violettas-pflegeagentur24h

Witam! Proszę was o kilka opinii dotyczących firmy violettas pflegeagentur24h. Pozdrawiam ,Zbigniew.

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

...inne firmy oferujące pracę dla opiekunek osób starszych? - aktualne tematy :

#1 2013-03-07 14:50:38

zbigniew55
New member

violettas-pflegeagentur24h

Witam!
Proszę was o kilka opinii dotyczących firmy violettas pflegeagentur24h.

Pozdrawiam ,Zbigniew.

#2 2013-03-07 16:49:50

ulka
Member

Re: violettas-pflegeagentur24h

#3 2015-09-24 08:39:52

milka00
New member

Jestem pozytywnie zaskoczona wyjazdem. Miałam obawy przed wyjazdem na opiekę zagranicę. Nie było niemiłych niespodzianek. Praca nie była ciężka, można nawet powiedzieć, że była przyjemna. Pieniądze szybko doszły na konto

#4 2015-09-24 09:43:00

Franciszka
Member

milka00 napisał:

Jestem pozytywnie zaskoczona wyjazdem. Miałam obawy przed wyjazdem na opiekę zagranicę. Nie było niemiłych niespodzianek. Praca nie była ciężka, można nawet powiedzieć, że była przyjemna. Pieniądze szybko doszły na konto

Twoja "agenturka" nie ma pozytywnych opinii, dlatego na próżno próbujesz ją reklamować. Jednym słowem, twoja autoreklama jest zbędna. To co napisałaś, to po prostu stek bzdur.

#5 2015-09-24 13:47:17

jakniew
Member

Franciszka napisał:

milka00 napisał:

Twoja "agenturka" nie ma pozytywnych opinii, dlatego na próżno próbujesz ją reklamować. Jednym słowem, twoja autoreklama jest zbędna. To co napisałaś, to po prostu stek bzdur.

Das stimmt Franciszka smile

#6 2015-09-24 14:00:30

ania1968
Member

milka00 napisał:

No to tak jak u mnie. Praca lekka, można nawet powiedzieć, że przyjemna ,a ja już nie dam rady dłużej zostać. Byłaś kiedykolwiek w pracy w opiece (umiem czytać, wiem co napisałaś)? Nawet praca w najlepszym miejscu, z super pomocną rodziną, przemiłą Podopieczną nigdy nie jest lekka ani przyjemna. Chyba, że z perspektywy biurka w agencji.

#7 2015-09-24 14:08:41

bozencina50
Member

ania1968 napisał:

milka00 napisał:

No to tak jak u mnie. Praca lekka, można nawet powiedzieć, że przyjemna ,a ja już nie dam rady dłużej zostać. Byłaś kiedykolwiek w pracy w opiece (umiem czytać, wiem co napisałaś)? Nawet praca w najlepszym miejscu, z super pomocną rodziną, przemiłą Podopieczną nigdy nie jest lekka ani przyjemna. Chyba, że z perspektywy biurka w agencji.

Haha ania1968 , dobre smile
W opiece nie ma lekkiej a napewno przyjemnej pracy bo jak nie orka to monotonia przy czym ta druga zabija uczucia.
Jestem dopiero na schtelli tydzień ( po długiej przerwie) a już czuje się wypalona.

#8 2015-09-24 14:38:34

ania1968
Member

bozencina50 napisał:

ania1968 napisał:

milka00 napisał:

Haha ania1968 , dobre smile
W opiece nie ma lekkiej a napewno przyjemnej pracy bo jak nie orka to monotonia przy czym ta druga zabija uczucia.
Jestem dopiero na schtelli tydzień ( po długiej przerwie) a już czuje się wypalona.

Cieszę się Bożęcina, że jesteś znowu z nami. Myślałam czasami o Tobie. Ja mam taką "przekochaną" Podopieczną, że muszę myślami być daleko żeby dać radę, ale dziś już ostatni czwartek. Środa do doooooooomu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#9 2015-09-24 16:33:05

bozencina50
Member

ania1968 napisał:

Cieszę się Bożęcina, że jesteś znowu z nami. Myślałam czasami o Tobie. Ja mam taką "przekochaną" Podopieczną, że muszę myślami być daleko żeby dać radę, ale dziś już ostatni czwartek. Środa do doooooooomu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To jeszcze tydzień będziemy razem smile
Zazdroszcze smile chociaż....ja i tak w Polsce nie miałabym co robić.Facet w rejsie, dzieci i wnuki w Angli.( strasznie tęsknię sad ) Szczecin to nie moja zielona wyspa..no cóż dobra i babka.Tylko nie mam do niej ostatnio cierpliwości big_smile

#10 2015-09-25 10:39:33

Franciszka
Member

jakniew napisał:

Franciszka napisał:

milka00 napisał:

Das stimmt Franciszka smile

smile

#11 2015-09-28 11:07:27

milka00
New member

Moja opinia był sprawdzona i prawdziwa. Z własnego doświadczenia wiem jak jest w pracy przy opiece. Praca nie jest aż tak ciężka, do wszystkiego się trzeba przyzwyczaić i do nowej sytuacji również. Każdy ocenia pracę inaczej. Pani Violetta jest chętna do pomocy i szybko rozwiązuje problemy. Nie należy się obawiać wyjazdu.

#12 2015-09-28 12:25:07

ania1968
Member

milka00 napisał:

Moja opinia był sprawdzona i prawdziwa. Z własnego doświadczenia wiem jak jest w pracy przy opiece. Praca nie jest aż tak ciężka, do wszystkiego się trzeba przyzwyczaić i do nowej sytuacji również. Każdy ocenia pracę inaczej. Pani Violetta jest chętna do pomocy i szybko rozwiązuje problemy. Nie należy się obawiać wyjazdu.

No to widzę, że Cię źle oceniłam. Z doświadczenia doradzisz mi czy wszędzie w opiece jest tak lekka praca czy tylko w Twojej agencji? Ja jeszcze nie trafiłam niestety na lekkie miejsce. Po co ciągniesz ten dziwny wątek?

#13 2015-09-28 15:04:12

amelia
Przyjaciel Forum

milka00 napisał:

Baaaardzo ci ufam.........

#14 2015-10-06 15:44:39

anabella
Member
Od: Rydułtowy

Ja mogę potwierdzić, że ta firma jest konkretna i bezpieczna. Praca nie była ciężka, spokojnie każdy sobie poradzi. Stawka mi odpowiadała, zarobiłam fajne pieniądze. Jestem zadowolona z wyjazdu.
Polecam wszystkim chętnym i zainteresowanym!

#15 2015-10-06 16:39:38

festynka
Member

anabella napisał:

Ja mogę potwierdzić, że ta firma jest konkretna i bezpieczna. Praca nie była ciężka, spokojnie każdy sobie poradzi. Stawka mi odpowiadała, zarobiłam fajne pieniądze. Jestem zadowolona z wyjazdu.

Wez jeszcze anabella koleżanke tutaj zarejestruj i niech też potwierdzi ,że firma jest bezpieczna .Bo my bardzo boimy się ataków .
hahhahahha

#16 2015-10-06 16:56:31

jakniew
Member

anabella napisał:

Mam 2 pytania: a jak fajne są te zarobione pieniądze? Który to już Twój nick na tym forum?

#17 2015-10-06 17:58:09

amelia
Przyjaciel Forum

anabella napisał:

No popatrz!  ".....i , to zawsze  ma szczęście" !

Ostatnio edytowany przez amelia (2015-10-06 18:02:01)

#18 2015-10-06 23:18:15

papaja76
Member

anabella napisał:

A cóż to znaczy, że każdy sobie poradzi??? bez języka też?  No i jaka kasa czeka na odważnych, i jaka umowa?? tylko nie odpisuj, że legalna, ok?

#19 2015-10-06 23:24:26

papaja76
Member

amelia napisał:

anabella napisał:

Zarobiłam fajne pieniądze, a to brzmi jakoś figlarnie, bo od razu przypomina się pewna kobieta z autobusu, co się tak zachwycała, że na odjazd 50 euro dostała i Biblię do tego , wszystkich krewnych obdzwaniała z zachwytu, a mnie jakoś żałośnie było tego słuchać.

#20 2015-10-07 00:27:07

amelia
Przyjaciel Forum

papaja76 napisał:

amelia napisał:

anabella napisał:

Zarobiłam fajne pieniądze, a to brzmi jakoś figlarnie, bo od razu przypomina się pewna kobieta z autobusu, co się tak zachwycała, że na odjazd 50 euro dostała i Biblię do tego , wszystkich krewnych obdzwaniała z zachwytu, a mnie jakoś żałośnie było tego słuchać.

smile  hehe,  figlarna  (agencja) .... dobre ....

a tę biblię to jeszcze zapewne w języku de  ? ale radocha , nie ma co? big_smile

#21 2015-10-07 01:00:12

kakadu
Member

Nie pamiętam dokładnie,kiedy to było,ale szukając pracy natknęłam się na ta agencję.Niestety,nie było odzewu z tamtej strony na moje majle,a raczej majla-bo raz napisałam.
Dla mnie są poza nawiasem,

#22 2015-10-09 10:10:50

anabella
Member

Chyba mam prawo wyrazić swoje zdanie!
Nie każdy musi się z nim zgadzać, ale warto je wziąć pod uwagę.  Może nie każdy posiada tak wygórowane wymogi co do pracy jak Wy!

#23 2015-10-09 10:26:42

Franciszka
Member

anabella napisał:

Nie każdy musi się z nim zgadzać, ale warto je wziąć pod uwagę.  Może nie każdy posiada tak wygórowane wymogi co do pracy jak Wy!

Nikt na forum nie odebrał Tobie tego prawa i nikt tutaj nie ma wygórowanych wymagań "co do pracy". Każdy "Forumowicz" ma również prawo do komentarza danego wpisu, Twojego również! "Nie każdy musi się zgadzać" to fakt, niepotrzebnie jednak sugerujesz, że "warto je wziąć pod uwagę"?!
Z mojego doświadczenia wynika, że NIE WARTO BRAĆ POD UWAGĘ TEJ AGENCJI"!

#24 2015-10-09 11:05:22

festynka
Member

Franciszka napisał:

anabella napisał:

Nikt na forum nie odebrał Tobie tego prawa i nikt tutaj nie ma wygórowanych wymagań "co do pracy". Każdy "Forumowicz" ma również prawo do komentarza danego wpisu, Twojego również! "Nie każdy musi się zgadzać" to fakt, niepotrzebnie jednak sugerujesz, że "warto je wziąć pod uwagę"?!

Tak jest Franciszka -zgadzam się z Tobą,jakaś anabella nie będzie nam tu kitu wciskać! hahahhaa

#25 2015-10-16 11:39:16

halka
New member

festynka napisał:

Franciszka napisał:

anabella napisał:

Tak jest Franciszka -zgadzam się z Tobą,jakaś anabella nie będzie nam tu kitu wciskać! hahahhaa

A ja uważam, że nie wciska!
Może ktoś po przez negatywne wpisy na forum wyrzuca swoje frustracje i niezadowolenie z życia.
Ja pracowałam przez pośrednictwo pani Violetty i nie narzekam. Byłam zadowolona i z pracy i z zarobków!

#26 2015-10-16 12:07:25

anabella
Member

halka napisał:

festynka napisał:

Franciszka napisał:

A ja uważam, że nie wciska!
Może ktoś po przez negatywne wpisy na forum wyrzuca swoje frustracje i niezadowolenie z życia.
Ja pracowałam przez pośrednictwo pani Violetty i nie narzekam. Byłam zadowolona i z pracy i z zarobków!

Widocznie nie wszyscy są niezadowoleni z pracy w tej agencji!
Może faktycznie niektóre osoby w ten sposób wyładowują swoje frustracje- obsmarowując innych!
Warto wyjechać i samemu wypracować sobie opinię, a nie polegać na opinii innych. Każdy ma inne wymagania potrzeby i podejście do życia!

Ostatnio edytowany przez anabella (2015-10-16 12:08:42)

#27 2015-10-16 12:13:14

tyluniaxx
Member
Od: Dąbrowa Górnicza

Ja przyznam się, że czytając opinie w internecie na temat tej osoby- bałam się wyjechać do pracy z tą firmą!
Teraz mogę potwierdzić, że wyjazd do pracy był dobrą decyzją. Nie było niemiłych niespodzianek. Zarobiłam przyzwoite pieniądze z których jestem zadowolona.

#28 2015-10-16 12:34:35

..?eto
Member

tyluniaxx napisał:

Ja przyznam się, że czytając opinie w internecie na temat tej osoby- bałam się wyjechać do pracy z tą firmą!
Teraz mogę potwierdzić, że wyjazd do pracy był dobrą decyzją. Nie było niemiłych niespodzianek. Zarobiłam przyzwoite pieniądze z których jestem zadowolona.

Napisałaś tylunia za dużo.

#29 2015-10-16 12:37:42

ewal8
Member

tyluniaxx napisał:

Tylunia,
i zarejestrowalaś się natychmiast po dzisiejszej wypowiedzi anabelli, żeby nam obwieścić tę radosną nowinę??? No gratuluję błyskotliwości big_smile big_smile big_smile big_smile

#30 2015-10-16 13:59:50

festynka
Member

tyluniaxx napisał:

A jak przyzwoite pieniądze -to ile??????
Ciekawi mnie jakie mogą być niemiłe niespodzianki,przecież wszystkie firmy do rany przyłóż,milutkie aż przesłodziutkie,,,
wiem jedno,że jeszcze nie pracując jako opiekunka szukałam agencji w Niemczech i miałam namiar na Violette -ale hrabianka bała się odbierać telefon ,może była ścigana? albo bała się kontroli? coś z tą firmą było nie tak i odpusciłam sobie takich wariatów,,,

#31 2015-10-16 19:16:08

jakniew
Member

O wysokości przyzwoitych pieniędzy nie dowiemy się. Mamy zresztą wybór duży i nie musimy korzystać pośrednictwa z firmy tej pani

#32 2015-10-16 20:21:13

krysta63
Member

Trzy matrony zarejestrowały się,tylko po to aby chwalić Frau Wiolettę.Już my dobrze wiemy,że pod tymi nickami kryje się owa Tante Wioletta.
hallo Wiolett obudz się--tu nie pracują garkotłuki niekumate.Zaoferuj nam dobrą płacę i pracę,to pogadamy.
Asta la vista babe.

#33 2015-10-16 20:25:33

simona1961
Member

jakniew napisał:

O wysokości przyzwoitych pieniędzy nie dowiemy się. Mamy zresztą wybór duży i nie musimy korzystać pośrednictwa z firmy tej pani

Owszem, dowiemy się, albowiem firma pani Violetty oficjalnie podaje w ogłoszeniach, że płaci 1300 euro na działalnosci gospodarczej.
Mały Zus to kwota : 446,20 zł - Suma składek z dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym (kwota nie obejmuje składki na FP)

433,34 zł - Suma składek bez dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego (kwota nie obejmuje składki na FP), do tego nalezy dodać usługi księgowej, bo bez tego ani rusz i w efekcie robi nam sie kwota na rękę do wypłaty 1100 euro. Zaden miód, biorąc pod uwagę, że Zus trzeba płacić również, będąc na urlopie w domu, w Polsce. Można oczywiście działalność zawiesić, ale wtedy nie ma mowy o tym, żeby dostać A1, które zaświadcza o legalnosci naszej pracy w kraju unijnym. Jeżdząc 2miesiące na 2 , płacąc nalezny Zus co miesiąc to nam się zrobi kwota 900 euro realnego wynagrodzenia netto.
Nie wspomnę juz o tym, że nie każdy się nadaje do prowadzenia działalnosci gospodarczej z powodu kompletnego braku umiejętnosci ogarnięcia przepisów, podatków i wszystkich spraw z tym związanych. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś było tak, że pani Violetta kompletnie nie zawracała sobie głowy, czy potencjalna opiekunka u niej zatrudniona ma A1 czy nie. Brała jak leci, a szczególnie osoby zielone w temacie, które były gotowe natychmiast otwierać DG i natychmiast wyjeżdżać, oczywiscie bez A1, a tym samym nielegalnie. Otrzymanie A1 bowiem, wiąże sie z szeregiem róznych czynności, a w szczególnosci okazaniem się rachunkami z ostatnich 2 miesięcy prowadzenia działalnosci w Polsce.
Za takie pieniądze jak płaci pani Violetta, to można bez łaski pojechać z każdej innej firmy i mieć spokojną głowę.

#34 2015-10-16 21:32:30

jakniew
Member

simona1961 napisał:

jakniew napisał:

Owszem, dowiemy się, albowiem firma pani Violetty oficjalnie podaje w ogłoszeniach, że płaci 1300 euro na działalnosci gospodarczej.
Mały Zus to kwota : 446,20 zł - Suma składek z dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym (kwota nie obejmuje składki na FP)

433,34 zł - Suma składek bez dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego (kwota nie obejmuje składki na FP), do tego nalezy dodać usługi księgowej, bo bez tego ani rusz i w efekcie robi nam sie kwota na rękę do wypłaty 1100 euro. Zaden miód, biorąc pod uwagę, że Zus trzeba płacić również, będąc na urlopie w domu, w Polsce. Można oczywiście działalność zawiesić, ale wtedy nie ma mowy o tym, żeby dostać A1, które zaświadcza o legalnosci naszej pracy w kraju unijnym. Jeżdząc 2miesiące na 2 , płacąc nalezny Zus co miesiąc to nam się zrobi kwota 900 euro realnego wynagrodzenia netto.
Nie wspomnę juz o tym, że nie każdy się nadaje do prowadzenia działalnosci gospodarczej z powodu kompletnego braku umiejętnosci ogarnięcia przepisów, podatków i wszystkich spraw z tym związanych. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś było tak, że pani Violetta kompletnie nie zawracała sobie głowy, czy potencjalna opiekunka u niej zatrudniona ma A1 czy nie. Brała jak leci, a szczególnie osoby zielone w temacie, które były gotowe natychmiast otwierać DG i natychmiast wyjeżdżać, oczywiscie bez A1, a tym samym nielegalnie. Otrzymanie A1 bowiem, wiąże sie z szeregiem róznych czynności, a w szczególnosci okazaniem się rachunkami z ostatnich 2 miesięcy prowadzenia działalnosci w Polsce.
Za takie pieniądze jak płaci pani Violetta, to można bez łaski pojechać z każdej innej firmy i mieć spokojną głowę.

Dokładnie simona, co to za pieniądze 1300 e na działalność gospodarczą. Mam więcej przez agencję na rękę i spokój z papierkową robotą.

#35 2015-10-17 00:01:18

EWA J
Member

Witam Was ponownie Kochani!
Choć nie mam żadnego jeszcze doświadczenia jako opiekunka za granicą i wciąż szukam firmy z którą mogłabym bez obaw wyjechać. To czytając Wasze fora coraz bardziej przekonuję się, że nie ma chyba tak naprawdę idealnej firmy każda jest o kant d..y potłuc (przepraszam za kolokwializm).
A wszystkie te wychwalane pod niebiosa firmy to tylko zwykła ściema, lub jak Wy to określacie firemki podszywające się pod opiekunki nawet ja to dostrzegam osoba bez doświadczenia w tej branży, ale bardzo śledząca Wasze fora.
I jak tu się nie bać i zaufać, ale tak naprawdę komu? Jest jakaś firma godna polecenia na pierwszy wyjazd, każda chce jak najwięcej zarobić dla siebie zasłaniając się tym, że to pierwszy wyjazd więc i stawka nie może być większa niż 750 e lub 800 e. A jak pada propozycja 1000 e lub 1300 e to każą zakładać własną działalność. Nie chcę zakładać żadnej działalności chciałabym wyjechać do pracy z uczciwą firmą i zarobić uczciwe pieniądze. Ale chyba się tak nie da, ostatnio mąż mnie nawet zrugał za to że ciągle siedzę w komputerze i coś czytam albo piszę.
A jak inaczej mam znaleźć pracę, bywa że już wydaje mi się, że firma jest ok a tu nagle znajduję bardzo nie pochlebne opinie i znowu mój cały zapał spada i rezygnuję z myśli o wyjeździe.
Jestem osobą bardzo uczuciową i nazbyt mocno wrażliwą dlatego moje obawy, że jeśli ktoś na mnie krzyknie lub też groźnie spojrzy to nie dam rady ja od dziecka boję się wyrazu twarzy ludzi.
Wiem powiecie, że to praca nie dla mnie też tak kiedyś mówiłam i myślałam jak po 30 latach pracy na poczcie z ludźmi dodam bardzo wrednymi i podłymi straciłam ją to powiedziałam sobie nigdy więcej nie chcę mieć do czynienia z ludźmi.
Ale ludzie chorzy to inny rodzaj ludzi pewne rzeczy robią lub też mówią dlatego, że są chorzy robią to nie świadomie jednego dnia wyzwą Cię od różnych, a na drugi dzień będą bardzo mili uśmiechnięci wdzięczni za każdą udzieloną pomoc będą Cię całować po rękach.
Powiem szczerze nie lubiłam swojej poprzedniej pracy szłam do niej nie chętnie i zawsze z lękiem ,,co dzisiaj mnie złego spotka" taka presja niestety bardzo źle działa na psychikę.
Młodsza córka zawsze mi powtarzała mama zmień pracę, ale ja panicznie bałam się zmian, bałam się innego miejsca innego biurka niż moje. Aż stało się zostałam zwolniona bo kogoś trzeba było zwolnić trafiło na słaby punkt długo nie mogłam się pozbierać mocno to odchorowałam.
Ale teraz nie żałuję już tego jestem szczęśliwa, że nie muszę już tam pracować. Skończyłam opiekunkę środowiskową później równorzędnie chodziłam do dwóch szkół opiekuna medycznego mam dwa świadectwa ukończenia tej szkoły uzyskałam dwa dyplomy.
Spełniłam chociaż w części swoje marzenia z młodych lat gdzie chciałam pójść na pielęgniarkę, teraz już jestem trochę za stara na ten kierunek, ale mam namiastkę chociaż tego.
A aby uzyskać jeszcze do tego pełnie szczęścia potrzebne są pieniądze, a z tym niestety nie jest tak łatwo.
Dlatego wciąż szukam w miarę dobrej oferty i uczciwej firmy która nie okradałaby mnie z moich ciężko zarobionych pieniędzy, ale czy taką znajdę czas pokaże i może przy Waszej pomocy Kochani uda mi się.
Bardzo Was proszę Kochane Koleżanki i Koledzy jeśli jesteście chętni mi pomóc i zaproponować z własnego doświadczenia uczciwe firmy w których mogłabym szukać swojego szczęścia to bardzo proszę napiszcie mi na priv.
Bo ja jak na razie to tylko błądzę i nic uczciwego nie znajduję nie proszę Was o odwalanie za mnie żadnej roboty bo ja tu cały czas czytam wasze fora i od tego czytania to mi się już totalny mętlik robi w głowie.
Proszę jedynie tylko o jakieś sugestie i podpowiedź Wy macie już ogrom doświadczenia i wiele możecie powiedzieć na temat wielu firm.
Ja będę szukać u nich ogłoszeń, ale chciałabym wiedzieć nad którymi firmami mam się skupić, a które od razu odrzucić dodam, że chciałabym wyjechać oczywiście z firmą która ma umowę o pracę czy jak to się tam zwie inaczej zlecenie.
Trochę się mocno rozpisałam, ale jakoś tak przy okazji zebrało mi się też na zwierzenia.
Jeszcze raz bardzo gorąco proszę o sugestie odnośnie jaką firmę brać pod uwagę odnośnie wyjazdu.
Dziękuję bardzo i jeszcze bardziej Was Wszystkich pozdrawiam i całuję na dobranoc BUZIACZKI !!! Pa

#36 2015-10-17 10:41:20

jakniew
Member

Nie ma idealnej firmy, o tym tutaj wiele razy piszemy. Masz obraz tego, jakich firm się wystrzegać. Musisz też wziąć pod uwagę, że na start jako początkująca i ze słabym językiem niemieckim nie dostaniesz płacy wyższej niz 800 euro w dobrym wypadku. Z tego co piszesz, masz wrażliwy charakter a w naszej pracy trzeba mieć mocną psychikę i zwracać uwagi czy ktos na nas krzywo spojrzy tylko robić swoje. Podkreślam jeszcze, że z każdą firmą jest dobrze, kiedy trafi się w dobre miejsce, gdzie atmosfera dla opiekunki jest przyjazna.
Musisz się zdobyć na odwagę i zrobić ten pierwszy krok. Teraz jest jak najbardziej odpowiedni czas, bo wiele opiekunek zjeżdża na święta do domu, a firmom brakuje na ten czas zastępstw. Myślę, że na początek dla Ciebie będzie dobrze wziąć jakies zastępstwo i wtedy będziesz wiedziała na 100% czy ten rodzaj pracy, w cudzym domu, z dala od bliskich będzie dla Ciebie odpowiedni. Na priv napisze do Ciebie za chwilę.

#37 2015-10-17 11:30:38

amelia
Przyjaciel Forum

jakniew napisał:

Nie ma idealnej firmy, o tym tutaj wiele razy piszemy. Masz obraz tego, jakich firm się wystrzegać. Musisz też wziąć pod uwagę, że na start jako początkująca i ze słabym językiem niemieckim nie dostaniesz płacy wyższej niz 800 euro w dobrym wypadku. Z tego co piszesz, masz wrażliwy charakter a w naszej pracy trzeba mieć mocną psychikę i zwracać uwagi czy ktos na nas krzywo spojrzy tylko robić swoje. Podkreślam jeszcze, że z każdą firmą jest dobrze, kiedy trafi się w dobre miejsce, gdzie atmosfera dla opiekunki jest przyjazna.
Musisz się zdobyć na odwagę i zrobić ten pierwszy krok. Teraz jest jak najbardziej odpowiedni czas, bo wiele opiekunek zjeżdża na święta do domu, a firmom brakuje na ten czas zastępstw. Myślę, że na początek dla Ciebie będzie dobrze wziąć jakies zastępstwo i wtedy będziesz wiedziała na 100% czy ten rodzaj pracy, w cudzym domu, z dala od bliskich będzie dla Ciebie odpowiedni. Na priv napisze do Ciebie za chwilę.

Ty Jakniew jak zwykle na posterunku. Czuwasz, piszesz, odpowiadasz, radzisz. Mądra dziewczynka z Ciebie. Szapo ba!

#38 2015-10-17 12:10:37

jakniew
Member

amelia napisał:

jakniew napisał:

Ty Jakniew jak zwykle na posterunku. Czuwasz, piszesz, odpowiadasz, radzisz. Mądra dziewczynka z Ciebie. Szapo ba!

Dziękuję amelio za sympatyczny komliment big_smile. Nie było tyle doradczych forum, ani tego naszego , kiedy zaczynałam w tym fachu stawiać pierwsze kroki, zresztą tak było i z Tobą. Zbierałyśmy się na odwagę i po prostu jechałyśmy, a za każdym razem nabierałyśmy więcej nie tyle rozumu co i wiedzy smile. Do odważnych świat należy, a ludzi nie trzeba się bać , na kanibalizm jeszcze nie trafiłyśmy big_smile.

#39 2015-10-17 13:07:12

amelia
Przyjaciel Forum

jakniew napisał:

amelia napisał:

jakniew napisał:

Dziękuję amelio za sympatyczny komliment big_smile. Nie było tyle doradczych forum, ani tego naszego , kiedy zaczynałam w tym fachu stawiać pierwsze kroki, zresztą tak było i z Tobą. Zbierałyśmy się na odwagę i po prostu jechałyśmy, a za każdym razem nabierałyśmy więcej nie tyle rozumu co i wiedzy smile. Do odważnych świat należy, a ludzi nie trzeba się bać , na kanibalizm jeszcze nie trafiłyśmy big_smile.

Oj, tak. Pierwszy raz  wyjechałam 1 września 1989. Boże , co to było? Nie wiedziałam, że w tramwaju się drzwi same zamykają a żeby otworzyć trzeba było nacisnąć guziczek a ja głupia szukałam klamki.
Zamiast komórek były budki telefoniczne ale dopiero po dwóch tygodniach dowiedziałam się jaki jest numer kierunkowy.

Przez pierwsze 2 miesiące schudłam 18 kilo!!!   Teraz to już kawały opowiadam o tych pierwszych krokach po omacku.
Ratowała mnie jaka-taka znajomość języka.

I masz rację, z kanibalizmem się nie spotkałam, ale ile łez wylałam?...... a co upadłam, to wstawałam, poprawiałam koronę i szłam dalej....
po pół roku już pomagałam innym........
I co ciekawe, miałam zamiar wyjechać na 2-3 miesiące a zostałam na 18 lat. 
Pierwszy mój wyjazd był 5 dni   po wyjściu ze szpitala ( operacja na pierś - 3 duże guzy). Chciałam zarobić trochę kasy bo myślałam że umrę ( myślałam że mam raka)  i chciałam aby trochę mąż dzieci mieli  w zapasie.......

#40 2015-10-17 14:49:26

chloe
Member

EWA J napisał:

Witam Was ponownie Kochani!
Choć nie mam żadnego jeszcze doświadczenia jako opiekunka za granicą i wciąż szukam firmy z którą mogłabym bez obaw wyjechać. To czytając Wasze fora coraz bardziej przekonuję się, że nie ma chyba tak naprawdę idealnej firmy każda jest o kant d..y potłuc (przepraszam za kolokwializm).
A wszystkie te wychwalane pod niebiosa firmy to tylko zwykła ściema, lub jak Wy to określacie firemki podszywające się pod opiekunki nawet ja to dostrzegam osoba bez doświadczenia w tej branży, ale bardzo śledząca Wasze fora.
I jak tu się nie bać i zaufać, ale tak naprawdę komu? Jest jakaś firma godna polecenia na pierwszy wyjazd, każda chce jak najwięcej zarobić dla siebie zasłaniając się tym, że to pierwszy wyjazd więc i stawka nie może być większa niż 750 e lub 800 e. A jak pada propozycja 1000 e lub 1300 e to każą zakładać własną działalność. Nie chcę zakładać żadnej działalności chciałabym wyjechać do pracy z uczciwą firmą i zarobić uczciwe pieniądze. Ale chyba się tak nie da, ostatnio mąż mnie nawet zrugał za to że ciągle siedzę w komputerze i coś czytam albo piszę.
A jak inaczej mam znaleźć pracę, bywa że już wydaje mi się, że firma jest ok a tu nagle znajduję bardzo nie pochlebne opinie i znowu mój cały zapał spada i rezygnuję z myśli o wyjeździe.
Jestem osobą bardzo uczuciową i nazbyt mocno wrażliwą dlatego moje obawy, że jeśli ktoś na mnie krzyknie lub też groźnie spojrzy to nie dam rady ja od dziecka boję się wyrazu twarzy ludzi.
Wiem powiecie, że to praca nie dla mnie też tak kiedyś mówiłam i myślałam jak po 30 latach pracy na poczcie z ludźmi dodam bardzo wrednymi i podłymi straciłam ją to powiedziałam sobie nigdy więcej nie chcę mieć do czynienia z ludźmi.
Ale ludzie chorzy to inny rodzaj ludzi pewne rzeczy robią lub też mówią dlatego, że są chorzy robią to nie świadomie jednego dnia wyzwą Cię od różnych, a na drugi dzień będą bardzo mili uśmiechnięci wdzięczni za każdą udzieloną pomoc będą Cię całować po rękach.
Powiem szczerze nie lubiłam swojej poprzedniej pracy szłam do niej nie chętnie i zawsze z lękiem ,,co dzisiaj mnie złego spotka" taka presja niestety bardzo źle działa na psychikę.
Młodsza córka zawsze mi powtarzała mama zmień pracę, ale ja panicznie bałam się zmian, bałam się innego miejsca innego biurka niż moje. Aż stało się zostałam zwolniona bo kogoś trzeba było zwolnić trafiło na słaby punkt długo nie mogłam się pozbierać mocno to odchorowałam.
Ale teraz nie żałuję już tego jestem szczęśliwa, że nie muszę już tam pracować. Skończyłam opiekunkę środowiskową później równorzędnie chodziłam do dwóch szkół opiekuna medycznego mam dwa świadectwa ukończenia tej szkoły uzyskałam dwa dyplomy.
Spełniłam chociaż w części swoje marzenia z młodych lat gdzie chciałam pójść na pielęgniarkę, teraz już jestem trochę za stara na ten kierunek, ale mam namiastkę chociaż tego.
A aby uzyskać jeszcze do tego pełnie szczęścia potrzebne są pieniądze, a z tym niestety nie jest tak łatwo.
Dlatego wciąż szukam w miarę dobrej oferty i uczciwej firmy która nie okradałaby mnie z moich ciężko zarobionych pieniędzy, ale czy taką znajdę czas pokaże i może przy Waszej pomocy Kochani uda mi się.
Bardzo Was proszę Kochane Koleżanki i Koledzy jeśli jesteście chętni mi pomóc i zaproponować z własnego doświadczenia uczciwe firmy w których mogłabym szukać swojego szczęścia to bardzo proszę napiszcie mi na priv.
Bo ja jak na razie to tylko błądzę i nic uczciwego nie znajduję nie proszę Was o odwalanie za mnie żadnej roboty bo ja tu cały czas czytam wasze fora i od tego czytania to mi się już totalny mętlik robi w głowie.
Proszę jedynie tylko o jakieś sugestie i podpowiedź Wy macie już ogrom doświadczenia i wiele możecie powiedzieć na temat wielu firm.
Ja będę szukać u nich ogłoszeń, ale chciałabym wiedzieć nad którymi firmami mam się skupić, a które od razu odrzucić dodam, że chciałabym wyjechać oczywiście z firmą która ma umowę o pracę czy jak to się tam zwie inaczej zlecenie.
Trochę się mocno rozpisałam, ale jakoś tak przy okazji zebrało mi się też na zwierzenia.
Jeszcze raz bardzo gorąco proszę o sugestie odnośnie jaką firmę brać pod uwagę odnośnie wyjazdu.
Dziękuję bardzo i jeszcze bardziej Was Wszystkich pozdrawiam i całuję na dobranoc BUZIACZKI !!! Pa

Ewa, sorry, że to powiem, ale nikt Ci tutaj nie może zagwarantować, że dobrze trafisz. Tak jak Ci już dziewczyny powiedziały, wszystko zależy od rodziny i pdp gdzie trafisz, a tego nie da się przewidzieć. Firmę, mogą Ci jeszcze podpowiedzieć, na co uważać, możesz wybrać rodzaj zatrudnienia, ale nikt nie jest jasnowidzem i Cię nie pokieruje. Tak samo zmienniczka, która jest na danej stelli powie, że jest super, bo dla niej jest naprawdę super, a ja pojadę i powiem, że jest beznadziejnie. Wiem, że nawet jak nieraz zmieniałam się z moją przyjaciółką to miałyśmy różne zdania, dla niej lakierowanie babci paznokci było fajnym zajęciem, a ja wolałabym 5 pampersów zmienić niż zajmować się upiększaniem staruszki. Zapamiętaj sobie- frycowe musisz zapłacić, ja po nastu latach pracy nieraz potrafię w g... wdepnąć, tak po prostu jest. Zamiast wypisywać łzawe listy napisz prościej - dziewczyny niech, któraś mnie weźmie na zmienniczkę i zagwarantuje, że będzie ok!

#41 2015-10-17 19:00:43

simona1961
Member

Nic dodać nic ująć Chloe, bardzo ładnie to ujęłaś. Praca w opiece, to praca dla odważnych i odpornych na stres osób. Oczywiście mniej odwazne i mniej odporne też się do tej pracy nadają, ale...bardziej się w niej męczą, a niektóre to nawet całkiem umęczone wracają, wprost w ramiona lekarza psychiatry. Niestety. Wszystkim nowicjuszkom , które chciałaby zacząć przygodę z opieką nad starszymi w Niemczech, polecam gruntowne przemyslenie, czy na pewno dacie radę psychicznie.

#42 2015-10-17 19:30:33

jakniew
Member

amelia napisał:

jakniew napisał:

amelia napisał:

Oj, tak. Pierwszy raz  wyjechałam 1 września 1989. Boże , co to było? Nie wiedziałam, że w tramwaju się drzwi same zamykają a żeby otworzyć trzeba było nacisnąć guziczek a ja głupia szukałam klamki.
Zamiast komórek były budki telefoniczne ale dopiero po dwóch tygodniach dowiedziałam się jaki jest numer kierunkowy.

Przez pierwsze 2 miesiące schudłam 18 kilo!!!   Teraz to już kawały opowiadam o tych pierwszych krokach po omacku.
Ratowała mnie jaka-taka znajomość języka.

I masz rację, z kanibalizmem się nie spotkałam, ale ile łez wylałam?...... a co upadłam, to wstawałam, poprawiałam koronę i szłam dalej....
po pół roku już pomagałam innym........
I co ciekawe, miałam zamiar wyjechać na 2-3 miesiące a zostałam na 18 lat. 
Pierwszy mój wyjazd był 5 dni   po wyjściu ze szpitala ( operacja na pierś - 3 duże guzy). Chciałam zarobić trochę kasy bo myślałam że umrę ( myślałam że mam raka)  i chciałam aby trochę mąż dzieci mieli  w zapasie.......

Mało tego, ale wtedy Niemcy byli jakby dalej od nas. Granica - czekanie na przejazd, sprawdzanie dokumentów i nie raz trzeba było okazywać co się wiezie. Do domu rzadko się dzwoniło, a i mało kto miał w domu telefon. Pisało sie listy i tęskniło okrutnie. Wtedy to był stres. Teraz nie ma porównania, dzwonić możemy, kiedy nam się zatęskni, zobaczyć pyziaki bliskich na ekranie laptopa. Pisać z telefonów, a i jazda w tę i z powrotem krótsza. Tylko ludzie w Niemczech się nie zmienili big_smile

#43 2015-10-17 19:37:36

jakniew
Member

simona1961 napisał:

Nic dodać nic ująć Chloe, bardzo ładnie to ujęłaś. Praca w opiece, to praca dla odważnych i odpornych na stres osób. Oczywiście mniej odwazne i mniej odporne też się do tej pracy nadają, ale...bardziej się w niej męczą, a niektóre to nawet całkiem umęczone wracają, wprost w ramiona lekarza psychiatry. Niestety. Wszystkim nowicjuszkom , które chciałaby zacząć przygodę z opieką nad starszymi w Niemczech, polecam gruntowne przemyslenie, czy na pewno dacie radę psychicznie.

Silna psychika i twardy charakter, to połowa sukcesu w tej pracy. Na pierwszy rzut trafiłam na paaaaaaskudną hexę. Na dzień dobry zaczęła test z pomiatania, ale się nacięła. Najpierw nie reagowałam, to też ją wkurzało a ja dalej z nią jak z powietrzem. Bodajże po 2 czy 3 dniach po rozmowie z córką i zięciem babki dostałam przykaz, aby babce się nie dać ( sami mieli jej totalnie dość ) i liczą na moje skrzywienie zawodowe, czyli umiejętności pedagogiczne. Wykorzystałam to w 100 %. Babka złośliwa - to ja też. Zabawa nasza trwała 2 m-ce, umęczona byłam ale nie żałuję, że trafiłam na nią , bo potem to już było tylko lepiej smile

#44 2015-10-17 21:12:39

Franciszka
Member

simona1961 napisał:

Powtórzę za Tobą Simona..."Nic dodać, nic ująć...", Simona, bardzo ładnie to ujęłaś! Napisałaś tak, że można powiedzieć: praca w opiece w pigułce!

#45 2015-10-18 09:20:05

ewal8
Member

jakniew napisał:

Silna psychika i twardy charakter, to połowa sukcesu w tej pracy. Na pierwszy rzut trafiłam na paaaaaaskudną hexę. Na dzień dobry zaczęła test z pomiatania, ale się nacięła. Najpierw nie reagowałam, to też ją wkurzało a ja dalej z nią jak z powietrzem. Bodajże po 2 czy 3 dniach po rozmowie z córką i zięciem babki dostałam przykaz, aby babce się nie dać ( sami mieli jej totalnie dość ) i liczą na moje skrzywienie zawodowe, czyli umiejętności pedagogiczne. Wykorzystałam to w 100 %. Babka złośliwa - to ja też. Zabawa nasza trwała 2 m-ce, umęczona byłam ale nie żałuję, że trafiłam na nią , bo potem to już było tylko lepiej smile

Ja po mojej pierwszej podopiecznej myślałam, że już nigdy więcej nie wyjadę big_smile big_smile Mimo, że się jej również nie dawałam, cały pobyt u niej myślałam: Boże, za jakie grzechy??? Nigdy więcej!!!

Dziś wiem, że to było to słynne frycowe, taki chrzest bojowy, dzięki któremu upewniłam się, że co mnie nie zabije, to mnie wzmocni. I powiem Wam, że to była słuszna decyzja, bo mimo, że zawsze byłam silna psychicznie, to jednak czasami brakowało mi trochę wiary w siebie... Teraz potrafię już poprawić tę słynną koronę i dalej przeć do przodu smile

#46 2015-10-18 10:12:16

jakniew
Member

Właśnie tak było simona - zapłaciłyśmy frycowe, ale nie dałyśmy się pokonać. Wiesz, ja jednak nie pomyślała, że nigdy więcej nie pojadę do opieki, ale za te zarobione pieniądze opłaciłam sobie kurs przygotowawczy do opieki na starszymi ludźmi włącznie z praktyką w domu opieki. Tam natknęłam się głównie, na osoby chore na alzheimera i demencję. Co dziwne, nie przeraziło mnie to. Bacznie obserwowałam zachowania tych chorych osób i pierwsze co stwierdziłam, że nie można tym ludziom nawet jeśliby miało być to dla ich zdrowia czy trochę lepszej kondycji niczego narzucać na siłę, jeśli kategorycznie te osoby się przeciwstawiają.
Nie można się zrażać po pierwszym razie, bo każdy człowiek jest inny, każde miejsce też. Póki co, wszędzie wytrzymałam do końca smile.

#47 2015-10-18 12:46:42

festynka
Member

No własnie -niczego nie narzucać na siłę dla PDP,ja żadnych kursów nie ukończylam opieki nad osobami starszymi ale mam w głowie właśnie to stwierdzenie ,aby nic na siłę i tak robię i jest bardzo dobrze.Nawet jak rodzina mi coś każe robić inaczej, to i tak robię po swojemu ,bo wiem ,że musi być spokój dla PDP i zero jakiegokolwiek stresu. Ale z obserwacji widzę ,że bardzo dużo opiekunek nie potrafi tak się zachować ,czy są za bardzo nadgorliwe ,czy chcą być lepsze i wszystko zrobić kosztem PDP aby się wykazać i pokazać jakie są wspaniałe,budzić na siłę i obiadek na siłę i wszystko na siłę -pytam się ? po co! po to chyba aby była potem PDP agresywna.
ja robię jak robię  -ale chyba dobrze robię  i dlatego też ,mam full czasu dla siebie.

#48 2015-10-23 15:24:49

tyluniaxx
Member
Od: Dąbrowa Górnicza

Czasami się zastanawiam czy piszą tu osoby niezadowolone z pracy o charakterze opiekunki czy niezadowolone z współpracy z agencją :-/

#49 2015-10-23 15:46:32

mobilna
Member

Zgadnij ? big_smile

#50 2015-10-23 15:55:05

festynka
Member

tyluniaxx napisał:

Czasami się zastanawiam czy piszą tu osoby niezadowolone z pracy o charakterze opiekunki czy niezadowolone z współpracy z agencją :-/

A widziałas ile jest tutaj użytkowników?

#51 2015-10-23 16:01:27

mobilna
Member

Niezadowolone ? Ależ skąd smile
Jestem wniebowzięta jak widzę że agencja ze zlecenia miesiąc w miesiąc może mieć prawie 1000eurasków.
Szczęście pośrednika jest moim szczęściem.

Alleluja big_smile

#52 2015-10-23 20:15:08

Elżbieta44
Member

Dziewczyny wasze posty są obłędne i bezbłędne. Ilekroć czytam zawsze się uśmieje. Prawda ,że Niemcy mają parszywe charaktery, ale jeszcze trochę to się zmieni .  wyszykowali sobie raj na ziemi dzięki uchodźcom. W tramwaju stara Niemka stoi a młody Turek siedzi rozwalony. Chyba jest to naród nie warty uwagi. Zawsze uważali się za nadludzi, na sprowadzali turków  do usługiwania a tu powoli role się odwracają.
Odkąd sytuacja życiowa zmusiła mnie do rozważenia pracy w Niemczech, jestem fanką tego forum,choć sama się nie udzielam. Wolny czas spędzam  na rozmowach z rodziną. Ale jestem bardzo wdzięczna za mądre wpisy.  Zał mi tylko tych prymitywnych osób co co jakiś czas podszywają się  i zachwalają  co róż jakieś agencje. Jest to żałosne. Nie rozumiem jak można być aż tak prymitywnym.
Kiedyś mnie uczono na szkoleniach,kiedy jeszcze pracował am w Polsce, że jeden zadowolony klient jest na wagę złota, jest to najlepsza reklama. Ale to już zamieszchłe czasy.

Pozdrawiam i życzę spokojnego i słonecznego weekendu.

#53 2015-10-23 20:25:04

jakniew
Member

Ależ jakżeby inaczej, całe życie marzyłam aby wreszcie przytuliła mnie w swoje ramiona jakaś agencja i obdarowała mnie taka pracą. Czyż to nie jest wzniosłe? Toż to skandal byłby na taką hojną dobroć narzekać.

#54 2015-10-23 20:28:18

Elżbieta44
Member

Jestem bardzo szczęśliwa , bo dowiedziałam się, że  po 5 latach pracy w Niemczech można liczyć na 30 euro emerytury. A po 10 na 130 euro.  Pracuję legalnie i dlatego ta kwestia mnie bardzo interesuje.  Po prostu skacze ze szczęścia. Muszę poprosić św. Mikołaja aby wrzucił mi do buta na 6 grudnia ksiáźkę pt. Emerytura nie jest ci potrzebna. Mam nadzieje na dobre rady.

Jeszcze raz pozdrawiam

#55 2015-10-27 15:17:38

Mini005
New member

Hej jestem matką, która wychowała dwójkę dzieci, niestety dzieci dorosły i poszli w swoją stronę, a ja zostałam sama w czterech ścianach. Postanowiłam poszukać jakiegoś zajęcia, jednak w Polsce nie było pracy dla osób w moim wieku. Znalazłam ogłoszenie Agencji pracy Violettas załatwili przewóz no i wyjechałam. Praca opiekunki bardzo mi odpowiada czuję się potrzebna, a w dodatku zarabiam pieniądze i to wcale niemałe. Polecam

#56 2015-10-27 15:24:50

chloe
Member

Mini005 napisał:

Hej jestem matką, która wychowała dwójkę dzieci, niestety dzieci dorosły i poszli w swoją stronę, a ja zostałam sama w czterech ścianach. Postanowiłam poszukać jakiegoś zajęcia, jednak w Polsce nie było pracy dla osób w moim wieku. Znalazłam ogłoszenie Agencji pracy Violettas załatwili przewóz no i wyjechałam. Praca opiekunki bardzo mi odpowiada czuję się potrzebna, a w dodatku zarabiam pieniądze i to wcale niemałe. Polecam

Mini005, co polecasz? Pracę w opiece, czy tę agencję?

#57 2015-10-27 17:02:04

mobilna
Member

Praca opiekunki bardzo mi odpowiada.
Jestem szczęśliwa że koczuję setki kilometrów od własnego domu , rodziny, bliskich i znajomych.
A służba w systemie non stop była moim życiowym zboczeniem ...tfu marzeniem miało być.
Stwórca odebrał mi wszelkie zmysły i dlatego tak piszę.

Kolejna nawiedzona i pomylona.

#58 2015-10-27 17:15:23

mobilna
Member

Zapomniałam dopisać że wręcz szczęściem napawało mnie to że zawsze byłam dyspozycyjna.
Sama myśl o ludziach którzy po 8 godzinach pracy idą tak nienormalnie do swojego domu napawa mnie wstrętem.
I stało się ! Pokochałam również ludzi z agencji która wysłała mnie w tę podróż marzeń.
Patrząc na moich wymarzonych podopiecznych wprost nie mogę sie doczekać mojej własnej demencji.

A może już nie muszę czekać ? big_smile

#59 2015-10-27 19:44:34

chloe
Member

mobilna napisał:

Zapomniałam dopisać że wręcz szczęściem napawało mnie to że zawsze byłam dyspozycyjna.
Sama myśl o ludziach którzy po 8 godzinach pracy idą tak nienormalnie do swojego domu napawa mnie wstrętem.
I stało się ! Pokochałam również ludzi z agencji która wysłała mnie w tę podróż marzeń.
Patrząc na moich wymarzonych podopiecznych wprost nie mogę sie doczekać mojej własnej demencji.

A może już nie muszę czekać ? big_smile

Uśmiałam się! -smile Wyrwałaś to nam z ust, to samo myślimy!

#60 2015-10-27 19:59:44

Franciszka
Member

Mini005 napisał:

Violettas, dlaczego napisałaś, że "niestety dzieci dorosły"? Czy to jest nienormalne, czy straszne a może i jedno i drugie? Twoje przedstawienie jest nudne, przestań podszywać się pod opiekunki i po prostu je zakończ. Na forum nie znajdziesz nikogo tak zdesperowanego i tak naiwnego!

#61 2015-10-27 21:02:16

Arleta.
New member

Ja polecam, współpraca z agencją Pani Violetty była bezproblemowa, zarobione pieniądze były terminowo przelewane na moje konto, zgodziłam się na pracę jako opiekunka, kilka set kilometrów od domu, nie zapominając o fakcie że pensja za granicą jest 4 razy wyższa niż na tym samym stanowisku w Polsce. Jestem zadowolona z mojej decyzji o wyjeździe za granicę przez agencję Pani Violetty.
Mimo tego że kilka pań każdy pozytywny wpis neguje, zaryzykuję wyrazić własną opinię.

#62 2015-10-27 21:06:54

mobilna
Member

A teraz za karę nie pojadę nigdy z Violettas, Stefanos, Marianos i innymi na kreutzfahrt sad
Ale jak sobie pomyślę że nigdy nie będę musiała pisać takiego szajsu ku chwale to od razu mi lżej big_smile

A piszącym te wszystkie wypociny polecam zakodować.
Dobra opiekunka to nie idiotka. To kobieta posiadająca ogromną wiedzę i praktykę w tym fachu.
To kobieta która jedzie w Europę jak w dym. To kobieta która nauczyła się i biegle włada językiem obcym w praktyce .

#63 2015-10-27 22:24:32

amelia
Przyjaciel Forum

mobilna napisał:

A teraz za karę nie pojadę nigdy z Violettas, Stefanos, Marianos i innymi na kreutzfahrt sad
Ale jak sobie pomyślę że nigdy nie będę musiała pisać takiego szajsu ku chwale to od razu mi lżej big_smile

A piszącym te wszystkie wypociny polecam zakodować.
Dobra opiekunka to nie idiotka. To kobieta posiadająca ogromną wiedzę i praktykę w tym fachu.
To kobieta która jedzie w Europę jak w dym. To kobieta która nauczyła się i biegle włada językiem obcym w praktyce .

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQmleLfTN0_nmiuxSiAUnNx-qbxgCAER0n-4ZKORqhQrT2TamsNkQ

#64 2015-10-28 01:59:14

simona1961
Member

Arleta. napisał:

Ja polecam, współpraca z agencją Pani Violetty była bezproblemowa, zarobione pieniądze były terminowo przelewane na moje konto, zgodziłam się na pracę jako opiekunka, kilka set kilometrów od domu, nie zapominając o fakcie że pensja za granicą jest 4 razy wyższa niż na tym samym stanowisku w Polsce. Jestem zadowolona z mojej decyzji o wyjeździe za granicę przez agencję Pani Violetty.
Mimo tego że kilka pań każdy pozytywny wpis neguje, zaryzykuję wyrazić własną opinię.

Naprawde? To az nie do wiary, ze pani Violetta taka dobra jest. No pracuj wiec, pracuj ku chwale pani Violetty, tylko pamietaj, ze jak nie masz A1 to tobie sie do dupy dobiora a nie cudownej pani Violetcie smile

#65 2015-10-28 08:01:43

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Arleta. napisał:

Takie teksty gdzieś już widziałem - "Jestem zdrowy i bardzo zadowolony" ale my tutaj, nie piszemy kolejnego scenariusza rodem z filmów Barei

#66 2015-10-28 09:21:56

mobilna
Member

Baczność , do hymnu

Bo agencja dobra jest, agencja dobra jest...
Agencja ach , agencja ach...
Agencja dobra jest...

smile

#67 2015-10-28 11:11:21

mobilna
Member

ulka napisał:

http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,706219
opinie

No fajnie poczytać że pieniązki dostaje się po wypisaniu tekstów pochwalnych lub usunięciu tych które nie są pochlebne.

Czyli agencja Violettas  odniosła nieprawdopodobny sukces w biznesie czy może nie odniosła ?

#68 2015-10-28 11:18:21

festynka
Member

mobilna napisał:

Baczność , do hymnu

Bo agencja dobra jest, agencja dobra jest...
Agencja ach , agencja ach...
Agencja dobra jest...

smile

Ja już jestem do hymnu przygotowana,ubrana w mundurek harcerski i na bacznośc mogę spiewać,hahaha
no głupotki od rana
ale to jest odskocznia

#69 2015-10-28 11:27:08

mobilna
Member

Grzeczna dziewczynka tak jak ja. smile
Nie bójcie się agencji. One wszystkie działają niezgodnie z niemieckim prawem.

#70 2015-10-28 12:24:21

jakniew
Member

mobilna napisał:

Grzeczna dziewczynka tak jak ja. smile
Nie bójcie się agencji. One wszystkie działają niezgodnie z niemieckim prawem.

Oj, nie tylko niemieckiego, ale i polskiego:

a) nie dopuszczają do wspólnych uzgodnień co do zapisów w umowach zlecenie lecz narzucają takowe umowy przez siebie skonstruowane
b) odnośnie delegowania nie informują pdp czy rodzin pdp, że pracujemy na umowach polskich i pracodawca niemiecki  zgodnie z polską ustawą o delegowaniu nie ma prawa nam dokładać dodatkowych zadań, przekraczających zakres naszych czynności
c) nasze umowy nie są zgodne z umowami zawartymi przez agencje z niemieckim pracodawcą
d) umowy są zbyt ogólnikowe i nie precyzyjne
e) niezgodne z polskim prawodawstwem jest w umowach czy tez załączników, które są wiążące wraz z umową zapisy o karach pieniężnych.
    Za nie wywiązanie się opiekunów lub rażące naruszenie przez opiekuna zapisów w umowie, agencja powinna takie sprawy załatwiać zgodnie z prawem - czyli drogą sądową a nie że same zabierają pracownikom zarobione przez nich pieniądze. Przewinienie musi być najpierw udowodnione, a wtedy może dojść do ukarania pracownika. Agencja nie ma prawa być sędzią w sprawach spornych.

#71 2015-10-28 12:30:10

mobilna
Member

Zapisy umowy to osobne bajki z krainy mchu i paproci.
Nam się po prostu według tutejszego prawa nie wolno zajmować pacjentem. W warcaby wolno nam grać ze staruszkami i nic więcej big_smile
Higiena , transfery ,podawanie leków i inne czynności przy staruszkach to już jest nielegalna bajka.

#72 2015-10-29 11:28:57

Elżbieta44
Member

Żal mi tych pracownic, co to muszą wypisywać te pochwalne brednie na temat agencji w których pracują. Za gówniane pieniądze muszą tańczyć jak im właścicielka karze. Proponuje pomijać te prymitywne posty. Nie ma dobrych agencji, są tylko krwiopijcy ,bogacący się kosztem innych. Ale tak nam ludzie zchamieli, że zniżają się naprawdę do absurdalnego poziomu, niewartego naszej uwagi.
Proponuje utworzyć związek zawodowy polskich opiekunek w Niemczech. Bo w tym kraju wszyscy przymykają oczy na problem pracy w systemie 24 godzinnym. Kompletnie nie zgodny z niemieckim prawem. Pozdrawiam.

#73 2015-10-29 14:07:09

jakniew
Member

Elżbieta44 napisał:

Żal mi tych pracownic, co to muszą wypisywać te pochwalne brednie na temat agencji w których pracują. Za gówniane pieniądze muszą tańczyć jak im właścicielka karze. Proponuje pomijać te prymitywne posty. Nie ma dobrych agencji, są tylko krwiopijcy ,bogacący się kosztem innych. Ale tak nam ludzie zchamieli, że zniżają się naprawdę do absurdalnego poziomu, niewartego naszej uwagi.
Proponuje utworzyć związek zawodowy polskich opiekunek w Niemczech. Bo w tym kraju wszyscy przymykają oczy na problem pracy w systemie 24 godzinnym. Kompletnie nie zgodny z niemieckim prawem. Pozdrawiam.

Za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze lud się podli

#74 2015-10-31 19:08:41

Opiekunka669
New member

Praca opiekunki jest bardzo wymagająca, trzeba mieć bardzo dużo cierpliwości, nie każdy nadaje się do tego zawodu. Ja lubię swoją pracę więc praca u Pani Violetty niczym mnie nie zaskoczyła, warunki zatrudnienia jakie przedstawiła mi Pani Violetta na spotkaniu mi odpowiadały więc nie było przeszkód podpisałam umowę i wyjechałam.

#75 2015-10-31 19:40:38

Franciszka
Member

Opiekunka669 napisał:

Praca opiekunki jest bardzo wymagająca, trzeba mieć bardzo dużo cierpliwości, nie każdy nadaje się do tego zawodu. Ja lubię swoją pracę więc praca u Pani Violetty niczym mnie nie zaskoczyła, warunki zatrudnienia jakie przedstawiła mi Pani Violetta na spotkaniu mi odpowiadały więc nie było przeszkód podpisałam umowę i wyjechałam.

Niekończąca się "Opowieść o Pani Violettce", prawdopodobnie napisana przez samą panią Violettkę...

#76 2015-10-31 19:56:24

urszula47
Member

Opiekunka669 napisał:

Dedykuje wszystkim jednopostowym forumowiczkom http://quotesfans.com/wp-content/uploads/Happy-Halloween-06.jpg idzcie zbierac cukierki a siooooo!a kysz !

#77 2015-10-31 20:01:43

Irmina003
New member

Ja bardzo dużo wyjeżdżałam za pośrednictwem firmy Pani Violetty, w kwestii pracy muszę się zgodzić z opinią mojej przedmówczyni opiekunka669 że nie jest to praca dla każdego, jest to praca praktycznie non stop zdarza się że i w nocy trzeba wstać do podopiecznej. Ja to wszystko wiedziałam zanim przekroczyłam granicę Niemiec i zgodziłam się na takie warunki zatrudnienia.

#78 2015-10-31 20:33:29

chloe
Member

Irmina003 napisał:

Ja bardzo dużo wyjeżdżałam za pośrednictwem firmy Pani Violetty, w kwestii pracy muszę się zgodzić z opinią mojej przedmówczyni opiekunka669 że nie jest to praca dla każdego, jest to praca praktycznie non stop zdarza się że i w nocy trzeba wstać do podopiecznej. Ja to wszystko wiedziałam zanim przekroczyłam granicę Niemiec i zgodziłam się na takie warunki zatrudnienia.

A my tu durne myślimy, że na wczasy jedziemy, dobrze, że nas oświeciłaś -smile

#79 2015-10-31 20:42:23

amelia
Przyjaciel Forum

Irmina003 napisał:

Zjawiłaś się babo jak zjawa w zaduszki. Nie wysilaj się ! Nie wystarczyły ci pozdrowienia od Urszuli? to ja ci zaproponuję odlot!
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRzAf6eoBIttPawkXBIjm2HP1AnuPdArf3UY5KYw9UC4uUh0zLN5Q

#80 2015-10-31 21:16:42

mobilna
Member

Opiekunka669 napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=Gf1WT8VEZxk
big_smile

#81 2015-10-31 21:18:14

mobilna
Member

Irmina003 napisał:

No zdarza sie  smile

#82 2015-10-31 21:19:21

mobilna
Member

Irmina003 napisał:

Im dłużej pracuje tym bardziej zdaję sobie sprawe że to praca nie dla mnie.

#83 2015-11-01 17:30:28

zdezorientowana.Fela8
New member

Do EWA J

Nie bój się ,jedź ale serce i wrażliwość zachowaj dla siebie i najbliższych. Nie ma idealnie działającej agentury lecz jeśli trafisz na miejsce w którym Tobie będzie dobrze,w którym Ty się odnajdujesz,Ty czujesz się w miarę dobrze to będzie to Twoje szczęście.Prawie 9 lat pracuję jako opiekunka (względy finansowe a nie miłość do bliźniego) i niejedną ,,niespodziankę" otrzymałam zarówno od Niemców ,jak i polskich poprzedniczek. Często ta praca zamienia się w robotę,harówkę.Choćby nie wiem jak zabezpieczać się przed zranieniem,zaskoczeniem zawsze ktoś wymierzy cios. Tylko że z wiekiem nauczyłam się coraz sprawniej odparowywać uderzenia ,bronić i walczyć o swoje. Jedną z wielu zasad jaką wyznaję jest-,,nie jestem służącą lecz opiekunką babci/dziadka ,nie ich bliskich".
Przed wyjazdem dokładnie wypytuję agenturę o wszystkie istotne kwestie a jeśli agentura kłamie to jest sąd. Nie jeżdżę na czarno,bo tu nic nie wywalczę,to ślepa uliczka.
Parę miesięcy temu opiekowałam się Panią za 1300 euro miesięcznie (netto) ,z umową  a nie na działalność.Pani nie żyje.Byłam u niej kilka miesięcy.Po mnie pojawiła się tam osoba znająca bardzo słabo język niemiecki i też otrzymała za miesiąc 1300 euro. Dlaczego? Byłam tam dostatecznie długo i chciałam wrócić do domu.Trudno było znaleźć tam kogoś na zastępstwo a ta pani która pojawiła się po mnie otrzymała od agentury taką stawkę ,bo cudem im wpadła w ręce. I wszyscy byli zadowoleni: ona bo zarobiła, agentura bo problem został rozwiązany a ja  bo mogłam zjechać ze szteli i odpocząć.
Pomimo że praca opiekunki często obiera z człowieczeństwa ,a ci co porządnie oberwali na sztelach wiedzą o tym najlepiej, nie zabiła we mnie wrażliwości i wiary.

#84 2015-11-01 18:00:47

mobilna
Member

A po tygodniu telefon od firmy bo tragedia i nikt się nie potrafi z opiekunką dogadać.
Od tej samej firmy która maglowała mnie z niemieckiego.
I tak jak napisałaś stawka ta sama.
Też się pytam. Dlaczego ?

#85 2015-11-01 18:04:14

mobilna
Member

Jeszcze lepszy numer jak do opieki nad 76 letnim dziadkiem przyjeżdża 69 latek bez języka.
Tu zacytuje córkę ..." a kto się będzie nimi opiekował ?..."
I pytanie do mnie . Czy w mojej agenturze pracują debile ?

#86 2015-11-01 18:51:06

..?eto
Member

zdezorientowana.Fela8 napisał:

Do EWA J

Nie bój się ,jedź ale serce i wrażliwość zachowaj dla siebie i najbliższych. Nie ma idealnie działającej agentury lecz jeśli trafisz na miejsce w którym Tobie będzie dobrze,w którym Ty się odnajdujesz,Ty czujesz się w miarę dobrze to będzie to Twoje szczęście.Prawie 9 lat pracuję jako opiekunka (względy finansowe a nie miłość do bliźniego) i niejedną ,,niespodziankę" otrzymałam zarówno od Niemców ,jak i polskich poprzedniczek. Często ta praca zamienia się w robotę,harówkę.Choćby nie wiem jak zabezpieczać się przed zranieniem,zaskoczeniem zawsze ktoś wymierzy cios. Tylko że z wiekiem nauczyłam się coraz sprawniej odparowywać uderzenia ,bronić i walczyć o swoje. Jedną z wielu zasad jaką wyznaję jest-,,nie jestem służącą lecz opiekunką babci/dziadka ,nie ich bliskich".
Przed wyjazdem dokładnie wypytuję agenturę o wszystkie istotne kwestie a jeśli agentura kłamie to jest sąd. Nie jeżdżę na czarno,bo tu nic nie wywalczę,to ślepa uliczka.
Parę miesięcy temu opiekowałam się Panią za 1300 euro miesięcznie (netto) ,z umową  a nie na działalność.Pani nie żyje.Byłam u niej kilka miesięcy.Po mnie pojawiła się tam osoba znająca bardzo słabo język niemiecki i też otrzymała za miesiąc 1300 euro. Dlaczego? Byłam tam dostatecznie długo i chciałam wrócić do domu.Trudno było znaleźć tam kogoś na zastępstwo a ta pani która pojawiła się po mnie otrzymała od agentury taką stawkę ,bo cudem im wpadła w ręce. I wszyscy byli zadowoleni: ona bo zarobiła, agentura bo problem został rozwiązany a ja  bo mogłam zjechać ze szteli i odpocząć.
Pomimo że praca opiekunki często obiera z człowieczeństwa ,a ci co porządnie oberwali na sztelach wiedzą o tym najlepiej, nie zabiła we mnie wrażliwości i wiary.

Felu8! wierzę Ci , że dalej jesteś wrażliwa i pełna wiary.
Na twoje szczęście.
Charakter nie łatwo jest zmienić.
Ja np. chciałabym wyzbyć się kilku cech ze swego chrakteru i zamienić jej innymi , pozytywniejszymi.
I co?
I nic z tego.
Mój charakter nie raz jest mi wrogiem.
A innym razem wielkim sprzymierzeńcem.
A może to dobrze , że jest na świecie coś w miarę nieprzekupnego, stabilnego, na czym możemy polegać. hhmmmm...smile

#87 2015-11-01 19:07:35

zdezorientowana.Fela8
New member

Odpowiem że sama zastanawiałam się dlaczego moja następczyni miała tę samą stawkę co ja .Kiedy siadła do podpisywania niemieckich dokumentów i Niemka poprosiła żeby na dole złożyła swój podpis ta odpowiedziała-,,tak,tak" i ....dalej siedziała bez ruchu. Niemka poprosiła żebym wszystko tłumaczyła z naszego na ich i odwrotnie. Gęba mnie bolała od wyjaśniania ale było mi wszystko jedno jak następczyni sobie poradzi,byłam coraz bliżej wyjazdu do domu (pół roku nieobecności).
Oprócz tego dokładnie wyjaśniłam mojej następczyni co i jak robić,gdzie co się znajduje,jakie sklepy są w okolicy i jak do nich dotrzeć. Był problem z tą sztelą, nie można było tam długo znaleźć zastępstwa, nie było czasu wolnego(chyba że zabierano podopieczną ze sobą,niestety). Moja następczyni była ponoć na innej szteli gdzie dostała w kość i chciała stamtąd uciec a firma nie miała kandydatów na to zlecenie,bo rezygnowali.Więc przewieziono panią ze szteli A na sztelę B. Rodzina pogodziła się ze słabą znajomością językową opiekunki ,wiedząc że babcia umrze jakby za chwilę.W sumie kobieta była tam miesiąc. Po prostu miała szczęście.
  Tak zapytam odnośnie -do opieki nad 76 letnim dziadkiem przyjeżdża 69 latek bez języka- czy wcześniej rodzina podopiecznego nie była informowana o stanie opiekuna(wiek,język)? Mam wrażenie że owa niemiecka córka sama była niezłą debilką ,skoro mając informacje wstępne o opiekunie zgodziła się na jego przyjazd a potem poczuła się ,,zawiedziona".
  Jeszcze coś -parę lat wstecz za mnie przyjechała pani,zapewniała koordynatora że świetnie zna niemiecki i ponoć we wstępnej rozmowie wykazała się fajną znajomością językową. Syn ówczesnej babci pyta Polkę-,,jak długo jechała" a ona -,,ja,ja" w odpowiedzi.No i wyszły jaja jak berety :wezwał koordynatora,przeegzaminowano panią  a ona ni be,ni me.Odjechała 10 minut potem z tym samym przewoźnikiem a ja zostałam zatrzymana kilka dodatkowych dni,zanim koordynator nie znalazł kogoś z bardzo dobrą znajomością niemieckiego.Syn rzucał przekleństwami ,ja byłam wkurzona że utkwiłam,koordynator kajał się przed Niemcami mało nie umarł. Za to pani która się pojawiła szprechała jak rdzenna Niemka ale zażądała dodatkowej zapłaty za wstawanie po nocach(ja jej nie miałam) i syn nie tylko nie wyraził zgody ,wyzwał ją .Co zrobiła?Została dwa tygodnie,po czym zgłosiła reklamacje że.....chemia nie współgra,spakowała walizki i pojechała do domciu.Brawo.

#88 2015-11-01 19:10:06

iza46
Member

mobilna napisał:

Jeszcze lepszy numer jak do opieki nad 76 letnim dziadkiem przyjeżdża 69 latek bez języka.
Tu zacytuje córkę ..." a kto się będzie nimi opiekował ?..."
I pytanie do mnie . Czy w mojej agenturze pracują debile ?

Dziadek pdp http://www.beruska8.cz/kluci/dedkove2/57.gif a tu opiekun ze specjalnym napedem http://img.webme.com/pic/g/gifydlaciebie/dziadek%20pierdzi.gif

#89 2015-11-01 19:21:23

zdezorientowana.Fela8
New member

Do...eto?
Jestem nieprzekupna fakt.Chce tylko wyjaśnić że ta bardzo ciężka praca ,jaką wykonujemy nie zniszczyła we mnie człowieka.Raz jeżdżę za 1000 euro,raz za 1200,a teraz mam 1400 (netto na rękę). Chciałabym zmienić tę pracę ale gdy wracam do kraju....wszyscy znamy tę historię. Doszłam już dawno temu do wniosku że to co nam wydaje się wadą może okazać się zaletą i odwrotnie. Wydaje mi się że większa część ludzkości napisałaby podobnie o swoich charakterach-chcieliby mieć inne i pozmieniać je.Podobnie jak w urodą itp.itd.
Po prostu chciałam dodać EWieJ pewności -chcesz jechać ,jedź. Nie bój się. To nie skok na bandzi. Przekonaj się czy na prawdę potrafisz sobie poradzić i zobaczysz jak mile się zaskoczysz ,na ile cię stać.Ta praca udowodni ci ile na prawdę masz sił ,jak je dozować,jak nie dać się pożreć ....

#90 2015-11-01 20:17:54

mobilna
Member

zdezorientowana.Fela8 napisał:

Odpowiem że sama zastanawiałam się dlaczego moja następczyni miała tę samą stawkę co ja .Kiedy siadła do podpisywania niemieckich dokumentów i Niemka poprosiła żeby na dole złożyła swój podpis ta odpowiedziała-,,tak,tak" i ....dalej siedziała bez ruchu. Niemka poprosiła żebym wszystko tłumaczyła z naszego na ich i odwrotnie. Gęba mnie bolała od wyjaśniania ale było mi wszystko jedno jak następczyni sobie poradzi,byłam coraz bliżej wyjazdu do domu (pół roku nieobecności).
Oprócz tego dokładnie wyjaśniłam mojej następczyni co i jak robić,gdzie co się znajduje,jakie sklepy są w okolicy i jak do nich dotrzeć. Był problem z tą sztelą, nie można było tam długo znaleźć zastępstwa, nie było czasu wolnego(chyba że zabierano podopieczną ze sobą,niestety). Moja następczyni była ponoć na innej szteli gdzie dostała w kość i chciała stamtąd uciec a firma nie miała kandydatów na to zlecenie,bo rezygnowali.Więc przewieziono panią ze szteli A na sztelę B. Rodzina pogodziła się ze słabą znajomością językową opiekunki ,wiedząc że babcia umrze jakby za chwilę.W sumie kobieta była tam miesiąc. Po prostu miała szczęście.
  Tak zapytam odnośnie -do opieki nad 76 letnim dziadkiem przyjeżdża 69 latek bez języka- czy wcześniej rodzina podopiecznego nie była informowana o stanie opiekuna(wiek,język)? Mam wrażenie że owa niemiecka córka sama była niezłą debilką ,skoro mając informacje wstępne o opiekunie zgodziła się na jego przyjazd a potem poczuła się ,,zawiedziona".
  Jeszcze coś -parę lat wstecz za mnie przyjechała pani,zapewniała koordynatora że świetnie zna niemiecki i ponoć we wstępnej rozmowie wykazała się fajną znajomością językową. Syn ówczesnej babci pyta Polkę-,,jak długo jechała" a ona -,,ja,ja" w odpowiedzi.No i wyszły jaja jak berety :wezwał koordynatora,przeegzaminowano panią  a ona ni be,ni me.Odjechała 10 minut potem z tym samym przewoźnikiem a ja zostałam zatrzymana kilka dodatkowych dni,zanim koordynator nie znalazł kogoś z bardzo dobrą znajomością niemieckiego.Syn rzucał przekleństwami ,ja byłam wkurzona że utkwiłam,koordynator kajał się przed Niemcami mało nie umarł. Za to pani która się pojawiła szprechała jak rdzenna Niemka ale zażądała dodatkowej zapłaty za wstawanie po nocach(ja jej nie miałam) i syn nie tylko nie wyraził zgody ,wyzwał ją .Co zrobiła?Została dwa tygodnie,po czym zgłosiła reklamacje że.....chemia nie współgra,spakowała walizki i pojechała do domciu.Brawo.

Córka nie była debilką. Ten przewał ukryła agencja a mnie też było wszystko jedno bo chciałam po roku jak najszybciej zamknąć za sobą drzwi.

Reklama