Jaka dobra czekolada

Witam wszystkich forumowiczów, pytanie jest może troszkę dziwne, ale potrzebuje na prezent dla koleżanki - która jest smakoszem czekolady- jakąś bardzo dobrą czekoladę...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2016-11-12 18:08:48

arias
Member

Jaka dobra czekolada

Witam wszystkich forumowiczów,
pytanie jest może troszkę dziwne, ale potrzebuje na prezent dla koleżanki - która jest smakoszem czekolady- jakąś bardzo dobrą czekoladę. Ja niestety nie za bardzo się na tym znam, bo bardzo rzadko jem czekoladę, a jak mi się już zdarzy to Milkę albo Wedla. Może wy znacie jakieś bardziej wyrafinowane czekolady? I pytanie gdzie je mogę kupić i za ile?

#2 2016-11-12 19:15:29

LidiaSz
Member

Re: Jaka dobra czekolada

arias napisał:

Witam wszystkich forumowiczów,
pytanie jest może troszkę dziwne, ale potrzebuje na prezent dla koleżanki - która jest smakoszem czekolady- jakąś bardzo dobrą czekoladę. Ja niestety nie za bardzo się na tym znam, bo bardzo rzadko jem czekoladę, a jak mi się już zdarzy to Milkę albo Wedla. Może wy znacie jakieś bardziej wyrafinowane czekolady? I pytanie gdzie je mogę kupić i za ile?

Dobrą marką jest Lindt, mi osobiście smakują ich produkty. kiedyś jadłam pomarańczową z chili, pycha, są też bombonierki, praliny.
Szwajcarska, dobra marka smile

#3 2016-11-12 19:26:39

krysta63
Member

Z niemieckich dobra jest Ritter Sport.ogrom przeróżnych z dodatkami.Wlasnie zrobiłam zapas bo  w Edece były w tym tyg po 0'66 centusia.
Szwajcarskie przepyszniutkie .Też takie lubię z chili,pomaranczami.malinami.
Milka jest zbyt słodka jak dla mnie.
Czekolada musi być dobrej jakości. Nie takie biedronkowe czy marki własnej typu ;ja;
Kiedyś były za PRL-- u czekoladopodobne  😠😬fuj.Takiej koleżance nie kupuj.🍫🍫🍫🍫🍫🍫🍫🍫

#4 2016-11-12 20:53:01

barbara.b
Member

lindt to raczej gorzkie czekolady. musisz wiedzieć jakie koleżanka lubi. tak jak piszą dobre są z rittersport zwłaszcza w lecie z nadziewaniami owocow- jogurtowymi. ale to zależy czy kolezanka lubi gorzką, czy nadziewaną, czy mleczną. ja uwielbiam czekoladki mleczne z lindt- kuleczki w woreczku. są też gorzkie ale ja uwielbiam te mleczne bo rozpływają się dosłownie w ustach. czasami mam ochotę na taką dużą czekoladę z kokosem w niebieskim opakowaniu i kokosem na papierku. roma chyba się nazywa. :-)))) nie pamiętam. dostępna w rewe i może w edece. lub mleczną z nadzieniem truskawkowym. no i z semstymentu lubię tą w aldim z dużymi orzechami z okienkiem :-)))) ale ogólnie nie jestem fanką czekolad i jadam może jedną na miesiac albo rzadziej. żeby nie powiedzieć jedną na pół roku.super sa np. czekoladki z rumem z rewe. niestety tez nie znam nazwy :-)))) niebieski woreczek a w środku kwadratowe czekoladki w papierkach ale napisane na czarwono rum :-))) więc można znaleść nei znając nazwy.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2016-11-12 20:59:05)

#5 2016-11-18 10:08:54

jagnak
Member

Próbowałam kilku czekolad Lindt . Nie przypadły mi jednak do gustu. Znam wiele osób, które się nimi zachwycają. Sama jednak nie odkryłam tej ulubionej.
Za to smakują mi czekolady z nowej serii Wedla. Nie wiem czy w Niemczech je znajdziesz, ale jak będziesz w Polsce to polecam poszukać nowej. Piszę tutaj o czekoladach o smaku mieszanki wedlowskiej. Świetna jest szczególnie ta o smaku cukierków bajeczny ( czyli moich ulubionych):
https://scontent.cdninstagram.com/hphotos-xaf1/t51.2885-15/s320x320/e15/11410725_579321658875311_1840930820_n.jpg

#6 2016-11-18 10:43:16

LidiaSz
Member

jagnak napisał:

Próbowałam kilku czekolad Lindt . Nie przypadły mi jednak do gustu. Znam wiele osób, które się nimi zachwycają. Sama jednak nie odkryłam tej ulubionej.
Za to smakują mi czekolady z nowej serii Wedla. Nie wiem czy w Niemczech je znajdziesz, ale jak będziesz w Polsce to polecam poszukać nowej. Piszę tutaj o czekoladach o smaku mieszanki wedlowskiej. Świetna jest szczególnie ta o smaku cukierków bajeczny ( czyli moich ulubionych):
https://scontent.cdninstagram.com/hphot … 0820_n.jpg

No własnie, ulubionej smile Każda z nas ma swoje ulubione, trudno narzucić komuś co mu będzie smakowało wink
Jak się nie zna czyiś upodobań a chce mu się coś ofiarować, to się kupuje z wyższej pułki, dobrej marki,trzeba tez patrzeć ile zawiera procent kakao, Wedel czy Milka to raczej średnia półka wink

#7 2016-11-18 10:49:24

oszukana14
Member

Ja ostatnio odkryłam serię czekolad od Magnum. Tak jak ich lody mi smakują, tak czekolada mi nie podeszła. Lindt lubie ale te z wysokim procentem kakao, Milkę jem pod każdą postacia smile

#8 2016-11-18 11:42:48

squonk
Member

LidiaSz napisał:

No własnie, ulubionej smile Każda z nas ma swoje ulubione, trudno narzucić komuś co mu będzie smakowało wink
Jak się nie zna czyiś upodobań a chce mu się coś ofiarować, to się kupuje z wyższej pułki, dobrej marki,trzeba tez patrzeć ile zawiera procent kakao, Wedel czy Milka to raczej średnia półka wink

Też bym nie kupowała koneserowi czekolady Milki, Wedla ani niczego z popularnych marek dyskontowych. Raczej rozejrzeć się za czymś bardziej niszowym.
Sklepy eko miewają spory wybór ciekawych czekolad, czasem większe supermarkety także mają takie półki.
W zeszłym roku znalazłam przypadkiem w takiej dużej Edece serię eko czekolad z ciekawymi przyprawami i po wersję z kardamonem wracałam tam kilka razy. Tylko nazwy już nie pamiętam i nigdzie tego znaleźć teraz nie mogę.

#9 2016-11-18 13:36:22

iza46
Member

squonk napisał:

LidiaSz napisał:

Też bym nie kupowała koneserowi czekolady Milki, Wedla ani niczego z popularnych marek dyskontowych. Raczej rozejrzeć się za czymś bardziej niszowym.
Sklepy eko miewają spory wybór ciekawych czekolad, czasem większe supermarkety także mają takie półki.
W zeszłym roku znalazłam przypadkiem w takiej dużej Edece serię eko czekolad z ciekawymi przyprawami i po wersję z kardamonem wracałam tam kilka razy. Tylko nazwy już nie pamiętam i nigdzie tego znaleźć teraz nie mogę.

Nie probowalam z chilli a ponoc zdrowe to polaczenie /cukrzyk jestem na diecie/ a co do niszowych ech...... bombajki na wage .Jadlam w tym roku w Krakowie!!!!!!!!! musze kupic z 2 kilogramy i krowki zywieckie mniam mniam.  http://www.krowka-zywiec.pl/produkty.html
Proponuje tutaj w De lody trzy samakowe od Eismanna ,smakuja jak Bambino!  p.s chyba nie umiem wkleic obrazka

Ostatnio edytowany przez iza46 (2016-11-18 13:44:26)

#10 2016-11-18 13:45:30

squonk
Member

iza46 napisał:

Nie probowalam z chilli a ponoc zdrowe to polaczenie /cukrzyk jestem na diecie/ a co do niszowych ech...... bombajki na wage .Jadlam w tym roku w Krakowie!!!!!!!!! musze kupic z 2 kilogramy i krowki zywieckie mniam mniam.  http://www.krowka-zywiec.pl/produkty.html  Proponuje tutaj w De lody trzy samakowe od Eismanna ,smakuja jak Bambino!  p.s chyba nie umiem wkleic obrazka

Jestem na odwyku cukrowym, więc u mnie tylko gorzka czekolada wchodzi w grę:( I tutaj nie mam żadnej ulubionej i rzadko w ogóle ostatnio na czekolady spoglądam. Chociaż nie pogardzę jakąś ciekawą propozycją.

#11 2016-11-18 13:49:45

andrea
Member

a ja w tym sezonie jem EDELMARZIOAN

Reklama