Jaką firmę wybrać do założenia i prowadzenia Gewerby?

Witam. Sto lat mnie już nie było na forum, ale widzę, że za wiele się nie zmieniło. Siedzę ciągle w Polsce, ale ta nasza rzeczywistość i wkurzający szef doprowadzają mnie do szału...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2016-12-13 17:47:37

pietre
Member

Jaką firmę wybrać do założenia i prowadzenia Gewerby?

Witam. Sto lat mnie już nie było na forum, ale widzę, że za wiele się nie zmieniło. Siedzę ciągle w Polsce, ale ta nasza rzeczywistość i wkurzający szef doprowadzają mnie do szału. Mam znajomego w Niemczech, który mówił, że ludzie ciągle pytają się go, czy nie zna kogoś z Polski, kto mógłby się zaopiekować osobą starszą. Czasami bierze mnie cholera i najchętniej rzuciłbym to wszystko i wyjechał. Problem w tym, że jestem młody i nie chcę pracować na czarno, a na temat agencji nawet nie chcę rozmawiać, bo jest mafijna struktura.

Wpadł mi do głowy pomysł, żeby jechać tam na początek na czarno, a później po zadomowieniu się założyć działalność. Czytałem już trochę o tym i.... guzik wiem.

Wiem, że nie ma sensu meldować się u rodziny, bo za chwilę mogę ją zmienić i meldunek też się zmieni, a przez to mogą być problemy. Czy zatem warto mieć meldunek w Polsce?

Czy możecie polecić jakieś sprawdzone, uczciwe i rzetelne firmy, które prowadzą całą rachunkowość gewerby za nas?

Wiem, że temat był już sto razy wałkowany, ale po przeczytaniu tylu wątków, to ciągle jest niejasne. Będę wdzięczny za wypowiedzi osób, które pracują jako opiekunki/opiekunowie na gewerbie.

#2 2016-12-13 19:12:47

urszula47
Member

Re: Jaką firmę wybrać do założenia i prowadzenia Gewerby?

Znajoma pracowala u nich na gewerbe ,zarobek od 1500eur do 1700eur ,cos tam biora za ksiegowosc.Mozna sobie znalezc Steuerberatera i moze wyjdzie taniej? http://www.pajeczyna.pl/niemcy/Oferty_P … e-24h.html  najlepiej zadzwonic i podpytac.Mnie sie jej stelle niepodobaly .

#3 2016-12-13 19:22:18

pietre
Member

Nie o to mi chodzi! Nie szukam firm, które zatrudniają na Gewerbe, tylko firm, które je zakładają i prowadzą. Rodzinę mogę znaleźć sobie sam, ale firmy sam nie poprowadzę, bo się na tym nie znam.

#4 2016-12-13 20:12:50

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

To nie szukaj firm - tylko księgowego, który poprowadzi cię przez te chaszcze biurokracji

#5 2016-12-14 13:38:46

pietre
Member

"bardzo" mi pomogliście. Dziękuję

#6 2016-12-14 14:11:02

iza46
Member

pietre napisał:

"bardzo" mi pomogliście. Dziękuję

Wlazisz na forum raz na rok i juz obraza? Co to my prawnicy jestesmy?Poszukaj w necie Steuerberatera w tej miejscowosci i gadaj z nim po przyjezdzie .Do polskojezycznych biur nawet nie warto uderzac,tak jak do polskich lekarzy w De smile z reguly te opiekunki,ktore robia na gewerbie maja posredniczace agencje ,wiec nie sa w temacie! Rodzina zainteresowana opiekunem niech tez wie,ze ten opiekun z firma musi miec kilka miejsc swiadczenia uslugi w roku. http://www.finanzfrage.net/tag/scheingewerbe/1    sa dwa rodzaje gewerby z meldunkiem na miejscu " pracy"/obowiazkowe przy meldunku Kranke i Pflegeversicherung/ i gewerba dla cudzoziemcow /polisa NNW i Ekuz/bez meldunku u rodziny lecz biuro zameldowane w De.

#7 2016-12-14 14:19:13

barbara.b
Member

pietre. nie uwierzysz ale otrzymałeś tu pomoc. ale najczęściej ci, którzy szukają tu pomocy są mądrzejsi i lekceważą każdy wpis:-))) hahah
gewerbe zakłada biuro rachunkowe. pójdziesz do pierwszego lepszego biura i wszystko ci będą prowadzić. grecy otwierają restauracje, zatrudniają ludzi nie znając języka ale przynajmniej wiedzą gdzie pójść. nawet nie mają pojęcia na jakich zasadach mają zatrudnionych pracowników. mój szef nie potrafił mi powtórzyć co potrzebuję z anmeldeamtu, żeby mógł mnie zatrudnić. a chodziło o id numer.

Reklama