13 22:02:28

gra38
Member
Od: polska , niemcy

copyfield napisał:

Jak chcesz siedzieć cały rok - to załóż Gewerbe albo poszukaj firmy z Gewerbą i możesz siedzieć ile chcesz, liczyć się musisz tylko z podatkami niemieckimi....ale to normalka. Cosik tam jest w przepisach, że nie możesz przekraczać pół roku pracy nad oddelegowaniu

jak masz umowę=zlecenie to możesz siedzieć ile chcesz.
Jak przekroczysz 183 dni pracy w ciągu roku(chyba)to trzeba zapłacić podatek w DE.....jak masz druk A1

Ostatnio edytowany przez gra38 (2016-12-13 22:03:46)

#4 2016-12-13 22:04:55

barbara.b
Member

z tego co ja znalazłam w trakcie moich dwuletnich poszukiwań w necie to jako pracownik oddelegowany mamy prawo pracować 2 lata bez zjazdów do polski. po dwóch latach należy zjechać chociażby na dzień i potem można pracować kolejne 2 lata na nowej umowie. z tym, że po dwóch miesiącach jest obowiązkowe zameldowanie ( aczkolwiek z urzędu meldunkowego otrzymałam wiadomość, że w ciągu dwóch tygodni- myślę, że pani nie do końca była zorientowana odnośnie pracowników oddelegowanych w szczególności opiekunek ). po 180 dniach opłaca się też jakiś podatek niemiecki, czy coś w tym stylu.
im dłużej w tym siedzę tym mniejszą mam ochotę na ten burdel.
sypnie się ta branża jak nic. firmy tworzą firmy, próbują współpracować ale jak tak dalej będą mataczyć to się branża sypnie. to jest za duża kasa, której każdy by chciał uszczknąć a kultura pracy polska a niemiecka jest tak różna, że nikt nie będzie chciał opiekunki z polski. dla niemców to co jest powiedziane i napisane jest święte a polak to myśli, że im więcej nakłamie tym więcej wskóra. amen

#5 2016-12-14 07:51:43

zuleyka
Member

Dziekuje za odpowiedzi!

Dalej nie wiem na czym stoje, ale az sie we mnie gotuje.
Perspektywa narobienia sobie odciskow na tylnej czesci ciala, siedzac i odliczajac dni w PL ,jest okropna...

A mialo byc tak pieknie.

Jestem na umowie zleceniu, jestem oddelegowana, mam umowe z firma na rok.
Rodzinka bardzo chcialaby  mnie tu widziec na dluzej, PDP tez.
Ale mowia ,ze nie wiedza jak to idzie.

Czytam to forum od dluzszego czasu ,zauwazylam ze wiekszosc, to osoby z olbrzymm doswiadczeniem,pomagacie, doradzacie, podtrzymujecie na duchu.

Dlatego zwrocilam sie do was o podpowiedzi.
Czy moge wiedziec w jakim ,,systemie,, zmianowym,, pracujecie?_
Milego dnia zycze !

#6 2016-12-14 08:36:10

barbara.b
Member

zuleyka napisał:

Dziekuje za odpowiedzi!

Dalej nie wiem na czym stoje, ale az sie we mnie gotuje.
Perspektywa narobienia sobie odciskow na tylnej czesci ciala, siedzac i odliczajac dni w PL ,jest okropna...

A mialo byc tak pieknie.

Jestem na umowie zleceniu, jestem oddelegowana, mam umowe z firma na rok.
Rodzinka bardzo chcialaby  mnie tu widziec na dluzej, PDP tez.
Ale mowia ,ze nie wiedza jak to idzie.

Czytam to forum od dluzszego czasu ,zauwazylam ze wiekszosc, to osoby z olbrzymm doswiadczeniem,pomagacie, doradzacie, podtrzymujecie na duchu.

Dlatego zwrocilam sie do was o podpowiedzi.
Czy moge wiedziec w jakim ,,systemie,, zmianowym,, pracujecie?_
Milego dnia zycze !

ja pracuję tak jak znajdę pracę. czasami siedzę tydzień w polsce a czasami 3 miesiące. za każdym razem z inną firmą. jeśli masz fajną rodzinę i firma robi ci problemy, żebyś siedziała tam na stałe to masz powód, żeby zerwać lub wypowiedzieć umowę i znaleźć albo firmę, która ci pozwoli na pracę u danej rodziny bez zjazdów lub niech rodzina cię zatrudni bezpośrednio. ale podejrzewam, że rodzina nie będzie chętna na zatrudnienie ciebie prywatnie a firmy zmienić może tym bardziej nie chcieć. może poszukaj w necie informacje nie taki z forum ale w artykułach bardziej rzetelnych, że opiekunka może być w niemczech jako pracownik oddelegowany 2 lata i przyciśnij firmę. dotychczas nigdy się nie spotkałam, żeby firma miała z tym problem aczkolwiek właśnie w listopadzie tego roku namiętnie liczyłam dni bo było by kiepsko z tymi 180 dniami i liczyłam, czy nie wpadnę w jakieś kłopoty. odnośnie tych dwóch lat jestem pewna na 100 procent. a podatki- myślę, że nie jest to jakaś kwota nie do pokonania i firma mogła by np. zamiast kasy na bilety wyegzekwować kasę na podatek niemiecki? ale to trzeba chcieć. jadą swoim schematem...
ja myślę,że przejdę na firmę niemiecką. dzisiaj trochę podzwonię. na gigajob.de widziałam kilka. zorientuję się jakie mam możliwości.
aha a na umowie zlecenie myślałąm, że jak znajdę dobra podopieczną to mogło by być 2 lub 3 miesiące w de na jeden miesiąc w polsce. ale te plany nałożyły się z ostatnimi trzema dziadowskimi zleceniami i nic z nich nie wyszło.

#7 2016-12-14 09:46:16

iza46
Member

Jezeli masz dobre miejsce to rozmawiaj z agencja ,rodzina tez .Moze znajdziecie rozwiazanie ?Przeciez to rodzina placi !!!!!!!!!!! smile umowe masz na rok wiec nic nie stoi na przeszkodzie .Podatek faktycznie po 183 dniach placisz w De ,ale......znam kobiety ktore maja tak dziwne umowy/czytaj nie maja skladek placonych /ze siedza caly rok smile coraz wiecej takich kwiatkow spotykam.Gewerba na dziko /rachunki wypisze agencja /,rencistki z zakazem pracy,rolnicy na Kruzie a tu niby na gewerbie dla cudzoziemcow /firma zameldowana na biuro w De wystarczy/.Wszystko rodzina moze ogarnac jak tylko chce smile

#8 2016-12-14 10:33:40

iza46
Member

Cos mi przyszlo do glowy smile popros rodzine o rozmowe tak na spokojnie .Powiedz ze chcesz miec krotka przerwe a agencja chce abys miesiac siedziala/koszty podrozy opiekunek pomniejsza ich zyski/ .Moje 3 pdp byly umieszczane w Kurzeitpflege na dwa tygodnie ,to jest darmowy pobyt calodobowy /4 tygodnie w roku/.Poprostu atakuj z kazdej strony ,liczy sie dobro pacjenta a nie widzimisie firemki.A te tlumaczenia o pauzie miesiecznej to przykrywka bo tamtej zus placic i Tobie plus podroz wiec zysk mniejszy o te 200eur.

#9 2016-12-14 11:06:29

izi300
Member

Ja wiem, że jeśli pracuje się na niemiecką umowę o pracę to maksymalnie 3 miesiące jednym ciągiem bo...jeśli dłużej niż 3 miesiące rodzina niemiecka płaci większy podatek i nie chcą zatrudniać na dłużej niż 3 miesiące(przerwa w pracy może być nawet tydzień). Jeśli pracujesz na polską umowę(tylko teraz nie jestem pewna czy um.o pracę czy zlecenie)wówczas nie dłużej niż 183 albo 186 dni- jeśli przekroczy się te 183 dni pracy w ciągu roku wówczas płaci się podatek w Niemczech.
Tak więc pracować można tak naprawdę ile się chce...kwestia powyższych...
Jak ma się gewerbe- nie ma jakichś utrudnień.

#10 2016-12-14 12:21:06

barbara.b
Member

izi300 napisał:

Ja wiem, że jeśli pracuje się na niemiecką umowę o pracę to maksymalnie 3 miesiące jednym ciągiem bo...jeśli dłużej niż 3 miesiące rodzina niemiecka płaci większy podatek i nie chcą zatrudniać na dłużej niż 3 miesiące(przerwa w pracy może być nawet tydzień). Jeśli pracujesz na polską umowę(tylko teraz nie jestem pewna czy um.o pracę czy zlecenie)wówczas nie dłużej niż 183 albo 186 dni- jeśli przekroczy się te 183 dni pracy w ciągu roku wówczas płaci się podatek w Niemczech.
Tak więc pracować można tak naprawdę ile się chce...kwestia powyższych...
Jak ma się gewerbe- nie ma jakichś utrudnień.

to chyba jakaś udawana niemiecka umowa. pracując na niemiecką umowę nie ma żadnych ograniczeń. można podpisać umowę na 10 lat i siedzieć 10 lat w de nie zjeżdżając. meldunek jest obowiązkowy. przy niemieckiej umowie od początku zlecenia.

#11 2016-12-14 14:05:28

zuleyka
Member

iza46 napisał:

Jezeli masz dobre miejsce to rozmawiaj z agencja ,rodzina tez .Moze znajdziecie rozwiazanie ?Przeciez to rodzina placi !!!!!!!!!!! smile umowe masz na rok wiec nic nie stoi na przeszkodzie .Podatek faktycznie po 183 dniach placisz w De ,ale......znam kobiety ktore maja tak dziwne umowy/czytaj nie maja skladek placonych /ze siedza caly rok smile coraz wiecej takich kwiatkow spotykam.Gewerba na dziko /rachunki wypisze agencja /,rencistki z zakazem pracy,rolnicy na Kruzie a tu niby na gewerbie dla cudzoziemcow /firma zameldowana na biuro w De wystarczy/.Wszystko rodzina moze ogarnac jak tylko chce smile

aaaa, Rodzina nie wie jak to ugryzc.
Od kilku lat korzystaja z agencji.

PDP mi mowila, ze jak byla w szpitalu, to bylo tam mnostwo folderow z polskich agencji i wtedy zdecydowala sie na ta wlasnie.

Drugiej czesci twojego postu nie rozumiem ..tepa jestem pewnie
co np jest Gewerba na dziko, albo rencistka z zakazem pracy
rozumiem ze wogole nie tylko w DE _?

Reklama