Czy kary za prace na czarno w opiece w ogole maja miejsce czy toBajki?

Zapotrzebowanie na opiekunki jest ogromne,wiec nawet jak sasiad doniesie to Zoll nic nie robi. A moze nie mam racji, i znacie jakies przypadki ze faktycznie rodzina i/lub opiekunka dostala kare za nielegalna prace?

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Sposób pracy: Praca legalna, praca na czarno - aktualne tematy :

#1 2016-11-02 12:05:19

Kasia31
Member

Czy kary za prace na czarno w opiece w ogole maja miejsce czy toBajki?

Zapotrzebowanie na opiekunki jest ogromne,wiec nawet jak sasiad doniesie to Zoll nic nie robi. A moze nie mam racji, i znacie jakies przypadki ze faktycznie rodzina i/lub opiekunka dostala kare za nielegalna prace?

#2 2016-11-04 14:57:26

Kasia31
Member

Re: Czy kary za prace na czarno w opiece w ogole maja miejsce czy toBajki?

ponawiam smile

#3 2016-11-04 15:05:43

mobilna
Member

Ani Policja , ani Zoll nic nie robia bo sami przy swoich rodzicach maja pozatrudniane Polki.

#4 2016-11-04 17:14:13

krysta63
Member

Zawsze można powiedzieć że się przyjechalo do : cioci,wujka: w odwiedziny.
A czemu się dopytujesz?masz zamiar na czarno pojechać i badasz grunt co by było gdy cię dopadną?

Kiedyś,dawno dawno  temu gdy byłam jeszcze niekumata gąska babka demencyjna w nocy zadzwoniła na policję ,że jej ukradlam rentę.Poli cja przyjechała przetrzepali mi pokój.szafe,torebke.renty nie znaleźli.Pytali czy jestem na czarno ,z nerwów powiedziałam że tak,to nawet współczuli  mi  tej pracy i takiej babki.
Happy end  był taki że babki renta była na koncie w banku ,wycofała  więc oskarżenie mnie o kradzież,i po dwóch tyg dostałam pismo z
policji że zostałam oczyszczona z zarzutu kradzieży.

#5 2016-11-04 17:32:33

Tosia
Member

Nic nie słychać o karach. Najbardziej można obawiać się agencji, którym nie na rękę, gdy opiekunki pracują na czarno.

#6 2016-11-04 18:08:14

Kasia31
Member

krysta63 napisał:

Zawsze można powiedzieć że się przyjechalo do : cioci,wujka: w odwiedziny.
A czemu się dopytujesz?masz zamiar na czarno pojechać i badasz grunt co by było gdy cię dopadną?

Kiedyś,dawno dawno  temu gdy byłam jeszcze niekumata gąska babka demencyjna w nocy zadzwoniła na policję ,że jej ukradlam rentę.Poli cja przyjechała przetrzepali mi pokój.szafe,torebke.renty nie znaleźli.Pytali czy jestem na czarno ,z nerwów powiedziałam że tak,to nawet współczuli  mi  tej pracy i takiej babki.
Happy end  był taki że babki renta była na koncie w banku ,wycofała  więc oskarżenie mnie o kradzież,i po dwóch tyg dostałam pismo z
policji że zostałam oczyszczona z zarzutu kradzieży.

O matko,ale akcja Krystyno! Nie,nie zamierzam jechac na czarno. Nie odwazylabym sie.

#7 2018-02-06 09:58:27

Paulina1987
Member

Wie ktoś jak to wygląda obecnie? Mam znajomą,, którą próbuję przekonać, by tak jak ja podpisała umowę z Procare i będzie miała z głowy i mniej stresu, no ale ona chce na czarno. Moim zdaniem to głupota, a ona ma awersje do firm, bo raz się sparzyła i nie chce mi wierzyć, że moja jest ok. Plus oczywiście zależy jej na pieniądzach, ale tłumaczę jej, że mogą być jakieś przykre konswekwencje…

#8 2018-02-06 10:50:01

mobilna
Member

Paulina1987 napisał:

Wie ktoś jak to wygląda obecnie? Mam znajomą,, którą próbuję przekonać, by tak jak ja podpisała umowę z Procare i będzie miała z głowy i mniej stresu, no ale ona chce na czarno. Moim zdaniem to głupota, a ona ma awersje do firm, bo raz się sparzyła i nie chce mi wierzyć, że moja jest ok. Plus oczywiście zależy jej na pieniądzach, ale tłumaczę jej, że mogą być jakieś przykre konswekwencje…

Nie ma żadnych konsekwencji . Polskie opiekunki siedza u sędziów , prokuratorów i policjantów.
Nikt nikogo nie sciga , przynajmniej ja w ostatnich latach nic takiego nie syszalam.
A reklame Procare mozesz sobie darowac.

#9 2018-02-17 10:52:29

Paulina1987
Member

Przepraszam, chciałam się tylko podzielić swoimi przemyśleniami i sytuacją. Dziękuję za odpowiedź.

#10 2018-02-19 08:47:02

urszula47
Member

Ostatnio nie spotkalam opiekunki majacej druk A1 i skladki od sredniej krajowej.Te z gewerba afencyjna tez siedza w jednym miejscu .Jedyny plus ze to nie one kombinuja.😂😂😂Hezeli rodzina prywatnie bierze opiekunke to obie strony sie rozumieja bardzo dobrze.Ten biznes agencyjny ciraz mniej sie rodzinom podoba.

#11 2018-02-19 17:57:35

mobilna
Member

urszula47 napisał:

Ostatnio nie spotkalam opiekunki majacej druk A1 i skladki od sredniej krajowej.Te z gewerba afencyjna tez siedza w jednym miejscu .Jedyny plus ze to nie one kombinuja.😂😂😂Hezeli rodzina prywatnie bierze opiekunke to obie strony sie rozumieja bardzo dobrze.Ten biznes agencyjny ciraz mniej sie rodzinom podoba.

Tu akurat sie z Urszuą zgodze.
Znam pare opiekunek z Promedica które już bez pośrednictwa pracują u rodzin z którymi wczesniej PR 24 miala umowę.

Reklama