Jaka NAJMNIEJSZA stawke negocjowac na pierwszy wyjazd przez firme?

Wiem,ze co firma to obyczaj,ale chodzi mi o stawke ponizej ktorej firma nie powinna schodzic. Niemiecki:dobry, doswiadczenie z demencja i cukrzyca. 2 "prywatne" wyjazdy na sztelle brak prawa jazdy,gotowanie : proste potrawy wiek 31 Wazne jest dla mnie zeby ZUS byl od sredniej krajowej(wiem ze im lepiej oplacany ZUS tym nizsze netto,ale to dla mnie wazne)+dobre ubezpieczenie zdrowotne+ubezpieczenie zdrowotne takze na czas kiedy jestem w Polsce preferowana dlugosc na wyjezdzie : 6tygodni Nie zaloze gewerby ani dzialanosci, najlepiej umowa o prace, ostatecznie umowa zlecenie Wiem,ze duzo wymogow w stosunku to firmy,ale dla mnie to bardzo wazne.

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2016-11-27 16:21:53

Kasia31
Member

Jaka NAJMNIEJSZA stawke negocjowac na pierwszy wyjazd przez firme?

Wiem,ze co firma to obyczaj,ale chodzi mi o stawke ponizej ktorej firma nie powinna schodzic.
Niemiecki:dobry, doswiadczenie z demencja i cukrzyca. 2 "prywatne" wyjazdy na sztelle
brak prawa jazdy,gotowanie : proste potrawy
wiek 31

Wazne jest dla mnie zeby ZUS byl od sredniej krajowej(wiem ze im lepiej oplacany ZUS tym nizsze netto,ale to dla mnie wazne)+dobre ubezpieczenie zdrowotne+ubezpieczenie zdrowotne takze na czas kiedy jestem w Polsce

preferowana dlugosc na wyjezdzie : 6tygodni

Nie zaloze gewerby ani dzialanosci, najlepiej umowa o prace, ostatecznie umowa zlecenie

Wiem,ze duzo wymogow w stosunku to firmy,ale dla mnie to bardzo wazne.

#2 2016-11-27 16:55:45

mobilna
Member

Re: Jaka NAJMNIEJSZA stawke negocjowac na pierwszy wyjazd przez firme?

Obudż sie.
Witamy w krainie umów zlecenie. Żadnej stałej umowy nie dostaniesz Przy stałej umowie o pracę nie istnieje coś takiego jak 6 tyg pracy.
Niby jak to sobie wyobrażasz ?

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-11-27 17:13:35)

#3 2016-11-27 17:49:56

Kasia31
Member

no to zlecenie ok

#4 2016-11-27 18:18:40

mobilna
Member

To aplikuj do ktorejś firmy. Oni sprawdzą twój język i przepytaja cię z umiejetności.
Po takim trzepanku zaproponuja stawkę.
Tutaj nie ma wrózek.
A stawka ?
Zgodzisz się albo nie , to twoja indywidualna sprawa .

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-11-27 20:56:24)

#5 2016-11-27 21:26:27

barbara.b
Member

dokładnie. posiedz tydzień na kompie. pisz do wszytskich firm jakie ci się nawiną, odbieraj telefony, wypełniaj ankiety i słuchaj co ci proponują i już wszystko będziesz wiedziała. najbardziej to mnei wkurza jak ludzie myślą, że praca sama do nich przyjdzie. ja czy szukam pracy pilnie czy mniej pilnie siedzę 2- 3 godziny dziennie przeglądając ogłoszenia, odbieram telefony i wypełniam ankiety- jedna ankieta ta spokojnie pół godziny pracy. szukanie pracy to tez praca a jak ktoś napisze jednego posta i myśli, że wszystko będzie wiedział to powodzenia. oprócz tych 2- 3 godzin dziennie w ogłoszeniach, czytam fora jak i wyszukuję różnych informacji w temacie opieka...
odnośnie tego zusu i zalezności pensji od wysokości zusu powiem tak- są firmy co płacą zus od średniej krajowej i dadzą mi stawkę taką jaką chcę a są też firmy, które piszą, że płacą zus od średniej krajowej ale jak się dzwoni okazuje się, że albo będzie zus taki jaki chcę albo stawka taka jaką chce. moim zdaniem firmy, które piszą, że stawka od średniej krajowej a potem kombinują, że w zamian za zus będzie niższa stawka to po prostu oszuści i naciągacze. nie reklamuje się czegoś czego się w rzeczywistości nei praktykuje. to już wole firmę co od razu powie, że płaci zus od najniższej krajowej. przynajmniej są szczerzy. ale kazdy woli coś innego. ja po latach w niemczech przykładam wagę do prawdomówności. nie nabieram się na piękne słówka, obiecanki cacanki i koloryzowanie. wręcz mnie coś takiego wkurza.m

#6 2016-12-04 19:31:26

kasia63
Member

Kasia31 napisał:

no to zlecenie ok

Najlepiej ogłoś się sama na poloniuszu lub pajęczynie=to strony pracowe.Agencje same będą dzwonić a Ty zorientujesz się co proponują.
Agencji ,które płacą składki od 4055zł jest bardzo mało.Umowa o pracę w naszym zawodzie nie bardzo ma rację bytu- 26 dni urlopu.....niewykonalne,chyba że planujesz siedzieć w D cały rok.Umowa zlecenie mimo wszystko jest korzystniejsza pod warunkiem ,że nie podpisujesz jej na dłużej niż dany wyjazd-nie wiesz przecież czy współpraca z daną agencją będzie Ci odpowiadała, a jak zechcesz zmienić to nawet nie musisz wypowiadać,zlecenie kończy się samoistnie z dniem zakończenia  danego kontraktu.Pracowałam w ten sposób prawie 3 lata/teraz na dz.g./ i nie narzekałam.Najważniejsze,żeby agencja była w miarę sprawdzona i wypłacalna.

#7 2016-12-04 20:40:58

Kasia31
Member

dziekuje za odpowiedzi smile

Reklama