Opinia o Hausengel

Witam! Nie polecam tejże firmy ,ponieważ winna jest mi 220 Euro ,a dodzwonić się do nich to jak do królowej Elżbiety ... Pozdrawiam ,Zbigniew.

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

HausEngel - opinie o firmie - niemiecka działalność! - aktualne tematy :

#1 2013-03-07 14:53:56

zbigniew55
New member

Opinia o Hausengel

Witam!
Nie polecam tejże firmy ,ponieważ winna jest mi 220 Euro ,a dodzwonić się do nich to jak do królowej Elżbiety ...

Pozdrawiam ,Zbigniew.

#2 2013-03-10 11:26:36

barbarabarbara
New member

Re: Opinia o Hausengel

nie rozumiem tu czegos ! jak HE jest CI winny pieniadze skoro jestes selbstendlich ! to rodzina rozlicza sie z Tobą nie HE!!!! KASA IDZIE OD RODZINY DO TWOJEJ RĄCZKI BĄDZ NA TWOJE KONTO BANKOWE nie na HE ! to jak to jest  w końcu ! za co śą CI winni kasę 1 przecież oni biorą swoją dolę niby od Ciebie  ale nie od ciebie ! r-k wystawiony jest na Twoje dane nie HE !

#3 2013-03-19 18:47:00

zbigniew55
New member

Był to bardzo pilny wyjazd w bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych (śnieżyca ,zawieje) swoim samochodem ponad 1200 km w jedną stronę.
60 km przed domem podopiecznego dostałem SMS od HA ,że pacjent zmarł i mam wracać z powrotem do Polski ,bo nie ma innego zlecenia.
Przed wyjazdem było ustalone ,że HA pokryje mi wszystkie koszty pilnej podróży.
Słowa nie dotrzymali do dzisiaj. Obiecywali ,że jak znajdą mi kolejną pracę to mi to wyrównają ,czekam już kilka lat ,a pracy i pieniędzy jak nie było tak nie ma.

Pozdrawiam ,Zbigniew.

#4 2014-08-13 17:18:54

morzy
Member

z haus engel to lepiej się nie wiązać, moje koleżanki mają tam po 1150 e, same sobie w polsce zus opłacają, a ja poszukałam sobie lepszej firmy, i dziś mam legalną pracę, składki mi na emeryturę płacą, kasę chorych, i duże pieniądze mi na konto wpływają, ale nie pracuję już w niemczech, tylko kawałek dalej, i do haus engel to nikomu nie polecam, chyba, że ktoś rentę w polsce ma, albo emeryturę, to może mu ten rodzaj współpracy z he odpowiada, ale mnie nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#5 2014-08-13 17:37:35

koralik
Member

gdzie taki dobrobyt jest?

#6 2014-08-13 17:48:48

OlaM
Member

morzy akurat moja kolezanka z nimi jezdzi od paru miesiecy i jest zadowolona i z kasy, i z firmy i z podopiecznego, A kolezanke znam osobiscie wiec predzej jej wierze niz tobie sorry .

#7 2014-08-13 18:39:13

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

morzy napisał:

z haus engel to lepiej się nie wiązać, moje koleżanki mają tam po 1150 e, same sobie w polsce zus opłacają, a ja poszukałam sobie lepszej firmy, i dziś mam legalną pracę, składki mi na emeryturę płacą, kasę chorych, i duże pieniądze mi na konto wpływają, ale nie pracuję już w niemczech, tylko kawałek dalej, i do haus engel to nikomu nie polecam, chyba, że ktoś rentę w polsce ma, albo emeryturę, to może mu ten rodzaj współpracy z he odpowiada, ale mnie nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie komentuję bo jestem w HE - nie mogę narzekać. Mam 1300E - co do wynagrodzenia to sam ustalasz z rodziną - nikt ci nie dyktuje warunków. Jak się zgodzą (rodzina) to i 2 tys Euro dostaniesz. Co do ZUS to prawda, tylko ja mam rente i kwestia ZUS mnie nie interesuje, a na emeryturę to i tak odkładam osobiście nie do złodziejskiego ZUS.
Wiem, że są firmy gdzie płacą więcej - kwestia wyboru - wszędzie można wpaść w gówno lub odciągnąć Eldorado

#8 2014-08-13 20:03:20

OlaM
Member

copyfield napisał:

morzy napisał:

Nie komentuję bo jestem w HE - nie mogę narzekać. Mam 1300E - co do wynagrodzenia to sam ustalasz z rodziną - nikt ci nie dyktuje warunków. Jak się zgodzą (rodzina) to i 2 tys Euro dostaniesz. Co do ZUS to prawda, tylko ja mam rente i kwestia ZUS mnie nie interesuje, a na emeryturę to i tak odkładam osobiście nie do złodziejskiego ZUS.
Wiem, że są firmy gdzie płacą więcej - kwestia wyboru - wszędzie można wpaść w gówno lub odciągnąć Eldorado

moja kolezanka nie narzeka takze. a mozesz zdradzic ile odpalasz HE za prowadzenie papierkowej roboty?

#9 2014-08-14 07:27:32

copyfield
Member

OlaM napisał:

copyfield napisał:

morzy napisał:

moja kolezanka nie narzeka takze. a mozesz zdradzic ile odpalasz HE za prowadzenie papierkowej roboty?

Odpala rodzinka bo przychodzą dwa rachunki - familia wypisuje rachunek czyli sumke dla mnie (zawsze może rodzinka cosik dodać) i drugi dla HE. Np dla mnie 1350E dla firmy 450 - są to różne kwoty dla firmy - w to wchodzi ubezpieczenie, mój dowóz na miejsce i prowadzenie księgowości.
Dla przykładu w Promedyce familia płaciła im 1900Euro ja dostawałem 1050E
Dla mnie istotne było że sam decydowałem czy chce przelew czy gotówkę do ręki - różne warianty + Reisegeld 150E

Ostatnio edytowany przez copyfield (2014-08-14 07:28:33)

#10 2014-08-14 11:15:23

JaninaR
New member

Witam Wszystkich!

Zarobki w firmie Hausengel ksztaltuja sie od 1670€ wzwyz, i to tak na prawde, od Pan/Panow opiekunow zalezy, jaka kwote podadza przy przedstawianiu konkretnej oferty. Co do oplaty za posrednictwo dla firmy Hausengel, to jest ona stala i wynosi 570€ za 30 dni zlecenia. Jezeli mowa o Reisekosten, to rowniez sa one podawne kazdorazwo  przez Panie/Panow opiekunow przy przedstawianiu im konkretnej oferty,ai ich wysokosc jest zroznicowana. Firma niczego nie narzuca, jedynie przekazuje oferte do rodziny i ta decyduje, czy na takie warunki: wynagrodzenie+koszty podrozy sie zgadza. Moze takze dac tzw. Gegenangebot i wtedy czekamy na odpowiedz Opiekuna. Takze w trakcie zlecenia mozna zwracac sie o podwyzke, trzeba tylko podeprzec to odpowiednimi argumentami, np. okazalo sie, ze trzeba wstawac w nocy do podopiecznego albo jest wiecej pracy w ogrodzie. Tak naprawde to wszystko ustala sie na linii Opiekun-rodzina, a firma Hausengel jest tylko posrednikiem, stoi do dyspozycji opiekunow zarowno w trakcie, jak i po czy przed zleceniem. Firma zapewnia tez zalatwienie spraw urzedowych, tzn. Anmeldung/Abmeldung u rodziny, Ab/Anmeldung Gewreby, zalozenie konta w banku w razie potrzeby, rozliczenie w Finanamt uzyskanych dochodow.

Ostatnio edytowany przez JaninaR (2014-08-14 11:27:44)

#11 2014-08-14 16:11:18

amelia
Przyjaciel Forum

JaninaR napisał:

Witam Wszystkich!

Zarobki w firmie Hausengel ksztaltuja sie od 1670€ wzwyz, i to tak na prawde, od Pan/Panow opiekunow zalezy, jaka kwote podadza przy przedstawianiu konkretnej oferty. Co do oplaty za posrednictwo dla firmy Hausengel, to jest ona stala i wynosi 570€ za 30 dni zlecenia. Jezeli mowa o Reisekosten, to rowniez sa one podawne kazdorazwo  przez Panie/Panow opiekunow przy przedstawianiu im konkretnej oferty,ai ich wysokosc jest zroznicowana. Firma niczego nie narzuca, jedynie przekazuje oferte do rodziny i ta decyduje, czy na takie warunki: wynagrodzenie+koszty podrozy sie zgadza. Moze takze dac tzw. Gegenangebot i wtedy czekamy na odpowiedz Opiekuna. Takze w trakcie zlecenia mozna zwracac sie o podwyzke, trzeba tylko podeprzec to odpowiednimi argumentami, np. okazalo sie, ze trzeba wstawac w nocy do podopiecznego albo jest wiecej pracy w ogrodzie. Tak naprawde to wszystko ustala sie na linii Opiekun-rodzina, a firma Hausengel jest tylko posrednikiem, stoi do dyspozycji opiekunow zarowno w trakcie, jak i po czy przed zleceniem. Firma zapewnia tez zalatwienie spraw urzedowych, tzn. Anmeldung/Abmeldung u rodziny, Ab/Anmeldung Gewreby, zalozenie konta w banku w razie potrzeby, rozliczenie w Finanamt uzyskanych dochodow.

Coś nie kumam. Opiekunka pracuje mniej lub więcej w ogrodzie? Żart? przejęzyczenie?  czy nowość?

#12 2014-08-14 18:52:00

copyfield
Member

AMelia
Jak "NOWOŚĆ" w Dortmundzie pomogałem PDP w przeprowadzce i urządzaniu nowego ogrodu. Za to miałem 300 E więcej (inna firma)
Teraz mam 50% ogrodu i reszte dupereli. Ja się na to zgadzam więc OK. Z nudów mam tu  zdechnąć - tylko ogród mi tu ratuje życie.

#13 2014-08-14 19:16:31

amelia
Przyjaciel Forum

copyfield napisał:

AMelia
Jak "NOWOŚĆ" w Dortmundzie pomogałem PDP w przeprowadzce i urządzaniu nowego ogrodu. Za to miałem 300 E więcej (inna firma)
Teraz mam 50% ogrodu i reszte dupereli. Ja się na to zgadzam więc OK. Z nudów mam tu  zdechnąć - tylko ogród mi tu ratuje życie.

Ok. Jeśli chcesz, to Twoja "brocha".
Jednak to nie jest wtedy opiekun tylko pomoc domowa.  No nie? Czy się mylę?

#14 2014-08-14 21:24:07

copyfield
Member

amelia napisał:

copyfield napisał:

AMelia

Nie mylisz się smile choć zapisane jest OPIEKUN. To co robię fakt moja brocha. Dla przykładu mój zmiennik - tego nie robi. Nie potrafię siedzieć godzinami bezczynnie. A przygotowanie posiłków, leki, pranie.....ect zajmuje niewiele czasu

#15 2014-08-15 00:52:53

amelia
Przyjaciel Forum

copyfield napisał:

amelia napisał:

copyfield napisał:

AMelia

Nie mylisz się smile choć zapisane jest OPIEKUN. To co robię fakt moja brocha. Dla przykładu mój zmiennik - tego nie robi. Nie potrafię siedzieć godzinami bezczynnie. A przygotowanie posiłków, leki, pranie.....ect zajmuje niewiele czasu

No i masz dodatkową kaskę smile

#16 2014-08-27 09:52:12

JaninaR
New member

amelia napisał:

copyfield napisał:

AMelia

Nie zgodze sie z Toba, poniewaz praca opiekuna 24h praktycznie w kazdym przypadku  obejmuje zajmowanie sie rowniez domem, w tym sprzatanie, gotowanie, a czasem takze prace w ogrodzie czy nawet koszenie trawnika. Bardzo slownikowo traktujesz samo pojecie i charakter tej pracy. Tylko nie wiem, czy istnieja takie zlecenia, o ktorych piszesz. Nie czepiajmy sie slowek, kazdy zna pojecie opieki sensu stricte, jednak nijak ma sie to do realnej pracy opiekuna. Ma to oczywiscie wplyw na wysokosc wynagrodzenia,w koncu wiecej obowiazkow, to podstawa do wiekszego wynagrodzenia. Zlecenia z firmy Hausengel sa kompleksowe, obejmuja zarowno opieke nad podopiecznymi, jak i opieke nad ich domem. W koncu wspolnie sie mieszka, je posilki, zyje na co dzien....

Ostatnio edytowany przez JaninaR (2014-08-27 09:52:47)

#17 2014-08-27 10:03:24

urszula47
Member

JaninaR napisał:

amelia napisał:

copyfield napisał:

AMelia

Nie zgodze sie z Toba, poniewaz praca opiekuna 24h praktycznie w kazdym przypadku  obejmuje zajmowanie sie rowniez domem, w tym sprzatanie, gotowanie, a czasem takze prace w ogrodzie czy nawet koszenie trawnika. Bardzo slownikowo traktujesz samo pojecie i charakter tej pracy. Tylko nie wiem, czy istnieja takie zlecenia, o ktorych piszesz. Nie czepiajmy sie slowek, kazdy zna pojecie opieki sensu stricte, jednak nijak ma sie to do realnej pracy opiekuna. Ma to oczywiscie wplyw na wysokosc wynagrodzenia,w koncu wiecej obowiazkow, to podstawa do wiekszego wynagrodzenia. Zlecenia z firmy Hausengel sa kompleksowe, obejmuja zarowno opieke nad podopiecznymi, jak i opieke nad ich domem. W koncu wspolnie sie mieszka, je posilki, zyje na co dzien....

To co piszesz dotyczy opieki nad osoba niedolezna,swiadoma bez demencji itd. Co powiesz o tzw Psychiatrisches Krankenpflege?Wykracza ona poza obowiazki pomocy domowej!!!!!Naginanie prawa niemieckiego ?hej Hausengel!

#18 2014-08-27 10:21:40

JaninaR
New member

urszula47 napisał:

JaninaR napisał:

amelia napisał:

To co piszesz dotyczy opieki nad osoba niedolezna,swiadoma bez demencji itd. Co powiesz o tzw Psychiatrisches Krankenpflege?Wykracza ona poza obowiazki pomocy domowej!!!!!Naginanie prawa niemieckiego ?hej Hausengel!

Przeciez ja nie napisalam, ze opieka ogranicza sie do pomocy domowej. Tylko, ze opiekuni czesto rowniez maja tez takie obowiazki.  I co jest naginaniem prawa niemieckiego wedlug Pani/Pana? bo nie bardzo rozumiem

Ostatnio edytowany przez JaninaR (2014-08-27 11:17:15)

#19 2014-08-27 11:29:46

urszula47
Member

Czy Caritas sie myli? http://www.beratung-senioren.de/downloa … reader.pdf  chodzi o punkt "psychiatrische Krankenpflege"Die Behandlungspflege gehört nicht zu den Aufgaben der Haushaltshilfe.
Sie umfasst alle Lei
s-
tungen, die die ärztliche Therapie s
ichern und von Pflegefachkräften übernommen werden
müssen.
Leistungen der Behandlungspflege werden vom Arzt verordnet. Zu ihnen gehören:

Absaugen

Bedienung und Überwachung von Beatmungsgeräten

Blasenspülung

Blutdruckmessung

Blutzuckermessung

Dekubitusbehandlung

Überprüfen und Versorgen von Drainagen

Maßnahmen zur Darmentleerung (Einlauf, Klistier, Klysma, digitale Enddarmausrä
u-
mung)

Flüssigkeitsbilanzierung

Infusionen

Inhalation

Injektionen und Richten von Injektionen

die Verabre
ichung flüssiger Arzneimittel (Instillation)

Kälteträger auflegen

Versorgung eines suprapubischen Katheters

Katheterisierung der Harnblase zur Ableitung des Urins

spezielle Krankenbeobachtung

Legen und Wechseln einer Magensonde

die therapiegere
chte Einnahme von ärztlich verordneten Medikamenten

PEG
-
Sondenversorgung

Psychiatrische Krankenpflege

Stomabehandlung
Wechsel und Pflege von Trachealkanüle

Versorgung von Venenkatheter (Port)

Legen von Verbänden     NIECH   SIE PAN/I TAK NIE WYMADRZA ,TYLKO TO POTRAFI PANI ROBIC .Swiadectwo dajecie o sobie  tu sa opinie o franczyzy http://franchise-blog.de/ard-magazin-mo … er-kritik/

#20 2014-08-27 12:28:55

JaninaR
New member

Franczyza, to tylko jedna z mozliwosci, na jakich mozna wyjechac do pracy w opiece. Zas sama umowa franczyzy jest dobrowolna dla obu stron. Jezeli ktos chce podjac wspolprace na takich zasadach, to ja podpisuje. Nie ma przymusu. Informacje na temat cech umowy franczyzy sa ogolnodostepne w internecie. Zawsze beda wady i zalety oraz odmienne poglady. Dlatego blog, do ktorego Pani odsyla przedstawia tylko jedna strone medalu, jest opiniotworczy, ale nie absolutny. Przedstawia czyjes poglady, ale nie poglady wszystkich. Dlatego zostawmy kazdemu wolny wybor. To forum, na ktorym piszemy jest po to, aby znalezc rozne informacje, a nie po to, zeby kogos atakowac personalnie i wyrazac zdanie na jego temat.

Co do linku odnosnie Caritasu, to niestety, ale strona sie nie otwiera. A z tresci przez Pania zamieszczonych wynika jasno, jakie czynnosci moze wykonywac przy podopiecznych tylko lekarz i  to sie zgadza, nikt tego nie neguje, lamiac tym samym przepisy. Opiekunowie wiedza, ze sa to czynnosci wlasciwe tylko dla PD, Krankenschwester czy lekarzy. Ale jest wiele innych czynnosci do zrobienia, jak m.in. higiena ciala, pomoc przy zmianie odziezy, zmiana wkladek/pampersow, karmienie, podawanie picia, pomoc przy wstawaniu, poruszaniu sie, transfer na wozek albo po prostu dotrzymywanie towarzystwa, rozmowa, a takze wiele innych.

Watek dotyczy opinii o firmie Hausengel, rozumiem, ze wspolpracowala Pani z firma, skoro pisze Pani w tym watku.

Pozdrawiam serdecznie

#21 2014-08-27 14:06:53

iza46
Member

http://www.beratung-senioren.de/downloa … reader.pdf  moze Ula zle wkleilas i sie nie otwiera info ?

#22 2014-09-07 01:27:57

morzy
Member

OlaM napisał:

morzy akurat moja kolezanka z nimi jezdzi od paru miesiecy i jest zadowolona i z kasy, i z firmy i z podopiecznego, A kolezanke znam osobiscie wiec predzej jej wierze niz tobie sorry .

Member, jeżeli Twoja koleżanka jest zadowolona, to gratuluję! Oby jeszcze emeryturę miała taką, żeby była również zadowolona. Ale współpracując z HE to emerytury nigdy się nie doczeka, ale to już nie mój problem.

#23 2014-09-07 02:03:18

morzy
Member

koralik napisał:

gdzie taki dobrobyt jest?

w Szwajcarii, ale kryteria też są wysokie!

#24 2014-09-12 19:05:00

Mariola150
Member

Kuzynka z nimi wyjechala , jest super 1820€ zarobku latwy przypadek

#25 2014-09-12 19:14:31

simona1961
Member

Mariola150 napisał:

Kuzynka z nimi wyjechala , jest super 1820€ zarobku latwy przypadek

1820 E odjąc 500 dla firmy, odjąć ubezpieczenie i składki społeczne to ile dostaje na rękę? No bo chyba nie chcesz nam wmówić , ze ma brutto 2500 E miesięcznie big_smile big_smile big_smile big_smile

#26 2014-09-12 19:21:04

amelia
Przyjaciel Forum

morzy napisał:

OlaM napisał:

Member, jeżeli Twoja koleżanka jest zadowolona, to gratuluję! Oby jeszcze emeryturę miała taką, żeby była również zadowolona. Ale współpracując z HE to emerytury nigdy się nie doczeka, ale to już nie mój problem.

Member ???? big_smile  hahaha

#27 2017-07-18 15:22:25

annagawrecka
New member

Witam,
Polecam Hausengel. Współpracuję z tą firmą już 6 lat. Nigdy się nie zawiodłam.

#28 2017-07-18 18:51:54

andrea
Member

annagawrecka napisał:

Witam,

to się cieszę, życzę dalszego zadowolenia

#29 2017-07-19 07:51:19

copyfield
Member

andrea napisał:

annagawrecka napisał:

Witam,

to się cieszę, życzę dalszego zadowolenia

Także nie narzekam

Reklama