Cześć na imię mi Łukasz

Cześć wszystkim jestem tu ponieważ szukam opieki dla ojca w Niemczech... i / lub motywacji do tego by ciągnąć to wszystko dalej ...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2016-11-30 13:40:36

GrLukasz
New member
Od: Niemcy

Cześć na imię mi Łukasz

Cześć wszystkim jestem tu ponieważ szukam opieki dla ojca w Niemczech... i / lub motywacji do tego by ciągnąć to wszystko dalej ...

#2 2016-11-30 16:27:25

barbara.b
Member

Re: Cześć na imię mi Łukasz

GrLukasz napisał:

nie wiadomo, czy szukasz miejsca pracy dla ojca, czy opiekunki dla ojca. przynajmniej ja nie rozumiem. no ale raczej opiekunki. bo szukasz motywacji, żeby to ciągnąć dalej.. może jakąś dochodzącą na miejscu przez mypolacy.de? my jesteśmy wybredne, wredne, wymagające i tez nie mamy ochoty ciągnąć tego wózka ;-))))
tak wpadłam na pomysł- a co z domem starców w polsce? myślę, że przy takim samym nakładzie finansowym a nawet mniejszym można znaleźć jakiś przyjazny dom starców. tylko trzeba poszukać dobrze, bo w tych polskich domach starców to się dzieją dziwne rzeczy. najlepiej taki co jest na rynku od 50- 100 lat a nie te nowe co nie wiadomo kto zakłada i co tam robią z ludźmi...

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2016-11-30 16:29:45)

#3 2016-11-30 19:44:40

mobilna
Member

Jaka wiekszą motywacje trzeba mieć oprócz tej Że TO OJCIEC ???

#4 2016-12-03 11:28:47

KATRIN44
New member
Od: Warszawa

Dzień dobry smile mam na imię Katarzyna . Jestem z Warszawy . Na wiosnę chciałabym wyjechać do Niemiec do pracy jako opiekunka . Na razie przeglądam oferty agencji i uczę się języka.
Doradźcie  , proszę która Agencja jest rzetelna, godna uwagi? Powstało ich teraz tyle ze aż strach jest jechać !
Pozdrawiam Wszystkich na forum smile

#5 2016-12-03 12:23:16

urszula47
Member

KATRIN44 napisał:

Dzień dobry smile mam na imię Katarzyna . Jestem z Warszawy . Na wiosnę chciałabym wyjechać do Niemiec do pracy jako opiekunka . Na razie przeglądam oferty agencji i uczę się języka.
Doradźcie  , proszę która Agencja jest rzetelna, godna uwagi? Powstało ich teraz tyle ze aż strach jest jechać !

Moge jedynie zapodac stronke z agencjami .Dodam,ze wszystko co roku sie zmienia i raczej te z umowa o prace nie istnieja .Na poczatek sprobuj wziac krotkie zastepstwo do max 5 tygodni .Ja pracuje po 4 tygodnie albo krocej ,gdyz mieszkam w De .Gdybym jednak musiala z Polski jezdzic to tez na 6 tygodni (niemki pracuja 2X2 tygodnie za lepsze pieniadze ) .Wiem,ze czasem mozna trafic w fajne miejsce i wowczas te 3 miesiace szybko uplyna.Podzwon i aplikuj do kilku agencji ,umowe czytaj przed podpisaniem .Sprawdz zapisy o karach i okresie wypowiedzenia i terminie wyplaty .Zdarzylo mi sie 3 lata temu byc na umowie zleceniu 3 tygodnie i wszystko to mialam plus rozmowe ze zmienniczka.Agencji nie mow ,ze pierwszy raz jedziesz .po co? Mow ze masz doswiadczenie np w Holandii i Austrii .Dawniej na czarno sie pracowalo i nikt nie wystawial zaswiadczen przeciez.Tu stronka http://mypolonia.pl/praca-opieka-niemcy … mp;start=1  jezyk to podstawa niestety,wiec go szlifuj .

#6 2016-12-05 17:34:56

Kasia31
Member

KATRIN44 napisał:

Rowniez podrawiam Katrin smile
To prawda. Agencji jest coraz wiecej,az kreci sie w glowie. Na pierwszy raz,podobnie jak Urszula,nie jechalabym na dluzej jak te 4-5tygodni.
Ja osobiscie na pierwszy raz moglabym pojechac tylko z duza,"stara" agencja,nawet jesli rozne opinie o niej sa (tzn. Promedica,Intercadra,AterimaMed,Perfecton,GoWork). Do "przodujacych" agencji moglabym jeszcze doliczyc Hausengel, ale u nich trzeba robic Gewerbe,czego wole uniknac.

#7 2016-12-06 17:13:22

barbara.b
Member

Kasia31 napisał:

KATRIN44 napisał:

To prawda. Agencji jest coraz wiecej,az kreci sie w glowie. Na pierwszy raz,podobnie jak Urszula,nie jechalabym na dluzej jak te 4-5tygodni.
Ja osobiscie na pierwszy raz moglabym pojechac tylko z duza,"stara" agencja,nawet jesli rozne opinie o niej sa (tzn. Promedica,Intercadra,AterimaMed,Perfecton,GoWork). Do "przodujacych" agencji moglabym jeszcze doliczyc Hausengel, ale u nich trzeba robic Gewerbe,czego wole uniknac.

hahah zabawne. wymieniłaś wszystkie firmy, z którymi ja bym nie wyjechała. ale faktycznie jak zaczynałam to faktycznie liczyłam na interkadrę, aterimę. nie bardzo pamiętam jak to było, że nie doszło do współpracy, ale jakoś mnei nie kusi, żeby szukać u nich pracy. z promediką pamiętam jak było i też mnie nie kusi. jedynie perfecton mi nic nie mówi. ostatnio natknełam się na gowork i na początku byłam zafascynowana. niby mają wiele ofert i fajnych ale jakoś dla mnie nic nie znaleźli. ja dzwoniłam w sprawie jednej oferty a oni mi proponowali dziesiątki innych... nawet to chyba oni mnie przyblokowali.. nie zadzwonili, gdy dostali odmowę od rodziny a nagle dzwoni inna dziewczynka z tej firmy i przedstawia mi kolejne oferty podczas, gdy nie udzielili mi informacji co z poprzednią rodziną, do której miałam jechać. no ale piszesz, że na pierwszy raz dobre te firmy :-))) no na pierwszy raz dlaczego nie :-)))) nie dzwonię też do medipe, do konik. chyba żadna z bardziej znanych firm mnie nie podnieca. a ostatnio dostałam sms od konika do podopiecznej palacej marychę. ale już kiedyś to leciało tu na forum. już miałam im odpisać sms, żeby potem nie musieli opiekunki z więzienia wyciągać bo marycha w de raczej nielegalna i żeby z opiekunki dealera nie zrobili :-)))) swoją drogą ciekawę kto tą babkę w marychę zaoopatrza. może mieszka przy holenderskiej granicy. dobrze mówię? to tam mmarycha jest legalna? i jedzie opiekunka polska od czasu do czasu za granice po marychę :-)))

#8 2016-12-06 17:36:40

urszula47
Member

barbara.b napisał:

Kasia31 napisał:

KATRIN44 napisał:

hahah zabawne. wymieniłaś wszystkie firmy, z którymi ja bym nie wyjechała. ale faktycznie jak zaczynałam to faktycznie liczyłam na interkadrę, aterimę. nie bardzo pamiętam jak to było, że nie doszło do współpracy, ale jakoś mnei nie kusi, żeby szukać u nich pracy. z promediką pamiętam jak było i też mnie nie kusi. jedynie perfecton mi nic nie mówi. ostatnio natknełam się na gowork i na początku byłam zafascynowana. niby mają wiele ofert i fajnych ale jakoś dla mnie nic nie znaleźli. ja dzwoniłam w sprawie jednej oferty a oni mi proponowali dziesiątki innych... nawet to chyba oni mnie przyblokowali.. nie zadzwonili, gdy dostali odmowę od rodziny a nagle dzwoni inna dziewczynka z tej firmy i przedstawia mi kolejne oferty podczas, gdy nie udzielili mi informacji co z poprzednią rodziną, do której miałam jechać. no ale piszesz, że na pierwszy raz dobre te firmy :-))) no na pierwszy raz dlaczego nie :-)))) nie dzwonię też do medipe, do konik. chyba żadna z bardziej znanych firm mnie nie podnieca. a ostatnio dostałam sms od konika do podopiecznej palacej marychę. ale już kiedyś to leciało tu na forum. już miałam im odpisać sms, żeby potem nie musieli opiekunki z więzienia wyciągać bo marycha w de raczej nielegalna i żeby z opiekunki dealera nie zrobili :-)))) swoją drogą ciekawę kto tą babkę w marychę zaoopatrza. może mieszka przy holenderskiej granicy. dobrze mówię? to tam mmarycha jest legalna? i jedzie opiekunka polska od czasu do czasu za granice po marychę :-)))

Opiekunka dziewica nie nadaje sie tam napewno lol

#9 2017-02-13 00:06:43

kobieta_w_podróży
Member

Wesoło poczytać o pracy na wesoło dziewczyny:).
Agencji jest obecnie bardzo dużo i uważam,że jeśli coś polecać to tylko takie z którymi się samemu współpracowało,bo wtedy info rzetelne.
Najważniejsze oczywiście czy dana agencja ma sprawdzone miejsca pracy(stan zgodny z opisem),czy weryfikuje język i doświadczenie (im bardziej szczegółowo tym lepiej świadczy to o agencji),czy jest terminowa w kwestii płacenia,umów,odpowiedzi na pytania,czy pomaga podczas pobytu w DE w razie nagłych sytuacji-choroba itd.

#10 2017-02-13 07:31:16

barbara.b
Member

kobieta_w_podróży napisał:

Agencji jest obecnie bardzo dużo i uważam,że jeśli coś polecać to tylko takie z którymi się samemu współpracowało,bo wtedy info rzetelne.
Najważniejsze oczywiście czy dana agencja ma sprawdzone miejsca pracy(stan zgodny z opisem),czy weryfikuje język i doświadczenie (im bardziej szczegółowo tym lepiej świadczy to o agencji),czy jest terminowa w kwestii płacenia,umów,odpowiedzi na pytania,czy pomaga podczas pobytu w DE w razie nagłych sytuacji-choroba itd.

Ja ostatnio polecilam zmienniczce agencje, z ktora nie pracowałam ale ktora dzwoni juz do mnie od dwóch lat i mam wrażenie, ze jest ok i zmienniczka jest zadowolona.

A dla lukasza bylysmy swinie. Ja szczególnie. Sama nie wierze. Mam nadzieje, ze chłopak znalazł opiekunkę i wsparcie, którego tutaj nie znalazl.

#11 2017-02-16 13:12:55

barbara.b
Member

Jak bym miala kapital to jest mnostwo innych mozluwosci inwedtycji biz stare pierniki.

#12 2017-02-16 13:17:23

LidiaSz
Member

barbara.b napisał:

Jak bym miala kapital to jest mnostwo innych mozluwosci inwedtycji biz stare pierniki.

Tylko te stare pierniki, to jest pewna , spora kasa wink zawsze!

#13 2017-02-17 22:14:33

ewa.kopia
New member

Witam smile prosto z http://www.dekor-24.pl/folie-barwne-translucentne gdzie akurat kupuję folie tego typu. Świetna sprawa nie wiem czy słyszeliście Państwo o tym.

Ostatnio edytowany przez ewa.kopia (2017-04-06 16:57:42)

#14 2017-02-17 23:39:09

kobieta_w_podróży
Member

barbara.b napisał:

kobieta_w_podróży napisał:

Ja ostatnio polecilam zmienniczce agencje, z ktora nie pracowałam ale ktora dzwoni juz do mnie od dwóch lat i mam wrażenie, ze jest ok i zmienniczka jest zadowolona.

A dla lukasza bylysmy swinie. Ja szczególnie. Sama nie wierze. Mam nadzieje, ze chłopak znalazł opiekunkę i wsparcie, którego tutaj nie znalazl.

A co to za agencja,jeśli to nie tajemnica?Wieści o dobrych agencjach,godnych polecenia trzeba promować-najlepiej jeśli zasięgniesz języka u zmienniczki czy zadowolona i wtedy dasz nam tutaj znaka. Ja z mojej obecnej też jestem bardzo zadowolona-byłam póki co na jednym wyjeździe i teraz na pauzie i szykuję się na kolejny,więc też mogę polecić jeśli to kogoś interesuje.
No właśnie Łukasz już nie napisał jak mu się udało z ojcem załatwić-mam nadzieję,że dobrze.Sama miałam pod opieką kiedyś starszą osobę z mojej rodziny kilka lat i pod koniec życia wymagała opieki non-stop i też szukaliśmy godnego miejsca-bardzo trudne doświadczenie.A Ty Barbara się nie przejmuj tak,bo ja Twojego posta zrozumiałam jako żart i myślę,że Łukasz też widział,że żartujesz.Z jednej strony temat ciężki,ale z drugiej nie można wszystkiego tak na poważnie brać bo zwariować idzie,trzeba na luz wrzucić i to właśnie zrobiłaś;)!Dobrze:)!Jak najwięcej takich osób!

#15 2017-02-18 10:14:59

barbara.b
Member

LidiaSz napisał:

barbara.b napisał:

Tylko te stare pierniki, to jest pewna , spora kasa wink zawsze!

Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby ta branza w pl kwitla. To juz lepiej zakład pogrzebowy 😊 firmę polece ale narazie chce odczekać do konca jej zlecenia bo to ze babka jej podpasila bo rozumna nie koniecznie znaczy, ze agencja jest super. Kasy jeszcze nie widziała na oczy 😅  moim zdaniem najważniejsze to jest prawdomówność i dobre dobranie opiekunki do zlecenia. Ale to i opiekunki musza wiedzieć czego chcą i w jakim miejscu sie sprawdza. Ona chciała chodzaca i serdeczna 😊  z tej firmy pojechala do leżącej co mnie zadziwilo. Ale najwyrazniej dojrzala do takiej decyzji i jej zaprocentowalo. Ja lubię demencyjnych. Co prawda nerwy tutaj zjadłam ale jak ujarzmilam babke jest ok. Jeszcze tylko denerwuje mnie, ze kasy nie ma na zakupy a powinna być w czwartek. Nie będę się jyz upominala. Wyloze swoje a jak za tydzień przyjedzie synalek to mu powiem cos na ten temat.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2017-02-18 10:21:51)

Reklama