proszek - czy warto inwestować w kapsułki?

Hej, liczę na Waszą fachową poradę :3 ostatnio słyszaałam dobre opinie o kapsułkach piorących - próbowała ktoraś z Was tego rozwiązania? Serio jest takie wygodne i proste?

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Pomoc Domowa - aktualne tematy :

#1 2016-11-04 12:50:23

nenania
Member

proszek - czy warto inwestować w kapsułki?

Hej,

liczę na Waszą fachową poradę :3 ostatnio słyszaałam dobre opinie o kapsułkach piorących - próbowała ktoraś z Was tego rozwiązania? Serio jest takie wygodne i proste?

#2 2016-11-04 12:56:48

oszukana14
Member

Re: proszek - czy warto inwestować w kapsułki?

Ja lubie kapsułki a takze tabletki z persila. Zawsze wydawalo mi sie, ze dozujac żel lub proszek przekraczam miarke smile a tak nie jest nigdy za duzo ani za malo. Do prania recznego kupuje żele smile

#3 2016-11-04 15:01:54

mobilna
Member

Jak sie ma dobre ciuchy to trzeba do nich stosować dobre środki , a kapsułki do takich należa.

#4 2016-11-04 15:27:29

LidiaSz
Member

mobilna napisał:

Jak sie ma dobre ciuchy to trzeba do nich stosować dobre środki , a kapsułki do takich należa.

Ja też mam takie podejście, do proszku nie jestem przekonana, wolę żel (dobry) lub kapsułki

#5 2016-11-04 22:40:23

malami63
Member

Ja też lubie kapsułki, ale jak sie nie ma całkiem pełnej pralki. Jak pierzesz na bieżąco, i prania jest tak średnio to kapsułki są super. Szczególnie do ciemnych rzeczy lepsze niż proszek.

#6 2016-11-06 21:19:08

kasia63
Member

A ja się zawiodłam na kapsułkach do białego prania:( Jakie włożyłam, takie wyciągnęłam.Do kolorów ok.A do białego wolę tabletki.Były kiedyś zarąbiste tabsy w ALDI -Tandil,ale juz ich nie widzę,kupuje w DM najczęściej i wcale nie jakies drogie ,tylko te zwykłe DM-owe.Białe pranie jest skandalicznie białe po nich:)

#7 2016-11-06 21:44:54

bozencina50
Member

A ja nie mam zdania bo u mnie w domu pranie robi facet.Sprząta też .Ja leżę i pachnę wink

#8 2016-11-06 22:17:50

LidiaSz
Member

bozencina50 napisał:

A ja nie mam zdania bo u mnie w domu pranie robi facet.Sprząta też .Ja leżę i pachnę wink

A to szczęściara! big_smile wink

#9 2016-11-07 10:37:19

krysta63
Member

Rzeczywiście szczęściara ,ja to musialam napisać na kartce krok po kroku jak się wlacza pralkę ,jaki proszek bądź kapsułki do jakiego prania oraz na ile jakie pranie prac. Z tego wzgledu że mam nową praleczke .dotykiem wszystko ustawiam.C zego nie miałam w starej 20 letniej.

bozencina50 napisał:

#10 2016-11-07 15:02:42

bozencina50
Member

Hahaha

Nie jest to znowu takie do końca fajne , bo ja nie z tych , a z tych,  co to całe życie zapitalały .Praca to moja siostra bliżniacza.
Mój facet to pedant.Przez wiele lat pracował na statku jako steward.Ja znowu wiele lat jako puzfraun.Oboje mamy zboczenie zawodowe wink
Początkowo wku**iał mnie ,że po mnie poprawia.Ja oczywiście jemu też wytykalam błędy .Potem jednak przyszłam po rozum do głowy i mówie sobie " Bożencina , olej to .Jak chce sprzątać , to niech sprząta .Jak nawet coś nie jest po twojemu , to staraj się tego nie widzieć.Szkoda życia dla takich drobiazgów" i tak uczynilam.
Za to ja gotuje,  bo chociaż obydwoje jestesmy po gastronomiku , to ja zdecydowanie robię to lepiej .W sensie z duszą.
Jeszcze jednym minusem jest to ,że ja się tatalnie rozleniwiam w domu.Dobrze ,że mam swoje hobby i teraz spokojnie mogę się temu oddać.Malo tego ,wkręcam go w niektore sprawy.Ostatni np. kupiłam taki stary sekretarzyk .Chciałam mu nadać nowe życie.Moj facet jako ,że nie lubi zmian , krecil nosem.Mówi " chcesz to kupuj , ja do tego reki nie przyłoże"  Jak zaczelam go skrobać  to tylko patrzył i się poblażliwie uśmiechał.Przy malowaniu jednak nie wytrzymał .Wlaściwie pomalował go sam ,a przynajmniej większość.Wyszdł cudny mebel.Taki z efektem postarzania.Mowie wam cudo .Mam go w sypialni.
Najśmieszniejsze ,że mój men byl przeciwny a teraz chodzi dumny jak paw ,ze przyczynil się do stworzenia " dzieła" big_smile big_smile

#11 2016-11-15 12:04:21

nenania
Member

A z kapsułek jakiej firmy korzystacie?

Ja na początek dałam szanse Ludwikowi - zachęcił mnie ceną i tym, że kojarzę go z wysokiej jakości płynem do naczyń smile Niby mała rzecz, a mnie przekonała smile Poki co jestem co najmniej zadowolona, ale testowałam głównie kolorowe pranie, nie wiem jeszcze jak z bialy smile

Ps. Muszę przyznać, żę rzeczywiście kapsułki są o wiele wygodniejszym rozwiązaniem big_smile

#12 2016-11-16 11:35:49

squonk
Member

Te kapsułki różnią się czymś od płynów do prania? Używałam ich swego czasu i dla mnie to jest prawie to samo, tylko już popakowane w jednorazowe porcje.  Prawie, bo kapsułki do kolorów  nie nadają się do żadnych rzeczy z minimalnym nawet dodatkiem jaśniejszego koloru, bo te robią się bure. Przy płynach nie zaobserwowałam tego problemu.

#13 2017-01-16 23:02:55

arielka
Member

Przez dłuższy czas używałam kapsułek (głównie Persila). W pewnym momencie zauważyłam, że kapsułki przestają się rozpuszczać do końca, tzn. na uszczelce albo na praniu pozostają resztki osłonki, coś w rodzaju nie do końca rozpuszczonej żelatyny.
Prałam w temp. 30 st.
Pomyślałam, że to samo może zostawać w rurach wylotowych i przestałam ich używać.
Może w Niemczech mają lepsze kapsułki? Ja kupowałam i stosowałam kapsułki w Polsce.

Kiedyś miałam awarię pralki, przestawała wypuszczać całą wodę. Mechanik od pralek pokazał nam rurę, tę wypustową, była cała zakamieniona, pozostał otworek grubości śrubokrętu. Powiedział, że to nie kamień z wody, lecz z proszku. I że trzeba raz w miesiącu włączać program 90 st., bez proszku, żeby wewnątrz wszystkie pozostałości systematycznie usuwać.

#14 2017-01-16 23:07:00

arielka
Member

bozencina50 napisał:

Hahaha

Jak zaczelam go skrobać  to tylko patrzył i się poblażliwie uśmiechał.Przy malowaniu jednak nie wytrzymał .Wlaściwie pomalował go sam ,a przynajmniej większość.Wyszdł cudny mebel.Taki z efektem postarzania.Mowie wam cudo .Mam go w sypialni.
Najśmieszniejsze ,że mój men byl przeciwny a teraz chodzi dumny jak paw ,ze przyczynil się do stworzenia " dzieła" big_smile big_smile

Spróbuj kiedyś odnawiać meble  farbą kredową i potem specjalnym woskiem. Nie trzeba skrobać, wosk łatwo się nakłada i zabezpiecza przed wycieraniem smile

Służę linkiem do strony z farbą, jeśli zechcesz spróbować.

Ostatnio edytowany przez arielka (2017-01-16 23:07:48)

Reklama